Geen C te werft leden Ivy TEXELAARTJE 3 'Vanaf volgend jaar weer toewerken naar musical' Texel mag 2,3 miljoen extra in haven steken Raad akkoord met aankoop gebouw NUON door Bolder f F anüÜèberichten KftBELTEX OP X •TEXELSE COURANT' Daalder verkoopt TX 34 naar Urk Nothing beats a Lion! rJexelaartjes CINeNOVA GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I I I I DINSDAG 27 FEBRUARI 2001 Twintig leden van 'Geen C te hoog' hebben met frisse moed de repetities hervat zeker niet zo dat we geen ouderen kunnen gebruiken, ledereen is wel kom, van jong tot oud.' Bakker snapt wel waarom weinig jonge mensen eens komen kijken. 'Het is nooit leuk om als enige jongere tussen allemaal mensen te staan die niet van jouw leeftijd zijn. Daarom moet je ook als een groepje hierheen komen, dan heb je die gezelligheid wel.' De inloopavonden worden ge houden op 1 en 15 maart. De musicalvereniging is organisato risch in ieder geval klaar voor een nieuwe musical. 'Alle ondersteuning hebben we al geregeld. We hebben nu de muzikale begeleiding in de vorm van Marieke Mast en Rachel Barnard, twee ervaren musici. Zij doen het echt heel leuk, met aanste kelijk enthousiasme. Ook hebben we een orkest en een regisseur achter de hand.' De artistieke leiding is in handen van Bakker en Van der Zee zelf. Van der Zee: 'We hebben nu niet echt een bestuur meer. maar commissies. Dat heeft het voordeel dat je niet gekozen hoeft te worden en dat je makkelijker van plaats kan wisselen. Wij vormen met z'n tweeën de artistieke commis sie. Maar noem ons alsjeblieft geen bestuur, dat zijn we absoluut niet. Niet na alle problemen.' iFoto joop nommflisi Michiel Dekker 'We zouden wel OSG-jeugd erbij willen, maar ook ouderen zijn wel kom hoor. We kunnen iedereen ge bruiken.' Musicalvereniging Geert C te hoog kampt met een gebrek aan leden. Toch heeft het gezel schap deze maand een frisse start gemaakt en wordt weer wekelijks gerepeteerd in dorpshuis d'Ouwe Ulo. Om zangers te werven, wor den binnenkort affiches opgehan gen en twee inloopavonden geor ganiseerd. De intentie van de vereniging was om jaarlijks een musical op de plan ken te brengen', vertelt Louis Bakker, één van de leden van Geen C te hoog. 'Dat is gelukt tot 1998. Vanaf toen ging het mis. Het bestuur kon het niet meer aan. Er is zo veel orga- isatie nodig voor een musical. Het ,s een combinatie van zang, dans en :oneel. Er moest te veel geregeld worden.' iaar kwam bij dat Geen C te hoog ;en te beperkte keuze aan musicals had. Hendrik-Jan van der Zee, ook lid van de vereniging: 'Over de hele we reld worden er musicals gespeeld door professionele gezelschappen. Die stukken mag je al niet spelen. Nou, dan blijft er weinig over hoor, voor een musicalvereniging als de onze. Dat werd op het laatst zo erg dat de vereniging op het punt stond om operettes te gaan spelen.' Toen er op een gegeven moment weinig meer werd georganiseerd, daalde het ledenaantal snel. Van der Zee: 'Veel leden willen erg graag spe len of zingen. Als zij een tijdje niks horen, gaan ze weg. Die mensen zijn naar een zang- of toneelvereniging gegaan. Er was een punt waarop we bijna geen leden meer hadden.' Er moest dus iets gebeuren om Geen C te hoog te redden. Bakker: 'Toen zijn we gaan zingen. Er zijn oude leden gebeld, en dat groepje is aangevuld met een aantal enthousiaste nieuwe lingen De groep bestaat nu uit onge veer twintig man. Allemaal zijn het mensen die graag zingen én ook graag musicals willen spelen.' Er werd verondersteld dat over het geld dat in de nieuwe Oudeschilder haven is geïnvesteerd BTW moest worden afdragen, maar dat blijkt niet het geval. De subsidiegevers hebben nu tegen de gemeente