'Westernrijden was een openbaring voor me Over kleur gesproken Gezond ouder worden willen we allemaal. Maar helaas... V Opmerkelijke carrière zadelmaker Rien Mast GEZOCHT: SUPPORTERS m E) 'Op mijn 22ste kon ik nog geen aardappel koken TEXELSE«JC0URAN Giro 860 .TEXELSE J2 COURANT" Blikv anger BEZORGERS Hersenstichting Nederland Geen krant gekregen? Bel uw bezorge Steun uw club en win prachtige prijzen! ate ins toe one ,ec de J)uinpan m VRIJDAG 20 APRIL 2001 3"= Van leraar Engels naar zadelmaker. Rien Mast - paardenmens pur-sang en woonachtig aan de Pijpersdijk in een sfeervol met klimop begroeid huis met een vrij uitzicht over de landerijen rond de 'grote stad' Den Burg - maakte deze opmerkelijke omme zwaai en geniet er nog iedere dag van. De geur van leer en paardenlijven, een opmerkelijk parfum. Het is altijd een Indrukwekkende lijst van Texelaartjes die tweemaal per week onder je neus komt en meestal kijk je ze even snel door, zonder ze allemaal bewust te lezen. En dan in eens valt je oog op: 'Wist u...? Dat ik al vijfentwintig jaar zadels en tuigen (verjmaak en repareer?" Nou nee, ik wist het niet, maar de kleine annonce maakte me heel nieuwsgierig en ik besloot er eens op af te gaan. Zadel maker is geen alledaags beroep. In Nederland is hun aantal op twee han den te tellen, zegt Mast. Voor het aantal opleidingsscholen heb je zelfs aan één hand teveel, want die zul je in ons land tevergeefs zoeken. Rien Mast werd zestig jaar geleden geboren aan de rand van Amster dam, daar waar de boerderijen en de tuinderijen vlakbij zijn en die zijn voor liefde voor het buitenleven hebben bepaald. Het onderwijs trok en zo bezocht hij na de middelbare school de kweekschool om zijn akte te ha len. Zijn militaire diensttijd bracht hem naar Den Helder, hij leerde Elly ken nen, trouwde haar en begon in de marinestad kinderen de basis begrippen van rekenen en taal bij te brengen, terwijl hij ondertussen pro beerde zijn onderwijsbevoegdheid in de Engelse taal te bemachtigen. Texel was voor hen slechts een eiland op de kaart, dat aan de overkant van het Marsdiep lag. Een bezoek aan vrienden en een overnachting aan de Muyweg, toen nog 's Hertogen- boschweg geheten, veranderde alles op slag voor het gezin Mast. 'Hier willen we wonen, op dit eiland!' Het geluk was met hen. Het was in de tijd dat de MULO aan het Schilderend fuseerde met de HBS en door deze reorganisatie veranderde er veel voor het bestaande lerarenkorps. Mensen vertrokken en er kwamen anderen voor in de plaats. In januari 1969 kwam Mast voor de klas als leraar Engels. Een vak dat hij met veel ple zier uitoefende. In zijn vrije tijd was hij bij de paarden te vinden. Een oude familieliefde, zoals hij onlangs op een familiereünie hoorde. Diverse familie leden in Friesland hielden zich al be zig met het fokken van paarden. Ook voor zijn thuisgevoel op Texel is een link te leggen vanuit het verleden. Zo was een verre voorvader met de ach ternaam Avis in 1730 onderwijzer in Den Burg. Hij was getrouwd met een meisje Schagen en het echtpaar had drie kinderenOok van Elly's kant zijn er banden met het eiland. De eerste boer van hoeve Capnie in de Prins Hendrikpolder, oorspronkelijk afkom stig uit de Betuwe, komt voor in haar familieanalen. Een paard voor jezelf hebben is na tuurlijk wel het ideaal van iedere rui ter en toen een leerling hem tipte over een paard dat te berijden zou zijn bij Willem van der Wal, in paarden- kringen wel bekend als De Soester, hoefde hij daar niet lang over na te denken. Via dat paard kwam hij bij de Waddenruiters. In de Hof van Eden, bij de Ruigendijk, kreeg hij les van Jaap Schoorl. Weer iets later gaf hij met zijn collega Henk Heetveld les op manege Elzenhof. Hij ging zich inte- 'Ze zeggen nog wel eens tegen me Nieuw Zeeland was een dure grap. En ik kan niet