lierenartsen verbouwen praktijk N" Asielzoekersgezin moet weg uit Noorderbuurt Groot verlies SFM door langdurig zieken Consensus en tussenoplossingen Dieren bepalen sfeer binnen isserijverenïgmg vernieuwde kinderboerderij B]ik vanger TEXELSE J* couraNT' /ara Bedrijvig/?^ Wat ik zeggen wou... OZB Verhuizing mondt uit in strafoverplaatsing B^n}vigheid Jeffrey Kooger start eigen tegelzetbedrijf Paasbingo Open ateliers rgei MlIHfHH DINSDAG 10 APRIL 2001 s David Tijssen onderzoekt een hond m de nieuwe opvangruimte voor dieren. (Foto M:ch.-cl Dekker} ze uitr| ast en 'an Dn i op urg. Inj vmdi in mai nieuwe opvang voor dieren, uitbreiding van de tandheel- le en een nieuw laboratorium: •nartsenpraktijk Texel heeft de :e fase van een ingrijpende iuwing achter de rug. In sep- ier volgt een tweede - ingrij- le - verbouwing aan de Woe- Hoek. De praktijk is zichtig met mkz. 'We advise- nensen die naast huisdieren vee hebben, alleen bij spoed- llen met hun gezelschaps- en viai^n te komen.' )eeld lerste fase is nu klaar. We heb- een nieuwe, mooiere opvang de dieren en de afdeling tand- |unde is uitgebreid. Daarnaast len we een nieuw laboratorium Der var ïiste al1 fexel.T egaan, leen >t hebt i tijdje of mir irteert wordt onderzoekswerk', vertelt dieren- kt in Di 3ker b: xel he grediè Dhten ■eeg leln ig. "Eir ei iei slle dirj en. 3iet van de Werken, die samen ollega David Tijssen het groot- peel van de gezelschapsdieren ir handen neemt. In de opvang- le staan nieuwe kooien voor de en een nieuwe behandeltafel. it laboratorium, dat eerst in de tl zat, is ruimte voor uiteenlo- le moderne apparatuur De wachtkamer is hierdoor tijdelijk een stuk kleiner geworden Maar: 'Op 1 september beginnen we met het tweede deel van het plan. Daardoor krijgen we een grotere wachtruimte, een nieuwe behandelkamer, een nieuwe balie, een nieuwe apotheek en een andere gevel. Tijdens die fase blijven we in dit gebouw, de ingang komt tijdelijk achter te zitten.' Tussen maart en augustus wordt in verband met de te verwachten drukte niet verbouwd. Tijdens de mkz-crisis in Nederland blijft de praktijk gewoon open. 'De ontwikkelingen rond mkz veranderen elke dag. In principe zijn alle behan delingen mogelijk. Maar als mensen thuis naast huisdieren ook vee heb ben, adviseren wij alleen bij spoed gevallen te komen. Wij nemen de nodige voorzichtigheid in acht ten aanzien van huisdieren. Door gebruik van een ontsmettingsmat, scheiding van instrumenten en het extra was sen van auto's en kleding. Maar dit geeft niet meer risico's dan in een supermarkt, die gaat toch ook niet dicht? Besmetting van mond- en klauwzeer is afhankelijk van de dosis virusdeeltjes die bij een dier komt. Stel dat een dosis van minimaal 400 nodig is, dan is vermindering tot on der de 400 nodig, om besmetting te voorkomen. Dus als een toerist van de Veluwe met schoenen op zo'n mat bij de boot stapt, wordt hopelijk zo veel virus gedood dat besmetting met meer mogelijk is. Je verkleint het ri sico wel degelijk. Natuurlijk landen ganzen niet op de matten, maar het risico kan wél beperkt worden.' Van de Werken geeft aan een voor stander te zijn van een ziekenfonds voor dieren 'Wij adviseren mensen zich voor calamiteiten bij één van de fondsen te verzekeren. Dat is indivi dueel bepaald. Als je draagkracht niet zo groot is, kan je grote operaties in Amsterdam bij je huisdier niet beta len. Laat je dan je huisdier behande len of pleeg je euthanasie? Een zie kenfonds heeft verschillende pakketten en verschillende premies Zo kun je dekken wat je wil. Wij advi seren de ongevallenpremie, waarbij je incidentele ongelukken kunt financie ren met geld van de verzekering.' 