wee weken op expeditie in woestijn Mauritanië Met tien mannen 1,83 miljoen vogels geteld JT Texel'94 legt VIOS al voor rust in de luren Logees en vis blijven drie dagen fris 1-1-2 .TEXELSE COURANT Hartinfarct - Stichting NET schenkt Nationaal Park telescoop Museumbeleid Uitslagen voetbal Blikva.nger_ DINSDAG 20 FEBRUARI 2001 t als doel het uitvoeren van een telling onder de wad- en ervogels in Le Pare National du Banc d'Arguin, een wadden lied op de grens van de Sahara en de Atlantische Oceaan, nen Texelaars Cor Smit en Martin de Jong van Alterra, het ;earch Instituut voor Groene Ruimte, deel aan een expedi- n Mauritanië. De expeditie, die duurde van 13 januari tot en 4 februari, werd een succes. Maar waar beide onderzoe- s vooral van onder de indruk raakten was het ongerepte lied. 'Toen we in de tent lagen hoorden we een paar duin- verderop de jakhalzen huilen.' iet gebied zijn al eerder tellingen ivoerd', vertelt Cor Smit. 'Maar aantal jaren geleden kwamen er vijzingen voor een afname van de vezige getallen, dus moesten er we onderzoeken gedaan wor- Het onderzoeksteam bestond en mensen, vier van hen waren n van de Vogelwerkgroep Texel, st de twee Alterra-medewerkers nog Jan van Dijk, die schipper is e Phoca, en Laurens van Kooten, ieheerder van de Waddenwinkel in Burg. De reden van de Texelse mg m het onderzoeksteam is dat [vogels die in Mauritanië overwin- m, in het voor- en najaar naar de [den komen. Smit: 'Het gebied Sr we zaten beslaat qua opper ste maar eenderde van de Neder- Jse Waddenzee, maar er overwm- ji wél twee miljoen vogels. Op de aden leven er één miljoen.' Voor ji is het de vierde keer dat hij in het ed is geweest. Ook bij eerdere archactiviteiten in het noordwes- 'an Afrika was hij betrokken. Dat ien voorsprong. 'Ik wist tevoren het gebied er uit zag, en wat er Drige keer fout was gegaan.We len nu een strak maar uitvoer- ir telschema opstellen, waarin lies stond waar en met hoeveel en we moesten tellen.' Woestijn [oorbereiding was volgens de VERVOLG VAN PAGINA 1 jcier van justitie, die beslist over ire vervolging. Meestal komt er meineedzaken - los van de izaak - een aparte zitting. ns de verdachte in de hoofd- kómt er geen veroordeling. 'Mijn en mijn vrouw hebben gewoon d wat zij tijdens de inval hebben n. Het is hun woord tegen dat Ie mensen van Buma-Stemra. slijk hebben dié wel meineed egd Maarzij werden niet gear- erd. Kennelijk moet een gewone er heel erg oppassen als hij vrij- ig komt getuigen in een rechts- Voor je het weet zit je een paar in achter de tralies. Ook mijn isseringsambtenaar noemde de Iregel onmenselijk. Dit had ze looit meegemaakt.' Zijn vrouw is teer verhoord en heeft drie keer elfde verhaal verteld. Zaterdag I ze om 12.00 uur vrijgelaten. I ik nog het ergste vind is dat je fc media al voor meineed wordt lordeeld terwijl er nog mets is lezen. Dat is de verkeerde volg- e' aldus de vrouw. Zij heeft de over twee kinderen. Haar man: Benkt toch met dat een moeder naar haar kinderen in de steek f Die arrestatie was volstrekt on- g Gewoon een vorm van htsvertoon.' Indien de meineed wordt hardgemaakt kan een eis chadevergoeding worden inge- d bij het Openbaar Ministerie. 'Ik It niet of we dat doen. Het gaat mij niet om het geld, het gaat mij jjn dat justitie deze mensen onfat- irli|k heeft behandeld.' twee onderzoekers erg belangrijk. Martin de Jong: 'Je staat er van te kijken wat er allemaal nodig is voor zo'n reis. Daarom waren een aantal mensen een paar dagen vooruit ge reisd om alles te regelen. Er moeten veel boodschappen worden gedaan. Zo hebben we verschrikkelijk veel pakken muesli verbruikt en 45 dozen met 18 liter water.' Ook moest er op Texel geld worden gewisseld in Franse francs. Smit: 'Alles moet daar contant worden betaald. Ze stonden bij de bank wel raar te kijken toen ik om 60.000 francs cash vroeg.' Uitein delijk was alles geregeld en stonden er drie volgepakte four-wheel drives klaar. Om in het Nationaal Park te komen moest er nog een reis van zes wordt geleerd hoe je ze moet bouwen en hoe ermee om te gaan.' Slapen deden de onderzoekers - als de mo gelijkheid zich voordeed - in een tent. 