Onrust in 'Huize Avondrood' Björk, De Niro en Deneuve Agenda MS ef Excursies teso j» 2# li üüb Calluna Calluna Disco 1000 m2 .TEXELSE Q COURANT' Metal en punk Jaarvergadering /rouwen van Nu Avond over jeugdliteratuur Menwedstrijd Internationale dansmiddag aCUIT"^ KARTING TEXEL Hoogwater te Oudeschild Oecumenische gebedsdienst Hans Dulfer en Band ^an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 19 JANUARI 2001 [aterdag 20 januari de Texelse Bierbrouwerij leginnen rondleidingen om 15 00 »n 16 00 uur. Éondag 21 januari lm 11 00 uur begint 'Door het zout 'an de zee', een excursie van Itaatsbosbeheer door de Slufter. )pgave en inlichtingen bij EcoMare, el. 317741 Vrijdag 26 januari tij voldoende deelname begint om 14 00 uur een rondleiding door de jeul Aanmelden en inlichtingen bij icoMare, tel. 317741. öngerencentrum Time Out in Den turg vormt vanavond (vrijdag) de :oncertzaal tijdens optredens van >MB en FLUX, die respectievelijk netal en punkrock op het repertoi- hebben staan. De toegang is gra- De afdeling De Cocksdorp en Eierland van de Nederlandse Bond /an Plattelandsvrouwen, Êfegenwoordig Vrouwen van Nu jeheten, houdt woensdag haar aarvergadering. Locatie is het ierlandsche Huis, aanvang 20.00 jur. Gaste is Fenneke Krafft van de Rabobank, die uitleg geeft over de Euro. /an 'Jantje zag eens pruimen han- jen' via 'Afkes Tiental' naar 'Jip en lanneke', 'De Griezelbus' en 'Harry 'otter'; al deze vruchten van de eugdliteratuur vertegenwoordigen jen visie op opvoeding en wat kin ieren zouden moeten lezen. Wat /ond men vroeger een goed boek ïn hoe denken we daar nu over? A/aarom zijn sommige boeken zo jopulair bij kinderen? Yvonne van ichaik, deskundig op het gebied /an jeugdliteratuur, geeft maandag yy Voor Texelaar en toerist Een huisjesmelkende eigenaar die met huurverhogingen voor toenemende onrust zorgt in een bejaardenhuis en een directrice die het beste voor heeft met haar bewoners maar ten slotte ook niet meer weet hoe ze de problemen de baas moet worden. Het zijn de belangrijkste ingrediënten in 'Huize Avondrood', een blijspel van Mary Bakker-Schoon, dat toneelvereniging Nieuw Leven zaterdag 20 en 27 januari op de planken brengt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Over het verloop van de verwikkelingen wil men bij Nieuw Leven omwille van de verrassing niet te veel kwijt, maar dat de toe schouwers zullen worden getrakteerd op een amusant stuk lijkt wel vast te staan. 'De bewoners zijn van diverse pluimage, zoals een dement iemand, een oorlogsveter aan en een gewezen zangeres. Zij maken van alles mee, tot romances aan toe. We vinden het zélf erg leuk en denken dat er flink wat te lachen valt. Maar het gaat ook om heel gewone dingen, die voor iemand die wel eens in een bejaardenhuis komt best herkenbaar zijn', laat secretaris Emmy Zijerveld weten. Zoals gebruikelijk viel het niet mee om de hand te leggen op een toneelstuk dat bij iedereen in de smaak viel. 'We hebben een groot aantal leden. Niet iedereen hoeft meer zo nodig te spelen en er moe met een 'reis door de geschiedenis' antwoord op deze vragen. Tijdens een bijeenkomst in de openbare bibliotheek besteedt ze speciaal aandacht aan schrijvers en trends van nu en biedt ze haar toehoorders de gelegenheid door boeken op een speciale manier te bekijken zelf aan de slag te gaan. De avond is bedoeld voor ouders met kinderen van ongeveer zes en jaar ouder. Maar uiteraard zijn ook andere geïnteresseerden welkom. De bijeenkomst duurt van 20 00 tot circa 22.00 uur. De toegang bedraagt ƒ5,-. In de binnenbak van manege Akenburg wordt zondag een men wedstrijd verreden die meetelt voor het klassement om de Jaap de Graaf-bokaal. In tegenstelling tot wat lang gebruikelijk Was, wordt niet om 9.30 uur maar om 10.30 uur begonnen. Het spectaculaire en voor publiek aantrekkelijke vaardigheidsonderdeel krijgt zijn beslag tussen 12.00 en 14.00 uur. De entree is gratis Filmnieuws Nadat Cinema Texel wekenlang grote aantallen bezoekers binnen de muren kreeg die succesfilms als 'Charlie's Angels' en 'The Family Man' wilden zien, kan deze week een keuze worden gemaakt uit een grotendeels nieuw aanbod, waarin beroemde