Theatrale muziek voor jong en oud Van adoratie tot intense haat Agenda 9 ■xcursies teso WPIaza DEN BURG 1000 m2 rije School dj Harry te Oudeschild Zwemkampioenschap .TEXELSE COURANT' aterdag 17 maart: ondag 18 maart: Woensdag 21 maart: londerdag 22 maart: oor Texelaar en toerist filmavond Bethel Filmnieuws Poolbiljarten Vogelexcursie Symfonieorkest De Harmonie in Question Plaza Schildercursus met artisan Ensemblefestival Vrijdag 16 maart: Zaterdag 17 maart: Zondag 18 maart: Maandag 19 maart: Dinsdag 20 maart: KARTING TEXEL Zaterdag 17 maart Jaren '70 en '80 met Toegang gratis Hoogwater Zestig van Texel ^^|an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 16 MAART 2001 De Texelse Bierbrouwerij is geopend van 14.00 tot 18 00 uur. Excursies starten om 15.00 en 16.00 uur. de Slufter begint om 11 00 uur de cursie 'Door het zout van de zee', lorgamseerd door aatsbosbeheer. Opgave en inlich- igen bij EcoMare, tel 317741 I j voldoende deelname begint om 14.00 uur een rondleiding door de tul. Aanmelden en inlichtingen bij .■oMare, tel. 317741. Texelse Bierbrouwerij is geopend n 14.00 tot 18.00 uur. Excursies irten om 15.00 en 16.00 uur. voldoende deelname begint om i.OO uur een excursie door de Muy. inmelden en inlichtingen bij oMare, tel. 317741 b ontwikkeling van het jonge kind het Vrije Schoolonderwijs'. Het is titel van een lezing die Christie rions uit Zeist woensdag verzorgt de Vrije School in Den Burg. Zij lat daarbij in op vragen als: waar- n wordt zoveel belang gehecht n spel en kunstzinnig onderwijs, e verhoudt het Vrije loolonderwijs zich tot de ontwik- lingsvragen van het huidige ioolkind en hoe hangt het ■rplan van de Vrije School samen let de ontwikkelingsfasen van het |nd. De spreekster is ontwikkelings- iychologe en verbonden geweest in de polikliniek voor kinder- en gdpsychiatrie van de innehuizen in Zeist. Momenteel is docent aan de Hogeschool ilicom, de opleiding voor leraren inde Vrije School in het isisonderwijs. Daarnaast geeft zij <eral in het land lezingen en irsussen. Haar lezing in Den Burg igmt om 20.00 uur en is gratis toe- nkelijk. ian Quartel vertoont zaterdag 24 laart in buurthuis Bethel in Zuid- [erland een tweede serie films over voners van De Cocksdorp en •rland in hun werkomgeving. De lelden werden zo'n twintig jaar leden geschoten. De avond igint om 20.00 uur. De toegang is Satis. Muziek en theater gaan hand in hand tijdens het derde en laatste concert in de serie 'Muziek Complet', dat zondag ten gehore wordt gebracht in theater De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim. Het betreft eigenlijk twee concerten - van het 'Carnaval des Animaux' van Camille Saint-Saëns en de 'Wandluissuite' van Dimitri Sjostakovitsj -, uitgevoerd door achttien musici, twee toneelspelers en een verteller. Er zijn twee optre dens, die om 11.00 en 14.00 uur beginnen. De Texelse inbreng is wederom groot. Dat geldt met name voor de rol van Alexander Comitas (Ed de Boer) en Pip Barnard, van wie vori ge keer werk werd uitgevoerd en die ook nu de handen ineen hebben geslagen. Zo heeft Comitas de muziek voor 'de Wandluissuite 1 bewerkt. Deze werd oorspronkelijk geschreven voor een toneelstuk van Mayakovski en was niet geschikt voor een concertzaal. Hij moest daarbij selectief te werk gaan, want voor het mannenkoor en het grote blaasorkest die in het origineel een rol speelden, was uit praktische overwegingen geen plaats. Het resultaat is een suite, met een door vier handen bespeelde piano, een viool, een