Sport wm 7 fexel'94 handhaaft :ich in derde klasse Texels graan sinds lange tijd weer het schip in .TEXELSE COURANT" Surfers trainen in Zeeland Inschrijven voor wandelrondje Erwin Goënga in top landelijke Raboklassement Programma zaalvoetbal Instuif op wielerbaan Jordy Vinke wint tijdrit SSBSSm Van Hattem wint maandwedstrijd Uitwisseling jeu de boulers Schaakavonden in De Balcken Voetbalprogramma Tweeling Bakker doet stapje terug Deuce ten onder tegen Langedijk Wijziging Tevoko Klaverjassers breken record Bedrijvigheid Kapsalon Corinne krijgt nagelstudio Gasopslag weg van Akenbuurt Uitslagen voetbal DINSDAG 8 MEI 2001 _el'94 heeft zondag voor de Ëede maal in één week SVS/ jnrand S. verslagen. In Schoorl d het 0-1 dankzij een vroeg Ipunt van Maarten Koorn. jrmee heeft de ploeg van inte- i-coach Wim Koorn zich defini- ontworsteld aan de degra- jiezone in de derde klasse. het zonovergoten sportpark van ;/Dumrand S. moesten de elaars in de eerste helft optornen en een straffe noordoostenwind, ging ze aardig af. terwijl de tegen- ider vanuit de verdediging pro- rde de spitsen te bedienen, maar te moeite had de bal onder con- e te krijgen. Al in de zevende mi lt werd het 0-1toen Marco Koorn de rechterkant ingooide en de bal één van de spitsen bij Maarten jrn belandde. Vanuit een moeilijke iitie schoot hij knap langs keeper is Nuijens. leen hierna zette de thuisclub, die neens in hoge degradatienood „eerde, extra druk. Met Simon ind als leidende figuur hielden de dedigers van Texel'94 het hoofd iter koel en werden geen kansen ggegeven. Vanaf de zijlijn brulde ich Wim Koorn zijn pupillen toe het lelveld breed te houden en kort te jken. Met resultaat, want ze gin- steeds beter spelen. Doelpunten irde dat overwicht met op. In de lentiende minuut was Niels Dub- dichtbij de tweede treffer, maar laaide in de afronding. Iverwege de eerste helft kreeg [ts Sander Overpelt de kans iets ig te doen, na één van de weinige laarlijke tegenstoten van SVS. Zijn ing miste echter alle richting, rna was het weer alles Texel'94 de klok sloeg en moest de defen- sie van de thuisploeg geregeld naar ongeoorloofde middelen grijpén om erger te voorkomen. Marcel Ris kopte via de keeper juist over de lat en drie minuten voor rust kreeg Niels Dubbelt een nieuwe kans om de genadeklap uit te delen. Hij ging alleen op de keeper af, maar zag deze de bal van zijn voet graaien. Op slag van rust was het nogmaals bijna 0-2, maar ditmaal bracht een verdediger op de doellijn redding. In de rust werd bekend dat het in de wedstrijd tussen mededegradatie kandidaten Helder en WGW 0-0 stond. Een belangrijk bericht voor de Texelaars, die hun verzorgde spel vervolgens voortzetten. John List waagde van afstand een schot dat hij zag stranden op de betrouwbare keeper. Ook schoten van Marco Koorn en de een half uur voor tijd voor Niels Dubbelt ingevallen Emile Keyser waren niet doeltreffend. Met een 'alles-of-niets' offensief trachtten de gastheren de Texelaars daarna vast te zetten, maar door ge brek aan stootkracht en doelmatig verdedigen van de eilanders kwam er maar geen verandering in de score. Een zwaar gehinderde Maarten Koorn knalde in de 72ste minuut nog eens hoog over. Coach Koorn gunde Ralph Koning nog speeltijd door zoon Marco, die een verdienstelijke partij speelde, naar de kant te halenVer in blessuretijd verwerkte keeper Bart Heerschap een gevaarlijke kopbal tot hoekschop, waarna het eindsignaal van de scheidsrechter door de moe gestreden