6 Peiagia wijkt uit voor tropische cycloon G^nD°pM"enf Verhuur dienstwoning aar toeristen mag voor ƒ4.000 Gasten niet welkom op veehouderijen Noodscenario voor uitbraak mkz klaar Gemeente wacht met aanschaf gymmateriaal Wiggers begint eerst Texelse dakdekbedri .TEXELSE COURANT" Havenplannen gepresenteerd Kledingbeurs Mkz dupeert kampeerboeren Cabaret-café Haven G-team zoekt collectanten Rommelmarkten Sportvissen Jazzdansdag n 13 eclrij vig/ie/l DINSDAG 27 MAART 2001 -re"*'' —W Gevlucht voor de cycloon Dera konden de opvarenden van Peiagia hun werkzaamheden golven, die het schip voor de mensen in de rubberboot af en toe aan het oog onttrokken. De tropische cycloon Dera heeft de opvarenden van de Peiagia, die zich ten zuiden van Madagaskar bevindt, flinke hinder bezorgd bij het uitvoe ren van hun programma. Om de he vige winden in het centrum van de storm te ontwijken was het NIOZ- schip - waar tweemaal per dag de stormverwachtingen worden ontvan gen - gedwongen tegen de bedoe lingen in naar het westen uit te wijken. Bij de kern van de cycloon kwamen windsnelheden voor van 140 kilome ter per uur (windkracht 12) en, zoals de weerdienst het omschreef, 'feno menaal hoge golven'. Op 250 mijl van de kern, waar de Peiagia 'dekking' zocht, stond windkracht 6 en konden de werkzaamheden aan boord be trekkelijk normaal doorgang vinden. 'Van de cycloon merkten we daar voornamelijk de hoge wolken structuur in het oosten, en een dei ning uit die richting met een hoogte van ruim vier meter', meldt expeditie leider Hendnk van Aken. 'Nadat Dera naar het zuidoosten was verdwenen en opgenomen in een normale de pressie, kon de Peiagia weer oost waarts varen en de waarnemingen voortzetten.' De Peiagia is nog steeds betrokken bij het meetprogramma ACSEX, als bijdrage aan het Nederlandse klimaatonderzoek. Doel is vast te stellen hoe de Oost-Madagaskar- stroom bijdraagt aan de Agulhasstroom ten zuiden van Zuid- Afrika, en daarmee aan de uitwisse ling van water tussen de Indische Oceaan en de Atlantische Oceaan. Bij deze uitwisseling is relatief zout water betrokken, dat waarschijnlijk het zoutgehalte in de gehele Atlan tische Oceaan beïnvloedt, ook in noordelijke wateren als de Groenlandzee. Daar maakt het rela tief hoge zoutgehalte het mogelijk dat de warmte - in een dikke waterlaag naar het noorden gevoerd door de Golfstroom en de Noord-Atlantische Stroom - wordt afgegeven aan de atmosfeer. 'Hierdoor kennen we in noordwest Europa een relatief warm klimaat. Veranderingen in de aanvoer van water uit de Indische Oceaan kunnen het klimaat in Europa beïn vloeden', aldus Van Aken. De gegevens die de Peiagia inmid dels ten zuiden van Zuid-Afrika heeft verzameld, wijzen er op dat de oceaancirculatie op dit moment dras- voortzetten. Wel waren er hoge deining- lFoto NtOZl tisch verschilt met de situatie in voor gaande |aren. Dit komt overeen met de gegevens die vorige maand door de Peiagia ten zuidwesten van Kaap stad werden verzameld tijdens het MARE-project. 'Ook daar werd een abnormale oceanografische situatie waargenomen. Dit duidt er op dat de uitwisseling van water tussen de In dische en Atlantische Oceaan afge lopen jaar onderbroken is geweest.' Volgens onderzoekers aan de Univer siteit van Utrecht hangt dit alles sa men met een uitzonderlijke situatie in de tropische en subtropische Indi sche Oceaan. Een gevolg is onder meer de cycloon Dera, die uit een tro pische depressie boven het warme water tussen Madagaskar en Mo zambique ontstond en die vervolgens naar het zuiden trok. Het ontstaan van die cycloon en de beweging er van naar het zuiden werd op de voet gevolgd door de Zuid-Afrikaanse weerdienst, mede geholpen door meteorologische waarnemingen van de stuurlieden van de Peiagia. Meer informatie over