Sport fexel'94 na verlies In degradatiezone ri Ingrid van Lubek verrast bij WK wintertriatlon Nieuwe Eierlandsche Huis begint vorm te krijgen .TEXELSE y courant- Jitslagen voetbal G-team maakt tien doelpunten Programma zaalvoetbal Klaverjassen Bowlingleague Erwin Goënga vijfde in Tronée Van Rijsseiberghe surft sneller dan wereldkampioen Kosten verbouwing hoger dan verwacht ZDH dichtbij stuntje tegen koploper ASV De Koog verliest in hectisch duel Robert Bakker verslaat broer in zwemloop dinsdag 27 MAART 2001 ixel'94 blijft zeer matig presteren, ndag werd in Medemblik met 2- erloren van MFC. Met nog zeven •dstrijden te spelen - twee uit en if thuis - staat de Texelse forma- ie op een gedeelde laatste plaats t WGW, dat wel eenmaal vaker actie kwam. Het wordt hoog tijd de komende weken punten te ikken, aangezien de ploeg an- irs wel eens uit de derde klasse iu kunnen degraderen. t als in voorgaande weken kon xel'94 niet in de sterkste opstelling in de wedstrijd beginnen. Marcel (kuitblessure) en Emiel Keyser ikblessure) ontbraken, terwijl 'in Koning lang niet heeft gevoet- ild en met fit genoeg werd geacht lor een plek in de basis. Hij was imen met Cor Vlaming wisselspeler. ;erim-coach Wim Koorn, die de met Igklachten afgehaakte Luc Post irving, kon wél weer beschikken rer aanvoerder John List, die terug is van vakantie. de openingsfase golfde het spel iel op en neer. Zowel MFC als ixel'94 kreeg kansen. De defensies in beide teams bleven evenwel las in eigen huis en beletten de invallers het scoren. De beste en ivaarli|kste inzet kwam na acht mi lten van de spits van de thuisclub, via de onderkant van de lat in de inden van Bart Heerschap schoot, ik in het vervolg van de wedstrijd jacht de keeper van Texel'94 nog ikele knappe reddingen op zijn lam. John List deed iets terug door inuit een directe vrije schop hard op iel te schieten. De keeper voor- 'am een doelpunt ten koste van incomer. Marco Koorn liep vijf mi lten later een gele kaart op door zijn lenstander onreglementair aan te illen. Iverwege de eerste helft kwam de klad erin bi| de Texelaars. Door non chalant spel leden ze veel balverlies en gaven ze de fellere en slagvaardi gere spelers van MFC-coach Putting de gelegenheid een offensief te ont wikkelen. Toch leek Texel'94 als eer ste te scoren. Spits Niels Dubbelt kreeg na drieëntwintig minuten spe len de bal perfect aangespeeld door Marco Koorn, ontdeed zich van zijn verdedigers en kwam alleen voor de keeper. Deze weigerde echter te ca pituleren. Tien minuten voor rust be hoedde Bart Heerschap zijn ploeg voor een achterstand, maar enkele minuten later was hij kansloos, toen Johan Annema, de gevaarli|ke rechterspits van MFC, de diepte koos en op doel schoot: 1-0. Na de rust kwam Cor Vlaming in de ploeg voor Erik Wuis. MFC maakte vanaf de aftrap duidelijk niets weg te willen geven en zocht direct weer de aanval. Het Texelse doel werd diverse keren zwaar onder vuur genomen, maar de aanvallers van de gastheren sprongen slordig met de kansen om en presteerden het zelfs om de bal voor open doel over te schieten. Texel'94 speelde slordig en kon daar weinig tegenover stellen. Een klein kwartier voor het eind mocht Ralph Koning gaan douchen. Hij werd ver vangen door broer Erwin. die als centrumaanvaller moest proberen de ban te breken. In deze fase haalden de