312 31 312| 31 31 31 31 315 31 310 312 319 31 31 31 31 31 317 31 3161 31 31 VERVOLG VAN PAGINA 1 len en dat ingrijpende hervor- m nodig zijn om dat doel alsnog ■eiken. Er wordt gesproken over issing van de vlootcapaciteit, Ihaving van de regels bij gelijke idelmg van de lidstaten en het len van meerjarenquota's. Maar :en economisch levensvatbare irij die geen bijstand nodig heeft mcurrerend is in de wereldeco- wordt als doelstelling ge- id. Gepleit wordt voor de instel- van regionale comités om ighebbenden meer te betrekken bepaling van het beleid zodat ileid breed wordt onderschreven msvan slagen heeft. Van 5-7 juni It de commissie hoorzittingen belanghebbenden uit alle betrok- "anden. Daalder riep zijn gehoor in de duidelijk geboden gelegen- gebruik te maken. Hij vond dat il Groenboek moeten bestellen, de koppen bij elkaar steken, ideerd reageren en zich daarbij h afvragen of de manier waarop bezig zijn wel voldoende garan- iiedt voor de toekomst. Hij vroeg mjdirecteur Van Lint gelden uit de inaamde oliepot beschikbaar te in voor onderzoek en deskun- ndersteuning van de vissers in lebat met de Europese Commis- 32 31 319 31 ge. 312 315 31 Inekkig zijn in visserskringen de len over buitenlandse, met Deense vissers die zich van de Is weinig aantrekken en met mkousen' alle jonge leven onge- wegvissen. De daarover kla- le Jaap Vlaming kreeg van de ise deputatie te horen dat het meevalt, althans dat is geble- f ij controles tot dusver. 'Als u op ■ebied iets te melden hebt, kom |met feiten, naam en toenaam. hebben wij de mogelijkheid er legen te doen.' Na een week dicht te zijn geweest kunnen kinderen weer spelen in Funfarm De Mient. Het ministerie van Landbouw heeft hierin toege stemd, onder voorwaarde dat de bezoekers geen schapen, geiten en de kameel kunnen aaien. De kinderboerderij is uitgebreid met een omvangrijke overdekte speel ruimte en het restaurant werd op nieuw aangekleed. Open of niet, maandagmorgen was het nog rustig op de De Mient, waar schijnlijk omdat veel vakantiegangers nog met beseffen dat ze er weer wel kom zijn. 'De schrik zit er bij velen nog in. maar ik hoop dat ze ons weer snel weten te vinden', aldus exploitant René van Keulen, die vorige week in het tv-programma Twee Vandaag heel Nederland deelgenoot maakte van de gedwongen sluiting van De Mient. Daarin vertelde hij dat hij, toen hij het ministerie van Landbouw ter verantwoording riep, het advies kreeg de dieren maar af temaken. 'Ik dacht eerst dat ik het niet goed hoorde.' Welke schade het weekje sluiting hem heeft opgeleverd, is pas aan het eind van de maand te zeggen. Niet de raad van het ministerie van Landbouw, maar een rationele keuze van Van Keulen is er de oorzaak van dat er in de wat verdere toekomst minder dieren rond De Mient zullen worden gehouden. 'We hebben nu de uitstraling van een boerderij en dat zal altijd zo blijven. Er zullen altijd kippen, ganzen en konijnen rondlopen. Maar de schapen, geiten, de pony's en de kameel zullen op den duur verdwij nen. Anders dan mijn schoonvader (Willem Kikkert, red.), die kon lezen en schrijven met de dieren, heb ik er niet zoveel affiniteit mee. Bovendien kom ik er door het vele andere werk niet aan toe om de hokken uit te mesten en dat soort dingen.' Van Keulen wil het bedrijf omvormen tot een speelpark, dat zowel binnen als buiten vertier biedt. 'De attracties zullen zich afspelen rond het thema boerderij en dier. Want de gemoede lijkheid en kneuterigheid, bepalen hier toch de sfeer. Voor kinderen van nul tot twaalf jaar hadden we al tweeeneenhalf hectare speelterrein, maar het is ook leuk als ze zich bin nen kunnen vermaken. Want in win ter, voor- en najaar nodigt het weer vaak niet uit om buiten te spelen.' Om de jeugd indoorvermaak te bieden, verbouwde Van Keulen de nachtver blijven van de kippen eigenhandig tot een 300 vierkante meter grote speel ruimte, met daarin onder andere een skelterbaan, waarop binnenkort elek trisch aangedreven trekkertjes rijden. Om de boerderijsfeer te versterken timmerde hij