1 Garnalenvisser wordt cosmeticaspecialist teso Geknipt I EXELSE 2 COURANT' Frido Boom ster in Irene Maas in Burgwal 37 Wat ik zeggen wou.. Boek Tielemans afhankelijk van sponsors Afgelasting open dag minipaarden Groene stroom G tslaagd Vrijwilligers in beeld Ingetogen beelden Wat ik zeggen wou.. Succesvol duo Droog Brood in Klif 12 Eerste hulp aan kinderen Vakantieoptexel.nl OZB Wat ik zeggen wou... Oudeschild Excursie naar Lauwersmeer Evangelisatie Agenda Meimaand skeelertocht Vlooienmarkt Vogelwandeltocht Love Letters Waddenexcursies bij Waddenwinkel Insel Texel, ein Naturparadies Natuurparadijs Irene Maas geeft kinderen kleiles DINSDAG 8 MEI 2001 Irene Maas met één van haar landschappen. Irene Maas exposeert de hele mei maand met veertien landschappen en een aantal kleifiguurtjes in ontmoetingsruimte Burgwal 37. De landschappen zijn van lagen klei gemaakt, die vervolgens met gla zuur zijn bewerkt. De lijst is een kunstwerk op zich: het bestaat uit juthout. 'Ik ga met een boodschappentas naar het strand om plankjes te jutten. Dan ben ik hartstikke blij als ik een geschikt stuk hout vind. dat op de juiste lengte zit. Het is net puzzelen, alleen in uiterste gevallen zaag ik wel eens een plankje door', geeft Maas toe. Het geheel zit met montagekit aan elkaar vastgelijmd en hangt aan de muur met - hoe kan het anders - gejutte stukken touw. De in Alkmaar woonachtige Maas vertelt te zijn ge boren in een oud Texels juttersgeslacht. 'Vandaar het hout.' Haar inspiratie heeft Maas ooit eens (Foto MrChrel Dekker) bij Kunst in Zee opgedaan. 'Toen was ik al met klei bezig, maar met met de zee. Vanaf toen ben ik dat tóch gaan proberen.' Het resultaat hangt in Burgwal 37. Het andere deel van de expositie bestaat uit kleifiguurtjes, veelal jutters. Het is niet de eerste keer dat ze met dit werk exposeert. Zo zat Maas al eens een dag bij Flora, waar Cor Ellen haar had uitgenodigd. 'Toch is dit extra, ik blijf vooral bezig met de dierenfiguren die bij winkeltjes te koop zijn.' Ze is door ervaring wijs geworden. 'Glazuur kleurt pas na het bakken, het is dus een kwestie van ervaring dat de zee in mijn werk blauw wordt en het zand geel.' Ook moet het beves tigen van de verschillende delen in een bepaalde volgorde gebeuren, iets waar alleen ervaring hulp kan bie den. Ze maakt al 35 jaar kunst en is vooral bekend vanwege haar zelf gemaakte dieren, die bij de Wadden winkel zeer populair zijn. Daarnaast heeft Maas ook aan de overkant vijf tien adressen waar werk van haar te bewonderen is. Van kottervisser tot cosmeticaspe cialist. Het overkwam Robert Frido Boom uit Oudeschild, die door de producenten van het tv-pro- gramma Alias in drie weken tijd werd omgeschoold tot visagist. TV-station Yourin zendt het pro gramma uit op vrijdag 11 mei, aan vang 21.00 uur. Alias is een serie van zeven program ma's waarin mensen die een bepaald beroep hebben of leven leiden in een totaal andere situatie worden ge bracht. Van hippie naar marinier, bouwvakker tot sjieke butler, MacDonaldsmeisje tot catwalkmodel en. van visserman tot cosmetica specialist. Ver vóór de tv-makers van Palazzina Productions het concept voor het programma hadden be dacht, maakten ze tijdens een bedrijfsuitje een tochtje met de TX27 Emmie van de familie Boom. 