Texelaars alles uit de kast om een betere uitslag te bewerkstelligen, maar hun inzet werd niet beloond. Vijf minuten voor het einde bereikte de bal de rechterspits van MFC, die vol gens zijn eigen voorzitter drie meter buitenspel stond. Hij legde breed op teamgenoot Maurice Verbeek, die de tweede en beslissende treffer voor zijn rekening nam. Zondag speelt Texel'94 weer eens een thuiswedstrijd. Op bezoek komt Foresters uit Heiloo. jaterdag 24 maart fexel'94 B2-SVO/Texel'94 B1 7-1 Ton Zelo C1 -Texel'94 C1 afgelast •xel'94 C2-DWOW C1 xel'94 C3-BKC C3 Koog C1-Geelzwart C1 :n Helder D1 -Texel'94 D1 IRC D3-Texel'94 D2 ixel'94 D3-Succes D2 losterend D1-JVC D2 eKoog D1-HRC D2 xel'94 E3-Den Helder E1 voetbal ixel'94-WSV'30 2 2-7 f-2 5-4 0-2 6-2 3-3 3-4 5-6 1-5 exelse pupillencompetitie exel'94 F1a-Texel'94 E5 VCF1-SVQ E4 DH E2-ZDH F1 exel'94 E7-De Koog F1 V0 F2-Texel'94 F1b exel'94 F2a-Texel'94 F2b IVO E2-Texel'94 E4 DHE1 -Texel'94 E1 V0 E1-De Koog E1 'VC E2-Texel'94 E6 IVC E1-Texel'94 Meisjes 10-0 1-3 1-7 1-1 1-2 0-13 2-1 2-2 1-5 3-0 3-6 5-1 bejjre G-voetballers van Texel'94 zijn n vorm. Ze lieten zaterdag op het ligen hoofdveld na rust geen ipaan heel van WSV'30, dat met en 10-0 nederlaag de thuisreis laar Wormer moest aanvaarden. Het Frans Bos op doel in plaats van Ie afwezige Chris Zijm gingen de exelaars er direct flink tegenaan. Dat esulteerde na dik tien minuten in de er j 'Pen'n9s9°al van Martijn Verbeeke, een voorzet van Robert Eelman erzilverde Vervolgens waren Anton 'taal en Paul Bakker dichtbij 2-0. laar hen ontbeerde het geluk. Even iter was Paul Bakker opnieuw dicht- Hj een doelpunt. Zijn schot werd ge- lareerd door de keeper, die echter [iet kon verhinderen dat Martijn ferbeeke in de rebound zijn tweede loelpunt scoorde. Nog voor rust leek fan Frans Haverman er 3-0 van te laken, maar via de keeper en de lat ferdween de bal over het doel. la rust kreeg Texel'94 de smaak pas |oed te pakken. Robert Eelman schot in de linkerhoek), Jan Frans laverman (hard en hoog in het doel) in Peter Tuitman (ineens in de linker hoek) zorgden dat de score opliep tot ■0. Om een beetje wedstrijdritme op doen maakte de langdurige geb isseerde Theo Franchimon tien mi- iuten voor tijd zijn comeback Met lucces, want koud in het veld icoorde hij al 6-0 en later ook nog 8- De andere treffers kwamen op laam van Martijn Verbeeke (omhaal), jobert Eelman (rechterhoek) en Paul Jakker (eveneens rechterhoek). -oterdag spelen de Texelaars in w' faarlem-Zuid tegen HIS 2. Woensdag 28 maart Oosterend D1-De Krim D1 18.30 De Krim 5-Oosterend 4 19.25 Texel'94 6-ZDH 3 20.15 Klif 5-ZDH 2 21.05 Jelleboog heeft zaaldienst. Donderdag 29 maart Texel'94 C1 -De Koog C1 18.45 Oosterend 5-De Krim 3 19.25 RAB 2-Texel'94 5 20.15 NIOZ-De Krim 4 21.05 Oosterend heeft zaaldienst. Vrijdag 30 maart Oosterend E1-De Koog E1 16.45 De Krim D1 -Texel'94 D2 17.25 De Krim 2-Texel'94 3 18.15 Texel'94 1-Mantje 1 19.05 Jelleboog 1-Klif 2 20.00 De Koog 2-Klif 1 20.50 Texel'94 2-Casino 1 21.40 Klif 3-Oosterend 2 22.30 Voor de zevende keer dit seizoen wordt dinsdag 3 april in De Witte Burcht in de Molenstraat een open klaverjasdrive gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor een goed doel. Na afloop volgt nog een ver loting met kleine prijsjes. Deelname kost ƒ7,- per koppel, inschrijven tus