Spoor vermiste oorlogsvlieger leidt naar Texel Halfbroer werkt aan boek over rampvlucht PC voor het dorpshuis AV Texel leden breken records Toptijden in wielertijdrit Toerclub maakt jubileumtocht Alan Rijksbeker voor Jan van Wijk Wandelen langs oude winkeltjes Raad vóór fietsparkeerplan .TEXELSE COURANT Inschrijven voor Bedrijfsbokaal Selectie surfers Texel Race Snelle zwemster Voetbalclubs in zevende klasse Rob Schraag doet van zich spreken in motorcross <fc Kc/fr In Alkmaar hebben de jeugdleden van atletiekvereniging Texel di verse records gebroken tijdens de tweede pupillencompetitie. Deze competitie bestaat altijd uit een driekamp en een 1000 meter. De wedstrijden werden onder on weersbuien, hagel en regen afge werkt. Toch bleek uit de resultaten dat de pupillen progressie boeken. De jongens eerstejaars A-pupillen, Klaas Uitgeest en Bas Vos, moesten balwerpen, hoogspringen en 60 me ter sprinten. Uitgeest behaalde twee persoonlijke records: met balwerpen scoorde hij 17.32 meter en op de 60 meter sprintte hij naar een tijd van 10.6 seconden. Het hoogspringen verliep voor hem met zoals hij ver wachtte. Oorzaak was dat daar de laatste tijd niet veel op getraind was Uitgeest kwam uiteindelijk over 0.90 meter. Vos daarentegen was zeer verbaasd toen de lat op 1.00 meter bleef liggen. Verder haalde hij per soonlijke records bij het balwerpen (17.71 meter), en wist hij de sprint in 11 seconden af te leggen. Johanna Wouda was het enige Texelse meisje tussen de eerstejaars A-pupillen. Ook zij presteerde uitste kend. Bij het hoogspringen werd ze gedeeltelijk tweede door een knappe sprong over 1.05 meter Wouda zou misschien over 1.10 meter zijn ge gaan als een regenbui haar sprong met onderbrak. De 60 meter sprint werd afgelegd in 10,4 seconden, het geen een persoonlijk record bete kende. Bij het balwerpen kwam ze tot 15.94 meter. Bij de jongens tweedejaars A-pupil len gingen zowel Joren Zwaan als Onder gunstige weersomstandighe den werd vrijdag de zesde door Wielervereniging Texel georgani seerde tijdrit van dit seizoen gehou den. Het mooie weer had een goede invloed op de tijden. Vooral bij de jeugd werden de persoonlijke records flink aangescherpt. Marcus Bakker was de snelste over 8,6 kilometer. Hij realiseerde een tijd van 14.24 minu ten. Ruben van Vliet (15.07) en Pim Lexmond (15.50) eindigden respec tievelijk als tweede en derde. De jongste jeugd reed een rit van 4,3 ki lometer. Hier zegevierde Ferry van der Vis in een tijd van 8.38 minuten. Mike Brouwer (9.16) finishte als tweede. Bij de vrouwen, die zich waagden aan een afstand van 24 ki lometer, was Natascha van der Vis in 39.27 minuten veruit de snelste. Gastrijdster Helga Kriecher deed er in 48.49 een kleine tien minuten langer over. Robbert Boersen en Jan Zijm maakten er zoals gebruikelijk weer een spannende strijd van bij de man nen. Boersen was uiteindelijk de snel ste. Hij kwam na 24 kilometer in 36.09 minuten over de streep. Zijm (36.20) legde beslag op de tweede plaats, Otto Goënga (36.59) werd derde. Robert Witte van start. Zij moesten kogelstoten, 60 meter sprinten en verspringen. Ook hier waren per soonlijke records te noteren. Zwaan stootte de kogel maar liefst een halve meter boven zijn persoonlijke record' 6.84 meter. Na de 60 meter deed hij de Texelse fans juichen, want zij klok ten een tijd onder de 10 seconden. De officiële tijd was echter 10.2 se conden, wat overigens wel een zeer snelle tijd is en wederom een verbe tering van de eigen prestatie. Bij het verspringen kwam Zwaan tot 3.43 meter. Witte haalde ook twee per soonlijke records. Hij stootte de ko gel 5.47 meter ver, een verbetering van 1.00 centimeter. Daarnaast liep hij een halve seconde sneller op de sprint: 10.5 seconden. Witte be haalde vervolgens 3.31 meter bij het verspringen. De uitslagen van de duizend meter waren als volgt. Klaas