sterren de hoofdrollen voor hun rekening nemen. Een komedie voor alle leeftijden is 'Meet the parents', waarin Greg Focker (Ben Stiller, die eerder schitterde in 'There's something about Mary'), hopeloos verliefd is op zijn vriendin Pam en mets lie ver wil dan haar ten huwelijk vra gen. Wanneer hij haar de grote vraag wil stellen, worden ze gestoord door een rinkelende telefoon. Het blijkt dat Pam's jon gere zus gaat trouwen en dat Greg en Pam worden uitgenodigd voor de bruiloft Greg bedenkt dat dit goed uitkomt. Nu kan hij eindelijk Jack (Robert De Niro), de vader van Pam, ontmoeten en hem officieel om haar hand vragen. Als hij bij het grote mooie familiehuis van Pam's ouders arri veert, wordt hij begroet door wat een voorbeeldige familie lijkt te zijn een perfecte vader en moeder, twee prachtige dochters, een charmante hoewel wat kinderachtige zoon en een lieve kat. Greg probeert direct een goede indruk te maken, maar Pam's vader lijkt met van plan het hem erg gemakkelijk te maken. 'Dancer in the dark' is van Lars von Trier, die bij zijn vorige film 'Breaking the waves' van conser vatieve critici op zijn kop kreeg omdat hij alle wetten van het melodrama aan zijn laars lapte Daar zat de Deen met mee. In alles wat hij doet, probeert hij zijn liefde voor een genre uit te druk ken en er tegelijkertijd een eigen draai aan te geven, zich ondertus sen openstellend voor de grillige invallen die, soms tot zijn eigen verbazing, uit zijn hoofd rollen. Ditmaal waagt hij zich aan een film die bol staat van de scènes die zo uit een musical lijken geknipt. Om te voorkomen dat een film ontstaat waartegen de toeschouwer 'aan zit te kijken' heeft Von Trier honderd kleine digitale camera's gebruikt, zodat de scènes vanuit alle denkbare hoeken tegelijk kunnen worden bekeken. Omdat zij met hem in eigenzinnigheid kan wedijveren, vroeg Von Trier de IJslandse pop ster Björk de muziek te compone ren. Met opmerkelijk resultaat, want Björk leefde zich zo in dat ze bang werd dat geen enkele actrice haar werk zou kunnen uit voeren zoals ze had bedoeld, waarna ze maar voorstelde zélf de hoofdrol voor haar rekening te nemen, een aanbod dat Von Trier gretig aanvaardde. Een andere opmerkelijke verschij ning in de film is Catherine Deneuve, door menigeen nog steeds beschouwd als de mooiste vrouw ter wereld. De Franse actri ce had Von Trier na het zien van 'Breaking the waves' een compli menteuze brief geschreven, waar in ze halfserieus had laten weten best eens een rol in een film van hem te willen spelen. Uit balorig heid reageerde de eigenzinnige filmmaker met de volgende brief: 'Geachte mevrouw Deneuve, in mijn nieuwe film heb ik nog een rol over van een zwarte middelbare arbeidersvrouw. Als u die wilt spelen, graag, maar dan zonder schmink De Franse ster hapte toe en leefde zich zo goed in haar rol in, dat ze volgens een criticus een personage neerzette die 'een ongewoon bescheiden, sympathieke uitstraling heeft'. Het project lijkt overigens niet in alle opzichten even geslaagd. Het melodramatische sprookje wordt 'wel heel erg dun' genoemd en zou 'te veel uitgangspunten en te veel botsende elementen' bevat ten, terwijl Von Trier alle aandacht heeft besteed aan zijn sterren en veel minder aan de andere acteurs. Daardoor haalt Dancer in the dark niet het niveau van Breaking the waves, waarin alle elementen op elkaar aansloten 'Toch', zo luidt de slot conclusie, 'is het een niet te mis sen, unieke film; door die honder den camerascènes en door Björk, die lijkt te zweven en zich niets lijkt aan te trekken van het feit dat zij een in film speelt, met ook nog andere mensen.' Nieuw is ook 'The Grinch, who stole Christmas', een Engels gesproken komedie voor alle leef tijden. De film - over een groene griezel die een ontzettend hekel heeft aan alles en iedereen en met name kerstmis - is gebaseerd op een boek dat ruim veertig jaar geleden werd geschreven door Ted Geisel, beter bekend als de maffe schrijver Dr Seuss Het span nende verhaal werd enorm popu lair in Amerika, maar kon tot nu toe niet worden verfilmd. Dankzij de voortschrijdende filmtechniek en de talenten van acteur Jim Carrey en regisseur Ron Howard