Mei Je spelers kregen niks: ze kwamen om te voetballen, niet om thee te drinken Klimop Prijs voor duo 'De Koog Info' )me' Sieme Keyzer wordt tachtig jaar ijsseschool houdt kunstfeest Schapen en mensen escheiden Slufter in J COURANT Nacht op het wad Begroting in één oogopslag Grasduinen Blik vanger Luchtvaartmuseum houdt open dag COA verwacht over tien jaar voldoende opvang TPYPF QP C WOENSDAG 23 MEI 2001 Rein Stam en Joan de Groot heb ben tijdens de donderdag gehou den voorjaarsvergadering van on der-nemersvereniging De Koog Badplaats de jaarlijkse Klimop Prijs in ontvangst mogen nemen. Het bestuur wilde hiermee de waardering laten blijken voor de wijze waarop het tweetal ook dit jaar 'een prima uitgave' heeft ver zorgd van het informatieblad De Koog Info. De toekenning kwam als een verras sing. Rein Stam, zelf voorzitter van De Koog Badplaats, was tot op het laat ste moment in de overtuiging dat een ander lid de prijs zou ontvangen. Aangekomen bij het betreffende agendapunt, werd hij onderbroken door collega-bestuurslid Eric Heijenk, waarna hij na enig tegensputteren samen met Joan de Groot de prijs kreeg uitgereikt uit handen van be stuurder Jan Bakker De Koog Info, dat gratis onder de bezoekers van De Koog wordt verspreid, is een succes. De bekendheid is inmiddels zo groot, dat de oplage voor volgend jaar waar schijnlijk wordt verhoogd naar 50.000 exemplaren. Een ander nieuwtje van het bestuur betrof de start van een website, om bezoekers van Texel op voorhand kennis te laten maken met de moge lijkheden van en in De Koog. De site gaat naast algemene informatie ook nieuws over actuele zaken en te or ganiseren activiteiten bevatten. Met nadruk werd gemeld dat de site geen digitale vervanging wordt van De Koog Info, maar dat de pagina's moe ten worden gezien als 'een wervend medium met een zelfs internationaal bereik'. Een ander agendapunt was het activiteitenplan 2001. Het bestuur kondigde aan in juli en augustus ge regeld activiteiten voor het publiek te willen organiseren. Deze gelden als een soort 'try-out' voor grootschali ger evenementen in 2002. Deze moe ten dagelijks plaatsvinden. 'Gezien de inhoud en omvang' zal er lande lijke bekendheid aan worden gege ven. Daarnaast werd gesproken over de openbare orde in De Koog en de contributieregeling. Deze wordt ver eenvoudigd, terwijl het bedrag licht wordt verhoogd. Dat gebeurt met in stemming van de (aanwezige) leden, aangezien het niveau al enkele jaren gelijk was gebleven én erkend werd dat de gepresenteerde plannen het algemeen belang ten goede komen. Er zijn nog enkele plaatsen vnj voor de Waddennacht, een opmerkelijke excursie van de Waddenvereniging, georganiseerd in het kader van Mei maand Natuurmaand. De deelne mers - die 12 jaar of ouder moeten zijn en in het bezit van een 'gemid delde' conditie - verzamelen zich op vrijdag 25 mei om 12.30 uur op het parkeerterrein bij het reddingboot huis van de KNRM bij paal 33. De slaapzakken en extra kledingstukken die ze moeten meenemen, kunnen daar worden ingeleverd. Om 13.00 uur wordt onder leiding van de erva ren wadloper Oane Kloosterman lo pend koers gezet richting Vlieland, voor een avontuurlijke tocht over het slik en door water. Oud schoeisel dat goed kan worden vastgemaakt is noodzakelijk. Een korte broek en warme bovenkleding wordt aanbevo len. Een gids van de Wadden vereniging vertelt onderweg over de bijzondere natuurwaarden van dit ge bied. Na vier uur lopen gaan de deel nemers aan boord van de bijna hon derd jaar oude loodsbotter Texelstroom, die op het wad ligt. Aan boord staat een warme maaltijd en drinken klaar. Wie een muziekinstru ment bespeelt, wordt uitgenodigd dit mee te nemen, omdat 'mets zo verbroedert als zingen bij zonsonder gang' Rozig van een dag op het wad kruipt iedereen ten slotte te kooi. 