de avonturen van de Peiagia en haar opvarenden is te vinden op de website met het adres: www.nioz.nl. Ook Funfarm De Mient, die zondag 1 april haar deuren zou openen voor het zesentwintigste seizoen en dit een dag eerder had willen inluiden met een open dag, houdt de deuren in verband met het gevaar van mond en klauwzeer tot nader order geslo ten. De plannen voor de verdere (toeris tische) aankleding van de haven van Oudeschild zullen op dinsdag 24 april worden gepresenteerd door advies bureau Striking Concepts. Vanaf 16.00 uur is er in het gemeentehuis een besloten bijeenkomst voor het college, de raadsleden en diverse genodigden. Om 19.30 uur begint een openbare presentatie in dorps huis 't Skiltje. In de Witte Burcht in Den Burg wordt zaterdag 7 april tussen 9.00 en 16 00 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweedehands kleding gehouden. Het gaat ditmaal om zomerkleding. Wie zelf iets heeft aan te bieden, kan dat de dag ervoor doen tussen 18.30 en 21.00 uur. De kledingstukken moeten geprijsd worden ingeleverd. De organisatie zorgt voor verkopers, zodat de aanbieders niet zelf de hele dag bij hun koopwaar hoeven blijven. Zi| betalen in ruil daarvoor ƒ0,50 per kledingstuk. Wordt dat verkocht, dan komt daar nog eens 0,50 bovenop. Afrekenen gebeurt na de verkoop, tussen 17.30 en 18.00 uur. Kleding die tijdens de verkoop niet van eige naar verwisselt, gaat desgewenst naar een goed doel. Meer informatie wordt verschaft via tel. 319 315 of 314 762. De strijd tegen de volgens de gemeentelijke huisvestings verordening illegale verhuur aan toeristen van panden die tot de permanente woningvoorraad behoren, blijft er één van vallen en opstaan. Boekte de gemeente onlangs voor de rechter nog een eclatant succes tegen de recreatieve verhuur van een 'gewone' woning in De Koog, tegen Cor Westdorp van hoeve Dorpszicht bij De Cocksdorp beet de gemeente in het stof. De dienstwoning van Westdorp mocht van de Alkmaarse bestuursrechter zonder onttrekkings vergunning aan toeristen worden verhuurd. De hoge huur prijs en de nabijheid van agrarische opstallen gaven daar bij de doorslag, zo is op te maken uit de nu pas vrijgegeven motivering van het vonnis. Agrariër Westdorp bestreed het handhavende optreden van de ge meente, dat in dit geval zijn doel voor bij zou schieten. Het doel van de aan pak van de illegale verhuur door de gemeente is het stukje bij beetje be strijden van de woningnood, door onttrekking aan de permanente woningvoorraad een halt toe te roe pen. Westdorp werd per aanschrij ving gemaand zijn dienstwoning 'per manent' en niet toeristisch te verhuren, op straffe van een dwang som van 250,- voor iedere dag dat hij in overtreding is. Volgens de wet en de toepasselijke gemeente verordening was de gemeente for meel gezien bevoegd om de handha ving door te zetten, maar voor iedere beschikking geldt altijd de eis dat het nagestreefde doel en het gehan teerde middel in balans moeten zijn. Bestuursrechter mevrouw M. Zijp vond dat daarvan geen sprake was omdat een huurwoning met een huur prijs van ƒ4000,- per maand het volkshuisvestingsbelang eenvoudig weg niet kan dienen. In haar opinie vormt zo'n uitzonderlijk hoge huur prijs een onoverkomelijk beletsel voor 'gewone' woningzoekenden. Daar mee legde zij het verweer van de gemeente, dat de verhuurbaarheid niet door de hoge huurprijs werd uit gesloten, naast zich neer. Volgens de gemeente kon de woning wel dege lijk zijn nut hebben voor de Texelse woningmarkt. Als de dienstwoning voor permanente verhuur beschik baar komt, kan zij dienen als doorstroomwonmg. Wie luxer wil gaan wonen op Dorpszicht, laat een goedkopere huurwoning achter voor een huurder met een gemiddeld bud get. Bovendien zou de gemeente er geen bezwaar tegen hebben