Sport Smash pakt titel op laatste speeldag 7 I Oosterend en De Koog aan elkaar gewaagd Karaktervol Texel'94 werkt tweemaal achterstand weg 1-1-2 TEXELSE COURANT' Pf77l< ■nfl Bowlingleague Sportvissen Windsurfclub krijgt subsidie Mix-foursome Tevoko op dreef Uitslagen voetbal Voetbalprogramma Badminton Programma zaalvoetbal G-team klimt naar koppositie ZDH verliest van Monnickendam Voetbalpupillen strijden om titels Feyenoord wint Greensidetoernooi Wielerwedstrijd Prijsvraag AVT Hobbymarkt Countrydance -.o'; Coögspe/er Vincent Kaspers tmiddenwordt belaagd door Oosterenders Arne-Jan Kruithof (links) en Chris de Vries. B2 Tegengoals in drie wedstrijden. De spelers van SV Oosterend had- Hen er tabak van. 'Na de laatste lederlaag hebben we elkaar nog lens goed aangekeken. Zo van: dit jnoet anders.' En tijdens de derby legen SV De Koog, afgelopen zon- Bag op het eigen veld, ging het inders. Vechtlust en conditie wa len de wapens waarmee de gast heren hun rivalen bestreden. Eind stand: 1-1. :o'n reeks nederlagen zou het rela- jief longe team van coach Sil van Dijk. 'óór de winterstop niet zijn overko- len. Maar daarna slopen met name ij de achterhoede de foutjes erin. Iver de oorzaak wordt verschillend iedacht, maar voor Van Dijk bestaat ir geen twijfel: gewoon gebrek aan lentaliteit. Dat daar wat aan te doen bleek zondag tegen De Koog, het leam dat in het befaamde rechterrijtje lèn plaats boven SVO staat, dat in lezelfde competitie de positie boven !DH inneemt. Op eigen terrein had- len de geroutineerde spelers uit de adplaats de gortbuken met 4-0 klop egeven. Revanche was een doel dat azoveel leed in Oosterend wellicht net hardop werd uitgesproken, een Me wens was het zeker. Het ver telde zich in het begin van de strijd i veelvuldig balbezit voor de thuis- iloeg, waarbij De Koog geen rol van letekems speelde Echt druk hoefde legasten zich niet te maken, want van doelrijke kansen was geen sprake. Maar dat gold ook aan de overzijde van het veld, waar SVO- doelman Diederick Kruithof behou dens een enkel afstandsschot de vuisten niet echt op temperatuur kreeg. De Koog nam na een half uur tje het initiatief over, maar zonder echt gevaarlijk te worden. Tot in de slot fase van de eerste helft, toen spits Vincent Kaspers het op een lopen zetten nadat sluitstuk Jan Bloem een dieptepass foutief beoordeelde. Toen de doelman ver voor zijn goal kwam volstond een lobje van Kaspers om zijn ploeg op voorsprong te brengen. In de wetenschap dat er meer in zat (Foto Ceroid Timmorman) voor Oosterend, maakten Van Dijk en zijn team in de rust weinig woorden aan de tegenvaller vuil. De voetbal lende coach bracht zichzelf na rust in stelling, wat het zelfvertrouwen van de ploeg ten goede kwam. De ploeg schoot fel uit de startblokken, waar bij de aanval voortvarend werd opge zocht. Maar de Koger verdediging bleef hermetisch gesloten en ook de gasten waagden zich op de vijande lijke helft. Echter, waar het stijgen der jaren de Kogers meer ervaring brengt, moeten ze inleveren op con ditie. Oosterend toonde meer reserve en was de bezoekers op het midden veld steeds vaker de baas. Nadat eerdere doelpogingen strandden, nam invaller Rinze Douma de bal drie minuten voor tijd vanuit een kluts op de slof, om zijn ploeg aan de gelijk maker te helpen. let nog twee wedstrijden te spelen, nog niet duidelijk wie kampioen vordt in de donderdagavondleague »wlen. Koploper