ROC-leerlingen verblijden Regenboog J! Eindelijk succes De Zwart en Eelman Benauwde remise Texelse dammers Pupillenteams zaalvoetballen Programma Texelse turnsters scoren hoog in jeugdcompetitie Programma zaalvoetbal Uitslagen voetbal Voetbalprogramma Monsterscore bij bedrijfsbowlen Volleyballers boeken zeges Piet Beers wint menwedstrijd Luberti-reünie TEXELSE 7C0URANT neeuwpoppenmakers maakten in Oosterend een complete galerij. (FotdCome Timmer) Niet op de schaats, maar wel volop sneeuwpret. Voor veel kinderen was het de eerste keer In hun leven dat er zo'n dik pak sneeuw viel, die nog goed wilde plakken ook. Volop sneeuwballen gooien dus. De witte Vlokken vormden ook ideaal bouw materiaal voorde meest fantastische sneeuwpoppen, die binnen de kort ste keren overal op het eiland verre zen, zoals in Oosterend (zie foto), waar een complete sneeuwpoppen- galerij werd opgericht. Waar de één lezier aan de sneeuw beleefde. leidde het voor de ander tot ongemak en zelfs gemopper. In de Sluyscoog in Den Burg hadden kinderen zaterdagmorgen de doorgang zelfs met grote sneeuwballen weten te versperren. Maar niet iedereen kon de humor ervan inzien. De politie werd erbi] gehaald, die erop toezag dat het verkeer z'n weg weer kon vervolgen. Om de overlast voor weggebruikers te beperken, gingen sneeuw schuivers annex strooiwagens van Gemeentewerken en Rijkswaterstaat zaterdagmorgen al rond half vijf op pad om de doorgaande wegen en de fietspaden berijdbaar te maken. Dat herhaalde zich gistermorgen, toen de wegen opnieuw spiegelglad waren geworden en, in tegenstelling tot za terdag, velen vroeg op pad moesten. Het strooiwerk, dat op riskante plek ken ook met de hand gebeurde, leidde ertoe dat de bodem van de voorraad van 200 ton pekel die Gemeentewerken voor de winter had ingeslagen, in zicht kwam, maar de bestelling voor een soortgelijke hoe veelheid is reeds is geplaatst. On danks het vele werk kwam menig fiet ser en wandelaar ten val en raakten automobilisten van de weg. Langs de Nieuwlanderweg gleed zaterdag ochtend de auto van een Texelse ondernemer in de sloot. De takel wagen van Toon Schoenmaker kwam gistermorgen in actie toen langs de Hoornderweg, ter hoogte van de Indian Summer Ranche, een kever ondersteboven in de sloot was be land. George Eelman en Roel de Zwart hadden dit seizoen nog niet erg aan de weg getimmerd in de com petitie van Klaverjasclub Den Burg. Maar in de veertiende ronde kwam het duo eindelijk los. Ze wonnen en gaan bijgevolg aan kop in stand om de nog prille derde periode. In de kop van het algeméén klasse ment was men niet erg op dreef, waardoor er weinig veranderde. Eelman en De Zwart doen al jaren mee in de competitie. Dit jaar spelen zij voor het eerst met elkaar Dat ge beurt met wisselend succes. Deze ronde zat eindelijk alles eens een keer mee en dat leidde tot een score van 7449 punten. Zij maakten een bliksemstart in de derde periode en stijgen drie plaatsen in het algemeen (classement: van tien naar zeven. Janny Wonder deed afbericht, zodat partner Truus Witte een beroep moest doen op echtgenoot Frans. Dat bleek een goede greep, want het duo had weinig tijd nodig om warm te draaien. Hun score van 7024 pun ten kwam 'regelmatig' tot stand en leverde een tweede plaats in de ronde op Ondanks hun hoge score werd er nét geen plaatsje winst in het algemeen klassement geboekt. In de periode staan Witte en Wonder nu op een keurige tweede plaats. Gerda en Freek Veeger beleven niet zo'n fantastisch