Rechter legt bezwaar geraniummarkt terzijde ordy Vinke winnaar eerste Rab-bokaal Texel '94 speelt gelijk bij afscheid routiniers F amilieberichten Geslaagde promotiedag op wielerbaan Simon Brand stopt na 17 jaar Andri Binsbergen loopt al spottend 'vogelmarathon' Sportvissen Molenkoog Mooie opbrengst voor atletiekbaan Uitslagen voetbal Programma zaalvoetbal Botsing bij WV TEXELSE J C0URANT' Is de vergunning voor de geraniummarkt van de firma Schermer-Schuyl op de parkeer plaats bij de Gamma terecht ver leend door de gemeente of niet? Over die vraag boog zich de recht bank in Alkmaar vorige week, tij dens een kort geding dat was aan gespannen door Tuincentrum Eureka. Rechter mr. E.M. van der Linde besloot van wel, de geraniummarkt mag dus blijven. ngemoedigd door supporters en andere deelnemers verschenen de tijdrijders één voor één aan de start. eerste Wieier Promotiedag, die wielervereniging in plaats van >tafgelaste Noordhollands kam- oenschap had georganiseerd, ik zaterdag ruim 70 fietsers. Die „en van alle leeftijden. Zo zag de ngste deelnemer, de 4-jarige mefleur Jimmink, na haar eigen hoe ook haar opa George nmink de minitijdrit van 1 kilo eter aflegde. De vele supporters ouders kregen op de wielerbaan Den Burg een sfeervol pro- airima voorgeschoteld, met een verende afvalrace tot besluit, rdy Vinke passeerde als eerste finish en mocht na afloop de Ive meter hoge Rab-bokaal in tvangst nemen. eerste onderdeel, de minitijdrit, ekzwaarder dan verwacht. Eén ki neter hard rijden sloeg bij menig einemer flink in de benen. De rijd' tussen de ligfietsen en race ten werd overtuigend in het voor- el van de zittende renners beslist, zijn tijd van 1.46 minuut moest ietser Peter Tromp zeventien wiel- tners vóór zich dulden. Ook de [(dynamische 'sigaar' van Sietse irsma kon geen potten breken, (mocht hij zich koesteren in vele roderende blikken, dyt/inke klokte op zijn racefiets in oes anderhalve minuut de snelste De gebroeders Harry, Piet en Jan gma zorgden voor hilariteit door es één seconde na elkaar te fi rn. Gehuld in een snel tenue gin- ook sponsors Jan Jacob Rab en Timmers de uitdaging aan. Jaap iing maakte zijn reputatie waar als snelste stepper rond te gaan. lukte zelfs*Om dertig kilometer uur te halen', hijgde hij. Als be- Icider van zijn 6-jarige steppende intje voltooide schooldirecteur Jan het rondje hardlopend. Boomstronken de jeugd was naast de baan een intainbikeparcours uitgezet met istronken en een zandbak als lernissen. Onder aanvoering van talenten Adriaan van elberghe en Marcus Bakker ikten de ATB'ers er een specta- iire wedstrijd van. hoofdmenu was de Grote Prijs reenter Rab, bestaande uit een loog, puntenkoers en afvalrace, in puntenkoers wordt om de vijf len gesprint, wat een wedstrijd a aantrekkelijk maakt voor het iliek. De clubrenners maakten er mooie wedstrijd van. Na enige lermutselingen gingen Jordy 'ie, Sebastiaan Ran en Bram Bruin eens j dal njf# kopi jnsw 'a zeventien jaar ('dat kreeg ik an de voorzitter te horen, en die daar goed in') in het eerste :3m van Texel '94 - daarvoor uit: Wbalde hij nog voor Oosterend te hebben gespeeld, houdt ilrT1on Brand het voor gezien. 'Ik 'oef te veel tijd vrijmaken voor nder andere mijn werk om op ld kfjia 0n^a9 te kunnen voetballen. ,de[c Ernaast ben ik pensioen- jeeft' erechtigd om te stoppen met MbalHelemaal stoppen kan Md niet. 