'Dat klotst met zo en in de boot slaap je soms tussen de kakkerlakken. Maar soms vonden we geen geschikt plekje en dan lig je in de boot echt onder de sterren.' Dat laatste is iets dat vooral op De Jong veel indruk heeft gemaakt. 'Je ligt 's nachts in je boot en het enige licht dat je hebt is de door de zon beschenen planeet Venus, die in het water weerkaatst. Ongelofelijk.' Slapen is iets dat vol gens de twee best ging bij die tem peratuur. 'Het is daar 's nachts onge veer 15 graden, dan is het met iets warms aan wel uit te houden.' Tellen Het tellen van de vogels werd deze keer wat anders georganiseerd dan bij de vorige onderzoeken. Toen wa ren er waarschijnlijk grote groepen vogels niet of juist dubbel geteld. 'Er is een uitwisseling tussen de verschil lende gebiedjes. Je moet goed oplet ten dat je vogels niet dubbel telt. Daarom hadden we meer mensen, meer materiaal en minder tijd', vertelt Texelse deelnemers aan de excursie naar Mauritanië schenken het Nationaal Park namens telescoop. Een aantal leden van het onderzoeks team werd op de terugreis ziek. Vol gens Smit 'de gebruikelijke diarree na verkeerd voedsel'. De Jong: 'We had den voor eventuele zieken in elke boot een EHBO-koffer, die was door de Texelse apotheek samengesteld op basis van ervaringen op kotters, maar dan aangepast aan het gebied. Als westerling ben je trouwens gelijk dokter voor de plaatselijke bevolking. We hebben ook één keer een man geholpen. Die had een verroeste spij ker door zijn hand gehad en liep met een bloedvergiftiging. Hij had voorde heling wat tabak op de wond ge smeerd. Toen hebben wij het maar even ontsmet met alcohol en hem een pemcillinekuurtje gegeven. Hij was er zo af.' nergens last van 'Als je 's avonds goed water bijtankt kun je er de dag erna weer tegenaan.' Spit Grote problemen deden zich tijdens de expeditie niet voor Wel herinnert Smit zich een pijnlijk voorval. 'Martin en ik waren vroeg in de ochtend be zig om wat spullen in de boot te la den Hoor ik opeens uit een tent: 'Cor, ik heb geloof ik een probleem". Had de Stichting Natuurexcursies Texel een (Foto 's Martin <Je Jong) wild en hard.' zegt Smit. 'Dan lig je in onze tent en hoor je om je heen dui zenden vogels babbelen, vaak maar op enkele meters afstand.' 'Op een andere plaats hoorden we de jakhal zen huilen', voegt De Jong eraan toe. 'De zanden daar zijn pas écht geel, en het water is écht blauw.' Een land schap dat je als Nederlander niet ziet, menen de twee. 'Het is daar 's nachts zó stil en zó donker, het maakt echt heel veel indruk.' Eén voorval wil De Jong niet achterhouden: 'Voordat we het vliegtuig naar huis Natuurexcursies Texel is een stichting waarbij vrijwilligers, die op verzoek van Staatsbos beheer, rondleidingen verzorgen. Het geld dat bezoekers betalen gaat deels naar Staatsbosbeheer en de excursieleiders, een ander deel gaat jaarlijks naar een goed doel. Aangezien de natuur van Texel baat heeft bij goede kennis over de situatie in Mauritanië, (het is bijvoorbeeld een belangrijk overwinteringgebied voor Texelse lepelaars) is er besloten dat het geld deze keer, in de vorm van een telescoop, naar het Na tionaal Park in Mauritanië gaat. Deze telescoop werd tegen inkoopsprijs beschikbaar gesteld door Winnubst Optiek. Tijdens