sen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Het spelen begint om 20.00 uur. Het was donderdag een mooie speel avond voor André Barhorst van bowlingteam Badweg Sportief. Niet alleen gooide hij een serie van 743, met games van 209 en 214, maar ook wist hij daarmee zijn team naar een tweede plaats te spelen. Een plaats die gedeeld wordt met Hordifood. die van Heksenketel wist te winnen. Door van de nummer een - De Koogel - te verliezen, zakte All Stars van een tweede naar een vijfde plaats, terwijl TZN naar een vierde plaats wist te klimmen door net een puntje te pak ken op Visvogels. Uitslagen: All Stars-De Koogel 0-5, Visvogels-TZN 4-1; Pet's Place-Speelkwartier 1-4, Sommelt|es- Drogistenj Mets 2-3, Hordifood Heksenketel 4- 1Nooitgedacht-Badweg Sportief 0-5. Wielrenner Erwin Goënga is zon dag in een internationaal veld met 200 deelnemers vijfde geworden bij een wedstrijd in Tronée, in de Ardennen. De Texelaar, die voor DTS Zaandam rijdt, vluchtte sa men met teamgenoot Riek Flens één ronde voor de finish. Goënga bewees in de sprint Flens' meer dere te zijn. 'Het was een klimkoers over 80 kilo meter', vertelt Goënga. 'De deelne mers kwamen uit alle landen, en al lemaal van het hoogste juniorenniveau. Na ongeveer tien ki lometer demarreerde een ploegmaat van mij, Reimer Honig, met nog drie anderen.' Honig, die Nederlands juniorenkampioen is, zou uiteindelijk de race winnen, Goénga werd knap vijfde in het sterke deelnemersveld Deze week wil Goënga in Noordwest- Overijssel rijden. 'Ik ben daar vorig jaar derde geworden, en wil er graag weer heen.' In Tronée reden veel Nederlanders mee. Zij konden vanwege de uitbraak van mkz in eigen land niet rijden. Goënga heeft dit seizoen ook om een andere reden alleen nog maar in Bel gië gereden. 'Het zijn de bekendere koersen, dit is de beste manier om prof te worden, er staan ook scouts, onder andere van de Rabobank, langs de weg Dit seizoen eindigt Goënga voortdurend bij de eerste twintig deelnemers, een goed teken. Vorig jaar heeft de jeugdige renner stage gelopen bij het Rabobankteam. 'Ik kreeg drie dagen lang allerlei tests, en in de koers kreeg ik speciale op drachten mee.' Het doel van Goënga is duidelijk: 'Ik wil prof worden.' Zondag 25 maart MFC-Texel'94 2-0 ZDH-ASV'55 2-3 De Koog-WBSV 4-6 Wherevogels-Oosterend 15-1 Texel'94 2-Andijk 2 3-1 Texel'94 3-VZV 3 3-1 Nieuwe Niedorp 3-Texel'94 4 0-0 Hollandia T. A1 -Texel'94 A1 6-2 DEM B1-Texel'94 B1 5-1 Recreatievoetbal De Koog-ZDH 1-3 Texelse Boys-De Waal 4-1 Oosterend-SV Texel 5-1 Langlaufen is geen sport die ze ge regeld beoefent. Niemand was daarom minder verbaasd dan Ingrid van Lubek zelf toen ze vorige week tijdens de Europese kam pioenschappen wintertriatlon in Oostenrijk tot een twaalfde plaats reikte. Bij de wereldkampioen schappen in het Zwiterse Lenzer- heide ging het zaterdag nóg beter en werd ze tiende. Jaren geleden maakte triatlete Ingrid van Lubek kennis met het langlaufen. Daarna had ze de lange latten nooit meer ondergebonden, aangezien het NOC'NSF iedereen die in aanmer king wilde komen voor deelname aan de Olympische Spelen van 2000 had verboden dergelijke 'gevaarlijke' sporten te beoefenen. Nu, na al die laren waarin ze bijna alles in haar le ven onderschikt maakte aan de voor bereidingen op de Spelen, heeft ze echter besloten ten minste een jaar lang