Agenda Vriendenkring denkt aan details l9 xcursies Het eind van een hectisch leven teso A 2 gos en Duin railS?L eerhuis Motortrial WVld'i'd DEN BURG Line dance 1000 m2 .TEXELSE COURANT immetjestocht The McCalmans zijn altijd in voor een geintje Film over jonge slaven in Afrika KART1NGTEXEL spelletjes „De Harmonie" z 3 Uur voor iedereen Hoogwater te Oudeschild ETEN? ^an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 23 MAART 2001 aterdag 17 maart: Texelse Bierbrouwerij is geopend in 14 00 tot 18.00 uur. Excursies irten om 15 00 en 16 00 uur. ndag 18 maart: 11.00 uur begint in de Slufter excursie 'Door het zout van de georganiseerd door atsbosbeheer. Opgave en inlich- gen bij EcoMare, tel. 317741. oensdag 21 maart: voldoende deelname begint om 00 uur een rondleiding door de ul. Aanmelden en inlichtingen bij Mare, tel 317741 Texelse Bierbrouwerij is geopend 14 00 tot 18.00 uur Excursies rten om 15.00 en 16.00 uur. nderdag 22 maart: voldoende deelname begint om .00 uur een excursie door de Muy. mmelden en inlichtingen bij oMare, tel. 317741. «al. VQor en toerist de derde keer spreekt drs. Ch. idrigues Pereira voor het Leerhuis er 'de dromen van Jozef'. Zij is :n kenner van het Hebreeuws, de al waarin de Tenach (het Oude stament) oorspronkelijk is schreven en deskundig op het •bied van de midrash. De lezing idt maandag plaats in de irmaning in de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. jjfenzestig jaar nadat er op Texel Tweede Paasdag in :organiseerd verband werd iwandeld, houdt wandelsportver- gmg Het Gouden Boltje (op laandag 16 april) opnieuw de imiddels wel heel traditionele mmetjestocht. Deelnemers itvangen aan de finish een speci aal ontworpen herinnering Wie (chvoór 1 april opgeeft, betaalt 50 voor deelname. Voor wande- jarsdie geen prijs stellen op de irinnering bedraagt het inschrijf- •Id ƒ3,50 Leden van Het Gouden Itje krijgen ƒ1,50 korting, jschrijven kan bij H. van [eerwaarden, Lieuwstraat 33, Den Jurg. Bij de start betaalt men ƒ6,- De kantine van schietsportcentrum "dysseus aan de Emmalaan in Den rg vormt net beginpunt van de [andelingen. Wie zich opgeeft voor n tocht van 40 kilometer kan daar issen 9.00 en 10.00 uur op weg ian. Deelnemers aan de tocht over kilometer kunnen starten tot |1 00 uur en aan de kortere wande- gen tot 14.00 uur. Voor meer (formatie is Ben Roest bereikbaar, 1.314 451, of de website te raad- egen: www.hetgoudenboltje.nl. et email-adres is: fo@hetgoudenboltje.nl. Wegens een gebrek aan spelers hebben de liefhebbers er langer dan normaal op moeten wachten, maar voor het eerst in anderhalf jaar beklimt toneelvereniging De Vriendenkring vrijdag 30 en zaterdag 31 maart het podium van dorpshuis De Waldhoorn om een stuk op te voeren. Het is 'Wat een drama!', een blijspel in twee bedrijven van Jürgen Hörner en Adrie Kuik. Waar het over gaat, blijft tot aan de uitvoering geheim. 'Het succes hangt samen met de verrassing, dus daarom zeggen we er liever niets over', laat voorzitter Gitta Witte weten. De Vriendenkring heeft lange tijd twee stukken per jaar opgevoerd Een groot deel van de leden was daardoor van begin september tot eind november en vervolgens van Leden van de MAB-club rijden zon dag op het eigen circuit in Eierland de eerste trial van het seizoen. In deze tak van de motorsport probe ren de deelnemers zonder de voeten aan de grond te zetten moeilijke hindernissen te nemen in een met linten en pijlen uitgezet parcours, een 'non-stop' genoemd. Een voet aan de grond betekent een strafpunt en wie aan het einde van de proef de minste strafpunten heeft, is de winnaar. De snelheid van de motorrijder is niet