De Koogel liet een luntje liggen tegen Pet's Place, waar- loor Badweg Sportief langszij wist te :omen. De nummer drie op de rang- ijst, Hordifood, verloor van Visvogels in raakte daardoor verder achterop. Jitslagen: til Stars- Sommeltjes 2-3; Visvogels- Hordifood 4-1; Pet's Place-De oogel 1-4; Speelkwartier-Drogiste- 'ij Mets 3-2, Badweg Sportief-Hek- lenketel 5-0; Nooitgedacht-TZN 2-3. Slechts twee van de opgekomen ze- :en vissers wisten zondag een visje e verschalken tijdens de derde wed- itnjd om het clubkampioenschap van Ie Sportvisclub Texel. Nico Tessel Eindigde met 40 cm (twee vissen) op :en eerste plaats, Frans Bos werd weede met 14 cm (één vis). De vol- jende wedstri|d is de Paaswedstrijd ip maandag tweede paasdag aan de 1i|k bij Oudeschild, aanvang 9.45 uur. Het college van b en w heeft beslo- en de Windsurfclub Texel een in cidentele subsidie van f6.675,- toe e kennen. Het besluit is genomen laar aanleiding van een aanvraag an de vereniging, die in proble men was gekomen door een ïdentekort. Met de subsidie kan Ie club de kosten van scholings- opstappersactiviteiten dekken. meer leden te werven had het •estuur van de Windsurfclub beslo- 2n om de sport meer onder de aan- acht van de jeugd te brengen. Via en surfschool wordt nu geprobeerd ongeren enthousiast te maken. Een spirantsurfer kan voor f15,- een uur krijgen, waarbij het gebruik van 'ank en surfpak inbegrepen zijn. Ook moet er per deelnemer één instrue er aanwezig zijn en een reddings- |°ot voor de gehele groep. Het be- 'ra9 dekt de kosten niet, maar mders vormen de financiën een rempel om aan de activiteit deel te kernen. Toch wil de vereniging de les- >en doorzetten. Het college kon 1lenn meegaan, en stelde f4.175,- voor de scholing en f2.500,- voor vervoer beschikbaar. Het kampioensteam van Smash: bovenste rij vlnr: Annalies Dorst, Jolanda Venneker, Angela Daalder, Miep Speets, Simone Dros en coach Fia Joustra. Onder: Margo Wier- inga, Jenny Cremer, Ineke Witte en Cocky Koning. (Foto eó v/rno) Door een 4-0 overwinning op Wie- ringermeer 2 heeft Smash'68 zater dag een achterstand van vier pun ten op concurrent Harpoen 2 uit Nieuwe Niedorp weten om te bui gen in één punt voorsprong. Daar mee verzekerde het damesteam zich van het kampioenschap en de promotie naar de eerste klasse Nevobo. Het venijn zat dit seizoen in de laat ste twee speelrondes. Nadat Smash een serie inhaalwedstrijden had ge bruikt om naar de koppositie door te stoten, moesten de dames in hun voorlaatste wedstrijd vorige week tegen directe concurrent Harpoen in Schagerbrug aantreden, waar met 3- 1 werd verloren. Nadat Harpoen ook donderdag geen fout maakte in hun laatste wedstrijd kwamen zij met vier punten voorsprong op Smash aan kop terecht. De dames van Smash hadden aan een 3-1 winst en de daar bij behorende vier punten voldoende om zich naast Harpoen aan kop te melden en zich door een beter set saldo van het kampioenschap te ver zekeren. In het begin van de wedstri|d leek het er met op dat Wieringermeer aan het Texelse feestje wilde meewerken. Geconcentreerd en met bij vlagen prachtig spel wist Smash na een ner veus begin de wedstrijd, mede door steun van het nadrukkelijk aanwezige publiek, naar zich toe te trekken. Werd er In voorgaande wedstrijden in het veld wel eens wat 'vergaderd', met name over het positiespel, zater dag bedienden de spelverdelers hun teamgenoten op maat, zodat die