indien een overkanter zonder binding met Texel de dienstwoning zou betrekken, als de recreatieve verhuur maar werd gestaakt. Bestuursrechter Zijp was het verder met Westdorp eens dat een perma nente huurder milieutechmschi zwaren zou kunnen maken, omü dienstwoning op korte afstand van bedrijfsgebouwen. Vanwa mestsilo, die op slechts 33 mei plaats van de voorgeschreven! meter van de woning staat zoutf dorp verplicht kunnen worden! geurbeperkende maatregelen tel fen of het aantal stuks rundvee if te brengen. De bestuursrechter oordeelde d gemeente aan Westdorp vooi bedrijfswoning onttrekkingsvergunning moet v nen De gemeente kan tegen hel nis hoger beroep instellen bij del van State. Mocht het vonnis sl houden, dan betekent dit dat di meente te allen tijde moet aant: dat de illegale verhuur aan toer nadelig is voor de Texelse wo; zoekenden, wil zij met succes kv optreden en dwangsommen oj gen. Bij een huur van ƒ4000,- maand is er van onttrekking aa permanente woningvoorraad vd de rechter geen sprake, zeker al gaat om een woning op een ba erf met stankoverlast. Dat impli dat het huidige handhavingsb moet worden bijgeschaafd voon dere woningen. Wellicht zou d; meente de toeristi slaapplaatsengrens uit de bes mingsplannen als extra argume gen de groei van recreatiewoni kunnen aanvoeren en zo de stnj gen de verhuur van permaneu doelde woningen aan toer kracht bijzetten. Bij de gemeente ligt een nood scenario klaar, voor het geval er op Texel mond- en klauwzeer op treedt. Volgens wethouder Schil ling weet iedereen wat moet wor den gedaan en worden alle betrokken (hogere) ambtenaren en bestuurders opgepiept Uit voorzorg heeft de gemeente een deel van de voorraad citroenzuur van Cavo-Latuco geclaimd. Van veehouders, hobbyboeren, andere landbouwers en particulieren wordt grote voorzichtigheid ge vraagd. Uit een evaluatie door de betrokken ambtenaren concludeert het college dat de genomen maatregelen rede lijk werken en worden nageleefd. 'Al les staat of valt met discipline. Wij hebben alle denkbare maatregelen genomen', aldus wethouder Schilling. Toch werd hier en daar nonchalance bespeurd, zoals krantenbezorgers, honden die niet werden aangelijnd en collectanten die in dit een deel van het buiten gebied huis-aan-huis de deur langs gingen. Zi| hadden kenneli|k de boodschap van het Texelse afdeling gemist, die naar eigen zeggen woensdag al had doorgegeven dat in het buitengebied niet moest wor den gedaan. Desondanks hopen de organisatoren dat uit de telling van vandaag een hoge opbrengst zal blij ken Teso laat bij monde van Jan Bloem weten dat de reizigers veel begrip tonen. Staatsbosbeheer heeft het wandelpad tussen de Mokbaai en Loodsmansduin afgesloten en de MAB heeft al haar evenementen af gelast. Op het bedrijf van Arco Eelman in Het Noorden, die mest- kalveren had geïmporteerd uit Frank rijk, is definitief geen sprake van mkz, zo bleek uit een tweede klinische test. Het crisisteam, dat vorige week al enkele persbijeenkomsten organi seerde, zal de media informeren. Boeren die verdacht vee aantreffen zullen dit melden aan de veearts, die het scenario in werking stelt. In dat geval zal burgemeester Joke Gel dorp, die momenteel op vakantie is, niet worden teruggeroepen. Discipline Boeren gaan volgens WLTO-voorzit- ter Jaap Hin gedisciplineerd te werk. De aanvoer van veevoer op boeren bedrijven is afgelopen weekend in urgentievolgorde hervat en ook de melk is weer opgehaald. Door de voorzorgsmaatregelen die de chauf feurs moeten nemen duurt het werk aanzienlijk langer dan normaal ge sproken. Controleurs van de NAK, die bij gemengde bedrijven het erf met op mochten, zijn weer welkom. Onder andere op het akkerbouw/ veehouderijbedrijf van de familie Van Heerwaarden in Eierland. 