de expeditie werd het apparaat al gebruikt en vervolgens symbo lisch overhandigd aan de nieuwe eigenaar, Mohamed Camara. Het is de eerste stap naar het doen van zelfstandig onderzoek in het Nationaal Park in Mauritanië. namen zaten we aan een biertje op een terras. Cor vertelde over mensen die duizenden kilometers zonder pro blemen rijden en bij terugkomst in de laatste bocht pech krijgen. Zelf heeft hij in Mauritanië twee weken rondge lopen zonder ook maar een blaar te krijgen. Maar bij het verlaten van de bus in Den Helder ging hij door z'n enkel. Dankzij de sneeuw Daar had je in Mauritanië geen last van...' Michiel Dekker De zeilboten waarvan tijdens de expeditie gebruik werd gemaakt worden 'lanches' genoemd. De vaartuigen hebben een zeil en zijn ongeveer tien meter tang. uur door de woestijn gemaakt wor den. Voor een expeditie als deze moet je volgens Smit ook de goede mensen uitzoeken. 'Behalve goede onderzoekers moet je ook mensen meenemen met een stuk levenserva ring. Allen moeten ervaring hebben met het tellen van grote groepen vo gels. Van tevoren moet je je ook heb ben afgevraagd of de groep mensen met elkaar overweg kan. Je bent na tuurlijk van elkaar afhankelijk als je eenmaal daar zit.' Kakkerlakken In het Nationaal Park mag je niet zo maar overal rijden en varen. Er zijn officiële vergunningen nodig, en grote gebieden zijn alleen per boot te be reiken. De expeditie verplaatste zich met zeilboten en vouwkano's door het gebied. De zeilboten waarvan de bevolking gebruik maakt worden door de plaatselijke bevolking 'lanches' genoemd. 'De vaartuigen hebben één zeil en zijn ongeveer tien meter lang. Er zijn veel vissers die gebruik maken van dat soort boten, en de overheid stimuleert het gebruik ervan omdat het een traditie is die verloren dreigt te gaan. De bevolking Smit. 'Om die problemen te voorko men hebben we geprobeerd zo veel mogelijk dicht bij elkaar gelegen ge bieden tegelijk te bezoeken. Een pro bleem vormde vaak de omvang van de verschillende groepen, vaak en kele honderdduizenden vogels bij el kaar. Dan begin je met het schatten van de grootte van de hele groep. Vervolgens ga je de verhouding per soort bepalen. En zo ga je de hele groep af tot je die helemaal in procen ten hebt ingedeeld.' Het uiteindelijke resultaat leverde 1,83 miljoen vogels op. Verder is het onderzoekswerk bij een temperatuur van 34 graden met altijd even leuk. Smit: 'Het is niet echt aan te bevelen om dan rond te sjouwen en vogels te tellen, maar je hebt geen keus.' De Jong herinnert zich één van de dagen waarop hij en Smit op een eiland in het nationaal park aan het tellen wa ren. 'We liepen daar en Cor had de fout gemaakt met genoeg water mee te nemen Dat breekt je dan wel op.' Smit: 'We moesten tien kilometer lo pen en ook weer terug. We hadden rugzakken op, proviand mee en een telescoop met statief bij ons. Dat was afzien.' Maar als je genoeg drinkt, heb je volgens de twee onderzoekers één van onze mensen spit gekregen.' De Jong: 'We zaten echt op het ver ste puntje van de bewoonde wereld. We hebben een heel primitieve bran card gebouwd met planken en eind jes touw en hem zo goed mogelijk vervoerd. Trouwens, toen we klaar waren met de expeditie en weer naar de hoofdstad wilden kon die man mee met een vliegtuig van de BBC, die daar ook bezig was. Wij moesten weer zes uur door die woestijn met de auto.' Siberië De plaatselijke bevolking viel van de ene in de andere verbazing. 'Kaarten kennen ze daar niet. Ze herkennen elk geultje ook zo wel. Ik liet een schipper van een 'lanche' eens een kaart zien van het gebied. Hij keek er heel geïnteresseerd naar, en knikte wat, maar hij hield die kaart wel op z'n kop Maar Mauritanië had voor Smit en De Jong ook verrassingen in petto. 