komen de Grinch en zijn sympathieke tegenspelers nu ech ter bijna letterlijk tot leven op het witte doek De film is geproduceerd door Brian Grazer, die samen met Howard tekende voor kassuccessen als 'Apollo 13' en 'Ransom'. Het verhaal wordt geheel op rijm verteld door niemand minder dan Anthony Hopkins. Geprolongeerd in Cinema Texel zijn de thriller 'Unbreakable' (met Bruce Willis) en de Nederlands gesproken Disneyfilm 'Dinosaur'. Maandag kunnen de bezoekers zich laten verrassen door een 'sneak preview', een film die nog niet officieel uit is. Vrijdag 19 januari ten ook allerlei werkzaamheden worden verricht, zoals het maken van decors, het regelen van het licht en de kaartverkoop Maar we stre ven er toch naar iedereen die wil te laten spelen. Bij uitgeverij Vink bestellen we iedere keer flink wat boekjes, maar het gebeurt regelma tig dat onze leescommissie die leest en er daarna nog méér bestelt. Nu hebben we dus uiteindelijk voor Huize Avondrood gekozen. Een leuk stuk, maar over de climax waren we niet helemaal te spreken En dus hebben we het slot flink her schreven De spelers die morgen en volgende week het toneel zullen betreden zijn: Ria Buisman (directrice), Ed Witte (mijnheer De Bruih), Kees Hin (mijnheer Steenkamp), Piet Smits (mijnheer De Wit), Martin de Vries (mijnheer Gerritse), Emmy Zijerveld (mevrouw Olivia Bos), José Pool (Afie Zwier), Agie Zwier (Mia Groenhof), Mariët van der Werf (bejaardenverzorgster Wil), Jennifer Boom (bejaardenverzorgster Bep) en Robin van Sambeek (Ferdinand). Regisseur is Karin Somers, die samen met'Rïa BuiSTnan ook grimeert Dirk Roeper is souffleur en de techniek is in handen van Henk Barhorst Kees 'Tesselaar' Klaassen verzorgt op beide avonden het bal na. Wie een plaatsje wil reserveren, kan contact opnemen met Tineke van Beek, tel. 313 008 (bgg. 310 357) Inwoners van Den Hoorn en andere belangstellenden vergaderen onder leiding van de dorpscommissie en de feestcommissie over het plan om voormalige winkeltjes en andere oude panden te voorzien van infor matiebordjes. Aanvang 20.00 uur. Sterrenkundige professor C. de Jager houdt in EcoMare een lezing over zwarte gaten. Aanvang 20.00 uur Toegang 7,50, gratis voor donateurs van de Texelse volkssterrenwacht. Metalband SMB en punkrockband FLUX verzorgen optredens in jonge rencentrum Time Out in Den Burg De toegang is gratis. Inspanningsfysioloog Adrie van Diemen verzorgt een lezing over (duur)sport. Locatie is de kantine van Texel'94, aanvang 20.30 uur. ledereen is welkom. In Cinema Texel draaien Unbreakable (aanvang 19 00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19 00 en 21.45 uur) Zaterdag 20 januari Baukje Drijver en de feestcommissie van Den Hoorn verzorgen in dorpshuis De Waldhoorn een works hop country line dance voor kinderen van groep 5 van de basisschool en ouder Deze duurt van 10.30 tot 15.00 uur. Na afloop geven de cursisten een demonstratie. Opgave en inlichtingen via tel. 319 411 In manege Akenburg begint om 13.15 uur de Midwinterkeuring voor rammen. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 15 00 uur een bijeenkomst met evangelisten W. Reuvekamp en L. Trieling. Iedereen is welkom, er wordt niet gecollecteerd. In zwemparadijs Calluna is van 19 00 tot 22.00 uur disco voor de jeugd. De entree bedraagt ƒ6,-. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur een puzzelrit van de MAB van start; inschrijven vanaf 19.30 uur. Fanfarekorpsen Excelsior, KTF en DEK verzorgen samen het Texel Festival. Locatie is de Burgemeester de Koninghal in Den Burg, aanvang 20.00 uur Toneelvereniging Nieuw Leven voert in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild het blijspel 'Huize Avondrood' op Aanvang 20.00 uur. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij Tineke van Beek, tel. 313 008 (bgg. 310 357). De bekende tenorsaxofonist Hans Dulfer en zijn band treden op in Question Plaza. Kaarten kosten in de voorverkoop ƒ15,-, aan de zaal ƒ17.50. