>choolvoetbal geplaagd door regen en wind iichard en Hans openen pannenkoekenhuis •J I I I Kledingzaak Piranha opent deuren Bedrijvigheid Fenny en Rob Caspers veroveren klaverjastitel Fontein en Akker Texels kampioen Samen skeeleren Lammetjestocht wordt afgelast Wat ik zeggen wou... Plantenbak Voetbaltoernooi voor F-pupillen Rotary haalt oude kleding op )room moeder Segers komt uit: TEXELSE p COURANT Eilandcompetitie volleybal Estafette Duinwandeling Vrouwen naar evangelisatieschip De meisjes van de Vrije School zijn na penalty's kampioen. Piranha, is de naam van de derde zaak van Annelies Bakker uit Oudeschild. Maandag gingen de deuren van de kledingzaak in de Weverstraat voor het eerst open. Aangezien haar andere winkels op het toeristenseizoen zijn gericht moet Piranha voor een meer gelijk matiger omzet door het jaar heen zorgen. De Fontein I: het beste jongensteam van Texel. Onder auspiciën van Atletiek vereniging Texel wordt op maandag 28 mei op de wielerbaan een bedrijvenestafette gehouden. Een team bestaat uit vier personen, die elk een ronde van 1125 meter afleg gen. Iedere maandag wordt vanaf 19.00 uur getraind bij het Turfveld in de Dennen. Opgave is nog mogelijk bij Coby Bakelaar, tel. 313 843. De opbrengst is bestemd voor de aan te leggen kunststofbaan. Bij binnenkomst wordt het al duide lijk: Bakker houdt van licht en metaal. Wit is de overheersende kleur in de winkel, de kleding hangt in metalen rekken. 'Het komt de kleding ten goede', aldus Bakker. Ze is eigena res van een zeilmakerij en een andere kledingzaak in Oudeschild. 'Deze twee zijn toch meer op het toeristen seizoen gericht, ik wil gelijkmatiger draaien.' Piranha verkoopt vooral wa tersport - en vrijetijdskleding. 'Billabong is het populairste merk in Australië, en Protest is een surfmerk dat erg in opkomst is. Ik wil in ieder geval kleding van een hoge kwaliteit.' Bakker werkt zelf alleen op vrijdag avond in de Piranha, omdat volgende week de kledingzaak in Oudeschild weer open wordt gesteld. Ze heeft twee vaste medewerkers in dienst genomen: Wilco Drijver en Yvonne van Holland. Bakker hoopt dat be langstelling vanuit alle hoeken zal ontstaan. 'Ik richt mij met alleen op het toeristenseizoen, ik mik ook op Texelaars.' Toen Bakker hoorde dat het pand waar zij nu zit vrijkwam aarzelde ze geen moment. 'Ik hoorde in novem ber dat het half februari vrij zou ko men. Ik heb met gewacht maar gelijk toegehapt. Dit is de ideale locatie. In het centrum van Den Burg, maar niet midden tussen de andere kleding winkels. Er zitten allemaal speciaal zaken om mij heen, dat vond ik erg belangrijk. Daaraan zie je dat mensen verstand hebben van de dingen die ze verkopen.' De ontwerpen van de inrichting van de winkel deed Bakker samen met haar dochter. 'Zij heeft de opleiding Etaleren en Presentatie technieken gedaan. Daarna heb ik samen met bevriende bedrijven, die ik via de zeilmakerij heb leren kennen, en het personeel de verbouwing van Piranha gedaan Dat was echt één groot feest. Het werkte heel inspire rend. We zijn met z'n allen erg crea tief geweest.' Fenny en Rob Caspers hebben het kampioenschap van Klaverjasclub Den Burg op hun naam geschre ven. Zij wonnen de laatste ronde en namen daardoor toch nog ruim afstand van de concurrentie. De laatste periode werd gewonnen door Roel de Zwart en George Eelman. Het kampioenschap werd beslist in de laatste zestien beurten. Fenny en Rob Caspers speelden