i Eerste paverpoldocente Texel behoudt eigen stijl Stratenmakers zetten puntjes op de i in derde fase Eierlandse school tijdelijk in appartementen ik zeggen wou... TEXELSE 2 COURANT i Radio Texel 106.H Langewaal start met apart werk Texelfair zoekt koek en zopie Texelaar 1? Kerkdiensten Zondag 18 maart 2001 Bil oud Papier Medische zorg Wat ik zeggen wou... Wat vreselijk laf Marjo Dames op scholen Maat vraagt bestuursrechter schorsing bouw Bingo in De Waal VRIJDAG 16 MAART 2001 Voor leerlingen van de J.P Strijbosschoo! was het gisteren een bijzonder dag. Nu hun huidige onder komen in Midden-Eierland wordt ge renoveerd en uitgebreid, worden de lessen tot de zomervakantie gegeven in appartementenbedri|f Avanti aan de Stuifweg, van Janny. Alfred en 'oma' Aaltie Rozendaal Die hadden voor de scholieren gistermorgen een hartverwarmend welkom in petto. Niet alleen stonden alle namen van .de leerlingen op het bord, voor elk van hen lag ook een zak snoep klaar. Er wordt lesgegeven in drie apparte menten, waarbii zelfs de slaapkamers tot lokaal zijn omgebouwd. 'Het is een beetje behelpen, maar voor een ti]d|e kunnen we ons hier prima red den', vond Jan-Hein Vet, onderwijzer in groep zes, zeven en acht. Een vierde appartement wordt gebruikt voor administratieve en andere doel einden. In de pauze kunnen de kin deren ravotten in het speeltuintje. Ten bate van de inrichting van de Strijbosschool wordt morgen (zater dag) van 10.00 tot 16.00 uur in dit gebouw een zolderverkoop gehou den, waarbij oude schoolspullen wor den verkocht. De mooiste stukken worden vanaf 14.00 uur geveild. 'Oma Aaltje' en Janny Rozendaal van appartementenbedrijf Avanti boden teerlingen van de Strijbosschool een feestelijk onthaal. (Foto Gerard Timmerman) Texel heeft sinds vorige week zijn eerste officiële paverpoldocente. Anna-Marie Reiding uit Den Burg heeft in Zeeland met succes het examen tot cursusleidster afge legd. Paverpol is een verharder op waterbasis waarbij kleurstof kan worden toegevoegd. Reiding be werkt er bijvoorbeeld ijzerdraad en textiel mee, zodat er een soort beeldjes ontstaan. 'Het is heel leuk om dingen te bedenken die je in een speelgoedwinkel niet tegen komt.' 'Ik heb twintig jaar bij een supermarkt gewerkt', vertelt Reiding. 'Maar ik wilde wel eens iets anders. Naast mijn werk stond ik op markten en braderieën met gietsels van keramiek op poederbasis. Die konden kinderen blank kopen of aan mijn kraam be schilderen. Het lijkt me erg leuk om van mijn hobby, knutselen, mijn werk te maken. Als ik het nu met doe, dan komt het er nooit meer van en hou ik misschien spijt.' Het is de bedoeling dat Reiding in haar 'uitprobeerjaar' vanaf april elke ochtend op de maandagmarkt staat, en daarnaast de nodige andere braderieën en markten afloopt met haar eigen werk. Dit alles gebeurt onder de naam Marie's Hobby Shop Naast de gietsels is Reiding bezig met het bewerken van dakleien om er naambordjes van te maken. Ook maakt ze collages met allerlei voor werpen en beschildert ze stenen. Haar voorkeur gaat uit naar de paverpol. Reiding is nu bevoegd om er cursussen in te geven. Een aantal avonden in de maand kunnen men sen bij haar komen om in ongeveer drie uur te leren hoe je een paverpolbeeld maakt. 'Het is heel leuk spul, je kan er mee experimen teren. Bovendien is het een Neder landse uitvinding. Dit jaar wordt het bijvoorbeeld in Canada geïntrodu ceerd.' Reiding krijgt veel materiaal van kennissen. 'Als je al wat langer knutselt, houden mensen er rekening mee. Ze brengen de meest vreemde dingen. Materiaal dat veel mensen zouden weggooien, gebruik ik.' Reiding profiteert ook op een andere manier van haar bekendheid. 