m Toneelclub vraagt apenpak De K-2 en Brigitte Kaandorp Agenda Excursies 9 teso WPIaza Meezingen in Klif 12 Lezing over zeehonden Cajunavond in De Worsteltent Bingo Repetities SOS-band Zestig van Texel Posteractie De Wereld Hoogwater te Oudeschild 1000 m2 TEXELSE Zaterdag 3 februari Jondag 4 februari Woensdag 7 februari COURANT' mm Jïiïm Voor Texe toerist Vrijdag 2 februari Zaterdag 3 februari Zondag 4 februari Klaverjassen voor goed doel Countrydansen ajk.vrttiden wie odes Dressuurwedstrijd Cursus line dance Zwemloop DEN BURG .*VWe Delu9e F.F.F.! RefiLL Maandag 5 februari Dinsdag 6 februari ^an Keijser Kampeercentrum m de Texelse Bierbrouwerij beginnen rondleidingen om 15.00 ft 16.00 uur. ij voldoende deelname begint om 11 00 uur een rondleiding door de Slufter. Aanmelden en inlichtingen Hj EcoMare, tel. 317741. Bij voldoende deelname begint om 14.00 uur een rondleiding door de Geul Aanmelden en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 Wie het leuk vindt om uit volle borst bekende liederen te zingen, is van avond (vrijdag) in theater Klif 12 in Den Hoorn op het goede adres. Daar brengen de Gebroeders Grevelink hun meezingvoorstelling ik ben blij dat ik je niet vergeten Den', samengesteld door Jacques mijters en Kick van der Veer. Onder Degeleiding van Thom Jansen [piano), Andries Eleveld (drums) en Dud-Texelaar Hans Hopman (gitaar) /vorden klassiekers als 'M'n opa', 'In ;en rijtuigie', 'Moeder ik wil bij de -evue' en 'Margrietje' ten gehore jebracht. De toeschouwers krijgen :ekstboeken uitgereikt om hün iteentje bij te dragen. )e voorstelling begint om 20 30 uur. ïen kaartje kost 22,50 Vriendenprijs ƒ17,50). Een diner rooraf is mogelijk vanaf 18.30 uur. teserveren via tel. 319 633. De jeplande voorstelling van Lucretia ran der Vloot en Ellen Pieters gaat n verband met ziekte van één van Ie spelers niet door. foe leven zeehonden? Welke rfetanden leggen ze af? Wat eten e? Waarvan zijn ze afhankelijk? [lillen er in de toekomst meer of der zeehonden in de iddenzee voorkomen? Deze en ndere vragen komen aan de orde 1 de lezing die onderzoeker Sophie sseur maandag verzorgt in de enbare bibliotheek in Den Burg. let is de tweede in een serie door Mare georganiseerde 'winterle- igen'. isseur is medewerker van Alterra orheen IBN) op 't Horntje. Zij et onderzoek naar zeehonden in et Waddengebied en daarbuiten, en deel ervan is gedaan met eehonden die in EcoMare geboren ijn. Deze zijn uitgezet in het Brielse at, ten zuiden van Rotterdam, en ivolgd door Alterra. In het ïltagebied bevindt zich op het oment een groep zeehonden; dat ibied is blijkbaar ook geschikt voor ize dieren. je lezing begint om 20.00 uur. De itree bedraagt ƒ5,-. De ehoorders krijgen voor dat bedrag vens een kopje koffie of thee. VRIJDAG 2 FEBRUARI 2001 WSS8S De toneeluitvoeringen van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool zijn bijzondere gebeurtenissen. Het zijn er steeds twee - één in De Waal en één in De Cocksdorp - en iedere keer weer trekken ze volle zalen. De toeschou wers mogen, in tegenstelling tot die van sommige andere clubs, gerust zeer trouw worden genoemd. Ze worden dan ook nooit teleurgesteld. Want het recept voor een geslaagd avondje mag dan iedere keer anders zijn, één ingrediënt is altijd hetzelfde: de humor. Met de humor lijkt het ook dit keer (zaterdag 3 en 10 februari) wel goed te zitten. De Oud-leerlingen voeren volgens de aankondiging een door Aad Caspers geschreven 'doldwaze klucht in drie bedrijven' op, met de veelbelovende titel 'Sjongejongejonge.Het verhaal speelt zich af m een herberg, waar de uitbater met de handen in het haar zit omdat de inkomsten de uit gaven niet meer overtreffen. Enige hoop put hij uit de komst van zijn broer uit Amerika. En wellicht kan ook zijn vermogende maar nogal zuinige zuster hem verlichting bren gen. Voor wel heel onverwachtse ontwikkelingen zorgt een gast die aanbiedt hem te genezen van zijn hardnekkige hoest, maar hem een drankje toedient dat ervoor zorgt dat hij een lilliputter wordt... 