Kom op 28 juni naar Haarlem oord olland de provincie Noord-Holland informeert TEXELSE g couRANT PROVINCIE De Groene Long: het landelijk gebied van Noord-Holland Midden Het Provinciehuis Prijsvraag Zaanstreek-Waterland: een website voor wie hulp zoekt Kees Bozelie Noord-Holland kort Vrijwilligers, bedankt Provinciale servicetelefoons: nieuwe nummers MEER PROVINCIËN IE UWS: KIJK OP WWW.NOORP-HOLLANP.NL DINSDAG 1 MEI 2001 april 2001 15' editie Colofon De Pagina Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt maandelijks (behalve in de zomer- en kerstvakantie) in een groot aantal huis-aan-huis verspreide nieuwsbladen in de gehele provincie. Redactie en administratie Bureau Communicatie provincie Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem Eindredactie; Rienk van der Veen, tel. (023) 514 43 09, fax (023) 514 41 55, e-mail: veenrj@noord-holland nl De terrassen op de Grote Markt zijn omringd door de historische gevels van o.m. voormalig hotel Brinkmann, het Haarlemse stadhuis, de St. Bavokerk en de Vleeschhal. (foto: gemeente Haarlem) Wandelen is een avontuur in deze prachtige stad met haar schitterende gevels, pleinen en hofjes en het mooiste marktplein van Nederland. De musea zijn pronkstukken. Het oudste museum van Nederland, Teylersmuseum, lijkt wel een tijdmachine. Alsof je binnenkomt in de betoverende wereld van een jongensboek. En het Frans Halsmuseum ademt de sfeer van de Gouden Eeuw. Het stationsgebouw uit 1908 is een voorbeeld van Hollandse Art Nouveau In deze stad bent u altijd welkom. Maar een extra welkom krijgt u op donder dag 28 juni. Op die dag zijn vijftien winnaars van de prijsvraag op deze pagina, met een introcucé, welkom voor een dagje uit in Haarlem. Een ontvangstcomité begroet u op het station van Haarlem. Na een kopje koffie in het beroemde stadhuis en een ontvangst door de burgemeester van Haarlem gaat u met een gids ruim een uur wandelen door de oude binnenstad. Tijdens een rondvaart krijgt u een lunch aan boord, waarna u onder deskundige leiding het Frans Halsmuseum bezoekt. Een wandeling naar het statige provinciehuis wordt bekroond met een ontvangst door de commissaris van de Koningin van Noord-Holland. Na een drankje ten afscheid brengt een bus u terug naar het station van Haarlem. Stuur ons gauw uw antwoorden op de vragen in onze rubriek "Prijsvraag". Wie weet behoort u tot de gelukkigen. Meer informatie: Irene Weterman, provincie Noord-Holland, (023) 514 40 49, e-mail: wetermani@noord-holland.nl r.~.-ra-«- twwotiwwi BaMawtOBmowciwii Het is vooral de afwisseling die het landschap tussen Amsterdam, Zaanstad, Alkmaar en Hoom zo boeiend maakt. Maar juist deze afwisseling vraagt extra zorg. Alleen met behulp van maatwerk is het mogelijk de Groene Long te ontwikkelen en tegelijk het karakter in stand te houden. En dat is precies wat het 'Gebiedsprogramma' de komende jaren (tot 2005) wil gaan doen. Het Noord-Hollands platteland met zijn unieke karakter moet blijven, dat spreekt voor zich Maar het moet ook met z'n tijd meegaan. Dat betekent dat de boer zich inspant om zijn bedrijfsvoering aan te passen en te verbreden. Zo is er een groeiende belangstelling voor streekeigen en biologische producten, voor zorgboerderijen, voor logeren bij de boer en meer van zulke voorzieningen. Het beheer van het veenweidegebied zal daarom op de toekomst worden gericht en cultuurhistorische elementen daarin als de Stelling van Amsterdam, beschermde dorpsgezichten, molens en andere karakteristieke bouwwerken een blijvende beschermde plaats krijgen. Met het oog op toerisme en recreatie enerzijds en het milieu anderzijds. Het gebiedsprogramma probeert hier allemaal in te voorzien. Natuurlijk kost dat veel geld. Behalve