'Voor een bedrijf als het onze is het best een moeilijke afweging. Aan de ene kant zijn we als de dood dat het vee be smet raakt, maar aan de andere kant moeten de pootaardappels worden verscheept. We hebben daarom overal op het erf ontsmettingsbakken staan. Want controleurs komen op veel boeren erven. De rugspuit ge bruiken we om de banden van vrachtwagens mee te ontsmetten. Het zijn internationale transporteurs, die kijken op van al die maatregelen. Een chauffeur zei dat hij in Frankrijk zó het erf kon oprijden, niemand die er iets van zegt. Hier worden ze eerst bij Teso ontsmet en later op het be drijf. Je kunt niet voorzichtig genoeg zijn.' In Question Plaza vindt vrijdag het maandelijks Cabaret-café plaats, waarin het lokale nieuws wordt be sproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Gespreksleiders Anja Roubos en Gerard Timmerman spre ken met mensen uit de actualiteit, de dwaalgast leest een aflevering van het feuilleton 'Mosselweg 14' en de muziek tussendoor wordt verzorgd door Dirk Eelman en Gerrit Terwindt. Verder aandacht voor het asiel zoekersbeleid, het gemeentebestuur en de weersomstandigheden en veel muziek - op eigen teksten en op tek sten van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn. Cabaret-café begint om 20.15 uur. de toegang is gratis. Voor meer informa tie: www.cabaretcafe.nl. In de haven van Oudeschild vinden tot en met 15 april dak werkzaamheden plaats om de dam- wand te inspecteren. Deze werk zaamheden vinden in de hele haven plaats, ook in de havenmond. Het scheepvaartverkeer dient voorzichtig te passeren. Op vrijdag, zaterdag en zondag wordt er niet gewerkt Meer informatie is te krijgen bij haven meester, tel. 312710 of 06-15028380: e-mail texo@dnh.rws.minvenw.nl. Het G-team van Texel'94, dat op het eiland de nationale collecte voor ge handicapten coördineert, is op zoek naar vrijwilligers die in de week van 8 tot 14 april met een bus de deuren langs willen. Gezocht worden nog collectanten voor Den Hoorn, 't Horntje, Oosterend en Oost. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij Theo Franchimon, Gravenstraat 19 in Den Burg. tel. 314 749 (eventueel inspreken op ant woordapparaat) of tel. 313 141 (De Bolder). Rondom de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wor den op 21 april, 19 mei en 30 juni rommelmarkten gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. De markten beginnen steeds om 9.00 uur en duren tot 14.00 uur. Het risico op besmetting door mond- en klauwzeer kan bij kampeerboeren voor een flinke inkomstenderving zorgen. Dat de erven van veehouderijen in ieder geval tot 1 april zijn afgesloten le vert nog weinig schade op. Maar als dat ook met Pasen, wanneer het kampeerseizoen op gang komt, het geval zal zijn, dan is het nadeel groter. Kampeerboer én schapenhouder Cees Comman deur heeft wel een fikse strop. Hij heeft de eerste groepen moeten afzeggen. Bij de meeste boeren geeft een rood/ wit gestreept lintje aan dat 'gewone' bezoekers met welkom zijn op het erf. Op boerenerven mogen alleen veeartsen, monteurs, dokters en an dere 'nooddiensten' het erf op. Bur gers wordt opgeroepen boeren- weggetjes te vermijden. Het ontvangen van overkantse gasten is verboden, dus ook geen verhuur van appartementen, zomerhuizen en kamperen bij de boer. 'Het is nu zó vanzelfsprekend, dat we als Vereniging van Texelse Kampeer boeren nog geen advies hebben la ten uitgaan', aldus voorzitter Jan van Heerwaarden, die met het kampeer seizoen voor de deur geen enkele zicht heeft op verdere ontwikkelin gen. 