Usbaan Oudeschild als eerste open Groeiend NBC Eelman telt nu vier directeuren Zilveren CVI promoveert naar onderkomen op stand Wat ik zeggen wou... Pijpersdijk (2) Wat ik zeggen wou... Pijpersdijk (3) Wat ik zeggen wou... Open dagen ROC Reichiaans lichaamswerk Milieucontroleurs IEXELSE J couRANT Puzzelrit MAB Zestig van Texel Bedrijvi gheid Lenette van Dongen zegt optreden af Even een reactie op de overgevoelige bewoners van de Pijpersdijk. Dames en heren, wat dacht u van 'Huize Pijp- vreugd' in 't Horntje? Misschien iets voor de naamgeving van uw pand? Andere suggesties: Pijplust, Pijper hof, Pijpplezier, Nieuw Pijpen, Oud Pijpen, Pijperhoeve, Pijpzicht, Pijp- duin, Pijphuizen en Heerlijk Pijpen. Huize Monica kan natuurlijk ook! Ik wens de bewoners van de Pijpersdijk veel sterkte! Rob Houkes, Den Hoorn. Bnnto rui kim Builen rtrsnrwoorklijUetd viui <le rxvkUrc Ed, ik deel je smart, maar ik ga ge bukt onder een nóg groter lijden, on danks die y uit het telefoonboekje, want het gaat natuurlijk om de fone tische ellende. In de auto is het nog te doen. maar een fietstochtje op een mooie zomerse dag is een aanslag op mijn psychisch welbevinden. Wat te denken van: het Achterommetje (gewoon), het Hoge Achterom (op een keukentrapje), de Burgwal (zon der Oudezijds- voor of achter), de Witte Kruislaan (moet onder de hoog- tezon), de Koetebuurt (arme Duitse toeristen), de Bakkenweg (flauw), de Ruigedijk (uit de kast móet, maar een dijk vol?), Ottersaat (kunnen die beestjes ook niets aan doen), Kamer straat (en maar pezen), Meyertebos (kan nét), Blazerstraat (dat is Duits voor Pijpersdijk). En dit is nog maar het topje van de... ijsberg. Dit alles flitste door mijn hoofd toen ik even in de Texelse Courant van vorige week keek terwijl ik op mi|n beurt moest wachten (ja, Ed) in een doe-het-zelfwinkel in Den Burg Ik stop, want het wordt mij gewoon teveel. K. Smidt, Den Burg. De MBO-sectoren van het ROC Kop van Noord-Holland houden op vrij dag 26 en zaterdag 27 januari open dag. Die dagen kunnen belang stellenden in de gebouwen van de sectoren Economie, Gezondheids zorg en Welzijn, Techniek en Zeevaart terecht voor informatie over de ver schillende middelbare beroeps opleidingen. Naast een rondleiding door het gebouw, kan een kijkje wor den genomen in de praktijklokalen, waar zowel docenten als leerlingen tekst en uitleg geven. Verschillende instellingen uit de gezondheidszorg en het welzijnswerk zullen zijn verte genwoordigd, maar ook een aantal rederijen en visserijverenigingen uit Den Helder. Het ROC biedt een breed scala aan middelbare beroepsopleidingen, maar tijdens deze open dagen ligt het accent op de opleidingen administra tie, detailhandel, kappen en horeca (sector Economie, drs. F. Bijlweg 21), de opleidingen verpleegkundige, ver zorgende, sociaal pedagogisch en sociaal cultureel werk en sociale In meditatiecentrum Prem Mandir gaat woensdag 31 januan een cursus reichiaans lichaamswerk van start. Daarbij wordt er vanuit gegaan dat er een verband bestaat tussen psychi sche problemen, ongeuite emoties en lichamelijke spanningen. In de cursus staat centraal hoe deze blok kades bij jezelf of bij anderen zijn te herkennen en wat er aan gedaan kan worden. Voor informatie en opgave: Ratnam Dros, tel. 314 013. Ambtenaren die een taak hebben bij de handhaving van de milieuregels, kunnen hun bevoegdheden alleen rechtsgeldig uitoefenen als zij als zodanig door het college zijn aange wezen. Aan deze wettelijke voor waarde was nog niet voldaan ten aanzien van de medewerkers van de gemeentelijke afdeling milieubeheer. Dat is nu alsnog gebeurd. Het gaat om C.Witte, R.Struick, R.Nichols. J.Veltkamp en H.Kuiper. Het vijftal is inmiddels ook voorzien van de door de Minister van Justitie voorgeschre ven legitimatie zodat ze zonder be lemmeringen kunnen optreden. Een representatieve entree, een smaakvolle showroom, een royale en fraai ingerichte kantoorruimte en ontvangstruime en een over zichtelijk en ruim magazijn. Beter kunnen de dertien medewerkers van CVI Klimaatbeheersing en hun klanten het zich niet wensen. Het bedrijf dat