6 Cursusaanbod Muziek- en Dansschool seizoen 2001-2002 Bands popschool treden op in Time Out .TEXELSE COURANT' Wat ik zeggen wou... Woorden en daden Wat ik '.eggen wou... Seizoenplaatsen Afdeling Schilling loopt achterstand DINSDAG 19 JUNI 2001 ■v»<Jcb|XhoJ jr> Jt rr Ti|dens de gemeentelijke begrotings vergadering waren verschillende par tijen het er over eens dat Texel min der gebruik moet maken van dure onderzoeksbureaus en meer moet putten uit de kennis van de eiland bewoners. Fraaie woorden, maar wee degene die met een goed bedoelde suggestie bij het gemeen tebestuur durft aan te kloppen. Op 26 september 1997 had ik de euvele moed bij het College van B en W een compleet uitgewerkt plan in te dienen voor het instellen van een parkeerverbodszone voor de dorps kern van Oosterend. De gemeente heeft toen werkelijk alles uit de kast gehaald om dit plan te torpederen. Pas na een uitputtende correspon dentie. die drie jaar heeft geduurd en waarvan het dossier meer dan een centimeter dik is, werd uiteindelijk in augustus 2000, nadat eerst nog de verkeerde borden werden geplaatst, een parkeerverbodszone voor de dorpskern van Oosterend ingesteld. Volgens burgemeester Geldorp- Pantekoek is het inhuren van dure adviesbureaus wel nodig omdat men op een rapport met alleen maar Texelse namen minder snel subsidie krijgt van andere overheden zoals Provincie, Rijk en Europa. Dit moge dan zo zijn, maar als de verkregen subsidies weer moeten worden be steed aan dure adviesbureaus fun geert Texel alleen maar als doorgeef luik voor de adviesbureaus zonder er zelf veel wijzer van te worden. Dit alles lijkt veel op een politiek spel waarbij iedereen, wellicht in het zicht van de verkiezingen, probeert de electorale winst binnen te halen. Zo komt bijvoorbeeld wethouder Bakker binnenkort met een voorstel over passeervakken op de smalle wegen in het buitengebied. Dit op voorstel van de PvdA, die zich zorgen maakt over het kapot rijden van de bermen. Het college wilde hier eerst met aan. maar Bakker komt nu toch met een voorstel dat waarschijnlijk ook door Texels Belang en D66 po sitief zal worden ontvangen. Maar wat zijn nu de feiten? Het is een droe vig relaas, maar ik wil het de lezer niet onthouden, omdat het illustreert hoe dit gemeentebestuur met twee mon den spreekt. Naar aanleiding van een aantal ern stige ongelukken, doordat auto's met hun wielen in de kapot gereden berm terecht kwamen, heb ik op 1 april 1999 het college een uitgebreide bnef geschreven met het voorstel om op de smalle wegen in het buitengebied met graskeien z.g. uitwijkstroken aan te leggen Bij een tegemoetkomende auto of trekker kan men dan, vermits men die beleefdheid kan opbrengen, even op zo'n uitwijkstrook stoppen om een tegenligger te laten passeren. Na een ontvangstbevestiging op 7 april en nog eens een herinnenng mijnerzijds op 13 juli volgt op 6 au gustus 1999 het antwoord van het college: 'Wij vinden het een goed idee en we zullen nog komend najaar (let wel 1999) een proef uitvoeren langs een binnenweg en afhankelijk van het resultaat wordt besloten of we daar mee verder gaan.' Dus. hoezo het college wilde er eerst met aan maar Bakker komt nu toch met een voor stel? Maar het najaar 1999 kwam en ging zonder dat de proef werd uitge voerd terwijl er wel weer de nodige bermongelukken plaatsvonden. Op 23 juni 2000 heb ik in een persoon lijk gesprek met de burgemeester het punt uitwijkstroken nog maar eens aangeroerd. Zij kon het zich met her inneren, maar zou het uitzoeken. Na nog maar eens een schriftelijke her innering op 26 juli kwam op 28 au gustus 2000 het verhelderende ant woord in de volgende fraaie volzin: 'Wat betreft de proef met de uitwijk stroken deel ik u mede dat deze tot op heden nog niet is uitgevoerd.' Let wel, we zijn dan anderhalf jaar verder. Maar de aanhouder wint en