Uitgeest: 3.56.5: Bas Vos: 4.27.2; Johanna Wouda; 4.16.7; Joren Zwaan: 4.17.3; Robert Witte: 4.10.3. AV Texel spreekt van 'een zeer geslaagde dag'. Toerclub Taxi 312000 bestaat twin tig jaar en maakt om dat te vieren een driedaagse tocht van in totaal circa 450 kilometer, die de wielren ners door de noordelijke helft van Nederland voert. Eigenlijk was het de bedoeling om alle provincies aan te doen, maar om zo veel mogelijk leden bij het jubileumuitje te betrekken, werd als nog voor een kleiner aantal kilome ters gekozen. Die opzet is geslaagd, want van de 22 leden hebben zich er 19 voor deelname ingeschreven. De groep vertrekt vrijdag met de boot van 8.05 uur, waarna koers wordt ge zet richting de provincie Utrecht. De eerste nacht wordt doorgebracht in Eist, waarna het stuur rchting Dren the wordt gewend. De tweede nacht rust wordt genoten in Meppel. Op zondag vindt de thuisreis plaats. In tegenstelling tot bij andere tochten is er bij de finish geen gezamenlijke hul diging door familie en vrienden en gaat iedereen na aankomst op Texel zijns weegs. Flink wat kilometers maken is niet ongewoon voor de wielrenners van de toerclub. Jaarlijks wordt de 350 kilometer lange tocht Vaals-Texel ge reden, terwijl eens in de vijf jaar een nóg verder vertrekpunt wordt aange daan. Zo werd tweemaal van Parijs naar Texel gereden en werd ook eens vertrokken uit Bastogne in de Ardennen. 'Maar gezelligheid staat voorop', vindt Jan Zijm, eén van de deelnemers. 'Overdag lekker fietsen, met een gemiddelde van zo'n 25 ki lometer per uur, en 's avonds met z'n allen uit eten. En als het mooi weer is, kunnen we best ergens een uurtje in het gras gaan zitten.' Een busje brengt de slaap- en toiletspullen van de renners naar de jeugdherberg, maar fungeert met als een soort materiaalwagen. Zijm: 'Vroeger was het veel rustiger op de weg, toen kon dat nog. Maar het heeft ook wel wat, zelf je spullen meenemen en dan de Op de golfbaan speelde de Texelse jeugd zondag om de Alan Ri|ksbeker, beschikbaar gesteld door de golf baanarchitect. Met name Jan van Wijk en Jaap Duin voerden een spannende strijd over achttien holes. Er werd strokeplay gespeeld, dus alle slagen telden mee en er vond geen berekening van handicap plaats Jan van wijk bleek met 73 slagen de beste te zijn. Jaap Duin had twee slagen meer nodig en ein digde met 75 op een goede tweede plaats. Derde werd Remon Koster met 98 slagen. Piet Keijzer, onder meer bekend van de Wampex, heeft voor de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) een zogenoemde 'oudewinkeltjes- wandeltocht' uitgezet. Deelnemers kunnen woensdag (morgen) aan de hand van een routebeschrijving een tocht maken langs panden in Den Burg waar vroeger een winkeltje was gevestigd. Ze kunnen deze vanaf 14.00 uur ophalen bij het kantoor van de SWOT (Molenstraat 2). Deelname kost 6,- De wandelaars knjgen voor dat bedrag tevens een kopje koffie. De gemeenteraad heeft unaniem voor het fietsparkeerplan gestemd, waar een prijskaartje van 20.000,- aanhangt. Toch hadden enkele le den een aantal punten waar op korte termijn iets aan gedaan moest worden. Maria van der Spek (WD) zou graag verwijzingsborden naar de fietsen stallingen zien en drong erop aan dat de hekken worden rechtgezet, 'want zo ziet het er niet uit'. Wethouder Peter Bakker benadrukte dat het een proef was en dat enkele palen met wat planken ervoor getimmerd niet de uiteindelijke doelstelling is. 'We kijken eerst of mensen de weg weten te vinden.' Over de borden zei Bak ker: 'Het centrum moet wandel gebied worden. Dat betekent dat we duidelijke borden moeten hebben. We moeten een lokale variant op de "P" met een fietsje eronder beden ken.' Corne Heijne wilde graag een kaartje bij de fietsenverhuurders en WV. 