Officiële I berichten m Voor vaderdag. Nieuw! Nu ook in Den Helder ■titidilUUtiibUiltii llmSJm De Wit .TEXELSE g COURANT' De nieuwe manier van wonen ROC Topklasse in fotowerk ll De nieuwe 23,95 De slijter die verrast BOTTELII overal is weer verkrijgbaar! Ruimtelijke Ordening Milieuvergunning Verkeersbesluiten Toelage uitwonende studerenden Collecte Bel voor meer informatie of kom op zaterdag 23 juni tussen 11.00 - 14.00 uur langs op het Centraal Bureau. Middenweg 157R, Den Helder. VRIJDAG 15 JUNI 2001 va 178744 Ï91900 ileutelklaar www.llymgitone.org N V. j '- WéF&fc.V Johnnie F" Walker Red va 229.704 f $06 200 ileutelklaar Voor de volledig nieuwe GRATIS HUIZOTHEEK 0900 8996 050 Ï-S: Me/s staaf mv droomhuis m de weg! Bouwen zonder zorgen Optimale vrijheid in vormgeving en indeling Circa 50 basismodellen Vele. volledig nieuwe modellen Vanaf 99250 (f 219 000) Bouwbedrijf Elko Vermeulen, Oosterend N.V. Exploitatiemaatschappij De Krim Roggeslootweg 6 1795 JV De Cocksdorp Uitnodiging voor de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de N.V. Exploitatie- maatschappij De Krim, gevestigd te Texel, welke gehouden zal worden op woensdag 25 juni 2001 in het vergadercentrum van Vakantie centrum De Krim. Aanvang 20.00 uur. Agenda 1Opening door de voorzitter. 2. Notulen van de voorgaande vergadering d.d. 19 juni 2000. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarbericht 2000. Vaststelling van de jaarrekening en de winstbestemming van het boekjaar 2000. 5. Benoeming commissarissen: De heer W van Tatenhove is aftredend Hij stelt zich herkiesbaar. De bindende voordracht van de Vergade ring van Prioriteitsaandeelhouders luidt: 1de heer W. van Tatenhove, onderne mer te Oudeschild. Commissaris/ Prioriteitsaandeelhouder van de N.V. Exploitatiemaatschappij De Krim. 2. De heer M. Boon, aannemer te de Cocksdorp Prioriteitsaandeelhouder van de N.V. Exploitatiemaatschappij De Krim. 6. Ontwikkeling van de onderneming. 7 Mededelingen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. De te behandelen stukken liggen voor aan deelhouders tijdens kantooruren ter inzage op het kantoor van de maatschappij. Houders van aandelen aan toonder hebben toegang tot de vergadering op vertoon van hun aandeel of van een door de bank afgege ven regu niet ouder dan drie maanden. Het Jaarbericht 2000 is tijdens de kantooruren in beperkte mate te verkrijgen bij de Texelse banken of op het kantoor van de maatschappij. de Zonnebloem- ji 2100 4600 CC T, Kop van Noord Holland ROC Kop van Noord-Holland Sector Techniek (0223) 54 04 57 uw dierbare herinneringen aan al die mooie dingen In hei leven worden door ons mei de grootte xorg verwerkt! Uitsluitend mei de beste materialen van Kodak én_ KODAK EXPRESS 1-uur FOTOSERVICE Topklasse uit eigen kleurenlaboratorium Legner Courvoisier VS Royal Oporto Schipperbitter Bokma Jameson Remy Martin Dom St Antoine Cötes du Rhone 10,95 €4,97 75 cl 6 flessen COni c - Gorter Gebeide Jenever 100 cl €10,87 1 Dujardin jj Irish Mist Slijterij-Wijnhandel Weverstraat 18, Den Burg.T (0222) 31 21 34 P| Johnnie Kalmoes Stolich Walker Black www.bottelier.r, DIGITAAL SPEC IAALZAA I Aangevraagde bouwvergunningen Brons Horeca BV voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. hotel/restaurant a/d Dorpsstraat 106 te De Koog (ontvangen 6 juni 2001); IJsbeertie B.V. voor het wijzigen v.e voorgevel a/d Dorpsstraat 74 te De Koog (ontvangen 8 juni 2001). Joh van Dompselaar voor het geheel vernieuwen v.e. woonhuis a/d Kikkertstraat 36 te De Cocksdorp (ontvangen 8 juni 2001); G.C. Dri|ver voor het geheel vernieuwen van 3 zomerhuizen a/d Muyweg 50/54 te De Cocksdorp (ontvangen 11 juni 2001); H van Garderen voor het veranderen/ver groten v e. woonhuis a/d Vaargeul 18 te Den Burg (ontvangen 11 juni 2001), M. Vittali voor het veranderen/vergroten v.e woonhuis a/d Vaargeul 13 te Den Burg (ontvangen 11 juni 2001), J Kolk voor het geheel vernieuwen v e schuur en plaatsen v.e schuur a/h Mieland 2 te Oudeschild (ontvangen 12 juni 2001), N V. Teso Bootdienst voor het verplaatsen en vergroten v.e. fietsenstalling a/d Pontweg 1 te Den Hoorn (ontvangen 13 juni 2001). