Noord olland Twisk: groener en mooier 8 de provincie Noord-Holland informeert iPil Noord-Holland kort MEER PROVINCIENIEUWS: KIJK OP WWW.NOORD-HOLLAND.NL .TEXELSE COURANT1 Waar het water tegen de steiger klotst... Toekomstplannen voor negentiende-eeuws monument Werken bij de provincie Noord-Holland Ronde van Noord-Holland Wat doet de provincie Noord-Holland? Prijsvraag Fractievoorzitter PvdA provinciale staten Willem van der Paard PvdA voor duurzaamheid en maatwerk Manrt in Kolhom. Eerst onderhoud aan de boot, dan de trossen los voor mooie tochten door de ivaterrijke Kop van Noord-Holland Foto: Studio Honing DINSDAG 27 MAART 2001 maart 2001 14 editie PROVINCIE" Colofon De Pagina Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt maandelijks (behalve in de zomer- en kerstvakantie) in een groot aantal huis-aan-huis verspreide nieuwsbladen in de gehele provincie. Redactie en administratie: Bureau Communicatie provincie Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Eindredactie' Rienk van der Veen, tel. (023) 514 43 09, fax (023) 514 41 55, e-mail: veenrj@noord-holland.nl Het is niet eenvoudig om in de kom van een beschermd dorp als Twisk een agrarisch bedrijf te hebben. De oude Dorpsweg is niet berekend op die grote, moderne machines. Moderne boerenbedrijven hebben ruimte nodig. Maar ook recreanten en natuur- ontwikkelaars willen hun deel. De onderhandelingen zijn in volle gang. Een eindje varen, op een stil plekje afmeren en tussen het riet naar de vogels luisteren. Dat is wat veel watersporters willen. Maar ook even naar de bakker in een nabijgelegen dorp, een stukje lopen of op het verharde fietspad van de meegenomen (vouw)fiets of skeelers profiteren. Het zijn eenvoudige genoegens die om eenvoudige, landelijke aanlegvoorzieningen vragen. De Noordkop van Noord-Holland, met zijn rijkdom aan binnenwateren, leent zich hier prima voor. Dus heeft de provincie, samen met het Gewest Kop van Noord-Holland en betrokken gemeenten, een aanlegplaatsenplan gemaakt. Verspreid over de regio en in de nabijheid van aantrekkelijke locaties, zullen aanlegplaatsen worden gebouwd. Als onder deel van dit plan krijgen ook oude havens een opknapbeurt. In Middenmeer zijn ze al druk aan het heien; de steiger wordt uitgebreid en er komen betere vuilwater- en sanitaire voorzieningen. In Kolhorn komt een nieuwe jachthaven, een aanlegsteiger voor honderd bootjes wordt nu aangelegd. In Schagen zal de oude haven op het industrieterrein wellicht tot jachthaven worden omgebouwd. Voordeel is dat Schagen, met zijn historisch centrum, vanaf het Noordhollandsch Kanaal met staande mast te bereiken is. Tevens wordt er hard gewerkt aan een verbetering van de bedieningstijden van bruggen en sluizen. Wie straks ouderwets wil genieten, moet gaan varen in de Noordkop. Meer informatieWillem van der Vegte, tel. (023) 514 30 74, e-mail: vegteic@noord-holland.nl Moderne landbouwwerktuigen passen niet meer in beschermd dorpsgezicht Twisk. Een eigen weg ach ter de bebouwing moet de bereikbaarheid van landbouwbedrijven verbeteren FotoStudio Honing Door een handige combinatie van kopen en ruilen is de provincie al een eind op weg naar een verdeling die alle partijen tevreden stelt De verplaatsing van een centraal gelegen boerderij naar een plek buiten de bebouwde kom. Als gevolg van de hierbij inbegrepen landruil kan de smalle Hornsloot achter de bebouwing worden verbreed tot een water voor de recreatievaart Tevens kan een landbouwweg annex fiets/wandelpad worden aangelegd. Voor waterberging bij extreme natheid krijgt het Waterschap West-Friesland de beschikking over vijf tot zeven ha. grond. En de waardevolle natuur achter de Maresloot zal, in het kader van de provinciale