1 Telecombedrijven en overheid gedwongen samen te werken (ik h.e.n. de BOER OPEN PLECHTIG Tie rotonde7) ISO-certificaat voor 'issers Bouwbedrijf 4 Gemeente huiverig voor antennemasten JT Terug .TEXELSE COURANT" [HIER B') open ik eerst hun mohuéFwb voor het VOLGENDE: (.IK OPEN DE KRUISING 'BOITEMlÖST7 EN OOK NOTUURLOK KRUISING V0S5EH0L' 13 C BO DE2E OPEN IK OOK HET kRMPEREN bT} DE BOER. fl .bun *5 Hi ET t-rv DE fl(INLEG VRN HEfT»ETSPnD\ 1 NRRR DEN HOORN DC HIER B'J OPEN IK DE SCHRRR ON RL DIE LINTEN DOOR TE KNIPPEN r 2 L. HIER BD OPEN IK OOK DE STELLING-) "GEBRUIK MEER TEGELS EN BETON VOOR DE LOL ,WRNT TEXEL LIGT NOG LPNG p NIET VOL 1 EN W OPEN IK GRUW DE GULP. ZODRT IK DE DftflRACHTER GELEGEN BLfiRS OOK KRN OPENENWRNT EEN HENS MOET T- WWW.TEXELCRRTOONMYWEB.NL <~x_ S GESCHONKEN PLSDRNK VERENIGDE RflN NEMERS LEVEwklERSk En De boer, hij opende voort... I Sympathie voor I bouwplannen familie Boogaard EcoMare krijgt adjunct-directeur 'Supermarkten verhandelen sterke drank' Verlenging van inzendtermijn volksraadpleging (jQslaagd GVO vergadert Van Kemanade naar Texel Langs de weg De gemeente houdt vast aan het rincipe dat er zo min mogelijk itennemasten voor draadloze jmmunicatie op het eiland wor- Bn geplaatst. De vijf aanbieders an mobiele telefonie (KPN, Liber- I, Telfort, Dutchtone en Ben) wor- en daarom gedwongen samen te erken en hun antennes in geza- enlijke masten te hangen. Maar jk de rijksoverheid, die met het euwe C2000-systeem politie, nbulance en brandweer in de na- je toekomst op één netwerk wil insluiten, krijgt weinig armslag. 1 at bleek dinsdagavond in de ver- I adering van de raadscommissie I imte, wonen en economie. Wat I ecies de gevolgen zijn, werd nog I et helemaal duidelijk. VRIJDAG 20 APRIL 2001 ■jjwel zeker is wel dat voetbal- I reniging SV Oosterend toestem- I ing krijgt om een lichtmast bij het 1 imingsveld te verhuren aan Telfort. Istuurslid Lia Duinker verraste de Brgadering met de mededeling dat I vier masten rond het veld staan en I it die allemaal beschikbaar zijn voor Itelecombedrijven. Een mogelijk I ordeel zou volgens haar kunnen I n dat met één mast zou hoeven I xden opgehoogd van de be- I gande 15 meter naar de benodigde I ',5 meter, maar dat de verhoging I n worden gespreid over de vier I gsten. Deze ontwikkeling zou ook I i voorkeur van de bewoners van I isterend genieten, te meer daar de I rktoren 'slechts' 24 meter hoog is. De extra inkomsten zouden ten goede kunnen komen van het hele dorp, in plaats van alleen de voetbal vereniging, aldus Duinker. Haar voor stel werd positief ontvangen door zowel de commissieleden als door T. van 't Hof, woordvoerder van de ge zamenlijke providers. Maar hoe hoog de vier masten precies zullen worden, staat nog niet vast. 'Twintig tot vijfen twintig meter', schatte Van 't Hof. Maar Duinker werd door de vertegen woordiger van Telfort ingefluisterd dat achttien meter waarschijnlijk wel zal volstaan. Nieuw voor Nederland lijkt de mast te worden die bij - en wat het college betreft liever nog óp - de vuurtoren wordt geplaatst, aangezien hierin met alleen de apparatuur voor het C2000- systeem wordt gehangen, maar ook van de telefoonmaatschappijen. Woordvoerder P. de Geus van de rijksoverheid riep de ergernis van wethouder Schilling over zich af toen hij eerst meldde dat de gemeente traag en nonchalant met de besluit vorming omgaat - 'de diender op straat moet er bij problemen op straat straks wel vanuit kunnen gaan dat zijn apparaat het doet' - en daarna toegaf dat ook de overheid zelf wel eens schuldig zou kunnen zijn. 