'Op een half A4-tje kun je aan geven waar de fietsparkeerplaatsen zijn, dan ben je overal vanaf', kreeg zij bijval van Maria van der Spek. bus uit zicht zien verdwijnen. Dan ben je toch meer op jezelf aangewezen.' De zelfredzaamheid blijkt ook uit de financiering van de tocht. Bart de Vries en Johan Wiersma van Taxi 312000 en fietsenmaker Cees Ran sponsoren met geld, diensten en een eigen clublokaal boven de taxigarage aan de Spinbaan, maar veel geld wordt ook verdiend met de organisa tie van de winterse veldtoertochten. 'Die vragen veel vrijwilligerswerk en dat wordt gedaan door onze leden, ledereen weet waar hij het voor doet. Dat is de sterke kant van de club DINSDAG 19 JUNI 2001 Het bestuur van het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp mocht vrij dag een leuk cadeautje in ont vangst nemen: een computer met internetaansluiting en geregis treerde domeinnaam, bestemd voor het internetcafé dat in het dorpshuis zal worden ingericht. Het geschenk was afkomstig van de Nederlandse vestiging van het Deense softwarebedrijf Navision. Negentien medewerkers van Navision Nederland verbleven voor een trainingssessie in Vakantie centrum De Knm en hadden als eind opdracht: binnen vier uur een posi tieve maatschappelijke daad stellen met blijvend effect. Verder mocht dit gebaar met in stilte worden gedaan maar moesten de 'regionale dan wel de nationale media' erbij worden ge haald zodat het ook de naams bekendheid van het bedrijf ten goede kwam. Met een computer voor het dorpshuis kon aan deze criteria wor den voldaan en het lukte ook nog de pers erbij te krijgen zij het slechts de lokale. De PC met toebehoren, gele verd door Match Computer Plaza uit Den Helder, werd vrijdag op de stoep van het Eierlandsche Huis officieel overhandigd aan de beheerder en de interim-voorzitter van het dorpshuis. Binnenshuis ging minder goed omdat het Eierlandsche Huis momenteel een ingrijpende verbouwing en uit breiding ondergaat. De voormalige zwembadruimte en schoollokalen worden erbij getrokken, met uitzon dering van één lokaal dat tot peuter speelzaal wordt gemaakt. In verband daarmee is Het Eierlandsche huis twee weken gesloten geweest. Sinds gisteren is het weer gedeeltelijk in gebruik. Voor de verbouwing is rond één miljoen gulden beschikbaar. Om binnen dat budget te blijven hebben veel vrijwilligers zich bij de werk zaamheden laten inschakelen. Beheerder Nico Ooievaar en tijdelijk voorzitter Sikke ten Brug van Het Eierlandsche Huis ontvangen de computer met toebehoren uit handen van Navision-medewerkers Luc van Vugt en Willem van den Heuvel. De geregistreerde domeinnaam van het dorpshuis is http://www.eier1andschehuis.org en het e-mail adres: info@eierlandschehuis.org. Op de terugweg naar Engeland erongelukte op 16 december 1943 en Amerikaanse bommenwerper, cht bemanningsleden verlieten liet toestel per parachute. Vier van hen landden in de duinen van de Nederlanden, één vliegenier, Eugene F. Darter, kwam in de Wad denzee terecht en overleefde het niet. Ter nagedachtenis en om dui- elijkheid te verschaffen kwam roer Michael deze week naar exel en praatte onder andere met oggetuige Phlip Stark. Een man met een alpinopet op en klompen aan. Dat is wat Amerikaanse vliegeniers zich herinneren van Stark (inmiddels bijna tachtig), de Texelaar die hen op 16 december 1943 hielp nadat hun B-17F bommenwerper (Vliegend Fort) The Lonesome polecat II tijdens hun eerste vlucht v;as neergestort inde Noordzee, zo'n 250 meter ten westen van paal 19. Het toestel keerde terug van een mis sie naar Bremen met 631 toestellen. Ïl op de heenreis werd het vliegtuig eraakt door afweergeschut en raakte uit formatie. Nadat de bom- jnen waren afgeworpen, keerde de bommenwerper terug, maar werd op de terugweg aangevallen door Duitse jagers Drie bemanningsleden verlie ten ter hoogte van Leer, bij de grens Jnet Duitsland per parachute het Zïl»liegtuig, een gewond bemannings- !n"pdwerd door zijn maten in zijn