TEEVA met levende modellen Agenda teso San Keijser Kampeercentrum ■xcursies Kunnen horen wat vrouwen denken 2 Calluna Bos en Duin 1000 m2 Voorspeeluur muziekschool a ïi Supersoulnight Question Piaza Hoogwater te Oudeschild gesloten z CAFE DE ZWAAN KEES TESSE LAAR TEXELSE g COURANT' [aterdag 3 februari [ondag 4 februari /oensdag 7 februari (ees Tesselaar n De Zwaan Films in Bethel over Eierland Kinderdansgroep Voor Texelaar en toerist 'Bungee-jump' in theater Klif 12 35 Vrijdag 9 februari Zaterdag 10 februari Zondag 11 februari Maandag 12 februari Dinsdag 13 februari fUL\ spelletjes CC Super Soul Night JTPIDER WILLEM - ETEN? - VRIJDAG 9 FEBRUARI 2001 de Texelse Bierbrouwerij leginnen rondleidingen om 15.00 n 16 00 uur. >m 11 00 uur gaat in de Slufter de xcursie 'Door het zout van de zee' an Staatsbosbeheer van start Ipgave en inlichtingen bij EcoMare, ?l. 317741. j voldoende deelname begint om 4.00 uur een rondleiding door de eul. Aanmelden en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. De Texelse zanger/entertainer Kees 'esselaar' Klaassen treedt zaterdag 10 februari op in café De Zwaan in en Burg. Hij brengt zoals ebruikelijk een bijzonder evarieerd programma, met muziek an uiteenlopende artiesten als nnifer Lopez, Anouk, André Hazes n Jordy Bernal. 'Lekker swingen en leezingen' luidt het parool. Aanvang van de avond bij het eer- e nummer', meldt het persbericht. De toegang is gratis. Films uit de jaren 1981 en 1982 over De Cocksdorp en Eierland. Ze zijn ïterdag 17 februari te zien in [uurthuis Bethel in Zuid-Eierland, ijdens een avond die wordt jrzorgd door Daan Quartel. In ieeld zijn allerlei bewoners van loven de Ruigendijk, jeportretteerd op hun werk en thuis. Het gaat volgens de organisa tie om andere films dan die al eens in het Eierlandsche Huis zijn vertoond. De filmavond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. De Kinderdansgroep Texel geeft 10k komende zomer (korte) lemonstraties op de folkloremarkt t Den Burg. Dat gebeurt steeds op woensdagmiddag. Om met een zo root mogelijke groep dansers ctief te zijn, is uitbreiding lewenst. Jongens en meisjes vanaf jaar zijn welkom. Er wordt op naandag van 15.45 tot 16.30 uur jeoefend in de aanbouw van sport- al Ons Genoegen Meer informatie verkrijgbaar bij Betsie Verhoeven. Zij is (dagelijks) tussen 19.00 en 21.00 uur bereikbaar via tel. 317 767 .eerlingen van de muziekschool die -ich bekwamen op fluit, piano en 'iool laten hun vorderingen horen ijdens een voorspeeluur, dat iinsdag in dorpshuis d'Ouwe Ulo in >en Burg wordt gehouden. Het ini-concert begint om 19.00 uur De toegang is gratis. z In Tusse de Banke kan van zaterdag 10 tot en met 17 februari een tentoonstelling worden bezichtigd van de TEEVA, Texels Enige Echte Vrije Academie. Dit gezelschap kun stenaars bestaat sinds 1974 en heeft zich altijd hoofdzakelijk bezig gehouden met het schilderen en tekenen van levende modellen. Op de avonden waarop dat gebeurt zijn de deelnemers geheel vrij in hun gebruik van materiaal en tech niek en hun wijze van expressie. Er wordt geen les gegeven aan de TEEVA, wel staan de kunstenaars elkaar bij met raad en daad. Diverse oud-deelnemers hebben zich in de loop der jaren als zelfstandig werkend beeldend kunstenaar gevestigd Momenteel bestaat het gezelschap uit twaalf actieve deelnemers Voorheen waren dat er wel eens meer en wel eens minder, maar de leden van nu beschouwen dat getal wel als het maximum. Zij vonden Wat in het voorjaar van 1998 begon als een eenmalig theaterfeestje voor wat bevriende cabaretiers en theatermakers in een klein theatertje, is uitgegroeid tot een razend populaire voorstel ling. In 'Sneak Preview', vrijdag 16 februari te zien in Klif 12, ontvan gen schrijfster en actrice Hetty Heyting en kleinkunstenaar en regisseur Martin van den Ham steeds wisselende gasten. Wie dat zijn, blijft tot het begin van de voorstelling geheim Cabaretiers, acteurs, televisiemakers, nieuw talent of oude rot, dat maakt niet uit. Er wordt vooral veel geïmprovi seerd, niets staat van tevoren