f 'Prins Willem Alexander was erg tevreden' Cuby the Blizzards: ouder, maar geen rusthuis 1-1-2 .TEXELSE 2COURANT' \Yat ik zeggen wou... Alweer Binnenburg 6 Beeldhouwkunst 1850 tot 1950 Koffieconcert Activiteiten in Bethel Wat ik zeggen wou. Koopzondag Kei"kdiensten Programma eilandcompetitie Radio Texel ÏQO Medische zorg Tevoko houdt oliebollentoernooi oud Papier Wat ik zeggen wou... Kerstrazzia (2) Biljarten Lezing Leerhuis Invasie van pestvogels DONDERDAG 4 JANUARI 2001 Wie rond de veertig is kreeg in café SamSam vrijdag het predikaat 'jonkie' opgeplakt. De gemiddelde leeftijd van de bezoekers het Koger café lag ver boven die van het gebruikelijke publiek. Dat had alles te maken met de komst van Harry Muskee en z'n band. Maar het stijgen der jaren (Muskee is 59) weerhield Cuby the Blizzards er niet van de liefhebbers te verwen nen met een uitbundige blues avond. 'We hebben ar anderhalve week niet gespeeld, we beginnen vanavond alvast om elf uur', meldden Muskee en zijn mannen zich enthousiast bij exploitant Paul van Dijk, die terloops vijf Teso-bonnetjes kreeg toegestopt, want elk bandlid was met eigen auto naar Texel gekomen. 'Als het toch moet kosten, dan gelijk maar veel', schaterde Van Dijk, wiens muziek avond weliswaar minder bezoekers trok dan hij had gehoopt, maar die er toch zichtbaar van genoot. 'Is Gelem Jansen er al?', informeerde de muzi kant uit het Drentse Grolloo of de Texelaar met wie hij goede banden onderhoud van de partij was. Toen dat het geval bleek, werd er eerst bij gepraat en werd het doel om tegen elf uur van start te gaan alsnog niet gehaald. Voor C&B was Texel bijna het laatste van de zestig optredens die de band jaarlijks verzorgt 'Dat is ons maxi mum, want we hebben ook nog an dere bezigheden. Een paar jongens geven muzieklessen en zelf doe ik werk voor Radio Drenthe en de VPRO. Als we optreden doen we dat hoofdzakelijk in theaters. Met al dat Harry Muskee weet de Texelse bluesliefhebbers nog steeds te boeien. zittende publiek kan je natuurlijk niet vol gas geven, maar ie hebt er toch wat meer mogelijkheden, onder an dere met het licht SamSam is eén van de weinige cafés waar we spe len.' Zgn joggingbroek, muts en omvang rijke bierbuik bezorgden de 'Raspoe- tin van Drenthe', zoals Muskee in zijn hoogtijdagen werd genoemd, welis waar een sjofele uitstraling, schijn bedroog. De noorderling, die al sinds 1968 op het podium staat, weet als geen ander wat zijn publiek wil: gouwe ouwen als 'Another day, another road', 'Window of my eyes' en 'Appelknockers Flophouse', ge combineerd met meer eigentijdse Cuby-blues Aldus geschiedde tij dens het luidruchtige optreden waarin Muskee gitarist Erwm Java en toetsenist Heimig van de Vegt alle ruimte gaf. De twee sessies en de toegift gingen er in als koek bij de Texelse liefhebbers, waarvan menig een terugdacht aan de dagen van Sarasani, waar C&B een tijdje de rol van huisband hadden. 'We lagen overdag op het Koger strand, dron ken bier en klommen 's avonds op het podium. De Buffoons speelden er ook. Die lui konden héél goed zingen, maar waren wel gevaarlijk. Het klikte (Foto Gerand Timmerman) met tussen ons. We zijn nog wel eens aan het knokken geweest. Natuurlijk werd er in die tijd van alles gebruikt en ik nam ook van alles. Maar ik ben een Drent en daarom ben ik er nog steeds, al spuug ik niet in een bier tje. Laatst zag ik Herman Brood nog, onze vroegere pianist. Hij is een eind afgegleden. Ik vind: mensen betalen 25 gulden entree en dan kan je niet als een lor op het toneel gaan staan. We gaan weliswaar niet meer zo tekeer als vroeger, we zijn best nog een heftige band. We zijn wel ouder geworden, maar nog geen rusthuis.' Als raadslid en lid van de Monumentencommissie voel ik mij aangesporken door maar liefst 330 Texelaars. Ze betichten mij van het begaan van een 'historische misser'. Verder zou ik geen enkele visie of bestuurskracht hebben getoond. Dit is mijn repliek; en ik begin met de fei ten. De monumentencommissie heeft uit gesproken dat het pand Binnenburg 6 op de monumentenlijst zou moeten komen, en behouden zou moeten blijven. Aansluitend heeft de raads