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen J P. Boon voor het vergroten v.e woonhuis a/d Wilsterstraat 19 te Den Burg (verzonden 7 juni 2001); H.J.F Gotte voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Roggeslootweg 729 te De Cocksdorp (verzonden 7 juni 2001); PA Wijnand voor het veranderen v e woonhuis a/d Middellandseweg 5 te Oudeschild (verzonden 7 juni 2001); G.C A. en Y C M van de Pijpekamp voor het vergroten v e berging a/d Van Neckstraat 23 te Oudeschild (verzonden 7 juni 2001); G. Zoetelief voor de bouw v.e strandpaviljoen a/d Volharding 4 te De Cocksdorp (verzonden 7 juni 2001), J S Dros en S Dros-van Tilborg voor het bouwen v e. strandpaviljoen a/h Jan Ayeslag (Paal 12) te Den Hoorn (verzonden 7 juni 2001); PA Wijnand voor het gedeeltelijk vernieu wen v e carport a/d Middellandseweg 5 te Oudeschild (verzonden 7 juni 2001), F Visser voor het plaatsen v.e berging a/h Kerkplein 3 te Oosterend (verzonden 12 juni 2001), J. Kuiper voor het verande ren v.e. woning a/h Mienterglop 9 te De Koog (verzonden 12 juni 2001), M Boon voor het plaatsen ve bedrijfsgebouw a/d Lange- veldstraat 8a te De Cocksdorp (verzonden 13 juni 2001), Stichting Wonen Texel voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor op 30 mei 2001 bouwvergunning is verleend a/d Beatrixlaan 45 te Den Burg (verzonden 13 juni 2001) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking (1) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: G C M. Keijzer voor het veranderen/vergroten ve. woonhuis a/d Noordwester 80 te Den Burg, J A. Zijlstra voor het plaatsen ve garage a/d Klimpstraat 73 te De Cocksdorp. M. de Ridder voor het plaatsen ve. dakkapel a/d Sluyscoog 22 te Den Burg. C.J. Bakker voor het uitbreiden van de woning Kogerstraat 69 te Den Burg. De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse gel dende bestemmingsplannen. De bouw- en situatie tekeningen liggen vanaf 18 juni 2001 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis. Gedurende de ter mijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Voornemen tot medewerking (2) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan aan: ROC Kop van Noord-Holland voor het tijdelijk plaatsen van een schoolgebouw a/d Haffelderweg 40 te Den Burg gedurende een penode van vijf jaar De plannen liggen vanaf 18 juni 2001 gedurende twee weken ter inzage op het gemeentehuis, sector Ruimte en Wonen (kamer 0 12). Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zienswijzen tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij het college van Burgemees ter en Wethouders, Postbus 200, 1790 AE Den Burg Aangevraagde monumentenvergunningen Burgemeester en Wethouders brengen op grond van artikel 12 van de Monumentenwet 1988 en artikel 4:8 van de Algemene wet bestuursrecht ter openbare kennis dat er aanvragen om monumenten vergunningen zijn ingediend door: M.S. Winkler voor het restaureren v.e. pand a/h Schilderend 101 te Den Burg; O M. Oostveen voor het gedeeltelijk vernieuwen/veran deren v e pand a/d Burgwal 31 te Den Burg. Familie Huizinga voor het veranderen v.e pand a/d Binnenburg 6 te Den Burg. De aanvragen liggen vanaf 18 juni 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer 0.12 van de sector Ruimte en Wonen van het gemeente huis. Gedurende deze termijn kan een ieder schrifte lijk zijn zienswijze kenbaar maken Aanlegvergunning Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op 30 mei 2001 aanlegvergunning verleend aan: de heer A Lap, voor het omzetten van grond, kadastraal bekend gemeente Texel sectie P nummer 128, aan de Watermolenweg te Den Hoorn. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schriftbij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaar schrift schorst niet de werking van het besluit waar tegen het is gericht De vergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop zij is verleend. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondis sementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het bovenstaande besluit ligt ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Bestemmingsplan ter inzage Burgemeester en wethouders willen thans het be stemmingsplan "Oudeschild bedrijventerrein 'de Hamster' en omgeving" ontwikkelen. Dit plan heeft betrekking op de gronden grofweg gelegen tussen de Laagwaalderweg en de IJsdijk te Oudeschild. Aanleiding dit bestemmingsplan te ontwikkelen is de afstemming van ons huidige beleid ten aanzien van dienstwoningen op bedrijventerreinen. Tevens is een aantal verouderde bestemmingen en voorschriften aangepast aan de huidige situatie. Voor de rest komt het concept-ontwerp bestemmingsplan "Oudeschild bedrijventerrein 'de Hamster' en omgeving" groten deels overeen met het in 1989 vastgestelde bestem mingsplan "Oudeschild bedrijventerrein" Het concept-ontwerp bestemmingsplan "Oudeschild bedrijventerrein 'de Hamster' en omgeving" ligt met ingang van 18 juni 2001, conform de gemeentelijke inspraakverordening, gedurende twee weken voor eenieder ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0 12 van het gemeentehuis ('s ochtends van 08.30 tot 12.30). Gedurende deze termijn kan een ie der schriftelijk zijn/haar inspraakreactie indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Voor een mondelinge toe lichting (in principe ambtelijk) kunt u contact opnemen met mevrouw W.S Moes, telefoon (0222) 36 22 74. Vrijstelling kinderdagverblijf Burgemeester en wethouders zijn voornemens vrij stelling te verlenen ex artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van. de tijdelijke vestiging van kinderdagverblijf De Buitelboet en de Buitenschoolse Opvang aan de Slingerweg te Den Burg. De tijde lijke vrijstelling betreft een duur van maximaal 5 jaar Dit besluit ligt vanaf 18 juni gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis, kamer 012. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk aan het college van Burgemees ter en Wethouders zijn/haar zienswijzen kenbaar ma ken. Rectificatie openbare kennisgeving Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken be kend, dat zij bij besluit van 4 december 2000, nr.2000- 43552, goedkeuring hebben verleend aan het besluit d.d. 26 september 2000 van Burgemeester en Wet houders van Texel tot wijziging van het bestemmings plan "Buitengebied Texel", ingevolge artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De wijziging betreft het vergroten van het bestemmingsvlak "wonen" op het perceel Oosterenderweg 34/34a te Oosterend. Belanghebbenden kunnen met ingang van 18 juni 2001 tegen dit besluit schriftelijk beroep instellen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225,- 102,10) voor natuurlijke personen en f 450,- (€204,20) voor rechtspersonen. Het beroepschrift moet binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is toegezonden, uitgereikt of gepu bliceerd, zijn ingediend bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die reeds beroep inge steld hebben bij de Raad van State hoeven niet op nieuw een beroepsschrift in te dienen. Het beroepschrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam, het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk ge val het besluit niet in werking treedt voordat op het verzoek is beslist. Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225,- 102,10) voor natuurlijke personen en f450,- 204,20) voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voor zitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een af schrift van het beroepschrift worden overgelegd Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer vergunning ver leend aan Manege Elzenhof voor het oprichten en in werking hebben van een dagmanege aan de Bosrandweg 252 te De Koog De locatie is bij ons kadastraal bekend als sectie T. gedeeltelijk 1457, de heer Kikkert. Oude Dijkje 41 te De Koog voor het oprichten en in werking hebben van een dagmanege aan de Bosrandweg ongenummerd te De Koog De locatie is bij ons kadastraal bekend als sectie T. ge deeltelijk 1457 In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Vanaf 18 juni 2001 liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage op de af deling milieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05): de vergunning en alle daar aan voorafgegane openbare stukken. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toe gelicht. De vergunning is niet gewijzigd ten op zichte van het ontwerpbesluit. Uitsluitend: wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp besluit; wie bedenkingen hebben tegen eventuele af wijkingen van de milieuvergunning ten opzichte v het ontwerp-besluit; belanghebbenden aan wie redf| lijkenwijs niet kan worden verweten geen bedenking^ tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kil nen tegen de verleende milieuvergunning beroep n> stellen. Met ingang van de dag na de datum van de tennzagM legging, is binnen zes weken administratief beroa, mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrectM spraak, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. IVul in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn óm Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoM ken een voorlopige voorziening te treffen, indien oaI verwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, d» vereist. Nadere informatie: de heer H Kuiper, bureau Mihe.f telefoon (0222) 36 21 88. Burgemeester en wethouders hebben de volgend verkeersbesluiten genomen: het instellen van een algemene invalidenparkeerplaj op parkeerplaats Vogelenzang te Den Burg naast' drie reeds bestaande plaatsen; het als experiment verbieden van fietsers in de voetgangerszone in Den Burg, van 10.00 uur te 18.00 uur in de periode van 1 juli 2001 fi 15 september 2001; het wegens herstratingswerkzaamheden afsluit? voor alle verkeer van de Dageraad tussen de hiÉ nummers 4 en 36 in de periode van 18 juni 2001 a en met 29 juni 2001 of zoveel langer de werkzaam heden duren; het afsluiten voor alle verkeer van de Randwee tussen de Ploegelanderweg en de Reuverslandv.^ van 1 juli 2001 tot en met 21 oktober 2001 of zo veel langer de werkzaamheden duren; het opheffen van het éénrichtingsverkeer op de Randweg, tussen het Westerslag en de Reuvers landweg van 1 juli tot en met 21 oktober 2001 oi zoveel langer de werkzaamheden duren; het afsluiten voor fietsers van het Botgrasfietspai tussen de Randweg en Paal 15 van 1 juli 20011( en met 21 oktober 2001 of zoveel langer de weri zaamheden duren. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen deze besluiten bij burgemeester en wethoudtf een bezwaarschrift indienen binnen zes weken nas dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwas- schrift dient tenminste te bevatten: de naam en Af adres van de indiener; de dagtekening; een omschfr ving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijke? afschrift van het bestreden besluit. Op grond van de "Verordening toelage uitwonen* studerenden gemeente Texel 1997" komen studeren den of de ouders/verzorgers die een tegemoetkomt in de studiekosten ontvangen in aanmerking voor# toelage voor de kosten van het wonen aan de overkart Deze regeling houdt het volgende in: uitwonende studerenden die geen basisbeurse? geen OV jaarkaart hebben in het schooljaar 20CO 2001 of een deel hiervan, maar waarvan de oudei of zijzelf wel een Tegemoetkoming Studiekoster ontvangen, kunnen voor de kosten van het aan* overkant wonen een bijdrage vragen bij de ge meente Texel. De bijdrage bedraagt maximaal ƒ3.000,-. Er zijn twee aanvraagformulieren: één voor leerling# onder de 18 jaar; één voor leerlingen boven de 18ji2 Indien een leerling tijdens het schooljaar 18 jaar e geworden en dan geen Basisbeurs ontvangt, mof ten beide formulieren worden ingevuld. Aanvraagformulieren zijn te verkrijgen bij de br lie in het gemeentehuis. Voor verdere informatie lof» u contact opnemen met afdeling educatie, telefo-' (0222) 36 21 14 of 36 21 55. Aanvragen voortë schooljaar 2000/2001 kunnen tot 1 juli 2001 worde' ingediend. In de week van 17 tot en met 23 juni houdt de Mtë Lever Darm Stichting ook op Texel weer haar jaarlijks collecte. 2-jarige opleiding tot Autotechnici niveau 2 - BBL (4 dagen per week werken, 1 dag per week naar school) ROC Kop van Noord-Holland werkt samen met Dactylo Uitzendburo. a C ty 10

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 8