Oudeschilder tevreden in 'bijzonder racewereldje' Trainer Texel'94 stopt wegens rugklachten Vrijwilligers onderhouden College naar de rechter |om vergunning Vliehors TEXELSE /larcel Duinker wordt teamcoördinator Honda COURANT Broers Witte rukken op in klaverjascompetitie Resultaten spelen 'geen enkele rol' Hondentraining Prijswinnaars Medegebruik op agenda Esbjerg Recorddeelname Zestig van Texel Tentoonstelling Het Posthuys Eilandcompetitie volleybal SV De Koog in chaos ten onder Zwemloop m lieuw gaat er voor Marcel iker een droom in vervulling: hij enoemd tot teamcoördinator iet Ten Kate Racingteam in de Superstock, een motorrace- n dat ook meedoet in de WK ersport. Duinker krijgt bij het idateam grote verantwoorde nd. 'Alles heeft mijn goedkeu- nodig, en ik moet daarover fcntwoording afleggen bij de Jndirectie.' 18-jarige student Werktuig- wkunde kon Duinker in januari 6 zijn geluk niet op. Hij werd na stage bij Honda Nederland bv ozen tot monteur bij het Honda Molenaar Racingteam. Daar was rerantwoordelijk voor chassis en :orblok van de Japanse wereld- ipioen in de 125cc, Aoki. Duinker ikte vorderingen en mocht al snel standig monteren. Inmiddels is 2001 en heeft hij het theoretische leelte van de HTS Autotechniek Iter de rug Nu loopt hij stage bij (ida op de afdeling R&D, Research I Development. Via deze stage- k kreeg de monteur een baan als jncoórdinator aangeboden bij Ten Racing. Duinker aarzelde geen rient en nam de baan aan. 'Het is prachtige uitdaging, en ik doe er il ervaring mee op.' lis Duinker thuis in Oudeschild om 6n tot rust te komen. 'Afgelopen weekend waren we met de stal in Valencia', vertelt hij. 'Ik ben verant woordelijk voor de twee coureurs en hun monteurs in de Superstock. Dat zijn Shannon Johnson, een hele goede coureur die onder andere het Australisch kampioenschap heeft gereden, en Kyro Verstraeten, een getalenteerde Nederlander die afge lopen jaar de Supersport heeft gere den Bij de training kwalificeerde het duo zich als tweede en derde. Helaas werd Shannon uiteindelijk vierde en viel Kyro uit.' Het team waar Duinker voor werkt is een semi-fabriekstearr Dat betekent dat het team fabrieks- ondersteuning krijgt en dat de motors gewone straatmotoren zijn, die zijn omgebouwd tot racemotoren. 'In de viertakt worden de motors echt puur om te racen gemaakt, dat is hier met zo.' Duinker legt de verdeling in de motorsport uit: 'Er is een tweetakt- en een viertaktklasse in de sport. Tot de viertakt behoren de WK Superblke. de WK Supersport en de EK Super stock, waarin ik werk. De tweetaktklasse is de Grand Prix 500, die is onderverdeeld in drie verschil lende categorieën: de 125, 250 en 500 cc, In Nederland is de laatste klasse wat bekender maar wereldwijd ligt de populariteit gelijk. Maar twee- en viertakt zijn niet met elkaar te ver gelijken, een kampioen in de Superbike kan het in de 500 cc wel heel slecht doen Het gebeurt dan ook bijna nooit dat een rijder de over stap maakt.' Over de populariteit wil Duinker nog wat kwijt: 'Toch denk ik dat de viertakt uiteindelijk populairder gaat worden. Behalve dat het hier close-racing is, rijden wij met omge bouwde straatmotoren. Dat betekent dat fans hun motor met die van de coureurs kunnen vergelijken.' Het werk dat Duinker moet verrichten is veelzijdig. Hij neemt alle technische beslissingen, bepaalt de indeling van de pitbox en bedenkt de pitstop strategie. Niets aan de machines in de Superstock gaat zonder zijn goed keuring. Hij werkt met verschillende specialisten: 'Elke coureur heeft een aantal vaste monteurs, daarnaast heeft het team een banden-, een data- en een veringspecialist. Ook zijn er vaste mensen voor het rijden van de trucks en voor de hospitalisa- tie.' Normaal zit teammanager Ronald ten Kate er op de positie van Duinker, maar omdat zowel het Supersport- als het Superstockteam werd uitgebreid naar twee coureurs kwam er een baan bij. 