'Het is een leuk stuk. Jaren geleden hadden ze het al eens gelezen, maar toen zag de regisseur er geen brood in. Nu kwamen ze er gelijk weer mee op de proppen Mij sprak het meteen aan. Er gebeurt tenmin ste lekker veel in', prijst Henk Tjepkema, die het stuk regisseerde. Opmerkelijk, want hoewel de regis seur uit De Waal onmiskenbaar de juiste achtergrond heeft voor het agrarische gezelschap, tekende hij vele malen voor de regie van 't Amateurtje, de vereniging in zijn eigen dorp. 'Ja, de Oud-leerlingen lagen wat op één oor en vroegen mij of ik niet eens bij ze wilde regis seren Dat wilde ik beste proberen, waarom niet?' Tjepkema trof een elfkoppig gezel schap, waarvan vier spelers - Rien van de Wilde, Jannie van der Zee, Anuta Eelman en Willemijn Keizer- nog niet eerder op de planken ston den. 'Dat was niet gemakkelijk in het begin Maar ze zijn enorm enthousiast en het gaat steeds Restaurant De Worsteltent in de Dennen staat zaterdagavond in het teken van de Cajun. Muzikaal ondersteund door de band The Centimeters kan worden kennisge maakt met de keuken van de Cajuns, een groep Franse boeren die in Canada (Arcadia, vandaar 'Cajuns') woonde en op de vlucht voor de Engelse overheersing na de nodige omzwervingen neerstreek in Bayou Country in de Mississippi- delta, nabij de stad New Orleans. Het was met gemakkelijk om in dit moerasachtige gebied een bestaan op te bouwen. Ze leefden van wat het land hen te bieden had: wilde kruiden, groenten, vis, wild en gevogelte De Frans keuken was hun basis, maar andere invloeden zorgden ervoor dat daaraan niet al te strak werd vastgehouden, waar door een geheel eigen culinaire cul tuur ontstond. Dat gebeurde ook met de muziek die ze speelden en die tot op heden een aparte mengeling biedt van Franse klanken, country en blues. Het moeilijke leven van de Cajuns klinkt op melancholische wijze door, maar dat ze ook genoten van hun nieuwe vaderland, blijkt eveneens duidelijk. Deze levenswijze noemden ze 'joie de vivre'. De Cajunavond in De Worsteltent begint om 20.00 uur. Reserveren kan via tel. 310 288. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zaterdag een bingo gehouden Deze begint om 19.30 uur. Volgens de organisatie zijn 'prachtige prijzen' te winnen. Filmnieuws Nieuw in Cinema Texel is de avon turenfilm 'Vertical Limit' met Chris O'Donnell en Bill Paxton, waarin Peter Garrett en zijn zus Annie samen met hun vader hun grote hobby, bergbeklimmen, aan het beoefenen zijn. Wanneer ze in moeilijkheden raken, moet Peter een dramatische beslissing nemen, die uiteindelijk het leven van zijn zus redt, maar die fataal wordt voor zijn vader. Annie kan hem dit niet vergeven en verbreekt alle contacten. Verscheurd door verdriet trekt Peter zich als natuurfotograaf terug in de wildernis, terwijl Annie haar vaders droom vervult: het beklimmen van 's werelds hoogste bergen. Tijdens één van haar tochten valt ze in een ijzig diepe kloof, boven de 'vertical limit', een gebied waar het men selijk lichaam niet lang