Belangrijke winst Texel '94 op WFC ledereen kan zich op zijn ligen specialiteit storten Op Texel meer dan 600 natuurstroomklanten TEXELSE JJ courant- Sport Vroege kennismaking met Texelse autocross ieuwe beheerders Bosch en Zee: Dames Tevoko naar derde plek Reikicentrum gesloten Tweede plaats voor Van Rijsselberghe Theun de Winter naar koningin Uitslagen voetbal Texelse zwemmers snel in Volendam Statenfractie WD vóór vliegveld Vergadering TVL geholpen door zijn ensen van ooscn en z.ee: nans en uraaa Eilander (links), Erik Witte en Mariska Goor middenen Willem Staal. vrijdag 20 APRIL 2001 vormen met zijn allen één m.' Appartementencomplex ;ch en Zee heeft maar liefst vier uwe werknemers. Het park rd altijd door een stel, dat alle rk samen met de receptie- nager deed, gepacht. Nu heeft eigenarenvereniging gekozen ir meerdere beheerders. Erik te en Mariska Goor doen samen horecagedeelte, Hans Eilander arkmanager en doet het onder- jd, Grada Eilander springt bij tij- is de drukte op aankomstdagen tenslotte is 'good-old' Willem al al zes jaar receptiemanager. voordeel is volgens Goor dat ie- een zich op het eigen vakgebied toeleggen. 'Daar heb je tenslotte ir geleerd. Maar het is niet zo dat ere ploeg los van elkaar staat. Als op een bepaald punt druk is, ingt iemand bij.' De aanstelling meer mensen op het park is een ilissing van de vereniging eigena- van Bosch en Zee, waar Hans en da Eilander ook enkele tijd toe porden. 'Het park had niet zo'n de naam, de vereniging besloot het imago fnoest veranderen1.' Drie1 geleden ld" het park opgeknapt, leeft het de naam van een gezins- Wij kunnen ook voor 99 procent anderen dat mensen geen last anderen krijgen, wij zijn geen ssaal longerenpark. Volgens Willem zijn we wat fanatieker bezig met het park dan andere stellen die het pachtten. Met zijn vijven willen we het zo mooi mogelijk maken.' Hans Eilander: 'Ik wilde voor vijf jaar teke nen omdat je in twee jaar niets kan opbouwen. Bovendien is steeds een nieuw gezicht niet fijn voor de vaste klanten.' De twee horecamensen kwamen op het idee via Witte's voormalige buur vrouw. 'Wij hebben een half jaar in Zwitserland gewoond en gewerkt, als kok en in de bediening. Toen we op Texel kwamen wonen hebben we losse baantjes gehad, tot mijn buur vrouw opbelde. De familie Van Sabben stopte met Bosch en Zee. We hebben gesolliciteerd en zijn het geworden.' De twee hebben het hele horecagedeelte - restaurant en conferentiezaal - onder hun hoede. Vorig jaar is de conferentiezaal gere noveerd en biedt plek aan 100 men sen, bij een lopend buffet 150. Witte: 'Maar er kunnen meer dingen in ge- "-bëuréli; Zëffelïèn téVitööhStèlllhg zou mogelijk zijn. Laatst hadden we een groep toeristen die de zaal twee da gen afhuurde en er met de kinderen gingen knutselen. We willen gebruik in ieder geval vermeerderen.' Ook in het restaurant is het één en ander twee uitstekende zeges op de ncurrenten De Schulp en WSOV eft het eerste damesteam van lleybalvereniging Tevoko zich terdag verzekerd van de derde lats in de regioklasse. Tegen- inder ASV'55 uit Venhuizen werd it name in de eerste set volledig errompeld. de tweede zege op het gelijk- ilasseerde De Schulp (3-2) keken Texelse dames vol verwachting uit ar de confrontatie met het Iderse WSOV. Deze wedstrijd rdt nog altijd beschouwd als de rby. Ondanks het fanatieke thuis- bliek pakte Tevoko de winst. Met ■15 in de vijfde set verdiende 'oko wederom drife punten voor de iglijst Daarmee kwam Tevoko op punten en gelijke hoogte met >0V. Het reikicentrum Texel is van 21 april tot 7 mei gesloten. Mensen kunnen in spoedgevallen kunnen vanaf 1 mei weer terecht. De eerste inloop ochtend wordt gehouden op woens dag 9 mei; de eerstvolgende reikicursus op 18 mei. In de eerste set tegen ASV'55 bleek het Texelse team bijzonder gebrand op de overwinning. Goed spelend werd een niet op gang komend ASV overklast. In de tweede set werd de spanning de