SPort Vechtlust Texel'94 wordt niet beloond 4 Magere opkomst, hoge opbrengst .TEXELSE COURANT' Voetbalprogramma Winstpunten teams Tevoko Jeugdtennis Albers tweede in turncompetitie G-team boekt monsterzege Uitslagen voetbal Bowling Programma zaalvoetbal Mareis strijdend naar nederlaag Medailleregen vo< Daalder en Marcis !c J - de geb san buu van een GVO wint turntoernooi Examens hondenclub DINSDAG 20 MAART 2001 Waarschijnlijk door het ijskoude en natte weer verschenen zaterdag slechts twaalf jeugdleden van Atletiek Vereniging Texel op de Groeneplaats aan de start voor een sponsorloop. De opbrengst was bedoeld voor de nieuwe kunststof-atletiekbaan op sportpark Den Burg-Zuid. De club telt circa veertig jeugdleden en de orga nisatie had op meer deelnemers ge rekend. Maar de lopers die de ele menten onder aansporing van het enthousiaste publiek wél trotseerden, brachten niettemin een aardig bedrag in het laatje: 2300,-. Jook Nauta viel de eer te beurt de jonge atleten weg te schieten, hetgeen na enkele hap eringen van het pistool uiteindelijk ook lukte, leder dubbeltje dat de club binnenhaalt, wordt door de gemeente verdubbeld, zodat de organisatie met een tevreden gevoel terugkijkt op het evenement. (Foto March Heijden) Drie van de vier teams van volleybalvereniging Tevoko die za terdag in actie kwamen, slaagden erin de winstpunten te veroveren. Alleen het tweede damesteam, dat net als het derde damesteam en het tweede herenteam in de Bur gemeester de Koninghal speelde, verloor. De dames van het tweede team wis ten slechts één set te winnen tegen naaste concurrent De Boemel. De tweede set werd nipt verloren met 25-27 en pas nadat De Boemel ook de derde set had gewonnen, kregen de Texelaars - met een sterk spe lende Carla de Wit op de midden positie - grip op de wedstrijd en slaagden ze erin de vierde set met 25-14 naar zich toe te trekken. De dames van het derde team haal den met een 4-0 overwinning op Wie- ringermeer 3 de volle vijf punten bin nen. Op de ranglijst van hun klasse staan ze slechts twee punten achter op de nummer twee en een ereplaats lijkt dan ook haalbaar De wedstrijd- punten haalden ze ditmaal binnen door hun zorgvuldige spel. Met een sterk blokkerende Gertha Wessels in het midden werd menig punt ge scoord. Pas in de laatste set kregen de dames van Wieringermeer kan sen. Maar met behulp van twee time outs hpn/nnd Tevoko het goede spel en werd de achterstand omgebouwd naar een voorsprong. Bij een stand van 25-23 waren de punten binnen. Het tweede herenteam versloeg De Opslag uit Sint Maarten. Vooral dank zij de sterk spelende aanvallers Ron Broersma en Maarten Dogger wer den vele punten gescoord. Pas in de vierde set dreigde een kink in de ka bel te komen. Maar uiteindelijk bleek zelfs een achterstand van vier punten te overbruggen. Na het reglementaire verlies tegen VC Niedorp op 1 maart - een gevolg van de blessure van John Zoetelief - betekende deze overwinning een mooie opsteker voor het door blessures geteisterde team. De jeugd van Tevoko deed goede zaken in Tuitjenhorn. Tegenstander Los'82 had een te zwakke selectie opgesteld om goed tegenstand te bieden, waardoor de Texelaars vrij gemakkelijk vijf punten aan hun totaal konden toevoegen