dus gaat er 30 augustus 2000 de zoveelste brief naar het college met de vraag of men, mede gelet op de eerdere met nagekomen toezegging, wellicht kan aangeven wanneer de proef met de uitwijkstroken dan wel zal worden uitgevoerd. Na eerst de gebruikelijke ontvangstbevestiging op 20 septem ber, volgt op 18 oktober 2000 het antwoord: 'Het plan (proef uitwijk stroken) staat op de lijst, maar het is op dit moment nog niet bekend wan neer tot uitvoenng zal worden over gegaan.' Ook het najaar van 2000 kwam en ging zonder dat een proef met de uitwijkstroken werd genomen. Wel stond in de TC van 22 december 2000 een dramatische oproep van wethouder Bakker die onder de kop 'Groet elkaar eens in het verkeer' het weggebruikers verzocht de bermen te sparen door op bijvoorbeeld een dam even te stoppen voor een tegen ligger. Naar aanleiding daarvan heb ik wethouder Bakker op 27 december 2000 een brief geschreven waarin ik hem een aantal nuttige tips betref fende het verkeer op Texel aan de hand deed en hem tevens nog eens herinnerde aan mijn suggesties be treffende de uitwijkstroken. Maar na een bla-bla-bla-briefje op 2 maart 2001 heb ik nooit meer iets van de goede man vernomen. Dus gaat er op 5 maart 2001 nog maar weer eens een briefje naar het college. Volgens de ontvangstbevestiging van 9 maart 2001 is de geplande afhandelings termijn negen weken Daarvan zijn er nu vijftien verstreken, maar het ant woord moet nog komen. En nou gaat het mij helemaal nergens om. want ik heb geen politieke ambities en mijn enige intentie is om Texel een beetje leefbaar te houden voor haar bewo ners. Maar als ik dan in de krant moet lezen dat wethouder Bakker op insti gatie van de PvdA binnenkort met voorstellen komt voor het aanleggen van passeervakken op de smalle wegen in het buitengebied, dan kan ik mij toch niet aan de indruk onttrek ken dat een paar mensen met ander mans veren lopen te pronken. J.A. Does, Oosterend. Ja hoor, het bericht is nu officieel geworden. Afgelopen week ontvin gen wij van Kustpark Texel het bericht dat onze seizoenplaatsen aan het einde van dit jaar definitief verdwij nen. Er blijkt geen toekomst meer voor seizoeners op het park. Natuur lijk wordt terdege beseft dat het jam mer is voor ons Nou, ik kan u vertel len dat niemand weet hoe het voelt om na 25 jaar kamperen op onze camping aan de kant te worden ge zet. Natuurlijk worden we voor an dere seizoenplaatsen verzocht con tact op te nemen met de VW te Den Burg, maar die stuurt je een folder met adressen van campings waar ook niemand je wil hebben. Heel fijn allemaal. Ik denk dat we deze zomer nog wel een traantje zullen laten met onze medeseizoeners, want wij hebben dus geen toekomst op Texel. Of er moet nog iemand medelijden met ons krijgen en een paar plaatsen be schikbaar willen stellen. Dit wilde ik nog even zeggen Mare Nijhoff, Woerden. Medewerkers van de af^ Ruimtelijke Ordening van dt meente zijn druk doende dej terstand op de afdeling in te Die mededeling deed wetho» Schilling gistermiddag tijden, begrotingsvergadering. Lange tijd werd de afdeling Schilling geteisterd door or« bezetting, maar inmiddels zijn stoelen bezet Er wordt gelijk^ gewerkt aan acht bestemmmgsp, nen, een beeld- en kwaliteitsplan, welstandsvisie, een structuurvis» ander zaken. Schilling had nog rede tot vreugde: 'Het nieuwe gij uitgiftebeleid is gereed en in 0, schild beschikken we over voldoe bedrijventerrein. Bovendien heb: we bij Den Burg voor de eerste tien jaar voldoende bouwgrond woningen.' Tot dusver ontbreek de wethouder echter aan voldoe contingenten om de zo gewe woningen te bouwen. Om de schikbare grond niet al te snelt: bouwen, pleitte Arthur Oosterfe (GL) ervoor het aantal grote kavel beperken. Per 1 augustus begint het nieuwe school jaar van de Muziek- en Dansschool. Inschrijven voor een van onderstaande cursussen is mogelijk tot 30 juni bij de MDT, Schilderend 39,1791 BB Den Burg, tel. 313493, fax 323002, of per e- mail: muziek.texel@planet.nl. Muziek voor baby's en peuters, 1-3 jaar: Kleine kinderen vinden het heerlijk als er met hen gezongen en gespeeld wordt. Ze hebben grote aandacht voor klanken en geluiden. De cursus sen worden ingedeeld naar leeftijd. 