Texelaars toch even te veel, maar daarna stelden ze orde op zaken en waren ze met 25-16 en 25- 16 duidelijk de beste. Alhoewel tegen kampioen Zaanstad wellicht nog punten kunnen worden verdiend, is de derde plaats in de regioklasse zeker. Deze eervolle klassering schept verwachtingen voor het volgende competitieseizoen. (Foto Michiol Dekker) gewijzigd. Goor: 'De totale kaart is veranderd. We hebben nu een even grote kaart als de restaurants in De Koog, maar zijn tien procent goedko per. We hopen dezelfde kwaliteit te kunnen leveren.' Het is een misver stand dat het restaurant alléén bij het park hoort. Hans Eilander: 'Texelaars kunnen hier ook komen eten, ieder een kan binnenlopen. Mensen komen van buitenaf niet zo snel. Terwijl je hier 's winters ook een patatje kan komen halen, dat heb je écht nergens in De Koog.' De vorige pachters hadden tot opzet een bruin café te maken, dat zijn Witte en Goor zeker niet van plan. Goor: 'We hebben een nieuw interi eur in het restaurant. Ook zijn we van plan de receptie en de sauna te ver bouwen, alles wordt meegenomen.' De combinatie van logeren op het park, en het restaurant is het verwen arrangement. Witte: 'De mensen di neren uitgebreid, gaan in de sauna met een flesie wijn...' Plannen heb ben de kersverse pachters genoeg 'Van de zomer komt er misschien een bord aan de weg met Sorbet van de Dag. Elke dag een andere zelf gemaakt soort, en met altijd uit een glas. Een halve ananas of kokosnoot kan ook. Barbecueavonden? Er kan hier veel. Van koffie met een plakje cake tot een sjiek diner. Net zoals de gasten het willen.' In dat alles hebben ze aan receptiemanager Staal een grote steun. 'Hij kent het hele park. Dingen die wij bijvoorbeeld in de keu ken niet weten, legt hij allemaal uit. Willem is hier zes jaar in dienst, en onderdeel van het meubilair gewor den.' Texel '94 heeft zichzelf op tweede paasdag een uitstekende dienst bewezen door WFC uit Wormer- veer met 3-1 te verslaan. De belan gen waren groot aangezien de thuisploeg de punten hard nodig heeft in de strijd tegen degradatie en de gasten bij winst de tweede periodetitel konden binnenhalen. Beide ploegen maakten er een spannend en aantrekkelijk duel van, met het publiek als grote win naar. Met een uitblinkende Nico Schot centraal in de verdediging nam Texel '94 meteen het initiatief. In het eerste kwartier wisten John List en Martin Koorn tot de achterlijn door te drin gen, maar in beide gevallen kwam Maarten Koorn net te kort om de fraaie voorzetten met succes af te ronden. Daarna kroop WFC uit de verdediging, beseffend dat alleen winst de periodetitel kon opleveren. De Texelse verdediging moest enkele corners weggeven, waar de lange bezoekers behoorlijk veel gevaar mee stichtten. De hardwerkende spit sen Maarten Koorn en Niels Dubbelt bezorgden aan de andere kant hun tegenstanders ook handenvol werk. Goede acties stuitten echter op de sterke defensie. Doelman Verwayen van WFC deed het Texelse publiek opveren door een terugspeelbal te missen. Door de geringe snelheid kon hij echter corrigeren. Vanaf dat mo ment joegen de Texel '94-aanvallers fel door bij terugspeelballen. Na ruim een half uur sloeg de vlam in de pan. Martin Koorn en persoonlijke tegen stander Dennis Nat kregen het met elkaar aan de stok, hetgeen met meer goed zou komen. Nico Schot rea geerde zich af op de goed leidende scheidsrechter Stroobach. Die be greep de grote belangen en wachtte lang met het trekken van kaarten. Vlak voor rust zette Texel '94 nog even flink aan om de 0-0 van het scorebord te krijgen. Ralph Koning schoot hard van afstand, maar de rebound bleef net buiten het bereik van de spitsen. Een fraaie aanval via Nico Schot leidde tot een knal op de lat van Niels Dubbelt. In de blessure tijd wierp het constante jagen bij terugspeelballen zijn vruchten af Verdediger Manuputty werd lastig aangespeeld door zijn doelman en verspeelde de bal, de voorzet van John