2 ■RIP Muziek van eigen bodem van Barnard en De Boer 'In het begin was ik misselijk van de zenuwen r' .TEXELSE COURANT' - Lezing over kokkelvisserij 'Scheppen van je eigen leven' ANBO-reis naar Limburg oud Papier J^adio Texel ÏQO de Duinpan Medische zorg Eilandcompetitie volleybal Cursus djembé voor beginners {j3 Kerkdiensten VRIJDAG 19 JANUARI 2001 Twee hedendaagse componisten die elkaar op Texel ontmoe ten en inspireren, dat is niet alledaags. 'De diepgang van zijn teksten en de schoonheid van de vocale lijn gaven mij veel in spiratie ermee aan de gang te gaan', zegt de één (Ed de Boer) over de ander (W. (Pip) Barnard). Tijdens het tweede concert in de serie Muziek Complet, op zondag 28 januari op De Krim, wordt van beiden werk ten gehore gebracht. Alle reden voor een nadere kennismaking. De naam Pip Barnard zal velen op Texel bekend in de oren klinken. Hij verzorgt maandelijks een cabaret voorstelling in Question Plaza, schrijft toneelstukken en werkt mee aan boe ken over de meest uiteenlopende on derwerpen. Muziektheater heeft zijn grote belangstelling. Barnard stu deerde zang en volgde compositie lessen bij de bekende Nederlandse componist Daan Manneke. Die basis komt hem goed van pas bij het ma ken van zijn (cabaret)liederen. 'Voor mij is de tekst het uitgangspunt, de muziek die ik schrijf dient ter onder steuning', aldus Barnard. Voor sommige mensen is heden daagse muziek hetzelfde als gepiep, gekras, muziek om gillend bij weg te lopen. Dat geldt niet avoor de com posities van Alexander Comitas, die als Ed de Boer door het (gewone) le ven gaat. 'Ik streef er nadrukkelijk naar muziek te maken die meege- voeld kan worden. Ik probeer af te stemmen op mensen die van klas sieke muziek houden. Als mijn mu ziek hén aanspreekt ben ik een blij en tevreden mens. In principe compo neer ik vanuit mijn gevoel. Toch is er ook een nogal afstandelijke compo nent: ik heb al mijn technische ken nis en vaardigheden nodig om struc tuur aan te brengen in wat er in mij opkomt.' Voor De Boer is het geen kwestie van maar wachten totdat er iets opborrelt. 'Nee, met die vonk begint het wel doorgaans, en het laten opvlammen van die vonk kun je stimuleren, bij voorbeeld door een wandeling te maken. Maar het eigenlijke compo neren is het uitwerken van ideeën.' Gewoon, achter zijn bureau met de elektrische piano binnen handbereik. En. in een later stadium, de compu ter waarmee hij zijn composities drukklaar maakt. vatorium, gevolgd door een cursus orkestdirectie. Na enkele jaren als pianist te hebben gewerkt, besloot hij zich geheel aan het componeren te wijden. In 1999 vestigde De Boer zich met zijn gezin op Texel, nadat zijn vrouw Maaike Deckers tot directeur van de Texelse Muziek- en Dans school was benoemd. 'Door Maaike is het plan ontstaan concerten te organiseren van hoge kwaliteit, zodat je in plaats van naar het Concertgebouw te moeten ook eens gewoon op je fiets kunt stappen en een concert van vergelijkbaar ni veau op Texel kunt meemaken Maaike kwam in contact met Pip Barnard en al brainstormend met Martin Warnaarvan De Krim kwamen zij tot het idee vpn Muziek Complet, een serie van drie zondagmiddag concerten met aansluitend een thee buffet, waarbij de bezoekers de ge legenheid wordt geboden, naast het genieten van lekkere hapjes in de sfeer van het concert, informeel na te praten met de musici.' Het succes van deze formule bleek uit de mening van de violist Christian Bor, die met zijn Reizend Muziekgezelschap in november het spits afbeet en na af loop opmerkte: 'Dit was zoals con certen behoren te zijn.' Het contact met Pip Barnard luidde een muzikale vriendschap in, die hen beiden inspireert. De Boer: 'Voor het tweede concert in de serie Muziek Complet is gekozen voor een Texels concert. Pip en ik zijn als Texelse componisten gevraagd het pro gramma te vullen. Het gemeen schappelijk element, de vocale mu ziek, hebben we gebruikt als startpunt voor onze samenwerking', vertelt De Boer. 