'In de toe komst wil ik me bezighouden met het ontwikkelen van de motors. Ik heb tenslotte voertuigontwikkeling gestu deerd en daar wil ik mee verder.' Voorlopig is Duinker teamcoördinator bij een stal met kampioensaspiraties. 'Vorig jaar heeft Ten Kate Racing het Marcel Duinker naast 'zijn' coureurs. Shannon Johnson en Kyro Verstraeten. Hun verrichtingen zijn te volgen via www.tenkateracing.com kampioenschap Superstock gewon nen. Beide jongens die we nu heb ben, kunnen ook kampioen worden Zowel Shannon als Kyro hebben het in zich om de Superstock te winnen. Vorig jaar won Ten Kate met de En gelse coureur James Ellison, maar hij rijdt nu ergens anders omdat hij een beter contract kon krijgen.' Het blijkt dat de racewereld er éen is, waar al les om geld draait, maar alles heeft zijn schaduwkant. 'De racewereld is een bijzonder wereldje Aan de ene kant is het een prachtige wereld waar (toto. Ten Kate RacingI vol glitter en glamour. Ik bezoek dit jaar voor de Superstock tien verschil lende Europese landen. Aan de an dere kant is het ook hard werken. Rond de race maak ik dagen van 16 tot 18 uur. Maar ik zou het voor geen goud willen missen.' |zondheidsproblemen dwingen Post zijn activiteiten bij jel'94 met onmiddellijke ingang jeëindigen. In een gezamenlijk sbericht geven de trainer/ sch en het bestuur van de voet- club te kennen dat hij het 'van- ge langdurige rugklachten niet er kan opbrengen om op het d te staan'. ladrukt wordt dat de magere re- aten 'geen enkele rol' spelen 'Het itbal is lang niet slecht. Alleen heb- de zéér smalle selectie en het leds weer ontbreken van diverse pisspelers geen goed gedaan aan ■gezondheid van de gedreven trai ner.' Post voegt er aan toe dat de verhoudingen tussen trainer, spelers en bestuur 'prima' zijn De trainingen van het eerste en tweede elftal worden overgenomen door Gerrie Plaatsman, de assistent van Post, met wie al was afgespro ken dat hij volgend seizoen trainer/ coach zou worden. De coaching van het eerste team wordt waargenomen door bestuurslid Wim Koorn, terwijl Plaatsman de leiding over het tweede behoudt. De trainingen van de A-ju- nioren worden momenteel verzorgd door Plaatsman. Of hij van die taak wordt ontlast en zo ja door wie, staat nog met vast. Jaap en Theo Witte hebben uitste kende zaken gedaan door de 23ste ronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg op hun naam te schrijven. Zij maken daar door een flinke sprong in zowel de periodestand als het algemeen klassement. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp heroverden de leiding in het algemeen klasse ment, maar de verschillen blijven klein. Jaap en Theo Witte hadden een uit stekende avond. Zelf kwamen de broers tot een score van 7314 pun ten, terwijl de concurrentie in de on derste helft van de top tien het een beetje liet afweten. Door deze sa menloop van omstandigheden stijgt het duo van de negende naar de zesde plaats. Ook in de periode boekten ze winst.' Ze stijgen van de zesde naar de vierde plaats. Marja en Martien Bakelaar zijn de laatste weken uitstekend op dreef. Ook deze keer speelden ze meer dan 7000 punten bij elkaar. De teller stopte op 7198 punten. In het alge meen klassement leverde dit geen winst op. Zij blijven zevende In de periodestand blijven eij op de derde