te doen waar ze zelf zin in heeft. Een crossloop in de Dennen, snowboarden in een wintersport gebied of meedoen aan de Halve Marathon van De Waal, mets is haar te gek. Vorige week stond ze in Oostenrijk 'zomaar' aan de start van de Euro pese kampioenschapen wintertriatlon, die bestaat uit een crossloop, een mountainbikerace en een skiloop. Ze was gevraagd door Marjanne Vlasveld, die al jaren mee draait in de internationale top in deze discipline. De Nederlandse kende de reputatie van Van Lubek op loop gebied en hoopte dat ze haar tijdens de wedstrijd als 'haas' van dienst kon zijn. Bij een temperatuur van amper drie graden boven nul en een snij dende oostenwind kracht 4 tot 5 beleefden de meeste deelnemers zondag weinig plezier aan de surfwedstrijden op de Langer- aarseplassen bij Ter Aar, de eerste klassieker van het seizoen. Dat gold niet voor Texelaar Adriaan van Rijsseiberghe, die alle toppers voor wist te blijven, inclusief de wereldkampioen. Van Rijsseiberghe, net hersteld van een griepje, leverde een bijzondere prestatie. Dat had hij niet alleen te danken aan zijn talent en motivatie, maar ook aan een goede voorberei ding. Terwijl veel andere deelnemers zich ondanks de kou vrij licht kleed den, bestond de outfit van de jonge Texelaar behalve een onderpak en een bovenpak ook uit een jack, een muts en handschoenen. Geen alle daags beeld in de surfsport, maar Van Rijsseiberghe trok er veel profijt uit. In de eerste manche finishte hij als tweede, vlak achter Marco van der Lippe uit Ter Aar, die al eens de Texel Race (de surfwedstrijd rond het ei land) op zijn naam schreef. In de tweede manche waren de rollen om gedraaid, waardoor de derde en laat ste de beslissing moest brengen. Maar de weersomstandigheden wer den toen zó bar, dat de organisatie besloot de wedstrijd te staken. Ge zien zijn prestatie in de tweede manche werd Van Rijsseiberghe tot winnaar uitgeroepen, vóór Marco van der Lippe. 'Het was echt héél erg', meldt Mark van Rijsseiberghe, de vader van de winnaar. 'Grote kerels stonden te huilen van de kou en de één na de ander moest opgeven. Joeri van Dijk, de wereldkampioen, haalde het ook niet.' Dat gold even eens voor Fabian Otto, die ook al een keer de Texel Race won. Europees kampioen Casper Bouman haalde de eindstreep wél, maar kwam met ver der dan de zesde plaats. Dorian van Rijsseiberghe, de jongere broer van Dorian, had griep en was te ziek om mee te doen Texelse ta lenten Everhardus en Douwe Monsma trainden zaterdag wel mee met de club in Ter Aar, maar versche nen zondag met aan de start Van Lubek wilde wel, alleen was de vraag of de liesblessure - die ze vo rige zomer opliep en die haar ernstig parten speelde bij de Olympische Spelen - al voldoende hersteld was. Ze was immers pas in januari weer met de looptraining begonnen. Ge sterkt door goede ervaringen in on der meer De Waal besloot ze toe te happen. En met ongekend resultaat. Het lopen ging beter dan ze had dur ven wensen en na het eerste onder deel vond ze zichzelf terug in een kopgroep met nog twee vrouwen, onder wie landgenote Vlasveld. Ook bij het fietsen verliep alles naar wens en dit onderdeel sloot ze af met een vierde plaats. Een gebrek aan tech niek wreekte zich tijdens het langlaufen, waardoor ze terugzakte naar de twaalfde plaats, toch nog een fraaie prestatie, temeer