'Pip heeft mij één van zijn liederen, voorzien van een melo die, gegeven ter bewerking. De diep gang van zijn teksten en de schoon heid van de vocale lijn gaven mij veel inspiratie ermee aan de gang te gaan.' Zo ontstond De Nacht, één van de stukken die tijdens het con cert op De Krim zullen klinken. Ver der staan op het programma werken voor cello en piano (Comitas). piano solo (Comitas), piano vierhandig (Comitas). twee piano's (Barnard) en twee piano's en stem (Barnard), com posities die met zorg voor deze ge legenheid zijn uitgezocht. Het concert vindt zondag 28 januari plaats in theater De Kiekendief op De Krim, aanvang 14.00 uur. Na afloop is er een informeel samenzijn met uit gebreid theebuffet, dat dit keer in het teken van de Jiddische en Texelse keuken staat en werd samengesteld door Annette van Ruitenburg. De toe gang bedraagt 35,-; kinderen tot en met 12 jaar betalen 15,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Vakantiecentrum De Krim, Muziek- en Dansschool Texel en Nauta Boek. Lida Wels W. (Pip) Barnard: 'De tekst is voor mij het uitgangspunt, de muziek dient ter onder steuning. Zijn werk komt voornamelijk in op dracht tot stand. Zo schreef hij voor de NCRV, de Marinierskapel, het Muziektheater in Enschede en een oratoriumvereniging. Het gehele oeuvre van Alexander Comitas om vat een inmiddels indrukwekkende hoeveelheid composities voor veler lei bezettingen (orkest, blaas- en strijkinstrumenten, piano, zang). 'Momenteel hangt er een opdracht in de lucht om een opera te schrijven over water, de strijd van de mens te gen de zee. Texel is een fijne plek zo iets te maken. Aan zee zal ik ideeën kunnen opdoen voor zo'n werk, ideeën die je ergens anders niet zo snel zou krijgen.' Ed de Boer werd geboren in Sneek. verhuisde op 6-jarige leeftijd naar Ovenjssel en studeerde piano en compositie aan het Utrechts Conser- I Ed de Boer. "Ik streef er nadrukkelijk naar muziek te maken die meegevoeld kan worden. (Foto Gerard Timmerman) Theunis Piersma van het NIOZ en Ton IJlstra van het ministerie van Land bouw. Natuurbeheer en Visserij hou den woensdag in de openbare bibli otheek in Den Burg een lezing over de kokkelvisserij. Zij doen dat op ver zoek van EcoMare, dat een serie 'wmterlezingen' organiseert. Piersma schetst de gevolgen van deze vorm van visserij op het leven in de Wad denzee, IJlstra houdt een voordracht over het overheidsbeleid op dit ge bied. De eerste spreker bijt om 20.00 uur het spits af. De toegang bedraagt ƒ5,-. Bezoekers krijgen voor dat be drag tevens een kopje koffie of thee. Onder de titel 'Bewustwording van eigen scheppingskracht' geven Jan van der Linden en Arien van Erkelens van 3 tot 7 maart een vijfdaagse cur sus die beoogt deelnemers te laten ontdekken dat ze die vorm aan hun leven kunnen geven die ze zelf willen. Uitgangspunt is dat iedereen over het scheppend vermogen beschikt het eigen leven in harmonie te brengen met dat wat men zelf wil meemaken. 