in staat werden gesteld hun beste spel te laten zien. De jarige coach Fia Joustra eiste de regie op Enkele ke ren gaf ze op het juiste moment de goede prikkels en droeg daarmee zelf een steentje bij aan haar eigen ca deautje. Nadat Smash in de eerste twee sets de punten had gepakt, kon de volle winst redelijk gemakkelijk worden gepakt. Aan het eind was op het scorebord een 4-0 voorsprong af te lezen, was Smash vijf punten op leverde. Nu is de vraag of de dames zich met de bestaande selectie, soms aange vuld met jeugdige talenten, het vol gend seizoen in een hogere klasse staande kunnen houden. Smash moet het dan zonder de hulp van trainster Mariska Koenders stellen. Ze heeft aangegeven de vaste oefen avond op woensdag niet meer te kunnen combineren met andere be zigheden. Er wordt naar een opvolg ster gezocht... Belangstellenden kun nen zich melden bij Ineke Witte, tel. 318870 of Cocky Koning, tel. 315746. De dank van het kampioensteam gaat uit naar 'tante' Annie Vlaming, die bij alle thuiswedstrijden de wedstrijdleiding voor haar rekening neemt, en aan vaste scheidsrechter Jan Joustra Het duo Margreet de Graafff en Pieter de Boer wist zondag op de Texelse golfbaan met 43 stablefordpunten de wisselbeker 'mix-foursome' te vero veren. Bij dit clubkampioenschap wordt per paar gespeeld (een man en een vrouw). Er wordt om de beurt afgeslagen, waarna met één bal ver der wordt gespeeld. Het winnende duo deed al voor de derde maal mee en werd op de voet gevolgd door Vernon Hughes en Gerdi Reijers die vorige maand de maandbeker won nen. Titelverdedigers Rik en Suze van Hattem eindigden als derde. De volleyballers van Tevoko hebben zich zaterdag in sporthal Ons Genoe gen van hun beste kant laten zien. Het tweede herenteam verloor met 0- 4 van Vodi, maar alle andere teams wonnen. Het eerste herenteam deed dat zeer overtuigend. Tegenstander Schoorl werd met 4-0 geen kans ge laten. Het eerste damesteam won met 3-2 van De Schulp, terwijl het tweede damesteam met dezelfde cij fers van WSOV 3 won. Het derde damesteam versloeg WSOV 5 met 3- 1. Het jeugdteam was met 3-2 te sterk voor VCJ'94. Texel'94 heeft zondag in Limmen laten zien zich nog niet bij degra datie te willen neerleggen. Na en kele uiterst zwakke wedstrijden werd ditmaal veel zelfvertrouwen en overtuiging aan de dag gelegd. Tot tweemaal toe liep de ploeg van interim-coach Wim Koorn een ach terstand op, maar even zo vaak werd die ook weer weggewerkt, zodat de eindstand 3-3 werd. Er stond zondag veel op het spel De verschillen tussen de middenmoot en de onderste regionen zijn in de derde klasse A bijzonder klein en om met in de degradatiezone te belanden mocht de thuisploeg dan ook niet verliezen. Het gevaar voor het op de voorlaatste plaats staande Texel'94 was zelfs nog acuter. Een gelijkspel of liefst nog een overwinning was bijna noodzaak. Dat waren de Texelaars zich zeer bewust. Al in de openingsfase troefden ze de gasthe ren in de persoonlijke duels meestal af. Dat leverde direct al enkele kan sen op. De mooiste was voor John List, die de bal in de vijfde minuut net over de lat schoot. Geheel tegen de verhoudingen in namen de Limmenaren echter een voorsprong. De vrijstaande Martijn de Haan nam de bal uit een voorzet van rechts in eens op zijn schoen en liet keeper Bart Heerschap kansloos: 1-0. Het zou nog erger worden, want in de twintigste minuut werd het 2-0. De gevaarlijke en