Jeugdleden van tennisvereniging Deuce zijn vrijdag met hun vrienden en vriendinnen welkom op de jeugd- middag, waar van 16.00 tot 17.30 uur een trainer aanwezig is voor een eer ste kennismaking met het tennisspel. Er zijn rackets aanwezig, maar de jeugdleden wordt verzocht hun eigen racket (en hun eventuele reserve racket) mee te nemen. Zaterdag 24 maart Texel'94 B2-SV07Texel'94 B1 Con Zelo C1-Texel'94 C1 Texel'94 C2-DWOW C1 Texel'94 C3-BKC C3 De Koog C1-Geelzwart C1 Den Helder D1-Texel'94 D1 HRC D3-TexeT94 D2 Texel'94 D3-Succes D2 JVC D5-TexeT94 D4 Oosterend D1-JVC D2 De Koog D1-HRC D2 Texel'94 E3-Den Helder E1 G-voetbal Texel'94-WSV'30 2 11.45 14.00 13.45 13.45 13.45 10.00 10.00 11.45 11.45 11.45 11.45 11.45 13.45 Texelse Texel'94 SVC F1 ZDH E2- Texel'94 SVO F2 Texel'94 Texel'94 SVO E2 ZDH E1 SVO E1 SVC E2 SVC E1 pupillencompetitie F1a-Texel'94 E5 SVO E4 ■ZDH F1 E7-De Koog F1 ■Texel'94 F1b F2c-Texel'94 F2d F2a-Texel'94 F2b •Texel'94 E4 ■Texel'94 E1 -De Koog E1 •Texel'94 E6 ■Texel'94 Meisjes 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 10.45 10.45 10 45 10.45 11.45 Zondag 25 maart MFC-Texel'94 14.00 ZDH-ASV'55 14 00 De Koog-WBSV 14.00 Wherevogels-Oosterend 14.00 Texel'94 2-Andijk 2 12.00 Texel'94 3-VZV 3 12.00 Nieuwe Niedorp 3-Texel'94 4 11.00 HollandiaT A1 -Texel'94 A1 12.00 DEM B1-Texel'94 B1 14.30 Recreatievoetbal De Koog-ZDH 10.30 Texelse Boys-De Waal 10.30 Oosterend-SV Texel 10.30 'IjETT' Voor de oudere turnsters zit de competitie van rayon Schagen erop. De Texelse jeugdturnsters en turnsters junioren kwamen met hun team in de finale niet verder dan de derde plaats. Individueel succes was er voor Esther Albers, die in de categorie van de turnsters senioren op de tweede plaats wist te eindigen. In de sporthal van Schagen vonden zaterdag de finalewedstrijden plaats van de turncompetitie van rayon Schagen. Het jeugdteam van GVT - bestaande uit Vianne Bremer, Laura Albers en Cintha Sijtsma - kon bij de sprong nog goed bijblijven, maar in casseerde veel achterstand op brug en balk en in iets mindere mate pp vloer. Turnlust uit Middenmeer kon Tuitjenhorn net voorblijven, terwijl GVT met een redelijk groot verschil op de derde plaats eindigde. Heewel het juniorenteam meer po tentie heeft dan de jeugdturnsters wilde het zaterdag niet erg lukken. Nienke Daalder, het boegbeeld van de ploeg, kon geen aansprekende prestaties vertonen en eindigde net als teamgenoten Esther Duvekot en Marijke Blok in de middenmoot. Ook dit team werd derde, achter Tuitjenhorn en turncombinatie WAD Den Helder Esther Albers was bij de senioren uit op succes en beet zich stevig vast in de strijd met Marloes Doornbos en Marieke Miedema van Turnlust Middenmeer en Desiré Buntjer van WAD. Met een formidabele sprong (9,55) nam Albers de leiding in het klassement, waarna Marloes Doorn bos na de brug de leiding overnam. Op de balk vertoonde Albers een in zinking. Haar score van 7,95 deed haar nog een paar plaatsjes duikelen in de voorlppige rangschikking Op vloer zette zij de zaken weer recht, maar Marloes Doornbos (die een zeer goede wedstrijd turnde) kon ze niet meer inhalen. Wel streefde zij Desiré Buntjer voorbij, die genoegen moest nemen met een derde plaats. Marieke