commissie Ruimte, Wonen en Eco nomie vooralsnog niet ingestemd met medewerking aan sloop en nieuwbouw. Eerst moet onderhan deld worden over behoud. De wet houder heeft dit toegezegd. Wat valt de gemeente te verwijten? Zij heeft drie keer (in 1992, 1998 en 2000) de eigenaar toestemming ge vraagd Binnenburg 6 op de monumentenlijst te plaatsen, zonder resultaat. Dus zijn sloop en nieuw bouw niet in strijd met de regels. De gemeenteraad heeft ooit besloten wat die regels zijn en dat panden al leen op de monumentenlijst gezet worden met instemming van de eige naar. Dat is een gegeven feit. Wilt u bestuurskracht? Moeten panden voortaan tégen de wil van de eige naar worden beschermd? Ik verzeker u dat er dan heel wat wetten in de weg staan en praktische bezwaren en dat het gemeentebestuur dan bedilzucht en tirannie zal worden ver weten. Enfin, we zullen ons beraden. Het lot van bestuurders is dat zij al tijd de schuld krijgen. Dat hoort erbij. Maar ik vind het een 'teleurstellende vaststelling' dat in de ingezonden brief in de Texelse Courant van 29 december met geen woord wordt gerept over de verantwoordelijkheid van particulieren bij het behoud van het cultureel erfgoed dat ze onder hun hoede hebben. Ik hoop dat we hier allemaal wat van leren Arthur Oosterbaan, Den Burg. De Vrije School organiseert voor ouders en andere belangstellenden vier avonden die in het teken staan van de kunsten. De serie wordt maandag 8 januari geopend met een lezing over de beeldhouwkunst van tussen circa 1850 en 1950. De andere drie bijeenkomsten - op 5 februari, 5 maart en 2 april - zijn werkavonden, waarop onder leiding van Erik van Houten zal worden geschilderd, ge boetseerd en gewerkt met enkele tekentechnieken. Voorkennis of erva ring is met nodig. De kosten bedra gen ƒ5,- per avond of ƒ15,- voor de hele serie. De bijeenkomsten worden gehouden in het ouderlokaal van de Vrije School en beginnen om 20.15 uur (vanaf 20 00 uur staat de koffie klaar). Voor inlichtingen en aan meldingen: Peter Koster, tel. 322 979. In de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint zon dag om 15.00 uur een optreden van Ans Visser en Paul Sanders, die bei den een zangrecital verzorgen en daarbij op de vleugel worden bege leid door Fred Jansen. Ze zijn alledne gerenommeerde musici. Visser was vele jaren als zanglerares verbonden aan de Texelse muziekschool, terwijl tenor Sanders afgelopen zomer als gastsolist veel indruk maakte tijdens het jubileumconcert van het Texels Vrouwenkoor. Fred Jansen is de vaste begeleider van dit koor. De toe gang is vrij, terwijl de bij een koffie concert behorende koffie voor reke ning komt van de organiserende Welzijnsstichting, die zo het nieuwe jaar goed wil beginnen De klaverjasdrive in buurthuis Bethel in Eierland wordt op donderdag 4 ja nuari (vanavond) gehouden en na tuurlijk met - zoals abusievelijk ver meld in de vorige krant - op dinsdag 4 januari. Het evenement begint om 20.00 uur. Een dag later kunnen de bewoners van de polder en andere belangstellenden elkaar de hand schudden tijdens een nieuwjaars receptie, die om 20 00 uur begint. Het is net van welke kant je het be kijkt. Dat zie je bij deze heel positieve beoordeling van de koopzondag door de Ondernemers Vereniging Den Burg (waarbi| je je de vraag moet stellen: is dit de unanieme mening van de OVD? De onze zeker met.) Volgens ons hebben ondernemers met in de eerste plaats de taak zoveel mogelijk geld te verdienen, maar juist een dienende en een leidende taak. Zij hebben namelijk het voorrecht een zaak en goederen te bezitten en het zakelijk inzicht daarmee anderen te dienen. En daardoor hebben zij een leidende plaats in onze maatschap pij, een voorbeeldfunctie (als kind kijk je toch op tegen al die verschillende winkeliers, zij hebben een plaats in je opvoeding). Winkels met vaste openings- en sluitingstijden geven structuur aan de samenleving. En rust en orde is juist het meest nodig in onze zo hectische samenleving. Een ritme van zes werkdagen en één rustdag is eigen aan de schepping. Wie dat verbreekt, is in opstand, in oorlog met de goede orde. O ja, we zeggen