daar 'top vrouw' Vlasveld Europees kampioen werd In de afgelopen week oefende Van Lubek op aanwijzing van Vlasveld nog wat op haar remtechnieken bij het langlaufen en die trainingen be taalden zich zaterdag bij de wereld kampioenschappen uit. De wedstrijd voltrok zich onder erbarmelijke om standigheden, met veel wind. regen en natte sneeuw en over een nat en modderig parcours. Bij de crossloop - over een afstand van 6,8 kilometer - werden de dertig deelnemers over skipistes gestuurd met een helling van hier en daar meer dan vijftien procent. Menig-waaghals viel en raakte geblesseerd. Van Lubek liep behoedzamer, maar ging toch nog een paar maal onderuit, waarbij ze flinke blauwe plekken opliep. Na het eerste onderdeel ging ze als zesde over de streep. Bij het moutainbiken - over een afstand van 12 kilometer - hield ze die positie vast en toen volgde nog de gevreesde 10 kilome ter lange skiloop over en door sneeuw die er niet erg wit meer uit zag. Slechts vier concurrenten pas seerden de onervaren Van Lubek, waardoor ze wedstrijd afsloot als tiende. Vlasveld veroverde ditmaal de derde prijs. 'Ze was heel erg tevreden', meldt Luc van Lubek, die zijn dochter na afloop even aan de telefoon had. 'Haar lies heeft het prachtig gehouden en ze vertelde dat ze plannen had om 's winters meer met deze sport te doen. Installateur Silvia Witte aan het werk tijdens de verbouwing van het Eiertandsche Huls. Terwijl in de ene afdeling puin wordt geruimd, worden in de an dere nieuwe plafonds, tegels en elektriciteit aangelegd. In het Eierlandsche Huis wordt momen teel hard gewerkt aan de renova tie en herinrichting van het Cocksdorper gemeenschaps centrum. Vrijwilligers en medewer kers zetten hun beste beentje voor om het project vóór de streef datum van eind mei klaar te heb ben. Maar de eerste tegenvaller is een feit: de verbouwing valt aan zienlijk duurder uit dan het budget van ƒ900.000,- dat de raad er voor heeft beschikbaar gesteld. Nu oogt het EH nog rommelig, maar straks beschikt Texels noordelijkste dorp over zo'n 500 vierkante meter waarin als nooit tevoren dorps- en verenigingsactiviteiten kunnen wor den ontplooid. Het complex, dat tot voor kort onderdak bood aaneen school, een dorpshuis en een zwem bad, zal uit eén grote ruimte bestaan, die door het plaatsen van tussen wanden naar wens is op te splitsen in vier kleinere. 'Doordat deze scher men geluidswerend zijn. hoeft de ene activiteit geen last te hebben van de andere, zoals in het verleden wel het geval was. Zolang de school nog met uit was, mochten geen andere acti viteiten worden gehouden', aldus Henk Gieze, voorzitter van de bouw commissie, die de werkzaamheden zelf begeleidt. Als aanspreekpunt en manusje van alles is hij dagelijks in het dorpshuis te vinden. Woensdag was hij in gezelschap van medewer kers van bouwbedrijf Daalder, installateurs van IGT, tegelzetter Huisman en 'plafondboeren' van 8ST. Aan zelfwerkzaamheid ont breekt het in De Cocksdorp met. Gieze: 'Vrijwilligers hebben bijvoor beeld 5000 betonstenen gebikt, zo dat ze opnieuw gebruikt kunnen wor den. Alleen al aan stortkosten besparen we ons daarmee 12 cent per steen.' Wijzend op de lambnsering in de ruime zaal waar tot voor kort het zwembad was geves tigd. 