- f 0 TEXELAARTJE /ARA maakt opnames bij Paracentrum 'Stoppen met Telecomtaxi? Nooit van mijn leven F amilieberichten X Jeugdatleten pakken prijzen in Noord-Holland .TEXELSE VOC-replica Duyfken koerst af op Texel Wadlopen en varen met loodsbotter 3 COURANT Grootjen maakt zich niet druk om commotie Jantje Beton Martijn Lasthuizen 8f Ingrid Lijmbach getrouwd Hermi Ottemann en Friso Bakker Texelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 Een vi|fkoppige crew van het televi sieprogramma Jules Unlimited van de VARA heeft zondag en maandag opnames gemaakt bij Paracentrum Texel. Presentator Paul Luycx testte een zogenaamde Birdmansuit. Dit parachutepak heeft tussen de benen en tussen de armen en het lichaam een soort vleugels. Het stelt de dra ger in staat twee keer zo lang in de lucht te blijven dan met een normaal pak Ook kunnen grote afstanden ho rizontaal worden afgelegd. De challenge, een opdracht waaraan de presentator elke aflevering moet vol doen, werd zondag al behaald. Luycx sprong boven Vlieland uit het vlieg tuig en wist met behulp van het pak op Texel te landen. Maandag maakte de presentator een tandemsprong met oud-instructeur van het Para centrum Erwin van Hooydonk. Van grote afstand waren zijn vreugde kreten al te horen. Na de landing sprak Luycx hijgend zijn afsluitende woorden voor de uitzending, die waarschijnlijk januari volgend jaar plaatsvindt, ifoio m&mi omo<04 J,'-:- d ''begeleid door een felle zon maar ider aangename temperaturen reden atleten uit de hele provin- zaterdag in Alkmaar om de Dordhollandse kampioenschap- >n voor junioren D en C. In een >rk bezette wedstrijd kwamen de den van Atletiekvereniging Texel )ed voor de dag. Met name op de irpnummers werden aanspre- nm mde resultaten behaald. O.O goede prestaties kwamen enigs- is als een verrassing, zo vroeg in seizoen. Maar ook bij de eerste impetitiewedstrijd, een week eerder Hoorn, demonstreerden de xelaars al vooruitgang. Het kracht- imingsprogramma dat afgelopen nter werd afgewerkt, werpt kenne- zijn vruchten af. de D-jumoren werd AVT vertegen- jordigd door een grote delegatie, it grote talent Jelle Lubach deed meest van zich spreken met een irste plaats op de 1000 meter. Zijn 3.15.5 minuten, was uitermate leth herp. Bij het verspringen veroverde met een sprong van 4,32 meter n derde plaats en dus zijn tweede edaille. ins van Franeker heeft zich zo lang- I: Ei ■oth i (s iedi ges leve lm tag. I K [din ij n jwh ,rsi [din d IO.O De ou.; dao teri ildl koli 10- racj De viering van 400 jaar VOC en nel zamerhand gespecialiseerd op de werpnummers en behaalde met 28.80 meter een zesde plaats bij het speerwerpen. Bij het kogelstoten werd hij tiende. Jan Sierd Wouda legt zich meer toe op de korte loop nummers en bereikte twee keer een vijfde plaats: op de 80 meter sprint in 12,3 seconden en op de 80 meter horden in 16,7 seconden. Mike Zuidema begon door een foutje iets te laat aan het verspringen, maar presteerde met een sprong van 3,36 meter desondanks prima. Hendrik Tromp behaalde ook twee medailles. Bij het kogelstoten werd hij derde met een afstand van 9,51 meter, terwijl het speerwerpen helemaal fantastisch verliep. Met een worp van 35,07 me ter bereikte hij een aansprekende tweede plaats. Floris van Schaik deed een tweetal springnummers, hoog en ver, en scoorde uitstekend met een vierde en vijfde plaats. Om dat hij iets meer pogingen nodig had dan zijn drie voorgangers ontglipte hem de eerste plaats bij het hoog springen. Zijn sprong van 1,30 meter was