'Soms willen sportverenigingen eens iets an ders dan een paar bekers bij de prijs uitreiking, en komen ze bij mij. Ik heb bijvoorbeeld prijzen gemaakt voor Tevoko en vooftenrMSveremging Heri Hodi. Ook mapk ik dingen voor de Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00u. Muziek met Marco 19 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00u Kerkdienst vanuit Baptistengemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 20.00 u Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00u Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bi|praten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u. Radio Noordholland 'Pagaro', één van de vogels van Idilio López Arnaud Uit Cuba (Foto Galerie LangewaaT) Galerie Langewaal in De Waal start haar expositieseizoen dit voorjaar met bijzonder keramisch werk en expressieve gouaches. De exposi ties van de galerie zijn sinds kort ook op internet te bezichtigen: langewaal.thirdtower.com. De kunstwerken zijn door verschil lende mensen gemaakt. Beeldend kunstenares Bien Velds deed kunst studies in Groningen en Lyon. Zij ex poseert keramische beelden die vol gens de galeriehouders de toeschouwer verrassen en uitnodi gen om een tweede keer te kijken. Ook de Cubaan Idilio López Arnaud stelt beelden tentoon, zij het keramische vogels (pagaros). Lopez Arnaud is vice-voorzitter van het UNEAC. de Cubaanse nationale or ganisatie van schrijvers en beeldend kunstenaars. Ten slotte nog een kun stenares uit de stal van Galerie Langewaal: Annemiek Vos. Dit keer exposeert ze gouaches, waarin wordt uitgegaan van het kind in zijn speci fieke leefomgeving. Bij de eerste oog opslag waan je je in de wereld van een kind. aldus de mensen van Langewaal. De expositie in De Waal is te zien tot en met zaterdag vijf mei De galerie is dinsdag tot en met vrijdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. winkel in EcoMare Originaliteit heeft Reiding hoog in het vaandel. 'Ik be denk al drie jaar nieuwe dingen. Als ik buiten loop, kijk ik goed om me heen. Er zijn zo veel materialen waar ie iets mee kan doen. Ik koop mijn waar niet bij een groothandel. Er zijn al te veel mensen die dat doen, mijn eigen stijl is erg belangrijk. Ik loop geen anderen achterna, en zo hou ik alles ook nog eens betaalbaar Reiding heeft in al die tijd dat ze knut selt leuke momenten meegemaakt. 'Ik kreeg een keer een telefoontje van een man uit Den Bosch. Ik heb geen flauw idee waar hij mijn telefoonnum mer vandaan had, maar hij wilde een naambordje met een tekkel erop. Ik maakte eerst het ontwerp, toen het bordje en stuurde het op. Die man was laaiend enthousiast. Ik weet nog altijd niet wie het is, maar ergens in Den Bosch hangt mijn naambordje met een tekkel erop.' Van de Westelijke Land- en Tuin bouw Organisatie tot kaarsen makers en van Staatsbosbeheer tot dames die quilten: zo'n 26 or ganisaties, bedrijven en hobbyisten hebben inmiddels een kraampje gereserveerd voor de Texelfair, die op 25 en 26 mei op camping Woutershok en nabij De Worsteltent wordt gehouden, ter afsluiting van de manifestatie 'Mei maand Natuurmaand'. Er is nog behoefte aan Texelse verenigingen die koek en zopie willen verkopen om de clubkas te spekken. Het programma voor de Texelfair begint steeds vastere vormen aan te nemen. Al behoorlijk wat instanties hebben zich aangemeld voor het ver zorgen van demonstraties. Ook de verhuur van kramen loopt goed. 'We hebben veel enthousiaste reacties gehad', vertelt Tessa van Daalen, coördinator van de manifestatie. 'De locatie, aan de rand van de Dennen, is natuurlijk ook bijzonder.' Sommige ondernemers hebben ge meld graag mee te doen, maar moeite te hebben om personeel te vinden voor die toch al drukke tijd va het jaar. 