cello en een accordeon, die worden bespeeld door respectievelijk Comitas, Karen Haasdijk, lussi Paananen, Maaike Deckers en Jan Bakker, die allen op Texel wonen. Pip Barnard heeft nieuwe teksten voor het stuk geschreven. Dat deed hij ook voor het Carnaval des Animaux en bevindt zich daarmee in goed gezelschap van schrijvers als Herman van Veen, Eric Satie, Trijntje Fop en Herman Finkers, die het stuk - waarin oorspronkelijk niet werd gesproken - al eerder van tekst voorzagen De muziek wordt uitgevoerd door een gezelschap van dertien mensen, die voor de gelegenheid bij elkaar zijn gebracht. Het gaat om allemaal gerenommeerde musici, van wie enkelen docent zijn aan een muziekschool en de meesten in een orkest spelen. Wél weer Texels zijn de acteurs Els Wennekendonk speelt onder meer kindervoorstellin gen bij EcoMare, terwijl Hans Oosterhaven als toneelspeler en regisseur actief is geweest bij de verenigingen in Oosterend en Den Hoorn. Wop Rienks, die op dat gebied eveneens zijn sporen heeft verdiend, is in beide voorstellingen de verteller. Hoewel beide sprookjesachtige wer ken wel enigszins vergelijkbaar zijn - ze worden niet voor niets op één middag na elkaar opgevoerd -, overheersen toch de verschillen. 'In de Wandluissuite speelt de muziek een ondergeschikte rol. Het is meer muziektheater In het Carnaval is de muziek het belangrijkst', legt Barnard uit. Een overeenkomst is dat er 'spannende' muziek wordt gespeeld en dat er ook voor het oog heel wat te genieten valt, waardoor ook kinderen vanaf een jaar of zes erdoor zullen worden geboeid. Veel Nieuw in Cinema Texel is deze week 'Ik ook van jou', een Nederlandse thriller, waarin aan komend schrijver Erik (Antonie Kamerling) met zijn studievriend Fraser (Beau van Erven Dorens) op vakantie is in de Dordogne. Erik heeft net het manuscript ingeleverd van zijn debuutroman, het relaas van zijn eerste grote liefde: Reza. Met dit mysterieuze meisje, gespeeld door Angela Schijf, had hij een even hartstochtelijke als proble matische relatie. In Frankrijk ver telt Erik zijn verhaal aan de Vlaamse Silke Voor het eerst kan en durft hij te spreken over wat hem is overkomen. Over het turbulente begin, de eerste nacht en de roze wolk waarin hij leefde toen ze bij hem introk. Maar al snel begon Reza merkwaardig gedrag te vertonen. Het ene moment ado reerde ze hem, terwijl ze hem een seconde later intens kon haten De verschrikkelijke jaloe zie en de angstaanjagende woe deaanvallen leidden er soms zelfs toe dat ze haar eigen lichaam verminkte, terwijl Erik hulpeloos toekeek, niet wetend wat te doen. Het kon alleen maar mis gaan. En dat ging het, op een vreselijke manier. Geprolongeerd is de familiefilm 102 echte Dalmatiërs', het span nende vervolg op '101 echte Dalmatiérs', waarin actrice Glenn Close wederom de geme ne Cruella De Vil speelt. Als De Vil wordt vrijgelaten uit de gevangenis gaat zij op zoek naar hondenvachtjes voor een mooie jas. Niet zomaar honden vachtjes, nee, dit moeten de hui den zijn van kleine Dalmatiërs. Zo struint zij de straten van Parijs af, niet van plan te stoppen voordat zij is geslaagd. De Engelstalige film is in het Nederlands ondertiteld. Eveneens nog een week te zien in de Texelse bioscoop zijn de thriller 'Hannibal', gebaseerd op de beroemde beststeller van Thomas Harris en het vervolg op 'Silence of the lambs', en de romantische komedie 'What women want', over de playboy Nick Marshall, die een stroomstoot krijgt en dan blijkt te kunnen horen wat