plaats. Guusta Unneman en Jitze de Vries herstelden zich van een minder gelukkige periode door weer eens meer dan 7000 punten te veroveren. Met hun score van 7012 punten ste gen ze in het algemeen klassement van de twintigste naar de achttiende plaats. Fenny en Rob Caspers deden goede zaken voor het algemeen klassement met hun vierde plaats in de ronde. Zij behaalden 6791 punten en stijgen naar de tweede plaats. Gerda en Freek Veeger maakten de top vijf compleet met een score van 6685 punten. Winst voor het alge meen klassement leverde dit niet op. Zij blijven steken op de elfde plaats. Het gemiddelde was met 6301 pun ten aan de hoge kant. Er werden 43 marsen gespeeld. In het algemeen klassement is het met nog twee weken te spelen ra zend spannend Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp leiden, maar de voorsprong op Fenny en Rob Cas pers bedraagt slechts 171 punten. George Eelman en Roel de Zwart weten na deze week dat het ook wel eens tegen kan zitten. Zij staan nu derde, maar hebben met een achter stand van ruim vierhonderd punten nog alle kans om de titel te pakken. Zelfs Arend Dijker en Piet Moree zijn met een achterstand van een kleine 1400 punten nog niet helemaal kans loos. Chris Schraag en Willem Koomen bezetten met een achter stand van ruim 3100 punten de vierde plaats. De leiding in de vierde periode blijft in handen van Roel de Zwart en George Eelman. Zij worden gevolgd door Fenny en Rob Caspers en Martien en Marja Bakelaar bezetten de derde plaats. range. De minister zegt dat het om twee afzonderlijke inrichtingen gaat, die apart moeten worden bekeken. Het college ziet de inrichtingen op grond van hun functie echter als een heid. In de vergunningvoorschriften wordt de overlast alleen begrensd door aantallen schoten van een bepaald kaliber en geen rekening gehouden met meteorologische omstandighe den, terwijl die volgens het college van grote invloed zijn op de subjec tieve hinder die toerist en Texelaar ervaren. Daarom wil het college na: der weerskundig onderzoek, dat mogelijk wel tot een 'naleefbaar doel voorschrift voor geluidsbelasting' zou kunnen leiden. Het college complementeert het beroepschrift met de vermelding dat eerder ingediende bezwaren en ad viezen als beroepsgrond moeten worden beschouwd. Het college stapt mede naar de Raad van State namens de Commissie Vlieghinder Noordkop Texel en de Werkgroep Landschapszorg Texel. Ook de Waddenvereniging heeft aangekon digd beroep aan te tekenen. —Ls te verwachten was, stapt de Imeente naar de Raad van State tm de milieuvergunning aan te :hten, die de minister van Volk- -,svesting. Ruimtelijke Ordening In Milieu (VROM) onlangs aan De- nsie heeft verleend voor het hou- n van militaire oefeningen op de nn ™ehors. In de vergunning voor het iaf(Ëvalerie Schiet Kamp (dus niet jjJoor de schietrange van de lucht dicht) wordt volgens het college jii jeel te weinig rekening gehouden t de overlast voor bewoners en reanten van De Cocksdorp en geving. der liet de gemeente al weten dat over haar argumenten was 'heen alst'. In liefst zes schillende instanties heeft de ge- ente adviezen, zienswijzen en be king ingediend tegen de ontwerp- gunning, maar minister Jan Pronk VROM heeft die volgens het col- e met- serieus genomen. Er is in er geval zo goed als niets van te- te vinden in de definitieve vergun- 9, die Pronk vorige maand publi- rde. 