SPort Kritiek op haven log voor oplevering Veel strijd bij motorcrossers "RedrijvigfceW TEXELSE COURANT Opnieuw succes jeugdige atleten 'rominenten bij Ronde om Texel Kinderkoor Inbraak in vakantiehuisjes Zelfbediening voorrangsbaan Teso in gebruik Toernooi bij SV De Koog Boersen wint wielertijdrit Toppers trainen windsurfers Laatste training badminton Tweede plaats Erwin Goënga in wielercriterium Voetbaltoernooi bij Texel'94 Vrouwen beste koersballers Winst Elburgers in De Koog Van Rijsselberghe tussen Europa's beste jeugdsurfers Sportief wandelen ZDH organiseert voetbaltoernooi Eelman en De Graaff beste golfers Pizza Mondo start afdeling in De Cocksdorp WOENSDAG 23 MEI 2001 9 passantenhaven worden op korte termijn twee bulten weggehaald. werkzaamheden aan de nieuwe ren hebben nog maar net de le# ondingsfase bereikt of de eerste u e en de zei chten dienen zich aan. Zegslie- nuit Oudeschild hebben kritiek de passantenhaven, die op he elde delen te ondiep zou zijn en anfflde vernieuwde havenmond zou in ïnl» UB veel golfslag staan, waardoor water in de haven onrustig is. lis in ieder geval dat in de bo- anSm van de passantenhaven twee en bbels zitten die op korte termijn 'anl rden weggehaald. :02! laatste werd gemeld door Nik I, havenmeester van de ssantenhaven. Maandag is geke- naar de diepte van de haven, en twee plekken bleken bulten te zit- 'We kwamen erop doordat er een htwas vastgelopen. Dit moet zo el mogelijk worden verholpen.' iet de golfslag in de havenmond sSmit zeer te spreken. 'Ikhebjuist constateerd dat het heel rustig is je haven Jook Nauta, voorzitter de Stichting Passantenhaven jtte weten waarom de haven on- per is. 'Toen we indertijd keken waar de steigers moesten komen bleek het talud aan de kant van de steigers verder door te lopen dan we hadden voorzien. Er waren twee keu zes. Doen we de steigers vijf meter verder de haven in en verliezen we ligplaatsen? Of maken we de steigers half boven het talud en blijven ze op dezelfde lengte? We hebben uitein delijk voor het laatste gekozen en dat betekent een diepte van anderhalve meter op sommige plekken. Daar kunnen alleen schepen met een kleine diepgang liggen. Aangezien het havenbeheer nog niet optimaal werkt komen er soms tóch boten die dieper liggen. Bij laag water lopen die vast. De laatste weken heeft er veel oostenwind, waardoor de waterstand lager is, gestaan en dan komt het euvel helemaal duidelijk naar boven. Maar de rest van de haven is op drieënhalve meter uitgebaggerd, dat heb ik zelf geconstateerd Nauta kent de kritiek op de golfslag in de haven. 'Het verschijnsel is be kend en er zijn al aanpassingen ge daan om de situatie te verbeteren.' Als de haven klaar is valt het volgens hem beter te beoordelen. 'De kinder vel dk« □ed t mi iger. so iuvr voo Drenfse formatie Skik, één van de topacts van het feestprogramma dat aan de tide van Texel vooraf gaat. ivoorinschrijving is gesloten omdat ilmaximumaantal aanmeldingen is reikt, vijftig teams zijn op de wacht- g| it geplaatst en ook voor de Texel itch Open, die in de dagen vooraf- land aan de race wordt gevaren, staat meer belangstelling om mee doen dan dat er plaatsen zijn. De ganisatie van de Ronde om .Texel, eop vrijdag 22 juni wordt gevaren, 't niets dan juichende verhalen «en. IIgeldt ook voor de programmering ml het catamaranspektakel, die se week eveneens bekend werd «naakt en wordt georganiseerd Odeklonje Productions van les Schoemaker, in samenwerking 'de Holkema Groep. De catering de feesttent wordt verzorgd door im uit Schoorl. Vorig jaar ge- «de dat nog door Jan Stolk van Havenrestaurant, maar die zag dit af van deze opdracht, terwijl an- Texelse cateraars volgens de misatie niet beschikbaar waren, festiviteiten beginnen al op «tsdag 20 juni, wanneer in de tent optreden staat gepland van 'den van Amstel Live'. Optre- '6 artiesten zijn Eric Mesie (vroe- van Toontje Lager), Eric van 't Hof