's Ochtends wacht een ontbijt, waarna varend de terugreis wordt aanvaard. Heel Texel kan kennisnemen van de gemeentelijke boekhouding via het boekje 'Begroting in één oogopslag', dat de gemeente vandaag huis-aan- huis laat bezorgen. Evenals de om vangrijke meerjarenbegroting waar over de gemeenteraad zich donderdag 14 juni buigt, is de sa menvatting van het gemeentelijke huishoudboekje in euro's opgesteld. Want met ingang van 1 januari 2002 schakelt Europa over op de nieuwe muntsoort. Om tot lezen te prikkelen, heeft het college er een prijsvraag aan verbonden. Bij de winnaar van de begrotingspuzzel wordt een jaar lang gratis huisvuil opgehaald. De special van het natuurmagazine Grasduinen over de Wadden, dat in april verscheen, kan - zolang de voor raad strekt - gratis worden afgehaald bij de WV. De directie van het blad heeft iedere WV op de Wadden eilanden 200 exemplaren toege stuurd. De special is 23 pagina's dik en bevat verhalen en foto's over de manifestatie Meimaand Natuur maand. het Texelgevoel, wandelen op historisch Vlieland, jutten op Schiermonnikoog en het weer op de Wadden. Een nieuwe lente en een nieuw ge luid; Ik wil dat dit lied klinkt als het gefluit. Dat ik vaak hoorde voor een zomer nacht. De dierbare Mei van Gorter. Het is weer zover. De meimaand trompettert. De tulpen schreeuwen om aandacht en zijn met te weer staan. De velden met hyacinten laten hun geur op ons los en licht bedwel mend fietsen we verder. Texel ont vouwt zich in de Meipracht en laat zich goed verkopen. Wie Texel in het Meikleed met heeft gezien, heeft Texel niet gezien. Zo kan ik er nog wel een paar bedenken. Wie Texel niet in Septemberslufterpaars heeft gesno ven hoeft met meer over te varen. Wie Texel in Januarigrijzen overslaat is het eiland niet waard. Ik weet opeens heel zeker dat Gorter op Texel heeft rondgelopen en daar stellig zijn inspiratie vandaan heeft gehaald. De woorden die weergeven wat hier bloeit, vliegt, dwaalt en kri oelt zijn van een schoonheid om te zien, maar evenzeer van een schoon heid om te horen. Biestarwegras, zeepostelein. blauwe zeedistel, zeeraket.. Parnassia, gentianen, orchideeën. Zij zorgen voor een zee aan kleur Gewoon maar kijken vanaf de dijk bi/ de Krassekeet Overvliegende lepelaars gaan slob beren op het wad We zi/n thuis, thuis in de Mei! Duinroosjes, duinpaardebloemen, muizenoortjes, klein tasjeskruid, Zachte dravik, vroege haver en zand zegge Witte en rode meidoornstruiken in volle bloei Duinreigersbek en zachte ooievaars- bek Vuurvlinders vechten met nvalen De oranje zandoog zuigt de nectar uit een hoofdje van een muizenoortje, uitbundig bloeiend op de zonbeschenen duinhelling honingbijen, ghjze dambordvhegen. blauwe bromvliegen glimmend zwarte tuinvliegen en ergens rennen hazen in het knol len bollenland Is dichten wel zo moeilijk eigenlijk? Je schrijft gewoon op hoe alles heet en de muzikale broeierige en erotische Meimaand is een feit. Al die eieren- leggende fladderaars, al die nest- drang, al die veroveringspogingen en dat hunkeren naar liefde. En de her halende roep van de koekoek maakt Tijdens de tocht worden de deelne mers ingewijd in de traditionele zeil vaardigheden. Rond het middaguur legt de Texelstroom aan in de thuis haven. Deelname kost ƒ175,- per persoon. Er is maximaal plaats voor twaalf deelnemers. Aanmelden en betalen dient te geschieden bij de balie van de WV in Den Burg. Eventuele dieet- wensen kunnen hier worden doorge geven. Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan houdt Luchtvaartmuseum Texel zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur een open dag, waarbij het publiek voor half geld naar binnen mag. Spe ciaal voor de gelegenheid hebben de vrijwilligers van het museum in Eierland verschillende attracties in gereedheid gebracht. Zo kan er een kijkje worden genomen in de Starfighter. Liefhebbers mogen in een pilotenpak op de foto. Bijzonder is ook Fokker Spin, die voor deze gele genheid uit de opslagruimte is ge haald en op het buitenterrein wordt tentoongesteld Er worden rondlei dingen gegeven in de Antonov, de grootste dubbeldekker ter wereld. Vanzelfsprekend zijn de rondleidin gen door het museum. dat intense weemoedige gevoel van verloren zijn weer los. De ganzen bij mijn huis behoeden het ene jong met overdreven zorg van zeven peet tantes en weer zal het verloren gaan zoals al die andere jaren. Ik heb een grote liefde voor de vuurvlinders ont wikkeld. Op vele plaatsen in Europa heb ik ze met vastberaden ernst op de foto vastgelegd. En nu staar ik ze opgewonden na wanneer ze mijn tuin bezoeken. Het ontroert mij zeer dat de manne tjes bijna allemaal beschadigde vleu gels hebben opgelopen. Zij scherpen de aanval in hun strijdvaardige ge vechten met de rivalen. Dat mis ik in de Nederlandse man, dat vechten, dat geschonden zijn, dat zeer gete kend uit de strijd komen en harts tochtelijk schreeuwen; jij bent de mijne! Zelfs in de meimaand roept niemand dat. Ik word er soms een beetje moedeloos van wanneer een man mij overtuigend toeknikt en zegt: 'En ik heb met al mijn exen een goed contact.' Het is treurig, het doet den ken aan maaltijden met soep met balletjes vooraf en ijs toe in van die verschrikkelijke schaaltjes. Het mist alle vuur. Gelukkig is er op dit eiland een meierblis. Dana Rover staande zaterdag bereikt hij de leeftijd 'der zeer ster- Sieme Keyzer uit Oosterend, plaatselijk wereldbe- pd in het voetbal, al meer dan dertig jaar stukjes rijver voor het Strender Nieuws - natuurlijk over zijn efde sport, het voetballen - viert acht kruisjes. In zijn kzaam leven was hij smid en toeristen wisten hem te len als ze een fiets wilden huren. In het dorp heet hij kort- I 'ome Sieme'. ie Keyzer werd op 26 mei 1921 iren in Spang, als jongste van broers Op driejarige leeftijd jisde hij met zijn ouders naar de iolstraat in Oosterend en werd zo nder'. Hij doorliep de lagere ol zonder noemenswaardige lemen en ging daarna naar de achtschool in Den Helder om driejarige opleiding voor linebankwerker te volgen. Na opleiding begon hij in 1937 bij jenj Paagman in Eierland (waar ampmg De Driehoek). In 1947 je hij met zijn zes jaar oudere r Jaap in de smederij van de jwe Van den Berg in De Waal, man kort daarvoor was overle- Het was de bedoeling dat hij na iop van tijd de smederij samen zijn broer zou overnemen. Het bepaalde echter anders. Zijn r en de weduwe Van den Berg en aardigheid in elkaar, trouwden Ie overname was van de baan. ie bleef wel bij zijn broer in de derij werken. spareenden en verkochten haar- kachels en fietsen, legden elek- eit aan en de boeren konden bij terecht met hun kapotte bouwmachines. Het was nog de ran het vuurlassen, een ambacht e nu alleen nog kunt bekijken op ;iale dagen in het Agrarisch en ;en Museum en in het Maritiem en ;rs Museum Tegenwoordig it er alleen nog autogeen en elek- h gelast. Vuurlassen is een vaar- eid die berust op gevoel, routine en goed oog, vindt Keyzer. 'Een isvuur onderhouden is een heel wtJe hebt er speciale kolen voor nodig, smidskolen. We kochten ze altijd bij Bruin, die waren beter dan die van Rab. Wel iets duurder, maar klasse. Als het vuur te groot werd, moest je er wat water omheen sprenkelen om het in toom te hou den. Het moest ook op gelijkmatige temperatuur blijven. Dat deed je door er een paar handjes zand in te strooien. Het vuur blijft dan mooi dicht. Op een gegeven moment krijg je daar feeling voor. Je houdt het ij zer in het vuur totdat er sterretjes af komen, dan haal je beide stukken er uit, legt ze op elkaar en: bam, vast! Als je te lang