Miedema moest een podiumplek aan zich voorbij laten gaan. (Foto March Hei/nen) Texel'94 stond zondag na negentig minuten voetbal opnieuw met lege handen. In Landsmeer werd het te gen het als tweede geklasseerde IW 3-2. Daarmee kregen de Texelaars eigenlijk wat te weinig, want vanuit een schier kansloze achterstand (3-0) knokten ze zich op bewonderenswaardige wijze terug. Dat de uitwedstrijd tegen IW moei lijk zou worden, stond reeds bij voor baat vast. Texel'94 moest het stellen zonder John List, Emiel Keyser en Erik Wuis. Maarten Koorn daarente gen was terug in de basis. De links buiten vormde samen met Arnold Kaercher en Niels Dubbelt de front linie. Ook Marco Koorn was wederom van de partij. Hij werd op het midden veld geposteerd. Er stond veel op het spel zondag. IW had de punten nodig om aansluiting met koploper EVC te behouden, ter wijl Texel '94 de punten goed kon gebruiken om zich uit de gevaren zone te werken. De bezoekende club zocht vanaf het begin de aanval en voor de vijf meegereisde Texelse sup porters beloofde het een mooie voetbalmiddag te worden op het aan de rand van natuurgebied Het Twiske gelegen sportcomplex. De eerste de beste uitval van de thuisclub gooide na vijf minuten evenwel roet in het eten. Linkermiddenvelder Van der Wijchert veroverde de bal, zette goed door en verraste met de buitenkant van zijn linkervoet keeper Bart Heer schap. Texel'94 liet zich door deze snelle tegentreffer met in de war brengen en trok met verzorgd spel geregeld ten aanval. Achterin slaagde het duo Simon Brand en Barry de Vries er knap in de snelle centrumspits Mario Thpmas aan banden te leggen. Tech konden zij niet voorkomen dat Tho mas zijn teamgenoot Wiggemansen in de twintigste minuut vanaf links in stelling bracht: 2-0. In het tweede deel van de eerste helft waren de bezoekers sterker. Een schot van Maarten Koorn verdween net naast het doel en na een vernuf tig hakballetje van Ralph Koning - die het op het gladde veld moeilijk had met draaien en keren - kreeg Martin Koorn de kans de kwaliteiten van de keeper te beproeven. Deze verwerkte het schot tot corner. Texel'94 kreeg er in deze fase een flink aantal en mocht ook enkele vrije trappen ne men, maar tot een treffer kwam het niet. Na rust kwam Erwin Koning in het veld voor de geblesseerde Marcel Ris. Hij nam de positie van spits in, terwijl Maarten Koorn zijn heil links op het middenveld zocht. Reeds na vijf minuten leek de wedstrijd te worden beslist door de centrumspits van de thuisclub, maar resoluut optreden van Bart Heerschap vporkwam een grotere achterstand In de twaalfde minuut was het toch raak, toen de mee opgekomen linkermiddenvelder Van der Wijchert trefzeker was: 3-0. Enkele minuten daarna werd het zelfs bijna 4-0, maar Heerschap toonde zijn vakmansschap dopr de spits een niet te missen kans te ontnemen. Zijn teamgenoten werden hierdoor kennelijk geïnspireerd en twintig mi nuten voor tijd stelde de naar voren getrokken Simon Brand Martin Koorn in staat tegen te scoren: 3-1Texel'94 wilde méér en vijf minuten voor tijd - vlak nadat Arie van der Vis in de ploeg was gebracht - zorgde Arnold 'Kets' Kaercher voor de tweede Texelse goal. In de slotfase werd het nog even heel spannend, maar de