Jaarverslag Staatsbosbeheer: vrijwilligers krenten in pap TEXELAARTJE jeugd mag straks vrij ravotten in 'speelbos' F amilieberichten Hoera! Geknipte/ X TEXELSE COURANT' - SBB wil meewerken aan uitbreiding golfbaan Bedrijvenbowling Giro 145 Yexelaartjes Caféruzie na sluitingstijd Wandelpad dicht Voorspeeluur Zeehond GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 Hutten bouwen, kuilen graven, slootje springen, in bomen klaute ren. Waar kan dat nog? Eigenlijk nergens, terwijl kinderen er waar schijnlijk toch behoefte aan heb ben. Staatsbosbeheer heeft plan nen om in die behoefte te voorzien. Een stuk dennenbos van ongeveer twee hectare, grenzend aan de speelweide in de buurt van de Rozendijk ter hoogte van de wo ning van Jan Wolkers zal worden ingericht als 'speelbos'. Welke mogelijkheden hier zullen worden geboden zal mede afhangen van pe jonge gebruikers zelf want Staatsbosbeheer zal via de scho len hun mening peilen. Het is niet de bedoeling er een speel- Jaap "a" Groenigen lum met speeltoestellen van te ma- ken, maar slechts het natuurlijke ge bied aan te bieden met weinig extra voorzieningen. De aanwijzing van het speelbos past in het streven van Staatsbosbeheer om de mensen weer een plaats te geven inde natuur, zo bleek uit het praatje dat het SBB- districtshoofd Jaap van Groenigen zaterdag hield tijdens de conferentie van het Rotarydistrict 1580, die werd gehouden in de sporthal in Den Burg. De conferentie, georganiseerd door de Rotaryclub Texel stond in het te ken van natuurbeleving onder het motto 'Natuurlijk uitwaaien op Texel'. Zo'n 270 personen uit het district 1580, dat ongeveer samenvalt met de provincie Noord-Holland, waren er op af gekomen, gelokt door een spe- s krant en een internetsite. Naast Van Groenigen werd daar ook ge- Rob Beentjes DINSDAG 24 APRIL 2001 Nico de Haan aan het woord tijdens het Rotary districtscongres van zaterdag. (Foto's Harry de Graat) sproken door Drs. Ing. Rob Beentjes van het Ministerie van LNV die vormt geeft aan het beleid op het gebied van natuurbescherming en cultuur historie in Nederland en de landelijk bekende Nico de Haan die op zijn eigen wijze interesse opwekte voor de vogelwereld en na afloop van de conferentie met een grote groep op excursie ging. De tijd dat onder natuurbescherming niets anders werd verstaan dan het weghouden van mensen, is al lang voorbi|. De trend is nu om de natuur zoveel mogelijk open te stellen voor publiek door het aanleggen van fiets- ruiter- en wandelpaden, uitkijkposten en andere recreatieve voorzieningen, waarvan ook op Texel tal van voor beelden zijn aan te wijzen en die nog steeds met nieuwe mogelijkheden worden uitgebreid, zoals binnenkort een natuurpad voor gehandicapten. Staatsbosbeheer gaat er daarbij van uit dat de mensen veel meer respect hebben voor de natuur dan vroeger en geneigd zijn zich aan de regels te houden. Om die reden zal ook vrijwel alle prikkeldraad uit de natuurgebie den worden verwijderd. Echte natuur waaraan geen mensen te pas zijn gekomen bestaat in Neder land nauwelijks. De meeste land schappen zijn door menselijke be werkingen ontstaan en danken daaraan zelfs hun variatie en kwali teit. Door een bepaald beheer kan die kwaliteit op peil worden gehouden of verder worden verbeterd met zoveel mogelijk publieke betrokkenheid, mede omdat er anders voor dit be leid geen draagvlak zou zijn. In de dinsdagavondleague van de bowlingcompetitie voor bedrijven blijft het spannend tot de laatste wed strijd