met 2749 punten (de op-één-na-hoogste seizoensscore) een geweldig spel. De concurrentie moest op zoveel geweld het antwoord schuldig blijven. In to taal behaalde het succesvolle duo deze ronde 7615 punten. Frans Stark en Carlo Bos, die als 'superinvaller' Bas Trom verving, ver overden met 7436 punten de tweede plaats van de avond. Deze score was ruim voldoende om ten koste van Gerda en Freek Veeger de tiende plaats veilig te stellen. Roel de Zwart en George Eelman moesten pas in de laatste zestien beurten definitief afha ken voor het kampioenschap. Toch deden zij dankzij een score van 7036 punten nog goede zaken. Zij stijgen van de derde plaats naar de tweede plaats in het algemeen klassement en winnen de vierde periode. Theo en Jaap Witte bevestigden hun goede vorm van de laatste weken door vierde te worden met een score van 6936 punten. Dit duo kende een formidabele eindsprint. Na de jaar wisseling vielen alle kaarten goed en werd forse winst geboekt in het alge meen klassement. Zij komen door deze score nog juist op de vijfde plaats. Ook Jelle Wiersma en Jan Kloosterman raakten steeds beter op elkaar ingespeeld Het seizoen werd met 6766 punten besloten met een vijfde plaats in de ronde. Zij blijven op de twaalfde plaats in het algemeen klassement. Het avondgemiddelde was met 6324 punten vrij hoog. Het aantal marsen mocht er met 51 even eens zijn. Fenny en Rob Caspers behaalden verdiend het kampioenschap. Vooral in het tweede gedeelte van de com petitie speelde het duo zeer constant. Roel de Zwart en George Eelman, die de tweede plaats veroverden, speel den wisselvalliger. Hoge scores wer den afgewisseld met mindere mo menten. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp werden derde. Dit duo kent elkaar van haver tot gort en is een vaste waarde in de top drie. Arend Dijker en Piet Moree kenden een sterke start, maar een tegenval lend slot. Zij behaalden wel de meeste marsen. Theo en Jaap Witte konden met hun vijfde plaats tevre den zijn. De competitie begint weer op de eer ste maandagavond van oktober. Nieuwe leden zijn dan welkom. Wie wil kan de sfeer proeven in de open drives, die Klaverjasclub Den Burg in de zomer op maandagavond organi seert. Eindstand 1.Fenny en Rob Caspers 167.100; 2.Roel de Zwart en George Eelman 165.757; 3.Hans Westdorpen Lieuwe van der Veen 164 745; 4 .Arend Dijker en Piet Moree 164.201; 5.Theo en Jaap Witte 162.899; 6.Chris Schraag en Willem Koomen 162.521; 7,Marja en Martien Bakelaar 161.2418. John Vlaming en Eric Jan Geus 160.783; 9.Wil Maas en Dim Winters 160.589; 10.Frans Stark en Bas Tromp 159.832. een harde wind en af en toe wat jen is woensdag het school- etbaltoernooi afgewerkt. Het ■zier van de aanwezigen leed hter niet onder de soms barre lersomstandigheden. In een nnpvolle kantine De Kletskeet nden de organisatoren aan het ide van een geslaagde dag de ntein bij de jongens, en de Ak- rbij de meisjes Texels kampioen rklaren. n grote afstand is het al te horen: vv Texel '94 wordt het school- etbaltoernooi gehouden. Uit 115 dstrijden moeten vijf winnaars jr voren komen. Op de velden aan- «omen, krioelen honderden sisschoolleerlingen door elkaar en. De teams, waarvan de spelers >lal in hetzelfde shirt gestoken, erven over het terrein op zoek naar sgenoten. Als er zelf met wordt ge- eeld proberen zij klasgenoten naar overwinning te schreeuwen. In jetaak worden zij bijgestaan door igelijk nog fanatiekere