Vier Texelse seizoenen met gevoel vastgelegd Wisseling van de wacht in Het Posthuys 'Ik heb een voorkeur voor lams - en kalfsvlees' .TEXELSE 2 COURANT' Medische zorg oud Papier Texel Toerist wijst de weg op het eiland Overkoepeling Radio Texel Schapen niet het land op Schandring aan de Lindeboom de £)uimpan CQJ Kerkdiensten Zondag 8 april 2001 Evangelisten VRIJDAG 6 APRIL 2001 Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12. De Cocksdorp, telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9 00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38. Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12. De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt; Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13 00-14 00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8 30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting Humanitas Den Helder, Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon. 0900- 8844 In spoedeisende gevallen 1. 1-2 Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom- laan 11Den Burg Alleen in spoed gevallen. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugsol andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guil jam, tel 318581,327970 4 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alar mering. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 to: 16.00 u De Buureton, Molenstraai 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. 4 Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444 4 Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum, voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069 4 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112 Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10 00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bu: ten die tijden alleen voor spoedeh sende gevallen. In verband met het milieuweekend haalt Scouting Texel zaterdag geen oud pa pier op. Oud papier kan wel worden in geleverd in de conatiner aan de Bern- hardlaan. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud pap op. Men wordt verzocht het uiterlijk: 8.30 uur aan de weg te zetten, 's M dags van 13 00 tot 15.00 uur haaHi Strijbosschool oud papier op in de van de Eierlandse polder. In Oudeschild wordt dinsdag 10a vanaf 15.00 uur door 'De Bruinvis' papier opgehaald, leder wordt vero Ve het tijdig gebundeld aan de straal zetten. leel oef Ct 17< 'Texelaars zijn een ondernemend volkje. Al lang geleden bevoeren ze de wereldzeeën en reisden stad en land af op zoek naar de beste ram men om hun schapen mee te krui sen.' Aldus een citaat uit de deze week verschenen Texel Toerist 2001/ 2002, met daarin een schat aan infor matie voor onze gasten. Het wankele evenwicht tussen zoet en zout water, kunst op Texel, skeelerplezier en an dere onderwerpen krijgen brede aan dacht. De geactualiseerde 'Tips'o ven een uitgebreid overzicht oven vele recreatiemogelijkheden. O» deel van het magazine zijn deüjr gen Texels Noorden en Echt Ten- Producten. Het magazine kost jSl en is op vele plaatsen verkrijgt® De Overkoepeling van Vrouw organisaties komt maandag 9 3? om 14.00 uur in het zaaltje bij doopsgezinde kerk in Den Burgt een voor de maandelijkse vergal ring. Dat is, in verband met pas» een week eerder dan gebruikelijk Er is niets dat moeilijker is dan de dingen te wensen en te aanvaarden zoals ze zijn. Stukje bij beetje glipte hij ons uit handen maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is ge bleven, heeft de Heer tot Zich genomen mijn lieve man, mijn vader en schoonvader Jan Duinker in de leeftijd van 70 jaar Den Burg: Janny Duinker-Twigt Dronten: Corina en Rindert 5 april 2001 Sluyscoog 29 1791 WV Den Burg Jan is thuis opgebaard, waar u dagelijks kunt condoleren van 15.00 tot 17.00 uur. Maandag 9 april wordt om 13.30 uur de afscheidsdienst gehouden in de Gereformeerde kerk, Elemert 1 te Den Burg, waarna we hem naar zijn laatste rustplaats begeleiden op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune te Oosterend. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Kerkelijk Centrum, Peperstraat 9 te Oosterend. Liever geen bloemen. Get :us >n c Stic 801 K A d Ams 30 rr Na een kortstondige ziekte heeft de Heere tot zich genomen onze lieve broer, zwager en oom Jan Duinker Wi| wensen Janny, Corina en Rindert heel veel sterkte toe. M. Zegers-Duinker M. Boon-Dumker T. Duinker en J. Duinker-Klanke P. de Ridder-Duinker P. Duinker en A. Duinker-Wiering T de Ridder-Duinker en H. de Ridder Tinie Visser en Lida De vertrekkende Het Eierlandse Gat, geschilderd door Lammer Joustra. 'Het Texelse landschap is als een andere wereld, eentje die goud waard is. We zien die allemaal op onze eigen manier. Juist dat maakt het zo bijzonder om het vast te leg gen, vast te houden en door te ge ven.' Een wijze constatering van Nico den Haan, hét gezicht van Vogelbescherming Nederland, dus iemand die het weten kan. Hij had zaterdag de eer om die andere kunsttentoonstelling Gevoel voor het eiland in Art Gallery Het Posthuys te openen, met de wer ken van twintig kunstenaars die Texel in vier jaargetijden schilder den. De expositie omlijstte het symbolische vertrek van galerie houdster Tinie Visser en Lida Schelling, eigenaar/exploitant de familie Wuis en de komst van de nieuwe galeriehouder René Geurt- sen. Exposities in de Koger galerie wek ken doorgaans hoge verwachtingen, maar ditmaal was extra lang uitgeke ken naar deze tentoonstelling. Want het betrof werk van twintig nationale en internationale kunstenaars, die vorig jaar vier keer naar Texel waren gekomen om het eiland in elk jaarge tijde vast te leggen. Ze deden dat op invitatie van Het Posthuys, de gale rie waarin de meeste van hen in het afgelopen decennium wel eens had den geëxposeerd. Galeriehoudsters Tinie Visser en Lida Schelling wisten dus wat voor vlees ze in de kuip had den. Maar de beoogde overzicht stentoonstelling. die de kroon op het tienjarige bestaan van de galerie moest worden en tevens het afscheid zou betekenen van beide dames, kende hogere ambities. Voor dit openluchtproject gingen de gedach ten ook uit naar bekende namen als Julian Friers uit Ierland, Tsunebiko Kuwabara uit Japan, de Fransman Guy Lioult, de Brit Peter Partigton en Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12 00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u Ministry of sound (dance trends) 16 00u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Kraamverzorgster 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Rooms- Katholieke kerk Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18 00u. Time travelling (muziek) 20 00 u Proefproject (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19 00u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Uitgesteld. Gespreksleiders Joop Rommets en Janien de Bruijn spre ken over uitgestelde evenementen. De dwaalgast leest een aflevenng van het feuilleton Mosselweg 14 en er wordt com mentaar geleverd op de kunstroute In Situ, Kunst in Zee en Texelpop De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Dirk Eelman en Gemt Terwindt Registratie van de avond die op vrijdag 6 april werd ge houden in Question Plaza aansluitend Radio Noordholland Bernd Poppelmann uit Duitsland Maar zouden die gerenommeerde talenten wel vier keer naar Texel wil len komen om hun werken te expo seren in een voor hen onbekend ate lier, ook al heeft dat in de Nederlandse kunstwereld al een aar dige reputatie opgebouwd? Een goede bekende van de galerie, de kunstenaar D'Arcy Shillock, bood uit komst. Hij staat op goede voet met zijn collega's en wist hen al even warm te maken voor het bijzondere Texelse initiatief. Vier seizoenen kwa men ze naar Texel, om, elk in hun ei gen stijl, delen van het landschap en zijn natuurlijke bewoners vast te leg gen. Met als resultaat dat hun penseelstreken de meest fraaie af beeldingen opleverden, van land