van belang voor de uitslag. De leden van de MAB rijden in drie klasses die afhankelijk zijn van de moeilijk heidsgraad en in een jeugdklasse. De wedstrijd begint om 12.00 uur; het inschrijfbureau is een half uur eerder geopend. Toeschouwers zijn welkom De toegang is gratis. begin januari tot eind maart twee maal per week een avond in touw, nog afgezien van de vele uren die ze moesten reserveren om thuis hun rol in te studeren. Veel jonge aanwas kende de groep niet en toen enkele routiniers besloten dat ze wel weer eens een avondje thuis wilden zijn, werd duidelijk dat de vereniging (voorlopig) terug moest naar één uitvoering per jaar. Afgelopen herfst werd met een tweetal gastspelers een nogal absur de thriller in studie genomen, met de bedoeling deze in het begin van dit jaar op te voeren. Toen bleek dat niet iedereen zich even thuis voelde in zijn rol, besloot de groep van het stuk af te zien. Ten slotte werd voor 'Wat een drama!' gekozen. Witte 'Nu is het plezier weer helemaal teruggekeerd. Na drie weken kende iedereen z'n tekst al. Dat is nogal ongebruikelijk en tekenend voor het enthousiasme, ledereen is erg met z'n rol bezig en heeft veel aan dacht voor kleine details. Terwijl we toch al tweeëneenhalve maand bezig zijn, gieren we nog steeds regelmatig van het lachen. Zelfs iemand als Gerdy Grabowski, die na meer dan dertig jaar toch het nodi ge heeft meegemaakt, schiet soms zomaar in de lach.' Naast Witte en Grabowski worden rollen vervuld door Marco Bakker, Debby Wiertz, Ralph Grabowski, Joop Rommets senior en Janny Schuijl. Hans Oosterhaven regisseert en Rie Beets souffleert. Guido Schuijl zorgt voor de belichting en draait zaterdag na afloop CD's om mensen de dansvloer op te lokken. Beide uitvoeringen beginnen om 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ10,-. Kaarten kunnen worden gere serveerd bij Annemarie Bakker- Haag, tel 319 606. Hun eerste Texelse optreden, in Klif 12, dateert al van een jaar of tien geleden Daarna maakten ze gere geld deel uit van de serie folkconcerten in Question Plaza Donderdagavond 29 maart staan ze er weer. Met hun prachtige, Filmnieuws In Cinema Texel draait deze dagen 'Cast away', een film vol avontuur en drama, geregisseerd door Robert Zemeckis (bekend van onder meer 'Forrest Gump'). Hoofdpersoon is Chuck Noland (vertolkt door Tom Hanks), techni cus bij een koeriersbedrijf, die wordt geleefd door de klok. Hij is altijd op volle snelheid bezig, toe gewijd aan zijn carrière, die uitstekend past bij zijn dwingen de persoonlijkheid. Onder het motto 'maximum success through maximum control' is ieder moment van de dag zorgvuldig door hem gepland. Zijn persoon lijk leven is echter heel wat minder succesvol. Voor zijn vriendin Kelly (gespeeld door Helen Hunt) heeft hij eigenlijk geen tijd. Aan Chucks hectische 'even komt abrupt een einde wanneer hij slachtoffer wordt van een vliegtuigongeluk. Hij overleeft weliswaar, maar strandt °P een onbewoond eiland. Zonder de stress en afleidingen van de moderne wereld verandert zijn visie op het leven ingrijpend. 'n de serie Filmganger draait dins dag en woensdag 'Angels of the universe' van regisseur Fridrik Thor Fridriksson, een IJslandse film die pas over drie maanden in Nederland in première gaat. Angels of the universe vertelt het verhaal van drie buitenbeentjes. De hoofdpersoon Paul (Ingvar E. Sigurdsson) en zijn twee beste vrienden trekken hun eigen plan en hebben van de maatschappij om die reden de stempels 'gek' en 'sociaal gestoord' gekregen, maar ondertussen begrijpen ze de aard van het leven als geen ander. Bijzondere verwikkelingen ontstaan wanneer Paul verliefd