mannen van trainer Luc Post kregen geen loon naar werken. Zondag gaat Texel'94 op bezoek bij MFC in Medemblik. Het G-team van Texel'94 heeft za terdag een eclatante overwinning geboekt. Tegen DEM (Door Een dracht Macht) uit Beverwijk werd het op eigen veld 7-1. Was er iets zorgvuldiger met de vele kansen omgegaan, dan was de zege onge twijfeld nog groter uitgevallen. Texel'94 liet er direct vanaf het begin geen gras over groeien en nam al na een paar minuten een voorsprong. Paul Bakker profiteerde van een on achtzaamheid van de keeper en schoot hard en laag in het doel: 1-0. Even later werd het 2-0, toen Martijn Verbeeke hard door het midden raak schoot. Robert Eelman tekende na een mooie actie en een beheerst schot in de linkerbovenhoek voor 3- 0. Eerder had deze speler enkele malen pech gehad. Eén van zijn in zetten werd van de lijn gehaald en een andere keer raakte hij de paal, na een knappe voorzet van Paul Bakker. Martijn Verbeeke maakte nog vóór rust 4-0 en 5-0. Vooral de vierde treffer was een plaatje. Uit een pass van Daan Mosk nam Verbeeke de bal in één keer op zijn slof. Na rust kon DEM door een misver stand de eer redden. Keeper Chris Zijm en zijn verdedigers dachten dat de bal de achterlijn was gepasseerd en bereidden zich al voor op het ne men van een achterbal. Scheidsrech ter Henk de Ruyter dacht daar ech ter anders over en toen was Zijm kansloos: 5-1 De Texelaars lieten zich echter met ontmoedigen en pakten de draad snel weer op. Uit een pass van Dirk Keijser knalde Martijn Verbeeke de bal ineens in de linkerhoek en even later maakte Verbeeke ook nog 7-1 na mooi voorbereidend werk van Jan Frans Haverman. Een overwinning met dubbele cijfers leek in het ver schiet te liggen, maar de keeper van DEM was uitstekend op dreef bij schoten van Paul Bakker, Frans Bos en Daan Mosk, terwijl onze corres pondent bericht dat Martijn Verbeeke nog een paar maal op de lat schoot. Met deze overwinning nestelt Texel'94 zich stevig in de midden moot, met drie ploegen boven en drie ploegen onder zich op de ranglijst. Zaterdag spelen de Texelaars thuis tegen hekkensluiter WSV'30 2 uit de Wormer. Zaterdag 17 maart Reiger Boys B1 -Texel'94 B1 3-0 Texel'94 B2-Petten B1 3-4 VZVC1-Texel'94 C1 2-1 Texel'94 C3-Schagen C2 1-3 Succes C1 -De Koog C1 1-0 Oosterend D1-WGW D2 3-3 HRC D1-Texel'94 D1 1-3 Den Helder D2-Texel'94 D2 2-0 Texel'94 D3-Den Helder D3 3-1 WGW D3-Texel'94 D4 4-0 Texel'94 E3-ZAP E1 3-5 G-voetbal Texel'94-DEM 7-1 Woensdag 21 maart De Koog C2-De Koog C1 18.30 Oosterend 5-De Krim 4 19.25 Jelleboog 3-De Koog 3 20.15 Oosterend 3-Klif 3 21.05 Klif heeft zaaldienst. Donderdag 22 maart Klif C1 -Klif C2 18.45 De Krim 5-Klif 5 19.25 Klif 4-Texel'94 4 20.15 Texel 3-ZDH1 21.05 De Koog heeft zaaldienst. Vrijdag 23 maart Klif E1-De Krim E2 16.45 Texel'94 D1-Oosterend D1 17.25 RAB 1 -Oosterend 2 18.15 De Koog 1-De Krim 1 19.05 De Koog 2-Oosterend 1 20.00 Casino 1-Jelleboog 2 20.50 Mantje 2-De Krim 2 21.40 Klif 1 -Texel'94 2 22.30 RAB heeft zaaldienst. Texelse pupillencompetitie Texel'94 E6-SVO E4 1-4 Texel'94 F1a-SVC E2 7-1 De Koog F1-Texel'94 E7 1-4 Texel'94 F2b-Texel'94 F2a 5-3 Texel'94 F2d-Texel'94 F2c 5-2 Texel'94 Meisjes-SVO E2 3-7 De Koog E1 -ZDH E1 8-0 Texel'94 