List werd keurig binnengetikt door Niels Dubbelt: 1-0. WFC wilde na rust de achterstand zo snel mogelijk wegpoetsen, en startte een flink offensief. Door het overwicht aan lengte waren hoge ballen dreigend en moest de Texelse defensie alle zeilen bijzetten. In het zoveelste felle duel tussen Martin Koorn en Dennis Nat ging laatstgenoemde zodanig over de schreef dat hij de eerste gele kaart in een verder sportieve wedstrijd ont ving. Uit een onoverzichtelijke situa tie wisten de gasten de gelijkmaker wat te scoren. Een hoge voorzet kon met voldoende weggewerkt worden, middenvelder Alynn de Wit aarzelde niet om de schoen eronder te zetten, en zo de 1-1 te scoren. In de drukte werd de bal van richting veranderd, waardoor Bart Heerschap kansloos was. WFC rook zijn kans, en vero verde meteen na de aftrap weer bal bezit Opkomende middenvelder Martin de Groot waagde een afstandsschot, dat buiten bereik van Heerschap op de binnenkant van de paal belandde De gasten verhoog den de druk, en brachten de Texelaars in moeilijkheden. Een van de fel jagende spitsen werd door Bart Oosterhof aangetikt binnen het straf schopgebied, en Stroobach aarzelde niet om de bal op de stip te leggen. Heerschap wist echter de harde in zet van Martin de Groot te keren. Hierna moest hij nog tweemaal han delend optreden bij harde schoten op zijn heiligdom, maar Heerschap voor kwam een tweede WFC treffer. Hal verwege de tweede helft nam Texel '94 het initiatief over. Martin Koorn Schoot een kansrijke vrije trap over het doel, en Niels Dubbelt miste na een mooie pass van Ralph Koning net de verste hoek. Ook Nico Schot zag een uitstekende knal net naast gaan Martin Koorn nam revanche op zijn opponent, wat hem op een gele kaart - en indirect een schorsing - kwam te staan. Na ruim een half uur wist Maarten Koorn zich goed vrij te kappen, maar zijn schot spatte op de lat uiteen. Pas vijf minuten voor tijd wist Texel '94 de verdiende voorsprong te pak ken, Opnieuw blunderde de WFC verdediging bij het uitverdedigen na een terugspeelbal. Maarten Koorn kwam alleen voor doelman Verwayen en maakte geen fout: 2-1. WFC gooide alle wapens in de strijd om een gelijkmaker te forceren. In de vele fysieke duels die ontstonden werd een overtreding gemaakt op de rand van het Texelse strafschopgebied. Nadat de fel protesterende thuis ploeg eindelijk de muur op afstand had gezet, probeerde Dennis Nat erg opzichtig een gat in de muur te du wen. Ralph Koning werd daarvan het slachtoffer, en Nat kon met zijn tweede gele kaart vertrekken. De vrije trap werd genomen door Martin de Groot, maar dat bleek met zo'n ver standige keuze. Het harde schot werd door de Texelse muur gestuit. De risico's die WFC daarna nam ga ven de thuisploeg een zee van ruimte. Over rechts werd Ralph Koning goed aangespeeld. Zijn voorzet was op maat, en Maarten Koorn besliste het duel beheerst: 3-1 Helaas wonnen WGW en SVS/Duinrand S. ook, zo dat Texel '94 de één na laastste po sitie blijft innemen. Zondag volgt de thuiswedstrijd tegen Helder, dat wel iswaar een punt meer vergaarde, maar daar één wedstrijd meer voor nodig had. Dat wordt een zeer be langrijke wedstrijd in de degradatie strijd. In een sterk deelnemersveld van 22 surfers wist de Texelse Adriaan van Rijsselberghe op tweede paasdag bij surfclub Ter Aar als tweede te eindi gen. Bij een stevige wind werden met de grote zeilen hoge snelheden be reikt. Fabian Otto en Van Rijsselberghe hadden aan hun eind- snelheid voldoende om een zwakke start te compenseren. Uiteindelijk eindigde Otto op een eerste plaats, de derde plaats ging naar John van der Lippe uit Ter Aar. De overige deel nemende Texelaars waren Dorian van Rijsselberghe (tiende plaats). Evert Monsma (elfde plaats), en Douwe Monsma (achttiende plaats). Volgende week zijn zij weer paraat op het Gooimeer waar dan de twee daagse 'Almere Surf Challenge' wordt gevaren. (Foto Joop Rommets) Een jeugdige coureur staat