een schaalmodel van een Texelse boerderij, een schapen- boet en een hooiberg en bracht hij vrolijke kleuren en afbeeldingen aan op de muur. Verder kan er worden gesjoeld en getafeltennist. Ook het restaurant werd vernieuwd en uitge breid met een speelhoek voorde kin deren. vut ik itxJ* i Uit de overstelpende hoeveelheid reacties die Ik heb ontvangen op mijn oproep in de Texelse Courant van 3 april jl. komt één ding heel duidelijk naar voren En dat is dat de voorstel ling van zalen die ons gemeentebe stuur heeft gegeven met betrekking tot de OZB voor 2001 op gespannen voet staat met de waarheid. Wat is namelijk het geval? De waarde van onroerende zaken als woningen en grond is de afgelopen jaren enorm gestegen. Wat daar nu precies de oorzaak van is, dat is voer voor eco nomen. En of we daar nu zo blij mee moeten zijn, zoals makelaar Van Heerwaarden ons probeert aan te praten, waag ik te betwijfelen. Maar die waardestijging is een feit waar niemand omheen kan. Het heeft dan ook weinig zin om bezwaar te maken tegen een hogere taxatiewaarde van het onroerendgoed, tenzij deze bui ten elke proportie is. Maar het gaat in feite om een heel andere zaak. Ons gemeentebestuur heeft zowel in de Texelse Courant van 24 november 2000 alsook in de begeleidende brief (de bijsluiter! bij de gemeentelijke belastingaanslag 2001 heel duidelijk te kennen gegeven dat de buitenspo rige waardestijging van het onroerendgoed niet zou hoeven lei den tot een evenredige stijging van de OZB. Het OZB-tarief per ƒ5000,- economische waarden zou zodanig worden verlaagd dat de totale op brengst van de OZB op Texel niet meer dan 3% zou stijgen ten opzichte van het voorgaande jaar, De ge meente heeft hiermee bij veel men sen die met een lastenverhoging van 3% nog wel konden leven, de wind uit de zeilen genomen een bezwaar schrift in te dienen. Maar louter om u nu eens te tonen wat zo'n toezegging van ons gemeentebestuur in de prak tijk waard is, volgt hier zomaar een greep uit de vele reacties die ik zo wel telefonisch als schriftelijk heb ontvangen. En let wel. dit is niet de waardestijging van het onroerend goed zelf, maar de procentuele stij ging van de OZB. Hoofdweg 95a 30%, Oudedijkje 14 20,7%, Oost 30 30,8%, Strijbosstraat 7 26,7%, Zevenhuizen 46 13,8%, Warmoesstraat 24 22,9%, Schoorwal 51 20,3%, Oudedijkje 18 16,9%, Middellandseweg 3 46%, Zeven huizen 41 118%, Blazerstraat 4 12%, Vuurtorenweg 188 57%, Randweg 5 26,9%, Oranjestraat 14 14,9%, Hout weg 2 27%, Peperstraat 22 12,7%, Ondermijning van de orde en vei ligheid zouden er de oorzaak van zijn dat het Centraal Orgaan voor opvang van Asielzoekers (COA) een Iraans vluchtelingengezin vrij dag onder toezicht van de politie heeft overgeplaatst van de asiel- zoekersopvang Noorderbuurt naar een centrum in Den Helder. Een familielid van het gezin pikt het niet en kondigde aan een kort geding aan te spannen. Het gezin, bestaand uit een vader en moeder en twee kinderen, verbleef een maand of tien in de opvang bij Oosterend. Het viertal woonde in een kamer van ruim drie bij drie meter. 'Een inhumane situatie', oordeelde Amsterdammer Ron Bos, echtgenoot van de zus van de Iraanse vrouw, Mitra Fracemels Nesahat, die de re dactie inseinde. 'Normaal gesproken zitten asielzoekers zonder status een paar maanden in zo'n kamer en gaan ze daarna naar een ruimer verblijf. Maar nu moeten ze verhuizen naar een nóg kleinere kamer en wel op de eerste verdieping, wat met een anderhalfjarig kind met zonder risico is', doelde Bos op een andere verblijfsruimte in Noorderbuurt, waar het gezin aanvankelijk naar toe zou verhuizen. Maar volgens de beheer ders was het gezin nog zo slecht met af. 