TEöèiA Officiële I berichten 1 10 ZDH - WBSV GESLOTEN texelse vereniging van logiesverstrekkers TE HUUR OP TEXEL .TEXELSE COURANT" BeST - Beveiliainas Service Texel beveiligingsmedewerkers 's Wij zijn vrijdag 27 en zaterdag 28 april wegens verhuizing naar Peperstraat 12 A 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE BEWONERSVERENIGING TEXEL jaarlijkse ledenvergadering PAUZE VOORJAARS LEDENVERGADERING S v. Z.D A.s. zondag, aanvang 14.00 uur aan de Witteweg Schenker van de wedstrijdbal: Lniêfe®! 15X5)1 GEZONDHEID GIVEN WE DOOR EEN ENTHOUSIASTE MEDEWERKER (M/V) ENTHOUSIASTE MEDEWERKERS VOOR DE SCHOONMAAK (M/V) Buytengors 68 te Den Burg Vermaningspad 15 te De Waal ppd Ruimtelijke Ordening Wet milieubeheer Verkeersmaatregelen Geef het door, rechts gaat voor! Collecte Fietsenveiling Volksraadpleging VRIJDAG 20 APRIL 2001 zoekt voor de periode van 30-6-01 t/m 3-9-01 voor nachtelijk toezicht op Texels grootste longerencampmg Wl| bieden naast een prima werksfeer - salaris afhankelijk van leeftijd- opleiding-ervaring - evt. bemiddeling voor tijdelijk verblijf op Texel - mogelijkheid tot jaarbetrekking Sollicitatiebrief en cv stuurt u naar BeST, dhr H Zijm Keesomlaan 13.1791 DA Den Burg best-texel@hotmail.com of fax: 0222-314779 Nadere informatie: 0222-314779 HAARMODE Het bestuur van de Bewonersvereniging nodigt alle leden uit voor de Deze wordt gehouden op woensdag 25 april 2001 in De Lindeboom, Groeneplaats, Den Burg. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda is als volgt: - Opening door de voorzitter - Notulen van de vorige vergadering, 19 april 2000 - Verslag van de penningmeester - Verslag van de kascommissie - Verslag van de secretaris - Voordracht nieuwe voorzitter - Bestuursverkiezing: aftredend en herkies baar: Nico Zoetelief - Rondvraag Voordracht door Dhr Dirk Haker - Sluiting Indien u zich kandidaat wilt stellen voor de functie van voorzitter, dan kunt u contact opnemen met de secretaris Nel Appel-Brouwer, tel. 314470. Hiermee worden de leden van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers uitgenodigd voor het bijwonen van de Datum: donderdag 26 april 2001 Plaats: clubgebouw golfbaan 't Hanenhuus De Cocksdorp Tijd: 20.00 uur Agenda: 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Vaststellen notulen ledenvergadering d.d. 26 oktober 2000 4. Jaarverslag secretaris 2000 5. Financieel jaarverslag 2000 6. Bestuursverkiezing er zijn drie vacatures T.H.V. dhr. H.P. Wuis, aftredend en herkies baar: tegenkandidaat: dhr. C. Boks. Hotel Boschrand Recron dhr. J.M.G. Warnaar, Vakantiecen trum De Krim aftredend en herkiesbaar; tegenkandidaat: mevr. J. Koning, camping De Bremakker KLV dhr. J. van Vijfeijken, De Ark, aftredend en herkiesbaar; tegenkandidaat: mevr. P J. Kikkert-Dekker 7. Rondvraag PAUZE 8. Ideeën-uitwisseling 'maatwerk' VW 2005 9. Toelichting ontwikkelingen golfbaan 10. Sluiting Bestuur Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers EXCLUSIEVE DIENSTEN PER DIRECT GEZOCHT: VOOR CONTROLE VAN APPARTEMENTEN. BEGELEIDING EN CONTROLE VAN DE SCHOONMAAK DURF JE DE UITDAGING AAN DEL ONS KARIN SCHOTANUS 0623272003 YVONNE KALIS 0620195927 Inschrijfformulieren met inschrijfvoorwaarden zijn verkrijgbaar bij de gemeente en de Stichting Wonen Texel. Dit formulier moet op de uiterste inleverdatum binnen zijn. De woningzoekende moet voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning. WONEN TEXEL I Woningtype eengezinswoning Beschikbaar per 16-05-2001 Uiterste inleverdatum 25-04-2001 Kenmerken: Aantal kamers woonkamer, 3 slaapkamers Kale huurprijs 827,81 na 01-07-2001 848,51 Totale huurprijs 830,31 na 01-07-2001 ƒ851,01 1 persoonshuishoudens kunnen ook Inschrijven! Woningtype seniorenwoning (vanaf 55 jaar) Beschikbaar per 16-05-2001 Uiterste inleverdatum. 