'Frido was ons toen al opgevallen. Een beetle een rauwdouwer. Toen we la ter iemand voor het programma zochten, moesten we direct aan hem denken', aldus André Jansen van Palazzina. Zo kwam het dat de eigenzinnige Oudeschilder drie weken lang werd ondergedompeld in een wereld van weelde en luxe, die hem tot die tijd totaal vreemd was. Frido: 'Ze namen me mee naar Parijs en al. Het was fantastisch. Het begon met een ver blijf van een week in Hotel Van Oranje Het boek 'Texel, ontroerend goed' over leven en werk van kunstschil der Harry Tielemans uit De Koog is volop in voorbereiding, maar wan neer het zal verschijnen staat nog niet vast. Auteur Kees Govers uit Ede is nog op zoek naar sponsors, die nodig zijn om tot een verkoop prijs van omstreeks 60,- te ko men. Govers wil van het 200 pagina's tel lende boek iets bijzonders maken: gedrukt op zwaar papier, fraai gebon den en met veel reproducties in kleur van perfecte grafische kwaliteit. Daarnaast zullen ook tientallen cartoons waarmee de schilder in de zestiger en zeventiger jaren landelijk furore maakte, worden afgedrukt. Een eerste selectie van dit illustratie materiaal heeft al plaatsgevonden, maar de schrijver wil gaarne in con tact komen met mensen die schilde rijen of ander werk van Harry Tielemans in bezit hebben en dit voor reproductie in het boek willen af staan. Wie daarop positief reageert krijgt te zijner tijd bezoek van foto graaf Pieter de Vries die ze ophaalt om er opnamen van te maken. Zonder sponsoring zou het boek meer dan 100.- kosten wat de reële vrees oproept dat velen dan van aan koop zullen afzien. Govers heeft con tact met mensen die in beginsel be reid zijn de uitgave financieel te steunen, maar hij heeft er meer no dig. De namen van personen en in stanties die de uitgave mogelijk ma ken zullen Jq het boek worden vermeld. Govers is bereikbaar op het adres Zwaluwlaan 43, 6713 BS in Ede, te lefoon 0318-650697. De open dagen die minipaarden- fokker Frans Voskuil op zondag 13 en 27 mei zou houden, kunnen in ver band met de mond- en klauwzeer- dreigmg geen doorgang vinden. Po ny's en paarden kunnen het virus weliswaar met krijgen, maar Voskuil heeft op hetzelfde terrein enkele Alpaca's die wél tot de evenhoevigen behoren. •n >w lezer» Buiten .trxzMwoordeL^kbeid ma de mlfcrtit Bijna een jaar ben ik gebruiker van groene stroom. De grote vraag is nu of ik daar mee doorga, want bij de voorlichting hierover wordt uitsluitend gesproken over de voordelen. In no vember vorig jaar heeft minister Jorritsma van Economische Zaken bekend gemaakt dat de meerkosten van windenergie (groene stroom) zo'n 500 miljoen per jaar zijn. Die betalen wij met elkaar via de energie belasting. Hoe meer mensen groene stroom gaan gebruiken, des te hoger die belasting, die we betalen via een heffing op het gas. Het geld moet toch ergens vandaan komen. Bij het NUON werd dit met ontkend. Ingaand juli kunnen we kiezen van welk bedrijf we stroom willen afnemen. Dat lijkt me een goed moment alles nog eens in overweging te nemen. Menno Stam, Den Burg. in Noordwijk. Héél sjiek allemaal Ik wandelde er gewoon op mijn klom pen en in spijkerbroek naar binnen. Dat kan daar natuurlijk helemaal niet. Het duurde ook niet lang. want ze hesen me snel in het knappe pak. En ik moet zeggen, in zo'n omgeving is dat wel lekker, anders val je veel te veel uit de toon. Je past je aan en wordt in feite net als die mensen. Ik ging ervan uit dat in die cosme- ticawereld, zeker in de top, elke ke rel een nicht is. Maar dat is absoluut met waar. De beste visagisten zijn hetero. Ik heb in die drie weken een hele andere kijk op het vak gekregen.' De vraag is of hij ook iets heeft ge leerd. 