kan over leven. Om haar te redden moet Peter met gevaar voor eigen leven de K-2 beklimmen, 's werelds meest gevreesde berg. Van geheel andere andere aard is 'Paps', een muzikale komedie over een criminele romance, door regisseur Irma Achten (van 'Belle' en 'Marine Kantinetje is niet dood') op het lijf geschreven van Brigitte Kaandorp. De cabaretière neemt in deze tegendraadse variant op het verhaal van Assepoester een driedubbelrol voor haar rekening neemt. Ingetogen speelt ze Paps, een goedwillende, chaotische alleen staande moeder van 35. Zij woont met haar dochtertje - mooi natu rel gespeeld door de debuterende Anomie Colombaioni - boven een Rotterdams café, waar haar twee bemoeizuchtige nichten de scep ter zwaaien. Dan komt Karla in haar leven. Zij is een schreeuweri ge Rotterdamse nachtclubzange res, altijd gehuld in strakke rokken en tijgervellen en verlief de op dezelfde man als Babs. Kaandorp speelt haar 'over the top'. In de wereld van Karla is geen ruimte voor Babs en in die van Babs geen ruimte voor Karla. Andere opmerkelijke personages zijn de nachtclubuitbater Bram (gespeeld door Rob Bolland, die samen met broer Ferdi ook de liedjes schreef) en Citroen (Victor Lów), een gangster met een gou den oorbel en met een accent dat alle kanten opschiet. De derde (bij)rol voor Kaandorp is die van een Russische nachtclubdanseres die wordt vermoord. Geprolongeerd bij Cinema Texel zijn de thriller 'Unbreakable' (met Bruce Willis), de familiefilm 'The Grinch' (over een groene griezel die iedereen het leven zuur maakt) en 'Dinosaur', een Disney- klassieker over het gevaarlijke leven van een dinosaurus. Maandag kunnen de bioscoopbe zoekers zich laten verrassen door een 'sneak preview', een nog geheime film die pas over enkele weken in première gaat. beter. Bovendien zitten er ook men sen als Deun Huisman, Kees Zwijm en Nel van Slagveren bij en die heb ben natuurlijk enorm veel ervaring', aldus Tjepkema. Een probleem leek het vinden van een apenpak te worden. Een winkel voor kostuums in Hoorn had er wel eén, maar berekende bijna honderd gulden huur per dag Ten einde raad werd besloten een oproep te doen via Radio Noord-Holland. Tjepkema: 'Een half uur later was er al bericht. En waar denk je dat het vandaan kwam' Van Klif! Dat is heerlijk, want we kunnen er nu ook mee repeteren.' Naast genoemde acteurs beklimmen ook Maaike Zegel, Giel Sanders en Marco Vlaming het toneel. Ina Barhorst is souffleuse, Brenda Vermué en Corina van Tunen grimeren. De voorstellingen zijn op zaterdag 3 februari in dorps huis De Wielewaal in De Waal en een week later in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Beide malen wordt om 20.00 uur begonnen. Uiteraard is er een verloting en ook het bal na ontbreekt niet. Kaarten kunnen worden besteld bij Henk Tjepkema, tel. 313 336, en Judith van der Zee, tel. 318 915. De Gebroeders Grevelink spelen in theater Klif 12 in Den Hoorn hun meezingvoorstelling 'Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben'. Aanvang 20.30 uur. Entree ƒ22,50 ('vrienden prijs' ƒ17,50). Het optreden komt in de plaats van dat van Lucretia van der Vloot en Ellen Pieters, dat wegens ziekte van één van de spe lers niet doorgaat. In Cinema Texel draaien Unbreakable (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Vertical Limit (19.00 en 21.45 uur) Genodigden kunnen in de haven van Oudeschild vanaf 10 00 uur een kijkje nemen aan boord van de nieuwe TX 43 'Biem van der Vis' Na de proefvaart en overdracht is er van 13.00 tot 