5annenbier in passantenhaven dumpen grofvuil irriteert omwonenden De Mars Facelift voor Babyface Om te onthouden 0900 20 30 300 >V0 E1 beste zaalvoetbalteam De Nationale ReuRialijn Geknipte/ Chinees iï&êt-MW Golfers veroveren kemphaantrofee 2e slepen het door de hele buurt heen' Voetballers SVO pupillenkampioen .TEXELSE /COURANT' Diversiteit aan artikelen in schappen Ostère li! ti Sr M m r T I> Subsidie voor vogelkijkhut (nkzij een grote overwinning op Klif zijn de zaalvoetbalpupillen van kterend E1 met nog twee wedstrij- n voor de boeg niet meer in te ha ll door de concurrentie. Een mooi fcces voor de jongens, die bijna al- jnaal ook kampioen zijn geworden pt het E1-team dat 'op het veld' Stief is. De kampioensfoto werd genomen bij één van de tractoren van sponsor Loonbedrijf Fulps Duinker. Van boven naar beneden poseren Dave Witte, Dennis Daalder, Martijn ('Pils') Drijver en coach Richard Daal der. Staand van links naar rechts: sponsor Lia Duinker, Anne Zegers, Olaf van der Vis, Jenze Dennenberg en Pieter Duinker. (Foto Gerard Kruithof! De senioren van de Texelse golfclub speelden dinsdag hun jaarlijkse wed strijd tegen de senioren van golf- en countryclub Lauswolt. Vorig jaar werd deze wedstrijd in Lauswolt gespeeld en mochten de Texelse deelnemers de wisseltrofee met een klein verschil mee naar huis nemen. De trofee, in de vorm van een kemphaan en gemaakt 'We zijn er van overtuigd dat het gaat lopen. (Foto Mfchiel Dekker) door Frits Maas, heeft een jaar lang in het Texelse clubhuis te pronk ge staan. Ook dit jaar wonnen de Texelaars met een klein verschil (32,3 tegen 33,4), zodat de kemphaan nog een jaar op het eiland mag blijven. Mary Eelman en Martin Vlastra sloe gen een neary, de longest drives wa ren prooi voor Ria Timmer en Leo Minnes. Informatie- en Klachtenbureau tzondheidszorg (IKG), voor Infor- Itie, advies en ondersteuning bij fegen en klachten over de gezond- Idszorg. Van maandag tot en met |nderdag van 9.00 tot 15 00 uur be- baar via tel. 0223-618284. psychologen: dhr. J van den Berg M. van den Berg-Lenters, in louw Keesomlaan 11Den Burg. 310386. alcohol en drugs: Consultatiebu- lu voor alcohol en drugs, Molwerk "T 't Horntje. Spreekuur volgens Spraak, tel. 319413. Hulp bij verslavingen'. Inloop spreekuur Triton, elke donderdag van 16.15-17.15 u. in d'Ouwe Ulo, Schil derend 39, Den Burg. Maatschappelijk werk: Frank van Lare, spreekuur in d'Ouwe Ulo, Schil derend 39, Den Burg, tel. 314185. Maandag 8.30-9.30 uur; dinsdag 18.30-19.30 uur; vrijdag 15.30-16.30 uur. Incest-ervaringen: Vertrouwenspersoon (zelfhulp) voor mensen met incest-ervaringen: Manjo Bakker, tel. 314174. Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ)- RIAGG (Regionaal Instituut Ambulante Geestelijke Gezondheids zorg). Spreekuur op afspraak in d'Ouwe Ulo: tel. 315813, b.g.g. 0223- 615805. Psychotherapie: drs. Christine Rut, Doolhof 3, Oudeschild, tel. 313085. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, sexualiteit, verslavingen en vrije tijd. Openings tijden dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur. d'Ouwe Ulo, Wil- helminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in het Jongeren Informatie Punt, d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Aanmelden: op donderdag van 13.30 tot 14.30 uur in het JIP of via telefoonnummer 315582, op andere dagen: Bureau Jeugdzorg Den Hel der, 0223-684000. Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 316270. Baha'i: Plevierstraat 16, De Koog, tel. 317896. Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Baha'i-geloof van 19.30-21.30 uur |P Texel zijn veel zaken goed gere ld. Zoals het ophalen van het grof- 'I- Wie op maandag tijdens de zo deten groene week naar de neente belt, kan er verzekerd van zijn dat de rommel dinsdag wordt opgehaald Maar een aantal bewo ners van de Buytengors en de Sluyscoog in De Mars, maar ook mensen uit de Noordwester hebben dat kennelijk niet door. Zij dumpen hun overbodige spullen al een week van tevoren op de daarvoor aange wezen terreintjes. Met als gevolg dat kinderen uit de buurt ermee gaan sle pen en dat stappers die de berg in de late uurtjes passeren er een schop tegen geven. 