'Ook die hebben we in eigen beheer gemaakt. Aardig is ook dat bierbrouwerij Grolsch ons heeft ge adviseerd over de kleurstelling.' De werkzaamheden worden zodanig uitgevoerd, dat zodra deze ruimte in het voormalige zwembad klaar is, de dorpshuisactiviteiten tijdelijk hierin worden ondergebracht en de rest van het gebouw onder handen wordt ge nomen. Verder wordt gewerkt aan de peuterspeelzaal, die wordt gehuis vest in een voormalig klaslokaal. In (Foto Gerard Timmerman) een ander klaslokaal komt een tafeltennisruimte. Ondanks het hoge werktempo, is het nog maar de vraag of het karwei op tijd kan worden afgerond. 'De drukte in de bouw- en aanverwante bedrij ven is momenteel enorm. Er wordt enorm aan ze getrokken en dan heb je ze ook niet zomaar hier. Ze zitten te springen om personeel. En het zal er in de toekomst niet beter op wor den, want nog maar een handjevol leerlingen volgt een technische op leiding. Een zorgelijke situatie, terwijl het toch zo'n mooi vak is en tevens goed betaalt. Ik hoor dat een Texelse installateur nu al mensen uit Polen aan het werk heeft.' De verbouwing aan het EH startte een poos later dan Gieze lief was. 'We moesten wachten tot de nieuwe school gereed was, want eerder kon den de leerlingen niet over. We heb ben we de leerlingen er bij wijze van spreken moeten uit jagen. Door de vertraging van een half jaar ligt niet alleen de planning overhoop, maar is ook het werk eens stuk duurder ge worden Niet alleen is het bouwma teriaal zes procent duurder gewor den. maar we vallen ook in het hoge BTW tarief.' Gieze voorziet hierdoor een fikse overschnjdmg van het bud get. 'Het zou niet eerlijk zijn als we daar zelf voor moeten opdraaien, want de gemeente heeft de vertra ging van de bouw van de school im mers veroorzaakt.' Om het tekort te dekken, zal de Vereniging Gemeen schap Eierland vast en zeker weer aankloppen bij de gemeente, voor- spelt Gieze. Het is een goede krachttraining en misschien goed als voorbereiding voor haar eigen wedstrijdseizoen.' Voorlopig richt Van Lubek zich weer op de 'gewone' tnatlons, die in mei van start gaan. De meeste wedstrij den waarvoor ze zich inschrijft wor den in Europa gehouden. 'Er is geen budget meer bij de bond voor wed strijden in verre landen, zoals Zuid- Amerika en Japan. Misschien dat ze nog meedoet aan een triatlon in Ca nada, maar dat is nog met zeker.' Wie denkt dat Van Lubek het in het jaar na de Olympische Spelen rustig aan doet, komt bedrogen uit. 'Ze werkt af en toe als invalkracht bij een fysiotherapeutisch centrum. Tijd voor een volledige baan heeft ze niet, want ze traint toch al gauw vier of vijf uur per dag.' Het had weinig gescheeld of ZDH had zondag op eigen veld het schier onverslaanbare ASV'55 ge klopt. De Hoornders vochten zich na een achterstand terug en ston den bij rust met 2-1 voor. De ploeg uit Venhuizen bewees in de tweede helft niet voor niets koploper te zijn, maar mocht zich gelukkig prij zen dat een schot van Jacco Kager in de laatste seconde op de paal belandde. Eindstand: 2-3. ZDH maakt al wekenlang indruk met goed georganiseerd spel. Maar veel geluk heeft de ploeg niet. Twee we ken geleden ging in de slotfase een voorsprong tegen de nummer vier op de ranglijst verloren (eindstand 2-2), vorige week toonde de nummer drie zich zonder veel kansen af te dwin gen maar net iets beter (1 -0) en ook deze week ontbrak het fortuin om te stunten. In de openingsfase