E2-SVC E1 1-1 Texel'94 E1-Texel'94 E4 13-0 Zondag 18 maart IW-Texel'94 Oosterend-WBSV HOSV-ZDH Knollendam-De Koog Oosterend 2-Succes 5 Nieuwe Niedorp 2-Texel'94 3 Texel'94 4-Sint Boys 2 DTS A1-Texel'94 A1 Recreatievoetbal De Koog-Oosterend 0-2 Texelse Boys-De Cocksdorp 3-1 Frans Hopman behaalde donderdag avond in de bowlingcompetitie een score van maar liefst 215, in een se rie van 721Hierdoor won Hordifood van Pet's Place. In de partij tussen De Koogel en Badweg Sportief gooiden Trijn Stiggelbout, André Barhorst en Marcel Witte games van meer dan 200 punten. Koploper De Koogel ver loor de partij, maar omdat de num mer twee - All Stars - verloor van TZN, vonden er geen dramatische verschuivingen in de stand plaats. Uitslagen: Badweg Sportief-De Koogel 3-2, All Stars-TZN 1-4; Pet's Place-Hordifood 1-4; Sommeltjes- Visvogels 3-2; Drogisterij Mets-Heksenketel 1 - 4; Nooitgedacht-Speelkwartier 3-1 Gian Battista Marei en Pieter Daalder behaalden beiden eerste plaatsen tijdens de toestellenkampioenschappen in Hoorn. Een sterke tweede helft kon niet voorkomen dat de basketballers van de Mareis zondag een neder laag moesten incasseren tegen 'angstgegner' ZAP uit Breezand. Na een 31 -13 ruststand vochten de Texelaars zich terug, maar minder dan twaalf punten werd het ver schil niet. Eindstand: 48-36. De Mareis begonnen met tegenstrij dige gevoelens aan de wedstrijd te gen ZAP. dat in de voorgaande duels als overwinnaar uit de strijd was ge komen Vooral de boomlange centers bleken in het verleden moeilijk te be spelen. Toch was er ook plaats voor optimisme, want de Texelaars won nen de afgelopen drie competitie duels met overtuigende cijfers. Daar naast maakte Serge Blom na een langdurige blessure - opgelopen bij het boksen r- zijn rentree. Ruud Verstraaten opende namens de Mareis de score, maar daarna zette ZAP een imponerende serie neer. De Texelse verdediging was wederom kansloos tegen de lange centers. Pas tegen het einde van de eerste helft konden de Mareis dit offensief een halt toe roepen. Toen ook slaagden de aanvallers er eindelijk in de verde diging van ZAP open te breken. De aanzet daartoe werd gegeven door Chris Schlepers en Eric Heijenk, die enkele fraaie acties demonstreerden. Helaas voor hen en hun teamgenoten was de ploeg uit Breezand toen al uitgelopen naar een riante voor sprong. In de tweede helft schakelden de Texelaars over op een andere tactiek. Door vroeg druk uit te oefenen, hoop ten zij het spel van ZAP te ontrege len. Het vroege storen van Eric Heijenk en Erik Boogaard zorgde er ook voor dat de schutters van de te genstander aan zuiverheid inboetten. Onder de eigen basket waren Erik Venneker en Jaap de Wijk geregeld succesvol met verdedigende rebounds. Met scores van Serge Blom en Chris Schepers ontketenden de Texelaars zelfs een waar slot- offensief, maar de eindspurt kwam te laat om ZAP nog van de overwinning af te houden. De schutters voor de Mareis waren Ene Heijenk (11 punten). Serge Blom (10), Chris Schlepers (6), Erik Venneker (6), Ruud Verstraaten (2) en Erik Boogaard (1). Met maar liefst elf medailles kv men de turners van GVT zond^ thuis van het toestellen-kampioe schap in Hoorn. Bij een dergelij kampioenschap zijn veel medaill; te behalen, aangezien zeven to stellen worden onderverdeeld drie categorieën: springen (vlc minitramp, sprong), hangen gen en rek) en steunen (brug i paardvoltige). De triomf was grootst voor Pieter Daalder (senicj en Gian Battista Marei (jeugd), i stonden in alle categorieën op! hoogste schavot. 