ge zegd dat ze het BTW-geld niet te rug hoeven, maar dat het mag wor den aangewend voor extra havenvoorzieningen. Het gaat niet om een klein douceurtje, maar om een bedrag van 2,3 miljoen. Deze blijde boodschap verkondigde wethouder Peter Bakker (GroenLinks) aan de leden van de raadscommissie Financiën, Werken en Milieu. Hij had al meteen een goede bestemming voor de BTW- miljoenen gevonden, waarmee de leden konden instemmen. De tappunten voor water en stroom in de vissershaven zullen worden voorzien van elektronische sloten die met behulp van chipkaarten kunnen worden bediend. Verder wil Bakker het fietspad dat uit noordelijke rich ting komt verder doortrekken. De Bolder mag wat de gemeente raad betreft overgaan tot de aan koop van het gebouw van NUON. Dat bleek woensdagavond in de maandelijkse vergadering van de commissie Welzijn. Wethouder Nel Eelman en Leen Noordzij, directeur van de sociale werkplaats, slaag den er snel in de weinige twijfels die sommige raadsleden nog had den weg te nemen. 'Wel erg duur', constateerde Frans Visman van D66, terwijl Klaas Mod der van de PvdA sprak van 'een aan zienlijk bedrag' en zich afvroeg of de uitbreiding van De Bolder 'werkelijk nodig' is. Dat is het zeker, aldus di recteur Noordzij, die uitlegde dat het bedrijf zich sinds enige tijd met alleen meer op productie richt, maar ook op bemiddeling en het 'uitlenen' van medewerkers aan andere bedrijven. Om die 'poot', die steeds belangrij ker wordt, nadrukkelijker onder de aandacht te brengen van Texelëe ondernemers, is het goed dat die een eigen ruimte krijgt. Bovendien ziet het er naar uit De Bolder in de toekomst blijft groeien. Terwijl vroeger vooral schoolverlaters die geen reguliere baan konden krijgen onderdak von den bij De Bolder, tonen tegenwoor dig ook veel WAO'ers belangstelling, mede als gevolg van het overheids beleid, dat voorschrijft dat mensen met zomaar worden afgekeurd. Nu al is sprake van een wachtlijst van men sen die graag bij de sociale werk plaats aan de slag willen. Bedoeling is om in het gebouw onder meer een Inmiddels is er een start gemaakt: sinds 1 februari wordt er elke donder dag van 20.30 tot 22.30 uur gerepe teerd. Voorlopig gaan de zanglessen door tot de zomervakantie. 'Dan zul len we eens kijken of het peil hoog genoeg is. Misschien zitten er in de herfst wel een paar kleine uitvoerin gen in En als dat goed gaat kunnen we vanaf volgend jaar weer naar een musical toewerken', aldus Bakker. Mocht die musical er komen, dan stijgt het aantal leden sowieso, ver wacht hij. 'We hebben nog wat leden in de ijskast staan. Zij willen met al leen zingen Pas als we weer musi cals gaan spelen komen zij erbij.' Het laatste stuk dat Geen C te hoog op de planken bracht was Madam van Annie M.G. Schmidt, in februari 1998. Dat was overigens wel een succes. 'De manier waarop de uit voering tot stand kwam was alleen minder leuk. Toen zat er al iets fout in de vereniging. Gelukkig ligt die tijd achter ons.' Over de leukste musical in de ge schiedenis van de vereniging zijn de twee leden het wel eens. 'Ik vond Oliver echt geweldig', zegt Bakker. 'Daar hebben we zo veel werk aan gehad, maar het was écht geslaagd. Voor Oliver zijn alleen heel veel kin deren nodig. Zij hebben een belang rijke rol in die musical. Uiteindelijk hebben we een grote groep kinderen speciaal voor die gelegenheid weten te strikken. Voor hen was het allemaal loodzwaar: op donderdag twee uur laat in de avond oefenen, en soms op zaterdagochtend nog een keer. Maar het resultaat was echt een groot suc ces.' Ook nu is het juist de jeugd die tus sen de leden van Geen C te hoog ontbreekt. Door middel van zelf gemaakte affiches