seizoen als vorig jaar, maar blijven zich met regelmatige scores langzaam omhoog werken. Deze week behaalde het duo 6897 "punten en dat'viias goed voor wéér' twee plaatsen winst in het klasse ment (van de veertiende naar de twaalfde). Theo Stoelinga en Frans Witte blijven het dit seizoen prima doen. Deze week behaalden zij 6793 punten. Desondanks moest het duo in het klassement een plaatsje inle veren. Zij staan nu achtste. Gerrit Smit en Cees Vinke veroverden met een score van 6672 punten de vijfde plaats. Zij stijgen van vijftien naar dertien in het klassement. Het gemid delde was met 6221 punten niet echt hoog. Er werden 44 marsen ge speeld: met veel en niet weinig. In het klassement veranderde niet veel. Arend Dijker en Piet Moree lei den, terwijl Fenny en Rob Caspers de vorige week verspeelde tweede plaats weer terugpakten. Lieuwevan der Veen en Hans Westdorp bezetten nu de derde plaats. Wil Maas en Dini Winters blijven vierde. In de eerste klasse van de bonds- competitie trad Damclub Ooster end/Texel afgelopen week aan te gen GSZ uit Bovenkarspel. Beide teams hadden tot nog toe slechts één punt verloren. Het werd zoals verwacht een spannende wed strijd. Na een zware middag werd het een gelijkspel (8-8) en konden de Texelaars één wedstrijdpunt aan hun totaal toevoegen. Wim Vlaming moest het opnemen tegen routinier Cees Deen.Vlaming bouwde met positioneel spel een uit stekende stand op. Zijn tegenstander verweerde zich door op combinaties te spelen. Toen Vlaming even met alert reageerde, werd hij slachtoffer van een verrassende, maar niet echt moeilijke damzet. Piet Bakelaar zette zijn tegenstander onder druk en kon al vroeg in de partij materiaal winnen. Zijn tegenstander staakte de onge lijke strijd enige zetten later. Een te genvaller was dat Adriaan Bruin in een voordelige positie het slachtoffer werd van een damzet. Op fraaie wijze wist Bruin de dam onschadelijk te maken, maar met een schijf achter stand bleek het eindspel met te red den. Victor Voskuil bouwde een kans rijke positie op en wilde zijn voordeel verzilveren. Met uiterst spectaculaire slagwendingen kwamen uiteindelijk beide spelers op dam. Voskuil kon de dam van zijn tegenstander vangen, maar het overblijvende materiaal was net met voldoende voor de winst. Op dat moment waren de andere Texelaars in nadelige posities beland, dus zag het er niet zo goed uit. Maar Rinus Vittali gaf het sein voor herstel. Hij profiteerde van enkele minder sterke voortzettingen en wist de stand zelfs om te buigen naar een winnend eindspel, zodat de stand op 5-5 kwam. Gerrit Vlaming speelde de partij van zijn leven. Onder grote druk wist hij tegen de sterke Niek de Boer vrijwel steeds het goede antwoord te vinden. In de slotfase dreigde de stand te ontploffen, maar door een plakker ontglipte hij naar een keurige puntendeling. Bert Duin en zijn oppo nent hadden veel tijd nodig om de problemen te trotseren Ih het middenspel wist Duin zich onder de druk uit te werken en kreeg hij het beste van het spel. Beiden kwamen in zodanige tijdnood te verkeren, dat tot remise werd besloten. De eind stand hing zodoende af van de laat ste partij, waarin Harry van de Wete ring de kans op schijfwinst had laten liggen en zelf een schijf op achter was geraakt. Het eindspel zag er somber uit, maar ook zijn tegenstander speelde met vlekkeloos. Er deden zich talloze spannende momenten voor. Toen Van de Wetering uiteinde lijk toch de nipte puntendeling bin nenhaalde konden de