wacht, komen er te veel sterretjes en verbrandt het metaal.' Wagenbanden Het maken van wagenbanden was ook iets aparts 'Hoeveel zouden we daarvan niet gemaakt hebben...? Tientallen, honderden misschien. We hadden daarvoor buiten een speciale stenen plaat met een gat waar de deut - de naaf - precies in paste en een halfrond gat vol water. Eerst werd het wiel rondom gemeten: de band moest iets krapper dan het wiel. En dan begon je de band in de rondte warm te stoken. Als hij warm genoeg was, nam je hem met zijn tweeën met een tang eruit, bracht hem naar bui ten, waar het wiel op de plaat lag, legde hem erom en dan moest je hem als de donder afkoelen. Je hoorde hem kreunen en krimpen en dan zat hij muurvast. Ik denk met dat er nu nog iemand op Texel is die dat kan Ik zou het zelf ook niet meer kunnen.' Dat ligt overigens niet aan verloren den we voor een luwtje op de hoek van de kleedkamers een plastic schutting geplaatst en een bank. In de rust werd er tamelijk veel koffie verkocht en de jeugd nam frisdrank of snoep. Het moest evenwel buiten genuttigd worden, want een dak bo ven ons hoofd hadden we niet. Maar ja, we wisten niet beter en we redden ons best.' De eerste kleedkamer, nog zonder kantine, die de Oosterender voetbal club tot zijn beschikking kreeg, be schrijft hij als 'een soort veredeld kip penhok. Het was alleen een houten hok met drie afdelingen en een paar banken. Als kapstokken waren er een aantal vijfduimspijkers in de boven ste steunbalk geslagen. Elektrisch licht was er niet in en waterleiding bestond nog niet op Texel. In het bezoekerskleedhok was een soort vaste tafel getimmerd, met drie ronde openingen van ongeveer veertig cen timeter, waar drie grote schalen in pasten. Die werden met water uit een nabijgelegen kolk gevuld en zo kon men zich wassen. "De scheids" was de enige, die in de rust thee kreeg, gebracht door de moeder van de penningmeester. De spelers kregen niks, die kwamen om te voetballen, met om thee te dnnken. Dat was goed voor ouwe wijven. Ja, zo was de oer- begintijd van SVO. Naar mijn idee is dat nog met zo lang geleden. 1935 is nog maar 65 jaar terug.' Onderscheidingen In 1990 kreeg Keyzer de Dubbele van Sion uitgereikt. 'Dan sta je toch per plex. Ik ben er wel een beetje trots op: potverdorie! Jammer dat mijn vrouw dat niet meer heeft kunnen meema ken. Op 6 april 1993 werd Keyzer koninklijk onderscheiden voor zijn verdiensten in de sport. Hij werd Rid der in de Orde van Oranje Nassau. 'De koninklijke onderscheiding kreeg ik tegelijk met de Zusters van Sint Jan. Ik kende ze goed, want ze had den nog opgepast bij mijn vader tij dens zijn sterven.' Van de landelijke KNVB werd hij lid van verdienste. Eerst met een zilveren speld, later met een gouden: de hoogste onder scheiding die er is. Come Timmer Eenentwintig jaar lang was Sieme Keyzer de doelman van het eerste elftal van SV Oosterend Uit angst om iets te breken en de we tenschap dat hij geen vervanger had voor zijn fietsenverhuur, stopte hij op zijn zevenenveertigste. (Foto Com r.mmor, kennis of vaardigheid bij Keyzer, maar aan zijn leeftijd en daarmee gepaard gaande ongemakken. Tijdens het in terview meldt hij diverse malen dat hij al vijftien jaar een ouwe kerel is, maar hij vertelt met jeugdig enthousiasme en ogen waarin het smidsvuur oplaait als hij het heeft over zijn vroegere beroep. 'De boeren hadden in die tijd nog van die ouderwetse eggen met vijf tanden die op een punt moesten uitkomen. De smid pakte zo'n tand met een tang vast en de voorslager stond klaar met zijn zware hamer om hem uit te slaan. We zijn wat aan het voorslaan geweest. Je hoorde het door heel De Waal heen. Zoiets hoef je nu niet meer te proberen. Als je nu één klap geeft, komen er al klachten.' 