schappen met schapenboeten tot tuinwallen, duinen, de zee, de vuur toren, de Slufter en andere typisch Texelse gezichten. Een bonte scha keringen van kunstwerken, gemaakt van acryl of olieverf, maar ook pen tekeningen en aquarellen, waarbij ook de lijsten grote verschillen ver toonde. Kunst van de bovenste plank, uitgevoerd in het voorjaar, in de zomer, de herfst en in de winter. De makers vonden gedurende hun ver blijf op Texel onderdak in Hotel Opduin, waar het hen aan niets ont brak. De twintig kunstenaars lever den in totaal 120 werken af. Met als resultaat een zeer uiteenlopende ex positie, met werken waarop de meeste landschappen en dieren goed zijn te herkennen en de seizoe nen goed zijn te zien. Maar ook dro merige platen, waarbij het contrast tussen de jaargetijden minder duide lijk is. Wie op zoek was naar vier jaar getijden van dezelfde schilder wachtte een teleurstelling, in een en- Door onjuiste informatie meldde de redactie in de krant van dinsdag 3 april dat de weersomslag goed is voor de schapen en hun lammetjes, hierdoor kan echter verwarring ont staan, aldus een medewerkster van de MKZ-informatielijn. 'Als boeren hun schapen nu naar buiten doen, kunnen er grote problemen ontstaan op Texel.' Op initiatief van Gelein Jansen is aan de Lindeboom een schandring be vestigd. De opzet van het plan is dat het vroegere schouthuis een stukje van haar geschiedenis terugkrijgt. In vroeger tijden kreeg een veroor deelde de ring om de nek gehangen alvorens hij de rest van zijn straf on derging. Ónder de ring ligt een schandblok, waar de veroordeelde op moest staan. De ring en de onge veer 60 centimeter lange ketting zijn door Piet Kuiter van het Agrarisch- en Wagenmuseum gemaakt. Het object is boven mensenlengte aan de muur gehangen zodat er geen ongelukken kunnen gebeuren met mensen die de ring bij wijze van grap om hun nek willen hangen. (Foto Michiel Dekkor) kei geval waren er drie te zien, maar doorgaans waren de werken over het Posthuys en Opduin verspreid. De combinaties zullen wel te zien zijn in het boek waarin de kunstwerken én de foto's van Stan Boon worden ge bundeld. Het boek. dat al even pre tentieus is als de tentoonstelling, zal in mei, natuurmaand bi| uitstek, ver schijnen. De intekening is gestart. Zoals de seizoenen wisselen, zo wis selen ook de galeriehouders. Voor Tinie Visser, al twintig |aar in de kunst en vanaf het begin tien jaar geleden verbonden aan Het Posthuys, en Lida Schelling was het de laatste tentoon stelling die het tweetal samenstelde. Oprichter van Het Posthuys Harry Wuis sprak van een historische dag. 'Kunst is een emotie en al die men sen die de afgelopen tien jaar in de galerie in aanraking met kunst zijn gekomen kennen dat gevoel. Het vak van galeriehouder lijkt makkelijk, maar dat is een misvatting Er komt meer voor ki|ken dan alleen kennis en enthousiasme. Ook zakeli|k inzicht en psychologisch talent zijn nodig. Want het vergt nogal wat. om afspraken met een kunstenaar te moeten ma ken. Zij deden het.' De expositie betekende ook het sym bolisch afscheid van Harry en Josine Wuis als propriétaires (eigenaar/ex ploitant) van Het Posthuys. 'Als het kind volwassen is. moet je het laten gaan.' Ze deden het over aan René Geurtsen, die de galerie geheel voor eigen rekening zal exploiteren. Hij is al lange tijd een goede bekende van de familie Opduin. Als achttienjarige jongen belandde hij op Texel, waar hij in Hotel Opduin enige tijd als manusje van alles werkte. Nadien exploiteerde hij café De Zwaan, om daarna zijn heil aan de vastewal te zoeken. Hij 'deed' er lange tijd wat in onroerend goed (kocht panden, knapte ze op en ver kocht ze weer), maar het eiland bleef kriebelen. Toen hij zich hier vorig iaar oriënteerde, kwam hij weer in contact met Harry Wuis, die in hem een goede opvolger zag. Geurtsen: 'Ik ben me de laatste jaren steeds meer voor kunst gaan interesseren. Ik be zocht steeds musea en galeries en las er boeken over. Ik zal voorlopig op de ingeslagen weg verder gaan en na verloop van tijd wel mijn eigen accen ten leggen. Maar de huidige ambitie, het tonen van kunst van hoog niveau, zal ik bli|ven nastreven. Commercie, want de schoorsteen moet toch ro ken, hoeft geen afbreuk te doen aan de kwaliteit. Ik zou het wel eens een leuk vinden als in Het Posthuis nu en dan een koffieconcert of een lezing wordt gehouden. Want dat is immers ook kunst en cultuur.' Geurtsen kreeg van voorganger Schelling een wijze raad. 