snelle rechterspits van Limmen stond opnieuw aan de basis. Zijn voorzet werd afgerond door Iwan Dekker. Texel'94 liet zich door deze snelle achterstand niet ontmoedigen en knokte zich terug door een tegen doelpunt van Marco Koorn in de 22ste minuut: 1-2. Het spel werd hierna enkele minuten onderbroken voor twee blessurebehandelmgen. Scheidsrechter Vonk uit Woerden kreeg de bal in het gezicht, terwijl keeper Heerschap het slachtoffer werd van gevaarlijk spel van de spits. Na de hervatting behielden de Texelaars het beste van het spel, maar lange tijd lukte het met om dit overwicht in de score uit te drukken. Pas drie minuten voor rust was Niels Dubbelt succesvol, waardoor de stand weer in evenwicht was: 2-2. Op slag van rust kwam Texel '94 nog bijna opnieuw op achterstand door een nonchalante terugspeelbal, maar Heerschap gaf geen krimp en hield zijn doel schoon Ook na rust zochten de gasten direct de aanval, maar zoals zo vaak in het voetbal viel de goal aan de andere kant. Uit een directe vrije trap van even buiten het strafschopgebied in de 54ste minuut kwam de bal in be zit van spits Harry Verduin. Vanuit de draai schoot hij in de lange hoek: 3- 2. Het spel golfde hierna op en neer. Texel'94 behield het initiatief en drong de tegenstander terug op eigen helft. Maar Limmen counterde soms ge vaarlijk en de Texelse keeper moest een aantal keren handelend optreden om zijn team voor een grotere ach terstand te behoeden. In de 62ste minuut viel Edgar Klippel uit door een ernstige knieblessure. Maarten Koorn, die tegen zijn zin op de bank moest beginnen, viel in als rechterspits. Zo'n tien minuten voor het eind kon hij zijn frustraties botvie ren door de bal na een goede opge zette Texelse aanval in de touwen te jagen. 3-3. Het was het sein om nog éen keer alles op alles te zetten en te proberen de - verdiende - winnende treffer te scoren Die leek in blessure tijd te vallen, maar Marcel Ris schoot de bal uit een vrije trap van zeker dertig meter hard op de lat. Interim-coach Wim Koorn toonde zich desondanks uitermate tevreden over de verrichtingen van zijn elftal en liet weten de komende wedstrijden vol vertrouwen tegemoet te zien. Maandag (tweede paasdag) speelt Texel'94 thuis tegen WFC uit Wormerveer. Zaterdag 7 april Texel'94 B1-HSVB1 0-1 BKC B2-Texel'94/SVO B2 2-2 Texel'94 C1-HRC C1 1-1 Texel'94 C2-Succes C2 3-1 VZV C2-Texel'94 C3 2-2 De Koog C1-Wi.ron C1 5-1 Kolping Boys D2-Texel'94 D1 1-3 De Koog D1-Texel'94 D2 3-1 Oosterend D1-BKCD1 2-3 Texel'94 D3-WGW D3 1-3 Texel'94 E3-WGW E1 2-0 G-voetbal Texel'94-Eendracht'82 2 8-4 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E5-SVC E2 5-0 SVO E4-Texel'94 E6 2-1 Texel'94 F2a-Texel'94 F2c 2-1 Texel'94 F2b-Texel'94 F2d 2-1 Texel'94 E4-SVC E1 0-0 SVO E2-Texel'94 E1 1-5 SVO E1-Texel'94 E2 7-0 ZDH E1-Texel'94 Meisjes 5-2 Zondag 8 april Limmen-Texel'94 3-3 Oosterend-De Koog 1-1 Monnickendam-ZDH 3-0 Helder 4-Oosterend 2 8-3 Texel'94 2-Duinrand S. 2 0-2 Watervogels 2-Texel'94 3 4-0 DTS 4-Texel'94 4 5-1 Texel'94 A1-Nieuwe Niedorp A1 3-1 Recreatievoetbal Oosterend-Texelse Boys 2-1 De Waal-De Koog 1-0 ZDH-De Cocksdorp 0-1 Dinsdag 10 april Texelse pupillencompetitie SVCE1-ZDHE1 19.00 Woensdag 11 april Texelse pupillencompetitie SVO E2-De Koog E1 14.00 Texel'94 E1-Texel'94 Meisjes 18.00 Zaterdag 14 april ZDH-Zuidermeer 17.00 De Koog-Wherevogels 18.00 SVS Duinrand S. 2-Texel'94 2 18.00 Texelse