10 lessen van 35 minuten, start na de herfstvakantie, kosten €45, ƒ99,17 eenmalig Kleuterblokken: Voor kinderen van vier en vijf jaar (groep 1 en 2) zijn er - voor het eerst - speciale kleuterblokjes waarin op een speelse manier kennis wordt ge maakt met de creatieve vakken, mu ziek, dans en spel. Rond centrale the ma's wordt door verschillende vakdocenten in korte blokjes van 3 of 4 lessen gewerkt vanuit de discipli nes muziek, dans of toneel. Opgave is mogelijk voor drie of zes kleuter- blokken (15 of 30 lessen). Cursusduur 15 of 30 lessen van 45 minuten, lesdag en tijd donderdag van 16.00-16.45, start donderdag 6 september, kosten €16 35,26 per maand (4 of 8 maanden). Intro, voor groep 3 en 4: Zingen, spelen op Orff-instrumenten, bewegen op muziek, luisteren naar muziek, kennismaken met instrumen ten en hun spelers, zelf muziek be denken, muziek 'tekenen' en op schrijven. Een gevarieerde en degelijke basis voor alle kinderen vanaf zes jaar. Leerlingen kunnen hieraan, naar keuze, één of twee jaar deelnemen. Cursusduur 25 lessen van 45 minu ten, lesdag en tijd woensdag groep 1:15.00-15.45; groep 2:15.45 -16.30, start woensdag 5 september, kosten €13/28,65 per maand (4 of 8 maan den) Algemene Instrumentale Oriënta tie voor groep 5 en 6: Bedoeld voor kinderen die op de ba sisschool met het IMV-project mee doen of dat al afgesloten hebben. Het kan zijn dat deze kinderen wel op muziekles willen maar nog met weten welk instrument ze willen leren spe len. De kinderen kunnen zelf diverse instrumenten uitproberen. Cursusduur 10 lessen van 1 uur, start na de kerstvakantie, kosten €55 ƒ121,20 eenmalig. Speelklas voor groep 5 en 6: De mogelijkheid om speelklasles (Al gemene Muzikale Vorming) te volgen blijft voorlopig bestaan naast het IMV en de Algemene Instrumentale OriÜntatie, mits er voldoende aan meldingen zijn om een groep te star ten. Cursusduur 1 jaar wekelijks les, 40 a 50 min., start woensdag 29 augustus, lestijd 13.10-14.00 of 14.00-14.50, kosten €15 ƒ33,06 per maand (10 maanden). Opstapcursus viool/ cello/ piano, groep 3 en 4: In deze lessen leren de leerlingen de grondbeginselen van het spelen op viool, cello of piano. De aandacht in de cursus is o.a. gericht op de ont wikkeling van de fijne motoriek, de ritmische vaardigheid, de ontwikke ling van het gehoor en het vertrouwd raken met het instrument. Na deze cursus kan worden overgestapt naar de instrumentale basisopleiding. Lesvorm wekelijks les in kleine groep jes of privé, kosten €25 ƒ55,09 per maand (10 maanden). Instrumentale en vocale basisop leidingen in de vakken: blokfluit, dwarsfluit, klarinet en saxo foon, trompet, bugel, cornet en trombone, accordeon, piano, keyboard, elektronisch orgel en kerk orgel, gitaar, electrische gitaar, bas gitaar, viool, cello, harp, slagwerk, zang, licht en klassiek. Om tot de basisopleiding te worden toegelaten geldt de regel dat speel klas of IMV moet zijn gevolgd. IMV-leerlingen kunnen in principe elk instrument kiezen, ook al is dat een ander instrument dan dat waarop ze in de IMV-les hebben gespeeld. Leer lingen die vanuit speelklas of IMV-project instromen, komen in de basisopleiding terecht. Ook voor leer lingen die niet aan het IMV-project hebt meegedaan en geen speelklas hebben gevolgd, is het in overleg met docent en ouders mogelijk aan deze opleiding te beginnen. Daarnaast is het de bedoeling dat alle leerlingen wekelijks in een orkest meespelen. Na de driejarige basisopleiding kun nen