25-04-2001 Kenmerken: antal kamers woonkamer, 2 slaapkamers Tale huurprijs 639,26 na 01-07-2001 658,44 otale huurprijs 670,26 na 01-07-2001 691,44 Basiscriteria 1 inschrijvers van 55 jaar en ouder met maximaal belastbaar inkomen tot ƒ38 820,00 2 inschrijvers van 55 jaar en ouder met een h,oger inkomen 3 maximaal 2 personen Specifieke criteria 1. oudste inschrijver beneden de 55 jaar Inschrijvers met een maatschappelijke en/of economische binding met het dorp De Waal krijgen voorrang. Stichting Wonen Texel Wilhelminalaan 74, Telefoon 314193 Postbus 100, 1790 AC Den Burg Aangevraagde bouwvergunningen Familie Wijnand voor het wijzigen v.e zijgevel a/d Middellandse- weg 5 te Oudeschild (ontvangen 11 apnl 2001); Familie Huizinga voor veranderen v.e. winkel met woning tot 2 winkels met 3 boven woningen a/d Binnenburg 6 te Den Burg (ontvangen 11 apnl 2001); Stichting Wonen Texel voor het wijzigen van gevels van het woon complex St. Jan met een wijksteunpunt a/d Beatrixlaan 45 te Den Burg (ontvangen 11 april 2001), A Blom voor het veranderen/ver groten v e garage tot garage/hobbyruimte a/d Zeebries 3 te Den Burg (ontvangen 12 april 2001); H.J.F Gotte voor het plaatsen v e dakkapel a/d Roggeslootweg 729 te De Cocksdorp (ontvangen 17 april 2001), A.A M. Noordeloos voor het plaatsen ve kap op ga rage a/h Verlaet 8 te Den Burg (ontvangen 17 april 2001). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen Mts Wijtten voor het bouwen van 3 varkensstallen en een spuit- plaats a/d Postweg 154 te De Cocksdorp (verzonden 11 apnl 2001 rectificatie) G Verschoor voor het vergroten v.e. woning a/d Wagemakerstraat 7 te Den Burg (verzonden 11 april 2001), M Kortenhoeven voor het vergroten v.e. woning a/d De Dageraad 49 te Den Hoorn (verzonden 11 april 2001); J.P Rip voor het plaat sen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 461 te De Cocksdorp (ver zonden 12 apnl 2001), V. Kauffeld voor het plaatsen van dakkapellen a/d Roggeslootweg 309 te De Cocksdorp (verzonden 12 april 2001); P. van Groningen voor het vergroten v.e woonhuis a/d Amaliaweg 11 te Den Hoorn (verzonden 12 april 2001); R. Tebbe-Kruselmann voor het geheel vernieuwen v e zomerhuis a/d Californiëweg 165 te De Koog (verzonden 12 april 2001): F. Lugtmeijer voor het plaat sen v.e garage/berging a/d Hoofdweg 76 te De Cocksdorp (ver zonden 12 april 2001); J. Witte voor het vergroten v.e woonhuis aJ d Maricoweg 2 te Den Burg (verzonden 12 april 2001). Mantje Hol ding BV voor het plaatsen v e dakopbouw en wijzigen v.e. gevel a d Weverstraat 1c te Den Burg (verzonden 12 april 2001) P. Dogger voor het vernieuwen/vergroten v.e woonhuis/berging a/d Kogerstraat 81 te De Koog (verzonden 12 april 2001), M. Tromp voor het vernieuwen v e woning/bedrijfsruimte tot wooneenheden/ bednjfsruimte a/d Weverstraat 33 te Den Burg (verzonden 12 april 2001). Verleende sloopvergunningen J.C. Roeper voor het slopen v.e recreatief opstal a/d Limietweg 16 zw te De Cocksdorp (verzonden 11 april 2001); C. Commandeur voor het slopen van golfplaten v.e schuur a/6 Stolpweg 35 te Den Hoorn (verzonden 12 april 2001). Goedgekeurde melding bouwvoornemen J M. Kiewiet voor het plaatsen v.e. schuurtje a/d Buytengors 52 te Den Burg (verzonden 19 april 2001) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19. lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening mede werking te verlenen aan bouwplannen van; M Boon voor het plaat sen v.e. bedrijfsgebouw a/d Langeveldstraat 8a te De Cocksdorp; Agrarisch en Wagen Museum Texel voor het plaatsen v.e museum depot a/h Groenewegje 1 te De Waal De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse gel dende bestemmingsplannen. De bouw- en situatie tekeningen liggen vanaf 23 april2001 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schrif telijk zijn zienswijze kenbaar maken. Ontheffing kampeermiddelen Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 13 van de Wet op de Openluchtrecreatie ont heffing verleend voor het gelegenheid geven tot het plaatsen of geplaatst houden van kampeermiddelen buiten kampeerterreinen, door groepen uitgaande van een vereniging of andere organisatie met een doelstelling van sociale, culturele, educatieve of we tenschappelijke aard. aan: Tennisclub Deuce, ten behoeve van het plaatsen van maximaal 20 tenten op het terrein van S.V. Texel, tegenover sporthal "Ons Ge noegen" en de tennisbanen, gelegen aan de Emmalaan te Den Burg. ten behoeve van de deelnemers van het Tesseltoernooi in de pe riode van 14 juli 2001 tot en met 22 juli 2001 Gedogen kampeermiddelen Burgemeester en wethouders hebben besloten het plaatsen van maximaal 8 tenten ten behoeve van seizoenmedewerkers te