pupillencompetitie SVO E4-SVC F1 9.45 Texel'94 E5-SVO E3 9.45 SVC E2-Texel'94 F1a 9.45 ZDH E2-SVO F2 9.45 De Koog F1-ZDH F1 9.45 Texel'94 E7-Texel'94 F1b 9.45 Texel'94 F2c-Texel'94 F2b 9.45 Texel'94 F2d-Texel'94 F2a 9.45 Texel'94 E2-Texel'94 E1 10.45 ZDH E1-De Koog E1 10.45 SVC E1-SVO E2 10.45 SVO E1-Texel'94 E4 10.45 Zondag 15 april Recreatiecompetitie De Koog-De Waal 10.30 Maandag 16 april Texel'94-WFC 14.00 De Koog-ZDH 14.00 Luuk de Jong heeft maandag beslag weten te leggen op het club kampioenschap van de Badminton club Texel. Hij veroverde deze titel tij dens een finalepartij tegen Manus witte, die gedurende de eerste set geruime tijd op voorsprong stond. In de tweede set was het pleit echter snel beslist. Uitslagen: Heren A: 1Luuk de Jong, 2. Marius Witte, 3. Ruud de Vries,. 4 Anne van der Velde. Heren B: 1Ruud Beerling, 2. Jacco Kager. Dames A: 1Nellie Witte, 2. Margriet Reij, 3. Linda Vlaar. Dames B: 1Margaret Verduyn, 2. Marijke Bakker. Woensdag 11 april De Koog C1-Klif C2 18.30 Texel'94 5-De Krim 5 19.25 ZDH 3-RAB 2 20.15 Klif 4-ZDH 1 21.05 De Krim heeft zaaldienst. Donderdag 12 april Texel'94 C1-Klif C1 18.45 ZDH 2-Oosterend 5 19.25 De Krim 3-NIOZ 20.15 Oosterend 4-Klif 5 21.05 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 13 april Oosterend E2-De Koog E1 16.45 De Krim E1-Oosterend E1 17.25 De Krim 4-Texel'94 6 18.15 Casino 1 -De Koog 2 19.05 Klif 1 -Oosterend 1 20.00 De Koog 1 -Texel'94 2 20.50 Texel'94 4-De Koog 3 21.40 Mantje 1-Klif 2 22.30 Oosterend heeft zaaldienst. Woensdag 18 april Oosterend 5-NIOZ 1 18.30 HZVO-Klif (dames) 19.25 Klif 4-Klif 3 20.15 Jelleboog 3-Texel'94 4 21.05 Jelleboog 1-Jelleboog 2 22.00 ZDH heeft zaaldienst. Donderdag 19 april De Krim D1 -Texel'94 D1 18.45 Mantje 2-Oosterend 3 19.25 Texel'94 6-De Krim 3 20.15 Texel'94 3-De Koog 3 21.05 Jelleboog heeft zaaldienst. Vrijdag 20 april Klif E1-Oosterend E2 16.45 De Krim E2-De Koog E1 17.25 ZDH 1-Oosterend 2 18.15 Texel'94 1-De Krim 1 19.05 Klif 1-Casino 1 20.00 Oosterend 1 -Klif 2 20.50 Klif heeft zaaldienst. Door in een spectaculaire wed strijd concurrent Eendracht 2 uit Amsterdam-Geuzenveld met 8-4 te verslaan, klommen de G-voetbal- lers van Texel'94 zaterdag naar de koppositie in hun klasse. De ver schillen zijn echter klein en met nog vijf wedstrijden voor de boeg maken zeker vier teams nog aan spraak op de titel. Met de nederlaag (3-1) van de uit wedstrijd nog vers in het geheugen durfde coach Ruud Heuving niet te veel te sleutelen aan zijn team. Op Frans Bos na kon hij over de volledige selectie beschikken. Ook Theo Franchimon bleek fit genoeg om vanaf het begin te kunnen spelen. Wellicht uit voorzichtigheid posteerde Heuving zijn sterspeler als laatste man. De beginfase verliep ongelukkig. De wedstrijd was amper begonnen of een speler van Eendracht schoot de bal via het hoofd van Franchimon onbereikbaar voor keeper Chris Zijm in het doel. Gelukkig voor de Texelaars stelde Martijn Verbeeke, met enige hulp van een verdediger van de tegenstander, snel orde op zaken: 1-1. Uit een moeilijke hoek DINSDAG 10 APRIL 2001 profiteerde Paul Bakker daarna van een foutje van de keeper: 2-1. Het leek vervolgens gelijk te worden, toen een speler van Eendracht na een uit- bal ineens doel trof Dat mag echter alleen op indirecte wijze, zo besliste scheidsrechter Henk de Ruyter te recht. Na een lange solo van Theo Franchimon kon Martijn Verbeeke