Texelaars en supporters met gejuich werd begroet. Zondag speelt Texel '94 de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, thuis tegen Purmersteijn uit Purmerend. Texelse windsurfers hebben elopen week op uitnodiging van Koninklijke Nederlandse Wa- port Verbond (KNWV) in uwersdam in Zeeland getraind wedstrijden gesurft. Goede staties waren er voor de broers Rijsselberghe te noteren. rt Monsma, Adriaan van elberghe, Douwe Monsma, Peer eest, Ram van Erkelens en an van Rijsselberghe behoorden een talentvolle groep van dertig erlanders die werden geselec- rd om te mogen komen. De veelal gdige sporters kenden een gezel- week waarin veel werd geleerd, volgens startte in Nederland een ie van vier internationale wedstrij- waaraan veel toppers deelne- in. In een veld van honderd deel- indelaars die willen meedoen aan op zaterdag 2 juni te houden ste wandelrondje om Texel kunnen h tot en met 19 mei opgeven bij H. i Heerwaarden, Lieuwstraat 33 in in Burg. De kosten bij voor- ichrijving bedragen ƒ12,50 (ƒ10,- Dr leden van de organiserende reniging Het Gouden Boltje). Wie h pas bij de start inschrijft, betaalt 5,- Deelnemers kunnen tussen 10 en 7.00 uur van start gaan in het io-wachtlokaal op 't Horntje. De nmumsnelheid bedraagt 5 kilome- peruur, het maximum 7,5 km per Na drie controleposten en circa kilometer lopen, is de finish in de ntine van het NIOZ. Voor nadere Drmatie kan contact worden opge- men met B. Roest, tel. 314 451. Wielrenner Erwin Goënga heeft af gelopen weekeinde met twee aan sprekende resultaten laten zien dat er in de toekomst het nodige van hem mogen worden verwacht. De jonge Texelaar eindigde als ze vende in de Ronde van Yerseke en veroverde de derde prijs in de Stadshartronde van Amstelveen. Beide criteriums, die een lengte hadden van 70 kilometer, vervin gen twee klassiekers in de juniorenklasse die door de mkz- crisis waren afgelast. In de Ronde van Yerseke stonden zaterdag 100 wielrenners aan de start. Als snel wist een ploegmaat van Goénga (van DTS Zaandam) aan het peloton te ontsnappen. Twintig ron den voor het einde zette de Texelaar de achtervolging in door samen met vijf renners het peloton achter zich te laten. Na een redelijke eindsprint ging hij als zevende over de finish, waar ploeggenoten de tweede en de twaalfde plaats veroverden. Winnaar werd Tom Velers van de Oldenzaalse Wielerclub. Grote ploegen met goede wielren ners uit onder meer de Deense en de Belgische nationale ploeg gingen een dag later van start in de Stadshart ronde van Amstelveen, die Goénga vorig jaar afsloot met een derde plaats. Ditmaal wist hij na vijftig ron den een plaats te bemachtigen in een kopgroep, waarin zich ook een Deen bevond die bij de Olympische Jeugdspelen de gouden medaille had veroverd. Deze zette samen met Chris Kamper van Alcmaria Victrix koers richting de eindstreep. Goënga volgde en legde wederom beslag op de derde plaats, achter Kamper, die de snelste tijd neerzette.Goënga kon met deze prestatie tevreden zijn. Twee weken geleden fietste hij zich in één weekend naar derde plaatsen tij dens de criteriums van Enkhuizen en Waddinxveen. Door al deze presta ties heeft hij een plaats in de top van het Raboklassement veroverd. nemers uit Nederland, België, Duitsland, Engeland, Frankrijk en Polen wisten twee Texelaars zich goed staande te houden. De 12-ja- rige Dorian van Rijsselberghe - de jongste deelnemer - baarde opzien door met windkracht vijf alle wedstrij den te varen, terwijl