Texelaars op gelucht adem halen, omdat de eind stand daarmee 8-8 werd. Onderling In de onderlinge competitie viei het goede spel van Gerrit Blom op, die de stelling van Gerrit Vlaming met een voorpost dusdanig ontregelde, dat zijn tegenstander uiteindelijk moest opgeven. Wim Vlaming speelde eveneens een sterke partij. In een klassieke partij wist hij in eindfase zijn kansen optimaal te benutten. Uitslagen Piet Bakelaar-Frans Kuiper 2-0; Gerrit Vla- ming-Gernt Blom 0-2, Wim Vlaming-Cees Vinke 2-0; Harry van de Wetering-Frans Bos 1-1; Wim Timmer-Hans Galjaard af gebroken. Sporthal Ons Genoegen biedt zater dag de gehele dag onderdak aan Texelse voetbalpupillen tot circa 9 jaar, die in drie poules (de indeling geschiedt naar leeftijd) de strijd met elkaar aangaan. De regels wijken enigszins af van die uit het reguliere zaalvoetbal. Er wordt gespeeld zon der zijlijnen, de muren fungeren als boarding. Er is wel een achterlijn en ook worden 'gewoon' corners geno men. Bij een achterbal mag de keeper kiezen of hij de bal met een trap of een worp weer in het spel brengt. Gespeeld wordt met vijf spe lers en een keeper. Bij de allerklein sten mag ook met zes spelers wor den gespeeld. De bank met wisselspelers moet in de hoek naast het doel worden opgesteld. De scheidsrechters wordt geadviseerd geen zaalvoetbalregels toe te passen en de jeugd 'zoveel mogelijk te laten voetballen'. Poule A Texel'94. F2b-Texel'94 F2d SVO F2-Texel'94 F2c Texel'94 F2d-Texel'94 F2a De Koog F1 -Texel'94 F2b Texel'94 F2a-SVO F2 De Koog F1-Texel'94 F2d Texel'94 F2b-Texel'94 F2c Texel'94 F2a-De Koog F1 Texel'94 F2c-Texel'94 F2d SVO F2-Texel'94 F2b Texel'94 F2c-De Koog F1 Texel'94 F2d-SVO F2 Texel'94 F2b-Texel'94 F2a De Koog F1-SVO F2 Texel'94 F2a-Texel'94 F2c Poule B ZDH F1-Texel'94 E7 SVO F1-ZDH E2 Texel'94 E7-SVC F1 Texel'94 F1b-ZDH F1 SVC F1-SVO F1 Texel'94 F1b-Texel'94 E7 ZDH F1-ZDH E2 SVC F1-Texel'94 F1b ZDH E2-Texel'94 E7 SVO F1-ZDH F1 ZDH E2-Texel'94 F1b Texel'94 E7-SVO F1 ZDH F1-SVC F1 Texel'94F1b-SVO F1 SVC F1 -ZDH E2 Poule C SVC E2-De Koog E2 SVO E4-SVC E3 De Koog E2-SVO E3 Texel'94 F1a-SVC E2 SVO E3-SVO E4 Texel'94 F 1a-De Koog E2 SVC E2-SVC E3 SVO E3-Texel'94 F1a SVC E3-De Koog E2 SVO E4-SVC E2 SVC E3-Texel'94 F1a De Koog E2-SVO E4 SVC E2-SVO E3 Texel'94 F1a-SVO E4 SVO E3-SVC E3 9.00 9.10 9.20 9.30 9.40 9.50 10.00 10.10 10.20 10.30 10.40 10.50 11.00 11.10 11.20 11.30 11.40 11.50 12.00 12.10 12.20 12.30 12.40 12.50 13.00 13.10 13.20 13.30 13.40 13.50 14.00 14.10 14.20 14.30 14.40 14.50 15.00 15.10 15.20 15.30 15.40 15.50 16.00 16.10 16.20 De tweede wedstrijd in de competi tie voor jeugdige turners in het rayon Schagen is voor de Texelse deelne mers uitstekend verlopen. In de ca tegorie 'jong talent' turnde Barbara Damstra zich naar een keurige tweede plek. Haar hoge eindklasse ring had ze vooral te danken aan het onderdeel brug ongelijk, dat ze af sloot met een score van 9,45. Imme Ruarus, die in dezelfde klasse turnde en in de vorige wedstrijd op de tweede plaats wist te eindigen, liet veel punten liggen op balk en ein digde ditmaal als zesde. Verrassend was het goede optreden van Nina Vlaming. Onverwacht ein digde zij op de eerste plaats bij de pupillen, met een score van 33,7. Ook hier lag de brug aan de basis van de overwinning. Net als Damstra scoorde zij hierop9,45 punten. Sigrid Ploeger, die de vorige ronde had ge wonnen, werd nu slechts zesde. Ge zien het blessureleed van een gebro ken pink, waardoor zij zes weken niet