misschien: ik neem wel rust en geef mijn personeel rust op een andere tijd, die mij beter uit- Zondag 7 januari 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 10.00 u. GK ds. E.J. Vledder De Waal: 10.00 u. ds. J Vlasblom, nieuwjaarsbergoeting. De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dient in De Waal. Oosterend: 14.30 u. SOW-dienst in NH-kerk, ds. E.J. Vledder. bevestigingsdienst van de predi kanten C der Nederlanden en F. van Helden. Oudeschild: 11.00 u. dhr. J. Wie ten. De Cocksdorp: 10.00 u. dhr. M D. Kuiper, nieuwjaarsbegroeting GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. E.J Vledder, gezamenlijke dienst in Geref. kerk, nieuwjaarsbegroeting. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg- 10.00 u. dhr. J. Wieten. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. F. Walraven uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. heren koor, Woord-Communiedienst pa rochianen, uitz. via De Lichtboei: zon. 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u. Woord- Communiedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg- Open bare lezing, 10.30 u.: Blijf Gods koninkrijk zoeken: Wachttoren studie, 11.20 u.: Wie zijn Gods die naren in deze tijd? 9 Januari 2001 Veld A Mannen en Gemengd Texelse Autoc. - Agrifirm Question 2 Pre Press Cent. - Question 2 Agrifirm CVI - DGM TESO TESO- W'tjewel CVI Kobeko - Paal 9 Paal 28/ de Krim Cocky Kap. - Paal 28/ Krim Kobeko Veld B Dames en Gemengd NIOZ- Pre Press Center W'tewel De Zandbank - W'tewel 2 NIOZ Ecomare - Euroase De Zandbank Rabob. - Slagerij Beverdam Euroase De Rival - Zeilmakerij Rabobank Eierl. Huis - Haarstudio De Rival komt... En: de mensen zijn toch niet verplicht op zondag te winkelen... enz., enz. Maar zo werkt het met. Wij hebben verantwoording voor elkaar en voor de hele schepping, leder heeft te gehoorzamen aan hoger ge zag. Jan en Paula Brouwer, Den Burg. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16 00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit Gerefor meerde kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00u Couritrytime (herhaling van donderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Time travelling (muziek) 20.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geesteli|k pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland Remko Reydon (26) is zijn werkge ver trouw. Al zo'n zes jaar werkt hij in de keuken van visrestaurant 't Pakhuus In Oudeschild- Sinds twee jaar is hij er chef-kok. 'Ik heb het hier naar mijn zin. De sfeer is goed en ik heb een vaste baan. Met een eigen huis geeft dat toch zekerheid. Ik hoef hier voorlopig niet weg. Erva ring doe ik toch wel op. Andere koks gaan steeds na een paar jaar naar een ander bedrijf om daar verder te leren Ik leer van de collega's hier, die ook allemaal ergens anders heb ben gewerkt.' Lachend: 'Ik haal de bedrijven hierheen.' Op school zag het er nog niet naar uit dat de Texelaar zo'n 'solide' le ven zou leiden. Hij zat enige tijd op de RSG, volgde een jaar lang de op leiding metaal aan het LBO, maar kon niet aarden. Na een beroeps keuzetest - die uitwees dat dae gra fische sector en de horeca hem zouden kunnen bekoren - stapte hij over naar de consumptieve oplei ding. Hij hield het er een jaar uit en dook het leerlingenstelstel in. 'Ja, volgens mij moet je daarvoor eigen lijk eerst je middelbare school heb ben afgerond, maar ze zagen het kennelijk wel in me zitten.' Zijn leer bedrijf werd 't Bikkelement in De Cocksdorp. 'Normaal ga je na een jaar naar een ander bedrijf. Maar ik had het er reuze naar mijn zin en mocht al snel zelfstandig aan het werk Omdat ze me goed konden gebruiken, mocht ik van de school in Heerhugowaard nog een jaar blij ven.' Nadat Reydon zijn diploma had be haald. moest hij in militaire dienst. 'Ik werd hofmeester in Den Haag. Ik moest er de generale staf bedienen Dat was nogal stijf en houterig. Niks voor mij. Als ik ze koffie moest bren gen, zat er meer koffie in het scho teltje dan in het kopje.' Op verzoek werd hij na een half jaar overge plaatst naar Den Helder, waar hij bij een opleidingskamp in de keuken belandde. 