'Vroe ger waren we pertinent tegen site sharing (het delen van een mast, red.) en landelijk is dat nog steeds zo, maar misschien kunnen we op de eilanden een uitzondering maken.' Dat zou betekenen dat de mast bij (of op) de vuurtoren wél zou kunnen worden gedeeld met de providers van de mobiele telefonie, al hield De Geus een slag om de arm: 'De vraag is nog of het technisch mogelijk is. Het risico bestaat dat de verschil lende technieken elkaar beïnvloeden, waardoor de ontvangst wordt qe- stoord.' Dat risico zouden de telefoon maatschappijen waarschijnlijk wel voor lief willen nemen. Zeker de rela tief nieuwe (Telfort, Dutchtone en Ben), waarvan de abonnees in het noorden van het eiland een slechte ontvangst hebben. Maar ook voor de andere geldt in de huidige situatie dat door de toename van het mobiele telefoonverkeer vooral in het toeristenseizoen moeilijkheden zijn te verwachten, aldus woordvoerder Van 't Hof, De hoop van De Geus dat de raad wellicht akkoord zou kunnen gaan met vier antennemasten van vijftig meter hoogte in plaats van drie, werd snel de bodem ingeslagen nadat hij had toegeven ook met drie wel uit de voeten te kunnen. 'We moeten vol doen aan alle normen. Onze veilig heid staat voorop. Maar we hoeven niet de hele Noordzee met ons sys teem te bereiken', verwoordde wet houder Schilling de algehele mening. Wat het college betreft worden de masten gebouwd op de Nikadel in De Koog, op de vuurtoren en op het bedrijventerrein van Oudeschild. Met een vierde locatie in het zuidwesten van het eiland werd niet akkoord ge gaan. Hoop 0€ i familie Boogaard krijgt waar- hijnlijk toestemming om van de staande schuur Zevenhuizen 7 n woning te maken. De leden n de commissie ruimte, wonen economie toonden dinsdag veel npathie voor het plan, dat de nvragers alsnog de vurig ge riste dienstwoning bezorgt én i vervallen pand van de onder lig redt. Wél benadrukten ze dat iteen uitzondering betreft en dat Hidere eigenaren er niet het recht mogen ontlenen hun schuur te iuwen tot woning. Flpitio verbou' 'Het is een creatief plan, maar welk precedent scheppen we als we er mee akkoord gaan? Er staan nog veel meer lege schuren in het buiten gebied', verwoordde Hans Roeper (PvdA) de zorgen die ook bij de an dere partijen leven. Alleen Dick Drijver kon namens hemzelf en één van de andere twee raadsleden van Texels Belang op voorhand zijn steun betui gen. De andere commissieleden wil den de garantie dat straks niet méér gebouwen in het buitengebied als woning worden ingericht, zonder dat de gemeente daar tegen op kan tre den. 'We moeten dit expliciet beper ken tot Zevenhuizen', aldus Roeper. Het college had al eerder betoogd dat de ongebruikte schgur samen met de oude iep diê er naast staat een mooi geheel vormt met de bebouwing op deze locatie. Zevenhuizen wordt in het advies omschreven als 'een woongebied met grote landschappe lijke en cultuurhistorische waarden'. Een reden extra voor b en w om het plan welwillend te beoordelen, is dat de familie Boogaard eerder geen toe stemming van de provincie kreeg om een dienstwoning in het buurtschap te bouwen, terwijl de gemeente eer der al wél akkoord was gegaan. Frans Visman (D66) en Arthur Ooster- baan (GroenLmks) meenden even eens dat er 'veel voor het plan te zeg gen valt', maar dat de schuur ook na de verbouw moet passen op 'deze bijzondere plek'. 'Hoe wordt de uit voering? Er zitten nu kleine raampjes aan de' voorkant. Blijft dat zo?', vroeg Visman zich af, terwijl Oosterbaan verklaarde eerst de bouwtekening te willen zien, die zou moeten voldoen aan 'strenge welstandelijke eisen'. Wethouder Daan Schilling zegde hem die toe, evenals een constructie die precedentwerking moet voorkomen. EcoMare voegt de functie van ad junct-directeur toe aan haar staf. De beslissing is het gevolg van de explosieve groei van het werk pakket van de directeur en andere medewerkers bij EcoMare. Oor zaak is de sterke groei van de Stichting Texels Museum, waar EcoMare ook toe behoort. Ook op andere gebieden wordt de organi satie gestroomlijnd. Bepaalde werkzaamheden zijn daar door onder druk komen te