vol ongeduld te wachten op het startsein. Achter hem wordt een collega op weg monteurs. In het midden Theo Veeger, de maker van de ministockcars. Het natte en koude weer en mogelijk ook de voetbalverplichtingen van de Texelse jeugd deden een flinke aan slag op de door de ondernemers van de Waalderstraat georganiseerde trapskelterraces. die zaterdag ochtend werden gehouden bij de Weikoop in Den Burg. Slechts vijf meiden en elf jongens lieten zich ver leiden op het gladde maar fraaie par cours zo snel mogelijk tweemaal twee rondjes te rijden. Bij de jongens ontbrandde een spannende strijd, die met een totaal van 73,48 seconden toch nog ruim werd gewonnen door Bart de Lugt uit Eierland. Het verschil tussen de winnaars van de tweede en de derde prijs was erg klein. Deze strijd werd in het voordeel beslecht van Peter van Schepen uit Den Burg, die 78,22 seconden nodig had. Plaatsgenoot Gerben Polman rondde het circuit in 79,11 seconden. Bij de meisjes was Irma Baas uit Weert (67,98 seconden) een klasse apart. Denise Peeters uit Delft (89,49) werd tweede, Els de Lugt uit Eierland (91,79) legde beslag op de derde plaats. 's Middags wachtte de jeugd een verrassing, toen de skelters werden ingeruild voor een drietal ministockcars van Theo Veeger. Deze Texelaar was ooit een verwoed autocrosser. Nadat er een einde aan zijn carrière kwam, stortte de post bode zich op het nabouwen van de 'Formule 1-wagens' in het klein, op dat zijn kinderen en hun vriendjes kennis konden maken met zijn ge liefde sport. Ze zien er bedrieglijk echt uit, inclusief de op de zijkanten ge spoten reclame-uitingen. 'Ik bouw ze zo precies mogelijk na, op een schaal van één op twee. Alles wat in zo'n grote auto zit, zit ook in deze. Alleen zit de stoel wat lager, om ruimte te winnen voor de benen. Een heel werk, ja. De derde ging een stuk snel ler dan de eerste, maar een uur of honderd moet je wel rekenen.' Voorzichtigheid vierde aanvankelijk hoogtij bij de jeugdige coureurs, maar na een paar rondjes gereden te heb ben, ging de snelheid bij de meesten flink omhoog. Woest op elkaar inrij den gebeurde niet, maar de strobalen zorgden er meerdere malen voor dat ernstige materiele schade werd voor komen. 'Die kinderen durven geluk kig nog niet zo heel hard. Vijftig of zestig kilometer per uur kunnen ze wel halen.' De Texelse dichter Theun de Winter is uitgenodigd de opna mes van het koninginnedag concert in Paleis Noordemde bij te wonen. Jaarlijks wordt daar in aanwezigheid van de koningin en prins Claus een concert gege ven, dat op koninginnedag door de NOS wordt uitgezonden. Dit jaar staat het concert in het teken van het Nederlandse lied; uitvoerenden zijn Boudewijn de Groot, Jasperina de Jong, Liesbeth List en Herman van Veen. Theun de Winter toonde zich ver heugd: 'Groot nieuws, wie had dat gedacht.' Dinsdag 10 april Texelse pupillencompetitie SVCE1-ZDHE1 5-0 Woensdag 11 april Texelse pupillencompetitie SVO E2-De Koog E1 Texel'94 E1-Texel'94 Meisjes Zaterdag 14 april ZDH-Zuidermeer De Koog-Wherevogels SVS Duinrand S. 2-Texel'94 2 1-7 7-1 Texelse SVO E4- Texel'94 SVC E2 ZDH E2- Texel'94 Texel'94 Texel'94 Texel'94 ZDH E1- SVC E1 SVOE1 pupillencompetitie SVC F1 E5-SVO E3 ■Texel'94 F1a ■SVO F2 E7-Texel'94 F1b F2c-Texel'94 F2b F2d-Texel'94 F2a E2-Texel'94 E1 ■De Koog E1 SVO E2 -Texel'94 E4 Maandag 16 april Texel'94-WFC De Koog-ZDH Oosterend-HOSV Wiron 3-Oosterend 2 LSW 5-Texel'94 4 Zowel Simone de Wit als Wouter Dogger kwam met medailles overla den thuis van het Volendamse Paastoernooi, waar zij uitkwamen voor de Zwemvereniging Hoorn In totaal hadden de Texelse zwemmers beslag weten te leggen op maar liefst zestien medailles, waarvan Simone de Wit er elf op haar conto kon schrij ven. Zij versloeg alle dames op de 100 meter rugcrawl en zwom een nieuw persoonlijk record van 1.15.33 minuten en eindigde met acht gou den. een zilveren en twee bronzen medailles. Wouter Dogger verbeterde