eenvoudig 3-1 scoren. Dezelfde spe ler maakte op fraaie wijze ook 4-1 Verbeeke, die nog enkele keren de lat en de paal raakte, was ook na rust op dreef. Uit een pass van Jos Bakker knalde hij de bal in de linkerkruising (5-1) en even later stond hij op de juiste plaats om een voorzet van Dirk Keijser te verzilveren (6-1). Daarna sloeg Texel'94 aan het knoeien, kreeg Eendracht de kans om zomaar drie keer op rij te scoren en was bij 6-4 alles weer mogelijk. Na een solo van Theo Franchimon werd het echter 7- 4. waarna Daan Mosk uit een pass van Paul Bakker aan alle onzekerheid een einde maakte Texel'94 heeft nu vijftien punten uit zeven wedstrijden verzameld, drie méér dan HOSV 2, dat echter één wedstrijd minder speelde. Ook HIS 2 (negen uit zes) en Eendracht 2 (negen uit vijf) zijn nog volop in de race. In het paasweekend zijn de Texelaars vrij, zaterdag 21 april staat in Zaandam de wedstrijd tegen ZCFC op het pro gramma. Oosterend-HOSV 1 Wiron 3-Oosterend 2 LSW 5-Texel'94 4 14 00 12.00 14.30 Alle optimistische verwachtingen ten spijt kwam ZDH er zondag in Monnickendam niet aan te pas. Zonder zelf briljant te spelen of tot het uiterste te gaan behaalden de gastheren een ruime overwinning: 3-0. Op grond van het spel van de afge lopen weken, waarin de ploegen uit de top vier knap tegenstand werd geboden, hadden de Hoornders zichzelf tegen het als vijfde geklas seerde Monnickendam goede kan sen toegedicht een mooi resultaat te boeken. Een tegenvaller was het ont breken van Jan Willem Bakker, Maikel Novak en Ronald Biesboer, terwijl de wederom met rugklachten kampende Niels Dekker als wisselspeler begon. Maar Richard de Leeuw - die enkele weken geleden na drie jaar niet ge voetbald te hebben de sterren van de hemel speelde - was bereid gevon den de gelederen aan te vullen, zo dat optimisme toch overheerste. De Hoornders haalden echter nooit het niveau dat hen ook bij de top clubs tot een gevreesde tegenstan der maakte. De Monnikendammers, zeker geen wondervoetballers, speel den feller en combineerde soepeler en hadden daardoor steeds een over wicht. Al snel werd het 1 -0 voor de thuisploeg, toen via de zijkant een aanval werd opgezet en één van de aanvallers in het centrum alle tijd kreeg om af te ronden. Daarna kreeg ZDH wel iets meer greep op het spel, maar dat leverde geen kansen op. Bij de voetbalpupillen vallen komend weekeinde mogelijk de eerste beslis singen. In de miniklasse kan Texel'94 F2b kampioen worden, terwijl Texel'94 F1b en SVO E3 de grote kanshebbers zijn in respectievelijk de FE-klasse en de EF-klasse. Voor waarde is wel dat ze zelf winnen. In de E-klasse is nog niets beslist. De Koog E1 en SVO E1 hebben de beste papieren, maar ook Texel'94 E1 is nog niet kansloos. De meeste teams in deze klasse moeten echter nog vijf of zes wedstrijden spelen, waardoor het nog even duurt voordat de kam pioen hier bekend is. Feyenoord heeft zaterdag net als vorig jaar het grote Greenside toernooi voor F-pupillen gewon nen. De Rotterdammers eindigden bovenaan in poule A, die bestond uit teams van de overkant en een Texelse selectie. In poule B, ge vormd door louter Texelse vereni gingen, ging de winst naar Texel'94. Onder grote publieke belangstelling liet Feyenoord ook dit keer zien de meeste kwaliteit te hebben, hoewel ze het in de beslissende wedstrijd tegen Barendrecht nog knap moeilijk hadden. Het werd uiteindelijk 1-0, waardoor