'Zo zagen we eens een stelt loper met kleur-ringen om de poot. Bleek dat het vogeltje waarschijnlijk door een collega van mij uit Wageningen is geringd tijdens een expeditie naar Sibenë.' Ook met geld gebeurde verrassende dingen 'Soms moesten we francs omwisselen in ander valuta, die veel minder waard bleken We stonden dus met een enorme stapel bankbil jetten, die we ook nog eens moesten natellen. Want geld wisselen is daar een serieuze bezigheid. Je beledigt de mensen als je het met doet. Ver volgens gingen we naar een ander lo ket, vijf meter verderop, om auto's te huren. Daar telden ze die hele stapel handmatig nog eens na.' Ongerept Over één ding zijn de twee onderzoe kers het eens: de expeditie is zeer geslaagd. Behalve dat de telling is gelukt hebben beiden er van geno ten. 'Het landschap is puur, ongerept, Texel'94 had in Warmenhuizen slechts één helft nodig om tegen stander VIOS te verslaan. Bij rust stond het al 0-3. In de tweede helft was het verschil minder groot en slaagden de gastheren erin om te gen te scoren, waardoor de eind stand 1-3 werd. De wedstrijd tegen het team uit de koolstreek werd met spanning tege moet gezien. Trainer Luc Post kon aantreden met een bijna volledige selectie. Alleen Martin Koorn kon met in het basiselftal worden opgesteld, aangezien hij door privé-omstandig- heden pas later arriveerde. De eilanders gingen er onder ideale weersomstandigheden fris tegenaan en leken er veel zin in te hebben. In de persoonlijke duels lieten de be zoekers zich de kaas niet van het brood eten en de pijlsnelle spitsen van de tegenstander werden kort gedekt. Reeds in de veertiende mi nuut kwamen de gasten verdiend op voorsprong. Niels Dubbelt, die de hele middag veel werk verzette, werd door aanvoerder John List op de juiste manier aangespeeld en met een diagonaal schot in de verste hoek gaf hij de keeper Petter het nakijken: 0-1. Hierna golfde het spel op en neer. Vooral de rechterspits van de gastheren vroeg de nodige aandacht van de Texelse verdediging en al kreeg deze man af en toe wat veel vrijheid, in verdedigend opzicht stak het degelijk in elkaar bij Texel'94. De goed spelende Emiel Keyser legde de bal in de negenentwintigste minuut breed op de opkomende John List, wiens afstandsschot de op het ver keerd been staande keeper van VIOS geheel verraste: 0-2. Amper drie mi nuten later was het alweer raak, toen Niels Dubbelt zijn tweede doelpunt maakte: 0-3. Het leek zelfs 0-4 te worden, maar ditmaal trad de doel man wél goed op. Ook in de tweede helft gingen de Texelaars voortvarend van start, maar bij doelpogingen ver dween de bal naast of over of stond keeper Petter in de weg. Gaandeweg ontplooide ook de thuisclub enig ini tiatief, maar veel verder dan het straf schopgebied lieten de Texelaars de tegenstander niet komen. Pas in de zeventigste minuut, toen de scheids rechter VIOS een strafschop toe kende, werd het 1-3. In de slotfase zette Luc Post wisselspelers Martin Koorn (voor Marcel Ris) en Bart Oosterhof (voor Emiel Keyser) in, maar tot grote veranderingen leidde die beslissing niet DAAR RED JE LEVENS MEE VERVOLG VAN PAGINA 1 jivan het landschap veroorzaakt, pis volgens GL doorgaans het ge- als de locatie grenst aan een re- tieve bestemming of daarbinnen of als het in of nabij een dorp is. Mare (in de natuur), het MJM- eum (nabij de haven), de heidkamer (gerestaureerd pand) et Agrarisch en Wagenmuseum churen in De Waal) ziet GL als Je voorbeelden. 