'Reken maar. Hij werd gecoached door drie topvisagisten, onder wie de kampioene van Neder land, die hem alle fijne kneepjes heb ben bijgebracht.' Boom doorliep een stageperiode op landgoed De Lutte bij Almelo, waar het er zo mogelijk nog luxer aan toeging dan in Hotel Van Oranje. In Parijs maakte hij ken nis met de crème de la crème op het gebied van cosmetica, waarna de Texelaar tenslotte een proeve van bekwaamheid moest afleggen. Hier bij bogen Boom en enkele professio nele visagisten zich over de gezich ten van negen modellen, waarbij hen na afloop de vraag werd gesteld: 'Is jullie ook iets opgevallen?' Het ant woord is te zien in het televisiepro gramma, dat 35 minuten duurt. De organisatie van het Lokaal Com pliment houdt komende zomer een tentoonstelling over vrijwilligerswerk in Tusse de Banke. Belangstellenden worden opgeroepen het vrijwilligers werk in beeld te brengen, waarna uit de ingezonden werken een selectie wordt gemaakt die samen met an dere kunstuitingen over hetzelfde onderwerp zal worden geëxposeerd. Foto's, tekeningen en schilderijen kunnen tot en met vrijdag 25 mei worden ingeleverd bij de Welzijns- stichting in d'Ouwe Ulo. In galerie Langewaal is deze week een nieuwe expositie van start ge gaan, waarop de kleurrijke schilde rijen van Ruud Schoemaker promi nent aanwezig zijn. Schoemaker is een dubbeltalent: naast een opleiding schilderen en beeldhouwen aan de Academie Minerva in Groningen stu deerde hij piano aan het conservato rium aldaar. In felle kleuren schildert hij een wereld van dromen en mythen vol vreemde wezens. De toeschou wer wordt uitgenodigd zelf het ver haal te verzinnen, waaraan ook de beschilderde lijsten veelal een steen tje bijdragen. De bronzen beelden van Sjoukje Ultzen - die tezelfdertijd worden geëxposeerd - stralen daarentegen rust en veiligheid uit. Naast gesti leerde figuren zijn er beelden van een gezin, een liefdespaar en een fluit speler te zien. Een groot brons van haar hand staat vanaf deze week in de beeldentuin, naast werk van een groot aantal andere kunstenaars. De expositie in galerie Langewaal is te zien tot en met zaterdag 16 juni, van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. B neven vin lezen Binten vcncnroordclijTdicKJ Vin de redactie 'Droog Brood brengt een car- toonesk half uur amusement op topniveau door bijna briljante clowns.' Aldus oordeelde de jury van het Amsterdams Kleinkunst Festival vorig jaar over de win naars, die zondag te zien zijn in Klif 12. Voor menig bezoeker van het Hoornder theater betekent het op treden een hernieuwde kennisma king, want vorig jaar werd het suc cesvolle duo nog enthousiast omarmd tijdens de laatste voor ronde van het festival. Ook menig recensent toonde zich geestdriftig. 'Droog Brood smaakt naar meer', kopte het Algemeen Dag blad, terwijl NRC Handelsblad con stateerde dat het duo uiterst succes vol was tijdens de Uitmarkt van vorig jaar: 'Met onwaarschijnlijke middelen - zoveel mogelijk lange vingers in de mond proppen, of een dialoogje over kleine blauwe mannetjes met witte broekjes en mutsjes die géén smurfen waren - kregen ze de zaal volledig plat.' Trouw, ten slotte, sprak over 'hilarische, associatieve gedachtekronkels, vertaalde in ab surde scènes, melige en quasi-ge- voelige liedjes en mimeacts'. In 'Teer', de eerste avondvullende voorstelling van Droog Brood, spelen Bas Hoeflaak en Peter van de Witte twee jongens die op zoek zijn naar vriendschap. Geen eenvoudige klus, want vrienden zijn schaars en goede vrienden helemaal, hebben ze ont dekt. Hoe ver gaan ze om hun doel te bereiken? Immers: alleen is maar alleen. Het programma in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt 22,50 (ƒ17,50 voor 'vrienden'). Een diner vooraf is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren via tel. 319 633. Bas Hoeflaak en Peter van de Witte vormen Droog Brood, dat vorig jaar het Amster- dams Kleinkunst Festival won. (toto Proter do swart Texelse Ingrid Laan (20) is aan het Horizon College in Alkmaar geslaagd voor de opleiding tot apothekers assistente. Wat doe je als een kleuter van de trap valt? Of als hij een slok uit een ver keerde fles heeft genomen? Hoe goed ouders ook opletten en hoe veilig ze