staan. De nieuwe adjunct-directeur zal zich vooral bezighouden met personeel en organisatie en de leiding van ope rationele diensten van EcoMare. Het werkgebied is in de laatste jaren uit gebreid met internationale projecten over het waddengebied en de Noord zee. Ook werden omvangrijke ver bouwingen en een complete her inrichting van het centrum aangepakt. Het aantal medewerkers groeide mee en de organisatiestruc tuur dient hierop afgestemd te wor- lijdag de dertiende was geen hgeluksdag voor Visser's Bouw- |l Timmerbedrijf. Het bedrijf kreeg tdag zowel het ISO- als het VCA- rtificaat, wat reden was voor een bstelijk samenzijn van directie, prsoneel en andere betrokkenen Klif 12 in Den Hoorn. n bedrijf kan het ISO (International I andard Organisation) certificaat I werven als het voldoet aan I laiiteitseisen op het gebied proces- I ering en systematiek op het gebied I nwerkvoorbereiding, verkoop, be- I jfsvoering. personeelsbeleid, I Jductie, oplevering, klachten- I handeling, milieu en andere aspec- I idie van belang zijn voor het goed I efficiënt functioneren. Het tevens I rkregen VCA-certificaat heeft be- I kking op de veiligheid. I iser streeft al jaren naar de ISO- lenning, vooral omdat het zijn po- de aannemersmarkt versterkt, [zijn zelfs opdrachtgevers die alleen rt-gecertificeerde bedrijven voor aanbesteding uitnodigen, voort het certificaat benodigde iring werd uitgevoerd door experts het onafhankelijke bureau Mas' uit Rotterdam. Die maakte inventarisatie waaruit bleek dat bedrijf al op veel punten aan de 'Waarden voldeed, zodat het vol- :n aan de overige eisen niet zo'n isentoer was. Verder was er (op 8 maart) een tweedaags onder- ik ter plaatse. Bij een en ander ramen enkele minpunten naar vo- het met houden van regel matige functioneringsgesprekken met alle medewerkers. Nadat in der gelijke manco's was voorzien, stond mets de toekenning van het certifi caat meer in de weg. Met betrekking tot de ISO-erkenning geldt een con tract voor drie jaar. Na afloop daarvan wordt opnieuw een beoordeling ge maakt. Maar tussentijds wordt de vin ger ook aan de pols gehouden in de vorm van een kleiner onderzoek dat eens per half jaar wordt uitgevoerd. De certificaten werden vrijdagavond op het Klifpodium aan Martin Visser uitgereikt door Peter van den Berg van het bureau 'Veritas'. Hij noemde de toekenning een belangrijke mijl paal voor het 25-jarige bedrijf maar liet ook uitkomen dat men nu niet op de lauweren mag rusten. Er zullen altijd kleine tekortkomingen zijn die voor verbetering in aanmerking ko men. Burgemeester Joke Geldorp zag het verkrijgen van het certificaat als een vrucht van gezamenlijke in spanning van directie en medewer kers en als een voorbeeld voor an dere bedrijven. Volgens haar zal ook de bedrijfsorganisatie van de ge meente een dergelijk proces moeten doormaken. Martin Visser maakte van de gelegen heid gebruik om een zestal van zijn medewerkers in de bloemetjes te zetten. Ed Witte kreeg de gouden speld van de NVOB omdat hij 25 jaar in dienst was. Jos Huisman, Hans Koorn, Nico Uitgeest, Bert van der Vis en Henk Kooger werden gehuldigd wegens hun dienstverband van 12,5 jaar of langer. den. Het adviesbureau Schouten en Nelissen heeft in maart in opdracht van het bestuur met medewerkers, leden van het bestuur en de directie gesproken en aanbevelingen gedaan voor verbetering. Het bestuur neemt deze aanbevelingen over. Op welke schaal dat gebeurt is hem niet bekend, maar Arthur Oosterbaan zegt uit ervaring zeker te weten dat er op Texel supermarkten en snack bars zijn die sterke drank verkopen. 