leerlingen kiezen voor de ver schillende vervolgopleidingen: pop- school, instrumentale leerrichting, en samenspelrichting. Omdat de basis opleiding pas komend jaar van start gaat, kunnen alle leerlingen die drie jaar of langer les hebben (of het ge wenste niveau hebben bereikt) instromen in de geschikte vervolg opleiding. Lesvorm 25 min privéles of 40-50 min. in kleine groepjes, kosten €25 ƒ55,09 per maand (10 maanden). Popschool: Leerlingen die drie jaar les hebben en die drums, elektrische gitaar, bas gitaar of een toetsinstrument (piano, keyboard) spelen, kunnen meedoen met de Popschool. Het cursusjaar van de Popschool wordt opgedeeld in blokken van ongeveer acht weken, waarvan vier weken 'normaa' les, gevolgd door vier weken groepsles in de popkelder. De popschool duurt maximaal zes jaar. leder cursusjaar wordt afgesloten met een optreden van alle bands in Time Out. Lesopzet wekelijks les, afwisselend in blokken instrumentale les en pop- bandles, Iesduur25 mm individueel of 40-60 min in kleine groepjes instrumentale les; 60 min popband- les, kosten €23 ƒ50,69 per maand (10 maanden). Instrumentale leerrichting: De instrumentale leerrichting is een voortzetting van de gevolgde basis opleiding. Deze richting is bedoeld voor leerlingen die duidelijk veel aan leg en inzet tonen bij het spelen op hun instrument, maar daarnaast ook bedoeld voor leerlingen die veel indi viduele aandacht nodig hebben. De leerling krijgt wekelijks instrumentale les, alleen of In kleine groepjes, en daarnaast is het de bedoeling dat er wekelijks in een ensemble voor gevorderden wordt gespeeld. Deze opleiding duurt vier jaar. Lesopzet wekelijks instrumentale les 25 min individueel of 40-60 min. in kleine groepjes wekeli|ks spelen in een ensemble voor gevorderden, kosten _27 ƒ59,50 per maand (10 maanden). Samenspelrichting: Met ingang van schooljaar 2001/ 2002 gaat de nieuwe instrumentale speelrichting van start. Deze richting is bedoeld voor leerlingen die na drie jaar een redelijk niveau hebben op hun instrument en vooral veel plezier beleven aan samenspelen. In deze richting wordt gewerkt in blokken van vier weken, dus vier weken instrumentale les, afgewisseld met vier weken les in ensemble-verband. Dit ensembleblok vindt plaats op dinsdag van 16.30-17.30. Lesopzet wekelijks les, afwisselend in blokken instrumentale les en samenspelles, Iesduur25 min indivi dueel of 40-60 min in kleine groepjes instrumentale les; 60 min samenspel- les kosten €23 50,69 per maand (10 maanden). HaFaBra-opleiding: Speciaal voor aspirantleden van de fanfareverenigingen KTF en Excelsior geeft de muziekschool een opleiding HaFaBra (Harmonie, Fanfare, Brassband) Het gaat om instrumen ten als: bugel, cornet, trompet, trombone, bariton, bas, hoorn, saxo foon en slagwerk. De opleiding be staat uit instrumentale les, samenspelles. en studiebegeleiding door contactleden uit de fanfares. Voor deze opleiding geldt een gere duceerd tarief. Lesvorm wekelijks 25 min les indivi dueel, of 40-60 mm in kleine groep jes, kosten €17 ƒ37,46 per maand (10 maanden). Voorbereiding vakopleiding: Leerlingen die van muziek hun be roep willen maken, kunnen zich in schrijven voor de cursus 'voorberei ding vakopleiding' waar ze worden voorbereid op het toelatingsexamen voor het conservatorium. De oplei ding duurt in principe twee jaar, als iemand zich daarna nog verder hierin wil bekwamen is dat in overleg mo gelijk, het tarief wordt dan berekend als voor instrumentale les. Lesvorm tweewekelijks 30-50 min les privé of in kleine groepjes, kosten €125 ƒ275,46 per jaar. Knipkaart: Het is ook mogelijk een knipkaart voor tien lessen van dertig minuten te kopen. De lestijd wordt dan in over leg met de betreffende docent afge sproken. De knipkaart moet binnen een cursusjaar worden gebruikt wor den. Kosten knipkaart _205 