'Krijgen we een explosie van mkz, of niet? Blijven de huidige maat regelen van kracht? Pas als we meer De gemeente wacht voorlopig met de aanschaf van materiaal voor de Texelse gymverenigingen, zo meldt een woordvoerder. De accommo datie van gymverenigingen is veelal verouderd, maar toch wor den nog geen nieuwe materialen aangeschaft. Enkele tijd geleden is zelfs ternauwernood een ongeluk in de gymzaal van Oosterend voor komen. Tijdens een gymles voor de jeugd in Oosterend kwam een bevestigings puntje van één van de ringen naar be neden. Bij nadere controle, waarbij de ringen versteld werden, schoot de betreffende ring eraf. 'De schrik zat er goed in', zegt gymleraar Jeroen Plag. 'Stel dat het tijdens een zwaai- oefening was gebeurd. We hebben gelijk met de leverancier gebeld, die zei dat alles veilig was. Het zou mooi zijn als er eens nieuwe accommoda ties kwamen.' Plag stelt dat zowel scholen als gymverenigingen daar baat bij zouden hebben. De ge meente moet volgens hem een stap durven zetten. 'Ik begrijp dat het geld kost, maar je moet durven investeren. Je krijgt er waarschijnlijk veel plezier voor terug. Er moet vriendelijker ma teriaal komen. Kinderen willen minder springen als ze weten dat ze hard neerkomen, dat is logisch. Ook zou het leuk zijn als er bijvoorbeeld meer voetballen komen; als een bal te ver wordt weggeschoten is het makkelijk als je meerdere ballen hebt. Het zou de gymles ten goede komen.' 'De gemeente controleert de gym- accommodaties twee keer per jaar', stelt een woordvoerder van de ge meente. 'Wij kregen het ook te horen en er is inderdaad contact met de le verancier opgenomen. Die noemde het voorval onmogelijk, zij garande ren veiligheid. Toch willen we er iets aan doen, want de veiligheid van ge bruikers staat voorop.' De zegsman noemt de enorme ontwikkelingen die momenteel in de gymwereld gaande zijn. 'Het gebruik van andere, nieuwe materialen is erg in the picture. Die ontwikkelingen volgen we bij de ge meente met argusogen. We hebben laatst een workshop gehad waarin deze verschillende materialen wer den getoond. Ook is de gemeente in gesprek met de verschillende gym verenigingen en de Sportraad.' De woordvoerder vindt de kwaliteit van een nieuw inventaris van groot be lang. 'We willen een goede investe ring doen, het is toch gemeenschapsgeld waar je over praat. Het nieuwe materiaal vertoont nog kinderziektes, die moeten er eerst uit Maar als de tijd rijp is zullen we zeker niet achteraan staan om de komende jaren nieuw inventaris aan te schaffen voor de gym verenigingen.' duidelijkheid hebben, kunnen we een advies geven. Tot die tijd heb ik er alle vertrouwen in dat iedere kampeer boer verantwoord handelt, of ze nu lid zijn of niet.' De vereniging telt 62 le den, terwijl er op Texel 70 vergunnin gen zijn verstrekt. De bruto-inkom- sten kunnen per bedrijf per seizoen oplopen tot circa ƒ15.000,- 'Net als agrarisch natuurbeheer is kamperen bij de boer een vorm van verbreding van de landbouw, waar een stukje meerinkomen uit is te ha len. Echt veel stelt het nog niet voor, daarvoor zouden we van acht naar vijftien eenheden moeten, waarvoor wij als vereniging al langer pleiten.' Voor kampeerboeren of verhuurders die gasten moeten afzeggen, heeft het rijk geen schaderegeling. Even min voor andere directe schade, zo als weggegooide melk. Alleen voor het ruimen van vee bestaat een ver goeding. Procederen door boeren of VW heeft geen zin, want iedereen kan zich beroepen op overmacht. Schapenhouder/logiesverstrekker Cees Commandeur aan de Stolweg heeft voor het afgelopen weekend honderd gasten afgezegd. In een ijzige kou bij een krachtige noordoostenwind werd zondag de tweede wedstrijd om het club kampioenschap van de Sportvisclub Texel gevist. De wedstrijd, die in ver band met de MKZ-dreigmg van het Lancastermonument naar de Kaap was verplaatst, werd door zes leden bezocht. De volgende wedstrijd wordt zondag 8 april ook bij de Kaap gehouden, aanvang 8.00 uur. De Paaswedstrijd