vast 'Bungee-jump in cabaret' en 'jam sessie voor kunstenaars' zijn enkele van de beschrijvingen die theater recensenten inmiddels hebben gebruikt voor 'Sneak Preview'. Want ook Heyting en Van den Ham hebben zelf weinig idee van wat komen gaat Over hun gasten zei Heyting in een interview eens: 'Ze spelen het spel mee en doen soms dingen waar ze nooit aan toe komen, want het publiek mag beslissen welke rol ze moeten vervullen.' Recensent Peter Breedveld was bij een voorstelling in Rijswijk en tekende in de Haagsche Courant van 2 februari 1999 op: 'Een Hollands echtpaar gaat op huwelijksreis. "Waar gaan ze naar toe?", willen de acteurs op het toneel weten. "Oezbekistan!" roept iemand uit het publiek. Goed, naar Oezbekistan. Wat nemen ze mee? Een hamer? Oké, op naar Oezbekistan met een hamer als bagage. Dat de huwelijksreis op een gegeven moment ontaardt in een tocht door het binnenste van een dode koe, tijdens welke ook een ontmoeting plaatsheeft met een ander Hollands echtpaar, dat aanraadt om echt eens achter de alvleesklier te gaan kijken, want- daar-is-het-echt-lachen, dat had nie mand verwacht, de acteurs net zo min als het publiek.' Heyting zelf vindt de formule een vondst en is niet bang dat deze een keer niet werkt: 'Martin en ik kennen elkaar al acht jaar en we zijn erg op elkaar ingespeeld. Soms zingen we zelfs een lied tweestem mig omdat we precies weten wat de ander gaat doen. Ik voel mij er altijd heel ontspannen bij en dat geldt ook voor de gasten, omdat Martin en ik toch een stevig vangnet zijn. Iemand kan wel eens' dichtslaan, maar dan krijgt die van ons gelijk weer een injectie We spe len twee keer vijftig minuten, maar de avond vliegt werkelijk om.' De voorstelling in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt ƒ22,50 ('vrienden' betalen ƒ17,50). Een diner vooraf is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren kan via tel. 319 633 Filmnieuws Mel Gibson, Helen Hunt, Marisa Tomei en Bette Midler zijn enkele van de acteurs die te zien zijn in de romantische komedie 'What women want', die deze week in Cinema Texel draait. De hoofdper soon is ene Nick Marshall, een suc cesvolle reclamemaker en een echte macho, wiens leven draait om geld, vrouwen en drank. Verder is er naar zijn stellige overtuiging toch niets. Hij krijgt een geduchte tegenslag wanneer zijn werkgever hem passeert voor promotie en kiest voor ene Darcy McGuire. Als argument wordt gehanteerd dat vrouwen een belangrijke doelgroep vormen en de ouderwet se Nick niet het flauwste idee heeft wat vrouwen denken. Dan gebeurt er iets vreemds. Hij krijgt een flinke stroomstoot en raakt tijdelijk bewusteloos, waarna hij de volgen de ochtend op straat overal stemmen hoort. Vrouwenstemmen, 'gesproken' door vrouwen die hun mond niet bewegen Hij blijkt te kunnen horen wat vrouwen denken! Nick gebruikt zijn geheime wapen maximaal. De vrouwen liggen aan zijn voeten, want eindelijk hebben ze een man gevonden die precies weet wat ze willen en die hun diepste verlangens kent. Wat een ideale man! In gewetensnood komt hij wanneer hij concurrente Darcy dreigt te verslaan met haar eigen gedachtes en ideeën en haar bovendien wel erg leuk begint te vinden. Hij kan haar toch niet ver tellen wat zij denkt? Geprolongeerd bij Cinema Texel is de actiefilm 'Vertical Limit' met Chris O'Donnell en Bill Paxton, waarin Peter Garrett en zijn zus Annie samen met hun vader hun grote hobby, bergbeklimmen, aan het beoefenen zijn Wanneer ze in moeilijkheden raken, moet Peter een dramatische beslissing nemen, die uiteindelijk het leven van zijn zus redt, maar die fataal wordt voor zijn vader. Annie kan hem dit niet vergeven en verbreekt alle contacten. Verscheurd door verdriet trekt Peter zich als natuur fotograaf terug in de wildernis, terwijl Annie haar vaders droom vervult: het beklimmen van 's werelds hoogste bergen Tijdens één van haar tochten valt ze in een ijzig diepe kloof, boven de 'vertical limit', een gebied waar het mense lijk lichaam niet lang kan overleven. Om haar te redden moet