hadden kunnen trainen, was dit toch een uitstekende prestatie. Op alle toestellen scoorde zij net iets beter dan Vlaming, maar op de brug moest ze haar oefening staken en kreeg ze van de jury met meer dan 7,20 pun ten. Bij de jeugdturnsters bleek Joyce Groenewegen op de goede weg. In de eerste wedstrijd bleef zijmdemid- denmoot steken, maar nu lijkt ze op weg naar de kopgroep. Ze werd acht ste, maar aangezien het verschil met de nummer drie niet meer dan 0.6 punten bedroeg, lijkt een stijging in het klassement goed mogelijk Zaterdag 20 januari Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 21 januari Alle wedstrijden werden afgelast. Zaterdag 27 januari Texel'94 B1-Limmen B1 13.45 Sint Boys B1-Texel'94 B2 14.30 Texel'94 C1-Hugo Boys C1 13.45 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E4-SVO E2 10.45 SVO E1-SVC E1 10.45 Texel'94 E1-Texel'94 Meisjes 10.45 De Koog E1 -Texel'94 E2 10.45 Zondag 28 januari Texel'94-SVS/Duinrand S. 14.00 Valken 2-Texel'94 2 11.30 Oosterend 2-WGW 6 12.00 Texel'94 3-DWOW 2 12.00 Texel'94 4-Koedijk 3 12.00 ZAP A1-Texel'94 A1 11.00 Het team van Op de Steenenplaats had dinsdag in de bedrijven- bowlingleague een moeilijke avond, terwijl tegenstander Architecten bureau Honingh juist erg sterk speelde. Vooral Erik Witte stak in grote vorm. Zijn eerste game ein digde met een monsternotering van een pinval van 245. Teammaat Marcel Witte probeerde dit te evenaren, maar bleef op 213 pinval steken. Zijn totaalscore van 716 pins was echter erg hoog en dankzij het geweld van beide Wittes ging de volle zege naar Architectenbureau Honingh. Bij het team van Kraanverhuur Kager had Dennis Saai games van gemid deld 180 pins een lekkere avond. Samen met Pietje Kager boekte hij een mooi resultaat. Bij hun tegen standers van Verhuurbedrijf H.Bruining gooide Jamne Witte een mooie game van 187 pinval. Dat le verde haar en haar team een winst punt op. Bij de jeugd gooide Pieter Pepijn Kooiman een mooie game van 115 en een serie van 285 pinval. Danny Hop man van Het Sop gaf de bal ook een goed spoor en gooide een hoge 156 game. Samen met Rutger Oosterhuis junior boekte hij een mooie overwin ning op tegenstander de SMS'jes. Uitslagen TCA Oosterend-Primera Mets 2-3; Op de Steenenplaats-Arch. Bur. Honingh 0-5; Vliegveldrest Texel-Swirl's IJssalon 2,5- 2,5; Dubbel V-App Land en Zeezicht 2- 3; Windkracht 12-Hotel Tatenhove 1-4, Kraanverhuur Kager-Verhuurbedr H Bruining 4-1. Jeugd. Het Speelkwartier-Boetiek de Oorzaak 3-1; Het Sop-De SMS'jes 3-1; Hotel de Branding-Tropical Mix 3-1Mi ni's: Primera Mets-Strandhotel Noordzee 3-1; Mexicaans Rest Eduardo's-Taxi Grootjen 3-1. De volleyballers van Tevoko deden goede zaken in de NeVoBo-com- petitie. Het eerste en het tweede damesteam en het eerste heren team kwamen zaterdag in sporthal Ons Genoegen tot de volle winst (4-0) tegen respectievelijk NIVO 2, VC Niedorp 2 en WSOV 2 en boek ten daarmee vijf wedstrijdpunten. Alleen het tweede herenteam delfde het onderspit. VC Niedorp 2 bleek met 0-4 veel te sterk. Het laaggeklasseerde NIVO 2 be zorgde het eerste damesteam een taaie middag. De Texelse speelsters hadden veel moeite het eigen niveau vast te houden tegen de zwakke, Piet Beers heeft met zijn vos Ferdinand afgelopen zondag in manege Akenburg de derde men wedstrijd om de Jaap de Graaf-bo- kaal gewonnen. Tweede werd Wendy van Elk met het zwarte paard Jordy. Organisator Gerard Kriek had dit keer een vaardigheidsproef met veel poortjes uitgezet. Drie menners