11 R Kei der Zeil er C bev ven Daalder turnde vrij stabiel. Een mi puntje was zijn ringoefening, rre dat maakte hij weer ruimschoc goed met een 9.60 voor zijn re oefening. Marei liet mooie oefening zien, juist omdat hij in de laatste we strijden zijn vorm een beetje kvil leek. 's Morgens waren de jonge selectieleden al In actie geweest de categorie jong talent verspeet Marlon Marei door een mislukte ovi slag een medaille bij het springe maar hij werd eerste bij zowel sti nen als hangen. Grote verrassing Bas Bakker die, tot zijn eigen vert zing, eerste werd bij het springen, turnde nog wat gehaast, maar gezi het feit dat dit pas zijn tweede wei strijd was, wordt er nog veel van h verwacht. Bij de pupillen boekt Mi Woerlee gestaag vooruitgang, werkt zijn oefeningen steeds net en beter af, wat resulteerde in tw bronzen medailles (hangen en sti nen). Ricardo de Wit viel in zijn et gorie net buiten de prijzen In de gymnastiekzaal van De Bij? korf in Oosterend werd zaterdag! jaarlijkse Ger de Jongtoernooi g houden. De eigen vereniging GV ging met 44,57 punten en de b& naar huis. leder jaar houden de gy I verenigingen van de buitendorp-1 onderlinge wedstrijden; de winnaar hiervan zien elkaar terug op hetG de Jongtoernooi. Nadat vorig jaaiten Koog en Den Hoorn afwezig ware dat waren dit jaar weer alle dorpen vepjdi tegenwoordigd. Uitslag 1 GVO 44,57 punten; 2 GOS 44.04; 3. S\ 42,95. 4. Gyvo 42,78, 5. ZDH 42,65. Dei Onder niet al te beste weersomstan digheden - regenachtig, natte sneeuw en een schrale wind - vonden bij Hondenclub Texel zondag de wedstrijden om het kampioenschap Behendigheid 2001 plaats. Winnaar werd Ingrid Scherpenisse met de boxer Nina. Ook Kees Stotijn met zijn labrador Luca en Dirk de Reus met de shelty Juma wisten in hun catego rieën beslag te leggen op een eerste plaats. Wedstrijdleiders Ferry Verhoeff uit Maarsbergen en Ruud van Holland van de HCT trotseerden weer en wind en beoordeelden per onderdeel zo'n dertien honden. De wedstrijd be stond uit een vast parcours, een hinderniswedstrijd en een serie hoogtesprongen. Er werd in tuf klassen gestreden: de beginne I mochten onderdelen aangelijnd, leggen, terwijl de gevorderden aS zonder lijn moesten doen. Keurmet ter Ferry Verhoeff had als verrassui voor de deelnemers nog een ra a opstelling klaargezet. Hierbij wo( een lap stof (prooi) aan een lijn lai een parcours bewogen. Vrijwel al honden renden op commando ad ter de prooi aan. (Foto March m Uitslagen Kleine honden 1. Dirk de Reus met Ju? (shelty), 2. Marleen de Bruijn met Flyer (she 3. Marjo Huisman met Amber (beagle) Gr: honden 1Kees Stotijn met Luca (labrador; Conny Boogaard met Layka (datcc gra retriever); 3. Ua van Heerwaarden met (flatcoated retnever). Gevorderden 1 Ir" Scherpenisse met Nina (boxer), 2. Ruud B# r* met Wodan (golden retriever); 3, Rietje de V Var met Bella (kruising) WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 4