zag het er nog niet naar uit dat de koploper - die de eerste wedstrijd in Venhuizen met 6- 0 had gewonnen - het zo moeilijk zou krijgen. Soepel combinerend zetten de gasten hun tegenstanders op ei gen helft vast en al na tien minuten werd het 0-1toen één van de spit sen vrij opdook in het strafschop gebied en de bal tussen de benen van keeper Christiaan Stolk door ter gend langzaam over de doellijn schoot. Maar daarna leek ZDH zich te ver mannen en werd voorzichtig de te genaanval gezocht. Dat resulteerde verrassend snel in de gelijkmaker. Die kwam op naam van Ronald Biesboer. Hij rondde een steekpassje van Michiel Dekker en een loepzuivere voorzet van Etienne van Bennekom steenhard met het hoofd af: 1-1. ASV'55 was amper van de schrik bekomen of het stond al 2-1Ook dit doelpunt was fraai. Niels Dekker - met het oog op zijn enorme snelheid maar eens als diepste spits opge steld - pikte de bal uit een mislukte pass van Fedor van Elk op, soleerde langs twee verdedigers en schoot de bal zonder aarzelen langs de keeper, zijn geheel vrijstaande broer Michiel negerend. In het vervolg ging de strijd gelijk op. De spelers van ASV speel den elkaar wat gemakkelijker de bal toe, maar waren zelden gevaarlijk en moesten bovendien waakzaam blij ven voor de snelle counters van de Hoornders. Met de harde wind in de rug ontwik kelde ZDH na rust een hevig offen sief. dat resulteerde in een handvol corners. ASV stond met de rug tegen de muur en alles wees erop dat het gauw 3-1 zou worden. Uit een coun ter scoorden de gasten echter 2-2 en binnen een paar minuten werd het uit een vergelijkbare situatie zelfs 2-3. Tussendoor was Ronald Biesboer dichtbij een derde Hoornder treffer. Hij krulde de bal over de uit positie gespeelde doelman, maar zag een verdediger op de doellijn met het hoofd redding brengen. Daarna knapte er iets bij ZDH. Het spel werd slordiger en bij de wat min der getrainde spelers begon ook de vermoeidheid op te spelen. Het bleef echter goed genoeg om ASV weer werk te bieden, zodat de marge slechts één doelpunt bleef. In de laat ste minuten persten de Hoornders de laatste restjes energie uit hun licha men en moesten ook de spelers van de koploper hun reserves aanspre ken. Niels Dekker snelde nog een De Koog heeft op eigen veld in een hectisch duel met 4-6 van WBSV verloren. De ploeg gaf een 4-0 voorsprong uit handen en liet de ploeg uit West-Beemster binnen twintig minuten zes keer scoren. Het was aan een sterk spelende keeper Dennis Schouwstra te dan ken dat de nederlaag niet groter uitviel. In de eerste helft bleken de twee ploegen aan elkaar gewaagd. Schouwstra moest in de beginfase al enkele malen reddend optreden, toen hij tegenstanders alleen op zich af zag komen. Met goed uitkomen wist hij een vroege tegentreffer te voorko men. Bij De Koog was de eerste kans meteen een treffer. Maunce de Groot verraste de keeper met een slimme bal na een dieptepass van Martijn de Vey: 1-0. Kort hierna scoorden de Kogers bijna weer, toen Pieter Ust uit een hoekschop van De Vey rakelings naast kopte. Nadat Jason Martens zijn inzet net over zag gaan, was het opnieuw De Groot die alleen voor de keeper verscheen. Nu wist hij de keeper echter niet te verschalken. Na 25 minuten spelen scoorde De Koog dan toch de 2-0. De keeper van WBSV wist een harde inzet van Paul Witte