anders dan het beamen, maar het was iedere cent waard. Ons vertrek had zeker ook te maken met de tijd van de koude oorlog, waarin de slogan was liever een raket in mi/n achtertuin, dan een Rus in mijn keu ken. En je komt op een leeftijd waarop je denkt: moet ik dit nu mijn hele leven bli/ven doen? Ik wilde eens kijken of het ook anders kon. We kwamen te wonen in de buurt van Auckland en ik schafte een auto aan resseren voor het aangespannen rij den en haalde bij Jan Kiljan zijn men- diploma. En wat is er bij al deze activiteiten dan logischer om ie ook bezig te houden met het repareren van het tuig en de zadels? Het werd, bij gebrek aan een opleidings instituut, leren in en door de praktijk. Het grote probleem was echter dat niet iedere leermeester zijn kennis zo maar wilde delen. Door veel adressen af te reizen en steeds zijn ogen goed de kost te geven, gaf Mast zichzelf een opleiding. Bijzonder waardevol is zijn aantekenboek met honderden detailtekeningen en werk beschrijvingen van alles wat maar te maken heeft met leidsels, tuig en za dels. Bijzondere stiksels, manieren van het aanzetten van riemen, lussen en gespen. Zelf is hij absoluut niet bang om zijn kennis te delen en zich daardoor het brood uit de mond te la ten stoten. In tegendeel, het is een prachtig vak voor wie er van houdt en de kennis moet bewaard blijven. Maar je kunt er niet van leven, je moet er wel iets bij doen. Om die reden is hij na zijn korte avon tuur in Nieuw Zeeland, achttien jaar geleden, nog een jaar of elf docent Engels bij de marine geweest, tot hij via een remplapantenregeling op zijn 55ste gebruik kon maken van de vut. 'In Nieuw Zeeland heb ik voor het eerst een rodeo gezien waar werd gereden op westernzadels. Kenmer kend voor deze zadels is de soepel heid en de opstaande knop. Het westernrijden was een openbaring voor me. Het komt oorspronkelijk uit de Spaanse klassieke dressuur en je beheerst je paard, heel tegenstrijdig eigenlijk, door hem zijn vrijheid te geven. Bij het westernrijden let de ruiter niet op zijn paard, maar op de 'Een kleurrijk type en dat van een ei land', zei laatst iemand met enige verbazing en keek mij onderzoekend aan, alsof ik vanaf aan andere planeet was neergedaald. 'Hoe bedoel je?', vroeg ik enigszins geprikkeld. 'Denk je dat iedereen daar in het zwart loopt? Ik ben trouwens niet van het eiland, ik woon er alleen maar Laat die discussie duidelijk zijn. Ik ben geen Texelaar en ik weet inmiddels dat ik dat nooit zal mogen of kunnen worden. Ik ben van nergens en dat gevoel zal mij mijn hele leven achter volgen. Ik ben hooguit van de zee. En die is zeer kleurrijk.' 'Ach ze dachten van de Grieken ook dat ze kleurenblind waren. Want bij Homerus ontbrak de kleur blauw in de beschrijving van de hemel en bij Xenophanes in de beschrijving van de regenboog.' De man tegenover mij, die zelf denkt dat hij een vriend van mij is, en met wie ik door omstan digheden gedoemd was tot samen reizen, ging nog dichterbij zitten en vervolgde zijn betoog. 'Het is trou wens maar een grauw eiland', zei hij zacht jennend, 'Grijs, het is een grijs tinten verzameling van heb ik jou daar. En grijs is miezerig, en te veel grijs is ongelooflijk miezerig. Een soort kwadraat miezerigheid en als je bedenkt dat je daar dan zeker negen maanden van het jaar tussen zit, dan weet ik zeker dat zoiets invloed heeft.' 'En als jij dan eens zou horen in welke lynsche en kleurrijke beschrijvingen ik mijn kinderen toespreek over mijn geliefde eiland. Over de leiblauwe luchten, de violette zonsondergan gen, de purper omrande wolken en de aquamarijne zee. De zwarte aarde, de grasgroene dijken, de blauwe korenbloemen, de dieprode zuring en de gele paardebloemen. Schitterend. 