'Tijdens de ruilverkaveling maakten we voor de Heidemij damhek- beugels, ringen en krammen. Hoe veel ik er niet gemaakt heb! Dan kwa men ze weer: 'Maak er nog maar vijfhonderd.Voor Monumentenzorg maakten we deurhaken en scharnie ren voor de schapenboeten. Het lange platte stuk op de deur, de keu tel op de post. En in opdracht van Elko Vermeulen hebben we nog die esculaap gesmeed voor de deur van dokter Barnard. In 1959 ben ik thuis, aan de Peperstraat, met fietsen verhuur begonnen We hielden ook nog gasten voor logies met ontbijt. Die twee dingen kwamen op een ge geven moment een beetje met elkaar in de knoop. Ik was dan nog bezig met het ontbijt van de gasten, als ze al voor de deur stonden om een fiets te huren.' Voetbalkampioen 'Ik heb van kind af aan gevoetbald. Als veertienjarige ben ik begonnen in Oosterend. Na een half jaar ging ik naar Texel, tot 1940. Toen kwam de oorlog en lag alles een tijdje stil. In 1942 kwam ik weer bij Oosterend, waar ik gelijk als secretaris in het be stuur kwam. In het veld was ik keeper. In 1970 werd het Strender blad De Gortbuuker opgericht. Een sportblad, waar SVO, de damclub en de gym vereniging in schreven. Ik schreef natuurlijk over het voetballen. Ik heb gevoetbald tot mijn zevenenveertigste. Eenentwintig jaar in het eerste elftal, dat is ook al heel wat, en nog vijfjaar in het tweede en derde.We zijn drie keer kampioen geworden. In 1937, toen ik zestien was, met het juniorenelftal van Texel. Ik heb het laatst nog eens nagekeken en ik ben de enige van dat groepie die nog leeft. Zo gaat dat als je ouder wordt. En bij SVO zijn we in 1949 en in 1951 kampioen geweest. Waar blijft de tijd.. 'Je moet een keer stoppen, maar toch heb ik nog wel een paar jaar met kromme tenen langs de lijn gestaan. Ja, waarom stop je? Ik had heel wat fietsen in de verhuur en stel je voor dat ik in het laatst van het seizoen een been zou breken bij het voetballen, wie moest me dan thuis vervangen? M'n vrouw kon met repareren. Wie zou de banden moeten lappen? Of een wiel overzetten? Je kunt niet honderd dingen tegelijk doen.' Toen SVO zestig jaar bestond, ben ik gestopt als bestuurslid. Ik bleef nog wel een tijdje het kantinewerk doen. Daar begon ik in 1970 mee, samen met mijn vrouw. Het ging toen met vergunningen en er was er niet één van het bestuur die een middenstanddiploma had. Alleen ik. In het begin weet je er geen fluit van, hoe het moest met de bestellingen en zo. Je moet ook de taal van de jon geren verstaan. En dat ging op het laatst niet meer zo. De afstand werd te groot. De verhalen van die jongens van twintig, dertig jaar... Dan moet je wel eens zó doen.' Keyzer gebaart dat het bij hem het ene oor in en het andere uit ging. 'Het leeft tegenwoor dig anders. Het hoort erbij, daar moet je niks van zeggen. Als je jong bent, heb je het over meiden.' Toen hij 51 jaar in het bestuur zat, werd hij - ietwat verlaat - gehuldigd en het Oosterender sportpark kreeg te zijner ere de naam Sieme Keyzer Sportpark. Op die feestelijke dag werd hij met een motor met zijspan naar het veld gereden, de muziek vereniging voorop. 'Ik heb Excelsior nog bedankt, maar ik weet niet hoe. Ik was zó emotioneel.' Toen de kan tine een paar jaar geleden verbouwd en geschilderd moest worden, heb ben de voetballers er als aardigheidje een bord met zijn naam opgezet: Ome Sieme. 'Ik had het eerst met in de gaten, je loopt met de sleutel om de deur open te doen en kijkt dan niet verder.' Keyzer glimlacht bij de her innering. Eerste kantine De eerste kantine, de demontabele noodwinkel van Bakker Timmer uit De Koog, werd aangeschaft voor een bedrag van vierduizend gulden. Een heel bedrag, maar door het sluiten van renteloze leningen wist het be stuur deze noodzakelijke aankoop met een vrijwel lege kas toch te be kostigen. 