'Het gaat vooral om Texelse drankjes. Ik vind dat heel ernstig', verklaarde het raadslid van GroenLmks dinsdag in de vergadering van de commissie Bestuur en Organisatie. Burgemees ter Joke Geldorp zei Oosterbaans 'zorg te delen' en beloofde de kwes tie aan de orde te brengen in het eerstvolgende overleg met de politie. Alleen slijters hebben het recht drank te verkopen met een alcohol percentage dat die van wijn te boven gaat. Degenen die nog niet hebben mee gedaan aan de Texelse volks raadpleging, krijgen een extra kans. De inzendtermijn is verlengd tot dinsdag 24 april. De gemeente zegt grote waarde te hechten aan volksraadpleging. Onder het motto 'Denk mee, doe mee' wordt alle Texelaars gevraagd wat zij vinden van de wijze waarop hun be langen nu worden behartigd. Ook is er de mogelijkheid om in te vullen hoe de bevolking eventueel meer invloed zou willen uitoefenen. De vragenlijst, die volgens velen te lang is, hoeft echter niet volledig te worden inge vuld. De laatste tien vragen zijn voor de volgers van de Texelse politiek. De formulieren kunnen worden opge haald en ingeleverd bij het gemeen tehuis. Inleveren kan ook bij de ver schillende dorpshuizen, de openbare bibliotheek, Super De Koog of super markt Goënga te Den Hoorn Hedwich Terpstra uit Eierland is aan de vakschool te Heerenveen ge slaagd voor het diploma allround meubelmaker, interieurbouwer en scheepsinterieurbouwer. Zij is werk zaam bij scheepswerf Amels te Makkum. Gymvereniging GVO houdt donder dag vanaf 20.30 uur jaarvergadering in dorpshuis De Bijenkorf. Commissans van de Koningin van Noord-Holland Jos van Kemenade komt vrijdag 11 mei naar Texel. Hij brengt een bezoek aan het NIOZ, alwaar hij naar verluidt onder meer zal praten over de uitbouw van het kenniscentrum in de buitendijkse polder. Op het programma staat ook een bezoek aan het gemeentehuls, waarbij thema's als duurzaam Texel, bestuurlijke vernieuwing en andere thema's worden besproken. -.«3 CS i Wsser ontvangt uit handen van Peter van den Berg de certificaten. (Foto harry do Groaf) Mijn jaarlijkse expeditie naar Indo nesië zit er weer op. Het was de veertiende keer, dus het begint routine te worden. Het reis programma, bestaande uit het be zoeken van leerlingen en studen ten in Papoea, Sulawesi, Java en Bali was deze keer nogal overla den. In een maand deed ik wat ik anders in vijf weken doe. Dat lukte ook nog, mede omdat alle vlieg tuigen, boten en treinen stipt op tijd vertrokken en aankwamen, wat in Indonesië een groot won der is. Op een gegeven moment had ik zelfs een dag over. Dat was op het toeristische Bah. maar van mijn plan om die dag als een nor male badgast in ledigheid op het strand door te brengen kwam niets terecht. Het was namelijk 25 maart en dan vieren de Hindoes hun nieuwjaar: Hari Nyepi. Dan mag er letterlijk niks. De luchtha ven is gesloten, alle verkeer ligt stil, iedereen moet in huis blijven en mag daar alleen fluisterend praten, 's Avonds mogen de lich ten niet aan. Je kunt nergens eten krijgen, dus dat moet je daags te voren klaarmaken. Ook toeristen moeten zich aan die regels hou den en dat doen ze over het alge meen met begrip en respect. Het hoort immers bij Bali, waar gods dienstige gebruiken en tradities niets te lijden hebben van het toe risme en er zelfs door worden ge stimuleerd. Ball is uniek en heeft lak aan ultgaanspatronen en an dere trends die de mensen elkaar elders in de wereld opdringen. De 24-uurseconomie is daar ver te zoeken. Alles wijkt voor de religie en de daarmee samenhangende feestdagen en rituelen. Een heel verschil dus met Texel, waar het met eens mogelijk Is om de win kels op zondag gesloten te hou den. In vijf weken kan er op Texel veel gebeuren. Om een beetje voorbe reid te zijn op mogelijk schok kende feiten heb ik daags voor de thuisreis altijd even telefonisch contact met het thuisfront. Van mijn vrouw krijg ik dan in zo kort mogelijk bestek (want het kost drie gulden per minuut) te horen wat me te wachten staat. Deze keer waren het drie nieuwsfeiten a. Harry Hartog en André Witte zijn overleden: b. Texel