ƒ451,76 Orkesten en ensembles: Vanaf het eerste jaar muziekles is meespelen in een van de orkesten van de muziekschool mogelijk. Hoe wel niet verplicht, wordt het sterk aangeraden. Bovendien is het bij het lesgeld inbegrepen. Er worden be werkingen gespeeld van allerlei volksliedjes en popsongs. Deze or kesten beginnen na de kerstvakantie en duren tot het eind van het cursus jaar. De orkesten voor de eerstejaars leer lingen zijn het Pianissimo Orkest voor de instrumenten: gitaar, harp, viool, cello, dwarsfluit, blokfluit, keyboard, accordeon, piano, drumstel en pau ken en het Fortissimo Orkest voor de koperen blaasinstrumenten, saxo foon, keyboard, piano, fluit, klarinet, drumstel en pauken. In het tweede en derde jaar blijft het onderscheid tussen de harde en de zachte instrumenten in het Leer- orkest 1 voor: klarinet, saxofoon, ko peren blaasinstrumenten, piano en slagwerk, en het Leerorkest 2 voor: viool, cello, harp, gitaar, blokfluit, dwarsfluit, piano, keyboard en accor deon. Overige ensembles: Slagwerkensemble Gedurende de eerste drie jaar zijn er verschillende slagwerkensembles actief. Leerlingen kunnen hier op projectbasis aan meedoen. Zo is er b.v. een slagwerkensemble voor beginners en gevorderden en sinds kort is er een djembégroep. Fluitensensemble Voor enigszins gevorderde fluitisten (vanaf het derde jaar) die met in een ander ensemble terecht kunnen. Kinderkoor Voor kinderen vanaf de speelklas of het IMV-project. Er worden leuke pro jecten gedaan zoals bijvoorbeeld met liedjes van A.M.G Schmidt. Accordeonensemble Voor gevorderde accordeonisten. Ensemble verstandelijk gehandi capten Gezellig samen muziek maken! Kosten voor leerlingen van de mu ziekschool bij de prijs van de les in begrepen, voor anderen: tot 21 jaar €7 ƒ15,43 per maand (8 maanden), vanaf 21 jaar €8 ƒ17,63 per maand (8 maanden). Muziektheater voor jongeren vanaf 14 jaar: In schooljaar 2001/2002 start de Muziek- en Dansschool met een korte cursus Muziektheater. Deze cursus bestaat uit twee fases: Fase 1de basiscursussen (niet ver plicht) Om mee te kunnen doen met de ei genlijke muziektheateropleiding (fase 2) moet auditie worden gedaan. Leer lingen die zich nog met zeker voelen in een van de disciplines kunnen met de basiscursus(sen) beginnen Wie in de eerste fase blijk geeft van vol doende aanleg kan met de tweede fase meedoen en dan werken aan een theateruitvoering. Basiscursus zang: Er wordt 10 weken gewerkt aan musicalachtige stukken en aan de vorming van de stem. Cursusduur 10 lessen van 1 uur, les- dag/tijd woensdag van 19.30-20.30, start woensdag 12 september Basiscursus dans: In deze lessen wordt geleerd te luisteren naar en te bewegen op muziek. Gedurende de cursus worden diverse dans- technieken geoefend. Cursusduur 10 lessen van 1 uur, les- dag/tijd woensdag van 20.30-21.30, start woensdag 12 september. Basiscursus toneel: Acteerklas voor jongeren: Acteren vanuit improvisa tie en vanuit vaste tekst Na de acteerklas voor jongeren is het mo gelijk om door te stromen naar Jongerentoneel of naar de Muziek theateropleiding. Cursusduur 10 lessen van 1 uur, les- dag/tijd dinsdag van 18.30-19.30, start dinsdag 11 september. Kosten basiscursussen: 1 cursus €67,50 ƒ148,75 eenmalig, 2 cursus sen €90 ƒ198,33 eenmalig, 3 cursus sen €115 ƒ253,43 eenmalig. Fase 2: Acteren, muziek maken, zin gen en dansen; dat is muziektheater. De lessen worden door verschillende docenten met elk een eigen specia lisme gegeven De leerlingen gaan creatief met de vakken om en verzin nen zelf ook het nodige. Presentatie, lef en samenwerking zijn natuurlijk erg belangrijk. De cursus wordt afge sloten met een voorstelling. Aan deel name aan het Jongerenmuziek- theater gaat een selectie vooraf Cursusduur 15 lessen van 2 uur, les- dag/tijd woensdag van 19.30-21.30, start januari 2002. kosten €170 