SPort Staking verdeelt leraren in verschillende kampen Texelse judoka'; bewijzen klasse 6 Ongelukkige nederlaag hardwerkend Texel'94 St. Maartenshoeve wijkt voor woonhuh Jeugdatleten sterk in regionale crossfinale Formidabele score De Zwart en Eelma .TEXELSE COURANT' G-team met onscherp vizier Motocross Minimaal verlies vechtlustig SVO tegen koploper Eilandcompetitie volleybal JIP helpt met Tj-biljetten VRIJDAG 16 MAART 2001 Stakende onderwijzers schrijven zich in bij bondsman Albert Hoven van de AOb. Een enkeling schreef zich in, maar woonde 's mid- dags desalniettemin de workshops bii. (Foto Bart Boscfi) Dat er meer geld voor onderwijs moet komen, vond ieder een. Maar of een staking wel een effectief en gerechtvaar digd middel was om dat doel te bereiken, daarover waren de meningen verdeeld binnen het Texelse lerarenkorps. Vijf tien van de circa honderd onderwijzers die zich woensdag voor een studiedag op vakantiecentrum De Krim hadden verzameld, schreven zich in als staker en verlieten het pa viljoen tijdens de lunchpauze. Daarmee lag het aantal sta kers een stuk lager dan in de rest van de regio, waar een kwart van de leerkrachten het werk neerlegde. Op OSG De Hogeberg werd niet gestaakt. Grote groepen in kleine lokalen, een hoge werkdruk, te weinig personeel, verouderd lesmateriaal en vieze schoolgebouwen, na acht jaar 'paars' is er weinig veranderd aan de proble men in het Nederlandse basis- en voortgezet onderwijs. Tijd voor actie, vond de Algemene Onderwijsbond AOb. Deze week begon onder het motto 'Een miljard is een goede start' in Zuidoost-Nederland een estafettestaking, die woensdag middag Texel bereikte. Uitgerekend op de dag dat de kinderen van de ba sisschool vrij hebben en hun docen ten een studiedag op De Krim had den gepland, was het de beurt aan Noord-Holland om het werk neer te leggen. 'Als ik het ruim van tevoren had geweten, hadden we een andere dag kunnen prikken. Maar ik werd pas drie dagen geleden door de bond geïnformeerd', aldus actie- coordmator Albert Hoven. 'Hoe waar devol deze studiedag ook is, ik vind dat we toch een signaal moeten af geven aan politiek Den Haag. Het liefst had ik gezien dat we in Neder land de hele boel gedurende een week platgooien. Dat is veel effectie ver dan een middagje staken. Wie weet gebeurt dat later dit |aar nog wel.' Johan Bokma was één van de sta kers. Hij is onderwijzer aan de open bare basisschool De Bruinvis in Oudeschild. 'Ik werk in een te kleine, vuile en stinkende container naast de school. De groep is veel te groot, de toiletten zijn met altijd schoon en de computers waarmee de leerlingen moeten werken zijn verouderd. Als ik die wil gebruiken moet ik door het ruimtegebrek bovendien de halve klas aan de kant schuiven.' Hij is te leurgesteld in het kabinet. 'Ze zeggen al jaren dat er iets aan gedaan wordt, maar we merken er niets van. Dat minister Hermans nu meer dan een miljard heeft toegezegd, is natuurlijk mooi, maar eerst zien, dan geloven.' Volgens de docent wordt het onder wijs niet juist gewaardeerd. 'Men ziet het als een kostenpost in plaats van een investering in de toekomst.' Bokma oordeelt hard over de colle ga's die met aan de actie meedoen. 'Wie niet staakt, conformeert zich aan het huidige regeringsbeleid en is dus medeplichtig aan de misstanden.' Diametraal tegenover deze radicale actiebereidheid staat de kritiek die Albert Hoven van een collega kreeg. 'Hij werd boos. Hoe kón ik zoiets doen? Ik was volgens hem met soli dair met mijn collega's', aldus Hoven. Ook wethouder Nel Eelman, die vroe ger zelf voor de klas stond, heeft geen goed woord over voor de actie, 'Ik sta achter het doel, maar er zijn andere manieren om je te laten horen. Er is hard gewerkt aan deze studie dag, die twee keer per jaar georgani seerd wordt. Het is belangrijk dat ie dereen eraan deelneemt.' De studiedag met workshops was ge richt op het zolang mogelijk op school houden van leerlingen met een handicap of leerproblemen. 