de provincie zullen naar verwachting de stad Amsterdam, het ministerie van LaNaVi, de Europese Unie en particuliere investeerders meebetalen. Nieuwe initiatieven uit de regio zijn nog steeds welkom Laat ons weten als u een goed idee heeft voor de periode 2002-2005 en dat met ons wil ontwikkelen. De infor matie kan van internet gehaald worden maar wij willen het ook toesturen. Meer informatie: Karin van Hoof. provincie Noord-Holland. (023) 514 34 71, e-mailwg.projectnhm@noord-holland.nlOf bezoek onze site: iiiww.noord-liolland.nl, onder 'Projecten Groene Long Rolstoeltaxi nodig, behoefte aan thuiszorg of op zoek naar een cursus 'Stoppen met roken'? Kijk even op internet. De Zorgwijzer Zaanstreek-Waterland (www.zorgwijzerzw.nl) kan uit komst bieden. Zij bundelt de regionale informatie over zorg en welzijn in de Zaanstreek en in Waterland. We kennen de situatie allemaal. Je hebt informatie over hulpverlening nodig, maar waar of bij wie moet je zijn? En waar had je die telefoonnummers ook weer gelaten? Folders en brochures zijn er genoeg alleen, je hebt ze niet altijd bij de hand. Wie overweg kan met een computer, zal het binnenkort gemakkelijker krijgen Die kan, althans in de regio Zaan streek-Waterland, dag en nacht terecht bij een website met een gebundeld en actueel aanbod. Een trefwoordensysteem zal het zoeken naar informatie nog verder vereenvoudigen. Het aanbod zal diensten en producten van instellingen op het terrein van (gezondheids)zorg, maatschappelijke dienstverlening en welzijn omvatten. Een betere invulling van de één loket-gedachte is haast met denkbaar De provincie en de betrokken gemeenten zijn dan ook erg enthousiast. Zij zullen de speciaal voor dit initiatief in het leven geroepen stichting met startsubsidies op gang helpen In mei hoopt de stichting Zorgwijzer Zaanstreek Waterland met haar website van start te gaan. Meer informatie: Bauke Heikamp, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 35 16, e-mail: heikampb@noord-holland.nl i—■rmrnfmwirarTimBnnrmTTrmfii De huidige zetel van de provincie Noord-Holland, Paviljoen Welgelegen, was oorspronkelijk de buitenplaats van een Amsterdamse bankier, Henry Hope. De bouw vond plaats in de jaren 1785 tot 1789. Hope bezat een aanzienlijke kunstcollectie. Om deze reden vinden we drie schilderijenzalen in de monu mentale zuidvleugel. De middelste schilderijenzaal is bijna twee keer zo hoog als de beide andere. Hier vergaderen tegenwoordig provinciale staten. In de ovale muziekzaal vergadert het dagelijks bestuur, het college van gedeputeerde staten. Lang heeft Hope niet van zijn bezit kunnen genieten. In 1808 werd het paviljoen aan Lodewijk Napoleon, koning van Holland en broer van de Franse keizer, verkocht. In de negentiende eeuw heeft het geruime tijd dienst gedaan als museum van levende Nederlandse meesters. En sinds 1930 zetelt hier dus het provinciaal bestuur. In maart vroegen wij op deze Pagina naar het succes van een werkervaringsproject bij de restauratie van de Stelling van Amsterdam. Hoe groot is na zes maanden het percentage doorstromers naar regulier werk en of opleiding? Het juiste antwoord is: 70%. Draagspeld en boek gaan naar: - G. Bbrink-Schans uit Hoom - J.B. Hoogervorst uit De Hoef - Tineke Hartman uit Zandvoort Op deze Pagina vindt u een uitnodiging voor een dagje uit in Haarlem. Maar u moet er wel wat voor doen Ditmaal stellen we vier vragen. Vijftien inzenders van de goede antwoorden worden beloond met een vorstelijke ontvangst in Haarlem op 28 juni. De uitnodiging geldt voor twee personen. De vragen zijn: 1. Wat is de hoofdstad van Noord-Holland? Is dat a) Amsterdam of b) Haarlem? 2. Hoeveel inwoners telt de gemeente Haarlem? Is dat a) ca. 150.000 of b) ca. 160 000 of c) ca. 170.000? 