'Het kunstwereldje is klein. Als het goed loopt, weet iedereen het, maar als dat niet zo is, gaat dat ook als een lopend vuurtie.' vertrekkende propriëtaire Harry Wuis en de nieuwe galeriehouder René Geurtsen. (Foto's Gerard Timmerman) Een goede kok hoeft niet persé van Italiaanse afkomst te zijn om in een pizzeria te werken. Dat bewijst Baki. die 32 jaar geleden in Marokko werd geboren en sinds drie jaar de scep ter zwaait in de keuken van Bella Vi sta in De Cocksdorp. 'Ik heb in Den Helder acht jaar met een kok uit Ita lië gewerkt. Van hem heb ik veel ge leerd Pizza, vis, vlees, pasta, lams koteletten, dat is geen probleem voor mij', zegt hij lachend, met een tongval van iemand die best uit de 'Laars van Europa' had kunnen ko men. Baki woont sinds 1990 in Neder land Voor die tijd werkte hij enige tijd in Spanje. 'Mijn familie woont allemaal in Nederland. Door hen ben ik hier naartoe gekomen. Ik ben direct gaan werken in Costa Smeralda, een Italiaans restaurant in Den Helder. Ik had geen oplei ding, maar in Marokko had ik drieëneenhalf jaar in de bakkerij van mijn broer gewerkt, dus ik was wel gewend aan het maken van eten.' De kok van wie hij het vak leerde, was afkomstig uit het noorden van Italië. 'Ik heb nog twee maanden gewerkt met een kok uit het zuiden. Maar die ging naar een sterren restaurant in Frankrijk. Jammer, van hem had ik best nog wel wat willen leren. Hij was echt een topkok.' Grote verschillen tussen de keuken uit het noorden en het zuiden van Italié ziet Baki echter niet. 'In het zuiden eten ze veel vis. Maar dat doen ze in het noorden ook. Het is dezelfde school.' Omdat hij zijn vleugels wel eens wilde uitslaan, werkte hij nog enige tijd in Julianadorp en Enkhuizen en een paar dagen in Den Haag. 'Altijd in de horeca. Ik heb wel eens wat anders geprobeerd. Glas voor bril len maken. Dat duurde één dag. Toen vond ik het met leuk meer.' Op Texel belandde hij via een neef, die hem vertelde dat ze bij Bella Vi sta, dat toen nog eigendom was van Henn Kuiper, iemand zochten. 'Ik ga het eerst proberen, heb ik gezegd. Niet meteen ja zeggen, eerst probe ren.' Baki was al snel gewend en toen Kuiper zijn restaurant afgelo pen najaar verkocht aan Joop en Marianne de Jong uit Loosdrecht, besloot hij op hun verzoek te blijven. 'Het bevalt me hier. En ik heb een Texelse vriendin, dus ik hoef met zo nodig weg.' Voor het echtpaar De Jong is de er varen kok een belangrijke man in het bedrijf, dat in deze (relatief rustige) tijd van het jaar buiten de eigenaren zes medewerkers telt, van wie er drie in de keuken werken. Joop werkte twintig jaar bij Polygram, waar hij geluidsdragers maakte, Marianne bouwt haar werkzaamhe den af op de administratie van een internationaal transportbedrijf. Hun enige 'band' met de horeca is dat ze twintig jaar geleden een dorpscafé in Loosdrecht runden. Joop de Jong: 'Ik was toe aan wat nieuws en ik had wat onenigheid met mijn baas. We kwamen al jaren op Texel - ik was drie maanden toen ik hier voor het eerst was - en dan gingen we geregeld wat eten bij Henri Kui per. Toen ik in mei met hem in ge- Baki, chef-kok van pizzeria Bella Vista: 'Ik heb een Texelse vriendin, dus ik hoef hier niet zo nodig weg.