hun huis ook inrichten, een ongeluk zit in een klein hoekje. In Nederland moeten jaarlijks 50.000 slachtoffertjes om die reden in het ziekenhuis worden behandeld. Om ouders en verzorgers te leren ade quaat te reageren, organiseert de Thuiszorg cursussen eerste hulp aan kinderen. Op vrijdag 22 juni gebeurt dat in het wijkgebouw. Schoonoord singel 24 Den Burg. De cursus duurt van 9 00 tot 16.00 uur. Aan de orde komen onder meer bewusteloosheid, snijwonden, kneuzingen, botbreuken en brandwonden. Deelname kost ƒ145,- voor leden van het service pakket Thuiszorg en ƒ160,- voor niet- leden. Voor meer informatie en op gave kan iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur contact worden opgeno men via tel. 0223 - 650 135. Redo Online, het internetbedrijf van oud-Texelaar Arjan Hemelrijk heeft een begin gemaakt met een informa tieve website voor mensen die va kantie op Texel (willen) houden. Be zoekers van de site kunnen een gedetailleerd overzicht krijgen van mogelijke activiteiten en uitgaans gelegenheden. Bedrijven kunnen zich gratis aanmelden voor vermelding in de database; een uitgebreide be schrijving en foto's behoren ook tot de mogelijkheden. Voor meer informatie: tel. 023- 5270835 of www.vakantieoptexel.nl Met betrekking tot de OZB zijn er twee opmerkelijke ontwikkelingen. Op de eerste plaats dat er van ge meentewege geen enkele reactie is geweest op het feit dat heel veel Texelaars exorbitant meer OZB gaan betalen dan de aangekondigde trendmatige verhoging van 3%. Dit is opmerkelijk maar niet geheel onbe grijpelijk, want een gemeentebestuur dat zo duidelijk door de mand is ge vallen doet er waarschijnlijk het ver standigst aan om zwijgend af te wachten totdat de commotie wat is weggeebd. Het is met de OZB net als met het 'kwartje van Kok', iedereen riep in het begin ach en wee, maar nu staat de benzineprijs op 2,71 per li ter en hoor je er niemand meer over. Een tweede opmerkelijk feit is dat, met uitzondering van Groen Links, alle fracties zich hebben uitgespro ken tegen een extra OZB-verhoging van 5% voor 2002. Let wel, die 5% komt bovenop de trendmatige verho ging van 3% die blijkbaar al vaste regel is geworden. Dat wil zeggen, niet wat betreft uw inkomen, maar wel voor de belasting en het heeft er dan ook alle schijn van dat de over heid, in dit geval de gemeentelijke, niet alleen trendvolger, maar ook trendsetter is. Wat Groen Links be treft zijn de zaken in ieder geval dui delijk: we weten nu op welke partij we met meer moeten stemmen. Wat de overige fracties betreft is het afwach ten welke er alsnog door de pomp worden getrokken of hoe ons anders op strikt democratische wijze toch een extra OZB-verhoging van 5% door de strot wordt geduwd. J.A. Does, Oosterend. Als het aan het college van b en w ligt, wordt het karaktenstieke dorp Oude schild opgezadeld met een glazen paleis en een woontoren. Dit alles wordt 'democratisch' besloten zon der overleg met bijvoorbeeld de Oudeschilder dorpscommissie. We hebben zeker nog steeds met van oude fouten als het omstreden ge meentehuis geleerd. Menno Stam, Den Burg. Tenzij mond- en klauwzeer roet in het eten gooit, gaan leden van de Vogel werkgroep zaterdag voor een excur sie naar het Lauwersmeer. Ze vertrek ken met de boot van 7.05 uur en keren aan het begin van de avond terug. Er wordt zoveel mogelijk met elkaar meegereden; de kosten wor den hoofdelijk omgeslagen. Deelne mers dienen zelf een lunchpakket en drinken mee te nemen. Aanmelden bij Gerrit Visch, tel. 318 881. De evangelisten Trieling en Reuvekamp houden op de zaterda gen 12 en 26 mei evangelisatie bijeenkomsten in het Jeugdhuis aan de Oranjestraat in Oosterend. Doel van de bijeenkomsten is vragen over de zin van het leven