'Je bent echt een kleurrijk type, zelfs in het liegen. Aquamarijne zee, hoe verzin je het. Grauwe modderpoel zal je bedoelen. Uitgestrekte plas niets, vol glazige kwallen en vunzige vissen. Onheilspellend, dat is het.' Mijn zo genaamde vriend slurpte hoorbaar van zijn koffie en ik betrapte me erop dat ik naar een afdoend en zeer kwet send antwoord zocht. Er deden zich enige mogelijkheden voor in mijn koortsachtige zoeken, maar de ware gifpijl had ik zo snel met te pakken. 'Het is maar hoe je je afstemt op de wereld. Zo komt die wereld over. En mensen zoals jij zien met wat hier te zien valt. Verspilde energie om dat verder uit te leggen.' Ik keek misprij zend naar zijn kreukelige beige pak met de onooglijke stropdas erbij, waarop drie gouden strepen waren getrokken. 'Zwart is onheilspelend, wit is geluk brengend en purper geeft fantasieën omgeving en stuurt hij het paard met één hand en met zijn gewicht en zijn stem. Het is een veel natuurlijker manier van rijden dan met de strakke teugels die we hier gewend zijn. Toen ik weer terug was op Texel ben ik me op het westernrijden gaan toeleggen en op de zadels die daarbij horen.' We lopen even naar het schuurtje in de tuin, waar hij zijn werkplaats heeft ingericht. Helemaal in stijl, met een gebleekte ossenschedel boven de deur. De geur van leer komt ons te gemoet. Over de bok hangt zijn eigen zadel, handgemaakt, geverfd in meerdere tinten bruin. Een prachtig staaltje vakmanschap. Een zadel wordt gemaakt van tuigleer, een plantaardig gelooide runderhuid. Uit één huid kan een compleet zadel worden gemaakt, waarbij moet wor den aangetekend dat elk stukje huid zijn eigen rekmogeli|kheid heeft, wat bepalend is voor de plaats waar het in het zadel wordt verwerkt. Zo wor den uit de rug, die het stugste is, de stijgbeugelriemen gesneden. De meer rekbare stukken van de buik zijn geschikt voor weer heel andere de len. Een zadel maken begint bij het maat nemen van het paard, de vorm van de rug. de schoftbreedte, enzo voorts. Mast maakt hiervan een mal en stuurt deze op naar Amerika, waar er een zogenaamde boom van wordt gemaakt. Deze houten vorm wordt overtrokken met natte rawhide, een ongelooide leerversie, die er na droging als gegoten omheen zit. Na terugzending worden er aan de on derkant de zogenaamde skirts (een soort kussens) voor op de paarden rug tegenaan gezet. Aan de boven kant komt een zitting voor de ruiter. Daarna begint het 'echte' werk. De Rien Mast begon 25 jaar geleden met het maken en herstellen van zadels en tuigen. (Foto Coma Timmer) en ging de boer op. Overal waar ik een paard zag ging ik aan om om werk te vragen. Beslaan, bekappen, africhten, lesgeven én zadels maken. Het was met altijd eenvoudig. Soms liepen er van die grote honden rond en In het begin bleef ik dan in de auto wachten tot de baas naar buiten kwam. Maar ik heb er wel geleerd niet bang te zijn voor blaffende honden. Je kunt tenslotte niet eeuwig in die auto blijven zitten We hebben er een heel goeie tijd gehad, maar ik sprak een Nederlandse veearts, die zei: "Ie dere dag als ik als ik voor mijn werk naar het abattoir rijd, kom ik langs een kerkhof en dan denk ik: ik wil hier niet begraven worden." En ik dacht, ik óók niet. Bovendien stierf Elly van de heimwee en toen zijn we terugge gaan.' diverse patroondelen worden op de daarvoor bestemde delen van de huid gelegd, uitgesneden en aan de vleeskant van de huid ingevet met klauwolie, zodat het leer zijn juiste vochtigheid behoudt. Indien gewenst kan de klant een versiering laten aan brengen in het zogenoemde basketweave. Dit moet gebeuren wanneer het leer nog niet ingevet is. Het patroon wordt met een stempel in het natgemaakte leer gedrukt. Het aan elkaar naaien van de diverse onderdelen gebeurt handmatig met een gewaxte draad in zadelmakers teek en door met een els voorgeprikte gaten. Bij deze techniek wordt ge werkt met twee naalden, die afwisse lend een boven- en een ondernaad maken. Even snel de draad eruit trek ken, zoals bij gewoon naaiwerk, is er dus niet bij. Tot slot wordt het zadel geverfd en voor een prachtig glan zend oppervlak in de bijenwas gezet. Een zadel laten maken is geen klus voor vandaag op morgen. 