L 'rto Jacketti), Peter Groot ■®link (Jazzpolitie), de Band of on de Rinaldo's, de vaste 'leidingsband van de Vrienden Amstel. De presentatie is in han- van de van televisie bekende 'feta Kemp. dag erop wordt opgetreden door de steeds populairder wor- 'o rock 'n' roll- en bluesband uit "tie, en Pater Moeskroen, die op volksmuziek gebaseerde tandstalige 'pretpop' ten "s brengt. De entree bedraagt «beide dagen ƒ30,-, terwijl voor een partout 50,- moet worden (Foto Gerard Timmerman) ziektes worden er momenteel uitge haald. Inmiddels is de damwand op diepte geslagen en is een deel van het probleem al weg.' Havenmeester Kees de Graaf van Rijkswaterstaat is het met Nauta eens. 'Dat is weer veel te vroeg geconcludeerd door een aantal mensen. Als de haven af is moeten we gaan kijken en kunnen we misschien alsnog stellen dat we erop achteruit zijn gegaan. De havenmond is nog steeds niet helemaal klaar Aan 6én kant is deze vier meter breder geworden. En bovendien: Oude schild is - vooral met oostenwind - altijd al een rothaven geweest.' Ook de tweede competitie wedstrijd van het seizoen heeft goede resultaten opgeleverd voor de C- en D-junioren van Atletiek vereniging Texel. Meest succesvol was Jelle Lubach, die de snelste was over 1000 meter en bij het ver springen als derde eindigde. De wedstrijd werd georganiseerd door SV Noordkop uit Den Helder, maar vond plaats op de baan van Hylas in Alkmaar. D-junior Jelle Lubach kon direct vanaf de start op de loop over 100 meter mee met de vijf man grote kop groep Met nog 600 meter voor de boeg begon een ware afvalrace, waarbij de één na de ander moest af haken. Lubach, azend op de eerste plaats, nam al snel de kop om het tempo nog iets verder op te voeren. Uiteindelijk was er maar één atleet die zijn tempo kon bijhouden en de span ning er tot aan de finish in hield. Maar in de sprint werd ook zijn lot beze geld. waarna de Texelaar zegevierend over de streep ging Ook bij het verspringen behoorde Lubach tot de besten. Zijn verste sprong, van 4,45 meter, leverde hem een derde plaats op. Een fraai per soonlijk record werd gevestigd door Hans van Franeker bij het hoog springen. Hij verbeterde zijn beste prestatie met maar liefst vijftien cen timeter. Hendrik Tromp was ontevre den over zijn stoot van 8,95 meter en de vierde plaats die hem dat ople verde bij het kogelstoten Als excuus mocht hij aanvoeren last te hebben van buikpijn en een kwakkelende gezondheid Bij de C-jumoren verliep de wedstrijd crescendo voor Jip van Zoonen. Op de 100 meter horden duldde hij nie mand voor zich. Na een goede start bouwde hij in een fraaie stijl een paar meter voorsprong op. Zijn tijd, 15.6 seconden, was knap. Bij het kogel stoten behaalde Van Zoonen met een stoot van 10,49 meter een vierde plaats. Bart Riegman startte voor AV Texel op de 100 meter sprint. De race bleef tot het eind toe spannend, want zij aan zij stormden drie atleten op de finish af, de rest ver achter zich la tend. Na afloop heerste enige onduidelijkheid over de binnenkomst van Riegman. Na enig beraad wees de jury hem de derde plaats toe, toch een prima prestatie van de Texelaar. Ook bij het discuswerpen stond hij zijn mannetje. Hij eindigde op dit on derdeel op een fraaie derde plaats. Maarten Steenvoort bereikte bij het verspringen een afstand van 4,59 meter, goed voor een vijfde plaats. Op de estafette konden de Texelaars door ziekte niet in hun sterkste forma tie aan de start verschijnen, waardoor Maarten Steenvoort, Bart Riegman. Jip van Zoonen en Joram Tromp en kele seconden moesten toegeven op de concurrentie. Een sterke eind sprint van Tromp leverde toch nog een vijfde plaats op. Motorcrossers van de MAB heb ben zondag op het winderige en zonovergoten eigen circuit in Eierland flink strijd geleverd. De resultaten van deze derde cross telden mee voor het club kampioenschap. Een nieuw 'was bord' met zeven bulten van ander halve meter