para- Ïite geholpen en korte tijd later Jropt, vier anderen kwamen in uurgebied De Nederlanden te- ht, het gebied waar Stark aan het Phlip Stark toont de Amerikaan Michael I. Darter de plaats waar de parachutisten in het duingebied De Nederlanden zijn geland. (Foto Gemrd Timmerman) treft Eugene F. Darter, een dertigjarige Amerikaan. Van hem moet worden aangenomen dat hij in de Wadden zee, zo'n twee tot zeven mijl uit de Texelse kust, is verdronken. De onze kerheid omtrent deze gebeurtenis bleef al die jaren knagen aan de ge voelens van zijn halfbroer, Michael I. Darter, die jarenlang onderzoek heeft verricht naar de fatale vlucht. Bij zijn onderzoek kreeg hij hulp van Johan Bode rovr. torol L Jodoor, Dor P. Fradridi A. DeJbem, Junius E. (Ed) WooJJan Frofrt row; Lorwi E. Dodwn, fror4c V L*e. Eugene F Dorter, Robert T MdCeegan, Charie* J. Sdvwrw, Dorai A. Hupp CREW OF THE LONESOME POLECAT II, B-l 7F, #230255 95th Bombardment Group, 412th Squadron, Horham, England The lor.Moa* Polcai II dcpirrcd December 16, 1943. on monon wrtfi 631 aircraft to Bremen, Gcrmjny. Hit by »ntl-»»f- craft fire just before reaching target Lou »3 engine and suffered a large hole in wing, causing aircraft to drop back out of formation. Continued over the target, dropped bombs, loting aldcude and dropping further behind formation with bomb bay doort stuck open. Attacked very hard by enemy aircraft and moit crewmembon injured. t*l engine hit and on lire Crew fought back and diim five enemy aircraft shot down. Pilot Delbcm ordered Jackson. V*oo*en, and Oodion to bad near Oldenburg, Germany, and all became POW Lives were barely saved when U.S. fighter escort finally "located the bomberi" and drove off the enemy aircraft. Pilots regained control and cononued on the flight path to Texel Island. Netherlands, well behind the 9Sth formation but con tinued losing altitude until about 3,000 ft over Texel Ground completely covered with douds and fog, and crew could not determine If they were over water or land. Hupp gave aid to Darter (arm and leg hit by 20-mm 6re) as aircraft approached coast of Hofland Darter bailed unknowingly 3 to 7 miles from shore ofTcxeJ Island, landing and drowning in the Waddeoiee (KIA). McKeegan. Hupp. Lee. and Schreiner bailed moments later and all miraculously landed on Texel Island and survived. Last crewmember to bad saw the Lonesome Polecat II mushing" down toward the sea witfi HI engine smoking badly and »3 feathered Injured pdoa (Oetbem and NcfT, both KIA) tried valiantly to maintain altitude, but aircraft was heard to crash into North Sea by observer on Texd. Alrcnft possibly located in 1981 by fisherman ofl west coast of Te*cJ Survlwig seven crewmembers all csptured and transferred to POW camps; liberated in May 1945 and returned home to 1/ve distinguished lives. Dclbem and Darter honored on Tablets of Missing at Cambridge American Military Cemetery and Neff at Netherlands American Mihury Cemetery. MORE INFORMATION Mi ice Darter 505 West Unrwirty Avenue Champaign IL 61820 USA Phone 217 356-4500 Fax 217 356-3088 E-mail mdartor@irs.com De bemanning van The Lonesome Polecat II, de bommenwerper die op 13 december 1943 neerstortte bij paal 19. Op de voorste rij derde van links de gesneuvelde Eugene F. Darter. Wielrenners strijden zaterdag 1 september om de bedrijfsbokaal tijdrijden 2001Daarnaast vindt die dag ook een gevecht plaats om de titel Nederlands kampioen tijd rijden vrije renners over veertig ki lometer. 