'Een waardevolle bijeenkomst. Natuurlijk heb ik wel begrip voor de stakers. Ik vind ook dat er meer geld voor het onderwijs moet komen. Maar staken getuigt van weinig solidariteit met het onderwijsveld.' Eelman, die bena drukt dat de lokale overheid mets te verwijten is omdat de gemeente jaar lijks drie miljoen meer aan onderwijs uitgeeft dan de Haagse normen voor schrijven, is er evenmin voorstander van om leerlingen naar huis te sturen. Tine Visser, directeur van het netwerk van Texelse openbare basisscholen, is een heel andere mening toegedaan dan haar chef: 'Als de scholen de hele week dichtgaan, doe ik mee. Eén middag staken als de kinderen toch al vrij zijn heeft geen zin.' Ondanks veel inzet en bij vlagen goed voetbal heeft Texel'94 het in de uitwedstrijd tegen Purmersteyn niet kunnen redden. De thuisploeg was niet beter, maar slaagde er wel in één keer te scoren, zodat de uit slag 1 -0 werd. Op de ranglijst staan nu nog slechts drie ploegen lager dan de Texelaars. Een weinig benij denswaardige positie, al heeft de ploeg gezien de breedte van de middenmoot alle kansen om nog te stijgen. Om uit de buurt van de bedreigde zone te geraken moest zowel Purmersteyn als Texel'94 proberen punten te pakken. De Texelaars mis ten John List en Maarten Koorn, die op vakantie waren. A-jumor Jaap Duin maakte zijn debuut in de Texelse hoofdmacht. Hij deed het niet onver dienstelijk. Als wissels had coach Luc Post de keus laten vallen op Yvo Witte en Pieter de Ridder. In het eerste kwartier zette de thuis club meteen druk op de ketel door de aanval te zoeken. De Texelse defen sie gaf echter geen krimp en wist de spitsen steeds tijdig af te stoppen. Vervolgens kropen de eilanders wat uit hun schulp en werden enkele kan sen gecreëerd. Schoten van Emiel Keijser, Martin Koorn en Simon Brand hadden een beter lot verdiend. Een goed genomen vrije trap van Marcel Ris werd ternauwernood door de doelman van de thuisclub tot hoek- schop verwerkt. Texel'94 speelde in deze fase een leuke partij voetbal, waarin van goede combinaties en passes kon worden genoten Spits Niels Dubbelt was met de bal aan de voet moeilijk te bestrijden voor zijn tegenstander, maar de beslissende uithaal bleef uit. Texel'94 kroop zelf door het oog van de naald toen keeper Heerschap een verkeerde beoordeling maakte en Slmon Brand het 'witte monster' nog net voor de aanstormende spits van Purmersteyn uit de doelmond kon wegtrappen De correct leidende scheidsrechter Wigchers uit Amersfoort moest het spel in de eerst helft herhaaldelijk on derbreken voor overtredingen. Meteen bij het begin van de tweede helft moest keeper Heerschap ge strekt naar de grond om met de punt van de schoen de bal weg te werken. Amper vijf minuten later kon Martin Koorn op het middenveld de bal met snel genoeg onder controle krijgen door verkeerd passen van een team genoot. Een aanvaller van de thuis club aarzelde niet en haalde vanaf ze ker dertig meter keihard uit. Via de voet van Koorn verdween de bal over de totaal verraste Heerschap in het doel: 1-0. De bezoekers probeerden de bakens te verzetten, maar wat ze ook deden, ondanks een grote dosis inzet ge lukte het niet om de gehate nul van het scorebord weg te werken. Zon dag spelen de Texelaars in Land smeer tegen IVV. De zeven jeugdleden van Atletiek vereniging Texel die zich hadden geplaatst voor de regionale cross finale in Castricum hebben zich uitstekend geweerd. Eva van Zoonen, die in de voorronden sterk voor de dag was gekomen, beant woordde bij de meisjes junioren A en B op knappe wijze aan de hoge verwachtingen. Ze kon het hoge tempo vanaf de start goed volgen en moest pas in de laatste omloop van 1000 meter enig terrein prijs geven. Ze eindigde desondanks in 12.14 minuten op een mooie derde plaats. Jaap Witte deed bij de junioren A en B mee aan de