hoog werd na de training een stuk vlakker gescho ven, omdat de wedstrijdleiding het obstakel bij nader inzien te riskant vond voor de rijders. Groot spektakel was er in de jeugd- klasse, voor deelnemers van 4 tot 10 jaar Na een spannende eerste manche ging de tweede van start met een massale valpartij, onvrijwillig ver oorzaakt door Virginia Witte, die ver strikt raakte in het startelastiek en enkele concurrenten meenam in haar val. Na een herstart reed ze zich net als in de eerste manche naar een prachtige overwinning. Giel Otten en Rick Westerlaken eindigden op een gedeelde tweede plaats. In de race voor 80cc-lage wielen ver schenen slechts twee coureurs aan de start. Charlie van Beurden maakte met zijn reuzensprongen niettemin flinke indruk en schreef beide manches op zijn naam. voor concur rent Frank Zwaan. In de klassen 80cc-hoge wielen en 125cc-junioren was de 12-jarige Pascal Veenstra de grote smaakmaker. In de eerste manche leidde hij van de start tot drie rondes voor de finish, waarna hij onfortuinlijk ten val kwam, maar evengoed nog als vierde wist te fi nishen. In de tweede manche was hij opnieuw als snelste weg en ditmaal wist hij zijn leidende prositie te behou den. John van Muy en Dees Smet eindigden respectievelijk als tweede en derde. Leo Witte liet op zijn 80cc- motor zien te zijn opgewassen tegen de zwaardere machines van 125cc. Knap sturend reed hij naar een ze vende plaats. In de superklasse, voor 125cc- en 250cc-motoren, waren Richard van Drooge en Ronald Zijm oppermach tig. Zijm leidde in de manche, totdat een achterblijver hem in de weg reed en hij moest inhouden. Van Drooge zag zijn kans schoon, nam de lei dende positie over en gaf deze met meer uit handen. Patrick Korver reed lange tijd op de derde plaats, maar zag in de slotfase de op een 125cc- machine rijdende Bonne Klein Woolthuis voorbij rijden. In de tweede manche ging Van Drooge er als een haas vandoor. Zijm kon hem met meer bedreigen en moest met een tweede plaats genoegen nemen. Klein Woolthuis. die achter Björn Bakker en Patrick Korver als zesde van start ging, bekroonde een fraaie inhaalrace opnieuw met een derde plaats. De zogenoemde liefhebbersklasse beleefde een hete strijd, waann Frank Mulder, Henri van Maldegem en Dick Pool elkaar de overwinning betwist ten. Van Maldegem hield de Texelse eer hoog en schreef twee manches op zijn naam. De volledige uitslagen, de agenda, foto's en allerlei wetenswaardigheden staan op de website van de MAB: www.mabclub-texel.nl. De volgende race wordt verreden op zondag 17 juni. betaald. De kaarten zijn vanaf zater dag aanstaande verkrijgbaar bij de VW, de Zeilmakerij in Oudeschild en de winkels van Mantje in Den Burg en De Koog. Vrijdagmiddag geeft de Drumfanfare van het Corps Nationale Reserve van de Mariniers acte de presence op de Groeneplaats in Den Burg, terwijl 's avonds in de tent DJ's Danny en Frank van het Amsterdamse Cooldown Café 'partyhits' als 'Hey Baby (Uhh, Ahh)' en 'Met z'n allen' draaien. Hun optreden wordt afge wisseld met dat van de 'Odeklonje Crew.', die hits uit de jaren zeventig en tachtig draait. Bezoekers hebben hier vrij toegang. Zaterdag klinkt rond 10.00 uur het startschot voor het rondje. De prijs uitreiking door wedstrijdleider Edwin Lodder wordt 's avonds ondersteund door onder meer de groep Los Bucaneros. De presentatie is in han den van DJ Danny en Kees Schoemaker Ook in dit geval is de entree vrij. Het kinderkoor van de muziekschool verzorgt woensdag 30 mei van 17.00 tot 17.45 uur een optreden in zwem bad Molenkoog. Het gezelschap heeft een nieuw repertoire ingestu deerd. In drie vakantiebungalows aan de Krimweg en één aan de Roggesloot- weg is afgelopen week ingebroken, zo maakte de politie vrijdag bekend. Er werden paspoorten, rijbewijzen, eurocheques, bankpassen, een kentekenbewijs en geld buitgemaakt. Teso stelt op maandag 28 mei de zelfbediening voor het inrijden