3. Wie is de commissaris van de Koningin van Noord-Holland? Is dat a) mi. J.J.H. Pop of b) prof. dr. J.A. van Kemenade of c) mevrouw drs. E. Schmitz? 4. Wie is de burgemeester van Haarlem? Is dat a) prof. dr J.A. van Kemenade of b) mevrouw drs. E. Schmitz of c) mr. J.J.H.Pop? Uw antwoord kunt u weer sturen naar: redactie Pagina Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Fax (023) 514 41 55, e-mail: veenrj@noord-holland nl .behoud van het goede in West-Friesland (foto; Studio Honing) Fractievoorzitter GroenLinks provinciale staten Voor een leefbaar West-Friesland AI enige decennia wonend in West-Friesland, valt mij op hoe deze regio is opgebloeid. Een verheugende ontwikkeling, na lange jaren van betrekkelijk geringe economische groei en naar verhouding aanzienlijke werkeloosheid Toch kenden de voorbije jaren ook veel goeds. De leefbaarheid was prima, de druk op het milieu bleef binnen redelijke grenzen en de bevolking vormde een hechte gemeenschap. Juist omdat we dit graag zo willen houden, is waakzaamheid nu geboden Want door de afbraak van het voorzieningenniveau in de vele kleine kernen begint de leefbaarheid in de knel te raken. Bovendien zal een beperking van het openbaar vervoer leiden tot uitbreiding van het wegennet. Meer asfalt dus en meer milieu- en landschaps vervuiling Grootschalige ruilverkaveling en ongebreidelde kassenbouw met de bijbehorende lichtvervuiling vormen een bedreiging voor het waardevolle West-Friese landschap Het behoud van het goede in West-Friesland: dat moet ons doel zijn! Kees Bozelie, Turfhoek 9,1671 EA Medemblik, tel/fax. (0227) 54 26 21, e-mail: bozelie@worldonlme.nl Het is al weer een poosje geleden dat Haarlem het predikaat kreeg de leukste winkel stad van het land te zijn. Maar de stad aan het mooie Spaame heeft nog zoveel meer te bieden! Wie kent niet het kleurige bloemencorso of het befaamde bevrijdingspop, de luilakmarkt, de orgelconcerten in de Grote- of St.Bavokerk of het midzomerse Haarlem culinair-festijn! Haarlem is Jazzstad, Sportstad en Bloemenstad. Haarlem ligt vlak bij de duinen en de zee. Is de avondapotheek nog open? Waar vind ik de Thuiszorg in Purmerend? In mei geeft de website loww.zorgwijzerzw.nl antwoord op deze en vele andere zorgvragen voor de Zaanstreek en Waterland. <foto: Studio Honing) Rokende schoorstenen betekenen uvrk voor mensen De vrijwil ligers van de Milieufederatie houden publiek, overheid en bedrijfs leven scherp als het gaat om de risico's voor mens en milieu (foto: Studio Honing) 2001 is het Internationale Jaar van de Vrijwilliger. Aanleiding voor de provincie om de vrijwilligers van de Milieufederatie Noord-Holland in de schijnwerpers te zetten. Onderverdeeld in werk groepen, zetten zij zich in voor het behoud van de Noord-Hollandse natuur en landschap. Zo volgen zij bijvoorbeeld zorguldig de plannen van de overheid en het bedrijfsleven. Samen worden inspraakbijeenkomsten bezocht, zo nodig worden alternatieve oplossingen bedacht, folders verspreid of contacten gelegd met de pers. Met subsidie van de provincie ondersteunt de Federatie dit waardevolle werk van haar vrijwilligers Gelukkig zijn ze er nog, die kritische mensen die bereid zijn het algemeen belang te behartigen! Meer informatieMilieufederatie Noord-Holland, Zaandam, tel. (075) 635 15 98, email: mnh@mnh.nl De Zwemwaterinfolijn, het Afvalinformatie- punt en de Milieuklachtentelefoon: u vindt er gehoor voor uw vragen en klachten. Sinds kort kunt u gratis bellen. De nieuwe nummers zijn: Milieuklachtentelefoon 0800-658 6734 Afvalinformatiepunt 0800-247 6734 Zwemwaterinfolijn 0800-998 6734

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 8