I 'Liefst elke avond hok vol springende mensen 'Als je steeds achterom kijkt, krijg je een stijve nek' Van alle kanteiffi^Q ibAbLbt y COuraNT Ook komend jaar gratis afval naar de Hamster Mixdubbel-toernooi badmintonclub Damkoplopers blijven winnen SamSam-exploitant haalt Cuby naar Texel Eilandcompetitie volleybal TPYPI QP 1 VRIJDAG 22 DECEMBER 2000 Cafébaas Paul van Dijk: 'In SamSam stormt het's zomers elke avond. Het ene jaar is druk, onstuimig en om nooit te vergeten, het andere gaat tamelijk geruisloos voorbij. Voor enkele Texelaars is 2000 uiterst memorabel geworden, veel meer nog dan ze vorig jaar rond deze tijd hadden kunnen vermoe den. Hoe kijken^ze4e(uiga Z<jn-ae tevrpderi of had het an ders .gemoeten? En welke rol speelden hun eilandgenoten daarin? De komende kerstdagen worden door veel men sen gebruikt om even lekker bij te komen. Anderen moeten uit hoofde van hun functie gewoon aan het werk. Hoe zit het met deze 'drukke' Texelaars? Zeven van hen geven hun mening. Heel positief in het afgelopen jaar vond agrariër Arnold Langeveld het aan bieden van het landbouwrapporl 'Met het oog op morgen', waar hij de grote drijfveer achter was. Hij stak er enorm veel tijd in. 'Heel veel ja. Het speelde de hele dag door mijn hoofd. Wel eens zo erg dat het bijna ten koste van m'n bedrijf ging.' Hij vindt het een goede zaak dat de neuzen van de Texelse agrariërs weer in één richting staan. 'Waarom ik het ben gaan doen? Om dat ik boer ben van beroep. En ik heb altijd een positieve levensinstelling. Daarmee kom je een eind, ook al is het soms moeilijk. Ik wilde een posi tieve uitstraling aan de landbouwsector meegeven, al was het alleen maar om collega's die wel eens In de put zitten te motiveren.' Langeveld ziet het rapport tevens als een antwoord op de rapportages van Van der Bunt en Leefbaar Texel. 'Als landbouw konden we daar niet bij achter blijven. De plaats van de landbouw in de Texelse samenleving wilde ik duidelijk naar voren laten komen.' Een groot contrast met deze positieve ervaring is de recente wateroverlast. 'Zo zie je maar weer dat dingen snel kunnen veranderen. Maar ook hierbij vind ik dat je de kop niet moet laten hangen, anders heb je al verloren. Als je steeds achterom kijkt, krijg je een stijve nek!' De feestdagen brengt Langeveld door in huiselijke kring met het gezin. 'Leuke dingen doen, samen eten, familiebezoek. Een beetje hetzelfde als ieder een. Ook het komende jaar wordt elke tweede zaterdag van de maand aan particulieren de mogelijkheid geboden om afval te bezorgen bij het overslagstation De Hamster in Oudeschild, telkens tussen 9.00 en 12.00 uur. Hoewel er niet zo erg veel mensen kwamen wordt de proef van het afgelopen jaar als geslaagd beschouwd. B en w heb ben daarom besloten er opnieuw ƒ17.000,- voor uit te trekken 'uit het oogpunt van klantvriendelijkheid'. Aanleiding om De Hamster eens per maand op zaterdagochtend open te hebben waren de problemen met de centrale container voor groenafval die een tijd heeft gestaan bij de in gang van het sportveld van Oude schild. Daar werd met alleen groen in gegooid maar ook allerlei ander afval. Als excuus werd vernomen dat dit vooral op zaterdag gebeurde omdat veel Oudeschilders, met name de zeevarenden onder hen, door de week geen gelegenheid hebben om afval te bezorgen. De verwachting dat daarom vooral Oudeschilders ge bruik zouden maken van de nieuwe mogelijkheid om zaterdagochtend rommel naar De Hamster te brengen, werd echter niet bewaarheid. Een