'Ze wonen tot dusver met zijn vie ren in een vijf persoonskamer en gaan nu naar eentje voor vier perso nen.' Bos kondigde aan zich hier, namens het gezin, tegen te verzetten. Vrijdag belde de Amsterdammer de redactie met de mededeling dat het Iraanse gezin een strafoverplaatsing naar Den Helder stond te wachten. Uit voorzorg schakelde het asiel zoekerscentrum hierbij de politie in, die toezag op een ordelijk vertrek van de familie. Volgens Bos, die via de telefoon verklaarde alles op video te hebben vastgelegd, ging het er daar bij emotioneel en niet zachtzinnig aan toe. 'Op een gegeven moment mocht ik zelfs het terrein niet meer op.' De gedwongen verhuizing greep zijn Iraanse zwager, een hartpatiënt, der mate aan, dat deze ineen zeeg en door een ambulance naar een arts werd overgebracht, die volgens Bos verkramping van de spieren rond het hart constateerde. Inmiddels verblijft het gezin in Den Helder. 'Op Texel hadden ze het niet ruim, maar ze zit ten nu in units van containers en zijn er zelfs nog op achteruit gegaan.' Hun raadsman laat weten dat een klacht tegen het COA wordt overwo gen. 'Volgens mijn cliënten spelen de beheerders en het COA onder éen hoedje en heeft het COA niet de pro fessionele afstand ingenomen, die het hoort te nemen.' Hij laat weten het inschakelen van de politie een over dreven maatregel te vinden. 'Mijn cliënten zouden toch wel zijn vertrok ken, want ze zagen zelf ook wel in dat de sfeer te verstoord was om nog langer te kunnen blijven.' Maar vol gens de politie is het gebruikelijk dat agenten aanwezig zijn bij dit soort aangelegenheden Ondanks een toezegging lukte het de redactie gisteren niet om een reactie van het COA te krijgen. Witte Kruislaan 22 19,5%, Schilder- weg 218 47%, De Kaai 17 41%, Kogerstraat 147 36,7%, Zevenhuizen 18,5%. En zo kan ik nog wel een poosje door gaan. Allemaal objecten waarvan de stijging van de OZB vele malen ho ger is dan de gemiddelde stijging van 3% zoals die ons door het gemeen tebestuur wordt voorgehouden. Het heeft er dus alle schijn van dat de gemeente op een heel geraffineerde manier bezig is om in de portemon nee van haar burgers te graaien. En het raffinement zit hem hierin dat te gen de OZB als zodanig geen be zwaar kan worden gemaakt. Dit kan namelijk alleen tegen de taxatie waarde van het onroerendgoed en dat die is gestegen daar kan zoals gezegd niemand omheen. Al deze eigenaren voelen zich dan ook geno men door de gemeente en zij hebben geen goed woord meer over voor dit gemeentebestuur. Daarbij zijn termen gevallen als 'onbehoorlijk bestuur' tot kwalificaties die ik in deze krant niet mag herhalen. Als dit gemeentebe stuur althans nog iets van het in haar gestelde vertrouwen wil terugwinnen, dan zou het moeten beginnen met de OZB alsnog zodanig te herzien dat deze meer in overeenstemming is met de eerder gedane toezeging be treffende een stijging van 3%. Maar gelet op eerdere ervaringen over te ruggave van teveel geïnde OZB en het voorschot dat dit gemeentebe stuur alvast heeft genomen op de toekomst door voor 2002 nu al een OZB-stijgmg van 8% aan te kondigen, is daar weinig kans op. En dat dit gemeentebestuur, dat nog steeds de pretentie heeft dat het op democratische wijze de wil en wen sen van de Texelse bevolking zit uit te voeren, uit eigener beweging zal opstappen, lijkt mij ook geen reèle gedachte. Het zou dan plaats moe ten maken voor mensen die wat min der politieke ambities hebben en die wat beter op de gemeentelijke huis houdportemonnee kunnen passen doordat zij bijvoorbeeld niet voor ie dere futiliteit waarvoor een welden kend mens het antwoord op de ach terkant van een sigarendoosje kan schrijven, een geldverslindend extern adviesbureau hoeven in te huren. Maar zoals gezegd is die kans gering, want het pluche kleeft hen aan de billen. Toch zijn er wel degelijk moge lijkheden om uw ongenoegen over het beleid van dit gemeentebestuur kenbaar te maken. Wat dat betreft had de 'Volksraadpleging lokale de mocratie op Texel' op geen gelukki ger moment kunnen komen. En door bij de komende gemeenteraads verkiezingen in maart volgend jaar u niet meer te laten inpakken met fraaie beloften, maar u afzijdig te houden van het spelletje verdeel en heers, kunt u de politieke opportunisten die dan weer aantreden in ieder geval de illusie ontnemen dat zij namens u spreken. J. A. Does, Oosterend. Texel heeft er per 1 april een tegel zetbedrijf bij. 