race over 5000 meter. Hij weerde zich knap en eindigde met zijn tijd van 19,03 minuten in een groot deelnemersveld op een zeer verdienstelijk dertiende plaats. Bij de junioren C werd AVT vertegenwoor digd door Jip van Zoonen, die zich via het ploegensysteem voor de finale had geplaatst. Hij moest zijn club genoten ditmaal missen, maar liet zich niet uit het veld slaan en liep voor wat hij waard was. Hij kwam na 3500 meter binnen in een tijd van 14.49, goed voor een plek in de midden moot. Jan Sierd Wouda was eén van de 62 deelnemers in de categorie tweedejaars D-junioren, die 2000 meter liepen. Hij had een goede start en was in staat om een poosje van voren mee te gaan, maar kon uitein delijk het hoge tempo met volgen. Hij finishte als 21 ste, in een tijd van 8.25. Bij de jongens eerstejaars A had AVT met Ferry van der Vis en Jelle Lubach twee ijzers in het vuur. Vooral van Lubach werd vuurwerk verwacht, aangezien hij in de voorgaande cros ses steeds als eerste of tweede over de finish was gekomen. In een veld van 60 deelnemers ging het echter al voor de start mis. Hij werd afgeleid door het duwen en trekken waarmee zijn concurrenten een goede start positie probeerden af te dwingen en toen het startschot klonk leek hij al kansloos. Hij moest heel veel terrein prijsgeven en liep na 250 meter er gens in de middenmoot. Op de smalle bospaden, waar inhalen veel moeite kostte, vocht hij echter terug en dat lukte aardig. Na de eerste ronde van 1000 meter had hij zich tussen de beste tien genesteld, maar toen bleek hij al te veel energie te hebben verloren om het erepodium nog te kunnen bereiken. Moe gestreden kwam hij als zesde over finish, toch een prestatie van formaat. Ferry van der Vis kon door een trainingsachterstand niet het beste van zichzelf laten zien en moest ge noegen nemen met een plek in de middenmoot. Ook bij eerstejaars A-pupil Johanna Wouda waren de verwachtingen hooggespannen. Ze startte echter in de verkeerde categorie en had er al 1500 meter opzitten toen ze aan de 'echte' wedstrijd moest beginnen. In het enorme deelnemersveld startte ze nog goed, maar daarna was het beste er wel van af. Ze finishte ten slotte als 27ste in een tijd van 7.28. De G-voetballers van Texel'94 heb ben zaterdag in Opmeer het onder spit moeten delven tegen het tweede team van HOSV: 2-1. De Texelaars speelden heel behoorlijk, maar volgens onze correspondent bleek het vizier niet altijd scherp te staan. Voor de zoveelste keer moest Texel'94 met een onvolledige selec tie de klus zien te klaren. Nieuwe af wezigen waren Daan Mosk en Martijn Verbeeke. Coach Ruud Heuving, die twee jaar geleden afscheid nam als veldspelen zag geen andere moge lijkheid dan zelf de voetbalschoenen maar weer aan te trekken. Zijn plaats op de bank werd ingenomen door spelersvrouwen Paola Keijser en Femmie Schuring. De interim-coaches konden niet voorkomen dat Texel'94 na een kwar tier op achterstand kwam. Jos Bak ker verdedigde niet goed uit, waar door een speler van HOSV zomaar de kans kreeg de bal onder Chris Zijm in het doel te schieten: 1 -0. Kort daarop verdubbelden de gastheren hun voor sprong. Ditmaal was keeper Zijm vol maakt kansloos. Ruud Heuving was niet van zins het hoofd in de schoot te leggen en waagde tot viermaal toe een schot. Maar even zo vaak ver dween de bal naast of over het doel. Ook Robert Eelman rook zijn kans, maar hij trof de keeper op zijn weg. Tien minuten na rust had Texel'94 eindelijk succes. Patrick van der Kamp bereikte met een knappe pass Ruud Heuving, die de bal beheerst in de korte hoek schoot: 2-1Het was het sein voor een lange reeks aanval len op het doel van HOSV, maar de gelijkmaker viel met. Aan de andere kant zorgde Chris Zijm ervoor dat de thuisploeg niet meer tot scoren kwam. Zaterdag spelen de Texelaars een thuiswedstrijd tegen DEM uit Bever wijk, aanvang 13.45 uur. Glimmende en verhitte kindergezich