ble ven foutloos en reden een barrage waarbij Wendy van Elk met Jordy wellicht teveel risico nam en vier bal letjes liet sneuvelen. Piet Beers met Ferdinand en Willem Goënga met Cendo bleven wel opnieuw foutloos. De menners van de middaggroep gingen met 'frisse' paarden de vaar digheid in. Dat dit een nadeel is, blijkt uit het feit dat niemand van de tweede groep foutloos bleef. De dressuurproeven werden beoor deeld door Kees van der Zalm, die na afloop nog de volgende tips gaf: 'Kom de rijbaan binnen met een hou ding van 'hier ben ik', laat zien dat je trots bent op je aanspanning en zit rechtop. Zorg dat je de proef uit je hoofd kent, zodat je je op alle te rij den onderdelen goed kunt voorberei den.' Piet Beers reed een heel goede dressuurproef, bleef foutloos in de vaardigheid en eindigde als eerste. Wendy van Elk bleef ook foutloos in de vaardigheid en werd tweede met een goede dressuur. Jan Schaap met zijn Fries Viktor liet in de vaardigheid een balletje vallen en bleef bovendien niet binnen de tijd. Hij eindigde als derde. Anke Vingerhoedt reed met haar Haflinger Lea de beste dressuur van de dag, maar eindigde door een met foutloze vaardigheid 'slechts' als vierde. In de competitie gaat Piet Beers aan kop, gevolgd door Jan Schaap. De volgende wedstrijd wordt op 18 februari verreden Uitslagen (resp. strafpunten dressuur, vaardigheid, totaal) 1 Piet Beers (59, 0, 59). 2 Wendy van Elk (64. 0, 64), 3 Jan Schaap (59. 7, 66). 4 Anke Vingerhoedt (52, 15. 67), 5 Willem Goënga (67. 0, 67) Stand competitie- 1 Piet Beers 151,2 Jan Schaap 178.3 Anke Vingerhoedt en Cor de Lugt 193. 5 Frank van Lare 194 maar daardoor verrassend opere rende. degradatiekandidaat. Per set bleken enkele periodes met gecon centreerd spel echter voldoende om de punten binnen te halen, ondanks enige experimenten van coach André van der Vliet Talent Sarah Visée kreeg de ruimte om in de wedstnjd te groeien en deed niet onder voor de aanvalskracht van haar lange medespeelsters. Dankzij een goede passing wist Conny Joling haar aanvalsters verrassend te bedienen. Een nóg betere prestatie leverde het Texelse team afgelopen week in de uitwedstrijd tegen De Schulp. De gelijke klassering op de ranglijst bleek een goede afspiegeling van de ware krachtsverhoudingen. In Egmond- Binnen ontspon zich een gelijk- opgaande wedstrijd, waarbij de eer ste twee sets verdiend werden gewonnen door Tevoko en de derde en de vierde naar de gastvrouwen gingen. In de beslissende vijfde set waren de speelsters van Tevoko ge brand op de overwinning en betaalde het goede spel zich uit. Het bleek genoeg voor drie winstpunten. Op de ranglijst staan de Texelse vrouwen nu derde en hebben ze uitzicht op de tweede plaats. Een mooie ondersteu ning voor de nominatie van sport ploeg van het jaar, aldus coach André van der Vliet. De heren van het eerste team speel den een goede wedstrijd tegen WSOV. Met een selectie die bijna op volle oorlogssterkte was en de aanvalskracht van Walter Oskam en Ben Kenter werd het een afgete kende zege. De dames van het tweede behaalden een even mooie overwinning op Nieuwe Niedorp. Met Kitty Bakker als rustpunt werden de aanvalscombinaties goed uitgevoerd en scoorden de speelsters er lustig op los. Het tweede herenteam bracht te weinig motivatie en inzet in om het de heren van Nieuwe Niedorp lastig te maken. In het schooljaar 1955-1956 zaten ze in de vierde, vijfde en zesde klas van de openbare Luberti-schoot in De Koog. Na 45 jaar waren ze