familieleden leraren. Na een verloren wedstrijd ihet vooral de coaches die de pest ïebben en scores vergelijken met concurrenten. De kinderen staan al lang weer te juichen voor hun enden Sieme Zijm, nu betaald voetballer bij Sparta, kwam even - genietend - een kijkje nemen bij het toernooi waar hij zelf ooit actief was. Ook waren er veel brugklassers langs de lijnen te vin den, even terugverlangend naar de tijd dat zij zelf mochten spelen. Vooral aan het einde van de dag zochten steeds meer mensen een droog heenkomen in kleedkamers of kan tine. De penaltyserie die de beslissing in de D-poule moest brengen trok toch heel wat toeschouwers. Pas na zeven strafschoppen mocht de Vrije School zich de winnaar noemen. Ook in de andere poules bleef de uitslag spannend tot het eind. De twee win naars van het Texels kampioenschap mogen op woensdag 16 mei naar Sportpark Krommenie van vv Sporting Krommenie voor de strijd om het regionale kampioenschap. Uitslagen Poule A (jongensteams om het Texels kam pioenschap): 1De Fontein I, 2. Jozefschool I, 3 Thijsseschool I, Poule B (meisjesteams om het Texels kampioenschap) 1 De Akker. 2. Jozefschool, 3. De Bruinvis, Poule C (Jongens mimteams): 1 Kompasschool I. 2. Lubertischool, 3 De Wereld, Poule D (meisjes miniteams) 1. Vrije School. 2. De Akker II. 3 Lubertischool. Poule E (gemengde mimteams) 1. Durperhonk II. 2. De Fontein I. 3. Jan Drijverschool II. it als in voorgaande jaren maakt in groep skeelerers deze maanden jere maandag een tocht over het and. Dat gebeurt maandag aan- iande weer voor het eerst. Er wordt n 18.30 uur verzameld op de par- erplaats op de hoek Haffelderweg- nmalaan, nabij OSG de Hogeberg. at ingang van 23 april wordt om I.00 uur gestartEen valhelm wordt er aangeraden, meedoen kost ïtS. vaste trainingsgroep hoopt dit jaar «tweede groep rijders te formeren, ;een wat rustiger tempo aanhoudt, ize skeelerers zullen ongeveer een ir rijden en in die tijd een afstand Op zondag 17 juni wordt op grotere schaal een skeelertocht georgani seerd. Nadere informatie volgt. Nu al is een website over het evenement te raadplegen: www.trefnet.net/Texel/ skeelertocht. van 15 tot 20 kilometer proberen af te leggen. In navolging van De Zestig van Texel wordt ook de Lammetjestocht van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje, die op maandag 16 april zou worden gehouden, afgelast in ver band met de dreiging van mond- en klauwzeer. Brtocn «*n lezer» Bunco «cranrworvdrtiithcid vut de redactie Wij zijn leerlingen van de Kompas- school en wij zijn boos omdat we planten missen die we na de grote vakantie in onze plantenbak hebben geplant. Samen met de meesters en juffen en een aantal ouders hebben we op een vrije zaterdag een hek om het schoolplein gezet, de zandbak opgeknapt en diverse planten ge poot Toen wij deze week op school kwamen, zagen we dat er diverse planten boven de grond stonden. Ook missen we twee mooie rozestrui- ken en een cotoneaster. Wil iedereen uit onze plantenbak blijven! We vin den dit heel zonde en jammer van al ons werk. Remco en Chris, Kompasschool. Feyenoord. Aalsmeer, Barendrecht, HRC, OSV, een Texelse selectie (poule A) en De Koog, Oosterend, ZDH, SV De Cocksdorp en twee teams van Texel'94 (poule B) doen zaterdag op het terrein van SV De Koog mee aan het Greensidevoetbaltoernooi voor F- In het kader van de actie 'Geef ons de zak' gaan vrijwilligers van de afdeling Texel van de Rotary