is in de greep van het mond- en klauwzeer; c. Willem Alexander gaat trouwen met Maxima. Dat was dus in volg orde van belangrijkheid. Van dat mond- en klauwzeer schrok ik niet zo erg. In mijn kin derjaren stak die ziekte de kop wel eens op, net als rotkreupel. Bij het betreden van een boerenerf moest je je voeten in een bak creosoot steken en daar bleef het bij. Er wordt nu heel wat meer drukte over gemaakt, want de kaarten liggen duidelijk anders. In een ingezonden stuk in de krant schreef Jan Brouwer dat niemand minder dan God erachter zit. Het is een afgedwongen offer, een soort straf voor wat we met onze handen en voeten hebben mis daan. Uans advies was: vraag Hem om vergeving en uitredding want in de geschiedenis was meer dan eens gebleken dat er dan een wonderlijke ingreep van God volgt. Dat lijkt me het proberen waard. Baat het niet, het schaadt ook niet. Jan moet dan nog wel even uitleggen waarom die mkz- uitbraken zich voordeden op de Veluwe, de streek waar de meest rechtzinnige Christenen van Ne derland wonen. Hier klopt iets niet. Daarom vind ik dat we daar naast ook de chemische methode moeten toepassen om die ziekte weg te houden zolang inenten ver boden is. De maatregelen die voor Texel zijn afgekondigd lijken me verre van waterdicht terwijl we door onze eilandpositie nu juist de mogelijkheid hebben om effectie ver te werk te gaan dan elders Als logiesverstrekker kreeg ik za terdag een brief van de gemeente met het verzoek om fietsen die door onze gasten waren meege bracht, door middel van de citroenzuurmat te ontsmetten. Op dat moment hadden de gasten hun rijwielen al afgeladen en fiets ten er vrolijk mee langs de lamme tjes in Zuidhaffel en bij de Wei koop was het citroenzuur uitver kocht. Los daarvan is deze aanpak teveel afhankelijk van de welwillendheid van de mensen. Die ontsmetting moet natuurlijk gebeuren vóór vertrek naar Texel, dus op de veerhaven van Den Helder en eventueel op de jacht haven en het vliegveld. En dan consequenter dan nu gebeurt. Dus iedereen uit de auto (ook Texelaars!) en de fietsen eraf om door het citroenzuur te gaan. Des noods alle auto's met de hoge drukspuit bewerken. Dat is een heel gedoe en het veroorzaakt misschien wel wachttijden, maar de mensen zullen er begrip voor hebben. Een eventuele uitbraak op Texel heeft onvoorstelbaar ver schrikkelijke gevolgen. Dat recht vaardigt rigoureus optreden, al was het maar om onszelf en an deren niets te hoeven verwijten als het toch zo ver mocht komen. Terug naar mijn Indonesiëreis. Veel Texelaars hadden me aange raden deze keer niet te gaan in verband met het etnisch geweld en de politieke spanningen. Voor West Papoea, waar ik ongeveer de helft van de tijd doorbracht, was zelfs een officieel reisverbod afgekondigd. Daarom zagen men sen die aanvankelijk met me mee zouden gaan, er toch maar van af. Maar niemand heeft me een haar gekrenkt. De kans dat je daar iets overkomt door politiek geweld is immers klein, zeker in vergelijking met andere risico's. Er komen daar aanzienlijk meer toeristen om door verkeersongelukken en ziek ten als malaria dan door etnisch geweld. Die mensen vechten met elkaar, niet met ons. Zelfs in een bende opstandige papoea's voel ik me een stuk veiliger dan op een druk verkeerspunt in Surabaya of Jakarta. Het oversteken van een straat vergt daar moed. bereke ning en zelfs een zekere doods verachting en op geen van die punten scoor ik erg sterk. Een paar keer kreeg ik te maken met politieke demonstraties, zowel te gen als vóór de president, maar dat was totaal niet bedreigend. Die protesterende studenten von den het wel leuk dat ik belangstel ling toonde, stopten me foldertjes toe en gingen in hun mooiste En gels met me in discussie. Leuk! Van de politieke en economische problemen heb ik dus weinig last gehad, sterker nog, ik heb ervan