'Je kan niet van de ne °P de andere dag niets doen. bli/f nog gewoon meetramen bij s*e', maar ik ga niet in een an- er team voetballen. Dan kan ik >rke s lef zo Qoed in het eerste team werp? f)e,en- Maar stel dat ze een keer fer Vö tensen tekort hebben, dan wil ik 'el meedoen; als Texel dat wil minsteBrand voorspelt Texel een zonnige toekomst. 'Het is hopen dat er goede jeugd bij- °mt. ik denk wel dat ze het red- en ln de derde klasse. Texel "•oef compleet zien te blijven, ar> komt het goed. Ik ga zeker °9 eens kijken. Het zijn toch mijn I.Vo* Wen die er spelen. er vandoor. De laatste moest zich weer in het peloton laten terugvallen, maar Vinke en Ran hielden stand tot op de finish. Beide renners trokken ook in de afsluitende afvalrace aan het langste eind Logisch dat zij in het eindklassement de hoogste plaatsen innamen. Marten Visser werd derde. Natascha van der Vis was op de vierde plaats de beste dame, voor Gerie Vlas. Uitslagen Grote Prijs Bouwcenter Rab 1.Jordy Vinke 60 punten; 2.Sebastiaan Ran 56; 3.Marten Visser 47; 4.Natascha van der Vis 45, 5,Rien Brouwer 44; 6.Niels Jimmink 43; 7.Frans Hopman 40; 8.Bram Bruin 39; 9 Otto Goènga 36; 10.Ruben Hopster 34. ATB-wedstrijd, A-jeugd: 1 Adriaan van Rijsselberghe; 2.Marcus Bakker; 3.Evert Monsma. B-jeugd: 1 Dorian van Rijsselberghe; 2.Bart Speekman; 3Tho mas Boom. Minitijdrit, racefietsen. Heren 1.Jordy Vinke 1.30. Dames: 1 Gerie Vlas 1.51A- jeugd: 1 .Adriaan van Rijsselberghe 1.48; B-jeugd: 1 Thomas Boom 1.58. Ligfietsen: 1 Peter Tromp 1.46, 2.Joran Tromp 1 513.Johannes Stoute 1 53. Steps: I.Jaap Vlaming 3.00; 2.0thilde Vlaming 3.39; 3.Jelmer Bot 4.55. Ook heel jonge wielrenners lieten zich niet onbetuigd. De 7-jarige Anna Bruin 1 vedetteneigingen geen last en schonk de fotograaf een allerliefst lachje. Foto Fm™ Hopmani Een complete marathon lopen en onderweg zoveel mogelijk vogels proberen te spotten. Dat Is de taak die Andri Binsbergen uit Oosterend zich heeft gesteld om fondsen te werven voor de aan te leggen kunststofbaan van Atletiekvereniging Texel, waarvan hij lid is. Hij laat zich per soort sponsoren. Tot nog toe hebben geldschieters samen een bedrag van circa ƒ75,- per soort toege zegd. Aangezien Binsbergen ver wacht er tachtig te kunnen 'sco ren', zou dat betekenen dat hij f1200,- bij elkaar loopt. 'Maar ik hoop dat dat bedrag nog wat kan worden verhoogd. Wie mij wil steunen, is welkom. De hardlopende vogelliefhebbers wil zijn plan zaterdag tot uitvoer brengen. Hij vertrekt om 9.00 uur uit zijn woning aan de School straat Om circa 9.20 uur ver wacht hij 'door te komen' bij het Wagejot, waarna hij via de IJze ren Kaap en het poldertje Zandkes bij het gemaal richting Ottersaat loopt, alwaar hij vol gens een globale planning om 10.30 uur is. Daarna loopt hij naar Oudeschild, Ceres en via de bui tenkant van de dijk naar 'tHorntje (doorkomst 11.20 uur). Rond 12.00 uur is hij bij de Geul en om 13.00 uur bij Bos en Duin, waarna hij via de Rozendijk, de Oude Kogerweg, het Meijertebosweggie, de Wester- boersweg en de Staart rond 14.00 uur Waalenburg aandoet. Het slot van de route loopt via Ongeren en de Oosterenderweg naar de finish in de Schoolstraat (aankomst circa 15.00 uur). Er fietst iemand met Binsbergen mee om de lijst met getelde vo gels bij te houden en hem eten, drinken en zonodig de verrekijker aan te