Dulfer laat zich niet 5&ï ik zeggen wou in een hokje duwen Pijpersdijk (5) Wilde westen, oceanen en Muppets op Fanfarefestival Gezonde rivaliteit maar vooral saamhorigheid E Agenda teso TEXELSE 2 COURANT Wat ik leggen wou. Pijpersdijk (6) en tarieven (3) Wat ik zeggen wou. Pijpersdijk (7) Dartcompetitie Ander duo in Klif 12 B^njvigM Timmerman Ed Maas begint voor zichzelf DINSDAG 23 JANUARI 2001 Brl«»ta »a Itan J In de Texelse Courant van vriidr Luisteraars die Hans Dulfer zaterdag nacht na afloop van zijn concert in Question Plaza een compliment maakten over zijn jazzspel, kregen de wind van voren. De wereldberoemde tenorsaxofonist laat zich geen etiket opplakken. 'Muziek met latin-, soul-, funk-, bebop-, swing-, punk-, avantgarde-, rock- en disco-invloe den', zo typeert deze muzikale rebel zijn stijl. Onder strakke begeleiding van medemuzikanten die qua leeftijd niet aan Dulfer (61) kunnen tippen, speelde hij twee sessies lang een re pertoire dat weliswaar weinig varia tie, maar wel een hoog ritme kende, waarmee hij een groot deel van de toeschouwers binnen de kortste ke ren aan het swingen kreeg. Naast zijn vaardigheid met de saxofoon demon streerde Dulfer ook goed (volgens sommigen te goed) van de tongriem te zijn gesneden. Onder andere bij het aanprijzen van zijn nieuwste CD 'Dulfer', die hij als ware hij een auto verkoper aan de man bracht. 'De opbrengst is ten bate van een goed doel: de opvoeding van mijn dochter.' (Foto Gerard Timmerman) In de Texelse Courant van vrijdag 12 januari stond dat alle tien bewoners van de Pijpersdijk hadden ingestemd met het voorstel van dhr. Eelman om de naam Pijpersdijk te veranderen. Ik ben één van die bewoners en noch ik, noch iemand van mijn familie, heeft een handtekening geplaatst. Wél hebben wij getekend voor een snelheidsvermindering op de Pijpers dijk. Verder beweert Eelman dat de naam historisch niet zou deugen. Zijn oma sprak al van Piepelekediek en de ver andering in Pijpersdijk zou incorrect zijn. Op een originele kaart van Texel uit 1846 wordt de Pijpersdijk echter al als zodanig aangegeven. Met alle respect: waarom zo moeilijk doen? Babette Schiphorst en familie, Pijpersdijk. Wat een heisa om een straatnaam. De naam Pijpersdijk hoort bij Texel; een andere stad heeft ook zo weer zijn eigenaardigheden. Een antwoord aan Jeanette Korff. Wij waren in een vreemde omgeving op zoek naar Wiek Links. Na lang zoeken en veel vragen hebben we Wiek Rechts ge vonden. Op Wiek Links konden we met komen, want daar mogen name lijk geen auto's komen. Dit was ons met verteld, men mag daar alleen lo pen. Maar in mijn wiek geschoten was ik wel. Een klap van de molenwiek (wat een uitdrukkingen) kreeg ik van TESO. Wat een uitzuigerij zeg. Alle commis sarissen hun zakken vullen zeker. Mijn man komt dit jaar voor de 49ste keer naar Texel op vakantie. Steeds op dezelfde camping die wij al lang van tevoren gereserveerd hebben Of hij volgend jaar voor de 50ste keer komt, betwijfel ik. En hoe denkt men het met Hemel vaart op te lossen? Daltarief en wachttijden? De afgelopen jaren heb ben wij meer dan eens moeten wach ten en dan is heen wachten een stuk leuker dan terug, omdat op de heen weg iedereen nog in vakantiestem ming is. En terug blijft de wachttijd, want men vertrekt toch in het week end. Ik denk dat er in 2002 nog maar weinig vaste Texelgangers overblij ven. geschrokken als ze zijn van de financiële aanslag van 2001 TESO, ik hoop dat dit een dwaling