en twee inloop avonden probeert de vereniging le den te werven. Van der Zee: 'Die affiches hangen we in supermarken en scho len op. Met name jeugd van de OSG kunnen we goed gebruiken. We wil len groeien van twintig naar dertig leden. Als die tien allemaal jongeren zijn, zou dat leuk zijn. Maar het is De Noordzeekotter TX 34 'Sola Gratia' van VOF Rederij Daalder uit Oosterend is verkocht aan de ge broeders Romkes in Urk. De firmanten Hans Daalder en zijn zoon Klaas-Jan zijn van plan bin nenkort opdracht te geven voor de bouw van een vervangend schip, dat aanmerkelijk kleiner zal zijn, een zogenaamde Eurokotter die binnen de 12 mijlszone mag vissen. Zaterdag werd de verkoop van de TX 34 beklonken door het plaatsen van de handtekeningen onder de acte. Dat gebeurde nadat een van de ge broeders Romkes een week visserij aan boord had meegemaakt en daar bij had geconstateerd dat alles naar behoren functioneerde. Bij de ver koop geldt één ontbindende voor waarde: het schip dat het Urker be drijf nu nog in gebruik heeft moet via de sanering kunnen worden afgesto ten. Dat lijkt echter geen problemen te geven, zodat het er naar uitziet dat de 34 binnen acht weken de Oude schilder haven definitief zal verlaten. Daalder heeft de 'Sola Gratia'drie jaar in gebruik gehad. De kotter is ge bouwd in 1986 bij Scheepswerf Vis ser in Den Helder. De lengte is ruim 42 meter, de breedte 8.50 meter en er staat een Stork-Wartsila motor in van 2700 pk die afgesteld is op 2200 pk. De nieuwe kotter van Daalder zal bijna de helft korter zijn en een mo tor hebben van maximaal 300 pk. De verwachting is dat met dit schip, mede dank zij de veel lagere kosten, een naar verhouding goede boter ham verdiend zal kunnen worden. Hans Daalder: 'Ik hoef met uit te leg gen dat de visserij in een moeilijke situatie zit Een jaar geleden begon nen we te denken hoe we hierop moesten inspelen. Als ik geen opvol gers zou hebben, zou ik er waar schijnlijk helemaal mee zijn gestopt. Maar mijn zoons Klaas-Jan en Johan hebben er zin in. Inwisselen van ons grote schip voor een kleinere meuwbouwkotter leek ons aantrek kelijk, maar dan moet je wel eerst het oude schip kwijt en de kopers staan tegenwoordig niet te dringen. ontvangstbalie onder te brengen, maar ook kantoor-, scholings- en spreekruimte, toiletten en magazij nen. Dat er een aanzienlijk bedrag - 1 385.000,- kosten koper - met de aankoop van het gebouw van NUON is gemoeid, heeft er mee te maken dat het energiebedrijf en De Bolder de onderhandelingen startten vóór dat het pand op de vrije markt te koop kwam. 'We hadden daarmee kunnen wachten en dan was het be drag wellicht lager uitgevallen. Maar het had ook gekund dat een ander er dan mee aan de haal was gegaan', aldus Noordzij. Bij de onderhandelin gen liet De Bolder zich leiden door een taxatie van het gemeentelijk grondbedrijf, terwijl NUON door Makelaardij Toon Roijers een vraag prijs had laten vaststellen. Uiteinde lijk hadden zowel de koper als de verkoper volgens Noordzij 'iets moe ten laten', zodat het bedrag dat is afgesproken tamelijk reëel is. 'Buurman's goed is maar éen te keer te koop', prees Gerard Wei|ers (Texels Belang) de manier waarop Noordzij en de zijnen te werk zijn gegaan. Anja van der Heide (CDA) en Martin Trap (WD) lieten zich in soortgelijke be woordingen uit, terwijl ook Jaap Vla ming (GroenLinks) zonder voorbe houd akkoord ging. Ten slotte verklaarden ook Visman en Modder 'positief' tegenover het plan te staan, al wilde Modder het nogmaals met fractiegenoot Hans Roeper bespre ken. V V- •v ttrtvï.