ƒ374,63 eenmalig. Muziekonderwijs voor volwassenen AMV voor volwassenen: Bedoeld voor cursisten die voeger geen gelegenheid hebben gehad muziekles te nemen, maar wel graag alsnog een instrument zou willen be spelen, zelf aan muziek willen gaan doen, omdat bijvoorbeeld een kind naar de muziekschool gaat, al muziek maken (b.v. in een koor) of veel naar muziek luisterne en er meer van af willen weten. Bij voldoende belangstelling is er een vervolgcursus mogelijk. Deze start in het voorjaar van 2002 Start beginnerscursus woensdag 7 november van 20.45-21.45, duur 10 lessen van 60 minuten, kosten €80 ƒ176,30. Start vervolgcursus voorjaar 2002, duur 10 lessen van 60 minuten Workshop stemvorming: Speciaal voor mensen die graag in een koor zingen of op een ontspan nen manier wat meer over de zang stem willen weten. Er wordt gewerkt aan stemvorming (techniek om beter te leren zingen) en aan koorvorming (het samen zingen). Er worden work shops licht en klassiek aangeboden, gegeven door twee verschillende docenten. Cursusduur 10 lessen van 60 minu ten, lesvorm tot 15 cursisten, start Workshop klassiek (Mariken Stoverinck) 29 augustus, workshop licht (Claudia Rey) september, les- dag/tijd Licht dinsdag, klassiek woensdag, kosten €88,50 ƒ195,03. Cursus koorscholing: Deze cursus is bedoeld voor een heel koor. De cursus koorscholing bestaat uit de onderdelen 'stemvorming' en 'koorvorming'. Cursusduur 10 lessen van 60 minu ten, lesvorm koor of grote groep, start (Foto Michlol Dokhor) Jonge popmuzikanten van de popschool repeteren in de muziekkelder bij Time Out. Als beginnende popmuzikanten maakten we fout na fout, zonder het zelf in de gaten te hebben. Je wordt er wel groot en volwassen van, maar het is toch handig als er iemand over je schouders meekijkt die je op je fouten wijst en vertelt hoe het beter zou kunnen. Zonder je daarbij in een keurslijf te persen.' Aan het woord is Pinie, docent van de drie jaar geleden door de Mu ziek en Dansschool gestarte pop school. De vijf bands die ex- Nilsson gitarist begeleidt presenteren zich woensdag vanaf 20.00 uur in Time Out. Volgend sei zoen start de popschool ook een opleiding voor volwassenen. Twintig jaar zit Pinie inmiddels in de popmuziek, genoeg om te weten dat het leven van een popmuzikant vol valkuilen zit. 'Ik had een gitaar en een vriendje leerde me wat akkoorden,en zo begon ik wat te pielen. Maar na verloop van tijd was ik daarmee klaar en heb een songboek gekocht. Daar zat ik de hele dag uit te spelen. Later kwam ik jongens tegen en die zeiden: "Hé, speel jij gitaar, dan kun je wel bij ons in de band." Nou, met vijfeneen- half akkoord was de term spelen wat overdreven, maar we gingen van start. Toen ik wat meer akkoorden kende, ben ik naar de muziekschool gegaan. Een popschool was er toen nog niet, maar van Jan Kühne heb ik héél wat opgestoken.' Inmiddels is Pinie zelf docent aan de muziekschool, waar hij onder andere les geeft in bespelen van een elektri sche gitaar. En sinds drie jaar bege leidt hij de leerlingen van de pop school. gemiddeld genomen jongens en meisjes die een jaar of drie muziekonderwijs hebben gehad. 'Uit de aanmeldingen stel ik een band samen, waarbij ik rekening houdt met de leeftijd. Het eerste jaar behande len we de verschillende muziekstijlen, zoals ska, reggae, rock'n'roll, blues en noem maar op, zodat de kinderen wat historisch besef krijgen en de verschillende trucjes en techniekjes leren. In het tweede jaar bepalen ze een beetje hun richting. Zij kiezen één nummer, ik een ander en daar oefe nen we dan op. Ze leren zelf op hun instrument hiaten in bepaalde num mers in te vullen Een beetje impro viseren.' Bands die in het derde jaar zitten helpt Pinie bij het zelf schrijven van nummers 'Hobgloblin is zo'n band die voor het derde jaar mee draait. Dat gaat hartstikke goed. Die jongens beginnen een beetje een ei gen stijl te krijgen. Een beetje punky. De jongens gaan wat sneller door de stof, zoeken zelf nummers uit, schrij ven zelf nummers, bedenken speel- partijtjes en arrangementjes. Het vol gende, vierde, vierde jaar zullen we dat nog verder uitbouwen.' 