de oudere deel nemers aan de kant bleven. In de zogenaamde Aloha-klasse werd hij vijfde, waarmee hij tweede Nederlan der was. Adriaan van Rijsselberghe werd 22" in een veld van 68 surfers, dit betekende een eerste plaats in zijn klasse. Volgende week is er een soortgelijke wedstrijd in België, waar aan de Texelse surfers ook meedoen. De opeenvolgende wedstrijden in Engeland en Frankrijk laten zij waar schijnlijk aan zich voorbij gaan. Woensdag 9 mei De Koog C1 -De Koog C2 18.30 De KrimCI-Texel'94 C1 19.10 Oosterend 4-Texel'94 5 19.55 Jelleboog 3-Klif 4 20.45 Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 10 mei Oosterend D1 -Texel'94 D2 18.00 De Koog E1-De Krim E2 18.45 De Krim 5-De Krim 3 19.25 RAB 2-NIOZ 1 20.15 ZDH 2-ZDH 3 21.05 Oosterend heeft zaaldienst. Vrijdag 11 mei De Krim E1-De Koog E1 16.45 De Koog C1 -Texel'94 C1 17.30 Texel'94 6-Oosterend 5 18.15 RAB 1-Oosterend 3 19.05 Jelleboog 1-De Koog 1 (bekerfinale) 20.00 Texel'94 3-Texel'94 4 20.50 Klif 3-Mantje 2 21.40 Klif 5-De Krim 4 22.30 RAB heeft zaaldienst. Op de baan in Den Burg wordt za terdag een instuif georganiseerd ter promotie van de wielersport. De hele middag zijn ter tal van activi teiten voor jong en oud. De orga nisatie noemt het evenement 'laagdrempelig' en wijst erop dat iedereen gratis kan meedoen, ook mensen met een mountainbike, een 'gewone' fiets, een bakfiets, een ligfiets of een step. De wielerpromotiedag begint om 13.00 uur, wanneer de deelnemers zich kunnen inschrijven. Om 13.30 uur klinkt het eerste startschot voor de minitijdrit. Jong en oud rijden één ronde en proberen dat zo snel moge lijk te doen, ongeacht het voertuig waarop ze rijden. Er zijn leuke prijzen te verdienen. De tijdrit telt ook mee als proloog van de later te verrijden wedstri|d. Om 14.00 uur gaat een ATB-wedstrijd voor jeugdige renners van start op een speciaal parcoursje nabij de wielerbaan Een mountainbike is nu dus wel verplicht, een lidmaatschap van welke vereniging dan ook met. Jordy Vinke heeft vrijdag de derde door Wielervereniging Texel ge organiseerde tijdrit gewonnen. Na 16 kilometer kwam hij in 26.00 mi nuten over de finish. Jan Zijm was negen seconden langzamer, Otto Goënga eindigde in 26.36 op de derde plaats. Het parcours lag zoals gebruikelijk rond de voormalige PEN-centrale. Om ervoor te zorgen dat iedereen ruim vóór 20.00 uur binnen was, werd er om de halve minuut gestart in plaats van om de minuut. Hoewel de renners daardoor meer kans kregen zich aan elkaar op te trekken, werden er als gevolg van de harde noordwestenwind geen snelle tijden gereden. Pechvogel was Robbert Boersen. die na de eerste ronde van 8 kilometer veruit de snelste tijd had, maar in de tweede ronde een lekke band kreeg en op slag kansloos was. Snelste dame in 28.25 was Natascha van der Vis. Gerie Vlas (28.33) en Bettina Losscher (29.39) werden op eerbiedige afstand respectievelijk tweede en derde. De jeugd reed één ronde van 8 kilometer. Ruben van Vliet won in 16.51. Pim Lexmond greep in 16.58 de tweede plaats. [Wijl de suikerbieten afgelopen hst uit kostenoverwegingen voor I eerst per as naar de vastewal irden vervoerd, becijfert vesti- igsmanager Nico Kikkert van infirm dat het juist goedkoper is om graan per schip vanaf Texel te ver voeren. Zo kon het dat er voor het eerst in twintig jaar weer graan werd overgeslagen in de haven van Oude- schild. Vrachtwagens van transport bedrijf A. Bakker Azn. losten gisteren ruim 600 ton voertarwe in het