geprofiteerd. Juist tijdens mijn ver blijf zakte de roepia naar een nieuw dieptepunt, waardoor ik er meer dan een miljoen kreeg voor 250,-. Omrekenen gaat makke lijk: het bedrag in roepia's twee keer doormidden, de nullen eraf en je hebt het bedrag In guldens. Ik ging dus eten in de betere res taurants, kocht vier overhemden (a ƒ6,-), twee spijkerbroeken (a ƒ10,-), een pantalon (ƒ12,-) een reeks souveniertjes en vier schit terende batikschilderijen met hoge kunstwaarde die ik vorig jaar liet liggen omdat ik ze toen de duur vond. En evengoed nog geld over aan het eind van de rit Dat doet de zuinige Texelaar deugd. Eigenlijk is het enige ongerief dat me overkwam een vervelende huidaandoening: rode gezwollen ringetjes die steeds groter wor den: ringpier. Het zat op een van mijn billen, zodat ik er weinig zicht op had. Maar het jeukte zo hevig dat ik toch maar naar de polikli niek van een rumah sakit (zieken huis) ging. De Chinese dokter was duidelijk vereerd met de rijke bui tenlandse patiënt en haalde me direct uit de lange rij wachtenden. Met een spiegel liet hij zien dat het al aardig uit de hand was ge lopen: de hele bil roodgloeiend en naburige edele delen in de geva renzone. Hij schreef een zalfje en een enorme hoeveelheid tabletten voor en deed er een rekening bij die naar Indonesische maatstaven nogal gepeperd was: 64.000 roepia oftewel ƒ16,- en daar kwam het consult (ƒ7,50) nog bij Omdat ik een licht wantrouwen koester tegen de gezondheids zorg van ontwikkelingslanden en al die tabletten me erg overdadig leken, liet ik de spullen na terug keer op Texel zien aan mijn lijfarts Van Hattem. Die stelde me snel gerust. Zowel de zalf als de ta bletten zou hij zelf ook hebben voorgeschreven in dezelfde hoe veelheid. Alleen de prijs zou heel anders zijn geweest. Toen ik vo rige week de spiegel pakte om mijn kont andermaal te inspecte ren, bleek de ringpier verdwenen, precies in de tijd die de Chinese dokter had voorspeld. Zoals bij elke reis had ik tussen de verplichte bezoeken door allerlei min of meer toevallige ontmoetin gen, waarover ik een hele avond zou kunnen vertellen. Ik ben zelfs op visite geweest bij president Wahid, dat wil zeggen dat ik mij had gevoegd bij een legertje jour nalisten dat hem altijd opwacht na het vrijdagavondgebed in een moskee in Jakarta. Van het sper vuur van vragen kon hij maar een deel beantwoorden, maar ik wist zijn aandacht te vangen door hem iets in het Nederlands toe te roe pen dat ook Inhoudelijk afweek van wat de Indonesische collega's aan de orde stelden: ik deed hem de groeten namens de inwoners van het eiland Texel in Nederland. Blijkens zijn grijns begreep hij het en hij antwoordde ook nog. Jullie moeten de groeten terughebben. De reis was deze keer wel erg ver moeiend. Gaan de jaren tellen? Door het overladen programma was ik vooral de laatste week nauwelijks aan rust toegekomen. In het vliegtuig kwam er ook mets van terecht omdat ik niet zittend kan slapen. Het toestel was nogal vol zodat er geen lege stoelen naast elkaar waren waarvan je een bed kunt maken door de arm- steunen op te klappen. Veertien uur zitten Is een beproeving. Net terug op Texel voelde ik me des ondanks wonderlijk fit, maar 's avonds begon het. Ik viel in een coma-achtlge slaap, die een vol etmaal duurde en slechts werd onderbroken door sanitaire stops, waarvan ik me mets meer herin ner, Ook weet ik met meer dat ik een paar keer de telefoon aannam en antwoord gaf, maar vraag met hoe. Jan Bloem van de Teso had me iets te vragen, maar kreeg van mij slechts gekreun en dronkemansgebral te horen, waar door hij ongerust werd en bij de familie ging informeren wat er bij ons aan de hand was. Intussen is alles weer normaal. Dat vind ik tenminste zelf, maar dat kunnen jullie beter beoordelen Harry.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5