is, dat u er met de gemeente en alle andere betrokken instanties (horeca, campings e.d.) uit kan komen en dat mijn man met normale overtochts- prijzen zijn jubileum in 2002 kan vie ren. Els Duin, Haarlem. Leuk idee Jeannette, om eens door te borduren op 'Pijpersdijk' zoals jij deed in de rubriek 'Wat ik zeggen wou' in de Texelse Courant van 19 januari. Want de straatnaamgeving op Texel heeft een ongekend hoog erotisch gehalte. Wat te denken van het Natte Vlak, de Razende Bol, de Hoge Berg, de Neeltjesnol (in de be tekenis van Neeltjes duin). En verder heb je nog het Stokje van Duin, de Boterpotsnollen, het Pompevlak, de Bollekamer, de Kuil (met de Kuildijk), de Ruige Hoek, het Lange Stuk en de Geul. Ook niet mis zijn Pompstation en Palenbol, leuk is Hanenplas. En wat te denken van Grietjeshoeve en Vruchtbaaroord? En tot slot: zou het toeval zijn dat De Cocksdorp vrijwel grenst aan het Engelsmangat? Rob Houkes, Den Hoorn. Discussie gesloten. Redactie. De eerste wedstrijden in de tweede helft van de dartcompetitie zorgden weer voor verrassende uitslagen Zo werd de wedstrijd tussen Bulldogs en Slock 3 met grote overtuiging gewon nen door laatstgenoemd team en moest het team van de Zeester het onderspit delven tegen de ervaring van De Zwaan 1Het eerste en het Dinsdag 23 januari De afdeling dialect van de Histori sche Vereniging heeft een bijeen komst in Tusse de banke Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Dancer in the dark (aanvang 20.30 uur) en Unbreakable (21.00 uur). Woensdag 24 januari In De Witte Burcht aan de Molen straat komt vanaf 20.00 uur het Katholiek Vrouwengilde bijeen voor de jaarvergadering. De afdeling De Cocksdorp en Eierland van de NBvP/Vrouwen van Nu houdt haar laarvergadering in het Eierlandsche Huis. Aanvang 20.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat begint om 20.00 uur een lezing van Theums Piersma van het NIOZ. Gesproken wordt over de gevolgen van de kokkelvisserij in de Waddenzee. Aansluitend houdt Ton IJlstra van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij een voor dracht over het landelijk beleid aangaande de kokkelvisserij. Toe gang ƒ5,-. 'Wat zijn we toch een rijk eiland, dat we over drie goed bezette fan fares beschikken, waarin ook jon geren hun partijtje meeblazen. Dat geeft vertrouwen voor de toe komst', concludeerde een trotse KTF-voorzitter Willem van Sambeek zaterdagavond aan het eind van het fanfarefestival in de Burg. De Koninghal, waar de fan fares van Excelsior, DEK en KTF zich presenteerden. Uit angst voor gladde wegen liet een aantal trouwe toehoorders verstek gaan, maar degenen die wel de moeite hadden genomen kregen een ge varieerde muziekavond voorge schoteld, zowel in genres als in kwaliteit. Naast een gezonde rivaliteit heerst binnen de Texelse fanfarewereld aan saamhorigheid geen gebrek. Dat bleek zaterdagmiddag, alwaar de muzikanten uit de verschillendé dor pen eendrachtig het grote podium opbouwden dat tijdens de finale zelfs te klein bleek om alle drie orkesten plaats te bieden De solidariteit viel ook af te leiden uit een aantal muzi kanten dat meespeelde in verschil lende fanfares. Het aardig van zo'n gezamenlijk muziekavond is dat de blazers van Excelsior de verrichtin gen van KTF en DEK kunnen beluis teren en andersom. Want doorgaans komt dat er niet van. Natuurlijk wa ren er verschillen. Zo heeft DEK uit Den Hoorn, dat vandaag op de kop af 75 jaar bestaat en een belangrijke rol speelt in het dorpsleven, gezel ligheid hoog in het vaandel. 