'Elk moment scheppen we ons eigen leven, onze eigen realiteit. Meestal zijn we ons hiervan niet bewust. Zo kunnen we tot de ontdekking komen dat we een leven hebben geleid dat in veel opzichten niet bevredigend is', meent Jan van der Linden die al vaker deze cursus gaf. Tijdens de cursus, die wordt gegeven in yoga- centrum De Aleph in Den Burg, wor den onder meer oefeningen en me ditaties gedaan. Voor opgave: Arien van Erkelens, tel. 319 449: voor in houdelijke informatie: Jan van der Linden, tel. 313 231. De reiscommissie van de ANBO or ganiseert dit jaar een 7-daagse bus reis voor Texelse ouderen naar het Limburgse Valkenburg. De reis vindt plaats van 26 mei tot en met 1 juni De kosten bedragen 920,- per per soon op basis van een tweepersoons kamer. Wie alleen wil slapen betaalt een toeslag van ƒ125,-. Er kunnen circa vijftig mensen mee, en 'vol is vol'. Opgeven kan op dinsdag 23 ja nuari vanaf 14.00 uur bij de familie Tromp. Gasthuisstraat 43, 1791 GK, Den Burg, tel. 31 47 89 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit voor 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Wilhelmina- laan, Witte Kruislaan, Wagemakerstraat, Schoonoord singel en Burgerhoutstraat. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit Doopsgezinde kerk Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandsta lig) 15 00 u. Country time (herhaling van don derdag) 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18 00 u Time travelling (muziek) 20 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u Doopsgezinde kerk Den Burg Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's (muziek). Vandaag: Muziek Complet. Een voorbeschouwing op het concert rond twee Texelse componisten dat zondag 28januari in theater De Kiekendief wordt gegeven. 20 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag 17.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met(Texelaars in het nieuws). 20.00 u Radio Noordholland Horecamedewerkers die een baan bij theater-restaurant Klif 12 aan vaarden, weten dat er méér van hen wordt verwacht dan een smakelijke maaltijd bereiden of serveren. Tus sen de gerechten door moet het podium worden beklommen om voor een al dan niet volle zaal een sketch te doen of een liedje te zin gen. Maar terwijl de één dat met grote vanzelfsprekendheid doet, kan de ander zich er behoorlijk on gemakkelijk onder voelen. 'In het begin was ik de hele avond misse lijk van de zenuwen. En wanneer ik het podium op moest, begon ik te zweten en kreeg ik een heel raar gevoel', vertelt Mischa Witte, die sinds een jaar de scepter zwaait in de keuken van het Hoornder bedrijf. 'Gelukkig gaat het steeds beter. Als het hoofdgerecht eruit is, is de druk er nu af. Dan wil ik best het toneel op om een liedje te zingen. Eerder met, dan staat mijn hoofd er nog met naar. En ik heb Cor (van Heer waarden, de eigenaar) ook gezegd dat ik géén sketch doe Ik ben he lemaal met leuk. Ik ben kok, geen entertainer.' Dat hij wél een liedje durft te zingen, lijkt al bijzonder genoeg. 'Toen ik een jongetje van een jaar of vijftien was - ik hielp toen in de keuken bij Klif 23 heb ik tijdens een café- chantant eens een nummer met Claudia Reij gezongen. Dat ging helemaal met. Het was de bedoeling dat we dat vier keer zouden doen, maar het is bij één keer gebleven. Jaren later ging ik wel eens naar de Pianobar in De Koog om een bier tje te drinken. Op een gegeven mo ment werd me gevraagd: hé, ga jij ook nog zingen? Ik: zingen, zingen, ik kan helemaal niet zingen. Maar ik heb me laten overhalen en heb uit eindelijk iets van Elvis gezongen. Dat ging best aardig. Hier zing ik nu ook een nummer van Elvis: I can't help falling in love with you. Met de kerst heb ik White Christmas van Bing Crosby gezongen. Ach, het is een kwestie van groeien. Ik denk dat Michael Jackson er ook niet in één keer stond Het besluit om in de horeca zijn werk te zoeken, kostte de in Den Burg opgegroeide Witte daarente- gen niet de minste moeite 'Ik heb altijd al kok willen worden Ik hielp mijn moeder al met aardappelen schillen en spruitjes schoonmaken toen ik net kon lopen.' Hij volgde de opleiding consumptief aan het LBO in Den Burg. Zijn eerste werk ervaring deed hij op zijn veertiende op, toen hij tijdens de vakanties assisteerde in de keuken van hotel De Boschrand nabij De Koog. 