echter van niveau. Bij de C-junioren doet AVT het altijd goed. Bart Riegman had op de 800 meter evenals Maarten Steenvoort flink last van de warmte, maar zijn tijd op de 100 meter was goed voor een vierde plaats. De flinke tegenwind voorkwam een snelle tijd, maar de 13,1 seconden was niettemin goed. Maarten Steenvoort scoorde bij het speerwerpen prima met een vierde plaats en een worp van 31,62 meter. Jip van Zoonen haalde enorm uit op dit onderdeel met een worp van 39.15 meter, goed voor een tweede plaats. Hij kwam een meter tekort voor de hoogste plek op het podium. Bij het kogelstoten kwam hij welis waar niet zover als de week ervoor, toen hij het clubrecord verpulverde, maar zijn worp van 11,00 meter was goed genoeg voor een vijfde plaats. Hendrik Arendsen verbeterde zijn persoonlijk record bij het hoog springen. De 1,50 centimeter was net te kort voor een derde plaats. Bij het verspringen eindigde hij met een af stand van 4,10 meter als achtste. Op 19 mei gaan de D- en C-junioren voor hun tweede competitiewedstrijd naar Alkmaar, terwijl de C-junioren de dag erop zijn uitgenodigd voor wed strijden in het vernieuwde Olympisch Stadion in Amsterdam. Oudeschild zal een hoogtepunt ^[(■kennen op 11 mei 2002, wanneer op de Reede van Texel een re plica afmeert van het voormalige VOC-schip de Duyfken. Het schip is op zaterdag 5 mei ver trokken uit het Australische Sydney en koerst via de histori sche route naar Nederland, waar bij Oudeschild het eerste reisdoel is. De komst zal gepaard gaan met veel vlagvertoon en een of ficiële vlootschouw, waarbij pro minente en andere schepen aan wezig zullen zijn. Benno van Tilburg, voorzitter van de Stichting Duyfken VOC 2002 Nederland heeft veel energie in de komst van het schip gesto ken. 'Toen ik bezig was met de voorbereidingen van de festivitei ten voor komend jaar, vond ik dat er een vlootschouw moest ko men op de Reed met een replica van een VOC-schip. Omdat de Amsterdam (Scheepvaart museum Amsterdam) niet kan varen en de Batavia (Lelystad) niet goed kan zeilen en door zijn grootte niet overal kan komen, kwam ik bij de Duyfken terecht. Het zeilschip is gebouwd in Au- eilend het wad verkennen, vogels TjLj 1 zeehonden zien, rust en ruimte beleven bij mets dan het geklapper in de zeilen en ook nog worden in wijd in de traditionele nautische «'vaardigheden. Ziehier enkele ele- enten die de Waddenvereniging looft aan een ieder die de komende eek een tocht maakt met de histo- sche loodsbotter Texelstroom. Het 1906 gebouwde schip kiest in het ider van Meimaand Natuurmaand lësti in maanc)a9 21 tot en met vrijdag 25 ei dagelijks het. ruime sop. Afhan- ilijk van het tij en de wind wordt een 'ute gekozen tussen Texel en ieland. De tocht duurt twee a 'eeeneenhalf uur. Er kunnen maxi mal twintig personen mee. Voor ams ms oven reet' nie liuk, nor cies ider» /dra r en' hou: eten en drinken dient zelf te worden gezorgd. Aanmelden kan bij de balie van de VW in Den Burg. De kosten bedra gen 25,-. Deelnemers aan de tocht dragen bij aan het in de vaart houden van deze onlangs voor veel geld ge restaureerde botter. Deze vertrekt dagelijks om 10.00 uur. De opvaren den wordt verzocht een half uur van te voren aanwezig te zijn op het par keerterrein bij het reddingboothuis van de KNRM bij paal 33. Wie sportief is ingesteld, kan in de zelfde week onder leiding van een ervaren gids van de Wadden vereniging wandelen over het wad. Dit is geen gangbare wandeling, maar een avontuurlijke tocht, waarbij slik en water niet