'Er moet voor iedereen die wil musiceren een plaatsje zijn. Natuurlijk streven we naar een zo hoog mogelijke kwaliteit, maar wel binnen onze mogelijkhe den', aldus dirigent Tammo Lenting, die wegens ziekte de hele week voor afgaande aan het concert in bed had doorgebracht en alleen dankzij me dicijnen op de been kon zijn Maar als basspeler van KTF moest hij, even als een medemuzikant, verstek laten gaan, waardoor KTF het in plaats van met drie nu met één bas moest vol staan. Ook andere secties van het muziekkorps uit Den Burg werden zwaar geteisterd door ziekte, maar desondanks was het aandeel van KTF in het concert het beluisteren zeker waard. Het muziekgezelschap uit Den Burg maakt zich op voor het 110-jarig ju bileum in september, een gelegen heid waarvoor componist Jacob de Haan een speciaal stuk schrijft. Het instuderen hiervan, en de voorgeno men opname van een CD, vergt zó veel tijd en energie van de muzikan ten dat de traditionele winteruitvoering dit jaar vervalt. Ook deelname aan concoursen zit er dit jaar niet in. KTF prijst zich gelukkig met een grote groep jeugd, die net als bij de andere korpsen intern wordt, opgeleid. Ze kunnen zich optrekken aan een groep 'ouwe rotten', die een flink aandeel in de kwaliteit van het orkest leveren. KTF is ook gezegend met de kundigheid en gedrevenheid van dirigent Frank Meijer, die een groot stempel op het fanfare drukt. Bij Excelsior zijn het de vrouwen die het orkest domineren.Niet alleen door de aanwezigheid van dirigente Betty Bakker, die al veertien jaar met het stokje zwaait, maar ook doordat driekwart van het orkest uit vrouwen bestaat. 'Sterkte mannen', drukte spreekstalmeester Piet Schneider de minderheid een hart onder de riem. De 92-jarige Oosterender muziek vereniging opende de avond met 'Deep River Rhapsody' van Harold L. Waters, waarin in het eerste deel de bugels de melodie speelden en na een vrolijk middendeel de tenorgroep voor de slotmelodie tekende. In 'Oregon', van Jacob de Haan werd de luisteraar meegenomen op een treinreis door deze noordwestelijke staat van Amerika, waarbij de com ponist indianen, cowboys, goudzoe kers en paarden in gedachten moet hebben gehad. Het spelen van 'Sol daat van Oranje' van Rogier van Otterloo brengt het gevaar met zich mee dat de luisteraars de, overigens knap uitgevoerde, uitvoering gaan vergelijken met het overbekende ori gineel, waardoor minimale verschillen snel hoorbaar zijn. De Strenders be sloten met de strijdmars 'Per aspera ad astra' van Urbach. Excelsior geeft op zaterdag 10 maart het winter- concert. DEK opende met de stralende concertmars 'Sonority' van Peter Riedmann, waarna de Hoornders met 'Western Dances' van Roland Kernen overgingen in vrolijke westernsfeer. In 'Blow the Trompets' van Harm Evers trok de trompet- en kornetsectie van Dick en Erna Bousma, Ruud en Hessel van Faassen en Arjan Brouwer de aan dacht naar zich toe. Uitsmijter was 'Memories of Cole Porter', een arran gement van Jean Trèves, waarin evergreens van deze bekende com ponist waren verwerkt. KTF zette in met 'Prestige', een pit tige mars van Peter Riedmann die eigenlijk bedoeld is om op straat te spelen, maar het in de zaal ook goed deed. De jonge blazers in het fanfare deden ervaring met lichtere muziek op in 'Easy Pop Suite' van Dizzy Strafford. De compositie was een combinatie van Oosterse klanken, reggae en disco. Het gespeelde 'Rainbow Warrior' van Kees