'Elke keer is het weer een rommel. De troep ligt door de hele buurt', klaagt een omwonende. Een ander uitte zijn gram op een bord dat hij bij de rommel plantte. Dat de rommel inderdaad door de hele buurt (Foto's Gerard Timmerman) Opvang gevonden huisdieren: Dierenpension 'Slufterweg', Sluf- terweg 216, Eieriand, tel. 311477. Van gemeentewege aangewezen als opvangadres van onbeheerd aange troffen katten en honden. Mensen die hun huisdier kwijt zijn. kunnen hier in formeren. Dorpscommissie Den Burg: ie dere eerste dinsdag van de maand spreekuur van 20.00 tot 21.00 uur in d'Ouwe Ulo. Alle inwoners van Den Burg zijn welkom met vragen, opmerkingen of suggesties, Klachten geluidhinder: m.b.t. Vliegveld Texel: 311267; m.b.t. mili tair lawaai: 06-0226033. Milieuklachten: Afdeling Milieube heer, gemeente Texel, tel. 362187, tijdens kantooruren op werkdagen. Ook (24 uur per dag): provinciale klachtentelefoon, tel. 023-5310200. Privacy gegarandeerd. Anti-discriminatie: Werkgroep Anti-discriminatie Texel, voor melding van alle soorten discriminatie. Tele foon 317896, 315321 of 312435. Er is markt voor een speciaalzaak in kinderkleding. Dat bewijst Babyface, de zaak van de familie Bosma in de Weverstraat. Nadat de winkel een kleine vijfjaar geleden van start ging, wordt de zaak na een interne verbou wing zaterdag heropend. Het assor timent omvat kinderwagens, kleding, wiegjes en andere spullen voor ba by's, die dankzij de herinrichting be ter kunnen worden gepresenteerd. Het ontwerp van de winkel is ge maakt door Ruud van Holland, bena drukken verkoopsters Petra Bosma en Elles Witte, de op de foto baby kleertjes in de rekken hangen. (Foto Gerard Timmerman) wordt gesleept, bleek toen het water schap de Marsvijver maaide. Aan de oppervlakte kwam een aantal totaal verroeste fietsen, die overigens deels gestolen bleken. tS.OO u üï^tyerkdagen tvn vjj) d« Rcum.»pjtl«AleritK>ixJ M Nationaal qpumjfondi De E1 -pupillen van SV Oosterend zijn kampioen geworden van dé E-klasse. Ze speelden zaterdag een beslis sende wedstrijd in De Koog, waarbij ze aan een gelijkspel genoeg hadden, terwijl hun tegenstanders uit de bad plaats de titel alleen nog konden ver overen door te winnen. Na een zeer spannend duel werd het 2-1 in het voordeel van de Gortbuken, die hal verwege het seizoen een nieuwe out fit kregen van het loonbedrijf van Werner Dros. De jongens van De Koog toonden zich sportieve verlie zers en gaven een bloemetje. Het kampioenschap werd naderhand met een patatje en een glas fris gevierd bij jeugdsponsor 't Cafeetje. De kampioenen, staand van links naar rechts: coach Renetta Zegers. Olaf van der Vis. Robm-Sebastiaan EelmanAnne Zegers. coach Richard Daalder, Martijn ('Pils') Dnjver en Sijbrand Dros. Zittend: Martijn van der Star, Dennis Daalder, Jenze Dennenberg en Pieter Duinker. flT'fo Gerard Kruithof) Omdat gedacht werd dat het hier een reclamefolder voor Texeler dekbed den betrof, werd bijgaand pamflet, dat in China in een hotel op tafel werd aangetroffen, afgeleverd bij Bouw- center Rab, de huidige eigenaar van TWO. Vertaling door de op het eiland woonachtige Fang Xie leerde echter dat het hier met om dekbedden ging, maar om het fokken van schapen. De kop spreekt over 'wereldberoemde schapen van Texel', terwijl verderop staat dat 'de provincie Santong de beste schapen naar China heeft ge haald'. In het overzicht onder de foto wordt gesproken over 'Texelse ooien', 'pijpjes diepvries sperma', 'embryo', en 'techniek in bevruch ting'. Ook wordt een adres gegeven waar de genoemde pijpjes sperma zijn te verkrijgen. Op de achterkant vermeldt de folder dat het Texels schaap veel wol levert, dat de wol wit is en dat het schaap een goed figuur heeft met 'veel vlees' Ter vergelijking: een volwassen Chinees schaap weegt 49 kilo, een Texels schaap 80 En weegt een Chinese ram zo'n 95 kilo, een Texelse haalt de 130. Ook wat haarlengte en vruchtbaarheid betreft, steekt het Texelse schaap met kop en schouders boven het Chinese uit. Het Texelse schaap werd dan ook ingevoerd om het Chinese schapenras te verbeteren. Overigens maakt de folder ook melding van de komst van Nieuw-Zeelandse scha pen. *Té, if'P VRIJDAG 11 MEI 2001 is.' Twijfels hebben de drie met. 'We zijn er van overtuigd dat het gaat lo pen.' In Ostère is een grote variatie aan artikelen aanwezig. 