'Wij zijn van oordeel dat de nister in zijn besluit onvoldoende geeft van consideratie met de fbaarheid in de noordkop van het ndTexel', schrijft het college in zijn roepschrift aan de Raad van State, er concreet bestrijdt het college openstelling van het schietkamp urende de avonduren. Volgens b w is er 'geen operationele nood- kom met name in de wintermaan- de inrichting tot 23.00 uur geo- nd te laten zijn.' Verder wordt er 'gons b en w te weinig gekeken ar het intensiever gebruik van het K op de Vliehors door de sluiting oefenterreinen elders op het ad, waardoor de trillingen en het 'U|d zodanig zijn toegenomen dat Europese Vogel- en bitatrichtlijnen worden overtreden, zelfde summiere toetsing wordt de "ister verweten ten aanzien van de "lulatieve geluidshinder afkomstig n het schietkamp en de schiet- In verband met mond- en klauwzeer en op advies van de dierenartsen zijn de trainingen van hondensport vereniging DOS op woensdagavond en zondagmiddag, evenals het speu ren tot nader order opgeschort. De tienjarige Joren Zwaan, Yanthe Visee (6) en Renzo Matthijs Steffens (4) hebben de kleurwedstrijd gewon nen die de afgelopen weken door Intertoys werd gehouden in verband met het 25-jarig jubileum. Zij kunnen hun prijs zaterdag om 11 00 uur af halen. Alle deelnemers die zaterdag tussen 10.00 en 14.00 uur hun kleur plaat komen terughalen, krijgen een kleine verrassing. Onder barre weersomstandigheden is een groep van 16 vrijwilligers afge lopen weekend bezig geweest met het maaien van tuunwallen langs de holle weggetjes. Langs het Skillepaadje. het Hoge Bergwegje, het Panoramawegje en een deel van het Slingerwegje zijn de wallen ge maaid. Het maaisel is de paden uit gedragen en maandag door Staats bosbeheer afgevoerd. Maaien van tuunwallen is gewenst om vergrassing tegen te gaan. Plan ten als muizenoortje en grasklokje krijgen door het maaien meer ruimte. Dat is met alleen plezierig voor deze plantensoorten en de wandelaars die er van kunnen genieten, maar ook voor insecten die nectar en stuifmeel eten. Vorig jaar is voor het eerst een groep vrijwilligers actief geweest Toen waren het zelfs bijna honderd mensen, die ook tuunwallen langs de verharde wegen meenamen. Het ef fect van die actie was nu goed te merken. De hoeveelheid gras die van de gemaaide tuunwallen kwam, was maar de helft van verleden jaar. Ook konden op nieuwe plaatsen rozetten van muizenoortje en biggekruid wor den gezien. Staatsbosbeheer is erg blij met deze hulp. De ploeg bestond uit vrijwilli gers die normaal met het beheer van een gebied in Waterland bezig zijn en een groep van Vrijwillig Landschaps beheer Noord-Holland uit de Noord kop. Er is ook plagwerk verricht in het insectenreservaat de Zandkuil. Door het plaggen zijn nieuwe plekjes ont staan voor graafbijen en -wespen, die hier hun nesten bouwen. De 'ver geten' stukjes in een plagplek bieden wat extra randen die voor andere insectensoorten weer aantrekkelijk zijn. (Foto Enk van der Spek) In het kader van de voorbereiding op de ministersconferentie in Esbjerg vinden op alle wadden eilanden bijeenkomsten plaats. Hierin wordt er gesproken tussen de plaatselijke bevolking en dhr. Wiersinga, vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV). De gemeente heeft een motie inge diend voor de bijeenkomst in Esbjerg. De is motie ingediend op verzoek van Dick Drijver (Texels Belang), en pleit ervoor om het kleinschalig mede gebruik op de agenda van de ministersconferentie in Esbjerg te plaatsen. Dit zou onlosmakelijk zijn verbonden met het gebied en bijdra gen aan de leefbaarheid van de regio. Door dit alles is er veel kennis en er varing over natuur en landschap bij de plaatselijke bevolking. Als deze motie door de raden van alle eilanden wordt ondertekend, zo stelt de gemeente, zou de inhoud ervan