'Voor die tijd', zo schrijft Keyzer in zijn rubriek Zomaar een stukkie in het Strender Nieuws, 'had- instzmnige conciërge Ben Witte gaf leerlingen onderricht in schilderen. (Foto March Hennen) week met lessen waarin de st centraal stond en aandacht 4 besteed aan kunstenaars als ïl Appel, Christo, Irene Maas en ïs Oldenburg, sloot de Jac. P. sseschool het project vrijdag af een groots kunstfeest, 's Avonds de school opengesteld als mu il. waarbij alle groepen hun lokaal den ingericht als tentoonstel lingsruimte. Op het schoolplein kon worden geschilderd en waren er di verse kunstzinnige workshops. Ook was er muziek, een demonstratie bodypainting, werden allerlei spelle tjes gespeeld, waren versnaperingen verkrijgbaar en werd een jaarlijkse veiling gehouden van diensten van het docententeam. De opbrengst van het feest, ruim 3500,-, wordt be- Nat de maatregelen om de ver leiding van mond- en klauwzeer ■en te gaan voorlopig nog niet Irden opgeheven en de schapen t pachter Frans Koorn de voor indelaars gesloten Eierlandse jinen inmiddels aardig hebben gegraasd, heeft Staatsbos- peer, de eigenaar van het ter besloten de dieren in de terte weiden. 'gezien dit besluit zou betekenen er geen mensen meer in de Ier zouden mogen komen en itsbosbeheer het volledig afslui- een te grote aanslag vindt op de hatiemogelijkheden (jaarlijks wor sen miljoen bezoeken aan dit >ied gebracht), is als oplossing 'oten om de schapen alleen in het ordelijk deel van de Slufter toe te 'n- Een tijdelijk raster - dat ten irden van de Palenbol de "ervlakte dwars oversteekt en Ss bet fietspad van de Zanddijk de Krimweg loopt - moet de dieren in het voor hen gereserveerde deel houden. Aangezien wordt ver wacht dat het begrazingsgebied te klein is om de schapen voldoende voedsel te bieden, zullen ze worden bijgevoerd. De maatregelen zijn nogal kostbaar. Staatsbosbeheer houdt rekening met een onvoorziene kostenpost van ƒ25.000,-. Bij het voortduren van de maatregel zal dit bedrag verder op lopen. Door de route aan te passen, kunnen de rondleidingen door de Slufter wel blijven doorgaan. De wandel- en ruiterpaden in het noorden van de Geul, de Bollekamer, de Eierlandse Duinen en bij Dorpzicht blijven voorlopig gesloten. Recent zijn elders in het land veel natuurterreinen opengesteld, maar dit betrof alleen terreinen waar geen schapen, runde ren of andere evenhoevigen lopen. Terreinen waar deze dieren wél lopen, moeten nog afgesloten blijven, net zoals de veehouderijen. De verwach ting is dat deze maatregel zeker nog tot 1 juli blijft gelden. steed aan onderwijsondersteunend materiaal en speelkisten voor op het schoolplein. Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) verwacht dat over - vooralsnog - tien jaar de huidige locatie (Noorderbuurt) voldoende opvang kan bieden voor de asiel zoekers. De eventueel te bouwen woningen in Den Burg kunnen na deze periode aan de voorraad voor permanente bewoning'van Texe laars worden toegevoegd. Op dit moment treedt het COA direct in overleg met de gemeente om af spraken te maken over te stichten asielzoekerscentra. Gezien het feit dat er geen opvangplaatsen genoeg zijn probeert de instantie op allerlei manieren gemeenten ervan te over tuigen dat dit wél nodig is. Veel gemeente verwachten proble men met uitgeprocedeerde asiel zoekers als gevolg van de nieuwe Vreemdelingenwet. Dit houdt onder andere in dat een asielzoeker na een definitieve negatieve beslissing 28 dagen heeft om terug te keren naar het land van herkomst. Ook als dit land met mee wil werken, en daar zit volgens het COA het probleem. De gemeente stadskanaal heeft de gemeente verzocht een motie te steunen waarin zij de nationale poli tiek attendeert op de problematiek. Dit zal in de commissievergadering aan de orde komen.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5