van de voorrangopstelbanen op het opstelterrein op het eiland weer in werking. Nabij de ingang van de baan (nummer 6) is een zuil met kaartleesapparaat geplaatst. Door een geldige voorrangskaart tegen het zwarte vlak aan te houden kan de slagboom, die na iedere toege laten auto sluit, worden geopend. Voor eventuele hulp is ook een in tercom in de zuil aangebracht. Na lossing van het aankomende schip opent de verkeersleider eerst de slagboom aan de vertrekzijde van de voorrangsbaan. Het is onmogelijk deze baan in te njden tot deze is leeg- gereden. Pas als de slagboom aan de vertrekzijde is gesloten kunnen kaart houders de baan weer op, waarna zij recht hebben op voorrang bij de vol gende boot. Als de voorrangsbaan vol is kan de automobilist in een an dere baan gaan staan, of wachten tot Voor de veertiende keer houdt SV De Koog komend weekeinde een twee daags toernooi. Hieraan wordt deel genomen door twaalf teams uit di verse regio's van het land, te weten: CEC. Neerlandia, GDC, SDVB 1 en 2, Roden, De Koog, Gieten, Concordia. Dynamo'67, Ruinen en Grams- bergen. De aftrap is zowel zaterdag als zondag om 9.45 uur. De finale begint zondag rond 15.45 uur. Inzet van dit toernooi is de grote wissel beker. maar ook zeker de Fair Play Cup voor het sportiefste team. Zater dagavond vindt er een gezamenlijke barbecue plaats, met aansluitend een feest in de grote tent en de trekking van de verloting. De muziek wordt verzorgd door de band New Born. Robbert Boersen heeft vrijdag na een zeer spannende strijd de derde door Wielervereniging Texel georgani seerde tijdrit van het seizoen gewon nen. Het verloop was voor de toe schouwers aan de finish goed te volgen, want doordat de Spangerweg net voorzien was van 'een nieuwe toplaag met split, kon de vertrouwde ronde van 8 kilometer met worden verreden. Als alternatief werd 'het korte rondje' via Ottersaat vier keer afgelegd, waardoor de afstand geen 16 maar 17,3 kilometer be droeg. Bij de eerste doorkomst was Boersen vier seconden sneller dan Jan Zijm, maar na de tweede en derde ronde bleek het verschil twee seconden in het voordeel van Zijm. In de slotronde bleek Boersen net iets meer over te hebben dan zijn grote concurrent. Hij ging na 26.35 minu ten zegevierend over de finish, waar Zijm 26.39 nodig had. Jordy Vinke werd in 27.07 derde. Snelste dame was Ingrid van Lubek (29.35). Gerie Vlas (29.55) werd tweede, de derde plaats was voor Bettina Lösscher (31.37). Bij de jeugd, die een afstand van 8,7 kilometer reed, was Marcus Bakker (15.11) oppermachtig. Pim Lexmond (16.20) en Thomas Boom (17.20) legden beslag op de andere ereplaatsen. de rij leeg is en dus met de volgende boot mee. Teso vindt het van belang dat kaarthouders goed aansluiten zodat er zoveel mogelijk auto's in de voorrangsbaan passen. Bij drukte wordt bij de stoplichten gecontro leerd op bezit van de voorrangskaart. Pas daarna kunnen automobilisten daadwerkelijk doorrijden naar de baan. Topsurfers Joost Schoots en Jeroen Korba (laatstgenoemde stond op de nominatie mee te doen aan de Olym pische Spelen) verzorgen zaterdag bij Dijkmanshuizen een training voor Texelse talenten. Het betreft twee ca tegorieën: de Big Technoklasse en de Formule Windsurfing. Deelname kost 25.-. Bij de training worden voor het eerst de tien planken gebruikt die Windsurfclub Texel met behulp van gemeentelijke subsidie heeft kunnen aanschaffen om het jeugdsurfen te stimuleren. De planken worden don derdag uitgereikt aan de kinderen die zich ervoor hebben aangemeld. Aan het einde van het seizoen hebben ze het recht het materiaal tegen geredu ceerd tarief aan te schaffen. Zondag worden de eerste club wedstrijden gehouden. Er wordt ge varen in drie klassen: de open klasse (voor Formule Windsurfing Race boards), de Big Technoklasse waar bij de zeilmaat vrij is en de Big Technoklasse voor de jeugd (tot 7,5 meter zeil). Op alledrie de dagen be gint het