krachtiger worden. Dit is door een tekort aan tijd echter niet meer mo gelijk. Daarom is de motie doorge stuurd naar het ministerie De ver schillende eilanden bekijken ieder voor zich of de inhoud nog in de com missie aan de orde wordt gesteld. Een recordaantal deelnemers ver schijnt op maandag 16 april (Tweede Paasdag) aan de start van De Zestig van Texel. Zaterdag, de officiële sluitingsdatum voor de in schrijving, hadden zich inmiddels 530 atleten ingeschreven, vijftien méér dan er aan de laatste editie in 1999 meededen. Omdat laatkomers ook na die tijd nog wel eens worden toegelaten en deel nemers aan de loop over 60 kilo meter nog tot de wedstrijddag terechtkunnen, houdt de organisa tie er rekening mee dat het aantal wel eens kan stijgen tot boven de 600. De organisatoren hopen zelfs 'vurig' dat de deelnemers zich wat vroeger hebben ingeschreven dan twee jaar geleden, meldt woordvoerder Martien Baars. 'Want als het inschrijf- tempo van 1999 geëxtrapoleerd wordt, eindigen we op 800 lopers En dat gaat onze logistiek helaas te bo ven. We zullen dan velen moeten te leurstellen. Want zo'n beetje alle bus sen en busjes op het eiland, nodig om de deelnemers aan de estafette en de 30 kilometer te vervoeren, zijn al door ons gereserveerd.' Een ander knelpunt is het aantal fiet sers dat bereid is en de conditie heeft om de deelnemers aan de loop over 120 kilometer gedurende de eerste ronde van 60 kilometer te gidsen en te verzorgen. Er zijn er nu bijna twin tig bereid gevonden, terwijl er bijna dertig nodig zijn. 'Aanmeldingen van bereidwillige Texelaars om zo'n fiets tocht rond het eiland in alle vroegte te maken zijn dus van harte welkom. Dat geldt ook voor hen die liever pas na het ontbijt willen gaan fietsen. Er zitten snelle heren bij die al rond half tien, na een eerste ronde van onge veer viereneenhalf uur, het keerpunt bij de haven zullen bereiken en dan een nieuwe fietsverzorger nodig heb ben, omdat de kramen langs de route pas na de start van de 60 kilometer, om 10.35 uur, open gaan.' Er zijn dit keer pok Texelaars die zich hebben voorgenomen 120 kilometer hard te lopen, te weten Mariska Koenders - die twee jaar geleden 60 kilometer liep - en André Schoo. Drie eilandgenoten hebben zich inge schreven voor de loop over 60 kilo meter: Pieter Jan Kooger, Simon Ap pel en Ronno Honing. Alleen de laatste was er twee jaar geleden al bij. De andere twee maken hun 'ultra debuut'. Wie meer wil lezen over De Zestig van Texel, kan terecht op de website: www.UltraNed.org. In galerie Het Posthuys, EcoMare en hotel Opduin in De Koog is van 31 maart tot en met 29 juni de tentoon stelling 'Gevoel voor het eiland' te zien. Deze tentoonstelling is het re sultaat van het 'plein-airproject' waar bij twintig beeldend kunstenaars uit binnen- en buitenland in vier seizoe nen hun impressies van het eiland hebben weergegeven. De vernissage van de expositie vindt plaats op zaterdag 31 maart vanaf 15.00 uur. Nico de Haan van Vogel bescherming Nederland verricht de opening. De muziek wordt verzorgd door Gerhard Smeenk (viool) en Johan Ran (piano). VRIJDAG 23 MAART 2001 Programma dinsdag 27 maart Veld A, gemengd en mannen 18.30 Agrifirm-Tatenhove 1 Super 19.15 Super de Boer-Wtjewel 1 Agrifirm 20.00 Tx Autocentrale-CVI W'jewel 1 20 45 Euroase-Prepress Center CVI 21.30 Fitt-Question 2 Euroase 22.15 W'tewel 2-Zandbank Question 2 Veld B, dames 18.30 S Martine/De Oorzaak-Jozefschool Wiersma M 19.15 Wiersma M -De Krim Jozefschool 20.00 K.sl. Dros-Natuurwinkel De Krim 20 45 Bar Sportief-Spar Goënga Natuurwinkel 21.30 Smash'68-Milly's Bar Sportief 22.15 Zeilmakerij-De Rival Milly's Veld C, dames 18 30 Haarstudio-Question 1 B&B/vdVis/denBoer 19.15 B&B/vdVis/denBoer-SI de Boer Haarstudio 20.00 Wessels Ontwerpt!