worden gemeden. Oud schoeisel dat goed kan worden vastgemaakt is belangrijk. Een korte broek en warme bovenkleding wor- VRIJDAG 18 MEI 2001 den tevens aanbevolen. Een rugzak met handdoek en droge kleding is raadzaam, want na een intensieve tocht van twee uur worden de deel nemers midden op het wad opgepikt door de Texelstroom, die hen op comfortabele wijze terugbrengt naar de haven. Deze excursie duurt vier tot viereneenhalf uur. Maandag 21 mei wordt om 13.00 uur vertrokken, dinsdag 22 mei om 13.30 uur, woensdag 23 mei om 14.00 uur en donderdag 24 mei om 15.00 uur. Het verzamelpunt is ook hier het par keerterrein bij het reddingboothuis van de KNRM. De kosten bedragen ƒ40.-, voor welk bedrag de maximaal vijftien deelnemers tevens drinken en koek krijgen. Aanmelden en betalen dient eveneens bij de VW in Den Burg te geschieden. 'Geen vuiltje aan de lucht', reageert taxiondernemer Gerrie Grootjen op berichten dat de Rijks Verkeers Inspectie (RVI) taxi's zou verplich ten om meters in de auto's te plaat sen en te gebruiken en dat het vaste tarief zoals de Telecomtaxi dat in rekening brengt binnen af zienbare tijd niet meer toegestaan is. 'We hebben voor dit soort ver voer, dat we destijds zijn gestart met medewerking van de ge meente en de provincie, een ver gunning. Dus we rijden gewoon door. Stoppen met de Telecomtaxi, nooit van mijn leven.' Grootjen is verbaasd over de publi citeit, naar aanleiding van uitlatingen van wethouder Peter Bakker. 'Ik heb zelf taal noch teken van de RVI ge hoord. Vorig jaar, toen de inspectie begon te zeuren over dat vaste tarief, is door de treintaxi een proefproces gevoerd over dezelfde kwestie. Dat is toen een fiasco geworden voor de RVI. We hebben in augustus vorig jaar een brief naar ze gestuurd dat ze het in orde moesten maken Ik weet dat ze bezig zijn een wetsvoorstel in elkaar te zetten. Want als ze dat niet doen, dan moeten ze bij wijze van spreken iedereen aanpakken. En dat taxi's die onder het openbaar vervoer vallen wél zonder meter zouden mo gen rijden, is al helemaal van de gekke. Want er bestaat ook nog zo iets als rechtsongelijkheid, ledereen die het station binnen stapt mag met de treintaxi mee. Daarvoor hoef je geen treinreiziger te zijn. Ze doen dus hetzelfde als wat wij doen. Die indianenverhalen, dat is dus een was sen neus. Ik begrijp wel waarom de wethouder met zo'n losse flodder komt: hij wil natuurlijk aandacht voor dat mobiliteitsplan van hem. Maar dat wordt nooit wat. Want toeristen stap pen nu eenmaal niet massaal in de bus, om daarna nog een eind naar hun huisje te moeten lopen. Als ze niet zelf met de auto gaan, dan wil len ze tenminste op hun vakantie bestemming worden afgeleverd.' 'De Telecomtaxi is een winstgevend bedrijf. Als het met uit zou kunnen, zou ik een dief van mij eigen porte monnee zijn en er snel mee stoppen. Maar het is méér dan kosten dekkend. Op jaarbasis maken zo'n honderdduizend passagiers gebruik van de Telecomtaxi. 'En het aantal stijgt nog elk jaar. We komen in alle uithoeken van het eiland en mensen kunnen van ons op aan. We gaan er prat op dat we altijd de boot halen. Door de stijgende benzineprijzen doen steeds meer mensen het tweede autootje aan de kant en bel- stralië, waar Willem Alexander in 1997 de kiel heeft gelegd. Het origineel is in 1603 door de VOC aangeschaft en stuitte in dienst van de VOC 1606 per ongeluk op Australië, dat toen nog niet echt was ontdekt. De Duyfken is het eerste (Nederlandse) schip dat dit werelddeel op de kaart heeft gezet. Door