reiken. Onder zomerse omstandigheden werkten Texel'94 en Purmersteijn hun laatste competitiewedstrijd af. De thuisploeg had zich tegen SVS Duinrand S. al veilig weten te spe len terwijl Purmersteijn reeds de tweede periodetitel op zak had en het zich kon permitteren om met de handrem erop te spelen. Voor de eilanders stond deze wedstrijd vooral in het teken van het afscheid van diverse spelers en begeleiders. Voor aanvang van de wedstrijd hield scheidend voorzitter Rob Dapper voor de vertrekkende mensen een afscheidsspeech en met bloemen werden Simon Brand (die na zeven tien seizoenen in de hoofdmacht stopt). Maarten Koorn (naar de over kant), Erwin Koning (noodgedwon gen vanwege een blessure), Luc Post (trainer), Doede de Vries (elftal begeleider) en Harry Schrama (ze ventien jaar elftalbegeleider en grens rechter van het tweede elftal) bedankt. De gehele wedstrijd bleek dat Texel'94 meer belang hechtte aan een overwinning dan de gasten uit Purmerend. Zonder de afwezigen Niels Dubbelt en Marco Koorn en met Ralph Koning en Emile Keijser in de basis zette de thuisploeg Purmersteijn meteen onder druk. Het enige gevaar kwam via afstands schoten van John List en Nico Schot. Maarten Koorn kreeg de beste kans. Door een toevallige bal kwam hij vrij voor doelman Van Zeist, maar wist deze uitgelezen mogelijkheid niet te verzilveren. Purmersteijn probeerde achterin mooi te voetballen en de bal rustig rond te laten gaan, maar ver slikte zich meer dan eens in de ja gende Texelaars. Een daaruit voorko mende inzet werd door Nico Schot maar net gemist. Pas na ruim een half uur wisten de gasten het eerste ge vaar voor het doel van Bart Heer schap te stichten. Uit de daarop vol gende corner moest hij alle zeilen bij zetten om een achterstand te voor komen. Vlak voor rust leidde een goede combinatie tussen Nico Schot en John List ook niet tot de verdiende openingstreffer. De tweede helft was Texel'94 op nieuw feller dan de gasten. Een van richting veranderd afstandsschot van Nico Schot kon maar net tot corner verwerkt worden. Schot zag zijn kop bal daaruit van de lijn gehaald wor den. Intussen had ook Purmersteijn begrepen dat het einde niet freewheelend gehaald kon worden. In 1999 was het nog de firma RAB, eigenaar van de Gamma, die via de rechter de gedoogvergunning voor het tuincentrum in polder Het Noor den aanvocht. Vergeefs, want de rechter oordeelde toen dat het ge bruik van de activiteiten op basis van het overgangsrecht zijn gelegali seerd. Ditmaal tekent Eureka be zwaar aan tegen de markt die sinds enkele jaren bij de Gamma wordt ge houden. 'Vorig jaar maakte ik ook bezwaar tegen de vergunning en toen gaf de gemeente mij achteraf gelijk. Toch wordt de vergunning dit jaar opnieuw verleend. Ik kreeg hem nu pas onder ogen toen hij al was ver leend en dus haalt mijn bezwaar niets meer uit. Want de markt duurt maar een maand. Nu rest mij niets anders dan een kort geding. Het is met per soonlijk bedoeld, maar in onze ogen is een markt op die plek niet toege staan. Zelf wilden we aan de Abbewaal destijds ook een tuin centrum vestigen. We kregen toen geen vergunning, want detailhandel was daar met toegestaan. Nu zit de Gamma er en kan het ineens wél. Bovendien worden er parkeerplaat sen onttrokken, terwijl één van de vestigingsvoorwaarden is dat er vol doende parkeerplaatsen zijn.' Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat het bestaande gemeentebeleid geen ruimte biedt voor de geraniummarkt naast de Gamma. 'Daarom is er een aanvulling op de Algemene Plaatselijke Verorde ning gemaakt, waarin deze meimarkt wel is in te passen. Bovendien zijn nog met alle standplaatsen uitgege ven. De activiteit sluit ook aan bij het planologische beleid van de ge meente en ter plaatse is er geen di recte concurrentie.' Volgens de ge meente is het tijdelijk innemen van de parkeerplaatsen geen belemmering. 'Gezien het grote aantal lijkt me dat geen probleem.' Het is nog niet be kend op basis van welke argumenten de rechter de gemeente in het gelijk heeft gesteld. Nabij de asfaltmolen in Oudeschild werd zondag de vierde wedstrijd om het clubkampioenschap van de Sportvisclub Texel gehouden. Het door de aanhoudende oostenwind zeer lage water kwam de vangsten niet ten goede. De negen deelnemers vingen niet meer dan vier vissen. Nico Tessel ving er twee, met een totale lengte van 43 centimeter. Ton Dorst en Rein Kuyper vingen ieder één vis. De volgende wedstrijd wordt zater dag 26 mei vanaf 18.30 uur gehou den bij Nieuweschild Mede dankzij het mooie weer mocht zwempark Molenkoog de eerste avond van het seizoen al meer dan driehonderd bezoekers ontvangen. Ook gedurende het weekend bleef het druk. De opening stond dit keer in het teken van de natuur en alle bezoekers brachten een bloemetje mee, waardoor het zwembad in korte tijd in een bloemenzee veranderde. De openingshandeling werd verricht door Kimberley Maas, een trouwe bezoeker die net een zware rug operatie heeft ondergaan en daar door dit jaar minder zal kunnen zwemmen. Deze week starten de eerste zwem lessen en het schoolzwemmen. Ook kunnen nog abonnementen worden afgehaald tegen voorverkoopprijs. De verloting die Atletiekvereniging Texel heeft gehouden ten bate van de nieuw aan te leggen atletiekbaan heeft na aftrek van de kosten circa ƒ7700,- opgebracht. Alle 4400 loten werden verkocht, de laatste op de Koninginnemarkt, waar ook de trek king werd verricht. De eerste prijs, een fiets met accessoires, is gewon nen door oud-Texelaar Eddie van de Wetering uit Veldhoven. Alle prijs winnaars hebben inmiddels bericht gehad. Zaterdag 12 mei Texel'94 B1-Limmen B1 3-1 Texel'94 C1-Conzelo C1 5-1 Texel'94 D1-Den Helder D1 2-0 Zondag 13 mei Texel'94-Purmersteijn 1-1 Texel'94 2-Spirit'30 2 bezoekers met opgekomen Texel'94 A1 -Flevo A1 Recreatievoetbal Texelse Boys-Oosterend Woensdag 16 mei Texel'94 C1-De Koog C1 Texel'94 1-Mantje 1 RAB 2-ZDH 2 ZDH heeft zaaldienst. Donderdag 17 mei Oosterend E2-De Krim E1 De Krim 5-ZDH 3 Mantje 2-Klif 3 RAB 1-De Krim 2 Oosterend heeft zaaldienst. Vrijdag 18 mei De Koog E1-Oosterend E1 Texel'94 D1 -Texel'94 D2 De Koog C1-Texel'94 C1 Klif 2-De Krim 1 Mantje 1 -Jelleboog 2 Oosterend 1 -Casino 1 Texel'94 1-Texel'94 2 Selectiewedstrijd Jelleboog heeft zaaldienst. 