dit jaar 25 jaar bestaat en specialist is op het gebied van cv, luchtbehandeling, ventilatie, zonne-energie en gasinstallaties, is verhuisd naar Spinbaan 8, het voormalige kantoor van de IGT. De nieuwe behuizing vormt een groot contrast met het oude onderkomen, zo leert een wandeling door deze eveneens aan de Spinbaan gelegen verzameling panden, waarin overleg, werkvoorbereiding en calculatie plaatsvonden op bescheiden werk plekken en waarin al helemaal geen plaats was voor het tonen van cv- ketels, radiatoren of andere verwarmingsapparatuur die de CVI in het pakket heeft, zodat klanten zich tevreden moesten stellen met een afbeelding in een folder. Ander nadeel was dat mensen die met zo bekend waren op het bedrijventerrein, moeite hadden om het achteraf gelegen be drijf te vinden. Een eind aan deze problemen kwam toen het nabijgelegen gebouw waarin de IGT, een samenwerkingsverband tussen CVI, de firma Veltkamp en de VEM, vrij kwam. De samenwerking blijft bestaan, maar in plaats van een gezamenlijk kantoor te hebben, fun geren de betrokken bedrijven voortaan als individueel aanspreek punt voor de IGT, die op het gebied van installatietechniek een totaal pakket blijft leveren. Een aantal in terne aanpassingen volstond om het vnjkomende kantoor, dat al eigendom was van CVI, gesch,.., te maken als nieuwe behuizing voor de CVI. De ronde vormen in het interieur zijn geïnspireerd op de voorgevel van het pand. Een kleine honderd vierkante meter is ingeruimd voor een overzich telijke showroom, waarin cv-ketels die de CVI installeert zijn te zien, in clusief de (klok)thermostaten. Ook decoratieve radiotoren en convectors hangen er in gekleurde en ver chroomde uitvoeringen. Verder kan de werking van een zonnecollector voor het verwarmen van water wor den bekeken, waarvan de CVI er ver spreid over Texel al heel wat heeft geïnstalleerd, onder andere in zwem bad Molenkoog en Vakantiecentrum De Krim. Ze zijn volgens woordvoer der Peerke Reijnders financieel ren dabel in huishoudens vanaf vier per sonen. De binnenploeg van de CVI zetelt in een fraai gestileerde en kan toor waann veel licht doordringt. Voor overleg met klanten is er een aparte spreekkamer en voor de medewer kers een ruime kantine en toiletgroep. Showroomen kantoren zijn voorzien van vloerverwarming en air conditioning. Het grootste deel van het 540 vier kante meter grote gebouw is inge richt als magazijn, waardoor de cv- monteurs snel over het benodigde materiaal kunnen beschikken. TCVEI CD 1 VRIJDAG 19 JANUARI 2001 dienstverlening, (sector Gezond heidszorg en Welzijn, Meeuwenstraat 10), de opleidingen werktuig bouwkundige, elektrotechniek, pe troleum- en gasonderhoudstechniek en ICT (sector Techniek, Sportlaan 54) en de opleidingen handelsvaart en visserij (sector Zeevaart, Het Nieuwe Diep 20). De open dag duurt op vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Voor wie op die dagen niet in de ge legenheid is, wordt op vrijdag 9 fe bruari een avond belegd aan de Zuiderweg 15 in Schagen (van 19.00 tot 21.00 uur). Even een reactie op het verhaal van de heer Eelman aangaande de Pij persdijk. Na een aantal mensen daar over te hebben gesproken, oordeelde men in het algemeen dat er nooit enige associatie was met betrekking tot de naam Pijpersdijk. Ja, nu. Na het stukje in de krant 'Dat gebeurt er nu als mensen stoppen met werken', verzuchtte er één. Na enig denken, bedachten wij er ook een paar. De Ruigedijk, kan dat wel? Een Rommelpot of een IJsdijk, 't is maar net wat je smaak is. De Witte Kruislaan, wel wit, maar toch... Ooit zat ik in Delft aan de bar waar een aangeschoten persoon in mijn oor fluisterde toen hij hoorde dat ik op Texel woonde: 'De Cocksdorp..., 't Horntje...' Ik begreep het eerst niet, maar inderdaad zullen Engelstalige toeristen zeker even de wenkbrau wen optrekken. Wie weet er nog een paar? Jeannette Korff, Den Burg Met gepaste trots kon de IJsclub Oudeschild donderdagmiddag mel den dat zij als eerste Texelse vereni ging de ijsbaan open kon stellen. Erg dik was het ijs aan de De Wittstraat nog niet, maar de kinderen werden alvast