nog te keren, maar was op de rebound van De Vey kansloos. Ook WBSV kreeg in de eerste helft moge lijkheden voor een tegentreffer, maar had weinig geluk bij de afwerking. Voor de thee scoorde Gert-Jan Booy 3-0 voor De Koog. Een slecht opere rende verdediging schoot de bal zo maar in de voeten van Booy. die met aarzelde en hard in de kruising schoot. In de tweede helft kregen de bezoekers direct een goede kans. maar de alerte Schouwstra redde weer. Na tien minuten kwam De Koog op een riante 4-0 voorsprong, toen Martens een dieptepass verzond aan Booy, die opnieuw beheerst in schoot Enkele minuten later kon WBSV via een snelle uitval de ver diende tegentreffer maken: 4-1. paar keer langs zijn bewaker en de lange en balvaste Jacco Kager, die twintig minuten voor tijd ingebracht werd als extra spits, kopte vijf minu ten voor tijd met de rug naar het doel staand net over de kruising. In de al lerlaatste seconde leek ZDH dan toch de beloning te mogen opstrijken, toen Kager de bal in een vol straf schopgebied plots voor de voeten kreeg. Hij haalde zonder aarzelen uit, maar de paal stond succes in de weg. Gesteund door de grote voorsprong leek er voor de Texelaars geen vuiltje aan de lucht. De Koog begon echter steeds slordiger te spelen, en koos voor een aanvallende strategie, in plaats van veilig naar de overwinning te spelen. Hierdoor kreeg WBSV veel ruimte, waarvan optimaal werd ge profiteerd. Nadat De Koog pech had bij een hard schot van De Vey. raak ten de bezoekers de paal. De Koger verdediging werd in deze fase van de wedstrijd diverse keren volledig uit gespeeld door de zeer beweeglijke voorhoede van WBSV. De Koog leek verder afstand te nemen toen Booy prachtig scoorde. Een afstandsschot van De Groot belandde op de lat waarna de terugspringende bal door Booy schitterend werd ingekopt. De scheidsrechter keurde deze treffer echter af wegens vermeend buiten spel. Op dat moment knapte er iets bij De Koog, en zag het er naar uit dat het een moeilijke slotfase zou wor den. Wat volgde was een serie aan vallen van de ploeg uit West- Beemster. Binnen de kortste keren was de stand gelijk. In de tien reste rende minuten werd het allemaal nog erger voor de Kogers. Spits Ootes voltooide zijn hattnck en bepaalde de eindstand op 4-6. Onderweg had De Koog Maurice Kaspers al verloren na een rode kaart wegens commentaar op de leiding. WBSV verdiende op basis van het spel de overwinning, en De Koog bleef na zo'n grote voor sprong teleurgesteld met lege han den achter. Komende zondag krijgt de ploeg Monmckendam op bezoek. De tweelingbroers Robert en Eric Bakker hebben elkaar fel de winst betwist in de zwemloop, die zondag in en rond zwemparadijs Calluna werd gehouden Na 500 meter zwemmen kwam Eric iets eerder uit het water, maar tijdens de daarop volgende 5,5 kilometer hardlopen werd hij bijgehaald door Robert, die uiteindelijk met een voorsprong van slechts tien seconden over de finish ging. Hun tijden waren respectieve lijk 27.53 en 28.03 minuten. Hun voorsprong op Piet Kingma, die finishte in 30.04, was aanzienlijk. Snelste dame was Colinda Brouwer (31.05), Bettina Lösscher werd tweede (36.26). Manlyn Brouwer was na 250 meter zwemmen en 1500 meter lopen de snelste bij de jeugd, vóór Ferry van der Vis en Mike Brou wer.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7