de komst van dit schip zullen de ogen volgend jaar echt op Oudeschild zijn gericht.' De reis vanuit Australië, via Jakarta en de historische route naar Nederland is te volgen via de website www.duvfken.com. waarop onder andere een log boek van de reis wordt bijgehou den. Het is de bedoeling dat het schip een week in de haven van Oudeschild blijft, waar het kan worden bezichtigd. Ook zal de Duyfken één van de Tall Ships zijn die op maandag 18 en dinsdag 19 juni de rede van Texel en de haven van Oudeschild aandoen. Postbuo 85233 3508 AE Utrecht TeL (030) 244 70 00 Word donateur: giro 1247 len ons. Als ik mijn best deed zouden we elk jaar wel 150.000 passagiers kunnen vervoeren. Dan zou ik in ho tels en op andere plaatsen waar veel toeristen komen reclame moeten maken. Maar dat doe ik bewust niet, want dan valt het nauwelijks meer te runnen.We kunnen de organisatie nu nog met de familie rondzetten en anders wordt dat lastig. En zie maar eens aan goede chauffeurs te komen. Die liggen met voor het opscheppen.' Boordcomputer Aangaande de taxiweg vermeldt de website van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat mets over het verplicht plaatsen van meters en het gebruik daarvan. Wél is te lezen dat in elke taxi eind 2002 een boord computer moet zitten, als aanvulling op de meter. De computer registreert onder meer het aantal kilometers en het gereden tarief. Aan het eind van de rit krijgt de klant een uitdraai. Over het verbod op een vast tarief wordt niets vermeld. Wel staat er dat taxi ondernemers zelf hun prijs mogen bepalen, mits ze maar onder het maximumtarief blijven. En tenslotte: over de prijs van een rit mag niet worden onderhandeld. Rust zacht lieve Jaring Gerard, Ria, Siep, Annie, Tessa, Taco, Ellen, Gerbrand, Natasja, Ineke, Dinie en Gerda van restaurant Het Binnenhof Op 11 mei 2001 is overleden Jaring Moll Een heel dierbare vriend waarmee we plezier, verdriet en ongehoord doorzakken hebben be leefd. Tijdens ons 20-jarig verblijf op Texel is hij, feno meen als hij was, geworden tot een onuitwisbaar deel van ons leven. Hij ruste in vrede. Ferrie en Erna, Javea, Spanje Kampvuur met Beerenburg Mooi Weer Spelers in Chalon Kamperen wordt samenwonen Daar moest een vervolg op komen zijn op 18 mei 2001 te Delft I. Hoombeekstraat 42 2613 HJ Delft Vandaag trouwen 18 mei 2001, Breda Op 16 mei 2001 is geboren Maayke Rixt Dochter van Mark en Anita Bakelaar, zusje van Marnt en Myrthe Waterlelie 23 9285 LB Buitenpost Tel. 0511 - 541935 - Gewoon ind zijn Ik ben tante geworden van Tasso 15 mei 2001 Zoon van Maurice en Dorien Marie-Jolie Tolenaars INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ9,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ3,10 (tncl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Vooral die groep die zijn interieur nog aan het op bouwen is. kan bij Hans van der Klift onverwachte dingen vinden. Gezocht: goed tehuis voor een maltezer leeuwtje. Tel. 315405. Biedt zich aan voor graaf werk: minikraan 95 cm breed of maaiwerk gazon- maaier 110 cm breed. 