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15.00 uur), Unbreakable (19 00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19.00 en 21 45 uur) Dansliefhebbers komen zaterdag 27 januariVan heinde en verre naar Texel om mee te doen aan de 'Dansmiddag Internationaal', geor ganiseerd door Volksdansgroep Texel. Docente Mirjam Bannink geeft de deelnemers tussen 13.00 en 17.00 uur onderricht in dansen uit diverse landen. Bovendien verzorgt ze een demonstratie buik dansen. Tussen 16 00 en 18.00 uur is er folkcafé, met medewerking van de dansorkesten Ferdivedünsje en Klez4, waarna een diner wordt geserveerd, 's Avonds is er een bal, waarbij de deelnemers kunnen laten zien wat ze hebben opgesto ken De dansdag wordt gehouden in NJHC-herberg Panorama aan de Schansweg. Wie alleen overdag en 's avonds wil dansen, betaalt ƒ20,- Zij hoeven zich met van te voren op te geven. Reserveren (via tel 315 MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag 14.00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en... naar de Robben Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Zondag 21 januari In manege Akenburg wordt vanaf 10 30 uur gestreden om de Jaap de Graafbokaal. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539 In discotheek de J'elleboog in Den Burg begint om 13.00 uur het koppelkampioenschap darts 701 Deelname kost ƒ10,- per koppel. Dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn staat tussen 15 00 en 18.00 uur open voor iedereen die wil countrydansen. Entree ƒ5,- (kinderen gratis). In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15 00 uur), Unbreakable (19.00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19.00 en 21.45 uur). Maandag 22 januari Deskundige Yvonne van Schaik ver zorgt een informatieve avond over jeugdliteratuur. Deze is bedoeld voor ouders met kinderen van ongeveer 6 jaar en ouder en voor andere geïnte resseerden. De bijeenkomst vindt plaats in de openbare bibliotheek in Den Burg en duurt van 20 00 tot 22.00 uur. Entree ƒ5,-. De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting houdt jaarvergadering in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en Unbreakable (21.00 uur). Dinsdag 23 januari De afdeling dialect van de Historische Vereniging heeft een bij eenkomst in Tusse de banke. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Dancer in the dark (aanvang 20.30 uur) en Unbreakable (21.00 uur). OEN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokzrtbaan (3 tlm 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 |aarj (S2S meter hng. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Hftvï Zwemparadijs zaterdag 20 januari 19.00 tot 22.00 uur Entree 6,00 Ms. Schulpengat is in verband met een onderhoudsbeurt tot 20 februari uit de vaart. Tot die tijd vaart ms. Molengat als dienstboot. Door de kleinere capaciteit van dit schip kun nen er tijdens drukkere perioden wachttijden ontstaan. Vrachtvervoer moet hier 's ochtends rekening mee houden tijdens de eerste afvaarten uit Den Helder. Ook voor ander ver voer dreigen wachttijden: op maan dag- en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Vr 19 3.17 en 15.14 u. Za. 20 4 30 en 16.20 u. Zo. 21 5.50 en 18.35 u. Ma. 22 7.05 en 19 25 u Di. 23 7.37 en 19.55 u. Wo. 24 8.07 en 20.35 u. Do. 25 8.24 en 21.05 u. Vr. 26 8.50 en 21.56 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 21 januari op om 8.34 uur en gaat onder om 17.06 uur. 24 januari nieu we maan; 26 januari springtij. Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 441) is wél gewenst voor deelnemers die meedoen aan het diner (ƒ18,50) of willen blijven over nachten en ontbijten 35,75). Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Corrie Maas, tel 314 583, en Peter Schoo, tel 313 333. In de Doopsgezinde kerk te Den Burg wordt zondag een gebedsdienst voor de eenheid van Christenen gehouden, georganiseerd door de Raad van Kerken op Texel. De dienst begint om 19.00 uur en staat onder leiding van ds. Evert Jan Vledder. Medewerking wordt verleend door het koor de Gospeltrain. De collecte komt ten bate van de slachtoffers van de aardbevingsramp in El Salvador ZATERDAG 20 JANUARI Zaal open 21.30 uur Aanvang muziek 22.30 uur Voorverkoop bij De Lindeboom ƒ15,- Aan de deur ƒ17,50 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer- uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9