opnieuw bijeen voor een reünie waarop heel wat viel bij te pra ten. Het initiatief was uitgegaan van oud-leerling Kees Duijzer die tegen woordig in Den Helder woont. Het afgelopen jaar spoorde hij 48 leerlin gen van toen op en 32 van hen wa ren zaterdag present. Zoals bij de meeste Texelse schoolreünies.was de helft van de deelnemers afkomstig van het vasteland. Ze kwamen bijeen in 'De Strandplevier' aan de Dorps straat en brachten vervolgens een bezoek aan de vroegere school. Daar werden films vertoond die in de jaren vijftig waren gemaakt door de vader van leerling Hans Peeters. Er zaten opnamen bij van de eerste steenleg ging van de school en de opening door mevrouw Luberti-van Bergen op 24 juni 1954. Ook beelden van schaatsen op de Brink en sleetje rij den vanaf de Badweg riepen jeugd herinneringen wakker. De reünie werd afgesloten met een maaltijd in restau rant Het Binnenhof. Woensdag 24 januari ZDH 3-ZDH 2 HZVO-Klif (dames) NIOZ-RAB 2 Jelleboog 3-ZDH 1 Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 25 januari De Koog C1-De Krim C1 Klif 4-De Koog 3 RAB 1-Texel'94 3 Texel'94 4-Klif 3 De Krim heeft zaaldienst. 18.30 Joey. Jeroen, Stephanie en Annette (voor) waren blij verrast met het leuke en leerzame speelgoed. 19.25 20.15 21.05 18 45 19.25 20.15 21.05 Vrijdag 26 januari Oosterend E1-De Krim E2 16.45 De Krim D1 -Texel'94 D1 17.25 Oosterend 3-De Krim 2 18.15 Klif 2-Jelleboog 2 19.05 Jelleboog 1 -Klif 1 20.00 Mantje 1-Texel'94 2 20.50 Mantje 2-Oosterend 2 21.40 Oosterend 1-De Krim 1 22.30 De Koog heeft zaaldienst. De zes verstandelijk gehandicapte kinderen van dagopvang De Regen boog zijn deze week verblijd met een zogenaamde activiteitenpiramide en ander leerzaam speelgoed. De pira mide, waarmee de kinderen vormen en materialen kunnen leren kennen, stond al langer op het verlanglijstje van De Regenboog, maar het geld voor de aanschaf ontbrak. 'We zijn er hartstikke blij mee', zegt leidster José Schaefers. De Regenboog is een filiaal van het Maartenhuis en is gevestigd in een cabine op het schoolplein van basis school De Fontein aan de Burdet- straat Niet veel Texelaars zijn op de hoogte van het bestaan van deze kinderdagopvang. Die onbekendheid was één van de redenen dat zeven eindexamenkandidaten van de ROC- opleiding Sociaal Pedagogisch Werk juist voor De Regenboog geld inza melden. 'Voor de grote en bekende instellingen wordt al zoveel gedaan. Verder vonden we dat De Regenboog wel wat meer naamsbekendheid mocht krijgen', aldus Carola Keesom. Fondsenwerving voor een goed doel was één van de examenopdrachten die zij in groepsverband moest uit voeren. Samen met Debby Sangers. Sanne Vlaming, Willemijne Kei|zer, Marion Doves. Suzanne Helder en Ellen van Leeuwen bracht zij onder meer eigengemaakte jam en ansicht kaarten aan de man en verkocht zij spulletjes op de zwarte markt in ma nege Akenburg Maar het merendeel van de in totaal ƒ1100.- werd binnen gesleept door ondernemers in Den Helder en op Texel te benaderen voor een donatie 'Bij veel bedrijven moes ten we uitleggen wat De Regenboog was. Ook op Texel had men er nog nooit van gehoord.' Voor deze op dracht zijn de meiden glansrijk ge slaagd Hun resteert nog een stage en een eindscriptie. Daarna kunnen zij aan de slag of verder leren voor lerares of (groeps)begeleider in ver pleeg- en bejaardenhuizen, gevange nissen. jongerencentra en andere in stellingen. tpvpi np DINSDAG 23 JANUARI 2001

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7