25 Ligfietsers houden een eigen tijdrit over 40 kilometer. Naast de sterkste vrije renners ver schijnen aan de start van dit evene ment ook acht tandems met daarop als bijrijder (stoker) een visueel ge handicapte wielrenner. Nieuw dit jaar Als gevolg van het met doorgaan van de surfmarathon Den Helder-Texel vice versa door windgebrek is de selectie voor deelname aan de Texel Race die op 22 september wordt gehouden aangepast. De 20 gereser veerde plaetsen worden nu verdeeld over diverse andere surfwedstrijden. De voorbereiding voor de surfronde om Texel zijn alweer in volle gang en vergaderingen volgen elkaar in steeds hoger tempo op. Om uit de kosten te komen is de organisatie een sponsoractie gestart, waarbij ge dacht wordt aan een aantal kleine sponsors die het 'gat' willen dichten. Gegadigden of iemand die een po tentiële sponsors menen te weten, kunnen contact op nemen met Wieb, Hans of André van den Berg, tel. resp. 318243, 06-23840378 en 310399. De mogelijkheid bestaat om het uit 1995 daterende snelheids record (Ron Ruiter in 1.53.11 uur) te verbreken. Meer informatie is te vin den op de website www.texelrace.nl. slagen, de agenda, foto's en andere bijzonderheden over de MAB-club zijn terug te vinden op de website van de vereniging: www.mabclub- texel.nl. Uitslagen Junioren: I.Rick Westerlaken, 2.Virginia Witte; 3.Michel Hoenson, 4.Giel Otten; S.Brian Witte; 6.Hessel Moerbeek; 7 Jesse Rutten; 8 Jefrey Praamstra; 9 Corné Bakker 60cc 80cc L: 1 Jose Duin, 2.Charlie van Beur den; 3 Maxime Bakker 80cc H 125cc junioren. I .Dees de Smet, 2.Maarten Broekman; 3,Niels Kistemaker Super A: 1.Johan Kistemaker, 2.Martin Hink, 3.Simon Hoenson Liefhebbers 1 Henri van Maldegem; 2.Dick Pool. 3. Hans Adams. is de deelname van 25 ligfietsen. Deze strijden in een aparte categorie om de nationale titel snelste ligfietser over 40 kilomter. De bedrijvenbokaal Is een Texelse aangelegenheid. Per bedrijf komen drie medewerkers aan de start, waar- bi| de individuele prestaties bij elkaar worden opgeteld. Het organiserende Wielercomité Texel roept bedrijven en/of medewerkers op zich in te schrijven voor de Bedrijfsbokaal. Dit kan via Dirk Vinke. tel. 313 814. Zwemster Simone de Wit is bij een langebaanwedstrijd In recreatie gebied Spaarnewoude, nabij Haarlem, achtste geworden. Zij vol tooide de 1000 meter vrije slag in 15.23.82 minuten. De wedstrijd lag enige tijd stil vanwege een dreigend onweer. Zaterdag doet De Wit mee aan een wedstrijd in Scheerwold (Overijssel). In dit deel van het jaar worden voornamelijk langebaan- wedstrijden gehouden, races die zich afspelen in kanalen, meren en ander buitenwater. Niet al te hoog eindigen en toch pro moveren. Het overkwam de voetbal clubs SV De Koog, SV Oosterend en ZDH, die zich vorig jaar niet met de besten konden meten in de achtste klasse maar het komend seizoen desondanks een afdeling hoger mo gen proberen. Een en ander is een gevolg van een grootschalige herin deling bi] de KNVB. waar nu ook de verenigingen uit Amsterdam en om geving zijn toegetreden tot de sectie West 1De drie Texelse clubs zijn in gedeeld in 7A, de laagste klasse. De achtste klasse is verdwenen. Tegen standers zijn ALC uit Abbekerk, GSV (Grootschermer), Knollendam, Oude- sluis, Petten. Strandvogels (Wervershoof), Vesdo (Schagerbrug) en Zuidermeer. Texel'94 is in de derde klasse A inge deeld met een flink aantal oude be kenden en enkele wat minder be kende tegenstanders: Foresters (Heiloo), Zouaven (Grootebroek), de nieuwe fusieclub Den Helder, Limmen, MFC (Medemblik), SVW'27 (Heerhugowaard), Uitgeest, Victoria Opdam, VIOS (Warmenhuizen), Volendam en WZ (Zaandam). detë te* Westerlaken was in de vierde clubwedstrijd van de MAB de eerste die Virginia tei* 258,5 fitte wist te kloppen. Maar liefst 47 deelnemers hebben londag op het circuit van de M AB- 'lub in Eierland flinke strijd gelé érd om de prijzen in de vierde nlubcross. Vooral de opkomst van Ie jeugd enorm. Texelaar Rob Schraag deed van zich spreken in ,e snelste klasse, de super A, kaarin snoeihard werd gereden. In 'e eerste manche nam hij direct Jg« pjtaalweg de kop, maar uiteinde- I,i3f r moest hij toch zijn meerdere co' ''"nnen in de overkantse cracks p; ™an Kistemaker, Mart Hink