ecologische hoofdstructuur, beschermd gebied worden. De operatie 'landruil en nieuwe bestemming' die deze herverkaveling mogelijk maakt, is een initiatief van boeren en tuinders in Twisk en wordt begeleid door de Stichting ter Verbetering van de Agrarische Structuur Voorzitter is gedeputeerde van landbouw, Bob Verburg. Inmiddels heeft de provincie al 38 ha. grond aangekocht. Als alle partijen meewerken, gaat het dorp een groene toekomst tegemoet Meer informatie: Theo den Haan, provincie Noord-Holland, tel (072158 95 401, e-mail: haant@noord-holland.nl 'Denken-durven-doen'. Dat is het motto waaronder de provincie Noord-Holland zich presenteert op de Carrièrebeurs Overheid in de Jaarbeurs te Utrecht, op 30 en 31 maart. Werken bij de provincie is werken aan vernieuwende oplossingen voor maatschappelijke, ruimtelijke, ecologische en technische problemen. Voor de eerste keer organiseert de Nederlandse overheid, waaronder politie, brandweer en waterschappen, een carrièrebeurs. Doel is een nieuwe benadering van de arbeidsmarkt. De provincies benutten deze kans om hun brede werkveld in de schijnwerpers te zetten. Iedere provincie accentueert een ander thema, dat o.a. in workshops wordt uitgewerkt. Voor Noord-Holland ligt de nadruk op vernieuwende ontwikkelingen op het gebied van techniek, waaronder wegenbouw, verlichting en duurzaam bouwen. Er is een ruim aan bod aan vacatures, stage- en afstudeeropdrachten. De arbeidsvoorwaarden zijn uitste kend Belangstellenden, variërend van studenten tot doorstromers met werkervaring en herintredende huisvrouwen, kunnen zich vrijblijvend oriënteren. Wie benieuwd is naar zijn of haar persoonlijke mogelijkheden, of wie eerst eens een overzicht wil van het hele werkveld, die kan zich melden voor een gratis toegangskaart. Tot en met 30 maart zijn deze kaarten af te halen bij de receptie van het gebouw Noord-Holland van de provincie, Houtplein 33 te Haarlem. Meer informatieRené Nijhof provincie Noord-Holland, tel (023) 514 44 42, e-mail carrièrebeurs@noord-holland.nl Ronde van Noord-Holland over de Zaan Oudste wielerklassieker tegen klassiek Hollands decor. FotoSt.Ronde van Noord-Holland Zondag 8 april is het weer zo ver! Dan vertrekt op de Dam in Zaandam, klokke twaalf uur, de 56ste Internationale Ronde van Noord-Holland. Deze oudste wielerklassieker van Nederland kent een gevarieerd parcours van 200 km., dwars door onze provincie Klassieke auto's zullen, vóór de wielerkaravaan uit, de Ronde rijden om de doorkomst aan te kondigen. Gedeputeerde Bob Verburg geeft het startschot. De finish in Zaandam wordt omstreeks 16.15 uur verwacht. In de binnenstad heerst op deze koopzondag een gezellige drukte. Er zijn autopedraces, wieler wedstrijden en parades van klassieke auto's uit de jaren vijftig en zestig. Met een bijdrage van f 10.000,- bevestigt de provincie het promotionele en recreatieve belang van dit evenement Meer informatie op de website www.ronde-van-noord-holland, nl Een goede vraag! Want met alles wat de provincie doet hebben we te maken: het openbaar vervoer, natuurontwikkeling, recreatieprojecten, jeugd hulpverlening en nog veel meer. Besluiten van de provincie zijn vaak niet direct zichtbaar. Het is dus zaak op de hoogte te blijven. De provincie doet dat via de website, www.noord-holland.nl, NH Weekbericht, NH Magazine en deze Pagina in de Noord-Hollandse huis-aan-huisbladen. Daar is nu bijgekomen de kleurrijke brochure: Wat doet de provincie Noord-Holland? Exem plaren, ook voor onderwijsdoeleinden, kunnen worden afgehaald bij het Servicepunt van het provinciehuis, Dreef 3, Haarlem en worden op aanvraag, tegen verzendkosten, toegestuurd Informatie en bestellen brochure: provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 43 00. In februari vroegen wij op deze Pagina hoeveel leden zitting hebben in provinciale staten van Noord-Holland. Er kwamen weer veel reacties maar niet iedereen had het goede antwoord Het goede antwoord is negenenzeventig. Draagspeld en boek gaan naar: - Henriëtte Hagen uit Den Helder - Ageeth de Kuijer uit Spaarndam - W. Nelisse uit Hilversum Op deze Pagina vindt u informatie over de Stelling van Amsterdam Voor de restauratie van de forten is een uniek werkervaringsproject opgezet. Jonge mensen die niet of moeilijk aan het werk kunnen komen, doen hier werkervaring op Een aanzienlijk percentage stroomt dan na zes maanden door naar regulier werk of naar een combinatie van werk en school. De vraag van deze maand luidt. Hoe groot is dit percentage doorstromers? Is dat: a. 58 b. 70% c. 77% Uw antwoord kunt 11 weer sturen naar: redactie Pagina Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Fax (023) 514 41 55, e-mailveenri@noord-holland.nl Willem van der Paard: miljard in kas... Foto: prov NH "Op dit moment ligt er een miljard gulden in de provinciale kas. Daar hebben we de electriciteits- bedrijven voor verkocht. Een mooi bedrag dat de PvdA wil investeren in projecten die de Noord- Hollandse samenleving ook na honderd jaar nog ten goede komen. Grote groenprojecten dicht bij de stad en een randmeer bij Wieringen Hoog waardig openbaar vervoer, zoals light rail, want wij mikken op een goed functionerend openbaar vervoer. Beter zijn de files niet te bestrijden. Dat betekent dat wij voor nieuwe wegen niet warm lopen Die slibben na een aantal jaren toch weer dicht en dan is je investering weg Belangrijk vinden wij het maatwerk per regio. Gebieds gerichte aanpak dus. Het karakter van West- Friesland is anders dan dat van het Gooi. In je beleid moet je dat zichtbaar maken. Daar gaan wij als PvdA in provinciale staten voor." De Stelling van Amsterdam is één van de meest complete verdedigingswerken van Europa en prijkt dan ook niet voor niets op de werelderfgoedlijst van de Unesco. Met haar tweeënveertig forten en vele dijken, sluisjes, sloten, weilanden en bomenrijen slingert zij zich als een groene gordel rond de hoofstad. Toch komt ook hier, onafwendbaar, de verstedelijking naderbij. Hoe gaan we oud en nieuw combineren? Historisch is de Stelling van belang als krijgskundig monument en als voorbeeld van negentiende-eeuwse landschapskunst. Zo werd Amsterdam dus verdedigd en zo werden 'onnatuurlijke' elementen in het landschap ingepast. Tegelijkertijd heeft de Stelling ook eigentijdse waarden. Regionaal is zij belangrijk als ecologisch verbindingssysteem en als mogelijkheid voor waterberging, recreatie en toerisme. Planologisch kan zij, temidden van oprukkende stedelijke ontwikkelingen, een boeiende wisselwerking tot stand brengen. Verschillende vragen dringen zich op Hoe behouden we de waardevolle elementen uit het verleden? Hoe kan de Stelling bijdragen aan de 'groene' ontwikkeling van de regio? En met welke bestemming is de toekomst van de Stelling gegarandeerd? De antwoorden op deze en soortgelijke vragen dienen als bouwsteen voor het nieuwe streekplan voor Noord-Holland Zuid. Tijdens avondbijeenkomsten op 9 en 10 april kunnen geïnteresseerden hun mening geven De nieuwsbrief 'Onderzoek Stelling van Amsterdam'die aan dit onderwerp is gewijd, verschaft nadere bijzonderheden Voor informatie en opvragen van de nieuwsbrief Caroline Smook, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 45 06, e-mail smookc@noord-holland.nl Willem van der Paard, Rembrandtstraat 8, 1783 AG Den Helder, tel. (0223) 61 40 23, e-mail: willem.van.der.paard@wxs.nl

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 8