ambtenaar meldde zelfs het tegen deel: 'Afgezien van de eerste open stelling toen de voorzitter van de dorpscommissie zijn kerstboom kwam brengen, zijn op zaterdag geen Oudeschilders op De Hamster waar genomen'. Gelukkig kwamen er wel anderen, al liep het niet storm: vijf tot twintig klan ten per ochtend. Volgens de beheer der van het overslagstation komt dat omdat de openstelling te weinig be kend is. Daarom zal voortaan in de Texelse Courant van de vrijdag voor de openstelling een publicatie onder de gemeentelijke mededelingen wor den opgenomen. Te zijner tijd zal er ook via de Texelse telefoongids aan worden herinnerd. De eerstvolgende zaterdagopenstelling is op 12 januari. Door particulieren (dus geen bedrij ven) mag maximaal 250 kilo worden ingeleverd. Voor het eerste sinds jaren werd maandag weer een mixdubbel- toernooi gehouden door de Badmin tonclub Texel. Vyirv^ars werderuLi^uk de jong en Ine van de Werken, die in de finale Ruud de.Vries en Anneke Bokma wisten te verslaan. Twaalf teams deden verdeeld over drie poules mee aan het kampioen schap. De beste vier teams gingen door naar de halve finale, waar Manus Witte en Marijke Bakker geen stand wisten te houden tegen Luuk de Jong en Ine van de Werken. In de andere halve finale moesten Piet van de Werken en Christa van Heer waarden het onderspit delven tegen Ruud de Vries en Anneke Bokma. In de finale werd om elke punt gestre den. Na drie zwaarbevochten sets mochten De Jong en Van de Werken zich kampioen noemen. Na enkele weken van gedwongen rust wegens Sinterklaas en Ouwe Sunderklaas konden de dammers deze week weer aan de slag. De kop lopers Piet Bakelaar, Rinus Vittali en Gerrit Vlaming waren succesvol. Rinus Vittali moest het opnemen te gen wedstrijdleider Frans Bos. In een frivool opgezette partij werkte Bos zich enigszins in de nesten. Vittali hield daar uiteindelijk een schijf aan over. maar moest nog lang doorspe len om het verzet van zijn tegenstan der definitief te breken. Harry van de Wetering wist tegen Cees Vinke licht voordeel te bereiken, maar de remisemarge leek niet te worden doorbroken. Op zeker moment kon Van de Wetering echter een knappe damzet uitvoeren en dat bracht in feite de beslissing. Gerrit Vlaming en Frans Kuiper stelden elkaar op de proef. Vlaming slaagde daar het beste in en buitte zijn voordeel uitein delijk vakkundig uit. Hans Galjaard speelde een aardige partij, maar wist Vittali niet echt in gevaar te brengen. Wim Vlaming pro beerde met aanvallende spel Piet Bakelaar onder druk te zetten en dat lukte ten dele. Toen hij een dubieuze voorpost innam, kreeg Bakelaar enig vat op zijn tegenstander. Dat leidde tijdelijk tot een schijf voordeel. Vla ming won die terug, maar de voor post bleef kwetsbaar. Toen Vlaming meende het gevaar te kunnen be zweren, verloor hij verrassend toch definitief een schijf. Daarmee was het pleit beslecht. Jos de Wolf, de num mer vier op de ranglijst, speelde niet. maar behield zijn positie. De thuiswedstrijd tegen GSZ is uitge steld tot 13 januari. Uitslagen Frans Kuiper-Gerrit Vlaming 0-2, Rinus Vittali- Hans Galjaard 2-0, Harry v/d Wetering-Cees Vinke 2-0; Piet Bakelaar-Wim Vlaming 2-0; Rinus Vittali-Frans Bos 2-0. 