18.30 19.20 20.15 18.30 19.20 20.10 21.00 16.45 17.25 18.15 19.00 19.50 20.40 21.30 22.20 Ter hoogte van de VW aan de Emmalaan kwamen vrijdagochtend twee personenauto's in botsing. Er vielen geen gewonden. Door wie de aanrijding werd veroorzaakt is niet bekend, de twee bestuurders losten het voorval in gezamenlijk overleg op. Doordat beide voertuigen midden op de weg stonden, waren veel auto's die van de boot kwamen tijdelijk op het fietspad aangewezen. Dit pro bleem werd met behulp van een takelwagen uit de wereld geholpen. IFMUCIMIDWMO Met wat meer inzet wisten de gasten vaker in de buurt van de Texelgoal te komen. Bart Heerschap moest na een gevaarlijke corner al zijn kunnen tonen om de openingstreffer te voor komen. Na ruim twintig minuten kwam de thuisploeg ongelukkig op achterstand. Linkerspits Nordin Malk ging langs twee tegenstanders, waarna Heerschap zich prima voor zijn voeten stortte, maar via de paal en het been van Simon Brand caramboleerde de bal in het Texelse doel. Verdiend trok de thuisploeg de stand al enkele minuten later gelijk. De uitstekend leidende scheidsrech ter Tieman kende Texel'94 een vrije trap toe vanaf een kansrijke positie. Werden eerdere mogelijkheden soms ondoordacht om zeep geholpen, deze bleek goed ingestudeerd. Na een snelle opzet schoot Martin Koorn de bal schitterend in de uiterste hoek van het Purmersteijndoel. Interim-coach Wim Koorn gunde Simon Brand en Maarten Koorn een publiekswissel en bracht A-junioren Wouter Zijm en Jaap Duin in het veld. Alleen Marcel Ris was nog dicht bij een beslissende goal na een goede actie van invaller Jaap Duin die hem op maat bediende. Beide partijen konden vrede hebben met dit gelijk spel, en zullen elkaar wellicht weer ontmoeten in volgende competitie. Ter gelegenheid van het afscheid werd deze elftalfoto gemaakt. Vertrekkend bij Texel '94: Simon Brand Iondervijfde van links), Maarten Koom (boven, vijfde van links), trainer Luc Post Ibovengeheel rechtselftalbegeleider Doede de Vries (boven, tweede van rechtsErwin Koning en Harry Schrama ontbreken op de foto. Boven geheel links en vierde van iinks de nieuwe trainer Gerrie Plaatsman en de nieuwe elftalbegeleider Rob van der Stap. Foto Edo kooiman) Na een bewogen leven moeten we verdrietig afscheid nemen van onze vader en grootvader Jaring Moll geboren op overleden op 18-9-1918 11-5-2001 Almere: Bert Moll Canada: Jitske Kelly-Moll Richard Kelly Kevin Op verzoek van Jaring wordt u op donderdag 17 mei a.s. verwacht in de N.H. kerk te Oude schild, uiterlijk 13.30 uur (de kerk is open vanaf 13.00 uur). Daarna zal de teraardebestelling plaatsvinden op de Oudeschilder begraafplaats („De Hoge Berg"). Afsluitend gaan we naar „De Lindeboom" Correspondentieadres: Passiebloemweg 7 1338 TT Almere Dag lieve Jaring Achter ons was de eeuwigheid van de zee, Boven ons bleekte ghjs de eeuwige lucht, Aan 't eenzaam strand dwaalden alleen wij twee, Er was geen ander dan het zeegerucht. Jacob Israel de Haan (1881-1924) Mijn beste vriend is met meer. Gerard Schrama Je kwek, ogen en oren lieten je nooit in de steek. Lieve Jaring Rust zacht. Dirk en Dirk De Taveerne Vol met goede hennnenngen hebben we afscheid moeten nemen van onze vriend Jaring Moll Pim Decnop Jeannette Kamps Ab de Wijn Joyce Swemle Een roos is opgehouden met bloeien, maar het is goed zo. Dag Jaring Jan en Anja Jaring De maandagochtendmarkt zal nooit meer hetzelfde zijn. Wil Gerda Finka Ineke mevr. De Smidt Nel - Nico Onze buurman is overleden. Jaring Moll Wij zullen hem missen. M. Reij Lien Eelman Yvonne Bremer J. Keiiser M. Bakker Fam. Druif mevr. G. Wieten-Kampstra en dhr. J. Wielen Kogerstraat 116 bedanken iedereen, die van hun trouwdag een onvergetelijk feest heeft gemaakt. DINSDAG 15 MEI 2001

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3