'Een irsmuseum midden in het agra- Jh gebied, op Flora, is niet pas- id en inpasbaar als locatie voor jiutterspresentatie Luchtvaarthistorie I aanzien van subsidies stelt GL [r alleen bij te dragen aan open- k ruimten die door de gemeente I aangewezen om omschreven peale collecties in onder te bren gen. GL denkt aan EcoMare, het MJM, het Agrarisch Museum en de Oudheidkamer. Verder kan de ge meente presentaties subsidiëren, al of niet in relatie met de ruimte waarin die worden geëxposeerd. Bijvoor beeld over de Russenoorlog, de de portatie naar Assen en de geschiede nis van de luchtoorlog boven en nabij Texel. Volgens GL komt de algemene luchtvaarthistorie van Texel niet in aanmerking voor een gemeentelijke bijdrage, omdat die als zodanig niet in het museumbeleid is verwoord. Als tegenprestatie moeten de gesubsidi eerde instellingen voldoen aan eisen ten aanzien van beheer, opslag en ontsluiting. En verder moeten ze de garantie geven dat de collectie op Texel blijft. Als een uitbreiding van de collectie dit rechtvaardigt, dan zou het museum in Oudeschild voor meer subsidie in aanmerking komen. De jutterscollectie hoeft niet uit de wier- schuur te verdwijnen. Maar bij een uitbreiding denkt GL eerder aan een tentoonstelling over de geschiedenis van het jutten, waarin de jutters cen traal staan. Het Agrarisch- en Wagenmuseum kan de naam volgens GL in de prak tijk niet waarmaken. 'Het heeft ner gens de sfeer van een boerderij en vanuit de dynamiek van de landbouw bekeken leeft het niet erg. Ons lijkt het boeiender om de dorpsnijverheid van het platteland centraal te stellen. De Waal heeft een behoorlijk rijke ambachtelijke historie, zoals een smidse, een wagenmaker, een zuivel- en een veevoerfabriek. Een zadelmakerij, een meelmaalderij en een bakkerij misstaan daarbij met. Daarbij zou de geschiedenis van de KI en de dierenarts (oude stijl) aan dacht kunnen krijgen.' Het zuiver agrarische deel kan worden afgesplitst en zich op een andere locatie richten op de landbouw als bedrijfstak, die volgens GL voor veel gasten onbekend is. Het door fractie voorzitter Jaap Vlaming geventi leerde plan voor een (VOC-)tuin met oude planten sluit volgens GL mooi aan bij zo'n agrarisch museum. Ten slotte juicht GL het idee toe om op Texel een museum over Jan Wolkers te stichten. Zaterdag 17 februari 'Alkm. Boys B1-Texel'94 B1 2-0 SVO/Texel'94 B1 -BKC B2 bezoekers met opgekomen JVC C2-De Koog C1 3-2 Winkel C1-Texel'94 C1 2-1 Texel'94 C2-SVAP74 C1 0-7 Texel'94 C3-SRC C2 0-1 BKC D1-Oosterend D1 5-2 SRC D1-Texel'94 D1 0-2 Texel'94 D2-De Koog D1 5-1 WGW D3-Texel'94 D3 3-1 WGWE1-Texel'94 E3 5-1 G-voetbal Eendracht'82 2-Texel'94 3-1 Texelse pupillencompetitie SVOE3-SVOE4 1-1 Texel'94 E6-De Koog E2 1-0 SVC F1 -Texel'94 F1 a 1-4 SVOF2-ZDHE2 0-10 ZDH F1-De Koog F1 6-3 Texel'94 F1b-Texel'94 E7 3-0 Texel'94 F2d-Texel'94 F2a 3-6 Texel'94 F2c-Texel'94 F2b 4-5 Texel'94 E1 -Texel'94 E2 6-3 ZDH E1-Texel'94 E4 4-1 SVOE1-SVOE2 8-1 De Koog E1 -Texel'94 Meisjes 18-2 SVC E2-Texel'94 E5 5-4 Zondag 18 februari VIOS-Texel'94 1-3 Oosterend-K'nollendam 1-1 GSV-ZDH 1-2 WSW-De Koog 0-2 Oosterend 2-ZAP 6 1-2 Kolping Boys 4-Texel'94 2 6-1 Texel'94 3-Hugo Boys 3 2-4 Texel'94 4-VZV 4 3-7 Succes A1 -Texel'94 A1 1-3 Recreatievoetbal SV Texel-Texelse Boys 2-2 Mijn moeder zei het al: 'Logees en vis blijven dne dagen fris.' Ze zei ook, nog zoals vele moeders: 'Dat zul je later wel begrijpen kind.' Die laatste zin, die ik vroeger niet ver droeg, probeer ik nu regelmatig in te slikken, heel vaak ligt hij op de lip pen. Maar van die vis en de logees sloeg opeens in als een bom en ver troebelde mijn geheugen. Even leek Texel op Nova Zembla. Sneeuw, wind, vorst, ijzel. Na een geweldige winterwandeling stonden mijn zes logees klaar om te vertrekken. Het weekend was loom en luidruchtig geweest, het leven was aan alle kanten weer eens doorgenomen. De eetpartijen duurden lang. De drank vloeide De zondagmiddag strekte zich uit. De zondagavond lonkte. Straks waren ze allemaal weer vertrokken. Ik zou de hout kachel stoken, de kranten kunnen lezen, de muziek draaien die ik wilde en op mijn sterkte. Ik zou al die in teressante gesprekken zachtjes weer laten oplossen en mij gelukkig prijzen met de hernomen stilte Maar de ijzel sloeg toe. Het pad voor het huis werd onbegaanbaar, de weg naar de boot, de hele Kop van Noord-Holland werd ontoegan kelijk. De weerman was gedeci deerd in zijn uitspraken. 