'In SamSam stormt het 's zomers elke avond. Elke keer volle bak, dagen achter elkaar ging het van dik hout. Voor elke twee klanten er uit mochten er twee naar binnen. Net zoals tijden de kermis in Zuid- Scharwoude. Het is echt beulen, maar juist dat vind ik heerlijk. Niksen is aan mij niet besteed.' Precies een jaar exploiteert Noord- Hollander Paul van Dijk het dans en feestcafé aan de Koger Dorps straat. Niet zonder ambitie. Met bekende bands als Nilsson, Racoon en op vrijdag 29 december Cuby the Blizzards timmert de ondernemer flink aan de weg. Onbekendheid met het uitgaansleven kan de 39-jarige Van Dijk niet worden verweten. Al op jeugdige leeftijd draaide hij plaatjes. Op feestjes, in - een jongerencentrum en als drive-in- - dj. Met vrienden runde hij een piratenstation (Veronica St. Pancras) - en hij draaide in cafés en discothe ken. In 1991 toen hij eigenaar werd van de Roode Leeuw in Zuid- Scharwoude, tot dan een zaak voor bruiloften en partijen, begon hij voor zichzelf. Van Dijk maakte er een dan- I cmg van, waar regelmatig live optre dens vielen te beluisteren. En niet door de eerste de beste muzikanten. 'Anouk, Rock Bitch, Marco Borsato, Volumia, De Kast en ik heb zelfs het hele orkest van André Rieu gehad. Die zouden zou nu onbetaalbaar zijn. 15 Maar toer nog met. Het is de kunst om ze vroeg te ontdekken. Ik hou de hitlijsten in de gaten, speur internet af 15 en leg overal mijn oor te luister. Zo dra mijn vingers beginnen te jeuken, '5 probeerik de artiesten te boeken. De ig Kast heb ik voor ƒ5.000,- gecon tracteerd. Nu kosten ze ƒ30.000,-. Krezip, de nu zo populaire Neder landse band, had ik ook graag ge wild. Maar helaas was ik net te laat. Die zijn onwijs hard gegaan. Als or ganisaties als Mojo achter zulke bands aan zitten, kunnen wij het wel schudden. Geen nood, want dan vraag ik gewoon een plaatselijke band. Zoals anderen een voetbalelf tal in de shirts steken, sponsor ik twee lokale bands Want die jongens steken er zoveel tijd, energie en geld in. Daar heb ik bewondering voor. Aan Racoon, een topact op Lowlands die laatst in Samsam speelde, hing wel een pittig prijskaartje. Dat was ook het geval met Nilsson. Helaas te weinig bezoekers. Veel Texelaars zijn kennelijk niet gewend om voor een band entree te betalen. Dat komt omdat de kroegbazen op het eiland hun publiek in het verleden te veel verwend hebben met gratis entree. Daardoor vertikken velen het nu om een kaartje te kopen. Ik heb dat ook wel eens in Schagen meegemaakt, waar ik ook een zaak heb gehad. Toen een collega gratis optredens organiseerde, wilde de uitgaanders ook bij mij niet meer betalen. Met als gevolg dat er na verloop van tijd he lemaal geen live optredens meer werden gehouden. Mensen die het vertikken om een kaartje te kopen, moeten niet vergeten dat wie be kende live artiesten wil zien, er wel een paar centen voor over moet heb ben. Ze leveren immers vermaak en gezelligheid en dat is ook een product. Dat Nilsson me een paar centen heeft gekost, daar kan ik ove rigens niet mee zitten. Ik heb een brede rug en ik heb zelf geweldig van het optreden genoten, alleen al door het enthousiasme van hun Texelse aanhang.' 'Commercieel zijn zulke avonden niet zo'n succes, maar op wat langere termijn denk ik dat het goede reclame is. In de Roode Leeuw heb ik ook wel eens een dure band gehad waar wei nig publiek op af kwam. Dan stond - financieel gezien - het huilen me ook nader dan het lachen. Laat het dan maar geld kosten, dacht ik dan. Ik ga er gewoon van genieten. Als ik echt zo stom was, dan was ik al lang naar de klote geweest. Uiteindelijk werkt het in je voordeel. Zo bouwde hij de zaak in Zuid- Scharwoude uit tot één van de popu lairdere podia van Noord-Holland. 