binnenvaartschip Geuldal, dan nabij het Stoombootkoffiehuis lag afge meerd. (Foto GorartJ Timrrwman) Volwassenen van 16 jaar en ouder op (race)fietsen strijden tussen 14.30 en 16.00 uur in de Grote Prijs Bouw- center Rab. Eerst komen om 14.30 uur de nieuwkomers, dames, oudere jeugd en deelnemers op 'dikke ban den' aan de start voor een criterium, waarna de ervaren wielrenners (nor maal uitkomend in de A- of B-poule) vanaf 15.00 uur een puntenkoers rij den. Het slotonderdeel, dat om 15.45 uur begint, is een afvalrace voor ie dereen. Rond 16.15uur reikt sponsor Jan Jacob Rab de Rab Bokaal uit voor de winnaar van het totaalklasse ment (proloog en wedstrijd). Ook de andere winnaars worden geëerd. Tijdens de instuif wordt een ruilbeurs gehouden. Wielrenners en fiets- liefhebbers worden opgeroepen hun kast te inspecteren op niet meer ge bruikte kleding, schoenen, helmen of andere fietsmaterialen. Deze kunnen worden geruild of tegen een zacht prijsje te koop worden aangeboden in de kraam bij de wielerbaan. Tijdens de zondag op de Texelse golfbaan gespeelde maandwedstrijd over achttien holes kwam Rik van Hattem met 72 slagen netto als beste uit de bus. Hij werd op de voet ge volgd door Vernon Hughes (73) en Jaap Hoogenraad (74). De spelvorm was strokeplay, waarbij alle slagen tellen en alle holes worden uitge speeld. Bij maandbeker 2 (voor spelers met een handicap van 26,5 tot 36) werd om stablefordpunten gespeeld. Na achttien holes kwam Elly Boorsma als winnaar uit de bus met 39 punten, waarmee zij haar handicap behoorlijk wist te verbeteren. Tweede werd Marius Kikkert met 35 punten, derde Frits Weterhout (30). In de derde groep - spelers met een handicap boven de 36 - was Piet Zijm de beste met 40 punten. Longest drives waren er voor Jaap Hoogenraad en Fleur van Duyl, neary's voor Margreet de Graaff en Henk van Wijk. Van Wijk sloeg boven dien op de tiende hole een 'eagle', waarbij de bal al bij de tweede slag in de hole komt. De jeu de boules-clubs van Ooster end en Den Burg hadden zaterdag op de banen bij zwembad Molenkoog de eerste van twee uitwisselingen. Deze trok mede dankzij het goede weer maar liefst 48 deelnemers, die in teams van twee of drie elk drie wed strijden speelden. Dat vereiste wel enige inventiviteit bij de organisatie, die besloot de tussenpaden te laten vervallen. Daardoor lukte het om steeds op tien banen tegelijk actief te zijn. Tegen vijf uur maakte wedstrijdleider Fer Gieles de eindstand bekend. Meest succesvol bleken Gerda Rijneker en Wim Trap, die 83 punten scoorden. Truus Jongedijk, Lickit Bakker en Kees de Weerd veroverden met 75 punten de tweede plaats. Ria de Wit en Fenny en Gerrit Spanhaak sprokkelden 70 punten en legden beslag op de derde plaats, terwijl Ans Langeveld, Nel Smidt en Ed Beekhuis met 64 punten de top vier comple teerden. De tweede uitwisseling wordt zater dag 25 augustus gehouden in Oosterend. Nu de competitie ten einde is houdt schaakclub En Passent elke maandagavond in café De Twaalf Balcken vanaf 20.00 uur een schaak avond. Er worden korte partijtjes (vluggertjes) gespeeld, waarbij ieder een kan aanschuiven. Deelname is kosteloos. Dinsdag 8 mei Texelse pupillencompetitie Texel'94 Meisjes-ZDH E1 18 00 Zaterdag 12 mei Texel'94 B1-Limmen B1 13.45 Texel'94 C1-Conzelo C1 13 45 Texel'94 D1 -Den Helder D1 11.45 Texelse pupillencompetitie ZDH E2-Texel'94 E7 9.45 Zondag 13 mei Texel'94-Purmersteijn 14.30 Texel'94 2-Spirit'30 2 12.00 Texel'94 A1 -Flevo A1 12.00 