vrouwen denken. Dinsdag draait opnieuw een 'sneak preview', een film die pas over enkele weken offi cieel uitkomt en waarvan de titel en andere bijzonderheden geheim blijven tot aan het begin van de voorstelling. Mede aan de hand van het enthousias me van de Texelse filmganger - of het gebrek daaraan - wordt bepaald in welke oplage de film wordt gedistribueerd In jongerencentrum Time Out wor den vanavond (vrijdag) wedstrijden poolbiljarten gehouden, aanvang 20.00 uur. De vogelwerkgroep houdt zondag 25 maart een zogenoemde steltloperexcursie bij de Mokbaai. Deze duurt van 10.00 tot circa 12.00 uur. Gids is George Wintermans. Voor wie twee dagen Texelpop wat al te heftig is, biedt de Welzijnsstichting een rustiger alter natief Op zaterdag 24 maart geeft het Groninger symfonieorkest 'De Harmonie' een concert in Question Plaza. Dit orkest, vernoemd naar een vermaarde Groningse concert zaal, bestaat uit gevorderde amateur-musici en conservatorium studenten. Het veertig leden tellen de gezelschap formeert zich twee maal per jaar om in een korte en intensieve repetitieperiode een pro gramma in te studeren. Concerten worden gegeven in de drie noorde lijke provincies en op de Waddeneilanden. Met de muziekkeuze wordt geprobeerd een breed publiek te bereiken. Op Texel staat pauze het vioolconcert van de Tsjechische componist Dvorak op het programma. Soliste is Liesbeth Ackermans, die bij het London Symphony Orchestra speel- Texelse kinderen zijn al bekend met de stukken, omdat ze er in lesverband (met Triade) mee hebben gewerkt. Een feest voor groot en klein zijn in ieder geval de lekkernijen die wor den bereid door Annette van Ruitenburg en Rob Sanders, waarvan na afloop kan worden genoten. Op het menu staan onder meer - heel toepasselijk - muizentaartjes, kikkererwten en vegetarische lijsterpasteitjes. De voorstellingen in De Kiekendief beginnen om 11 00 en 14 00 uur. Kaarten kosten 35,- voor volwasse nen en ƒ15,- voor kinderen. Ze zijn verkrijgbaar bij vakantiecentrum De Krim, de VW, de Muziek- en Dansschool en Nauta Boek Kunstschilder Bob Tomanovic verzorgt zondag 25 maart en zondag 22 april een cursus in het schilderen met artisan (een watermengbare olieverf) op doek Tomanovic, die een Japanse prijs voor de schilderkunst heeft gewon nen, staat bekend als een boeiende en inspirerende figuur, zowel waar het zijn manier van schilderen als zijn capaciteiten als docent betreft. Zijn werk is onder meer te zien op de website www.tomanovic.com en in aflevering 91 van het blad 'Atelier', die deze maand verscheen. Ervaring is niet vereist. Materiaal is tegen een gereduceerde prijs beschikbaar op de cursus. Opgave en inlichtingen bij Hanneke Peetoom van Galerie Zeewinde, tel. 323 012 of 320 054 Een groot aantal ensembles probeert woensdag in de voorspeel ruimte van de Muziek- en Dansschool in Den Burg de jury ervan te overtuigen dat ze goed genoeg zijn om mee te doen aan het ensemblefestival, dat later dit jaar wordt gehouden Het betreft hier de tweede voorronde. De kan didaten zijn onder meer een pianis- simo-orkest, een samenspelgroep met dwarsfluiten, een zangkwartet, een groep pianisten, een duo met saxofoon en piano, een toneelgroep, een ensemble met piano, cello en harp, een duo met viool en dwarsfluit en een kinderkoor. Deze voorronde begint om 18.30 uur Toehoorders hebben gratis toegang. Het bestuur van het waterschap Hollands Kroon komt om 9.45 uur in het stadhuis van Den Helder bijeen voor een openbare vergadering. Op de agenda