'Toen ik dat voor elkaar had, was ik eigenlijk aan wat nieuws toe. Boven dien zie je in Zuid-Scharwoude in de zomer geen kip, want dan lopen de Noord-Hollanders de kermissen af of ze zoeken de kust op. Ik dacht: als Mohammed niet naar de berg komt, dan moet de berg maar naar Moham med. Dus ging ik zelf op zoek naar een zaak aan de kust. Via de Amstelbrouwerij kwam ik op het spoor van SamSam. Reimer van der Veen wist toen zelf nog met dat zijn zaak te koop was', lacht Van Dijk. 'Ik vond het een prachtige tent, met een geweldige akoestiek en - min stens zo belangrijk - er werkten leuke mensen, doorgewinterde Texelaars. Het was al een populaire zaak, maar het was de kunst om de loop er in te houden. Het is immers een hele toer om jezelf te blijven. Toen bekend werd dat ik SamSam gekocht, kreeg ik in Zuid-Scharwoude al snel een bekende Koger horecaondernemer aan de bar, die zei over een legertje advocaten te beschikken en me te verstaan gaf dat ik op Texel niets anders dan een hoop moeilijkheden kon verwachten, omdat ik de tent volgens hem oneigenlijk zou gebrui ken. Dat was voor mij het sein om zo snel mogelijk de boot te nemen en me in dit verhaal te storten.' De Koog kende Van Dijk tot die tijd alleen als uitgaander. 'Ik ben er heel wat keer helemaal blauw geraakt Stappen in De Toekomst en de Berenkuil. Het was een wonder als je de Jutter nog haalde Ik weet nu hoe een aantal ondernemers uit dit dorp met elkaar omgaat. Héél kinderach tig en zonde van de energie. Ik ben een nuchtere Hollandse jongen en ga lekker mijn eigen weg. Ik bemoei me niet met het gekrakeel en heb van de zomer lekker gedraaid. We hebben het bestaande team van SamSam van de zomer versterkt met zes men sen uit de Roode Leeuw. Het ging als een speer. Avond aan avond een hok vol springende mensen en een dj die na afloop applaus kreeg. Wat wil je nog meer?' Zeer succesvol waren volgens Van Dijk de discoavonden die in het teken van de zeventiger en tachtiger jaren stonden. 'De toeristen komen verkleed en al feestvieren en gaan helemaal uit hun dak. Hoe fou ter de kleding is, hoe mooier ze het vinden. Daarvoor stuurde ik ze naar de Recra, want die verkocht van die overjarige kleren.' In januari ondergaat de zaak een in terne verbouwing. 'Want wie een an der huis koopt wil toch alles verande ren. Maar eerst komt Cuby. De man is bij onze oosterburen nog populair der dan hier, dus met al die Duitsers op het eiland moet het wel gek gaan wil de tent met vollopen.' Maar ook op Texel is de blueslegende, die de cennia geleden al optrad in pop- boerderij Sarasani, een geziene gast. Zoals nog met zo lang geleden bleek tijdens een optreden op het Blues festival. Het optreden van Cuby the Blizzards in SamSam begint rond 22.00 uur, de entree bedraagt 25,- Vol is vol. Uitslagen dinsdag 19 december Zandbank-Question 2 0-3; L&R- Tatenhove 2 3-0; Rabobank-Pre Press Center 2-1; Tatenhove 1- Agrifirm 0-3; Sportshop Texel 2- Maarco Bouw 2-1Texelse Auto- centrale-Super de Boer 2-1Slagerij Beverdam-'t Gouwe Boltje 0-3; Eco- Mare-W'tjewel 2 3-0; Fitt-Euroase 1- 2; Euroase-W'tjewel 2 3-0; De Krim- Bar Sportief 1-2; Zeilma- kerij-Smash'68 0-3; Westerlaken- Wessels Ontwerpt! 1-2; Wiersma Meubelen-De Rival 2-1Eierlandsche Huis-Slagerij lepe de Boer 2-1Salon Martine/De Oorzaak-Haarstudio 0-3; Question 1-Sportshop Texel 1 3-0; Timmer's Bakkerij-Jozefschool niet gespeeld. De competitie wordt vervolgd op 6 januari. Ook wethouder Peter Bakker heeft een druk jaar achter de rug. De haven van Oudeschild springt er voor hem uit. 