'Het grote knelpunt is het bestellen van de boom. Het kan soms wel vier maan den duren eer ik hem in huis heb. En dan heb ik er zelf nóg wel zo'n zestig uur werk aan. Wil de klant bijzondere dingen, zoals het basketweave of een zilverbeslag, dan duurt het nog iets langer.' Maar dan heb je ook wel een heel persoonlijk zadel. Van western rijden, komt western denken en western dansen. Met zijn leren hoed en in jeans is Mast met zijn vrouw geregeld op de dansvloer te vinden om op de klanken van countrymuziek het lijn- dansen te beoefenen Op en top western. Corrie Timmer Cjroen 2jmrL-Jrxtrls in het harL. Hersenaandoeningen verzieken niet alleen het leven van patiënten, maar beïnvloeden ook dat van de partner, familie of vrienden. Gezien de cijfers komen vele Nederlanders in aan raking met ouderdomsziekten. Tijd om er wat aan te doen! Feiten en cijfers 1. Naar schatting lijden 200.000 tot 300.000 Nederlanders aan de mentie. 2. De ziekte van Alzheimer treft bijna de helft van alle mensen boven de 85 jaar. 3. Het aantal Alzheimer-patiënten zal over dertig jaar verdubbeld zijn. 4.94 procent van alle dementiegeval- len betreft 65-plussers. 5.40.000 Nederlanders hebben de ziekte van Parkinson. 6. De ziekte van Parkinson treft één op de honderd zestig-plussers. Steun de Hersenstichting Nederland Uiteindelijk kan alleen wetenschap pelijk onderzoek ouderdomsziekten effectief bestrijden. Ook goede voor lichting is belangrijk. Word donateur of doe een gift. Oude hersenen, een zorg voor iedereen! Korte Houts'raat 10. 2511 CD's-Gravenhage - Tel 070-360 48.16 - www.hersenstichting.nl Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Simone Toorenburg Erik van Es Jonathan Abraha David van Es John van Heerwaarden Stefan Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum Wendy v.d. Beek Marian Krotje Rob Kooiman Tjeerd Lemstra Emmy Boerhorst Cor Hin C. Broekman Tobias Langeveld Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Sandra Bremer Mw. S. Koopman-Grit Gijsbert Buijsman Remon Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee N. van Leersum Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. HoutstrHoutwg Witte Kruisln Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild. Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt, J Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w Stengw.. Limietw Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hallerweg, Ongeren, Meiertebos. (Waalen)burgerdijk. Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg. Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1 -68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje, Grensweg. Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw. v.a. 516 Kogerweg De Kaai, Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 eTe> in 14 indli 6001 Den Burg A: Gollards/Samen Eén. Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenburg, Bi P v Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1 -38, Gravenstraat. Groeneplaats, Hogerstra van Hollandstraat. Hollewal. Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molendwan Parkstraat. Schilderend 6 en 10. Stenenplaats, Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraï straat. Weverstraat. Pater Witteplein. Zwaanstraat Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, (j Vloedlijn, Zeebries, Duinreep. Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50-. even en 63-121 oneven. Binsbergenstraat, straat, Drijverstraat, Marelstraat. Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86. WiRy laan 37-.. oneven 50-120 even, Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145-...oneven en 60-...even, W. van Beierenstraat. Boogj Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat, Kogerst oneven en 76- even, Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelmmalaan 1-35 oneven 2-48 even. Julianastraat, Burdetstraat, Mr. Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even. Tjakkerstr.. Lieuwstr., Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel. Waalden 48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 O! 20-146 even, Slingerweg 21-27. Doe dan mee met de Support Actie: van uw jaarlijkse donatie van 25 gulden gaat niet minder dan 20 gulden naar uw vereni ging. Van het resterende bedrag organiseert de Support Actie twee maal per jaar een grote loterij. SUPPORT ACTIE fan jvfaufy ttvt da (jrftk CóJnmiu www.supportactie.nl - tel. 013 - 455 28 25 vol ageli eul, anvc licht 1774 ti6( icursi aatst igen Tex in 14 mdle .001 31 311 iTex n 14 jndle 00 L 31 315 n 16. van lichti het 21. 3i|P9avf 317 Text n 14 mdle .00 u ig eer ei de wrot iderd rust im a i de is scf nderc ndere eleen 194). 2 isyna Beker [vend ouwe lOrth msteri erhui rman irger over rijkdom. Rood roept seksuele gevoelens op. Ja ik hou het meest van rood. En zeg nu zelf, op dit eiland is het nergens rood.' Ik keek mijn reisgenoot meewarig aan. 'Nooit vroeg opgestaan voor de zonsopgang', zei ik grinnikend. 'Nooit de vuurtoren bekeken, nooit mij op mijn rode fiets langs het wad zien pezen, gehuld in mijn rode trui. Nooit rode poon gegeten. Nooit klaprozen zien schommelen in de wind. Stakker die je bent. Trouwens, geel is de kleur van de haat en geelgroen staat voor een verschrikkelijk misselijk makend gevoel. En wat dat grijs betreft, dat is eigenlijk zeer eerbiedwaardig en grijs tonen zijn uiterst mysterieus.' Ik be keek hem een paar luttele seconden. 'En die gouden strepen zijn meer dan treurig. Je lijkt wel op een omlaag gevallen kapitein', raasde ik plotse ling. 'Je houdt echt van dat eiland', zei mijn vriend met verheffend stemge luid. 'En je bent werkelijk heel bijzon der als je je zo kwaad maakt en dan zo bloost. Bijzonder en charmant.' Ik staarde naar de verte. Naar de plas mets, vol vunzige vissen, en zag daar plotseling de das met de gouden strepen drijven. 'Ik hoop dat je nooit meer boven komt', bromde ik bin nensmonds. Dana Rover Toen Bob 't Hart (34) door eigenaar Dirk Leegwater van hotel De Kievit werd aangenomen als kok, vertelde zijn baas hem direct een typerende anekdote. Het betrof een 'jonge, frisse kok' met ambities, die op school had geleerd hoe hij zijn ge rechten moesten presenteren en die op zijn eerste werkdag de bestelde koppen tomatensoep precies vol gens de voorschriften klaarzette: met een snufje peterselie in de soep. een stukje stokbrood links en een toefje bieslook rechts op de schotel en de lepel recht achter de kop. Nadat hij had gebeld, ver scheen 'ober' Leegwater in de keu ken. Hij 'plompte' de lepels in de soep en liep ermee naar voren, zijn kok sprakeloos achterlatend. Toen die even later al zijn moed bij elkaar had geschraapt en zijn baas om op heldering vroeg, antwoordde deze: 'De uitstraling van jouw soep staat met in verhouding tot de ambiance en de prijs die ervoor betaald moet worden. Als je hoogstandjes wilt leveren, ben je aan het verkeerde adres. We koken hier geen haute- cuisine.' Voor 't Hart vormde de geschiede nis geen reden om terug te krabbe len. Grijnzend: 'Het was de leidraad waaraan ik me moest houden. Het is hier een éénsterren-restaurant en Dirk wil dat dat zo blijft.' De eigenaar toont zich desgevraagd van harte bereid zijn beleid toe te lichten: 'We hebben een lowbudget uitstraling. Je eet hier simpel en goed, zonder frutsels en franje. Eigenlijk serveren we eten om mensen van hun hongergevoel af te helpen. De mu ziek gaat geen tandje zachter. Er komen hier voornamelijk jongeren, para's en andere grote groepen. Die zijn deze sfeer gewend en die zou den met anders willen. En dus ga ik niks veranderen.' 