'Van Kees Boks heb ik veel geleerd, ze ker de snijtechnieken. Hij zei altijd: Je moet producten behandelen als vrouwen. Dat is ook zo. Je moet in Mischa Witte werkt sinds een jaar bij theater-restaurant Klif 12: 'Ik ben kok, geen entertainer.(Foto Joop Rommcts) beide gevallen voorzichtig zijn.' Stage liep Witte bij Klif 23 en toen het leerlingstelsel hem na het beha len van zijn diploma al na drie maan den absoluut niet bleek te bevallen, kreeg hij een jaarbetrekking aange boden bij het Hoornder pannen koekenhuis. Hij werkte er vier |aar met veel plezier en werd toen opge roepen voor militaire dienst. Die vervulde hij in het Duitse Seedorf. dat drie enorme keukens telde waarvan er steeds twee open wa ren 'In iedere keuken werkten twaalf koks. We kookten met z'n allen voor zeshonderd man.' Witte maakte er veel overuren en mocht bij gevolg al na negen maan den afzwaaien. Klif 23 was wettelijk verplicht hem terug te nemen, maar hij besloot zijn werkgever niet in ver legenheid te brengen. 'Een maatje van me had mijn plek ingenomen. Die had dan weg gemoeten, maar dat vond ik lullig, dat doe je met. Bij Klif stelden ze voor dat we allebei twintig uur zouden werken, maar ik heb gezegd dat ik wel op zoek zou gaan naar iets anders.' Het werd restaurant De Smulpot in Den Burg, waar hij als afwashulp weer onder aan de ladder begon. Maar toen chef-kok Jef Schuur een andere baan kreeg bij appartementenhotel De Pelikaan, kreeg Witte de kans zelfstandig kok te worden. 'Dat heb ik tweeëneen half jaar gedaan. Toen ben ik ook naar De Pelikaan gegaan. Jef is een goeie gast en van hem heb ik echt heel veel geleerd. Ik heb dat mis schien niet altijd laten blijken, maar het is absoluut waar. Door hem ben ik een stuk beter geworden. Hij heeft me leren spelen met eten.' Grijnzend: 'En dan kom je weer op die vergelijking met vrouwen: daar speel je ook mee.' Toen Schuur in Den Burg een eigen restaurant ('Bij Jef') begon, volgde Witte hem opnieuw. Hij bleef er an derhalf jaar en werd toen ontslagen omdat hij 'te duur' werd. Rancune koestert Witte in het geheel niet. 'Dat kan gebeuren. In zo'n klein bedrijf kun je ie niet altijd een dure kracht veroorloven. Dan kun je be ter een leerling nemen. Daar krijg je ook nog subsidie op.' Bij het arbeidsbureau kreeg Witte te horen dat er bij twee Texelse bedrij ven. waaronder Klif 23, een kok werd gezocht 'Dat was geen moei lijke keuze. Ik had het er altijd prima naar mijn zin gehad.' Plezier in het werk bleef hij tot het laatste moment houden, maar toen Cor van Heer waarden van het zusterbedrijf Klif 12 op zoek was naar versterking in de keuken en Witte polste of hij niets voor een overstapte voelde, besloot hij toe te happen. 'Ik kende de sfeer natuurlijk wel. Als het in het ene res taurant erg druk is, springt iemand uit het andere wel eens bij. Het leek me wel een mooie uitdaging. Maar ik vroeg me wel af of ik het zou red den. Niet alleen vanwege het zin gen, maar Cor besloot ook het met één kok minder te proberen. Het bleek te gaan. Ik heb tenminste nog geen klachten gehad.' Witte runt de keuken samen met Jamen de Bruijn. 