'Als door de wol geverfde pop musicus is het natuurlijk oppassen om beginnende muzikanten niet in de richting te duwen die ik zelf graag wil. Ik probeer ze aan te geven in welke, door hen zelf gekozen, richting ze kunnen groeien. Als een soort coach. Ik heb wat dat betreft veel geleerd van onze eigen producer bij Nilsson, die ons hielp de muziek op de plaat te zetten. Werken met een open vizier, daar komen altijd leuke dingen uit.' in overleg, kosten €88,50 ƒ195, aparte prijs voor een heel kooi Het Muziekschool Kamerkoor Een gemengd koor dat zowel ki lijke als wereldlijke muziek zal zjd De eerste periode zal er aan eenD koningen-project worden ge« met als afsluiting een concert tj januari 2002 De tweede periods het thema 'liefde' zijn, met een tend concert op 14 april 2002. Cursusduur 25 wekelijkse repé van 2 uur, met een kwartier pa. lesdag/tijd donderdag 20.00-221 start donderdag 27 september, ten €20,50 ƒ45,18 (p mnd 8 its den). Liedbegeleiding op de gitaar: Deze cursus is bedoeld voorrad senen die graag in een korte tijc len leren om met de gitaar lieds begeleiden. Centraal in deze Is staat het spelen van akkoorden het uiteindelijk zelfstandig begeé van liedjes en songs. Cursusduur 10 lessen van 60 ten, lesvorm groep, start na delei vakantie, kosten €88,50 ƒ195,li ij Eenvoudige liedbegeleidingtj piano: Een cursus voor volwassene moeite hebben met het notensa maar toch graag piano willen sp Aan de hand van akkoordsch: wordt geleerdleuke ritmische! leidingen te spelen die gebruikl den bij liedjes. Er komen vet lende stijlen aan bod (pop, a blues). Cursusduur 10 lessen van 60 rrr ten, lesvorm kleine groepjes, «i leerlingen, lesdag/tijd matrt 20.00-21.00, start maandag!' vember, kosten €117,50 ƒ258,)! Kinderliedjes begeleiden op piano: Een cursus voor ouders die 1 met hun jonge kinderen samen i gen en deze zang op de piano «I begeleiden, maar natuurlijk is a cursus ook geschikt voor groot ders en kleuterleidsters. Het isni bedoeling de cursus samen mei kind te volgen. Cursusduur 10 lessen van 60 m ten, lesvorm kleine groepjes, 6 leerlingen, lesdag/tijd maandag 20.00-21.00, start februan 20024 ten €117,50 ƒ258,94 Popschool voor volwassenen Deze cursus is bedoeld voor li gen die al geruime tijd muziek en nu wel eens willen ervaren hooi is om in een band te spelen, rt een band spelen maar een beet/ een dood spoor zijn geraakt bands die zich willen verbeteren Cursusduur 8 lessen van 1 uur, vorm groep/bandje, start na dek! tu vakantie, kosten €115 ƒ253,43 Cursus liedjes schrijven: Deze cursus is bedoeld voor vot» senen die graag willen leren zelf' teksten te schrijven, of die zelf d! liedjes hebben geschreven. Cursusduur 10 lessen van 60 m ten, lesvorm groep, start na delf vakantie, kosten €117,50 ƒ258.! Instrumentale en vocale lessc Voor volwassenen zijn verscl# lesvormen mogelijk n.l mdivii' wissellessen, koppellessen en kaarten. Informatie hierover is krijgbaar bij de administratie Er wordt les gegeven in de volgf vakken: blokfluit, dwarsfluit, en saxofoon, trompet, bugel, cc* en trombone, accordeon, P® keyboard, elektronisch orgel en,; orgel, gitaar, electrische gi®' basgitaar, viool, cello, harp, slag* zang, licht en klassiek. Knipkaart: Het is ook mogelijk om een knip« voor tien lessen van dertig min/' kopen. De lestijd wordt dan in* bis leg met de betreffende docenlf ton sproken. De knipkaart moet gd* worden binnen een cursusjaar ten knipkaart €245 ƒ539,91 Rl kW Wa; de bru lijk erk Jol" Sirr Oej nen lam sch mar

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 6