't Hart lijkt goed in de sfeer te pas sen. Hij maakte kennis met het ho tel in Eierland en zijn markante ei genaar toen hij drie jaar geleden na Bob 't Hart, kok van hotel De Kievit: 'De organisatie is het belangrijkst. Wat doe je als de mayonaise plotseling op is?' (Foto Joop Ftommots) twee tandemsprongen te hebben gemaakt besloot een cursus parachutespringen te volgen op het naburige Texelse vliegveld. Aan de bar had hij menig goed gesprek met Leegwater, 't Hart, die werd gebo ren in Heemstede, tussen zijn zesde en tiende jaar in de Verenigde Sta ten woonde en daarna tot zijn tweeëntwintigste in Groningen, was op dat moment werkzaam bij Hol land Casino. Aanvankelijk als crou pier. later als tablemanager en ten slotte als instructeur van nieuwe medewerkers, werkte hij in de ves tigingen in Groningen, Scheveningen en Rotterdam. Vorig jaar vertelde Leegwater hem dat hij een kok zocht. 'Dat leek me wel wat. Ik was een beetje flauw van het ca sino en had bedacht om een half jaar onbetaald verlof op te nemen. Dan kon ik er rustig achterkomen wat me het leukst leek. Maar het was niet mogelijk. Na twaalf jaar voor ze te hebben gewerkt! Heel vervelend allemaal. Ik heb ontslag genomen en Dirk gebeid of hij die kok nog nodig had. Drie weken ge leden kon ik beginnen.' Een opmerkelijke stap, want on danks zijn ruime ervaring in de horeca had hij geen ervaring als pro fessioneel kok. 'Maar ik kook altijd voor vrienden en bekenden. Een zevengangendiner met kerst, je kent dat wel. Tournedos omwonden met katenspek, dan trekt de smaak er lekker in. Of rosbief met een saus van rode port en uien. Op mijn tweeëntwintigste kon ik nog geen aardappel koken, maar daarna heb ik het me aardig eigengemaakt. Met behulp van de vriendinnen die de revue zijn gepasseerd.' Hij glimlacht als een playboy en zegt dan: 'Mijn ex- en mijn huidige vriendin. Ik heb het idee om samen met mijn huidige vriendin nog eens richting Spanje te gaan en er een pension te begin nen.' In De Kievit vindt 't Hart ongetwij feld een vrolijke maar harde leer school. Het hotel telt tachtig bedden en vijftig stoelen. Daarnaast kunnen nog eens zeventig gasten tegelijk barbecuen, in een overdekte ruimte en achter het hotel. In het hooj zoen worden ze buiten het echtp Leegwater ('Marieke is de vi achter de schermen en van weldige knoflooksauzen') vera door tien medewerkers. Maann rest van het jaar moeten vijf pe neelsleden het zien te redden ook dan kan het flink druk zf Hart: 'Het is een uitdaging opa drukke momenten je werk go« doen. De organisatie is het rijkst, de mis-en-place. Wat do als de mayonaise plotseling opi de gesneden groente? Of erziti vegetariër tussen de gasten en heeft dat niet van te voren vei Dat allemaal goed oplossen, vei veel leerwerk.' French toast (wentelteefjes) (voor twee personen) half witbrood 5 eieren scheutje melk kaneel roomboter Breek de eieren in een kom. voet melk en een beetje kaneel klop het geheel Haal de boteit !lt|er men er doorheen en bak dezt °nsei voorkeur in de roomboter. Sen*JCake1 met een klontje boter erop, beetje kaneel en stroop of ho naar keuze. Het lekkerst vindt ('daar staat of valt het gerecht (•0|j maple leaf, een Amenk siroopsoort die verkrijgbaar Albert Heijn. 'Ik heb dit ontfri' kind in de Verenigde Staten eten en sindsdien gaat het altifi m ifijf o ier v\ Ie oo leze tevei egiss' dexie ienici ndrul iru|roeie c was o' iaghi jen t€ )este )este Vaffic )ndn ende Michi ipper loor c ronte 4exic< locht< litie Benic >estrij agen lelijk orrup inden ïordo eriaal

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 12