Peter met gevaar voor eigen leven de K-2 beklimmen, 's werelds meest gevreesde berg. Ook nog een weekje te zien in de Texelse bioscoop zijn de thriller 'Unbreakable' (met Bruce Willis), de familiefilm 'The Grinch' (over een groene griezel die iedereen het leven zuur maakt) en 'Dinosaur', een Disney-klassieker over het gevaarlijke leven van een dinosaurus. i Dertigers en veertigers die nostalgi sche gevoelens krijgen wanneer ze terugdenken aan de jaren '70 en '80 en die nog steeds het liefst dansen op de muziek van groepen als The Tramps, Earth, Wind Fire en The Pointer Sisters, doen er goed aan zaterdagavond vrij te houden en zo nodig oppas te regelen, want in Question Plaza wordt dan een 'Supersoulnight' gehouden. Drie bekende Texelse DJ's van weleer - Fred Winkel (J'elleboog 1975-1985), Paul Kruger (Question 1979-1986) en Gauke van Lingen (Question 1985-1990) - doen hun uiterste bést de bezoekers het gevoel van die tijd terug te geven. Er is een surpriseact en er zijn diverse prijzen te winnen, onder meer voor de grootste haar bos en de best geklede gast De dis cotheek gaat om 22.00 uur open De toegang is gratis. dat het tijd werd weer eens iets van hun activiteiten te laten zien. Dat resulteerde in genoemde tentoon stelling in Tusse de Banke, waarin iedere deelnemer twee portretten en twee andere werken laat zien. Vanmiddag (vrijdag) is de opening voor genodigden, daarna is de ten toonstelling dagelijks op de regulie re tijden te bezichtigen. Zondag is het gebouw open van 13 00 tot 17.00 uur eh maandag van 11.00 tot 17.00 uur. In Tusse de Banke wordt voor geno digden om 16.00 uur een tentoon stelling geopend van TEEVA (Texels Enige Echte Vrije Academie) Van zaterdag 10 tot en met 17 februari is publiek dagelijks welkom. In Cinema Texel draaien Unbreakable (aanvang 19.00 uur), What women want (19 00 en 21.45 uur) en Vertical Limit (21.30 uur). In dorpshuis De Hof beginnen 's ochtends de finales libre in het Texels kampioenschap biljarten. De Historische Vereniging opent van 13.30 tot 17.00 uur de deuren van de bibliotheek en het fotoarchief, beide gevestigd in het gebouw Tusse de banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Gelegenheid wordt gegeven om onderzoek te doen en foto's te bekijken. Op het parcours aan de Biesbosweg in de Dennen begint om 13.45 uur de zevende wedstrijd in de ATB- competitie, georganiseerd door Wielervereniging Texel. Naar verwachting bijna driehonderd atleten van 8 tot 18 jaar uit de Kop van Noord-Holland verschijnen bij zwemparadijs Calluna aan de start van een wedstrijd die geldt als één van de voorrondes van de crosscom petitie van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie. Er wordt gestreden in diverse leeftijdscatego rieën. Het eerste startschot klinkt om 12.00 uur, het laatste om 15.00 Van 13.00 tot 16.30 uur wordt in de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg een ruilbeurs voor bier en brouwerijartikelen gehouden. Evangelisten Ludwig Trieling en Wim Reuvekamp houden een bijbel lezing in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg, aanvang 15 00 uur. Om 20.00 uur gaat de eerder uitge stelde Nieuwjaars(puzzel)rit van de MAB-dub van start. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Onder leiding van regisseur Henk Tjepkema brengen de Oud leerlingen van de Landbouwschool voor de tweede en laatste keer de klucht 'Sjongejongejonge...' van Aad Caspers op de planken. Locatie is ditmaal het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, aanvang 20.00 uur. Reserveren kan bij Henk Tjepkema, tel 313 336, en Judith van der Zee, tel. 318 915 Zanger/entertainer Kees Tesselaar treedt vanavond op in cafe De Zwaan in Den Burg. Entree gratis. Oud-DJ's Fred Winkel, Paul Krugers en Gauke van Lingen verzorgen een 'supersoulnight', met muziek uit de jaren '70 en '80, in discotheek Question Plaza in Den Burg. Aanvang 22 00 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14 30 uur), The Grinch (15.00 uur), Unbreakable (19.00 uur), What women want (19.00 en 21.45 uur) en Vertical Limit (21.30 uur). In dorpshuis De Hof in De Koog staan 's middags de finales in de spelsoort driebanden in het Texels kampioenschap biljarten op het programma. Bij Bos en Duin is de laatste trimloop van AV Texel De jeugd start om 11.00 uur en de overigen om 11.15 uur. Na afloop worden de prijzen van het jeugdklassement uit gereikt. Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17 00 uur een 'Open Line Dance Sunday Afternoon' gehouden. Entree ƒ5,-; voor kinderen gratis. De baptistengemeente houdt een evangelisatiedienst, met medewer king van onder anderen ev. A. van der Haagen uit Den Helder en zan geres Magda Halsema uit Den Burg. Locatie is het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg. Aanvang 19.00 uur. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15.00 uur), Unbreakable (19.00 uur), What women want (19.00 en 21 45 uur) en Vertical Limit (21.30 uur). Reikimaster Maria Markwat verzorgt een informatieavond over de cursus Reiki I, die later deze maand wordt gegeven. Locatie is haar eigen praktijkruimte, Binnenburg 4, Den Burg. Aanvang 20 00 uur. De toegang is gratis. In de bibliotheek aan de Drijverstraat begint om 20.00 uur een lezing van geoloog dr. Henk de Haas van het NIOZ. Hij vertelt over het ontstaan van het Waddengebied, over doorbrekende strandwallen, veranderende geulen en beweeglijke zandmassa's. Toegang ƒ5,-. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 20.30 uur) en Vertical Limit (21.00 uur). Leerlingen van de muziekschool ver zorgen een voorspeeluur in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg. Aanvang 19.00 uur, de toegang is gratis. De gemeenteraad vergadert vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis De afdeling stambomen van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de banke. De FNV Vrouwenbond houdt de jaarvergadering in de Buureton, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draajen What women want (aanvang 20.30 uur) en Vertical Limit (21.00 uur). Ms. Schulpengat is in verband met een onderhoudsbeurt tot dinsdag 20 februari uit de vaart. Tot die tijd vaart ms. Molengat als dienstboot Door de kleinere capaciteit van dit schip kunnen er tijdens drukkere perioden wachttijden ontstaan Vrachtvervoer moet hier 's ochtends rekening mee houden tijdens de eerste afvaarten uit Den Helder. Ook voor ander vervoer dreigen wachttijden: op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrij dagmiddag in Den Helder. Zwemparadijs Zaterdag 10 februari zijn we vanaf 17.00 uur ivm personeelsfeest Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 OEEïEyTj MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag 14.00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en... naar de Robben. Tot ziens aan boord! Telefoon 3 I 35 45 of 06-5 I 52 81 74 Appartementenhotel Restaurant Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse Bakkenweg 16 - Oen Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) LU -.reenParks Sluftervallei Knrrrweg 104, De Cocksdorp. fel 316819 KINDERFEESTJE?) zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur 12,50 p/p Ook hét odres voor: feesten porti jen recepties etc Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) Zwaanstraat - Den Burg ZATERDAG 10 februari eindelijk weer in DE ZWAAN Lekker vol, niets te dol. Aanvang: „Verliefd zijn" van Guus Meeuwis Entree: uiteraard zonder kosten Zaterdag 10 februari Jaren 70 - 80 party Dj's Fred, Paul, Gauke Toegang gratis! INNERCITY SENSATION Jd'% E MYSTERY LAND DANCE ACTS TONIGHT 22:00 /'ELLEBOOG Vr. 09 9.35 en 21.35 u. Za. 10 10.30 en 22.24 u. Zo. 11 11.16 ■en 23.15 u. Ma. 12 11.37 en 23.55 u. Di. 13 12.00 en u. Wo. 14 0.36 en 12.07 u. Do. 15 0.55 en 12.20 u. Vr. 16 1.45 en 13.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 10 februari op om 8 03 uur en gaat onder om 17.43 uur. 15 februari laat ste kwartier; 10 februari springtij. RESTAURANT Stappeland 6, 1796 BS De Koog Tel. 0222-327222. fax 327333 w wvv. hofelgreenside.com tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9