'Ik heb altijd al voor mezelf willen beginnen', zegt Jeffrey Kooger van het gelijkna mige tegelzetbedrijf aan het Schil derend. Hij heeft tien jaar ervaring in het tegelzetten en vond het nu tijd een éénmansbedrijf op te zet ten. 'Je hebt alles in eigen hand als |e in je eentje bent, voorlopig hoef ik niet zo nodig iemand erbij Eerst maar eens kijken hoe het loopt', vindt Kooger. Werk is er voorlopig genoeg voor de ondernemer. 'Je ziet steeds meer tegelzetters voor zichzelf begin nen. Alle bedrijven worden gesplitst, mijn vroegere baas is nu ook alleen. De hoeveelheid werk blijft dus gelijk, maar wordt door verschillende bednj- ven gedaan. Ik heb nu al meerdere klussen binnen.' Aan inzet ontbreekt het Kooger niet. 'Als er nog mensen zijn die een tegelzetter nodig hebben, kunnen ze me bellen.' De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) houdt woensdag een paasbingo voor 55-plussers. De stichting heeft voor leuke prijzen in de paassfeer gezorgd. Het spel begint om 14.00 uur in De Buureton in de Molenstraat, deelname kost ƒ10,-. Het asielzoekersgezin, vrijdagmorgen in hun verblijf kort voor de overplaatsing. IFoto Gerard Timmerman} De onderlinge verzekering van de Texelse visserij (de plaatselijke afde ling van het Sociaal Fonds Maatschapsvissers) leed het afgelo pen jaar een verlies van niet minder dan ƒ224.580,-. Dit rode cijfer werd vooral veroorzaakt door uitkeringen aan negen verzekerden, die langdu rig ziek waren. De uitgaven waren daardoor veel hoger dan de inkom sten aan premies Volgens de regels van het SFM wordt het tekort in het daarop volgende jaar aangezuiverd in de vorm van een extra premieheffing, wat in dit geval 1.450,- per persoon betekent. Het SFM vangt dat bedrag via de schipper/eigenaars die inmid dels de rekening hebben gehad. In de zaterdag in De Bijenkorf gehou den jaarvergadering van de visserij vereniging DETV ontstond enige on rust toen Koos Bremer (admini strateur van de Texelse afdeling en landelijk bestuurslid) melding maakte van het verliescijfer. De vraag rees of het wel verstandig is door te gaan met deze kleine onderlinge verzeke ring, nu blijkt dat dit soort risico's worden gelopen, temeer daar het aantal aangesloten vissers in de na bije toekomst verder zal afnemen, zodat het draagvlak van risico's klei ner wordt. Bremer kon aan de hand van op het scherm geprojecteerde analyses van de jaarcijfers en door vergelijking met de cijfers van andere visserijplaatsen aannemelijk maken dat het gewenst is met de eigen ver zekering door te gaan. Ook bij ver dere terugloop van het aantal verze kerden is er vooralsnog geen gevaar, waarbij verwezen werd naar Wie- ringen waar het aantal deelnemers van het SFM belangnjk kleiner is, maar waar met winst wordt gedraaid. De met Texel vergelijkbare verzeke ring van Den Helder doet het goed. maar werd enkele jaren geleden ook met een incidenteel tekort geconfron teerd dat maar liefst ƒ380.000,- be droeg. Ook op Texel was het afgelo pen jaar sprake van een bijzondere situatie. Dat negen vissers langdurig ziek werden is op zichzelf al een uit schieter, maar het feit dat zij ziek werden in het begin van het jaar, drukte enorm op de exploitatie. Het totaal aantal zieken (48) in het afge lopen jaar was weinig alarmerend. Wat het lopende jaar betreft laat de Texelse situatie zich gunstig aanzien al kan er in de komende acht maan den natuurlijk nog van alles gebeu ren. Er zijn momenteel slechts drie zieke vissers. 