Recreatievoetbal De Cocksdorp-De Koog 10.30 De Waal-Texel 10.30 Texelse Boys-Oosterend 10.30 Robert en Erik Bakker zijn bij een run- bike-run in Purmerend met circa 120 deelnemers respectievelijk als 16de en 25ste geëindigd. Geen slechte prestatie, maar de talentvolle Koger tweeling had in de afgelopen jaren vaak meer succes. Oorzaak van hun terugval is volgens vader Richard dat ze dit jaar voor het eerst tussen de volwassenen uitkomen en door hun drukke studie (Robert studeert af aan het CIOS, Erik aan een opleiding voor vervoer en logistiek) beduidend min der tijd hebben om zich in conditie te houden. De tijdrovende fiets trainingen zijn zelfs vrijwel helemaal van het programma verdwenen. Ty perend was de prestatie van Robert, die na de eerste vijf kilometer lopen nog als zesde doorkwam, maar tij dens de erop volgende twintig kilo meter fietsen door tien concurrenten voorbij werd gereden. Het afsluitende onderdeel (tweeënhalve kilometer hardlopen) was ten slotte met lang genoeg om het verloren gegane ter rein terug te winnen. Overigens was de concurrentie niet mals. Zo werd winnaar Vincent Bruins afgelopen jaar nog vijftiende bij de wereldkam pioenschappen op dit onderdeel. De heren van het eerste tennis- team van Deuce hebben zaterdag ook de derde wedstrijd van het seizoen verloren. Het uit de eerste klasse gedegradeerde Langedijk bleek op eigen terrein met 4-2 te sterk voor de Texelaars. Omdat Deuce zonder de gebless eerde Simon Brand moest aantreden, was op voorhand al duidelijk dat het erg moeilijk zou worden. Zijn invaller Bart Oosterhof had lange tijd niet getennist. Hij speelde heel verdien stelijk, maakte het de B2-speler uit Langedijk soms lastig, maar kon toch met voorkomen dat deze er met de winst vandoor ging (6-4, 6-2). Ook Emile Keyser en Albert Scholl verloren hun enkelpartijen. Emile Keyser had vooral in de eerste set kansen, zeker toen hij bij een voor sprong van 6-5 mocht serveren. Toen hij onnodig 'gebroken' werd en ver volgens ook de tiebreak verloren zag gaan, was dat de inleiding voor een nederlaag in twee sets (7-6,6-2). Ook Scholl speelde goed, maar dat is in de sterke tweede klasse met genoeg om de partij te winnen. Tegen de er varen B-spelers, die uitgekookt spe len en zeer weinig fouten maken, moet iets extra's worden gebracht. Zoals Hans Geus deed, net als vorige week. Zeer goed spelend hield hij zijn op papier sterkere tegenstander voortdurend onder grote druk, om hem op een nederlaag in twee sets te trakteren (6-4, 6-2). Het tweede punt voor de heren van Deuce kwam eveneens van Hans Geus, ditmaal met Emile Keyser aan zijn zij. Met zeer aanvallend spel za delde het dubbel de tegenstanders op met onoverkomelijke problemen, waardoor deze in twee sets ten on der gingen. Helaas voor Deuce kon den Scholl en Oosterhof het in hun dubbelspel niet bolwerken, waarna de einduitslag van 4-2 was bereikt. De Texelaars krijgen het moeilijk om zich te handhaven in de tweede klasse, temeer daar ze nog tegen de bovenste drie ploegen uit het klasse ment moeten aantreden. Zaterdag spelen ze een uitwedstrijd tegen Middenmeer 1 In verband met de examens van de OSG - die in de bgm De Koninghal worden gehouden - vinden de volleybaltrainingen van 11 mei tot en met 1 juni plaats in de sporthal van de OSG. Tevens worden enkele trai ningen samengevoegd. De training van donderdag komt te vervallen; die avond wordt jaarverga dering gehouden in De Schakel aan de Binnenburg. Het nieuwe trainingsschema