16.00 uur een receptie in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo. Onder leiding van regisseur Henk Tjepkema brengen de Oud leerlingen van de Landbouwschool de klucht 'Sjongejongejonge...' van Aad Caspers op de planken. Locatie is dorpshuis De Wielewaal in De Waal, aanvang 20.00 uur. Reserveren kan bij Henk Tjepkema, tel. 313 336, en Judith van der Zee, tel. 318 915. In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 20.00 uur een Cajunavond, met gerechten uit de keuken van de Cajuns en bijpassende muziek van de band The Centimeters. Reserveren via tel. 310 288. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15 00 uur), Unbreakable (19.00 en 21.30 uur) en Vertical Limit (19.00 en 21 45 uur). De triatlonafdeling van Wielervereniging Texel houdt een trainingszwemloop in en rond zwemparadijs Calluna in De Koog. De start is om 9.00 uur, aanmelden kan vanaf 8 40 uur. Deelname is gra tis, ook voor niet-leden. In manege Akenburg worden van 9 15 tot circa 19 00 uur dressuurwedstrijden gehouden. Leden van Atletiekvereniging Texel en andere langeafstandslopers lopen de derde etappe van De Zestig van Texel. De atleten gaan om 10.15 uur op pad vanaf het ver zamelpunt, het fietspad bij de Slufter op het eind van de Oorsprongweg. Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Journalisten uit Noord-Holland hou den van 14.00 tot 17.00 uur een nieuwjaarsbijeenkomst in De Lindeboom. Paranormaal medium Lia Schippers houdt vanaf 14.00 uur consult in de White Eagle. In restaurant Het Binnenhof in De Koog geeft Linda Jongejan tussen 15.00 en 18.00 uur les in country line dance voor beginners. Ook 'vrij dansen' voor gevorderden In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15.00 uur), Unbreakable (19.00 en 21.30 uur) en Vertical Limit (19 00 en 21 45 uur). Klaverjasdub De Witte Burcht houdt dinsdag voor de vijfde keer dit seizoen een open drive. De deelne mers zullen uiteraard proberen zoveel mogelijk punten te scoren, maar gezelligheid wordt door de organisatie nóg belangrijker geacht. De opbrengst gaat zoals gebruikelijk naar enkele goede doe len. Welke dat zijn, wordt tijdens de slotavond besloten door de spelers zelf. Na afloop is er een verloting. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur en kost ƒ7,- per koppel. Deelnemers wordt verzocht zich zoveel mogelijk als koppel aan te melden. Linda Jongejan verzorgt zondag in restaurant Het Binnenhof in De Koog een les country line dance voor beginners. Deze duurt van 15.00 en 18.00 uur. Ook gevorderden zijn welkom en er kan 'vrij' worden gedanst. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 327 507. Bij voldoende belangstel ling wordt wekelijks les gegeven aan beginners. Opgave bij Margriet Mets. tel. 317 406. De SOS-drumband uit De Koog begint dinsdagavond weer met de repetities. De band repeteert onder professionele leiding om bij diverse presentaties goed beslagen ten ijs te komen. De repetities vinden plaats van 19.00 tot 20.00 uur in de Lubertischool, nieuwe leden (op bazuin, lyra en trommel), zijn welkom. Voor meer informatie: tel. 317897 of 317467. Leden van Atletiekvereniging Texel en andere langeafstandslopers gaan zondag weer in training voor De Zestig van Texel. Op het programma staat de derde etappe. De atleten gaan om 10.15 uur op pad vanaf het verzamelpunt, het fietspad bij de Slufter op het eind van de Oorsprongweg. De inschrijfdatum voor De Zestig, die op maandag 16 april (Tweede Paasdag) wordt gehouden, sluit op 17 maart. Formulieren