toegelaten, terwijl de ouderen met sneeuwschuivers in de weer wa ren om de vers gevallen vlokken te verwijderen. In Oosterend werd de afgelopen week iedere dag met spanning bekeken of het ijs 'houwes' was, maar het geduld werd tot dus ver niet beloond. In Den Burg lag de ijsbaan er eveneens stil en verlaten bij. De hoop is gevestigd op de ko mende dagen, waarin het 's nachts zal vriezen en overdag rond de nul graden zal zijn. foto Ben boxv Ingrid Hennink Lesley en Chantal Jeffrey Henk Hennink Ina Breider Oudeschild, 17 januari 2001 Toch nog onverwacht is van ons heengegaan onze lieve broer en zwager Henk Leijen Rina Bep en Cor Ton en Els Robert Riewald (37) en Robin Ko nijn (30) zijn toegetreden tot de di rectie van NBC Eelman Partners. De kersverse partners in de maat schap zijn gecertificeerde Accoun tants en Administratieconsulenten ('AA') en vormen sinds 1 januari met Marius Kikkert en Wim Eelman de leiding van het bedrijf, dat be halve op Texel vestigingen heeft in Den Helder en Wieringen. De verbreding van de directie hangt samen met de steeds diversere taken van de accountants: behalve als controleur en administrateur treden de mensen van NBC meer en meer op als adviseur, die de ondernemer bijstaat bij het nemen van strategische beslissingen. De MAB houdt zaterdag haar jaar lijkse Nieuwjaarsrit. Deze (auto)puzzelrit is de eerste die mee telt in de-strijd om het kampioen schap 2001. Inschrijven is vanaf 19.30 uur mogelijk bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. De start is om 20.00 uur. De prijsuitreiking vindt na afloop plaats in café De Kombuis in Oude schild. Leden van de Atletiekvereniging Texel trainen zondag voor De Zestig van Texel, de loop rond het eiland die op 16 april (Tweede Paasdag) wordt ge houden. De verzamelplek is het Turf- veld inde Dennen, waarom 10.15 uur wordt vertrokken voor de tweede etappe. Ook niet-leden zijn welkom om mee te lopen. De organisatie van De Zestig maakt bekend dat de inschrijving voor de estafette sluit op 17 maart. Ook Texelse teams dienen zich vóór die datum te hebben ingeschreven. Fol ders en inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij Sportshop Texel, via Piet Bakelaar (tel. 313 843) of door te downloaden van de website www.avtexel.net. NBC Eelman Partners telt zeventig medewerkers en dat aantal zal waar schijnlijk toenemen. Via samenwer kingsverbanden en nieuwe vestigin gen wil de onderneming uitbreiden in Noord-Holland. 'Vanwege die groei is verbreding van de directie gewenst. De continuïteit wordt erdoor gewaar borgd en verder kunnen we zo beter profiteren van de kansen die er lig gen', zegt Kikkert. Met die kansen doelt Kikkert vooral op de stijgende vraag uit het midden- en kleinbedrijf naar deskundige adviezen. De ac countant is sinds enkele jaren met meer uitsluitend een 'grijze' admini stratieve dienstverlener, maar tevens een dynamische raadgever gewor den, die zich met het hele wel en wee De schouwburgreis van de Welzijns- stichting naar de voorstelling van Lenette van Dongen gaat vanavond niet door. Van Dongen is ziek. Texelaars die een kaartje besteld hebben kunnen hun geld terugkrijgen of het toegangsbewijs bewaren voor de voorstelling van zaterdag 16 fe bruari in De Kampanje. Voor meer informatie: 31 55 82. van bedrijven bemoeit en zich meer als een ondernemer opstelt. Eelman: 'Denk maar eens aan de verande rende belastingwetgeving. Hoe moet je daar'als ondernemer op inspelen? En wat moet je doen als je over vijf jaar wilt stoppen met werken? We buigen ons steeds meer over de vermogenspositie en de continuïteit van de onderneming, zijn eigenlijk actieve adviseurs-aan-huis qewor- den.' Volgens Riewald en Konijn, die bei den op het kantoor aan de Keesomlaan werken, is de accoun tant ook bij uitstek geschikt om de adviseursfunctie op zich te nemen en bij te dragen aan de ontwikkeling van bedrijven. 'Wij zijn ter zake kundig, kennen de ondernemer goed en we ten veel van zijn branche. We willen daarom nóg actiever aan relatie beheer gaan doen. Het moet heel vanzelfsprekend worden om elkaar te bellen als dat nodig is. Wij nemen daarbij steeds vaker het initiatief. Onze relaties waarderen dat.' Volgens Kikkert onderscheidt NBC Eelman zich door laagdrempeligheid, die het contact met de klant bevor dert. 