*.. x v De 'Sola Gratia' stomend op het Marsdiep. (Foto Arctvef Ter else Courant) Je moeder blijft je moeder, zo eigen en vertrouwd Je wilt haar met graag missen, omdat je van haar houdt. Maar eens komt dan de dag, dat je haar moet laten gaan. Je verstand zegt dat het goed is, maar in je ogen blinkt een traan. Bedroefd geven wij u kennis dat toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en over- grootoma Aafje Burgman sinds 1979 weduwe van Reijer Daalder Texel, Eierland. 5 oktober 1909 t Texel, Den Burg, 26 februari 2001 Jan Daalder Magda Daalder-Reehorst René en Marlies Monique en Ruud, Noa Erik Leendert Daalder Renate Daalder-Schnitzler Claudia en George, Julia Andreas Yvonne en Rob. Man/a Tim Neeltje Hoogerheide-Daalder Cees Hoogerheide Henk en Lmda Bryan, Danny. Micha Moeder is opgebaard in haar kamer 124, in Verzorgingshuis Gollards, De Zes 12 te Den Burg. Zaterdag 3 maart is er gelegenheid tot con doleren van 11.15 tot 12.00 uur in „de Stilte ruimte" van de Gollards. Aansluitend nemen we om 12.00 uur afscheid van haar in een korte plechtigheid, waarna we haar begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraaf plaats aan de Kogerstraat. Correspondentie-adres- J. Daalder. Nikadel 20, 1796 BP De Koog. Zm, jee ev sWamJ lofeM vie vrek z wwsjeó Je kxW Heel blij zijn wij met onze dochter/zusje Geboren op 24 februari 2001 Robin Bakker Nico Bakker Tanja Klaassen Hogereind 63 1793AE De Waal Wil je langskomen, bel dan even 0222-315035 ledereen heel hartelijk bedankt die mijn 80ste verjaardag tot een groot feest heeft gemaakt. Bedankt voor alles! G. v. Santen-v.d.Werf Postweg 4 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. Jaarvergadering Gym nastiekvereniging Texel. Donderdag 15 maart in De Schakel, aanvang 20.00 uur. Noteer in uw agenda: Ho recavakbeurs 20 maart. Zoekt u een leuke omge ving voor een feest of een bruiloft? Rest De Koorn- Aar, Grensweg 386, tel. 322084. Satellietinstallaties/cen trale antennemstallaties - reparatie/verkoop - SCT, 311 777. Gratis af te halen: caravan, 7 mtr. 317668. sta- Tel. Gevraagd: huishoudelijke hulp op vr. van 8.00-11.00. 1 x per 2 weken Inl. 320345. Ondanks oma's spruitjes geur vind je bij Hans van der Klift de mooiste oude spulletjes. Reiki spannend? Ma. 5 maart gratis infoavond. Bel 320850, 06-51776066 of kom op goed geluk. Bmnenburg 4, Den Burg. ReikiRuimteMariaMarkwat Verkoop van radio-tv- video-witgoed. Service Center Texel, 311 777. Kijk niet tussen de banke of in zee: ook uw kapsel kan een kunstwerk zijn, doe er eens iets mee! Qnipp Kapsalon, Waal- derstr 15. tel. 312227. mét en zonder afspraak. Café Chantant iedere vrijdagavond vanaf 21.00 uur lekker zingen of luiste ren met een hapje en een drankje. Tot ziens in De Karseboom! Frans en Lies. Kijk op www.horeca beurs-texel.nl Opgelet! Wij zijn gesloten vanaf vrij. 2 mrt. 12.00 u. t/m vrij. 9 mrt. Zaterdag 10 mrt weer open van 9u. - 16.00u. Vermeulen Bikes, tel 319213. Kein Bild? - Kein Ton? Wir kommen schon! SCT, 311 777 Café Rest De Koorn-Aar woe. t/m zondag geopend. Jaarvergadering Gym nastiekvereniging Texel. Donderdag 15 maart in De Schakel, aanvang 20.00 uur. Je kunt je oude spullen natuurlijk ook naar de rommelmarkt brengen. Maar Hans van der Klift geeft geld voor knap oud serviesgoed en glaswerk. Tel. 314043. 20 maart Horecavak beurs Den Burg Ons Genoegen. Kijk snel op: www.Service CenterTexel.nl De Koorn-Aar is maan dag en dinsdag geslo ten. Horecavakbeurs: dinsdag 20 maart van 14.00 tot 22.00 uur. Paal 9 is alle dagen geo pend! Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222)317333. Voor een goed advies en een scherpe prijs bent U bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis aan het juiste adres. Maricoweg 6, Den Burg 'De Tegelboet' voor al uw tegels en sanitair Open maandag t/m vrijdag 14.00 -17 30 uur, zaterdag 10.00 - 12.30 uur Vliegwiel 4, Oudeschild, tel. 310455. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht. De Koog, tel. 317575. Haarstudio Binnenburg werkt het liefst op af spraak. Tel. 315224. Honda waterpompen, 4-takt centrifugaal pom pen Duinker Motorser vice, Oudeschild. (IM Texelaartje) PRESENTEERT DEZE WEEK OP ROGUE TRADER (Ewan McGregor) NON STOP GENIETEN VAN TOPFILMS. ZONDER RECLAME VRAAG CINENOVA AAN BIJ: Kabeltex, tel. 315411 Voor iedere klus groot of klein moet U natuurlijk bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis zijn! Maricoweg 6, Den Burg. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel 315001/06-20073394. Texas Buil spijkerbroeken 39,95, 5 modellen, 5 lengtematen. Sterk in 't werk. Rabbit Habit. Thuis iets te vieren of gewoon lekkere trek? Ons assortiment gebak en taart kunt u dagelijks vers afha len SportKaffee Ofrein, tel. 312060. Gebak en taart waarmee je scoort! Rest. De Gravenmolen open vrij., zat., zon. en ma. vanaf 17.00 uur. Tel 312204 Duinker occasions. Scooters: Honda Scoopy, Honda Shadow, Vespa Sita 25 km Motoren: Suzuki GS 550-4 cil., Honda motorscooter 125 cc. Diverse grasmaaiers, generatoren en buiten boordmotoren Oude schild, tel. 313831 Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22 Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. baconnugget, kipstick, bamibal, kip- nugget, partybal, nasibal. kaas- soufflé, haj fongbal ƒ7,50 (9 happen nr>et saus). Eetcafe Parkstraat 22, te lefoon 314890 Honda scooters, nieuw model 2001, nieuwe kleu ren, speciale winterprijzen. Kies uit 5 modellen. Duinker Motorservice Oudeschild. 5 kg. goudrenetten ƒ5,-. stoofperen vanaf 1 .-/kilo. Ook zoete stoofappels: Cox en Elstar, wordt be zorgd. L. Huisman, fruit- kwekerij De Veen, tel 06-22030389 of 312203. Een complete website? Kom eens langs bij TCA. Diverse tweedehands computers. Bel 318489. Eigen domeinnaam? Ei gen webserver? www. nlwebservice.com Tel 030 2718849. Doe-het-zelver, voor al uw tegels en materialen, ook in kleine hoeveelhe den, gaat u naar 'De Tegelboet', Vliegwiel 4, Oudeschild. Rest. open ma. vanaf 17.00 uur. Tel. 312204 De Gravenmolen vrij., zat., zon. en Honda 4-takt bosmaaiers stil en zuinig. Duinker Motorservice Oudeschild. Emma werkschoenen. Oersterk en lopen als Ecco.s. Mantje Schoe nen. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aardap pels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Bridgestone motorban den. Duinker Motorser vice Oudeschild. Voor de mooiste tegels en de leukste ideeén komt u naar de showroom van Tegelbedrijf Piet Kooger. Geopend ma. t/m vr. 13.30 tot 17.30 uur. za. 10.00 tot 13 00 uur, of u belt voor een afspraak. Slotskolk 10 Oosterend. Tel. 318463. De winterschilder, de beste vriend van je huis, 50,- premie per man per dag. 25.- voor bedrijvep. Schildersbedrijf Graaf, Postweg 215, De Cocksdorp. tel. 316243. Texelse kaas Wezenspyk. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, cd. satel liet, etc Service Center Texel, 311 777. Rest. De Gravenmolen open vrij., zat zon. en ma. vanaf 17.00 uur. Tel 312204. Rode gecastr. kater a/d Stuifweg. Af te halen: ±1 jr. oude rode kater. Zwerfdierenopvang Gemeente Texel smmgvK i,6 Huur? Q 311477 Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt door DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 9,30 12,40 15,50 18,60 21,70 24,80 27,90 31,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief,nel. 19% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats: Advertentie .plaatsen in de krant van Handtekening

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3