van dit seizoen, die komende dinsdag gespeeld gaat worden. Vo rige week verloren de eerste drie teams alle drie hun wedstrijd, zodat het verschil met de teams op de vierde, vijfde en zesde plaats kleiner werd. Koploper Hotel Tatenhove verloor zelfs met 5-0 van het sterk gooiende Op de Steenenplaats. Mischa Witte verhoogde zijn serie naar een totaal pinval van 773 pins en zette in één moeite door de hoogste game van het seizoen neer (246 pins), goed voor een teamserie van 1360 pinval. Ook het team van Kraanverhuur Kager deed goede zaken. Dennis Saai en Piet Kager zetten beiden een serie van meer dan 700 pinval neer en gingen met de volle overwinning naar huis. Zij nemen nu met één punt ver schil de kop van de competitie over van Hotel Tatenhove Ook bij de jeugd is het stuivertje wis selen de ene week staat het team van Hotel de Branding aan kop, de andere week is het weer Tropical Mix. Bij de mini-jeugd wist Mike Hoekstra een topscore te moteren: vier strikes, een spare en weer drie strikes op rij. Hierbij zette hij een game van 190 pins neer en een gemiddelde serie van 141 pinval. Uitslagen: Primera Mets - TCA Oosterend 4-1; Architecentenbureau Honingh - Op de Steenenplaats 4-1; Swirl's IJssalon - Vliegveldrestaurant Texel 3-2, Appartementenverhuur l_and en Zeezicht - Dubbel V 0-5; Hotel Tatenhove - Wind kracht 12 1-4, Verhuurbedrijf H. Bruining - Kraanverhuur Kager 0-5 Jeugd: Hotel de Branding - Tropical Mix 3-1Het Sop - De SMS jes 2-2; Boetiek de Oorzaak - Het Speelkwartier 1 -3. Mlni-jeugd: Taxi Groot- jen - Mexicaans restaurant Eduardos 0- 4; Primera Mets - Strandhotel Noordzee 4-0. Staatsbosbeheer is bereid mee te werken aan het plan om golfbaan 'De Texelse' uit te breiden. Dat houdt in dat SBB haar natuur ontwikkelingsgebieden een stuk naar het zuiden op wil schuiven, om zo ruimte te creëren. Dit staat onder andere te lezen in het jaar verslag van Staatsbosbeheer, waarin een overzicht wordt gege ven van de activiteiten in 2000. Op vallende zaken zijn de hoge water stand op een aantal plaatsen, de 'dramatisch lage' konijnenstand en het grote belang van vrijwilligers. Terugkijken op 2000 kan volgens het verslag met een goed gevoel. Over de kwaliteit van de Texelse natuur oordeelt Staatsbosbeheer 'redelijk positief'. In het rapport gaat veel dank en aandacht uit naar de vrijwilligers. 'Zij zijn op een breed terrein actief. Door hun inzet kan er geregeld nét iets meer worden gerealiseerd dan wat standaard mogelijk is. Vrijwilli gers zorgen voor de krenten in de pap.' Als voorbeelden worden de Vogelwerkgroep Texel, de 'schoon makers' van natuurgebieden, maar ook de mensen die de folderbakken vullen genoemd. In 1999 waren de duinen ten noorden van de Muy, de Slufter en de Eierlandse Duinen aan de beurt voor een tienjaarlijkse kwaliteitsbeoordeling. In de natte duinvalleien werd wat betreft de natuurdoelen niet aan de gewenste vegetatietypen voldaan. Dit ligt vol gens het jaarverslag echter aan de omschrijving van de doelstelling. Die zou 'slechts uitgaan van een beperkt deel van de ontwikkelingsstadia. Staatsbosbeheer zegt bezig te zijn de omschnjvmg van natte duinvalleien te verbeteren, in overleg met het minis terie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Het systeem zou te nieuw jn om kinderziektes te vermijden. Het betreffende gebied behoort tot de landelijke top van natuurgebieden, Tet 120 plantensoorten waarvan 40 °P de 'rode lijst'. Wel blijkt vergrassing, door neerslag van stik