'Dat gebeurde ook weer bij uitzondering, want in de keuken staat eigenlijk alleen burger personeel. Ik denk dat ze wel zagen dat het toch niks met me zou wor den. Maar in Den Helder vond ik het erg leuk. Met z'n vijven kookten we elke dag voor zo'n tweehonderd mensen. De ene dag stamppot an dijvie, de andere dag Chinees en de Remko Reydon, chef-kok van 't Pakhuus, vervulde een deel van zijn dienstplicht in de keuken van een opleidingskamp: 'We moesten elke dag een paar honderd lunchpakketjes sme ren. (Foto Joop Rommets) derde dag weer wat anders. Voor iedereen hetzelfde, kiezen was er niet bij. Het enige dat ik niet zo leuk vond was dat we ook elke dag een paar honderd lunchpakketjes ston den te smeren.' Nadat hij was afgezwaaid, kon hij als invalkracht aan het werk in de keuken op vakantiecentrum De Krim. Maar al na twee maanden hoorde hij dat de familie Grootjen van 't Pakhuus iemand zocht voor in de keuken. Reydon solliciteerde en werd aangenomen. 'Ik ben er begonnen als hulp. Aan de kouwe kant. Ik maakte de sla schoon, moest boter draaien. Ja, ik begon onderaan de ladder. Zo werkt dat nu eenmaal hier. Er werkten nog drie anderen in de keuken en die waren hier al veel langer.' Nadat Paula Grootjen (samen met echtgenoot Kees en zoon Arie- Pieter eigenaar van het restaurant) de keuken vaarwel zei, werd Reydon zelfstandig werkend kok. Twee jaar geleden verhuisde chef kok Jaap Mets naar 'boven', waar het zusterbedrijf Pakhuus Co z'n deuren opende. Hij werd opgevolgd door Reydon, die (voorlopig) niets te wensen meer heeft. 'Er is hier de laatste tijd ook best het een en an der veranderd. De bedoeling is dat Arie-Pieter het straks gaat overne men en onderzijn invloed zijn nogal wat moderniseringen doorgevoerd in keuken. Er is allerlei moderne apparatuur aangeschaft, waardoor de bereiding veel sneller is gewor den. Hadden we het eerder ver schrikkelijk druk met negentig gas ten, nu is het lekker druk met honderdveertig of honderdvijftig man.' Ook de kaart is aan veranderingen onderhevig, maar 't Pakhuus blijft volgens Reydon wel 'gewoon' een visrestaurant. 'We hebben ook wel vlees, maar de mensen blijven nu eenmaal voor vis komen. We heb ben zes soorten vlees op de kaart staan, tegen vijftig of twintig soor ten vis.' Als één van de hoogtepunten in zijn carrière beschouwt Reydon dat hij samen met zijn collega's voor kroonprins Willem Alexander heeft mogen koken, die twee jaar geleden de waterzaal van EcoMare opende en bij die gelegenheid samen met een grote groep genodigden een diner genoot in 't Pakhuus. 'Hij kreeg een trio van lamsvlees geser veerd.' Grijzend: 'Het voorgerecht zou ik niet meer weten. Dat zal on getwijfeld gerookte vis zijn geweest. De prins was erg tevreden.' Het recept dat Reydon beschikbaar stelt voor 'De Duinpan' is er - uiter aard - één voor een visgerecht. 'Het heeft lang op de kaart gestaan. Een tijdje geleden is het er afgehaald omdat er nu eenmaal wel eens wat nieuws moet komen. Maar het was zo gewild, dat het waarschijnlijk wel weer terug komt.' Provengaalse vis (per persoon) 100 gram zalmfilet 100 gram poon filet 100 gram scholfilet 1 rode paprika 1 groene paprika 3 tomaten 1 ui een derde bleekselderij 2 eetlepels tomatenpuree 1 eetlepel olijfolie handje olijven Provengaalse kruiden zout en peper scheut witte wijn Maal de paprika's, de tomaten, de ui en de bleekselderij fijn in een keukenmachine. Voeg de tomaten puree toe, samen met (naar smaak) de kruiden, het zout en de peper, zodat het een saus wordt. Leg de visfilets in een ovenschaal en giet er de olijfolie overheen en vervolgens de saus. Daarop worden de olijven gelegd, gevolg door een scheut wijn. Schuif de schotel in de op 140 graden voorwarmde oven en laat het geheel - eventueel afgedekt met een deksel - in ongeveer een kwar tier gaar pruttelen. 'Met rijst en sa lade een heerlijk gerecht.' Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8 00 tot maan dag 8.00 u Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234 Aan vragen visites tussen 9 00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086:314727:314669. 