surfen om 11.00 uur. Maandagavond in Sporthal Ons Ge noegen houdt badmintonvereniging Texel de laatste trainingsavond van dit seizoen, aanvang 19.00 uur. Het nieuwe seizoen start op 3 september. Texelaar Erwin Goënga heeft zater dag in een criterium in Hardinx- veld-Giessendam wederom zijn kwaliteiten als wielrenner gede monstreerd. Na 60 kilometer kwam hij als tweede over de finish. Onder het grote aantal concurrenten van Goënga, die lid is van de forma tie van DTS Zaandam, bevonden zich renners van naam en faam. Eén van hen was Huub Duin van HRTC Hoorn, die na 30 kilometer ontsnapte en een grote voorsprong opbouwde. Goenga bevond zich in een groep van negen achtervolgers die een po ging deden het gat tussen hen en de koploper dicht te ri|denDe Texelaars slaagde er twee ronden voor de finish in bij deze groep weg te rijden, maar Huub Duin bleef buiten bereik. Op een achterstand van vijftien secon den werd Goënga tweede, voor num mer drie Theo Bos, een broer van topschaatser Jan Bos. Een aardig succes voor Goënga. die het criterium gebruikte als voorberei ding op de driedaagse van Axel, een wereldbekerrace voor junioren, die komend weekeinde wordt verreden. Hij verwacht veel concurrentie, vooral van de Italiaanse renners, maar ziet het als een mooie gelegenheid om zich eens te meten met de wereldtop. Onder ideale weersomstandigheden hebben zesentwintig teams verdeeld over vijf poules zaterdag en zondag op het complex aan de Haffelderweg meegedaan aan het traditionele voetbaltoernooi voor veteranen en recreanten, georganiseerd door Texel'94. Op vier velden werden in ruim tien uur tijd 63 wedstrijden ge speeld, die allemaal twee keer twaalfeneenhalve minuut duurden. Na de finales kwam W Ruc als beste uit de bus bij de veteranen. W Irene werd tweede, W Vogelzang derde en VZV vierde. Bij de recreanten ging de toernooioverwinning naar W Bennebroek, dat in de finale Texel'94 4 versloeg. Oud-Texel 2 werd derde, de vierde plaats werd opgeëist door W Appingedam. De prijzen beston den uit bekers, Texelse worst van sla ger Hans Beverdam en meters bier. De vrouwelijke deelnemers heb ben de kampioenschappen koers- bal volledig gedomineerd. Nadat donderdag in dorpshuis 't Skiltje de laatste ballen waren gegooid, bleek de gehele top drie van het vrouwelijk geslacht. Veertien koersballers traden tegen el kaar in het strijdperk. Terwijl normaal met teams van twee wordt gespeeld, probeerden nu individuele deelne mers elkaar de loef af te steken, le der kreeg vier ballen tot zijn of haar beschikking. Ondanks het ontspan nen karakter was de spanning al gauw te snijden. Dat werd in de hand gewerkt door Hannes van der Meer, die door een blessure niet kon mee doen, maar elke poging begeleidde met commentaar dat in Studio Sport niet had misstaan. Bij het aanbreken van de pauze stonden drie dames aan kop. Ook daarna hielden ze het heft stevig in handen. Uiteindelijk mocht Wies Schoo, die vijftien pun ten verzamelde, de door de SOSA beschikbaar gestelde beker in ont vangst nemen. Toos van Dooyeweerd, Wil Schellinger en Janny Slik deelden met negen pun ten de tweede plaats, vóór Gerda de Jong. die zeven punten behaalde. Het team van ESC is overtuigend winnaar geworden van het 'Koog 2- toernooi', dat zondag werd gehou den. In de finale versloegen de Elburgers het mixteam van De Koog met 2-0. De strijd om de derde en vierde plaats tussen USVU en JVC eindigde in 1-1, waarna de ploeg uit Julianadorp zich in de penaltyserie de koelbloedigste toonde. De Texelaars van TX33 legden door middel van een 2-0 overwinning op BKC beslag op de vijfde plaats. De zevende en acht ste plaats werden ingenomen door respectievelijk De Waal en BFC. Een dag eerder vond een toernooi voor pupillen plaats in De Koog. In twee categorieën werd deelgenomen door vijf teams. Bij de E-pupillen bleek Oosterend net als in de com petitie de sterkste. Bij de D-pupillen ging de