Feyenoord poulewinnaar werd. Barendrecht legde beslag op de tweede plaats. OSV eindigde als derde, terwijl de Texelse selectie knap vierde werd. HRC won één wedstrijd en werd vijfde, terwijl hekkensluiter Aalsmeer met slechts één punt te leurstelde. In de B-poule behaalde Texel'94 één punt meer dan SVC. Texel'94 2, ZDH en Oosterend werden respectievelijk derde, vierde en vijfde. Het organise rende De Koog wist geen punt te behalen. Ze krijgen volgend jaar een herkansing, wanneer het vierde Greensidetoernooi wordt gehouden. De organisatie weet zich al verzekerd van de deelname van Feyenoord. Vlak voor rust deelde de thuisploeg een nieuwe dreun uit. De met al te snelle maar erg handige rechtsbuiten was tegenstander De Leeuw de baas en schoot in de korte hoek raak: 2-0. In de hoop snel tegen te scoren en daarna alsnog te kunnen knokken voor een goed resultaat werd kort na rust Niels Dekker ingezet. Hij zette enkele malen aan voor zijn gevreesde rushes, maar door steeds genoeg spelers in de verdediging te houden, behield Monnickendam de controle. Toen een nieuwe verdedigingsfout de 3-0 inleidde, was het verzet bij ZDH gebroken. Wielervereniging Texel opent het sei zoen vanavond met een wedstrijd op de 'eigen' baan aan de Haffelderweg in Den Burg. Het startschot klinkt om 19.00 uur. Het peloton wordt opge deeld in een A- en B-poule. Gast- renners zijn welkom. Vrijdag 13 apnl wordt de eerste tijdrit verreden. Volgens traditie wordt ge start op de wielerbaan en slingert het parcours zich verder over de Hoge- berg. Ook bij deze wedstrijd zijn niet- leden welkom. Degene die het juiste aantal meters raadt dat de winnaars van de Zes Uur van Texel, de hardloopwedstrijd die op tweede paasdag wordt gehouden, aan het eind van de wedstrijd heeft afgelegd, kan daarmee een Texeler dekbed winnen. Per categorie stelt de Atletiekvereniging Texel vijf phjzen beschikbaar, een extra actie die ten goede komt aan de kas voor de kunststof atletiekbaan. Voorspellin gen moeten op de meter nauwkeu rig worden doorgegeven via e-mail ctimmer.2@hccnet.nl; een inleg van ƒ2,50 (of een veelvoud daarvan) moet worden overgemaakt naar bank nummer 1467.36.28.83, ten name van Penningmeester AV Texel, onder vermelding van Zes Uur en nogmaals de bedoelde afstand. Meerdere gok jes wagen mag ook (mits de inzet navenant wordt verhoogd) en contant afrekenen op de ochtend van de wedstrijd behoort eveneens tot de mogelijkheden. Op elke afstand kan maar één keer worden ingezet; wie daarbij het eerst komt, het eerst maalt. In het Eierlandsche Huis wordt maan dag tweede paasdag weer de jaar lijkse hobbymarkt gehouden,. Er zijn verschillend hobbyisten aanwezig om hun hobby te demonstreren en het resultaat daarvan te verkopen In verband met de MKZ-epidemie zijn dit jaar geen dieren aanwezig. De markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. de toegang bedraagt ƒ1,- (kinderen tot en met tien jaar hebben gratis toe gang). Danslustigen zijn zaterdag welkom in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend, waar de Country FM Music Show voor de muziek zorgt. Van Radio 3 bekende disc-jockeys leren de deel nemers de nieuwste dansen uit de Country Top Tien. De avond begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt ƒ10,-, maar is gratis voor leden van de East Ender Honeybee hoppers. DAAR RED JE LEVENS MEE

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7