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voorafspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS: Voor aanmelding, infor matie of voorlichting. Humanitas Den Helder: Binnenhaven 76-77; tel. 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844 In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum: voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Veld C Dames Jozefschool - Wiersma meubelen Slagerij lepe de Boer Westerlaken - Slagerij lepe de Boer Jozefschool Bar Sportief Nat.winkel Westerlaken Klif 12-Nokanto Bar Sportief de Krim - Smash '68 Nokanto Durper Dr - Wessel's Ontwerpt! Krim Wedstrijdleiding Edith en Hans (313363/312339) Zondag zijn volleybal liefhebbers welkom op het oliebollentoernooi van Tevoko, dat in Sporthal Ons Genoe gen wordt gehouden. Nieuw dit jaar is, dat niet alleen leden van Tevoko welkom zijn, maar ook alle andere volleyballers uit de eilandcompetitie en andere belangstellenden. Het toernooi begint om 16.00 uur en ein digt om ongeveer 18.00 uur. Deelne mers kunnen zich individueel inschrij ven. Het is met de bedoeling dat er teams worden opgegeven.Na het toernooi is de prijsuitreiking in de bar van de sporthal, waar tevens een lo- terijtje wordt gehouden. Iedereen die een prijsje voor de loterij beschikbaar wil stellen kan dit afgeven in de kan tine. Deelname is gratis. Wij genieten vaak van een paar ha zen die bij ons in de buurt lopen, ren nen of spelen. Tot er plotseling, in de donkere dagen voor Kerstmis, we derom een paar duistere figuren het land betreden, diep weggedoken in hun joppers, geweer over de schou der en vergezeld van een hond. De tactiek wordt nog even doorgespro ken en daar gaan ze. In gedachten roep ik de hazen op te vluchten. He laas. het lukt me nooit. Even later horen we schoten vallen. Ik wil gaan kijken, maar doe het toch maar niet. Een heel vervelend gevoel blijft weer bij ons achter. Gerda en Menno Stam, Den Burg. De organisatie van de Texelse biljart- kampioenschappen, die van 5 tot 11 februari in dorpshuis De Hof in De Koog worden gehouden, attendeert potentiele deelnemers erop dat zij zich nog tot en met zondag aan staande kunnen aanmelden. Inschrijfformulieren zijn vanavond af te halen tijdens de clubavond van DVO in de Witte Burcht. In verband met de Kerstvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden ingeleverd bij de container aan de Bern- hardlaan. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Mid dags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. Dr. Piet W. van Boxel houdt maandag een lezing voor het Leerhuis over de politieke en sociale factoren die leid den tot de verwoesting van Jeruza lem en de Tweede Tempel. Locatie is de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Van Boxel is werkzaam geweest aan de Theologische Faculteit van de Rijks universiteit van Utrecht. Hij heeft on derzoek gedaan naar de relatie tus sen vroegrabbijnse literatuur en het Nieuwe Testament. Zijn publicaties liggen vooral op dit gebied. Tegen woordig werkt hij aan het Leo Baeck College in Londen, een opleidings instituut voor rabbijnen. Ze zijn er niet alle jaren, en als ze komen, dan zijn het er zelden meer dan tien. Maar dit jaar zijn de pest vogels massaal naar Texel gekomen om te overwinteren. Vogelkenner Adriaan Dijksen schat hun aantal op tachtig a honderd. 'Een invasie. Ik krijg meldingen binnen uit alle Texelse dorpen.' De markante pestvogel is te herken nen aan zijn typische kuif en zijn hoge, 'rinkelende' geluidje. Hij is on geveer even groot als een spreeuw en overwegend bruin-beige. In zijn zwarte vleugel heeft hij opvallende gele, witte en rode stukjes. De pest vogel komt uit Scandinavië en de Russische taiga's. 'Wie goed oplet zal ze tegenkomen in tuinen en plantsoe nen, vooral buiten de dorpscentra. Ze zitten meestal op struiken van de bessen te eten.' Vlak voor kerst zijn de eerste exemplaren gesignaleerd. In Den Burg wordt het vogeltje vooral aangetroffen in de Bernhardlaan, Thijsselaan en Keesomlaan. DAAR RED JE LEVENS MEE ht«.-tkli>.-J Het pestvogeltje. (Tekening Johan Reydon)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2