'We proberen die mensen te stimuleren samenwerking te zoeken met een ander bedrijf. Het is jammer om deze kansje producten eens heel anders te presenteren voorbij te laten gaan. En het evenement heeft duide lijk promotionele waarde voor Texel. Dus, hoe meer kramen, hoe leuker.' Omdat restaurant De Worsteltent gezien de te verwachten drukte niet iedereen van consumpties zal kun nen voorzien, zou de organisatie graag zien dat Texelse verenigingen broodjes en drinken aan de man wil len brengen. De beschikbare voorzie ningen zijn minimaal (zo is er geen stroom), maar niet-commerciele in stellingen hoeven geen stageld te betalen. Bovendien wordt hen een kraampje aangeboden. Voor inlich tingen kan via tel. 315 639 of 06 - 53 144 207 contact worden opgenomen met Tessa van Daalen. Ondernemers die zich willen aanmelden voor een stand kunnen nog tot 30 maart rea geren. DAAR RED JE LEVENS MEE Hikkh k-tcn Bunco vcruKownlcbjLboJ «a Je roiacuc Beste Joke, Jouw ingezonden brief in de Texelse Courant van dinsdag 13 maart heb ik met gemengde gevoelens gelezen Je opmerking over Echte Texelaars is mij uit het hart gegrepen. Ik ben hier in 1970 komen wonen en ben dus ook import. Ook ik kan mij storen aan opmerkingen als 'ik ben Texelaar', alsof dat een verdienste is (het gros van de 'Texelaars' is overigens gebo ren in het ziekenhuis van Den Helder). Kijk, de Echte Texelaar eet uitsluitend uit eigen tuin en hult zich in een schapenvel, hij/ zij verplaatst zich ui teraard alleen te voet op zijn Echt Texelse klompen die hij koopt op de Echt Texelse Folklore. En ja, die ver maledijde import doet dat natuurlijk niet. Die doet gewoon boodschap pen bij de Super of op de markt, want dat is wel zo goedkoop. Zelfs koopt dat volk - hondsbrutaal - schoenen en kleding, ja zelfs auto's of andere vervoersmiddelen, in Den Helder of nog verder het binnenland in. En ze kijken naar buitenlandse zenders als RTL op de kabel en staan regelmatig in de rij bij de plaatselijke afhaal-Chi- nees. Beste Joke, omdat de redactie geen antwoord wilde/ kon geven op de vraag in welke categorie jij thuishoort, doe ik dat dan maar. Het is heel mak kelijk: jij handelt in overkantse verze keringen en rekent de premiekosten voor de Echte Texelaar natuurlijk uit op zo'n platte Japanner. En hoogst waarschijnlijk verplaats jij je per (bui tenlandse) auto, dus is het duidelijk nietwaar? Ondergetekende weet waar hij over praat: ik gebruik voor mijn carToon uitsluitend Oost-lndi- sche inkt en Frans handgeschept papier en (nu komt het ergste) ik ben gek op mijn Duitse herders. Beste Joke, dankzij ons, 'de impor tante' is er maar weinig inteelt op ons geliefde eiland. En dat is al een paar honderd jaar aan de gang. Denk hier bij bijvoorbeeld aan de VOC, de Mok en tegenwoordig het toerisme. Joke, ik hoop dat ik je het duidelijk heb kunnen maken. Ga vooral door met 'Kunst in Zee', dan ga ik door met 'Kunst aan de Muur' (of op het scherm). Antoon 'TexelcarToon' Goes, Den Burg. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: dienst in De Waal De Waal: 10.00 u. ds. J. Vlasblom De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9.30 u HK ds EJ Vledder; 19.00 u. ds. C. der Neder landen. Oudeschild: 11.00 u. ds. E.J. Vledder De Cocksdorp: 11.00 u. dhr H.J Boon uit Zelhem. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H.D. van Zessen; biddag voor Gewas en Arbeid GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T M. van Dijk; don. 22/03 19.30 u. Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 u. M. de Vries uit Amsterdam. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u ev. Joh. Tensen uit Emmeloord. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dames koor, gezinsviering, uitz. via De Lichtboei; zon 10.45 u. The Gospeltrain. Oudeschild: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vrij 19.30 u rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Open bare lezing, 10.30 u.: Heb vet- rouwen in goddelijke zegepraal; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Leeft u overeenkomstig uw opdracht? Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F, Hoeks tra, Molenstraat 87, Den Burg, tele foon 312039. Aanvragen visites s.v.p v r 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16 00 tot 16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humamtas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel. 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13 00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16 00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen Op de algemene begraafplaats van Den Burg is een schapenbeeldje weggehaald van het graf van Harold Verhagen. Dat ondekte ik - zijn doch ter van elf - toen ik met een vriendin zijn graf bezocht. Ik heb dat beeldje vijfjaar geleden, toen ik zes was, voor hem gekocht. Ik hoop dat het weer terecht komt en vind het vreseli|k gemeen om zomaar, zonder reden, zoiets van iemand weg te pikken. Suzette Verhagen, Den Burg. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende stra ten: 4. Wilhelminalaan, Witte Kruis- laan, Wagemakerstraat, Schoon oordsingel en Burgerhoutstraat. In het kader van de Meimaand Natuurmaand krijgen alle Texelse scholen een optreden aangeboden van vertelster en bewegingsactrice Marjo Dames. Uiteraard zal bij deze voorstelling - voor de groepen 1 tot 4 - de natuur centraal staan. Marjo Dames brengt haar verhalen op spannende en boeiende wijze tot le ven, en betrekt ook haar jeugdige publiek daarbij. De optredens vinden plaats in de week van 7 tot 11 mei. Dames is ook te zien tijdens de ope ning van de Natuurmaand op dins dag 1 mei, als zij tijdens de doe- en kijkmarkt van Staatsbosbeheer ver halen vertelt, 's Middags is zij betrok ken bij het culturele programma in de Worsteltent. Volgens Maat's juriste A. Doreleyers is de bouw van het nieuwe rouw- centrum in strijd met het bestem mingsplan, omdat het volgens haar niet onder de noemer 'maatschappe lijke voorzieningen' is te rangschik ken. Ook maakt zij bezwaar tegen de bouw van een woning bij het uitvaart centrum. De gemeente en Liesbeth Roeper menen echter dat Maat be zwaar maakt uit angst voor concur rentie. Volgens de gemeente Texel is een dienstwoning in het toekomstige nieuwe bestemmingsplan wÈI toege staan. Ook vindt de gemeente dat een uitvaartcentrum wel degelijk on der maatschappelijke doeleinden valt. Doreleyers stelde dat volgens de Unie van Erkende Uitvaart ondernemingen op Texel geen plaats is voor een tweede uitvaartcentrum. Maar volgens Roeper krijgt haar uitvaartcentrum het karakter van een rouw-en afscheidscentrum, waar de nadruk ligt op rouwbegeleiding en informatievoorziening. Roeper meent dat er wel degelijk een markt is vooi een tweede uitvaartcentrum. Ze claimt dat van de 88 uitvaarten diezij verzorgde er niet meer dan drie bi Maat werden opgebaard. 'Velen wil len niet bij Maat opgebaard worden; aldus Roeper. Volgens Maat heeft hij vorig jaar 120 uitvaarten verzorgd en waren er 50 opbaringen in zijn uitvaartcentrum Hij is zelfs bang dat de komst van ee: tweede uitvaartcentrum ertoe kar leiden dat Texel straks geen uitvaar centrum meer heeft door finandt problemen. 