'Ik had gedacht daar wel een hele collegeperiode mee bezig te zijn, maar toen kwam die nieuwe subsidie regeling en raakte alles in een stroomversnelling.' De verschillende belan gen die rond de haven speelden, maakten het volgens de wethouder 'span nend'. 'We maakten wel eens een gehaaste indruk wegens de tijdsdruk en dat wekte irritatie. Maar uiteindelijk hadden we allemaal een zelfde doel: een hele goeie functionele haven voor Oudeschild.' Zijn positieve ervaring Is meteen ook een negatieve 'Het verbaast me wel dat sommige mensen hun persoonlijke belang laten prevaleren boven het belang van velen. Je wilt toch met z'n allen Iets goeds maken van zo'n groot project? Maar dan overheerst soms toch dat individualisme.' Hij vindt het wethouderschap nog steeds leuk. 'Ik ben nog maar net bezig. Tweeënhalf jaar, dat is toch nog niks?' Volgens Bakker is hij de eerste tijd bezig geweest met het formuleren van ideeën die hij had. 'En dan moet je daar mensen enthousiast voor maken. Ik heb meer dan één collegeperiode over een paar landrovers. Ik heb gereden op alles dat wielen had: van ge pantserde gevechtsvoertuigen tot bluswagens van de luchtmacht, in verband met de helikopters die mee zijn.' Van een 'holding area' in de haven werden de voertuigen landinwaarts gebracht naar verschillende militaire posten. Ritten van een paar uur bergopwaarts, die in kleine konvooien werden ge maakt, 'Ik heb inderdaad aardig wat van het land gezien. De wegen waren onverwacht goed. Heel anders dan waar we in Bosnië of Cambodja mee te maken kregen.' De sfeer was volgens Van Daalen ontspannen. 'De men sen waren vriendelijk. Van de oorlog die er heeft gewoed merkten we wei- nig, behalve dan dat je veel invaliden ziet. Het enige vervelende was eigen lijk de hitte.' Nadat alle voertuigen op hun plek van bestemming waren afgeleverd, zat het werk voor hem en zeven collega's van de Joost Dourieinkazeme erop. In de hoofdstad Asmara moest echter drie dagen worden gewacht op mili tair luchttransport. 'Dat was erg saai. Je zit midden in de woestijn. Ik ben op zoëk gegaan naar een museum, maar dat was dicht, nog wegens de oor log. Wel vond ik een postkantoortje vanwaar ik kon e-mailen naar huis.' Bruinverbrand arriveerde Van Daalen maandag met de laatste boot bibbe rend op het koude Texel Het verschil was ruim dertig graden. 'Wat ik ga doen met de kerst? Het plafond witten waarschijnlijk. Oh ja. en mijn huwelijks dag vieren, want dan ben ik vier jaar getrouwd.' Hij vindt het fijn om op Texel te wonen. Kerst is een razend drukke tijd voor pastor Moltzer. 'Wat ik positief aan het afgelopen jaar vind? Dat Texelaars tot alles in staat zijn. Neem nou dat huiskamerfestival dat in Den Hoorn werd gehouden. Hoe heette dat ook alweer? Broadway? Dan denk ik: dat gebeurt hier toch maar weer mooi. Texelaars zijn creatief en tonen initiatief.' Dat 2000 voor velen toch een verdrietig jaar is geworden, bijvoorbeeld door een sterfgeval, bedroeft de pastor. 'Dat is natuurlijk ieder jaar zo, maar van 2000 werd zoveel ophef gemaakt dat het voor sommigen extra hard is aan gekomen. Sterfgevallen, dat went nooit. Het grijpt me altijd weer aan.' Moltzer vindt de kerst een gezellig drukke tijd 'Het is mooi om te doen. Ik heb in de kerstnacht twee missen, de ochtend ook twee en tweede kerst dag eentje. Daarnaast zijn er verschillende bijeenkomsten waar ik iets zeg of voorlees. Kerst is een fijn feest, ook al heeft het ook iets 'dubbels'. Want juist in deze korte, donkere dagen voelen sommigen het verdriet meer dan anders. Hen wil ik troost bieden in deze tijd.' Voor komend jaar hoopt de pastor dat iedereen met beide benen op de grond blijft. 