gedogen op het perceel Klif 37 te Den Hoorn, achter de grote schuur van het bollenbedrijf van de heer A. Lap. De periode van deze gedoging betreft 8 aaneengesloten weken gedurende het bollenseizoen 2001 Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop bovenstaande besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arron dissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuurs recht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen. Bovenstaande besluiten liggen ter inzage bij de sec tor Ruimte en Wonen, kamer 0.12 van het gemeen tehuis. Wijziging bestemmingsplan Buitengebied Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 3 april 2001, nr.2001-8883 goedkeuring verleend aan het besluit d.d. 23 februari 2001 van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel", ingevolge artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De wijziging betreft uitbreiding van de verkeersbestem- ming, op twee locaties, met 15 meter ten behoeve van de realisatie van het fietspad langs de Westerweg. Belanghebbenden kunnen met ingang van 30 april 2001 tegen dit besluit schriftelijk beroep instellen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225,- 102,10) voor natuurlijke personen en f 450,- (€204,20) voor rechtspersonen. Het beroepschrift moet binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is toegezonden, uitgereikt of ge publiceerd, zijn ingediend bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepschrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam, het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk ge val het besluit niet in werking treedt voordat op het verzoek is beslist. Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het trefr fen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225,- (€102,10) voor natuurlijke personen en f450,- (€204,20) voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voor zitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het beroepschrift worden overgelegd. Burgemeester en wethouders hebben vergunning op grond van artikel 8.4, lid 1 van de Wet milieubeheer verleend aan: De firma Cavo Latuco Agrifirm, Waalderstraat 53 te Den Burg voor het: het aan- en afvoeren, opslaan, schonen, drogen en bewerken van granen, graszaden en peulvruchten; een detailhandel in land en tumbouwbenodigdheden; ondergronds opslaan en verkoop via credit-cardsysteem van motorbrandstoffen;het opslaan en verko pen van veevoeders en meststoffen, het opslaan en verkopen van maximaal 20.000 kg bestrijdingmiddelen; aan de Waalderstraat 53 te Den Burg, kadastraal bekend sectie S9, nummers 600 en 601. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. De vergunning is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. Vanaf 23 april 2001 liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeen tehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05): de ver gunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend: - wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerpbesluit, - wie bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkin gen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit, - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ont werp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzage- legging, is binnen zes weken beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroeps termijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrecht spraak verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie: H. Kuiper, afdeling milieubeheer, telefoon (doorkies)nummer 36 21 88. Aangevraagde vergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens om een vergunning op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer te verlenen aan: de heer Kikkert, Oude Dijkje 41 te De Koog voor het oprichten en in werking hebben van een dagmanege aan de 8osrandweg ongenummerd te De Koog De locatie is bij ons kadastraal bekend als sectie T, gedeeltelijk 1457. Manege Elzenhof voor het oprichten en in werking hebben van een dagmanege aan de Bosrandweg 252 te De Koog. De locatie is bij ons kadastraal bekend als sectie T. gedeeltelijk 1457. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 23 april tot en met 22 mei 2001 liggen gedurende de werkuren in het ge meentehuis op de afdeling milieubeheer ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de ge bruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd vooreen ieder gelegenheid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het monde ling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aan vrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachte wisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermijn bij burgemeester en wethouders schrif telijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke beden kingen dienen geadresseerd te worden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200 te 1790 AE DEN BURG. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben inge bracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden venweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer Kui per, bureau milieu, telefoon 36 21 88. Verleende vergunning Onderhoud diverse wegen Aannemingsbedrijf KWS gaat aan onderstaande wegen groot onderhoud uitvoeren. Indien nodig wor den de wegen afgesloten voor het verkeer en omgeleid d.m.v borden. Hieronder staat een globale planning. Door weersinvloeden kan hiervan afgewe ken worden. Voor meer informatie kunt u terecht bj de servicebalie, telefoon (0222) 36 21 11. Maandag 23 april: overlagen fietspad Schilderweg vanaf Den Burg t/m Hallerweg; Dinsdag 24 april: uitvullen Waalderstraat tussen Bernhardlaan en Vossenhol Spangerweg tussen Laagwaalderweg en Dijksmanhuizen; Woensdag 25 april: Amaliaweg tussen de Pontweg en de Waddenzeedijk; Donderdag 26 april: Oudeweg tussen Westerweg en Rommelpot; Voorbereidend werk Eendenkooi weg; Vrijdag 27 april:Eendenkooiweg; Westerboersweg vanaf de Staart t/m boerderij De Arend. Vanaf 1 mei 2001 geldt een nieuwe voorrangsregel Bestuurders moeten op gelijkwaardige kruisinge voorrang verlenen aan alle bestuurders die van recfjj komen. Bestuurders zijn alle weggebruikers, behalve voel gangers. Het gaat dus om bestuurders van motorvoertuigen fietsers, bromfietsers, snorfietsers, bestuurders var brommobielen en invalidenvoertuigen, bestuurden van een wagen, ruiters en geleiders van rij- of trek dieren of vee. Voetgangers, skeelers, skaters, steppers etc. zijn géén bestuurders en vallen dus niet onder de nieuwe voorrangsregel. De nieuwe regel geldt alleen op gelijkwaardige krui singen (waaronder ook T-kruisingen). En dus met op kruisingen waar de voorrang geregeld is, bijvoorbeeld door verkeerslichten, voorrangsborden, haaien- tanden of een inrit-/uitritconstructie. Op kruisingen tussen verharde en een onverharde weg blijft de voorrangssituatie ongewijzigd. Bestuurders op de onverharde weg verlenen voor rang aan alle bestuurders op de verharde weg. In de week van 22 tot en met 28 april a.s. wordt Texel een collecte gehouden voor de Nederlandse Hartstichting. Op zaterdag 28 april 2001 wordt in samenwerking met de politie wederom een veiling gehouden van gevonden fietsen. Eenieder die bij de politie aangifte heeft gedaan van diefstal van zijn of haar fiets wordtin steld een fiets te kopen. Bij de koop van een fiets dient het procesverbaal van aangifte of het aan koopcertificaat te worden overlegd.De veiling, die klokslag 10.00 uur zal beginnen, geschiedt bij af slag en vindt plaats op het politiebureau aan de Keesomlaan 4A in Den Burg. Voordat de veiling begint zijn belangstellenden vanaf 09.30 uur in de gelegenheid de aangeboden fietsen te bekijken en een fiets als de hare of de zijne te identificeren. De fiets wordt in dat geval alsnog uit de verkoop gehaald. Nog niet meegedaan aan de Texelse volksraad pleging? Dan krijgt nog een extra kans. De inzendtermijn is verlengd tot en met dinsdag 24 aprï Geef uw mening over het functioneren van de lokale democratie op Texel: vindt u dat uw belangen nu voldoende worden behartigd, of wilt u meer invloed kunnen uitoefenen op het beleid? Denk mee, doe mee! Wie geen enquêteformulier heeft ontvangen, kan, deze gratis afhalen bij de receptie van het gemeen tehuis. Opsturen naar de Gemeente Texel, Postbus] 200,1790 AE Den Burg, of inleveren bij de dorpshui zen, bibliotheek, Super De Koog of supermartf Goënga Den Hoorn. ïarWBaoo, 'Ir link

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 10