'Ik ben officieel chef-kok, maar dat vind ik zo'n stom woord. We doen het samen, dus zijn we voor mij allebei gewoon kok.' Uitdagingen ziet Witte nog genoeg 'Ik blijf hier zeker nog vier |aar. Dat heb ik al besloten toen ik vorig jaar ja zei. Je begint niet aan zulk werk om er al na een jaar weer mee op te houden. Dan kun je het nooit goed doen en het is ook met aardig tegen over je baas. Bovendien mag ik al lemaal leuke dingen doen. Het is de bedoeling dat ik me ook meer ga toeleggen op het licht en geluid. Dan kruip ik na mijn nummer in het hok. Nee, ik vermaak me hier nog wel even.' Het recept dat Witte beschikbaar stelt voor 'De Duinpan' is er eén voor een door hem zelf beproefd zomers toetje, dat mettertijd waar schijnlijk ook in Klif 12 kan worden besteld. In balsamicoazi/n gemarineerde aardbeien (voor vier personen) 2 a 3 bakjes aardbeien circa 5 eetlepels suiker 10 eetlepels balsamicoazi/n 1 vanillestokje (gespleten, het merg eruit geschraapt) 400 gram mascarpone 4 a 5 blaadjes verse munt of basili cum, fi/ngesneden Was de aardbeien en haal de kroon tjes erf. Doe de aardbeien in een kom en bestrooi ze met de suiker en de balsamicoazijn. Roer het lekker door elkaar en laat het geheel maxi maal twee uur marineren. Meng het merg van het vanillestokje met de mascarpone Breng op smaak met een beetje suiker. Schep een grote klodder mascarpone op een bord en leg daar een flinke berg aard beien op. Giet er de smakelijke balsamicoazijn over en garneer met de munt of basilicum Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8 00 u. Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016. Consult uitslui tend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086;314727;314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland, Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. -Uitleenmagazijn/servicepunt:. Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17 00 uur, tel 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel (0223) 671552 Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humanitas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. 'Kunstgebitreparatie: Tandprothe- tische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17 00 u., zondag 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. De volleyballers in de eiland- competitie spelen dinsdag een afval- toernooi. Er wordt gespeeld volgens het rallypointsysteem, wat betekent dat iedere score een punt oplevert. Bij de opslag is een netservice niet langer fout. De wedstrijden wordt gefloten en de punten geteld door het verliezende team van de voorgaande wedstrijd. Alleen voor de eerste wed strijden heeft de organisatie teams aangewezen die deze taken op zich nemen. Na de laatste wedstrijden volgt de prijsuitreiking van het sei zoen 1999/2000. Veld A 18.40 DGM-Tatenh. 1 Texelse Autoc. 19.20 W'tjewel 1-Texelse Autoc 19.40 OSG-CVI 20.00 Agrifirm-TESO 20.20 G. Slock-Paal 28/ De Krim 20.40 Cocky's Kapsalon-Paal 9 21.00 Kobeko-Sportshop Texel 2 21.20 Twaalf Balcken-Maarco Bouw 21,40Smash'68-B&B/vdVis/d. Boer Veld B 18.40 't G. Boltje-S. de Boer Question 2 19.20 Prepress-Fitt 19.40 Question 2-W'tjewel 2 20 00 Zandbank-L&R 20.20 NlOZ-Slagerij Beverdam 20.40 Euroase-EcoMare 21.00 Rabobank-Tatenhove 2 21.20 Haarstudio-Eierlandsche Huis 21.40 Keurslagerij Dros-Bar Sportief Veld C 18.40 Klif 12-D. Drup Slag. I de Boer 19 20 SI lepe de Boer-We. Ontwerpt! 