'Blijf vooral Texels en blijf jezelf.' Met man en macht wordt door vrijwilligers gewerkt aan de sportschutters- baan. De handboogschutters hebben inmiddels hun eerste clubbijeenkomst gehouden in het nieuwe centrum. Maar het werk is nog niet af. Theo Dogger: 'We zijn hier regelmatig met een man of vijfentwintig. Het meeste werk ge beurt in eigen beheer. Alleen voor de dingen die we echt niet zelf kunnen doen, bijvoorbeeld als er een telekraan aan te pas moet komen, wordt ie mand ingehuurd.' Volgens Dogger is dergelijke zelfwerkzaamheid op Texel heel gewoon. 'Kijk nou naar Texel'94, daar hebben ze zelf een kantine neer gezet En de buurt in Elerland heeft Bethel opgeknapt. Ja, het is natuurlijk wel mooi dat bij ons de handboogschutters en de sportschutters zo goed samen kunnen. Het is echt samen uit, samen thuis.' De hevige regenval in november was een tegenvaller voor de vrijwilligers. 'Er viel niet te werken. En we hadden pech met bronbemaling. In plaats van water zoog-ie zand aan. Dat is later wel opgelost met drainageslangen rond de bouwput, maar een week of drie, vier vertraging heeft dat wel opgele verd.' Of de bouw op schema ligt, kun je volgens Dogger in dit geval niet zeggen. 'Met vrijwilligers ben je afhankelijk van wie er komt. Als de winter meevalt hebben we nog een paar maandjes nodig.' In het centrum staat een kerstboom, maar of er ook nog iets speciaals wordt gedaan voor de vrijwil ligers weet Dogger niet. 'Misschien komen we nog wel even gezellig bij el kaar Thuis? Nee, daar doen we helemaal niks aan kerst. Ook geen boom. En we eten uit principe boerenkool met worst!' 'De leuke reacties op mijn overname van Opduin hebben me aangenaam verrast', vertelt Cees den Ouden, die na twaalfeneenhalf jaar het roer van het Koger hotel heeft overgenomen van Harry Wuis. 'Niet alleen het pierso- neel en de trouwe gasten reageerden positief, ook uit de Texelse scene heb ik reacties gehad die me meer deden dan ik had venvacht.' De overname was iets waar beide partijen volgens Den Ouden In de jaren ervoor niet op hadden aangestuurd. 'De tijd brak gewoon aan. Maar het is helemaal wat ik wil. Ik wist uiteraard wat me te wachten stond.' Grote veranderingen heeft hij niet in petto. 'Nog niet', houdt hij de spanning erin. 'Ik wil in het nieuwe jaar het'goede van de voorgaande jaren consolideren en verder vooruit blij ven kijken.' Een negatieve ervaring van afgelopen jaar vindt Den Ouden de TVO-on- dernemers die hun bijdrage aan de VVV promotie niet betalen. 'Ik vind dat zo'n kwalijke zaak. Alle partijen varen er wel bij als het goed gaat met Texel. Als logiesverstrekker vind ik het een bedenkelijke zaak dat sommige onder nemers wel meeprofiteren, maar met mee willen betalen. Wel nemen en niet geven. Dat is kortzichtig, jammer en uiterst negatief gedrag De kerst wordt door Den Ouden werkend en feestend doorgebracht. 'In dit vak weet je dat je met de feestdagen niet thuis kunt zijn. Als je dat als moe ten ervaart, is het niet goed, dan moet je het niet doen. Wij genieten juist van deze gezellige dagen. We hebben zojuist het hele hotel feestelijk opgetuigd, dat is hartstikke leuk.' Den Ouden noemt de kerst een 'uitdaging' voor het hotel. 'Best spannend, met zulke grote diners. En als dan oud en nieuw ook gezellig is geweest heb je daar veel voldoening van.' Kasper van Zuilenkom is het Texelse districtshoofd van het Waterschap. 