ten in de nieuwe open jeugdklasse waren de beloning voor de poging van de crosscommissie van de MAB om het motocrossen op het eiland nieuw leven in te blazen. Elf deelne mers in de leeftijd van 5 tot 10 jaar reden spannende wedstrijden over twee manches van ieder tien minu ten. In de overige klassen viel de deelname wat tegen, maar de wed strijden waren er met minder spanend door. Het totaalklassement werd ge wonnen door Virginia Witte, die de mannen het nakijken gaf. Maarten Broekman won de 125 cc en opmer kelijk reed Pascal Veentra, net over gestapt van de 80 naar de 125 cc. Hij werd in beide manches derde. De overwinning bij de 80 cc was voor Leo Witte, die Matthijs de Lugt en Michael Koorn achter zich wist te houden. De volgende wedstrijd wordt verreden op 1 april. Middenmoter Oosterend heeft zondag het eigen in groten getale opgekomen publiek weer eens la ten zien wat vechtlust is. Koploper ASV'55 werd het vuur na aan de schenen gelegd, maar kwam na negentig minuten met de schrik en een minimale overwinning vrij: 0-1. SVO kon niet over een volledige se lectie beschikken. Cees Mets en Alex Duinker waren op vakantie, terwijl Ger Vlaming geblesseerd was. Maar al in de eerste minuten werd duide lijk dat de tegenstander een beetje zenuwachtig was en Oosterend pro fiteerde hier goed van Met goed voetbal en mooie combinaties drong de thuisploeg af en toe door de ver dediging heen. Dit leverde geen op gelegde kansen op. De gewaar schuwde gasten namen daarna het initiatief over en lieten de bal snel rondgaan. De verdediging van SVO stond echter als een huis. Na 20 minuten kreeg Oosterend een vrije trap toegewezen, op zo'n 25 meter van het doel. Sil van Dijk legde de bal breed op Chris de Vries en deze haalde verwoestend uit. De bal miste op een haar na het doel. ASV kreeg ook een paar kleine kansjes, maar keeper Diederik Kruithof hield zijn doel goed schoon. Tot een mi nuut voor rust, toen de spits aan de rechterkant goed doorging, naar de achterlijn sprintte en knap voorgaf op een inkomende teamgenoot, die fraai afrondde: 0-1 In de wetenschap dat ze tegen de koploper toch mets te verliezen had den, gingen de Oosterenders na de thee op dezelfde frisse manier door met voetballen. En hoewel er geen grote kansen werden gecreëerd, raakten de spelers van ASV geïrri teerd toen hun tweede treffer maar uitbleef. De thuisploeg - waar het jonge talent Rinze Douma was inge vallen voor Bob Witte - begreep de situatie en besloot nog feller te ver dedigen. Dat leek z'n vruchten af te werpen toen de bal via Arne-Jan Kruithof bij Sil van Dijk belandde, die alleen op de keeper af kon gaan. Na lang treuzelen stiftte hij de bal over de keeper en - tot ergernis van zijn ploeggenoten - ook over de lat. Daarna volgde een erg goede pe riode van de gasten. Ze gingen beter voetballen en kregen ook wat kan sen. Zo verscheen een speler tot twee keer toe alleen voor de keeper, maar hij kopte beide ballen ver over en naast het doel. Met nog tien mi nuten te gaan leek Oosterend in een alles-of-niets offensief op gelijke hoogte te komen. Bij een corner sprong de meegekomen Jan Bloem omhoog en kopt hard op de doel, maar de keeper kon er nog net een vingertop achter krijgen Coach Richard Daalder was na af loop opgetogen over het spel van zijn mannen. Ook zijn collega van ASV was blij, want hij vond Oosterend een altijd moeilijk te bestrijden ploeg en een gelijkspel had betekend dat zijn team de koppositie had verspeeld. Zondag speelt Oosterend opnieuw thuis. Tegenstander is dan WBSV. Uitslagen: Jeugdklasse: 1Virginia Witte 95 punten; 2. Giel Otten 95; 3 Rick Westerlaken 94 80 cc laag: 1Charlie van Beurden 100 80 cc hoog en 125 C: 1. Leo Witte 100. 