'ledereen kan bij ons binnenlo pen en wij spreken de taal van de kleine en middelgrote ondernemer. Wij staan open voor iedereen en zijn makkelijk aanspreekbaar. Onze ondernemersavonden zijn daarvan een goed voorbeeld Die zijn inmid dels niet meer weg te denken en ook toegankelijk voor mensen die niet tot onze klantenkring behoren.' NBC Eelman heeft voet aan vaste wal gekregen. Vanaf links: Marius Kikkert, Robert Riewald, Wim Eelman en Robin Konijn. The Road Ahead never answers any questions Dag meissie Jan en Riet We zijn geschokt en verdrietig door het overlij den van Astrid Hennink Verdrietig vertellen wij u dat onze lieve mamma Astrid overleden is. Nick en Sam Hennink Oudeschild, 17 januari 2001 Astrid is opgebaard in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg, daar is zaterdag 20 januari van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen. Maandag 22 januari wordt er om 14.00 uur een korte plechtigheid gehouden in bovengenoemde kerk, waarna de ter aardebestelling plaatsvindt om 15.00 uur op de Oudeschilder begraafplaats aan de Zuidhaffel. Astrid hield van witte bloemen. Correspondentie-adres: J.G.H. Hennink, Wintergroen 33, 1796 BL De Koog. Als je iedere nieuwe dag aanvaardt met een gulle lach als je met een blij gezicht denkt aan je werk en aan je plicht als je zonder veel gepraat anderen helpt met woord en daad als je steeds naar het goede streeft heb je met voor niets geleefd Verbijsterd en verdrietig delen wij u mee dat wij toch nog onverwacht afscheid hebben moeten nemen van onze Assie Astrid Gijsberta Hendrika Cornelia Hennink in de leeftijd van 43 jaar. Jan G.H. Hennink Marijke A. Hennink-Siemonsma Annie Drevel-Zutphen Frits R. Drevel t de moeder van onze leerlingen Nick en Sam We wensen Nick, Sam en de familie veel sterkte toe. leerlingen, team en ouders o.b.s. De Bruinvis, Oudeschild Met een hart vol verdriet, waarin dankbaarheid blijft voor al het goede dat wij van hem hebben ervaren, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader, schoonvader en opa Hendrik Leijen 't Horntje (Texel), t Den Helder, 15 juli 1931 17 januari 2001 Den Helder: E. Leijen-van Heerwaarden Grootebroek: Jacqueline en Wim Tom, Suzanne Den Helder: Robert en Elly Anna Paulowna: René en Hanneke Lucia, Werner Den Helder- Liesbeth en Hans Lars, Lizzy Correspondentie: Rijnstraat 249, 1784 BZ Den Helder Mijn man ligt opgebaard in Uitvaartcentrum Den Helder, IJsselmeerstraat 63a. Op vrijdag heeft u tussen 18.45 en 19.15 uur gelegenheid om af scheid van hem te nemen en de familie te con doleren. De Uitvaartdienst zal gehouden worden op zater dag 20 januari om 13.00 uur in de Nicolaaskerk, Haringvlietweg 2, Den Helder Aansluitend zal om 15.00 uur de crematie plechtigheid plaatsvinden in Crematorium Scha gen, Haringhuizerweg 3. Na afloop heeft u alsnog gelegenheid de familie te condoleren Soms kun je alleen maar verliezen en sta je machteloos in de wereld. Maar gelukkig blijft de herinnering en leef je verder in ons hart. Veel te vroeg en veel te jong is heengegaan mijn liefhebbende dochter Astrid in de leeftijd van 43 jaar. Moge Nick en Sam de kracht vinderi om dit grote verlies te dragen. Mama Vele fijne herinneringen verzachten onze smart voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart Voor de vele blijken van medeleven die u aan ons heeft betoond na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, opa en ome Siem SIMON GERARDUS DE PORTO willen wij u heel hartelijk danken. Familie De Porto Familie Roeper-van Egmond Texel, januari 2001 De CVI-mannen voor hun bedrijfspand aan de Spinbaan. Nan Westerlaken, Peerke Reijnders, Peter Wetsteen, Joek Dijkman Edwin Wie ring, Cor Rood, Emile Seegers, Jeroen Schoo, Rudi Mattner, Pascal van Liere, Danny Westerlaken en Carèl Dorst. Op de foto ont breekt Ans Timmer want die was op vakantie. if-olo hturv tio dmtn

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3