'Een negatieve ervaring? Haha, da's niet zo moeilijk. Die plomp water die er over ons kwam natuurlijk. Maar het is ook meteen een positieve ervaring geweest.' Van Zuilekom en zijn medewerkers maakten lange dagen om het overtollige water de baas te worden. 'Zestig uur op de been met maar vier uurtjes slaap gaat je niet in je kouwe kleren zitten.' Dat de wateroverlast re latief snel werd overwonnen vindt Van Zuilekom een teken dat het goed gaat met het werk van het Waterschap op Texel. 'En het was geweldig dat we zo snel over extra mensen konden beschikken, ledereen die we belden, aan nemers, loonwerkers, monteurs, noem maar op, ze stonden allemaal met een klaar om te komen. Geen gezeur vooraf over de kosten, dat kwam alle maal later wel. Eerst helpen, geweldig was dat. Texel op z'n best.' De goeie stemming, ondanks de vele uren, was voor een groot deel te dan ken aan de uitstekende verzorging die de mannen ten deel viel. 'Daar had den we Ruud Boom voor ingehuurd. Die heeft ook wat nachtjes doorgehaald. Fantastisch hoor. het ontbrak ons aan niks Die bedrijven van de overkant hebben het daar nu nog over. Zoiets hadden ze nog nooit meegemaakt. Maar dat houdt je ook op de been. Da's gewoon nodig op zo'n moment.' Waterschap Texel wil volgend jaar zo snel mogelijk de noodpompcapaciteit uitgebreid zien. 'We waren al bezig over de gewijzigde weersomstandighe den en wat dat voor ons betekent. Op korte termijn Is het te ingrijpend om iets aan de gemalen te doen. Maar er moet wel wat gebeuren Van Zuilekom viert de kerst deels thuis en deels bij familie aan de overkant. 'Maar ik kijk af en toe wel even In de sloot naar het waterpeil...' nodig om ze allemaal te realiseren. Een sollicitatie naar een verlenging? Oh, ik zou dat graag willen.' Bakker was razend populair in zijn tijd als fractie- vertegenwoordiger van GroenLinks. Hoe zit het nu? 'Ik heb geen idee. Ik loop ook niet rond te vragen hoe men mij vindt. We krijgen begin 2002 wel een rapportcijfer!' Voor volgend jaar is de afwprkipg vah het havenplan een heet hangijzer. 'Maar we beginnen rmÖf een nieuwjaSrsóntBljt. 'En dar) sS&at, geloof ik, de uitvoering van het verkeersveiligheidsplan op het programma. De 30- kilometergebieden. de rotonde van Akenbuurt, de kruising Kogerstraat/Aken- buurt en het eerste deel van het fietspad langs de Westerweg. Ja, mét een paardenpad.' De feestdagen brengt Bakker in huiselijke kring door. Tijdens de kerstva kantie worden ook nog enkele uitstapjes gemaakt. 'Maar met de kerst zijn we thuis. Compleet met boom en rollade. Ik ben al zovaak weg, nu kan Ik even tijd besteden aan mijn gezin.' Martin van Daalen. sergeant bij het Korps Mariniers, is net terug uit Eritrea. 'Op de dag dat in de Texelse Courant stond dat niet méér Texelaars dan mijn collega Van Rongen die kant op zouden gaan, kreeg ik een telefoon tje...' Via het Griekse Heraklion reisde Van Daalen naar de inmiddels daar varende Hr. Ms. Rotterdam. In het Suezkanaal en de Rode Zee bestond het werk vooral uit wachtlopen, 'ledereen kent de verhalen over piraterij in die gebieden. En er is natuurlijk nog niet zo lang geleden die aanslag op dat Amerikaanse schip in Jemen geweest.' Eenmaal in Massawa, de haven stad van Eritrea, hielp de Texelse marinier met het lossen van alle voertui gen die voor de VN operatie werden aangevoerd. 'En dan praat je dus niet

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7