'Wie de weg met op hoeft, moet met gaan.' De locale politie bevestigde dit met stevig elan. 'Beestenweer, dat vraagt om ongelukken, gewoon thuisblijven.' De sneeuw stoof wer velend tegen de ramen, de grijsheid van het middaguur werd totaal. Bij de logees brak een vrolijk tumult los. 'We zitten vast, geweldig, dag maandagochtend.' De één werd nog hysterischer dan de ander. Schoenen gingen uit, week-end- koffers open. Er brak een mobile- verkeer los om geliefden op afstand en werkpartners met grote vreugde te vertellen hoe grimmig het eiland zich liet zien in wintertooi en hoe ge vaarlijk de wegen waren. Onmoge lijk, riep men eensgezind en met een kinderlijk enthousiasme door de te lefoon. Het opgetogen ogenverslag was met van de lucht. Texel begon op Spitsbergen te lijken. Ik vluchtte naar het toilet. Ik hoorde het mobile gedoe met licht afgrijzen aan en keek naar mezelf in de spiegel. Ik zag niet mijn eigen gezicht maar het gezicht van mijn moeder. Ze leek veel jonger dan ik haar in mijn ge heugen had. Ze glimlachte met een zweem van spot. Haar ogen waren onwaarschijnlijk blauw en groot En ik hoorde die zin die mij in mijn jeugd veel vragen had opgeleverd 'Logees en vis blijven drie dagen fris, snap je het nu kindlief van mij.' Mijn moeder wist heel goed waar over zij sprak. Wij hadden vroeger veel logees in het grote oude huis aan de zee. Ze onderging elke inva sie met verve. Ze zwaaide vrolijk onze gasten na en viel dan met een diepe zucht in een stoel. Fijn dat ze komen, fijn dat ze gaan...vis fris, drie dagen. Ik haatte mijn moeder Ik begreep er mets van dat je je gas ten met wie je zulke leuke dagen had gehad zo na kon zwaaien, en vervolgens zo overdreven kon zuch ten alsof je het zwaar had gehad. Onwaarachtig gedrag. Typisch vol wassenen leugens, zuchtte ik als elfjarige. Ik zou zoiets nooit doen. Het was toch eigenlijk jammer dat al die leuke mensen weer verdwe nen? Mijn moeder grinnikte olijk vanuit de spiegel. Ze tuitte haar lip pen en zei zacht: 'Je moet er iets van maken, dit is overmacht.' Van uit de gang riep iemand mijn naam. Of er nog een goeie wijn onder de kurk was. Of we mogelijk scrabble zouden spelen. 'Mens erger je niet', snibde ik terug. Niemand hoorde mij. De gestolen maandag die ieder een op deze zondagmiddag kreeg uitgereikt vierde hoogtij. Oké oké, knikte ik berustend naar mijn moe der, waarop ze verdween en ik mijn eigen tamelijk chagrijnige spiegel beeld onder ogen zag Die avond speelde ik scrabble en won. Ik bakte zelfs pannenkoeken, iets waar ik niet van hou. Ik dronk teveel wijn en werd daar uiteindelijk ook nog vro lijk van. Mijn gasten hadden top- momenten en ik pijnigde rrnjn her sens af hoeveel topmomenten een mens eigenlijk heeft en waarom hij het topmomenten noemt. Het heeft iets met verbazing en onver wachtheid te maken Een slagscha duw, maar dan in omgekeerde volg orde Altijd kosmische gerech tigheid. Natuurlijk belde ook mijn broer nog. Of ze gebleven waren, vroeg hij. al dat gespuis. Hij schoot in een onbedaarlijke lach toen hij mijn stem hoorde. Hij verwarmde mijn hart, zonder dat te willen. Dana Rover

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5