wordt. Hoewel hij niets anders dan oprechte gevoelens voor het meisje heeft, leidt zijn verliefdheid tot totale verwarring. De ingewikkelde emoties die de liefde, het begrij pende meisje en haar uiterst con servatieve moeder bij Paul oproe pen, zorgen ervoor dat hij uiteindelijk helemaal doordraait De regisseur laat met zijn 'enge len' een stukje van IJsland zien, maar besteedt vooral aandacht aan de ritmes en complexe versto ringen van het menselijke denken en gevoelsleven. Hierdoor zijn de karakters in de film geen rollen maar mensen en kan volgens het persbericht zelfs een 'Hitler-type' sympathie bij de kijkers opwekken. Fridriksson is daar kennelijk op bijzondere wijze in geslaagd, want hij kreeg voor zijn film de prijs voor de beste litera tuurverfilming tijdens het festival 'Film by the Sea 2000' in Vlissingen. Geprolongeerd is de Nederlandse thriller 'Ik ook van jou', een Nederlandse thriller, waarin aan komend schrijver Erik (Antonie Kamerling) voor het eerst durft terug te blikken op de even harts tochtelijke als problematische liefde die hij heeft gehad met het mysterieuze meisje Reza, gespeeld door Angela Schijf Ook nog een weekje te zien zijn de familiefilm '102 echte Dalmatiërs' en de romantische komedie 'What women want', over de playboy Nick Marshall, die een stroomstoot krijgt en dan blijkt te kunnen horen wat vrouwen den ken. Maandag draait wederom een 'sneak preview', waarbij de kijker zich kan laten verrassen door een film die tot het laatst toe geheim blijft. meerstemmig gezongen liedjes. En hun humor. Want de leden van de Schotse groep The McCalmans zijn altijd in voor een geintje en hebben daar dan zelf de grootste lol in. lan McCalman, Nick Keir en Derrek Moffat ontmoetten elkaar in 1964. Dat gebeurde op de school voor architectuur in Edinburgh. Twee weken later stonden ze al samen op de planken. Met zoveel succes dat spoedig de keus tussen de architec tuur en muziek moest worden gemaakt. Jong, werkeloos en arm als ze waren, werd het de muziek. Nu, 37 jaar, 26 platen en CD's, 6 televisieseries en een ontelbaar aan tal radio-optredens later, hebben ze daar nog steeds geen spijt van Integendeel Een hedendaags optre den van The McCalmans oogt nog even fris als in het begin Het geheim? Steeds nieuw materiaal, gemaakt en gebracht met een gezonde dosis kolder Een avondje The McCalmans is daardoor synoniem voor pretentieloos genie ten. Met veel flauwekul dus, maar altijd met kwaliteit. En als het Schotse drietal serieus gaat uitleggen waar de liedjes over gaan, dan wordt het pas echt lachen Hun fans kunnen gerust zijn. Pensioenplannen hebben ze nog lang niet. Integendeel, de drie heb- Vrijdag 23 maart: Van 16.00 tot 17.30 uur zijn jeugdle den van Deuce met hun vrienden en vriendinnen welkom op de baan, waar zij kunnen kennismaken met de eerste beginselen van het tennis spel Vanavond wordt in de Burg. De Koninghal vanaf 19.30 uur de eerste avond van Texelpop gehouden. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 19.00 uur), Cast away (21.00 uur) en Ik ook van jou (21.45 uur). Zaterdag 24 maart: Evangelisten Ludwig Trielmg en Wim Reuvekamp houden een bijbel lezing in de Schuilhut in De Koog, aanvang 15.00 uur. Vanavond begint in de Burg De Koninghal om 19.30 de tweede avond Texelpop. In restaurant Strends End in Oosterend begint om 18.30 uur het open Texels dartkampioenschap 501. De inschrijftermijn is inmiddels verstreken Om 19.30 uur begint in Het Eierlandsche Huis de jaarlijkse klaverjasnacht. De deelnemers spe len vijftien partijen. Opgave was tot en met dinsdag mogelijk. Daan Quartel vertoont in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland een tweede serie van 20 jaar oude films over inwoners van De Cocksdorp en Eierland in hun werkomgeving Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Het Groninger symfonieorkest De Harmonie treedt op in Question Plaza in Den Burg. Op het program ma staan het vioolconcert van Dvorak en de Symfonie in D van Jan Hugo Vorisek. Aanvang 20.15 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). De entree bedraagt ƒ12,50 bij reserve ring en ƒ15,- aan de zaal. Reserveren bij de Welzijnsstichting, tel 315 582. In Cinema Texel What women want (aanvang 14.30 en 19.00 uur), 102 echte Dalmatiérs (15.00 uur), Cast away (21.00 uur) en Ik ook van jou (21.45 uur). Zondag 25 maart: In zwemparadijs Calluna in De Koog gaat om 9.00 uur een zwemloop van start. Deze bestaat uit 500 meter zwemmen en drie ronden hardlopen over een stratenparcours. Aanmelden om 8.45 uur in het zwembad. Deelname is gratis. In sporthal Ons Genoegen beginnen om 13.00 uur de finales van de kam pioenschappen van de Badmintonclub. Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 12 00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12 00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Op het crossterrein van de MAB aan de Hoofdweg begint om 13.00 uur de eerste clubtrial. De inschrijving is open vanaf een half uur voor de start. In theater-restaurant Klif 12 en res taurant Klif 23 begint om 13.00 uur een receptie ter gelegenheid van de verbouwing. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild houdt Hillbilly Dance Club Texel van 14 00 tot 17.00 uur de laatste 'open line dance Sunday afternoon' van dit winterseizoen. Toegang ƒ5,-; kin deren mogen gratis naar binnen. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur een 'Uur voor iedereen' Met medewerking van onder anderen ds. M.G.J. Roepers en gospelkoor The Messengers In Cinema Texel What women want (aanvang 14.30 en 19.00 uur), 102 echte Dalmatiérs (15.00 uur). Cast away (21.00 uur) en Ik ook van jou (21.45 uur). Maandag 26 maart: In Question Plaza in Den Burg begint om 18.30 uur de derde ronde van het ensemblefestival, met deel name van diverse ensembles. De toegang is gratis. De gevolgen van de derde Rijksnota PKB Waddenzee worden door verschillende ministeries uit de doe ken gedaan tijdens een openbare voorlichtingsavond in het gemeen tehuis, die om 19 30 uur begint De nota is daar af te halen bij de sector Ruimte en Wonen. Mevrouw drs. Ch. Rodrigues Pereira, deskundige op het gebied van de Hebreeuwse taal en de midrash, spreekt voor het Leerhuis nogmaals over 'de dromen van Jozef'. Locatie is de Vermaning in de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Cast away (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). Dinsdag 27 maart: De baptistengemeente Texel draait in het eigen gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg de film 'Sterker dan striemen', over een christelijk opgevoed jongetje dat in Afrika wordt ontvoerd en als slaaf tot de islam wordt bekeerd. De toe gang is gratis. Aanvang 20.00 uur. De afdeling dialect van de Historische Vereniging heeft een bij eenkomst in Tusse de banke. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Cast away (aanvang 20 00 uur) en Angels of the universe (20.30 uur). Veerdienst TESO zet vandaag (vrijdag) tot 16.05 uur twee boten in. Er worden geen wachttijden ver wacht. De Molengat vervangt van ben als belangrijkste doel hun publiek te overleven. Niet alleen een Europees publiek, want de groep toert ook geregeld door Nieuw- Zeeland, Australië en Amerika. Maar nooit meer dan maximaal vier maanden per jaar. Dit houdt hun vriendschap vers en bespaart ze, vol gens eigen zeggen, een psychiater. Het concert van The McCalmans in Question Plaza begint donderdag om 20.30 uur. De kaartjes kosten ƒ17,50. Voor inlichtingen en de voorverkoop kan men terecht bij Nauta Boek en hotel De Lindeboom. 