en Simon Hoenson. ^lunioren hadden met negen deel teers een vol startveld. Aangemoe- 1» door vaders, moeders en andere arnilieleden voerden zij een fraai ^ouwspel op, waarbij zij in beide ^ches stuur aan stuur de hele breedte van de baan gebruikten. Fa- ,npti: ®"ete Virginia Witte greep al snel na start van de eerste manche de 'Tn9, maar na een valpartij moest positie afstaan aan de sterk rij- knipb ïinufe ïinc dende Rick Westerlaken. Ook in de tweede manche was Westerlaken de sterkste, zodat Virginia Witte na drie overwinningen op rij tóch haar meer dere moest erkennen in een jongen. In één, wel te verstaan, want ondanks haar val veroverde ze 'gewoon' de tweede plaats. Als derde eindigde Michel Hoenson, die voor het eerst op Texel meereed. De strijd in de klasse voor 60 en 80cc was eveneens erg spannend. De overwinning ging naar José Duin, die Charlie van Beurden en Maxime Bak ker net iets te snel af was. Bij de 80cc hoge wielen en de 125cc junioren werd geregeld stuivertje gewisseld, vooral tussen Dees de Smet, die twee manches won, 'superstarter' Maarten Broekman en Niels Kistemaker, de jongste deelnemer van het veld. In de tweede manche leek Daan Terpstra even aanspraak te maken op de winst, maar hij moest na een valpar tij afhaken. Ook de 'liefhebbers' de den elkaar niets cadeau en reden flink door. De overwinning ging naar Henri van Maldegem, die Dick Pool en Hans Adams vlak achter zich wist. De volgende wedstrijd wordt verre den op zondag 1 juli. De eerste manche gaat om 14.00 uur van start. Nadere informatie, de volledige uit- sn rok werk was. De twee piloten gingen km pet het vliegtuig ten onder. De vier op Texel gelande para's werden door de izetters gevangen genomen en paarde barakken aan de Slufterweg jebracht. 'Eén van hen was gewond si kon zelf zijn parachute niet tillen. gr< ierst werd dat gedaan door een pj Mse soldaat, maar toen een officier ia dat die Amerikaan hem zelf moest kagen, heb ik het maar gedaan.' ilark, destijds woonachtig aan de [anddijk, herinnert het zich nog als ledag van gisteren. 'Het was een be- iQlkte dag en ik had wel het een en rder gehoordmaar ik heb geen pa- (snaar beneden zièritomert. Ik zag w groepje lopen dacht: dat zullen tl Duitsers zijn die een schaap ste- ïi.Want dat gebeurde in die tijd nog tel eens. Toen bleken het dus Ame- kaanse parachutisten te zijn, die in- mddels al waren gevangen geno- 0 mi nen.' De vier werden later ivergebracht naar het \wt «ijgsgevangenkamp Stalag Luft en in nei 1945 en na de oorlog vrijgelaten, #at ook gebeurde met het drietal dat er boven Leer was uitgesprongen. Waarvan het bemanningslid dat tus sen Texel en Leer was gesprongen werd mets meer vernomen. Het be- Graas, voorzitter en oprichter van het Luchtoorlogmuseum in Noord-Hol land. waarna het spoor al snel naar Texel leidde en contact werd gelegd met amateur-historicus Jaap Bakker uit Oudeschild. Eind vorige week kwam Darter met zijn zoon naar Texel en werd met de boot van Gerrit Jan Betsema zaterdag een tocht gemaakt over dat deel van de Waddenzee, waarvan wordt aangenomen dat zijn halfbroer er is verongelukt. Ter nage dachtenis werden bloemen over het water uitgestrooid. Maandag bracht Darter, in gezelschap van Graas en Bakker, een bezoek aan Stark, die vanaf de duinen langs de Zanddijk de plaats aanwees waar de parachutis ten naar beneden kwamen. Darter wist te vertellen dat drie van de ze ven bemanningsleden nog in leven zijn. Ze vertelden hem dat ze vlak voordat ze sprongen een dijk en een boerderij zagen. Die 'dijk' zouden de duinen van de Zanddijk wel eens kun nen zijn geweest. De Amerikaan werkt aan een boek over de rampza lige vlucht, dat hij over afzienbare tijd zal publiceren. Morgen ontmoet hij Harold Kious, de oorlogsvlieger die door Texelaars uit de Waddenzee werd gered.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7