wordt gehouden op maandag 16 april, vanaf 9.45 uur bij de dijk voor Oudeschild. Opgave vóór 12 april via tel. 317297 of 315116. Uitslagen Senioren: 1 Frans Bos. 2 vissen, 44 cm; 2. Nico Tessel 124; 3. Poul Verhagen 1,21. Jeugd: 1 Dennis Witte 1,18. Jongens en meisjes van groep 3 tot en met 8 van de basisschool zijn za terdag welkom in de Burgemeester de Koninghal om mee te doen aan de jazzdansdag, die wordt georgani seerd door de jeugdraad van Gym nastiek Vereniging Texel. Ze hoeven geen lid te zijn. Het evenement begint om 10.00 uur en wordt om 17.00 uur afgesloten met een voorstelling, waarin de deelnemers aan ouders en andere belangstele laten zien wat ze samen die di elkaar hebben gezet. Als thema deze editie is gekozen voor 'dit Kinderen houden zich bezig schminken, decors bouwen, kle maken en dansen. Deelname is tis. De kinderen moeten wel zeil zwarte kleding en een lunchp; zorgen. Er waren al wel bouw- en Installatiebedrijven die dakwerk verrichtten, maar een gespeciali seerd dakdekkersbedrijf was er nog niet op Texel, afgezien van riet dekker Axel Wetsteen. Deze leemte in de bouwwereld wordt sinds kort ingevuld door Martin Wiggers, die in de bedrijfsschuur van Jan Agter achter garage Nagy in De Koog voor zichzelf is begon nen. 'Er is genoeg werk voor een gespecialiseerd bedrijf. De aanne mers hebben het erg druk en het dak wordt dan vaak een soort sluit post.' Martin Wiggers was 16 toen hij van de LTS afkwam. Hij solliciteerde door aan te bellen bij bedrijven en te vra gen of ze werk voor hem hadden. Loodgieter Veltkamp zei: 'Je kunt maandag beginnen.' Na Veltkamp volgde loodgietersbedrijf Geus en vervolgens werkte Wiggers tien jaar bij installatiebedrijf De Wit in Den Hoorn. 'Twintig jaar heb ik voor een baas gewerkt. Installatiewerk, maar ook op het dak. De wil om een eigen bedrijf te starten heeft altijd geslui merd. Een hoop sores, denk je dan. Maar het bloed kruipt, het zit in de familie: in IJmuiden zijn veel winkels met de naam Wiggers.' Hij besloot zich toe te leggen op dak- dekken en dacht eerst de schuur in zijn achtertuin te gebruiken. 'Jan Agter had aan het Mienterglop net een grote loods neergezet. Hij had lang niet alle ruimte voor zichzelf no dig. Toen hij hoorde van mijn plannen, vroeg hij of ik met een deel wilde hu ren. Ik ben blij dat ik het heb gedaan. Hier heb ik de ruimte en plezi contacten met de buren. Je ku kaar met raad en daad bijstaan Mede dankzij het netwerk aan tacten dat hij in die twintig ia klanten en collega-bedrijven l opgebouwd, zit Wiggers niö I werk verlegen. 'Het is natuurlijk een goede tijd om met een bei) starten. Er is volop werk, de bom klusbedrijven hebben het nM druk. En als eenmanszaak bi flexibel: als er iets is. bijvoorbeefc I lekkage, ben ik meteen beschik I Alleen als het regent, dan houdt I mij alles op.' Wiggers wil het gun I economische tij gebruiken oml stevig in de markt te zetten en I goede reputatie op te bouwen, i mensen hem ook weten te «if zodra het wat minder gaat. Naast het reguliere dakwerk Wiggers zich gaan bezighouden de nieuwe Texelse trend: duura bouwen. 'Er is nog niet zoveel naar, maar het zit er wel aan men. Ik wil veel met rubber werken. Daarmee heb ik op bet® kennisgemaakt. Het is natuurproduct dat maar liefst v jaar meegaat.' Het ondernemerschap bevalt her nu toe uitstekend. 'De vrijheid, r ook de verantwoordelijkheid i draagt, zie ik als voordelen. Ik rr zélf de afspraken met de klant en wat de naleving betreft niet afha' lijk van anderen.' Wiggers is nisch bereikbaar via nummer 3| 29 of 06-22 39 33 71 '"'•'lli v: 06 -103 Martin Wiggers begint na twintig jaar voor zichzelf. 'Je moet natuurlijk wel eerst een vak in de vingers hebben. <Foto 8*1

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 6