'We hebben woondecoratie, gedichtenbundels, poppen, allerlei geverfde doosjes, zeep, aquarellen en ga nog maar even door. Naast de spullen van de groothandel maken we een deel zelf. We hebben dingen van Texelse kun stenaars en met de eigengemaakte producten kunnen we ook onze eigen creativiteit kwijt. Met artikelen van de groothandel is het de kunst om het anders te presenteren dan winkels die hetzelfde hebben. Bijvoorbeeld door middel van een leuke verpak king, zoals wij doen De aankleding van winkel en spullen is erg belang rijk.' De eigenaressen proberen met te veel tegelijk in te kopen, en ver nieuwen steeds. 'Na de zomer willen we al starten met kerstpakketten, en we willen een cadeaubon in een oes ter maken. Het moet allemaal iets uit stralen. In de kadoshop hebben we ook een tafel met een pot thee. Zo hou je het knus.' Speciale gast tijdens de opening van Ostere is mevrouw Bakker-de Graaf uit de Gollards. De Goede: 'Ik werk ook in de Gollards en ken haar. Zij begon ooit samen met haar man het eerste bedrijf in dit pand, Kapper Bakker. Ze vindt het hartstikke leuk wat wij doen en komt graag kijken.' «i aaureauMM-sa «ea io53i)ri6i<«(»sasni23«B3tieK*: 'srae7(it)s«i «s.<os:m'2ei«M arakteristieke golvende daklijnen en de markante verschijningsvorm van het nieuwe havengebouw zijn al herkenbaar. (Foto Bad Koning) e nieuwe passantenhaven vloeide derdag pannenbier. De vlag ging op wegens het bereiken van het jgste punt van het nieuwe haven- ouw aan de oever van het voor- ige PEN-bassm. De firma De ot Vroomshoop, gespecialiseerd is! elijmde houtconstructies, begon week met het oprichten en iteren van de hoofdconstructie het door architect Ronno nngh ontworpen gebouw De ka- enstieke golvende daklijnen en de rkante verschijningsvorm zijn al kenbaar. Afgelopen maanden Is er al veel aan het voormalige pompstation ver bouwd. In het keldergedeelte zijn de sanitaire ruimten zichtbaar. In de bijna een halve meter dikke betonnen wan den zijn uitsparingen gezaagd voor ramen, deuren en doorvoeren. Aan de zeezijde is een ruim steigerplateau aangelegd, waarop de loopbruggen van de aanlegsteigers worden aange sloten. Voorlopig blijft het nog eventjes be helpen, omdat het nieuwe multifunc tionele gebouw nog lang met klaar is. Tot half juli blijven de 'oude' toiletten in gebruik. Tot die tijd doet de Stich ting Passantenhaven Texel een be roep op het improvisatievermogen van de vele passanten, die de wat langere afstanden voor lief moeten nemen. Pas vóór het seizoen 2002 zullen de haven en de voorzieningen geheel op orde zijn. De Vogelwerkgroep Texel krijgt van de gemeente een investerings subsidie van ƒ1.370,- als bijdrage in de kosten van de bouw van een vogelkijkhut bij de Otterstaat De werkgroep heeft inmiddels bouwver gunning gekregen voor de hut en heeft de gemeente om een bijdrage gevraagd. De totale kosten belopen ƒ5.475.-. Het meest voor de hand liggend was het om het gevraagde geld te putten uit het fonds voor toeristische inves teringen, waar het initiatief van de vogelwerkgroep (bedoeld om de na- tuur- en rustliefhebbers onder de toe risten in contact te brengen met de natuur) uitstekend in past. Dit fonds is echter uitgeput. Het geld wordt daarom gehaald uit het fonds voor investeringssubsidies voor (hobby)veremgingen. Twee weken nadat Regina Luiken en haar kapsalon zijn vertrokken uit het pand aan de Oesterstraat te Oosterend, huisvest het een nieuwe winkel: kadoshop Ostère. De naam is afgeleid van het woord oester; met de letters is een andere combinatie gemaakt. In Ostère is een grote diversiteit aan artikelen te vinden. 'Waar je in Den Burg naar drie winkels moet, kan je in Oosterend bij één shop terecht.' Riet de Goede, Gon Kolk en Gea Kiewiet. de drie eigenaressen van Ostère, kwamen op het idee door een soortgelijk bedrijf. De Goede 'Ik stond in een winkeltje en dacht "dat wil ik ook". Toen zijn we op zoek ge gaan naar een pand en hoorden we dat dit vrijkwam.' De drie bedachten zich niet en hapten toe. De vloerbe dekking werd door Oosterhof gelegd en familie en vrienden staken de han den uit de mouwen. Voor de kap- en wastafels zijn houten kasten in de plaats gekomen, verder is de hele zaak geverfd in overwegend wit. De kap aan de buitenkant is overgespo ten en draagt de naam van de win kel. 'We hebben op 1 mei de sleutel gekregen en binnen twee weken zijn we open. Maandag hebben we een opening voor genodigden en dinsdag zijn we vanaf 9.30 uur open We zijn er niet alleen voor toeristen. Het is een winkel die het hele jaar geopend is en ook voor Texelaars toegankelijk

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7