staat onder meer de notitie 'Wateroverlast Texel novem ber 2000'. De boeddhistische non Kaye Miner geeft in De Aleph in Den Burg een lezing over het Tibetaans boeddhis me; aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ15,-. In theater Klif 12 in Den Hoorn treedt de cabaretgroep Niet Schieten! op met het programma Noodlot. Aanvang 20.30 uur. Entree ƒ22,50 ('vriendenprijs' ƒ17,50) In Cinema Texel draaien Hannibal (aanvang 18.45 en 21.30 uur), What women want (19 00 uur) en Ik ook van jou (21.45 uur). De J.P. Strijbosschool (Oorsprongweg 41, Midden- Eierland) houdt van 10.00 tot 16.00 uur een zolderverkoop De meest bijzondere spullen (wandkaarten, boeken, atlassen en oude dia- en filmprojectoren) worden om 14.00 uur geveild. De opbrengst komt ten goede van de inrichting van het schoolgebouw, dat wordt verbouwd en gerenoveerd. Jook Nauta lost om 11.00 uur op de Groeneplaats het startschot voor een sponsorloop van jeugdige leden van Atletiekvereniging Texel. De opbrengst is bestemd voor de nieuw aan te leggen baan. In De Schakel (Binnenburg 2 in Den Burg) wordt tussen 14.30 en 16 00 uur een openbare les Esperanto gegeven als promotie voor de cursus die in april begint. Toegang en deelname gratis. Evangelisten Ludwing Trieling en Wim Reuvekamp houden een bijbel lezing in de Schuilhut in De Koog, aanvdrtcj 15.00 uur. In dorpshuis De Wielewaal begint om 20 00 uur een bingoavond In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14.30 en 19.00 uur), 102 echte Dalmatiërs (15.00 uur), Hannibal (aanvang 18 45 en 21.30 uur) en Ik ook van jou (21.45 uur). De menwedstrijden om de Jaap de Graafbokaal, die vandaag in mane ge Akenburg zouden worden gehouden, gaan niet door in verband met het gevaar van de ver spreiding van mond- en klauwzeer. Leden van de atletiekvereniging en anderen lopen als training de twee de etappe van De Zestig van Texel. Ze verzamelen zich om 10 15 uur aan het eind van de Oorsprongweg bij het fietspad nabij de Slufter. Op het trainingsveld van zwembad Molenkoog begint om 11.30 uur het Texels kampioenschap Behendigheid voor honden. Er zijn twee klassen: beginners en gevorderden. Deelname staat open voor iedereen. Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost ƒ25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. In theater De Kiekendief op vakan tiecentrum De Krim is een kinderconcert met het Carnaval des Animaux van Saint-Saëns en de Wandluissuite van Sjostakovitsj. Na afloop kunnen kinderen dieren maken van groenten en fruit en wordt een 'dierenmaaltijd' geserveerd. Er zijn twee voorstellin gen. Deze beginnen om 11.00 en 14.00 uur. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14 30 en 19.00 uur), 102 echte Dalmatiërs (15.00 uur), Hannibal (aanvang 18.45 en 21.30 uur) en Ik ook van jou (21.45 uur). De Overkoepeling van Vrouwen Organisaties houdt haar maandelijkse vergadering in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg. Aanvang 14.00 uur In het gemeentehuis vergadert de raadscommissie voor Bestuur en Organisatie. Aanvang 19.30 uur. Vanaf 20.30 uur worden bij ZDH in Den Hoorn proefexamens Uithoudingsvermogen gehouden door hondensportvereniging DOS. In Question Plaza wofdt van 20 00 tot 21 30 uur een informatieavond gehouden over de actie 'Duurzame Energie'. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en Ik ook van jou (21 00 uur). Ruim negentig bedrijven presente ren zich op de achtste Horecavakbeurs Texel, die wordt gehouden in sporthal Ons Genoegen. In het gemeentehuis vergadert de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie. Aanvang 19.30 uur. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week: zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag en donderdag sleepnetvissen. garnalen proeven en...naar de robben Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jsar) Circuitbaan (vanaf 8 {aar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Nu bereikbaar via Pontweg, afslag 8 DAAR GEBEURT HETI In Tusse de banke begint om 20.00 uur een bibliotheekavond van de Historische Vereniging In Cinema Texel draaien Hannibal (aanvang 20.30 uur) en Ik ook van jou (21.00 uur). Veerdienst Teso zet vandaag tot 16.05 uur twee boten in en vaart tot dan volgens een halfuursregeling. trwortiert geerr wachttijden verwacht. Vr. 16 0.26 en 12 00 u Za. 17 0.34 en 12.40 u Zo 18 1.10 en 13.44 u Ma. 19 2.10 en 15.06 u Di. 20 3.20 en 16.14 u Wo 21 4.40 en 18.07 u Do. 22 6.54 en 19 04 u Vr. 23 7.35 en 19.55 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 22 maart op om 6.37 uur en gaat onder om 18 55 uur. 16 maart laatste kwartier; 18 maart doodtij. Leden van Atletiekvereniging Texel lopen zondag als training van het Turfveld in de Dennen naar de Slufter, de tweede etappe van 'De Zestig van Texel', de loop rond het eiland die op 16 april wordt gehou den. Zij doen dat in gezelschap van zeven 'ultra-atleten' uit Den Helder, die als onderdeel van een trainings weekend eerst van de boot naar het Turfveld lopen, vervolgens met de Texelaars de tweede etappe afleggen en - als er nog energie over is - ook de terugweg lopend afleggen. De Texelse atleten hoeven zich door dat geweld niet te laten afschrikken. De groep deelt zich op in kleinere groepjes, die het tempo hanteren van de langzaamste loper. Ook niet-leden zijn welkom. Er wordt om 10.15 uur verzameld aan het eind van de Oorsprongweg bij het fietspad nabij de Slufter, waar na met een deel van de auto's naar het Turfveld wordt gereden de en momenteel nog optreedt met onder meer het Radio Philharmomsch Orkest en het Koninklijk Concertgebouworkest. Na de pauze wordt de Symfonie in D van Jan Hugo Vorisek, een vriend en tijdgenoot van Beethoven, ten gehore gebracht. Dit gebeurt onder leiding van Gerard Wiarda, de vaste dirigent van het orkest en van het Groninger Studentenorkest MIRA. Het concert begint om 20.15 uur. De entree bedraagt ƒ12,50 bij reserve ring en ƒ15,- aan de zaal, die open is vanaf 19.30 uur. Kaartjes kunnen telefonisch worden besproken bij de Welzijnsstichting, tel. 315 582. Zwemmers strijden vrijdag 30 maart in Calluna in diverse categorieën om het Texels kampioenschap zwemmen. Aan de eerste drie disci plines, die om 19.30 uur beginnen, mogen Texelaars van alle leeftijden meedoen. Zij strijden om de 'kampioensborden'. De beste drie van elke leeftijdscategorie krijgen een medaille uitgereikt, terwijl er voor alle deelnemers een diploma met de gezwommen afstanden en tijden is. Daarna staan de 400 en 1500 meter vrije slag voor de oude re jeugd en volwassenen op het programma Deze afstanden worden gezwommen in twee klas sen: dames en heren. Gerekend wordt op een flinke deelname van uit de triatlongroep aan de 1500 meter. Deelname is gratis voor leden van de organiserende Zwem en Poloclub TX'71, anderen betalen ƒ6,-. Aanmelden is tot 23 maart mogelijk bij Carla Bakker, Duykerdam 9, onder vermelding van geboortedatum en de te zwemmen afstand en/of categorie. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9