'Sterker dan striemen' is de naam van de speelfilm die de baptistenge meente Texel dinsdag presenteert in het eigen gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg Het verhaal gaat over een Afrikaans jon getje dat christelijk is opgevoed, maar door een Arabische stam wordt ontvoerd en als slaaf verkocht. Als geluk bij een ongeluk wordt hij geadopteerd door een bemiddeld islamitisch echtpaar, dat hem liefdevol opvoedt. De herinne ring aan zijn moeder en broertje laten hem echter niet los. De film, die vijftig minuten duurt, is gemaakt in opdracht van de interkerkelijke organisatie Open Doors, 'om een mond te zijn voor miljoenen Afrikaanse christenen die zelf monddood gemaakt zijn'. De presentatie begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. De film wordt minder geschikt geacht voor kinde ren onder de 12 jaar. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week: zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag en donderdag sleepnetvissen. garnalen proeven en...naar de robben. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUUBT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Nu bereikbaar via Pontweg, afslag 8 onuuftd'(h«dc« zijn wij muon nierdjg 14.00 en zondag ca liOO uur (estocen Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse Bakkenweg 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) 3EURT MET! Zaterdag 24 maart Symfonieorkest Aanvang 20.00 uur, toegang ƒ15,-. Parks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp, tel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen T 2.00 - snoeken 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét adres voor: feesten partijen recepties etc. Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). RESTAURANT Stappeland 6, 1796 BS De Koog Tel. 0222-327222, fax 327333 www.hotelgreenside.com Gospelkoor The Messengers, dat onder leiding staat van dirigent Jaap van der Slikke, verleent zondag medewerking aan het 'Uur voor iedereen', dat wordt gehouden in de gereformeerde kerk van Den Burg en om 19.00 uur begint. Voorganger is dominee M.G.J. Roepers. Hij spreekt over 'het licht der wereld'. Jan Kruithof bespeelt het orgel. De Hillbilly Dance Club Texel houdt zondag de laatste 'open line dance Sunday afternoon' van het winterseizoen. Deze vindt plaats in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild en duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Voor beginners en licht-gevorderden is er onder leiding van Marleen Terwindt een mini-workshop, die de gelegen heid biedt om kennis te maken met deze dansvorm. DJ P presenteert de Texelse line dance top 20, samenge steld op basis van de voorkeuren van de bezoekers van het voorgaan de evenement. Verder is er volop 'vrij dansen' op muziek van CD's. De entree bedraagt ƒ5,-; kinderen heb ben gratis toegang. maandag 15 00 uur tot vrijdag 9.00 uur het vlaggenschip Schulpengat, dat een reparatie moet ondergaan. Bij grote drukte kunnen dan wacht tijden ontstaan. Vr. 23 7.35 en 19.55 u Za 24 8.17 en 20.24 u. Zo 25 10.00 en 22.05 u. Ma. 26 10.30 en 22.34 u Di. 27 11.04 en 23.05 u Wo 28 11.10 en 23.34 u. Do 29 11.20 en 23.55 u Vr. 30 11.56 en 0.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 1 april op om 7.13 uur en gaat onder om 20.12 uur. 25 maart nieuwe maan; 27 maart springtij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9