stof, op te treden. Hierdoor komt verstuiving maar beperkt voor, terwijl dit juist een belangrijke voorwaarde is om alle levensgemeenschappen in de duinen te behouden. Neerslag van stikstof heeft meer problemen tot gevolg volgens het jaarrapport. Zo zouden heisoorten zich ten koste van elkaar uitbreiden. Eind februari is een begin gemaakt met het opstellen van nieuwe beheersplannen voor de terreinen op Texel. Allereerst is een beleidsplan opgesteld voor het gebied dat binnen het Nationaal Park Duinen van Texel valt. In het plan wordt beschreven welke natuur- en recreatie doelstellingen moeten worden gerea liseerd. Het concept voor de werk wijze van de eerstkomende tien jaar is gemaakt door adviesbureau Arcadis. Naast de mededeling de grond ten zuiden van de eventuele nieuwe golfbaan bij De Cocksdorp te willen kopen, meldt Staatsbosbeheer in 2000 in totaal 42 hectare grondge bied te hebben aangekocht. Bij de golfbaan wil SBB echter wel de ver zekering dat de hydrologische moge lijkheden worden gewaarborgd. Eind 2000 werd op verzoek van de ge meente grond nabij Calluna verkocht zodat het zwembad van een faillisse ment kon worden gered. De verkoop was echter aanvaardbaar, omdat het perceel door de boswet werd be schermd. De schapenproef die op Texel werd gehouden, viel voor de Texelse schapen positief uit. Dit be tekent dat de Texelaars mogen 'mee dingen' bij de veekeuze voor de toe komstige begrazing van de Ploegelanden en Bleekerij. De Schotse Hooglanders die in de dui nen bij de Geul en de Boliekamer lo pen, zijn opnieuw goedgekeurd. De broedvogels hebben zich danig uit gebreid, aldus het jaarverslag. In de Geul werd zelfs een broedende bui zerd ontdekt. Smet op het blazoen waren de vele dode Eidereenden die aanspoelden. De konijnenstand blijkt nog altijd zeer laag, ondanks de kleine groei in 2000. Groot succes bleek het onderhoudswerk dat begin dit jaar aan tuinwallen op de Hoge- berg werd verricht. Negentig vrijwilli gers zorgden ervoor dat de wallen werden gemaaid. Door middel van een enquête heeft Staatsbosbeheer onderzocht in welke mate recreanten tevreden zijn over de mogelijkheden die zij op Texel in natuurgebieden krijgen. De 'tevredenheidsscore' blijkt in veel gevallen hoog. slechts enkele punten verdienen aanpassing volgens de bezoekers. Dit zijn het aantal banken, met uitzondering van het Krimbos en de Eierlandse Duinen en het aantal ligweiden in de Muy, de Slufter, de Geul en de Boliekamer. Staatsbos beheer heeft direct gereageerd door her en der banken te plaatsen. Met ligweiden zal dit echter niet gebeuren. Het jaarverslag ziet genoeg mogelijk heden om op 'natuurlijke in plaats van traditionele ligweiden te zonnen'. In 2000 waren 9580 mensen te gast bij Staatsbosbeheer bij 713 excursies en 11 lezingen. Staatsbosbeheer heeft een groot deel van de fietspa den in de Dennen opnieuw laten bes traten. Kosten voor het ongeveer één kilometer lange traject: 7150.000,-. 'Nature for all', is de titel van een workshop die door Eurosite, een Eu ropees samenwerkingsverband van natuurbeheerorganisaties, in St. Ommer te Frans-Vlaanderen werd georganiseerd. Fransen, Nederlan ders, Belgen, een Engelsman en een Ier wisselden hun ervaringen uit over het toegankelijker maken van natuur gebieden voor minder-validen en mensen met fysieke beperkingen. De deelnemers bezochten een voorbeeldproject waar zelfs de kijk- gleuven van vogelschermen ook op rolstoelhoogte waren aangebracht. Staatsbosbeheer heeft aangeboden