2. Matthijs de Lugt 92; 3. Michael Koorn 86.125 cc B: 1 Maarten Broek man 97.2. Oaan Terpstra 93.3. Bas Francis 90 Super A 1. Gerrit Jansen 100; 2. Rob Schraag 92; 3. Marco Groen 92. Liefhebbers 1 Henri van Maldegem 97; 2. Peter van Dorp 95; 3. René van Drimmelen 90. In verband met de horecabeurs die dinsdag in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden, ligt de eiland- competitie volleybal een week stil. De volgende ronde staat voor dinsdag 27 maart op het programma. Uitslagen dindag 13 maart Tatenhove 2-Euroase 2-1; Fitt-Zandbank 2-1; Prepress Center-Question 23-0; Tatenhove 1 - Teso 3-0. OSG-CV11 -2; Paal 9-W'tjewel 1 1 -2; NBC Eelman Partners-Zeilmakerij 3-0; Smash'68-Spar Goënga 3-0; De Rival-Milly's 2- 1Wiersma Meubelen-Salon Martine/de Oor zaak 2-1Keurslagen) Dros-De Krim 2-1Jozef- school-Natuurwinkel 1-2. Nioz-EcoMare 3-0; L&R-Slagenj Beverdam 3-0; 't Gouwe Boltje- Rabobank3-0; Haarstudio-Eierlandsche Huis 2-1; Nokanto-Durper Drup 1-2. Wessels Ont- werpti-Question 1 0-3 De geestelijk gehandicapte judo ka's van trainers Henk en Sjoerd de Vries reisden zaterdag af naar hun jaarlijkse toernooi aan de over kant. Er was door de stichting Spe lend Sporten en de plaatselijke budovereniging een groot toernooi in Leeuwarden georganiseerd, waaraan judoka's uit het hele land deelnamen. De Texelse judoka's bleken vorderingen te hebben ge maakt. Debutante Marieke Zijm behaalde een eerste plaats in haar poule, door in de dubbelfinale tot twee keer toe haar tegenstandster te verslaan. Zij won beide keren door een beenworp in te zetten, gevolgd door goed grondwerk. Ook Mark Westerlaken behaalde een eerste plaats. Hij heeft volgens Henk De Vries zo langzamer hand een abonnement op deze plaats. De judoka is onlangs gepro moveerd tot drager van de tweede Kyu (blauwe band in de judosport) en liet zien dat hij deze graad waard was. Westerlaken liet fel, technisch judo zien, waarmee hij zijn tegenstanders steeds verraste. Mark van der Vliet zat in een zware poule bij krachtige judoka's, maar weerde zich uitste kend. Hij moest alleen zijn meerdere erkennen in een sterke judoka met de zwarte band. De behaalde zilveren medaille was een welverdiende belo ning voor Van der Vliet. Robbin van der Ster behaalde ook een tweede plaats. Van der Ster paste zijn specialiteit, het beentje pakken gevolgd door een houdgri op uitstekende wi|ze toe. Al zijn genstanders werden gevloerd, één na. Deze judoka wist zich tec over Van der Ster goed staand houden, en beide judoka's scoor met. De scheidsrechter moest beslissing nemen en wees de anc judoka als winnaar aan. Sander i en Marjanne Faber hadden de 01 pische gedachte hoog in het vaan 'Meedoen is belangrijker dan nen', gold voor hen. Volgens DeV moeten zij nog wat werken aan grondwerk en bevri/dingstechmel Desondanks behaalden beiden derde plaats. Al enige tijd geleden waren er bi| zaterdagmiddaggroep budovereniging Shima gradual Onder grote belangstelling werd e men gedaan in de dojo, de ju ruimte van Sportschool Texel, i judoka's lieten zien dat ze vorde gen hadden gemaakt, iets wat trainers niet was ontgaan. Mark der Vliet behaalde evenals M Westerlaken en Ki Afman de twei Kyu (blauwe band), Marjanne Fa en Robbin van der Ster kregen vierde Kyu (oranje band) uitgereikt vijfde Kyu (gele band) ging naar S der Zijm en Marieke Zijm en tot kregen Christine Keijzer en Ste Dupon de zesde Kyu (witte band gele slip). De herintredende judc Elmar Eijgenraam en de debuterer Lucas Krijnen waren nog te kort; het oefenen om voor een hogi band in aanmerking te komen. Bij het Jongeren Informatie Punt in Den Burg liggen Tj-biljetten klaar voor jongeren die over 2000 belasting van werk, bijbaantjes of vakantiewerk wil len terugvragen De biljetten kunnen worden afgehaald of ter plekke wor den ingevuld. In het laatste geval moeten jongeren hun jaaropgave(s) en bankafschriften meenemen. H; raadzaam om eerst op de jaaropg na te kijken of er wel loonbelastini ingehouden. Als dat niet het geva kan er ook geen loonbelasting den teruggevraagd. Het loont i zeker om de Tj-biljetten in te vul het