- Durper Drup SI de Boer 20.45 Eierlandsche Huis-Nokanto Wessels Ontwerpt! 21.30 Sportshop Tx 1-Timmer's Bakkerij Nokanto 22.15 Klif 12-Weêteriaken Timmer's Bakkerij Wedstrijdleiding Daan Dick (tel. 320370/315096) De voetballers van De Koog heb ben zondag in een curieuze wed strijd verloren van het laag geklasseerde Knollendam (2-1). De scheidsrechter speelde een om streden rol. Hij stuurde twee Koger spelers uit het veld, keurde een vermeend buitenspeldoelpunt goed en onderbrak het duel kort na rust voor tien minuten. De eerste helft voltrok zich nog be trekkelijk gewoon. In de beginfase ging de strijd gelijk op en deden zich aan beide zijden enkele kansjes voor. De grootste kans was na een kwar tier voor Gerrit Jan Booy, die de bal uit een voorzet van Paul Witte net over kopte. Ondanks zwak spel - ook van de thuisploeg uit Oost-Knollen dam - leek De Koog vervolgens het initiatief te nemen. Paul Witte was na een half uur uit een voorzet van Maurice de Groot dichtbij een doel punt, maar mikte te hoog. Vervolgens stichtte ook Knollendam enkele ma len gevaar, maar de Kogers hielden de verdediging gesloten. Op slag van rust regende het 'zomaar' kansen. Eerst waren de gasten dichtbij een doelpunt. Gernt Jan Booy zette met een mooie pass Paul Witte alleen voor de keeper, maar zijn schot ging net naast. In de 44ste minuut verde digde De Koog verkeerd uit en kon de spits van Knollendam onhoudbaar inschieten: 1-0. De gelijkmaker was nog voor het verstrijken van de eer ste 45 minuten bijna een feit, maar Booy miste uit een voorzet van Maurice Kaspers. De tweede helft was nog maar net begonnen, toen de wedstrijd werd gestaakt. De zwak leidende scheids rechter, die tal van discutabele beslis singen nam en volgens de Kogers 'met gele kaarten strooide alsof het pepernoten waren', zocht de kleed kamer op, terwijl de 22 spelers - die het goed met elkaar konden vinden - op het veld bleven. Na tien minu ten keerde de scheidsrechter terug om de wedstnjd te hervatten. De Koog moest met tien man verder, want Maurice Kaspers kreeg de rode kaart gepresenteerd. Het leek voor de krachtsverhoudingen weinig uit te maken Martijn de Veij schoot uit een corner op de lat. Daarna kreeg Pieter List om onduidelijke redenen zijn tweede gele kaart en moest De Koog nóg een speler missen. Maar ook toen weigerde het team zich bij de nederlaag neer te leggen. Tien minu ten voor tijd, vlak nadat keeper Den nis Schouwstra een penalty had ge stopt, kwam de beloning. Martijn de Veij kreeg de bal op eigen helft in bezit, dreef deze de helft van de te genstander op en haalde vanaf veer tig meter van het doel uit: 1-1 Lang konden de Kogers met genie ten van hun succes, want na een aanval over links kon de spits van Knollendam vrij uithalen: 2-1. Dat gebeurde terwijl hij buitenspel stond, zo werd algemeen aangenomen, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt goed. Vlak voor tijd werd het nog bijna 2-2, maar Vincent Kas pers schoot rakelings over. De triatlonvereniging houdt zondag een zogenoemde zwemloop in en rond zwemparadijs Calluna in De Koog. De deelnemers moeten eerst 500 meter zwemmen, daarna volgt een gezamenlijke start voor drie ron den hardlopen over een straten- parcours. De tijden worden bij elkaar opgeteld. De start is om 9.00 uur, aanmelden kan rond 8.45 uur in het zwembad. Deelname staat open voor iedereen en is gratis.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7