te behandelen in het licht van Gods woord, ledereen is welkom, de toegang is gratis. Beide bijeenkomsten beginnen om 15.00 uur. Dinsdag 8 mei: In het gemeentehuis begint om de maandelijkse raadsvergadering. Aanvang 19.30 uur. Dr. Han Lindeboom van het NIOZ geeft een lezing in EcoMare met de titel 'De Noordzee, ons groot ste natuurgebied, maar hoe maken we het onzichtbare zichtbaar?' Aanvang 19.30 uur; de toegang is gratis. De afdeling stambomen van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke. In Cinema Texel draaien Men of honor (aanvang 20.00 uur) en Mexican (20.30 uur). Woensdag 9 mei: Fanfarekorps DEK en zang vereniging The Gospeltrain geven een concert in de hervormde kerk te Den Hoorn. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. In Cinema Texel draaien 102 echte Dalmatiërs (aanvang 15.00 uur), Men of honor (20.00 uur) en Mexican (20.30 uur). Cateringservice Ruud Boom orga niseert in het kader van de Mei maand Natuurmaand van 11.00 tot 14.30 uur een natuurkokerij workshop. Deelname 75,- per persoon. Reserveren en inlichtin gen tel. 0222- 313 791. Donderdag 10 mei: In Question Plaza is tussen 15.00 en 17.00 en 19.30 en 22.00 uur ge legenheid om te kunstwerken te bekijken die morgen worden ge veild tijdens de 'Nacht van de Kunst'. In Cinema Texel draaien Costa (aanvang 16.00 en 19.00 uur), Mexican (19.00 en 21.45 uur) en Men of honor (21.30 uur). Vrijdag 11 mei: Zwembad Molenkoog beleeft om 19.00 uur de feestelijke opening van het seizoen. De toegang is gratis. Op tv-zender Yorin begint om 21.00 uur het tv-programma Alias, waarin garnalenvisser Roberi Frido Boom uit Oudeschild wordt omgeschoold tot cosmeticaspecialist. Om 20.00 uur begint in Question Plaza de 'Nacht van de Kunst', waarbij meer dan 60 werken van Texelse kunstenaars worden ge- veild ten bate van het Papoea studiefonds. Gelegenheid om te kijken vanaf 14.00 uur. In Cinema Texel draaien Costa (aanvang 16.00 en 19.00 uur), Mexican (19.00 en 21.45 uur) en Men of honor (21.30 uur). Veerdienst TESO zet in en rond het weekend geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.35 tot 16.05 uur en zondag van 13.35 tot 20.05 uur. Desondanks moeten automobilis ten vrijdag rekening houden mei een half uur wachttijd. Die kan op Texel ontstaan tussen 9.00 12.00 uur en in Den Helder tussen 13.00 en 16.00 uur. Hoogwater te Oudeschild Di. 8 10.25 en 22.24 u. Wo. 9 10.47 en 23.06 u. Do. 10 11.14 en 23.15 u. Vr. 11 11.25 en 23.40 u. Za. 12 11.55 en - u. Zo. 13 0.00 en 12.46 u. Ma. 14 0.20 en 13.05 u. Di. 15 1.00 en 14.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur der hoogwater. De zon komt 11 mei op on 6.51 uur en gaat onder om 20.30 uur. 15 me laatste kwartier; 9 mei springtij. In het kader van de Meimaand Natuurmaand wordt op zondag 13 mei een skeelertocht gehouden. Deelname is gratis maar vooraf aan melden (tot vrijdag 12 mei 12.00 uur) is noodzakelijk. Dit kan via de website www.trefnet.net/texel/skeelertocht. Op deze pagina is ook meer informa tie over de tocht te vinden. De start is om 11.00 uur bij de boot en voert over ongeveer 20 kilometer langs natuurgebieden, met een pauze in het midden In de sporthal van 't Skiltje in Oude schild wordt zaterdag 19 mei van 12.00 tot 18.00 uur een vlooienmarkt gehouden. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt donderdag 24 mei (Hemelvaartdag) de traditionele Vogelwandeltocht. Vanuit het dorps huis in De Koog kan worden gestart voor wandelingen van 5, 10, 15. 