grootste beker naar SV Arkel uit Wijk bij Duurstede. Als jongste deelnemer heeft surfer Dorian van Rijsselberghe zich uitste kend geweerd in de wedstrijden voor 12- tot en met 16-jangen om de North Sea Cup, die afgelopen weekend in het Belgische Oostende werden ge houden. In een veld van 37 deelne mers finishte de 12-jarige Texelaar in In tegenstelling tot de berichtgeving in de krant van vrijdag 18 mei stond, wordt er geen aparte club voor het wandelen voor ouderen opgericht. Als er voldoende belangstelling be staat voor sportief wandelen wordt de activiteit in het cursusprogramma van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) opgenomen. de Aloha-klasse als tweede Neder lander. In totaal werd hij twintigste. In het Europees klassement is Van Rijsselberghe daardoor waarschijnlijk van de zesde naar de vijfde plaats gestegen. De wedstnjd voor Formule 1 -boards, waaraan Dorians oudere broer Adriaan zou meedoen, ging wegens een gebrek aan wind niet door. ZDH houdt zaterdag op het veld aan de Witteweg zijn jaarlijkse veld- voetbaltoernooi. De eerste aftrap is om 10.00 uur en het toernooi is om streeks 17.30 uur afgelopen. Deelne mers zijn onder andere twee teams uit Larerj en een team van NS-machi- nisten. 's Avonds besluit ZDH het toernooi met een barbecue. Op het aansluitende feest is iedereen die de Zwaluwen een warm hart toedraagt welkom. Ed Eelman heeft afgelopen weekend de clubkampioenschappen golfen voor senioren (vijftig jaar en ouder) gewonnen. De strijd was zeer span nend Na de eerste dag stond Piet Schuijl uit De Koog er het beste voor, maar op de tweede dag kwam Ed Eelman sterk terug, om met een ver schil van eén slag de overwinning voor zich op te eisen. Voor achttien holes had hij 97 slagen nodig. Henk Wijsman legde met 100 slagen be slag op de derde plaats. De spel vorm was strokeplay, waarbij de spelers in zo min mogelijk slagen tweemaal negen holes moesten spe len. Bij de dames werd Margreet de Graaff voor de derde keer winnares Net als Eelman gebruikte zij 97 sla gen. Tweede werd Maria Buschgens (101 slagen), de derde plaats was voor Elly Boorsma (104 slagen). De longest drives werden geslagen door Tineke Brouwer en Piet Schuijl uit Den Burg. Maria Buschgens sloeg een neary Pizza Mondo uit Den Burg krijgt een nieuwe afdeling in De Cocksdorp. De pizzakar, waar de twee eigenaren zelf ook eerst in stonden komt in handen van Thijs Steffens. Hij moet het buitengebied - dat Pizza Mondo nu niet kan be reiken - van pizza's voorzien. 'Ik sta garant voor de kwaliteit van wat ik verkoop.' 'Ik ben in het seizoen zeven dagen per week geopend en daarbuiten in de weekends', zegt Steffens. 'Ik moet even kijken hoe het loopt, maar als het druk wordt beginnen we ook met de bezorging van pizza's in De Cocksdorp. We zijn een overeen komst tot het eind van het jaar aan gegaan. Dit is een test, bevalt het goed dan gaan we op dezelfde of een andere basis door. De standplaats staat op mijn naam, maar ik heet ge woon Pizza Mondo.' De standplaats ligt aan het gemaal bij De Cocksdorp. Het ligt precies op de Texelroute, een drukbezocht fietspad met vele pas santen. Steffens heeft ervaring in het horecavak. Hij was tien jaar exploitant van café De Pilaar in Den Burg. Daarna deed Steffens werk in de theaterwereld. Koken is altijd een hobby geweest. 'Het spreekt me erg aan dat een pizza uit alleen maar verse producten is samengesteld. Ik heb een aantal dagen mogen ruiken - en proeven - aan het werk in de keuken van Mondo Nu mag ik pro beren de kwaliteit te evenaren. Ik maak hoofdzakelijk pizza's maar ver koop ook vers fruit, ijs en koffie. Kwa liteit heb ik hoog in het vaandel. Er zijn een aantal standaardpizza's maar in principe kunnen de mensen zelf sa menstellen. Dat is ook een service waar mensen op af komen.' Thijs Steffens voor de pizzakar bij het gemaal in De Cocksdorp.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7