'In de kleine beslot? gemeenschap Texel is al een ver- schuiving in uitvaarten waar te ne men', aldus Doreleyers. Storms er kent dit en meent dat deze verschuiving zich voortzet, ook nu bekend is dat uitvaartverzorger Vla ming in december zijn uitvaart verzorging vanuit Oosterend stopt. Zaterdagavond wordt in dorpshuis De Wielewaal een bingoavond ge houden. De organisatie is in handen van de feestcommissie van De Waal De bingo begint om 20.00 uur. Nadat in 1995 de eerste steen voor de woningen in de derde fase van De Mars werd gelegd, nadert de nieuwe wijk aan de oostkant van Den Burg zijn voltooiing. In totaal bouwde Vis sers Bouw- en Timmerbedrijf in op dracht van MO Project 120 huizen. De gemeente had een minimale be trokkenheid bij de wijk, die een gril lige ontstaansgeschiedenis kent. Die begon toen de toenmalige bestuur ders voor de zes hectare ondergrond niet de prijs wilde geven die de grondeigenaar Reijer Keijser er voor vroeg. Toen de kwestie in een im passe dreigde te raken besloot de toenmalige wethouder Klaas Barendregt dat er eerst aan de west kant van Den Burg zou worden ge bouwd. Keijser en ontwikkelaar Hino, die een optie op de grond had ver worven, legden zich niet neer bij deze werkwijze en vochten de beslissing met succes aan bij de rechter. Met als resultaat dat de gemeente buitenspel werd gezet: het plan werd getekend en uitgevoerd door een projectont wikkelaar. Nog maar kort nadat de invulling goed en wel was gepresen teerd, deed Hino het plan van (toen nog) 116 woningen over aan MO Pro ject van Eddie Momberg, die de bouw liet uitvoeren door aannemer Visser en voor de aanleg van de in frastructuur Tatenhove BV inscha kelde. Aan kopers was geen gebrek. De beoogde bouwkavels gingen als warme broodjes over de toonbank, waarbij de koopakte in veel gevallen al jaren voor de eigenlijke bouw werd ondertekend. Spanningen ontstond toen de aannemer halverwege het project in financiële problemen kwam en de oplevering van een aantal wo ningen vertraging opliep. De irritaties onder een groep kopers liepen der mate hoog op dat die zich verenigde. 'Bij dit soort projecten valt niet aan kleine problemen te ontkomen', rea geert projectleider Marcel Uriot, die niettemin met tevredenheid terugkijkt op de totale ontwikkeling. Kritiek van bewoners was er ook op de volgorde waarin werd gebouwd, waarbij van buiten naar binnen werd gewerkt, waardoor een aantal bewoners zich lange tijd over een bouwstraat naar hun woning moest begeven. Maar volgen Uriot is die kritiek niet terecht. 'We hebben bij de bouw juist gepro beerd zo min mogelijk overlast te veroorzaken. Door deze werkwijze kregen bewoners van huizen die klaar waren zo min mogelijk bouwverkeer langs de deur. Alleen bij bewoners van de laatste straat, de Markgrave, duurde het wat langer, maar niet veel meer dan een jaar.' In overleg met de gemeente worden de komende tijd de puntjes op de i gezet. 'Er wordt gewerkt aan de laat ste bestrating, waarbij ook de krui sing Hoefslag-Paelwerck onder han den wordt genomen. Er komt beplanting, het vijvertje bij de entree wordt opgeknapt en op de plaats waar nu nog de bouwloods staat, komt een speelterreintje. Zodra de loods dezer dagen wordt afgebroken, kan de invulling van het terreintie worden gestart. Als dat allemaal klaar is en de gemeente het heefl afgeschouwd, verwacht Uriot dat de infrastructuur in de loop van het voor jaar aan de gemeente kan worden overgedragen. Dat betekent met dat het werk voor MO Project op Texel ten einde is. Hë bedrijf is betrokken bij de bouw van hotel Kogerstaete, in De Koog naast 't Gouwe Boltje. Het biedt plaats aan twaalf suites en zeven kamers. Ver der is het bedrijf betrokken bij de woningbouw in 't Mieland, dat over enkele jaren afloopt. Marco en Jordi ten Brink van het gelijknamige stratenmakersbedrljt uit Hipolytushoef en collega Dolf Kroon plaveien in opdracht vf aannemer Tatenhove de Markgrave. tFo,° r,nur*^'

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2