19.40 S. Martine/De Oorz -Question 1 20.00 Sp.shop T. 1-NBC Eelm. P. 20.20 Nokanto-Timmer's Bakkerij 20.40 Jozefschool-Zeilmakerij 21.00 De Krim-Spar Goënga 21.20 Wiersma Meubelen-De Rival 21,40Milly's-Natuurwinkel Wedstrijdleiding, let en Willem (tel. 319436/315194) Uitslagen 16 januari NIOZ-Tatenhove 2 3-0; L&R-Rabobank 1-2. OSG-Agrifirm 2-1Tatenhove 1 -Super de Boer 0-3; Grooten Slock-Cocky's Kapsalon 0-3; Twaalf Balcken-Maarco Bouw 1-2; Fitt-'t Gouwe Boltje 0-3; EcoMare-Tatenhove 2 3-0. Zandbank-Euroase 0-3, Question 2-W'tewel 2 3-0; Keurslagerij Dros-Jozefschool 1-2; Tim- mer's Bakkerij-B&B/vdVis/denBoer 2-1; Question 1-Slagerij lepe de Boer 2-1. Milly's- Zeilmakeri) 0-3; Salon Martine/de Oorzaak- Sportshop Texel 1 0-3, Klif 12-Eiertandsche Huis 1-2. Natuurwinkel-de Rival 3-0; Wester- laken-Nokanto 0-3 Uitslagen 9 januari Texelse Autocentrale-Agrifirm 1-2: Pre Press Center-Question 2 3-0; CVI-DGM 1-2; TESO- W"t|ewel 1 -2;Kobeko-Paal 9 2-1Cocky's Kap salon-Paal 28/De Krim 2-1. NlOZ-Prepress Center 1-2; Zandbank-W'tewel 2 3-0; Eco- Mare-Euroase 2-1. Rabobank-Slagerij Bever- dam 1-2, De Rival-Zeilmakerij 0-3, Eierlandsche Huis-Hazrstudio 1 -2; Jozefschool-Wiersma Meubelen 2-1. Westerlaken-Slagerij lepe de Boer 0-3. Bar Sportief-Natuurwinkel 0-3. Klif 12-Nokanto 1-2. De Krim-Smash'68 1-2. Durper Drup-Wessel's Ontwerpt! 1-2. In het clubgebouw van Scouting Texel (Bernhardlaan 149 te Den Burg) begint dinsdag 30 januari een work shop Afrikaans trommelen op de djembé voor beginners De workshop bestaat uit tien lessen van anderhalf uur, waarin de deelnemers onderricht Zondag 21 januari 2001 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. Joh. Moens uit Breezand, Heilig Avondmaal; 19.00 u In DG- kerk ds. E.J. Vledder, gebedsdienst voor de eenheid der Christenen, mmv. The Gospeltrain. De Waal: 10.00 u. ds. J Vlasblom, Heilig Avondmaal. De Koog: dienstin De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. Oosterend: 9.30 u. HK ds. F. van Helden. Oudeschild: 11,00 u ds E.J Vledder. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr. B. Guiljam GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 u. lees- dient; don. 25/01: Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.00 u. gebedsdienst voor de eenheid der Christenen, ds. E.J. Vledder, mmv The Gospeltrain. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u. dames koor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. herenkoor. Oosterend: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 10.00 u. Woord-Communiedienst parochia nen. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Hoe behoort u God te dienen? Wachttoren studie, 11.20 u.: Hebt u Jehovah's vermaningen buitengewoon lief? krijgen in ritme tikken en maat hou den, het samenspel van verschillende Afrikaanse volksritmes en het sol eren. Docent is Sacha de Herder uit Den Oever, die sinds twaalf jaar djembé speelt en twee jaar lang leer ling is geweest van de Ghanees Kofi Ayivor. Hij werkte mee aan de muzi kale vormgeving van de elfkoppige band 'Het Primitief Collectief'. De workshop bestaat uit tien lessen, die steeds op dinsdag van 17.15 tot 18.45 uur worden gehouden, en kost ƒ175,- Wie nog twijfelt, kan zonder verplichtingen een proefles nemen Later 'instromen' is eventueel ook mogelijk. De trommels zijn te huur (ƒ10,- per week) en kunnen voor de duur van de lessen mee naar huis worden geno men. Wie later besluit te trommel te kopen, krijgt een deel van de huur prijs terug Bij voldoende belangstel ling wordt een workshop gegeven in het maken en bespannen van een eigen - professionele - trommel. Deze kost inclusief materialen onge veer ƒ700,-. Voor informatie en op gave: Paul van Mierlo, tel. 319 678.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2