ziet er als volgt uit: Dinsdag: 17.15-18.15 u. D-jeugd. Woensdag: 18.15-19.15 u. B-jeugd en Dames 3; 19.15-20.45 u. Heren 1 en 2; 20.45-22.00 u. Dames 1 en 2. Donderdag; 18.30-19.45 u. donderdagrecreanten; 19.45-21.00 u. Kobeko en maandagrecreanten. Vrijdag: 16.30-17.30 u. alle jeugd. Chris Schraag en Gerrit Smit heb ben tijdens de laatste open klaver- jasdrive voor het goede doel het record verbeterd dat sinds 28 de cember 1993 met 8474 punten op naam stond van Thijs Smit en Jan van Tunen. De nieuwe record houders kwamen in De Witte Burcht dankzij spellen van 1939, 1996, 2289 en 2415 punten tot een score van 8639. Daarmee behaalden Schraag en Smit uiteraard ook de eerste prijs Fenny Caspers en Willem Koomen vergaar den 7362 punten en werden tweede. Annie Vermue en Annie Bakker (6929), Sjaan Bakker en Nel van der Veen (6915) en Ank Dijker en Gerard Huisman (6839) eindigden respectie velijk op de derde, vierde en vijfde plaats. Dat de avonden nog steeds in een behoefte voorzien, blijkt uit de gemid delde opkomst van 60 deelnemers. In totaal konden over acht drives 128 verschillende deelnemers worden in geschreven. Na het opmaken van het klassement, waarin de 50 klaverjassers werden verwerkt die vijf keer of vaker meespeelden, bleek Willem Koomen met gemiddeld 7019 punten het meest succesvol. John van Heerwaarden behaalde 6962 punten en werd tweede, de derde prijs was met 6923 punten voor Peter van Heerwaarden Gewoonte getrouw werd op de slot- avond een bestemming gegeven aan de opbrengst, die 2700,- bedroeg. Daarvoor werden tevoren veertien goede doelen ingebracht. Iedere aan wezige kreeg een lijst uitgereikt waarop deze stonden vermeld en waarop ze hun vijf favoriete objecten konden aankruisen. Resultaat was dat 1000,- naar het waterproject van pater Witte in Kenia gaat, dat de Zon nebloem Texel, de Stichting Natio naal Fonds Kankerbestrijding en de Nederlandse Hartstichting 500,- te gemoet mogen zien, terwijl het Tesselhuus werd bedacht met 200,- Uitgerekend werd dat in de loop van de zeventien jaar dat in De Witte Burcht voor het goede doel werd geklaverjast, 38 900,- voor negen tien verschillende doelen is verdiend. Eindstand 1.Willem Koomen 7019 punten gemiddeld; 2John van Heerwaarden 6962; 3.Peter van Heerwaarden 6923,4.Fenny Caspers 6875; 5/ 6.Nel Koomen en Jannie van Heerwaarden 6776, 7 Wim Wienng 6774; 8.Roel de Zwart 6658; 9.Nel van der Veen 6647; 10.Freek van der Gracht 6527. Corinne Groszpletsch (achter) en Mariska Betsema aan het werk in de nieuwe nagel studio. (Ttjio Mtcfvel DokkoO Naast de kapsalon en de schoonheidssalon heeft het bedrijf van Corinne Groszpietsch nu ook een nagelstudio. De feestelijke opening van de studio viel samen met het 15-jarig bestaan van Kap salon Corinne in Oudeschild. 'Nagelverzorging gaat steeds meer bij de dagelijkse routine horen.' 'Eerst was dit de cadeauafdeling', vertelt Groszpietsch, zittend in haar kapsalon, die ook dient als een soort souvenirshop met bijvoorbeeld an sichtkaarten. 'Het was een soort kinderwinkel. De cadeautjes hebben we ergens anders neergezet en er zijn muren in de zaak gezet.' Zo is een aparte ruimte ontstaan, waar klanten worden ontvangen. Afspraken kun nen via de kapsalon geregeld wor den. Groszpietsch heeft samen met medewerkster Mariska Betsema vijf maanden een cursus gevolgd. Nu zijn beiden in het bezit van een diploma allround-nagelstyliste en een aanvul lend certificaat nail-art. Dit is het lak ken en versleren van nagels. Zo kun nen ogen of vlaggetjes op nagels worden gezet en is zelfs een piercing mogelijk. 