Vlak is een ode aan het schip van milieu organisatie Greenpeace, waarin vol gens spreekstalmeester Schneider de stilte van de Noordelijke IJszee, de jacht op walvissen en de mensen die dit verhinderen waren te horen. KTF besloot met de intro's van bekende televisieseries als 'The A-team', 'Miami Vice' en 'The Muppet Show', Tenslotte werden gezamenlijk onder leiding van Frank Meijer de mars 'Elkerliek' van Wim Laseroms en 'The Oldtimer Medley', in een arrange ment van Jan van Beekum, opge voerd. Het hoge podium en de verlichting daarboven zorgde ervoor dat de muzikanten vanuit de zaal goed wa ren te zien. Alleen tijdens de finale paste een deel van de spelers niet op het podium, met als gevolg dat het grote zaallicht aan bleef, zodat ook zij hun noten konden lezen, maar waar door afbreuk werd gedaan aan de sfeer in de zaal. Tijdens de finale van het festival kon het publiek genieten van een gezamenlijk optreden van Excelsior, KTF en DEK. (Fo fo Gerard Timmerman) In Cinema Texel draaien Unbreakable (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19.00 en 21.45 uur). Vrijdag 26 januari In de Witte Burcht in Den Burg be gint om 20.00 uur de vierde wed strijd om het Texels kampioen schap klaverjassen. In Question Plaza begint om 20 15 uur het Cabaret-café, waarin het lokale nieuws van de afgelopen weken wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Anja Roubos en Joop Rommets spre- t ken met gasten uit de actualiteit, er is een 'dwaalgast' en er wordt muziek ten gehore gebracht. Toe gang gratis. In Cinema Texel draaien Unbreakable (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19.00 en 21.45 uur). Ms. Schulpengat is in verband met een onderhoudsbeurt tot dinsdag 20 februari uit de vaart. Tot die tijd vaart ms. Molengat als dienstboot. Door de kleinere capaciteit van dit schip kunnen er tijdens drukkere perioden wachttijden ontstaan. Vrachtvervoer moet hier 's och tends rekening mee houden tij dens de eerste afvaarten uit Den Helder. Ook voor ander vervoer dreigen wachttijden: op maandag en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Hoogwater te Oudeschild Di. 23 7.37 en 19.55 u. Wo. 24 8.07 en 20.35 u. Do. 25 8.24 en 21.05 u. Vr. 26 8.50 en 21.56 u. Za. 27 9.20 en 22.14 u. Zo. 28 10.00 en 22.55 u. Ma. 29 10.27 en 23.25 u. Di. 30 11.00 en 23.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 31 januari op om 8.20 uur en gaat onder om 17 24 uur. 24 januari nieuwe maan; 26 januari springtij tweede team van het Cafeetje speel den een spannende onderlinge wed strijd, die in het voordeel van het eer ste team werd beslist. Ook spannend was de wedstrijd tussen Koorn-Aar 1 en Jelleboog, waarbij Jelleboog aan het langste eind trok. Uitslagen: Slock 3-Cafeetje Bulldogs 8-0; Zwaan 1 - Zeester 7-1, Cafeetje 1-Cafeetje 2 7-1 Jelleboog 1 -Koorn-Aar 1 6-2; Texel Kites- Pilaar 3-5; Cafeetje Roland-Kites jeugd 2- 6; Cafeetje 3-Koorn-Aar 2 0-8; Slock 2- Jelleboog 2 2-6 Programma: Zwaan 1-Jelleboog 1; Zeester- Bulldogs; Slock 3-Cafeetje 2; Cafeetje 1 -Koorn-Aar 1Jelleboog 2- Cafeetje 3; Slock 2-Pilaar; Jelleboog Texel Kites-Jelleboog Kites jeugd; Cafeetje Roland-Koorn-Aar 2. In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 20.15 uur een concert van De Kast. Na af loop vaart een extra boot terug naar Texel. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15.00 uur), Dancer in the dark (20.30 uur) en Unbreakable (21.00 uur). Donderdag 25 januari OSG De Hogeberg houdt open dag. Bezoekers zijn tussen 14.00 en 16.00 uur en 19.00 en 20.30 uur welkom in de gebouwen aan de Haffelderweg en de Emmalaan. De voorstelling die Lucretia van der Vloot en Ellen Pieters op 2 februari in Klif 12 zouden geven, gaat niet door. In verband met ziekte van een van de spelers is de hele tour nee afgelast. In plaats hiervan spe len de gebroeders Grevelink op 2 februari hun meezingvoorstelling 'Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben'. De voorstelling 'Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben' werd samengesteld door Jacques Klöters en Kick van der Veer. Daartoe deden zij een greep uit de liedjes die iedereen in het geheu gen staan gegrift Onder begeleiding van Thom Jansen (piano), Hans hop man (gitaar) en Andries Eleveld (drums) zingen de gebroeders Grevelink klassiekers als 'M'n opa', 'In een rijtuigie', 'Moeder, ik wil bij de revue' en 'Margrietje'. Maar daar la ten ze het met bij: iedere bezoeker dient uit volle borst mee te zingen. De teksten hoeven geen probleem te zijn, want bij de ingang wordt een tekstboek uitgedeeld, dat uiteraard naar huis mag worden meegenomen, zodat ook daar weer uit volle borst kan worden gezongen. De gebroeders Grevelink en combo met 'Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben', vrijdag 2 februari, theater restaurant Klif 12, entree 22,50 (vriendenprijs ƒ17,50) Reserveren tel. 319633, diner vooraf mogelijk vanaf 18.30 uur. Wat ik voor een baas kan, kan ik ook - en misschien nog wel beter - voor mezelf, dacht Ed Maas, toen hij besloot om een eigen bedrijf te beginnen. De 31-jarige timmer man, die twaalfeneenhalf jaar erva ring opdeed bij Bouwbedrijf Duin in Den Burg, huurde een werkplaats in het bedrijfsverzamelgebouw van Klaas Veenbaas, aan de Stoom- poort in Oudeschild. 'Je kunt jezelf als beginnend onder nemer wel diep in de schulden ste ken en opzadelen met torenhoge las ten, maar ik begin liever bescheiden. Aan de investering die nodig is voor de aanschaf van schaaf- en zaag machines, draaibanken en andere apparatuur, heb ik voorlopig wel even mijn handen vol', stelt de nuchtere ondernemer, die voorlopig geen an der ambitie heeft dan het voeren van een gezond eenmansbedrijf. Aan drie Startend ondernemer Ed Maas werkt In zijn timmerwerkplaats in het bedrijfsverzamel gebouw in Oudeschild aan een spiltrap. iFoio Gerard Timmerman belangrijke vereisten, kennis, ervaring en werklust - lijkt hij geen gebrek te hebben. 'Een zelfstandig bedrijf is aanpakken geblazen, maar dat heb ik er graag voor over. Natuurlijk zijn er al veel andere timmerbedrijven op Texel. In dit gebouw alleen al zitten er drie. Maar We leven in een tijd dat kleinschalige ondernemers veel klus sen doen voor grote aannemers en particulieren en andere kleinere op drachtgevers vaak de hulp inroepen van kleine bedrijven zoals het mijne. Ik denk dat er daarom ook voor mij een toekomst is weggelegd. Van hout kan ik nagenoeg alles maken. Vloe ren, deuren en kozijnen, liefst van dat onverslijtbare Iroko hardhout, ze kun nen me overal voor bellen. Maar ook handgemaakte trappen, zoals deze spiltrap waarmee ik nu bezig ben. Ik werk het liefst in bestaande huizen, want dan is geen trap hetzelfde. Die afwisseling vind ik juist zo mooi. Ik timmer en installeer desgevraagd ook een dakkapel, en voor wie dat wil re gel ik ook de vergunning.' Ed Maas is te bereiken via telefoonnummer 315457.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2