in 2002 een vervolgbi|eenkomst op Texel te organiseren. In 2000 zijn op Texel 3835 uren aan surveillance be steed, waarin 2176 overtredingen werden geconstateerd. Hiervan had den 1342 betrekking op verstoring van natuurwaarden. In 35 gevallen is proces-verbaal opgemaakt. In dankbare herinnering Wij danken u voor uw warme belangstelling, na het plotselinge overladen van mijn lieve vrouw en onze moeder en oma ELISABETH JOHANNA VAN SIJP-VERHAGE Het doet ons goed dat zo velen een blijk van mede leven hebben getoond. W.J. van Sijp Anneke en Thomas Daan Liesbeth en Jan Wim, Marjo, Pieter, Elsbeth Hanna en Willem Wtlleke, Janwillem Wij zullen haar warmte en liefde heel erg missen. Texel, april 2001. Wij gaan trouwen! Oerda Ruiter Joop Barnhoorn op 5 mei 2001 9 Helen Court, Moe, Vic. 3825 Australië Heel gelukkig zijn wij met de geboorte van onze kleindochter en ons nichtje Bariya Louis Boskma dochter van Milena en Herre Westgracht 74 1781 NH Den Helder Henk, Mirjam, Jord, Roos Mare Ruyslaan 88, De Koog Ik wil iedereen heel harte lijk bedanken die mijn 80e verjaardag tot een grandioos feest heeft gemaakt! Oma Klippel Mijn hartelijke dank voor alle lieve attenties die ik ontving in het ziekenhuis. Nu ben ik in kamer 21 van het verpleeghuis op Texel. Ida Kok Dit \aar gaan w«r rUim 6200 langdurig ztkeri en zwaar tehamelijk gehandi capten reet de Zonnebloem op vakantie Het gaat orr. mensen die afhankelijk zijn van intensieve verpieging en verzorg.ng U kunt de Zonnebloem helpen Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties' Giro 145 Breda. 'OOK IK HELP MEE de Zonnebloem- INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: 9,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ3,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Koninginnefeest in De Karseboom met het duo Penottie. Aanvang 21.00 uur Overdag gratis Oranje bitter. Alle vrijdagen Café Chantant met Frans en Lies. Voor de Texelfair zoeken wij enkele parkeer wachters die tegen ver goeding op 25 en 26 mei het verkeer in goede ba nen willen leiden. Bel naar Tessa van Daalen, tel. 315639. Disneyland Panjs. Gratis een extra overnachting incl. ontbijt bij aankomst tussen 15 en 20 juni of 14 t/m 19 september. Geldt voor ei gen vervoer, trein, bus en vliegtuig. Info en boeken bij Reisbureau Texel Hol land International. Grote honger kleine trek. Wij serveren 'n biefstuk en 'n snack. Vliegveldres taurant. 19 mei vlooienmarkt in de sporthal van dorpshuis 't Skiltje, Oudeschild van 12.00 - 22 00 uur. Vereni gingen, hobby's rom meltjes, alles is welkom. Voor een plekje: Jolande, tel. 315152. Heb je het voorjaar in je bol? Wij hebben creatieve kapsel-ideetjes, een heel hoofd vol! Qnipp Kapsa lon. Waalderstr. 15, tel 312227 - met en zonder afspraak. Vanwege al het servies goed en de oude glazen zou je het bijna vergeten, maar Hans van der Klift verkoopt nog wel degelijk de Texelse prenten van Maarten Langbroek Leerlingen '63 - '65 en vele anderen, bedankt voor jullie felicitatie. Meester Bruijn. Niet vergeten, vrijdag 11 mei 20.00 uur in Question Plaza: De nacht van de Kunst. Openbare veiling van 72 amateuristische, maar ook professionele kunstwerken van Texelaars ten bate van het Papoeastudiefonds. Koninginnefeest in De Karseboom met het duo Penottie Aanvang 21.00 uur Overdag gratis Oranje bitter Alle vrijdagen Café Chantant met Frans en Lies. Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog, (0222)317333. Voor een goed advies en een scherpe prijs bent U bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis aan het juiste adres. Maricoweg 6, Den Burg. 'De Tegelboet' voor al uw tegels en sanitair. Open maandag t/m vrijdag 14 00 -17.30 uur, zaterdag 10 00 - 12.30 uur. Vliegwiel 4, Oudeschild, tel 310455 Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht. De Koog, tel. 317575. Haarstudio Binnenburg werkt het liefst op af spraak. Tel. 315224. Voor iedere klus groot of klein moet U natuurlijk bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis zijn! Maricoweg 6, Den Burg. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 315001/06-20073394. Texas Buil spijkerbroeken 39,95, 5 modellen, 5 lengtematen. Sterk in 't werk. Rabbit Habit. Thuis iets te vieren of gewoon lekkere trek? Ons assortiment gebak en taart kunt u dagelijks vers afha len SportKaffee Ofrein, tel. 312060. Gebak en taart waarmee je scoort! Heeft uw website een professionele uitstraling nodig? Bel dan eens voor een offerte of informatie naar TCA, tel. 318489. Welk meisje 15-16 jr., wil ons team komen verster ken tijdens het seizoen? Semke Delicatexel - De Koog, tel. 317717, b.g.g. 317794. Proef de zomer, a la mi nute. Supervoordelige aan biedingen naar o.a. Cy prus, Griekenland, Italiè, Marokko, Spanje, Tunesië met kortingen tot 400,- per persoon Kom langs voor info Reisbureau Texel Holland Internatio nal. Honda 4-takt bosmaaiers stil en zuinig. Duinker Motorservice Oudeschild. Emma werkschoenen. Oersterk en lopen als Ecco.s. Mantje Schoe nen. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aardap pels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Honda zitmaaiers, ruw terreinmaaiers, gazon maaiers, elektromaaiers, totaal 44 modellen en div. gebruikte modellen. Duinker Motorservice, Oudeschild. Voor de mooiste tegels en de leukste ideeën komt u naar de showroom van Tegelbedrijf Piet Kooger. Geopend ma. t/m vr. 13 30 tot 17.30 uur. za. 10.00 tot 13.00 uur, of u belt voor een afspraak, Slotskolk 10 Oosterend. Tel. 318463. Texelse kaas Wezenspyk. Je bent pas echt geslaagd met een Honda scooter. Duinker Motorservice, Oudeschild, tel. 313831. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmakerij Sleutelservice Van Osch, Weverstraat 88, Den Burg, tel. 313901 Paal 9 is alle dagen geo pend! De leukste kinder verjaardag vier je bij "De Mient Funfarm"! Entree Funfarm, minigolf, eten fris en een verrassing: ƒ13- p/p Tel. 319296 Voor de Texelfair zoeken wij enkele parkeer wachters die tegen ver goeding op 25 en 26 mei het verkeer in goede ba nen willen leiden. Bel naar Tessa van Daalen. tel. 315639 Grote honger kleine trek Wij serveren 'n biefstuk en 'n snack. Vliegveldres taurant. Actieve vakanties, wande len, fietsen, surfen, tennis, golf, ons aanbod is groot en veelzijdig Kom langs voor info bij Reisbureau Texel Holland Internatio nal. T.k.: 2 Pinkpop-kaarten (3 dagen). Tel. 314358 T.k.: VW LT 28D, ver hoogd dak, bouwjaar 1985, apk nov. 2001. Tel. 06-53763716. Het doet pijn aan je ogen zoveel mooie knstallen gla zen heeft Hans van der Klift weer in z'n collectie Rijncruises. Wij hebben een groot aanbod met ge zellige Rijn- en Moezel- reizen. Kom langs voor info bij Reisbureau Texel Holland International. Voor de Texelfair zoeken wij enkele parkeer wachters die tegen ver goeding op 25 en 26 mei het verkeer in goede ba nen willen leiden. Bel naar Tessa van Daalen, tel. 315639 Steun het milieu en uw vereniging! Door natuur- stroomklant van het NUON te worden, stelt u 0,3 m2 elektrisch zonnepaneel beschikbaar aan uw vere niging, school, kerk of dorpshuis De kosten be dragen gem. ƒ3,- per maand Geen aanmel dingsformulier meer'? Bij de bibliotheek of het gemeen tehuis kunt u nieuwe formu lieren ophalen of bellen naar 362189 of 0900- 6866000. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. baconnugget, kipstick, bamibal, kip- nugget, partybal, nasibal, kaas- soufflé, hai fongbal ƒ7,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, te lefoon 314890 Eigen domeinnaam? Ei gen webserver? www. nlwebservice.com Tel. 030 2718849. Doe-het-zelver, voor al uw tegels en materialen, ook in kleine hoeveelhe den, gaat u naar 'De Tegelboet', Vliegwiel 4, Oudeschild. Daklekkage? Wegrodak bellen! Voor deskundig aanbrengen en advies van dakkapel tot bedrijfshal. Scherpe prijzen en 10 jaar garantie. Tel. 0228-593885 06-53135629. Tegelzetbedrijf Jeffrey Kooger voor al uw tegel werk. Tel. 06-22288683 of 314461. Nieuwe of 2e hands com puters, reparaties, net werken, websites, ser vice en ondersteuning dit alles vindt u bij TCA, Harkebuurt 3, Oosterend, tel. 318489. Welk meisje 15-16 jr., wil ons team komen verster ken tijdens het seizoen? Semke Delicatexel - De Koog. tel. 317717, b.g.g. 317794 de Koger Dorpsstraat brak in de 'acht van vrijdag op zaterdag rond 'at sluitingsuur ruzie uit tussen een i'oepje bezoekers en de medewer- 'ars van enkele horecabedrijven, neubilair dat buiten stond sneuvelde jn er werd met stenen gegooid. Een 4-jarige man uit De Koog kreeg er 'an tegen zijn hoofd en moest zich '"der doktersbehandeling stellen. Na ■anoop van tijd keerde rust weer. Het l'tierapport meldt dat beide partijen "erwegen aangifte te doen van mis- andeling. het pad te kunnen gebruiken d°r de koeien van Westdorp heeft i'sbosbeheer besloten het wan- elpad rond Dorpzicht bij De ocksdorp af te sluiten. Dit in ver and met mogelijke besmetting door at mkz-virus. In de voorspeelruimte van de muziek school wordt donderdag van 19.00 tot 20.00 uur een voorspeeluur ge houden. Leerlingen piano, dwarsfluit, accordeon, viool en slagwerk laten staaltjes van hun kunnen zien. De toegang is gratis, de organisatie vraagt de bezoekers niet vroegtijdig de zaal te verlaten. In een artikel dat verder grotendeels aan een bezoek aan buureiland Vlieland is gewijd, maakt de 'Binnenvaartkrant' van 10 april mel ding van een aardige anecdote over een van de zeehonden van EcoMare. 'Dat deed ons weer denken aan het zeehondje in Eco Mare op Texel dat jarenland had meegespeeld in een Deen se TV serie. In de daaraan voorafgaande training was hem geleerd dat hij alleen werd gevoerd als hij heel hard gilde. Dat zat er zo ingebak ken dat hij nu nog tijdens voe- dertijd in het zeehondencen trum de hele boel bij elkaar schreeuwde. En aangezien in de vrije natuur - al zou hii een keel opzetten van je welste - hem geen enkel visje zou wor den toegeworpen, was het dier gedoemd de rest van zijn leven in het centrum te slijten. Een van zijn maten had ook een ongewoon euvel. Die kon niet zwemmen' Een makke waar een mens nog mee kan leven, maar die voor een zee hond desastreus is. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10 00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 9,30 12,40 15,50 18,60 21,70 24,80 27,90 31,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 19%btw Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats- Advertentie Handtekening .plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3