'Er wórdt rekening' gehouden met medische aandoeningen. Zo is er voor reumapatiënten een parrafinebehandeling. Groszpietsch, die haar nagels zelf ook rijkelijk ver sierd weet, heeft hygiëne hoog in het vaandel. 'Bij ons krijgt iedere klant een eigen set met spullen. Als ze te rugkomen voor een behandeling ge bruiken we dat wéér, zo voorkom je infecties. Je ziet het steeds meer, door bijvoorbeeld gezamenlijk ge bruik van een nagelknipper, dat schimmels en bacteriën worden ver spreid.' Accessoires om nagels te onderhouden zijn ook te koop bij de kapsalon. 'Mensen willen er steeds representatiever uitzien. Ook ver zorgde nagels horen daarbij. De nagelstudio is geen gok, maar we moeten afwachten of het gaat lopen.' De opslag van flessengas die Hielke Bruining heeft op het terrein van hoeve Akenbuurt bij Den Burg, gaat verdwijnen. Op aandringen van de gemeente wordt de opslag verplaatst naar de voormalige vuil stortplaats De Rode Zee aan de Veenselangweg, waar al meer gas- depots zijn gevestigd. De opslag van Akenbuurt voldoet aan de huidige veiligheidseisen en er is dan ook vergunning voor afgegeven In de nabije toekomst zou dat als gevolg van de verscherpte regelge ving anders kunnen worden. De plek is niet erg gelukkig gezien de korte afstand van een druk verkeersknooppunt, de kartingbaan en de bewoners en gasten van Aken buurt zelf. In geval van brand in een der gebouwen ontstaat direct een gevaarlijke situatie, die ook voor de brandweer een groot probleem ople vert. Er is daarom overleg gevoerd met Shell, Bruining en Dirk Roeper van Akenbuurt, wat heeft geleid tot de volgende afspraken: Bruining ver plaatst zijn depot naar een terrein op de Rode Zee dat hij voor vijf jaar van de gemeente huurt en dat hij zelf voorziet van afrastering en een ver hard toegangspad Ook vraagt hij een milieuvergunning aan voor dit terrein; zolang deze er niet is wordt de opslag door de gemeente gedoogd. De ei genaar van het oude terrein, Dirk Roeper, levert zijn vergunning in, krijgt éénmalig een bedrag als schadever goeding en zal in de toekomst niet opnieuw opslag van gas of iets der gelijk op zijn grond toelaten. De gasopslag aan de Veenselangweg ligt ver van woonbebouwing en is daarom een stuk veiliger. Toch vol doet deze centrale opslag nog met aan alle eisen De blusvijver op het terrein staat gedeeltelijk droog en is niet goed bereikbaar en een brand- kraan, verplicht krachtens de in 1991 afgegeven vergunning, is er nooit gekomen. Ook is geen voorziening getroffen waardoor de brandweer ten alle tijde op het terrein kan komen. In middels is opdracht gegeven een en ander alsnog in orde te maken. Woensdag 2 mei Texelse pupillencompetitie Texel'94 Meisjes-SVO E1 0-7 Donderdag 3 mei Texel'94 3-Watervogels 2 2-2 Zaterdag 5 mei Texel'94 B1-SRC B1 2-2 Texel'94/SVO B2-BKC B2 0-4 Texel'94 C1 -Hugo Boys C1 3-2 Texel'94 D3-Den Helder D4 5-1 Oosterend D1-Succes D1 2-8 Texel'94 E3-HRC E1 0-3 Texelse pupillencompetitie ZDH E2-SVO F1 7-0 De Koog E1-SVO E1 1-2 Texel'94 Meisjes-Texel'94 E1 0-5 Texel'94 E4-Texel'94 E2 3-2 Zondag 6 mei SVS Duinrand S.-Texel'94 0-1 Texel'94 2-SVW27 4 bezoekers niet opgekomen Texel'94 3-Schagen 3 0-5 Succes 3-Texel'94 4 2-2 JVC 4-Oosterend 2 11-1 Texel'94 A1-JVC A1 1-2 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Waal 6-1 ZDH-De Koog 7-2

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7