komende dinsdag vanaf 13.00 uur de straat op voor het opha len van gebruikte kleding en schoeisel. De opbrengst komt ten goede aan goede doelen, zoals het Tesselhuus en het reumafonds. Het is de bedoeling dat de kleding wordt verpakt in plastic zakken die aan de weg worden gezet. Het moet bruik bare kleding zijn en geen vodden, want het wordt verkocht aan de handel. Kinderschoenen gaan via Nel Bakker naar Suriname, waar ze werkzaam is in de krotten wijken. Met name zomer schoenen kan ze goed gebrui ken. De schoenen moeten in aparte zakken aan de weg wor den gezet. Bij Nel Bakker kunnen eveneens oude bnllen worden in geleverd. Dat kan ook bij Jan Winnubst, die zorgt dat ze in Zuid-Afrika terechtkomen. De vrijwilligers gaan met dertien au to's het eiland over pupillen. Feyenoord is titelverdediger. De zeventallen plus keeper spelen een halve competitie in wedstnjden die twaalfeneenhalve minuut duren, zonder dat van speelhelft wordt ge wisseld. Het toernooi begint om 13.00 uur en zal even na 15.15 uur worden afgerond. droom van Richard en Hans |8rs' moeder was een pannen- kenhuis te beginnen. Vrijdag is zover, Pannenkoekenhuus Den rgh opent de deuren. In het pand de voormalige vlaaienwinkel (offiepot zijn in eerste instan- 50 soorten pannenkoeken ver- jbaar. 'Mensen moeten na één nenkoek kunnen zeggen: Zo! Ik genoeg gegeten, het was rlijk.' nogal wat veranderd in de voor- ilige vlaaienwinkel aan de Binnen- :g. 'Het bargedeelte hebben we anderd, daar is onder andere meer aan gekomen', vertelt Richard, rder is de entree verplaatst en >ben we er een geheel nieuwe iken in laten zetten. Ook is de boel verfd, we hebben het een frisse Iralmg gegeven.' Vooral hout is gens Hans erg belangrijk. 'De spe- lehoutkleuren willen we bewaren. pannenkoekenhuis heeft iets ds, zo'n uitstraling moet het krij- De broers Segers zijn ook eige- van croissanterie Op de Stenen als en ijssalon Swirl's. Richard It zich vooral met de laatste twee moeien, terwijl Hans in de keuken bet pannenkoekenhuis gaat wer- idee werd geboren in december het pand vrijkwam. 'We hebben ü|k toegehapt, maar wisten niet wat or soort restaurant we wilden be- men. Door een opening van een nnenkoekenhuis in Leerbroek van nnissen kwamen we op het idee took zoiets te beginnen Bovendien dden zij nog een machine over. lar kwam bij dat onze moeder al- al een pannenkoekenhuis wilde iginnen.' Vanaf die dag is het snel :gaan. 'We zijn een weekend naar srbroek geweest om mee te aaien in de keuken, en te kijken hoe alles in zijn werk ging. Ma zag het al lemaal gebeuren, en had er weinig geloof in. Maar naarmate de tijd vor derde kreeg ze er steeds meer zin in en een heel positieve kijk.' Pannenkoekenhuus Den Burgh legt zich geheel toe op het maken van pannenkoeken, wafels en poffertjes. 'We hebben verder alleen een lunch- kaart met wat stokbrood en uitsmij ters erop. Het wordt echt een oud- Hollands gebeuren, komende winter gaan we oliebollen maken. We willen iets aparts. Een aanvulling op de an dere restaurants in de omgeving, geen specialiteiten die iemand an ders ook heeft.' Dat is volgens Richard ook de reden waarom het een succes zal worden. 'Pannenkoekenhuus Den Burgh gaat lopen omdat we iets anders doen dan de rest. Den Burg heeft geen pannen koekenrestaurant in de omgeving.' Voorlopig heeft het pannenkoeken huis twee mensen in vaste dienst en zes vakantiewerkers. Met het terras meegerekend kunnen de Segers' 70 mensen tegelijk hebben. Pannenkoekenhuus Den Burgh past zich aan aan de omgeving. 