JIP biedt gratis kopieën aan.: JIP is speciaal voor de belast- opgave geopend op dinsdag maart en woensdag 28 maart 19.00 tot 21.00 uur. Roel de Zwart en George Eelman hebben in de competitie van Klaverjasclub Den Burg voor de derde achtereenvolgende keer de hoogste score van de avond be haald. Zij deden dat met het hoog ste puntenaantal dat in de laatste vijf seizoenen werd verzameld. Door deze formidabele serie ne men zij de leiding over in het alge meen klassement en lijken ze onbedreigd af te gaan op de vierde periodetitel. De Zwart en Eelman zijn de laatste weken uitstekend op dreef. Ook deze week kregen de tegenstanders er on genadig van langs. Zij verzamelden niet minder dan 8762 punten. Het oude record stond met 8760 punten op naam van Fenny en Rob Caspers, die dit huzarenstukje in het seizoen 1998/99 wisten uit te halen. Opval lend was de grote regelmaat waar mee deze superscore werd behaald. In alle vier de partijen vergaarden ze een stuk meer dan tweeduizend pun ten. In het klassement hebben ze nu de leiding overgenomen, met een voorsprong van meer dan vijfhonderd punten op de nummers twee. Frans Stark en Bas Tromp haalden in de schaduw van dit tweetal de tweede plaats met 7380 punten. Zij stijgen naar de tiende plaats in het klassement en in de stand om de vierde periode naar de zevende. On danks een derde plaats op de avond en een score van 7156 punten zak ten Fenny en Rob Caspers een plaatsje in het algemeen klassement. Zij staan nu derde. Hetzelfde over kwam Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp, die de vierde plaats van de avond behaalden, maar onder het geweld van De Zwart en Eelman de eerste plaats moesten inleveren. Zij behaalden 6997 punten en staan nu tweede. Door Witte en Janny Kiewiet deden onderin het klassement goede zaken met een score van 6857 pun ten. Zij stijgen van de tweeën twintigste naar de twintigste pla; Het gemiddelde was met 6277 gi te noemen. Er werden 48 mar gespeeld. In de periode gaan Roel de Zwait George Eelman met ruime vo sprong aan de leiding. Fenny en fi Caspers bezetten de tweede pla; Martien en Marja Bakelaar sti derde. In het algemeen klassement leic Roel de Zwart en George Eelrn vóór Lieuwe van der Veen en H; Westdorp (op ruim vijfhonderd pi ten) en Rob en Fenny Caspers i ruim elfhonderd punten). Arend Dij en Piet Moree lijken na deze w; kansloos voor de titel, maar mo« wellicht de troostprijs voor het hot ste aantal marsen ophalen. In klassement leiden zij met 55 punt; voor Gerda en Freek Veeger en Feu en Rob Caspers. Beide kopp scoorden 50 marsen. Een kraan van de firma Wuis maakte deze week korte metten met de stolpboerderij St. Maartenshoeve aan de Spangerweg van de familie Jeroen Hin. De boerderij uit 1920, die was opgetrokken uit halfsteens muren, voldeed bij lange na niet meer aan de eisen des tijds. Doordat het woonhuis op de noordoostkant was gesitueerd moest de verwarming in huize Hin erg veel werk verzetten om de kamer op temperatuur te krijgen. Lekkage was een andere reden om te besluiten dat het zo niet langer kon. Hin had aan vankelijk de bedoeling om te boerde rij te laten opknappen. Maar toen een geraadpleegde aannemer hem op de torenhoge kosten van zo'n restaura tie wees, werd snel duidelijk dat de melkveehouder dit met eigen midde len niet kon opbrengen. Een bezoek aan wethouder Schilling, om te infor meren of de gemeente niet een potje had voor het restaureren van oude stolpboerderijen, bleek vruchteta Schilling gaf hem te verstaan dat: gemeente al de grootste moeite he om geld bijeen te sprokkelen vootl opknappen van de Texelse mof menten, laat staan om boerderijen! te knappen. Dus resteerde Hin ga andere mogelijkheid dan de meti gedekte stolp te slopen, waan/ooi gemeente vergunning verleende de plek verrijst een eenvoudige, do deugdelijke woning. (Foto Gomrd Tirr.imr

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 6