31 1 urg, ftr eveer veertig keramisten uit ge- jerstraai aat, Br i, Wilhe 3oogefü •gerstri Mr Kri glderstfJ Noord-Holland stellen in het ndwarss <end van 21 en 22 april hun ate- jstraat.®—- - Kinderen rijden op de skelterbaan In de nieuwe overdekte speelhal van kinderboerderij De Mient. (Foto Gerard Timmerman) 'Jullie moeten alledrie wat water in de wijn doen.' Dat zei mijn moederen ze knikte de drie gezusters bemoedi gend toe, terwijl mijn broer zich sla pend hield. Hij nam nooit deel aan onze conflicten. In ieder geval dacht hij dat. 'Water in de wijn is verre van aangenaam', riep mijn vader, wegge doken achter de krant. 'Het is zonde van de wijn, het is zonde van je ge voel van eigenwaarde, maar soms moet het.' Hij las gewoon verder. Mijn moeder bleef ons vorsend aankijken en de drie zusjes verwerkten ieder op hun eigen manier de nederlaag van het compromis Allemaal iets toege ven, het wikken en wegen van de woorden en hun betekenissen, bete kent toe groeien naar een consensus, zo leerden wij al vroeg. Dus werden onze betogen steeds feller. Want om bij dat punt te komen, moesten er ge vechten geleverd worden. Niets ging zomaar. Een steekspel van woorden, heftige en hartstochtelijke argumen ten vlogen als pingpongballen over de tafel. Eén was slim, één was een tikkeltje vals en één was ronduit ge wiekst. De groene oogjes van mijn vader flikkerden gevaarlijk op Hij hoorde alles. Hij genoot van de strijd der dochters. Van Dale daagde ons uit. Want con sensus, zo staat er, betekent: over eenstemming van gevoelens, alge- mene gelijkheid van opvatting. Con sensus omnium of gentium, overeen stemming van alles, algemeen voe lend 'Dat kan niet', riep ik stampvoetend uit. 'Dat kan nooit. Er bestaat geen algemeen voelen. Ik was diep verontwaardigd en in de war over deze nutteloze pogingen. Maar wij moesten blijven oefenen. Het was van groot belang dit te leren, zei mijn vader plechtig. Tegenwoordig moet ik vaak terug denken aan de voorbije gezins taferelen, waarin we tot genereuze tussenoplossingen probeerden te komen. Maxima en de dieren. De die ren en Maxima. Hoe komen we hier over tot een gelijkheid van voelen? Hoe te komen tot de meesterlijke tus senoplossingen van Wim Kok. die hij met gepaste ernst en overredings kracht over ons uitspreidt? De vader van onze toekomstige koningin mag niet verschijnen op de bruiloft. Dat is nu zeker We halen opgelucht adem. We laten ons niet zomaar wat voor schrijven in Nederland. We nemen stelling. We maken het ons niet mak kelijk, want we weten allemaal dat na deze stelling en na de bruiloft een reeks van nieuwe stellingen zal moe ten volgen. Want hoe zit het met de komende geboortes, de troon opvolging, het overlijden, hoe zit het met de genen? We worstelen er alle maal mee. En de charmante spijt betuiging van Maxima wordt bijgezet in de reeks van tussenoplossingen, O ja, wij houden veel van haar en de magie van het koningshuis laait tegen de verdrukking in weer op. We lijken wel een soort consensus te hebben! Maar niemand is echt tevreden. De sintels liggen klaar. Zij wachten op de vlam. Nederland voelt als een tijde lijk verdoving. Een soort collectief coma. En dan de dieren. We krijgen geen brandstapels. We krijgen wel een misselijkmakend scala van voor zorgsmaatregelen. We krijgen een berg kritiek op ons bio-industrie- beleid. We krijgen toch vaccinatie. Wat te doen met dit alles? Mogelijk wordt Texel onbereikbaar. En tremen rijden er ook al niet.. We weten dat er kiemen worden gezaaid. Van angst voor de toekomst. Van woede over het gezeul met de dieren. Onmacht over onzindelijke maatregelen. Er waait een sluier van radeloze woede en angst over het land. Wat nou con sensus? Ik ben even stampvoetend woedend als vroeger. Niets voelt goed. Dana Rover

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5