(Foto joop Rommots) sprek raakte, vertelde hij dat hij dit restaurant ging verkopen. Oh, dan moet ik eens bij de bank langs, heb ik gezegd. Dit is een goedlopend bedrijf, de restaurants in deze straat hebben allemaal hun eigen specia liteiten en in De Cocksdorp gaat het goed met het toerisme. Dan kun je wel vertrouwen in de toekomst heb ben.' Bedoeling is dat Joop voornamelijk achter de bar staat, terwijl Marianne de administratie doet en in drukke tijden bijspringt in de bediening. Dat ze een goede baan opzegt, vindt ze niet zo bezwaarlijk. 'Joop heeft lange tijd ploegendiensten ge draaid. Dan heb je geen sociaal le- HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 10.00 u. dienst in de Gereformeerde kerk, ds M G.J Roepers. De Waal: geen dienst. De Koog: 9 30 u ds. J Vlasblom Den Hoorn: 11 00 u ds, J Vlasblom. Oosterend: naar Gereformeerde kerk. Oudeschild: geen dienst. De Cocksdorp: 9.30 u. oecumeni sche dienst in NH-kerk. pastor E Moltzer en ds. E.J. Vledder. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u gezamenlijke dienst met NH-gemeente, ds. M G.J. Roepers, Palmzondag; ma. t/m vrijdag: 19.30 u vespers, ge zamenlijk met NH-gemeente Oosterend: 9.30 u. ds. W B Harleman uit Deventer; 19.00 u. ds E.J Vledder. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u en 16.00 u ds. T.M. van Dijk. vrij. 13/04 (Goede Vrijdag): 19 30 u GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. J Wieten BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 u. ds. J. Ketelaar uit IJmuiden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. herenkoor, Woord- Communiedienst parochi anen, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u Kinderkoor, Palmpasen; ma. 9/04: 19.30 u. dameskoor, boeteviering; don. 12/04: 19.30 u. dameskoor; vrij. 13/04: 15 00 u. dameskoor. Kruisweg, 19.30 u. herenkoor, plechtigheden. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon 9.30 u. oe cumenische viering in NH kerk; vrij. 13/04: 15.00 u. Kruisweg. Gollards: zat 16.00 u. Woord- Communiedienst parochianen; din. 10/04:15.00 u. ziekenzalving. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20u. ven. Ik vind het wel leuk om met z'n tweeën te werken.' Joop lacht: 'We hebben de afgelopen tijd veel sa mengewerkt. En nog geen ruzie gehad.' Grote veranderingen wil het echt paar De Jong vooralsnog niet door voeren. 'We hebben honderd stoe len binnen en vijfenzestig op het terras. Dat willen we in de toekomst misschien nog eens overdekken. Maar bij topdrukte hebben we al driehonderd tot driehonderdvijftig eters op een avond. Plus honderd afhalers. Dat is dus niet zo slecht.' Wél zijn ze van plan samen met hun chef-kok de kaart onder de loep ne men en zo nodig te veranderen. Baki: 'Ik heb een voorkeur voor lams- en kalfsvlees.' Hij kust in de lucht: 'Dat is zo heerlijk. Alleen duurt het erg lang om te maken. Dat gaat met in een restaurant. Maar ik ga binnenkort een pasta met courgette maken. Dat is ook geweldig.' Het recept dat Baki afstaat voor 'De Duinpan' heeft hij gekregen van de Zuid-Italiaanse topkok met wie hij wel langer had willen samenwerken. Het gerecht staat nog niet op de kaart, maar gezien de lovende reac ties die hij krijgt van mensen voor wie hij het bereidt, zou daar best eens verandering in kunnen komen. Scampi a la diavola (=op duivelse wijze bereide scampi) oli/folie halve ui kappertjes milde paprikapoeder ketchup 2,5 deciliter koksroom scampi's scheutje vieux scheutje witte wijn knoflook peterselie zout Bak de gesnipperde halve ui in de olie. Voeg er kappertjes aan toe. een beetje paprikapoeder, een heel klein beetje ketchup en de koksroom en roer dit goed door elkaar. Bak ver volgens de scampi 's (in olie), doe er de vieux en witte wijn bij en bak de scampi's verder totdat de alcohol verdampt is. Maak op smaak met knoflook, peterselie en zout. Afhan kelijk van het aantal scampi's goed te serveren als borrelhap, voorge recht of bijgerecht. Evangelisten Ludwig Trieling en Wim Reuvekamp hebben een nieuw adres: Schorrenweg 49B, 1794 HE Oosterend. Telefonisch zijn ze bereik baar via 06 - 516 53 030 of 06 - 120 40 359.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2