318977 of 06-51819402. Zaal huren? Hotel Restau rant De Pelikaan - tel. 317202. www depelikaan.nl Satelliet-installaties/cen- trale antenne installaties - reparatie/verkoop - SCT, 311 777 Van die schitterende kleurencatalogus die werd gemaakt voor de „Nacht van de Kunst" is nog een aantal over. Een boek met gegarandeerde historische waarde in de nabije toekomst Koop hem voor ƒ20,- bij Nauta Boek ten bate van het bekende goede doel. Verkeerde handdoek (rood/blauw) meegeno men uit Calluna (zaterdag ochtend trimzwemmen) Bel 316914 (na 18.00 uur). PBG, het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk. tel. 314928. Stihl kettingzagen, bos maaiers, bladzuigers, betonzagen. Stihl. de wereldmarktleider ir motorgereedschap Bonne mechanisatie b.v., Eierland, tel. 311229. Honda scooters, nieuw model 2001, nieuwe kleu ren, speciale winterpnjzen Kies uit 5 modellen. Duinker Motorservice Oudeschild. Heel blij zijn wij met de geboorte van Ralph Aron Robert Aron Texel, 15 mei 2001 Martin Karina Zeeman-Hamer Parkstraat 6 1791 CA Den Burg Husqvarna motor- en electrische kettingzagen met automatische ketting- smering: zaagbladlengte 40 cm. Vanaf ƒ450.- Tatenhove, Oudeschild tel. 313809 Te koop: 5 m3 haardhout (gekloofd) 300,-. Tel 312191 Voor een zeer uitgebreid sortiment geraniums gaat u naar de geraniummarkt van Schermer-Schuylü! Klimhortensia's, 7,75 per stuk. Tuincentrum V.d. Werve. Kreeften en asperges Bij Jef. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, cd. satel liet. camera, etc Service Center Texel, 311 777. Gezocht lieve oppas voor onze baby, 1 dag in de week m Oudeschild. Tel. 313283 Iets vergeten? Spar De Parel op het Gerritslander- dijkje zondag van 9.00- 11.00 uur geopend. Geen tijd om de zon op te zoeken dit jaar? Wij bren gen graag Sun-Glitz in uw haar! Qnipp Kapsalon, Waalderstr 15. tel. 312227, ook zonder af spraak! Te koop: nette Peugeot 309 GL 1.4 1990, tel 314680/06-22689163. Voor al uw country ac cessoires. Voor inlIsie's Country Stuff. Klimpstr. 43. tel. 316026. Te koop: scooter PGO. 3 jr. oud. Kleur zilver, nw. banden. Vr.pr. 1500,-, tel 317508 Te koop: complete omhei ning voor tennisbaan met toebehoren ƒ1750,-. Tel. 315405 T.k aangeboden Etna-for- nuis met grill/bak-/hete- luchtoven 200,-. Tel 315193. Verloren gouden collier met drie paars/rode ste nen Heeft emotionele waarde. Tegen beloning terug te bezorgen. Tel. 322725. Zaal huren? Hotel Res taurant De Pelikaan - tel. 317202. www.de pelikaan.nl Blusmiddelen Service Texel. Voor controle en onderhoud van alle mer ken brandblussers. Ook voor verkoop van Saval Eco sproeischuimblus- sers. 316545/315680. Ontdek Paverpol op de Texelfair voor 27,50 en ga met een leuk werkstuk naar huis Info of inschrij ven'? Bel 317877 KippersHobby Paverpol docente Ingeborg Bonne. Onderhoud van twee- wielers, brommers, moto ren en fietsen. Ook ver koop van nieuw Wij halen en brengen gratis Dros Tweewielers, tel. 311611. T.k gevr.: Nissan Blue bird, benzine. Tel. 06- 51787902 T.k.a z.ga.n vouw wagen Alpenkreuzer Tem po. Bouwjaar '98. Tel. 312803 Bridge-partner gevraagd voorde maandagavonden vanaf 28 mei om 19.30 uur in Akenbuurt. P. Beem- sterboer. tel.: 312275. Dinsdag klaverjasdrive in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Aanvang 20.00 uur, ƒ3.- p p. Geen vaste maat. Fuchsia. Bacopa en hang- Lobelia's, 3 stuks ƒ10,-. Tuincentrum V.d. Werve. Verkoop van radio - tv - video - witgoed. Service Center Texel 311 777. Stone Age voor al uw straatwerk. T.J den IJzer man. tel. 06-25196338 Zondag 9.00-11.00 uur verse harde broodjes bij Spar De Parel op het Gerritslanderdijkje. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 9,30 12,40 15,50 18,60 21,70 24,80 27,90 31,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief mei. 19%BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam Adres Postcode/plaats: Advertentie .plaatsen in de krant van Handtekening l

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3