20 en 30 kilometer. Bij terugkomst kan in het startlokaal worden meegedaan aan een prijsvraag, uitgeschreven in verband met het 40-jarig bestaan van de vereniging. Voorinschrijving (nodig om zeker te zijn van de na afloop uitgereikte her innering) is tot en met 12 mei moge lijk bij H. van Heerwaarden, Lieuwstraat 33, Den Burg. Na deze datum wordt het inschrijfgeld met ƒ1,50 verhoogd. Deelname kost ƒ4,50 (of ƒ3,50 zonder herinnering) Leden krijgen ƒ1,50 korting. Nadere informatie kan worden ingewonnen viatel. 314 451 of 313 087. Voor de televisiespelshow 'Love Let ters' is Linda de Mol op zoek naar verliefde mannen of vrouwen die hun geliefde een romantisch en origineel aanzoek willen doen. In het pro gramma waren eerder aanzoeken te zien op het toneel van de musical Elizabeth, in Finland en met mede werking van alle Nederlandse oud deelnemers aan het Eurovisie Song festival. Tot nu toe ontbraken deelnemers van de Waddeneilanden in het programma, vandaar dat de organisatie met name de eiland bewoners wil oproepen te reageren. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met: Redactie 'Love Let ters', Postbus 27500, 1202 Hilver sum; of pere-mail loveletters@tros.nl. Boekingen van waddenexcursies kunnen in de maanden mei en juni in plaats van EcoMare ook in de Waddenwinkel worden geregeld. De natuurtochten worden georganiseerd door EcoMare en de Wadden vereniging. Die meisten denkon an ein (laches, mo notones Land, an Windmühlen ur.l lulpenfeldor. wenn sie den Nam« «Holland» horen. Dass Holland für Ni- turfrounde und Velofahrcr weit rnrir zu bieten hat. zeigt ein Uia-Vortri| übpr Texel itn Restaurant krpuz is PlalTnau nachsten Freilag, 6 April.ua 19.30 L'hr Texel ist die grósste der Wil leninseln Die Vielfalt an I ebensrw men beherbergl noch heute cine reicb* haltige lier- und Pllan/.enwelt. Fin- drückliche Flut- und Ebbcwcchsel ia Reigen mit Abertausenden Watvögclfl. bezaubernden Diinenlandschaften, durch Orchidcen purpur gefarbti Feuclitwiespn uder mit blauem IU- senglórkchon-Schleier über/ogeoe Waldboden sind nur einlge Besondfr* hcitcn dieser Landschaft. nigt Om het beeld van Holland als vlakr monotoon landschap met slecht! hier en daar een windmolen of bolte veld te doorbreken, werd vrijdag' april in restaurant Kreuz in Pfatfna. een lezing met lichtbeelden ovf Texel gehouden. Texel, dat mettj door 'orchideeën paars geveild natte weilanden' een waar natuir Daradiis genoemd maq worden Irene Maas heeft gisteren groep 3 van de Thijsseschool een lesje kleien ge geven. De les vormde een onderdeel van het kunstproject waarmee de basisschool in Den Burg de komende twee weken bezig is. 'Van klei kun je alles maken wat je wilt, maar je moet goed oefenen', instrueert Maas de kinderen. Verderop in deze week staat een bezoek aan haar expositie in Burgwal 37 op het programma. Daar zijn landschappen en figuurtjes van klei te zien. Een aantal voorbeel den hiervan heeft zij ter illustratie voor de kinderen meegenomen. Maas start met het maken van een vogel tje. 'Als je er heel veel hebt kun je ze ook verkopen op Koninginnedag', merkt een meisje op. Groep 3 staat verbaasd van de snelheid waarmee zoiets gemaakt kan worden. 'En hier voor heb ie alleen een paar mesjes, pollepels en je handen nodig', zegt Maas. Na de uitleg en het bezoekaï Burgwal 37 gaan de kinderen zelfW figuren maken. Deze worden If toongesteld tijdens de afsluitingW het project: het Kunstfeest. 'Omdat wij kleien, beginnen weé® week eerder dan de andere I met het project, dit heeft meer t? nodig', zegt lerares R'anre Malschaert. Tijdens het project ken de klassen kennis met kunst® geven ze hun eigen invulling aanl® onderwerp, In iedere groep is kunstenaar gekozen, waarvan ze® ideeën een eigen beeld geven. V varieert van Van Gogh tot Apf* Irene Maas. Ik koos voor Irene oh® deze kinderen iets tastbaars uw hebben, Een kunstwerk in d ophangen is niet genoeg.' (Foto ene ff

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2