kunnen worden afgehaald bij Sportshop Texel of via de website www.avtexel.net. JahStD klMrjtOb De leerlingen uit de bovenbouw van de asielzoekersschool De Wereld hebben in het kader van het Triade-project over 'poizie en muziek' posters met gedichten gemaakt. Deze posters hangen zowel in de bibliotheek als bij Nauta Boek en zijn te koop De opbrengst wordt besteed aan lees- en luisterhoeken in de school. Zeventig tot tachtig Texelse deelne mers van zeer uiteenlopend niveau doen zondag in manege Akenburg mee aan een dressuurwedstrijd. De eerste ruiter betreedt om 9.15 uur de binnenbak, de laatste is rond 19.00 uur aan de beurt. Toeschouwers zijn welkom; de toe gang is gratis. Bij voldoende belangstelling gaat donderdag 22 februari in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een cur sus line dance voor jeugdige danslustigen van start. De cursus bestaat uit tien lessen, die steeds duren van 19.00 tot 20 00 uur. Aanmelden via tel. 318 994 (Linda) of 318 582 (Ankie). De triatlonafdeling van Wieler vereniging Texel houdt zondag een zogenoemde trainingszwemloop. De deelnemers zwemmen eerst 500 meter in het bad van Calluna en moeten daarna 4 kilometer hardlo pen, over een parcours dat is uitge zet rond het zwemparadijs. De start is om 9.00 uur, aanmelden kan vanaf 8 40 uur. Deelname is gratis, ook voor niet-leden. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag I4 00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en... naar de Robben. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 C//y\i<csUofi PAAR GEBEURT HETI Zaterdag 3 februari Toegang gratis! Biljarters strijden in dorpshuis De Hof in De Koog tot en met zondag om de Texelse kampioenschappen libre en driebanden. In de bibliotheek begint om 20.00 uur een lezing van Sophie Brasseur en Peter Reijnders van Alterra. Zij spreken over hun onderzoek naar de zeehonden in het Waddengebied. Toegang ƒ5,- In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en Vertical Limit (21.00 uur). Jet Boeke, schrijfster van de boeken over Dikkie Dik, leest voor in de openbare bibliotheek in Den Burg. De sessies beginnen om 9 00, 10.00 en 11.00 uur. Entree ƒ5,-. In het zaaltje bij de kerk in de Kogerstraat komt om 14.30 uur de doopsgezinde middagzusterkring bijeen. Jaarvergadering met bestuursverkiezing Klaverjasdub De Witte Burcht in Dén Burg houdt een open klaverjas- drive, waarvan de opbrengst ten goede komt van een goed doel. Deelname kost ƒ7,- per koppel. Inschrijven tussen 19.30 en 20 00 uur. In Cinema Texel draaien Babs (aan vang 20.30 uur) en Vertical Limit (21.00 uur). Ms. Schulpengat is in verband met een onderhoudsbeurt tot dinsdag 20 februari uit de vaart. Tot die tijd vaart ms. Molengat als dienstboot. Door de kleinere capaciteit van dit schip kunnen er tijdens drukkere perioden wachttijden ontstaan. Vrachtvervoer moet hier 's ochtends rekening mee houden tijdens de eerste afvaarten uit Den Helder Ook voor ander vervoer dreigen wachttijden: op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrij dagmiddag in Den Helder. Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. 02 03 04 05 06 07 08 09 1.00 1.50 2.47 4.47 6.05 7.14 8.35 9.35 en en 12.24 u. 13.24 u. 14.47 u. 17.00 u. 18 50 u. 19.44 u. 20.56 u. 21 35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 10 februari op om 8.03 uur en gaat onder om 17 43 uur 8 februari volle maan, 3 februari doodtij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen. reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9