'We heb ben net zoals elk ander collega-be drijf ons eigen recept, en we richten ons op Texel. We maken bijvoorbeeld een pannenkoek met duindoornjam en één met drie soorten schapen kaas.' Het restaurant heeft vooruit strevend eetgerei. 'Mensen vroegen me hoe ze een wafel een beetje be hoorlijk konden eten. Dus hebben we een speciale stok die in de wafel vast zit, daarmee kun je de wafel vasthou den. Zo kun je hem bijvoorbeeld door de chocoladedip halen.' In het res taurant willen de broers Segers nog meer veranderingen aanbrengen. Maar: 'We kijken eerst even hoe het loopt, die dingen kunnen we later ook nog doen.' van onze moeder komt uit...' VRIJDAG 6 APRIL 2001 Programma dinsdag 10 april Veld A, mannen 18.30 Paal 9-CVI TESO 19.15 Texelse Autocentrale-TESO CVI 20.00 Kobeko-Cocky's Kap. Tx Autoc 20.45 Sportshop Texel 2-Gr. Slock Cocky's Kapsalon 21.30 Paal 28/De Krim-Maarco Bouw Twaalf Balcken 22.15 Twaalf Balcken-DGM Maarco Bouw Wedstrijdleiding: Willem let (tel. 315194/315194) Annelies Bakker (midden): 'We zijn met z'n allen erg creatief geweest.(foto Micixoio*Kker) Veld B, dames 18.30 Bar Sportief-De Rival Zeilmakerij 19.15 Zeilmakerij-Smash'68 De Rival 20 00 NBC Eelman Partners-Milly's Smash'68 20.45 Jozefschool-Keurslagerij Dros NBC Eelman Partners 21.30 Wiersma Meubelen-Natuurwinkel Keurslagenj Dros 22.15 Salon Martine/De Oorzaak-De Krim Wiersma Meubelen Winnaar bij de jongens miniteams: De Kompasschool I. Veld C, dames en gemengd 18.30 L&R-'t G. Boltje SI Beverdam 19.15 NIOZ-SI.Beverdam 't G. Boltje 20.00 EcoMare-Rabobank NIOZ 20 45 Nokanto-Wessels EcoMare 21.30 Haarstudio-Durper Drup Nokanto 22.15 Eierlandsche Huis-Question 1 Durper Drup Bij de gemengde teams is Durperhonk II de beste. Uitslagen 3 april OSG-TESO 1-2; Sportshop Texel 2-DGM 3-0; Agrifirm-W'tjewel 1 1-2; Cocky's Kapsalon- Maarco Bouw 1-2; Paal 28/De Krim-Grooten Slock 3-0; Twaalf Balcken-Kobeko 3-0; Frtt- Prepress Center 1 -2; W'tjewel 2-Question 2 0- 3; Tatenhove 2-Zandbank 0-3; EcoMare-L&R 1 - 2, NIOZ-Rabobank 1-2; 't Gouwe Boltje-Slagenj Beverdam 2-1; Smash'68-De Rival 2-1Bar Sportief-Milly's 3-0, NBC Eelman Partners-Spar Goênga 3-0; B&B/vdVis/den Boer-Timmer's Bakkenj 0-3; Sportshop Texel 1 - Westerlaken 0-3; Slagenj lepe de Boer-Klif 12 1-2. vaart kwam. Wie mee wil, zal vroeg uit de veren moeten. De bus vertrekt om 7.30 uur uit Den Helder. De sa menkomst aan boord begint om 9.30 uur. Spreekster is Paulien Zeeman. Daarna volgt onder meer een rond leiding. Om 15.00 uur wordt de terug reis aanvaard. De kosten voor de excursie bedragen 27,50. Opgeven kan tot 14 april bij Paula Brouwer, tel. 313 770. Van 21 april tot en met 2 mei viert de Baha'i-gemeenschap het feest van Ridvan. Hieraan voorafgaand wordt een meditatieve duinwandeling ge houden in het duinpark bij EcoMare, onder begeleiding van een medewer ker van Staatsbosbeheer Deelname is beperkt, voor opgave en inlichtin gen: Antoinette Habraken, tel. 317896. Vrouwen van Texel en uit Den Helder gaan op donderdag 26 april samen naar de LOGOS II, een schip van de organisatie OM dat havens over de hele wereld aandoet en waarop evangelisatiebijeenkomsten worden gehouden. Het schip ligt van 25 april tot en met 6 mei in Schevenmgen, de (Foto MichioiDebtor) 214de haven sinds de LOGOS II in de

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9