zijn persoonlijke records op de 100 meter vnje slag (1.01.42) en de 200 meter rugcrawl (2.30.06). Hij kwam thuis met vier gouden en een bron zen medaille. De statenfractie van de WD heeft zich in een reactie op de PKB Wad denzee uitgesproken voor instand houding van het vliegveld Texel. Slui ting wordt met acceptabel geacht, omdat het vliegveld met 250.000 bezoekers per jaar belangrijk is voor de directe en indirecte werkgelegen heid op het eiland. Verder vindt de fractie het - bij monde van woord voerder Erwin Bouma - onbegrijpelijk dat er wel op Vlieland met bommen geoefend mag worden, maar dat er geen gemotonseerde activiteiten mogen plaatsvinden in de daarvoor aangewezen gebieden. Deze gebie den worden met name door de lokale bevolking gebruikt en voorkomen overlast elders. Ook het niet langer mogen parkeren van boorplatforms op de Rede van Texel, het beprerken van het aantal lig plaatsen voor de recreatievaart en de inperking van de garnalenvisserij roe pen kritiek op. "uyger, jarenlang een trouwe steunpilaar van het eerste damesteam van Tevoko, wordt bedankt door haar medespeelsters. Met JU S naar rechts: An$ Timmer, Cora Siemeling, Ivette de Ruyter, Rita Dogger, Celine de Graaf, Connie Joling, Marian Boekei en Van de Broek. (Foto André van Ue, WiefJ De actie van de gemeente en het NUON om het aantal afnemers van duurzaam opgewekte elektriciteit op te voeren, verloopt opvallend succesvol. Er hebben zich 364 nieuwe klanten aangemeld, wat betekent dat er nu op Texel 604 afnemers zijn, ofwel 17% van de huishoudens. 'Landelijk gezien staan wij bovenaan', aldus wet houder Peter Bakker. Inmiddels is besloten de actieduur te verlengen tot 1 juni. Wie overgaat op natuurstroom (die per maand slechts een paar gulden meer kost dan gewone stroom om dat geen energiebelasting hoeft te worden betaald) krijgt de garantie dat de hoeveelheid energie die hij van het NUON betrekt op duurzame wijze wordt opgewekt, dus met wind turbines, waterkracht of zonnecellen. In het kader van de nu lopende actie kan elke nieuwe klant een gedeelte van een zonnecellenpaneel laten plaatsen op een gebouw naar keus, waar de eigenaar of exploitant van dat gebouw financiële baat bij heeft. Er was keus uit 29 kerken, dorpshui zen, scholen, veremgings- en andere gebouwen. Tot dusver werden de meeste zonnepanelen besteld voor de openbare bibliotheek, tweede is basisschool De Fontein en derde de gereformeerde kerk in Den Burg. Voor elke drie nieuwe klanten wordt één vierkante meter paneel op het betref fende gebouw geplaatst. Als iemand geen gebouw naar keus aankruist, plaatst het NUON de panelen op het Tesselhuus in De Koog of een wille keurige school. Deelnemers kunnen zich nog tot 1 juni aanmelden door gebruik te ma ken van de antwoordkaart bij de informatiefolder die bij de start huis aan huis op Texel is bezorgd. Infor matie kan worden ingewonnen via de speciale actietelefoon 0900-6866000 of de internetsite www.natuur- stroom.nl. Verenigingen en andere organisaties hebben de mogelijkheid om zich over de natuurstroom- mogelijkheden mondeling te laten voorlichten. Een medewerker van de gemeentelijke milieuafdeling verzorgt De Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers houdt donderdag vanaf 20.00 uur de Jaarvergadenng in Het Hanenhuus op de golfbaan. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn Harry Wuis (namens de THV), Martin Warnaar (namens Recron) en Jo-an van Vijfeijken (na mens de KLV). Tegenkandidaten zijn C. Boks ('De Boschrand'), J. Koning ('De Bremakker') en P.J. Kikkert-Dek- ker. Na de pauze wordt van gedach ten gewisseld over het plan 'Maat werk - VW 2005' dan een presentatie op een verenigingsavond. De 64 bednjven die zich al vóór de nu lopende actie opgaven, kunnen als nog aangeven op welk gebouw zij zonnepanelen willen hebben en daar door een vereniging, kerk, school e.d. steunen.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 11