'Kruiden hebben invloed op je lichaam' 2 Jubilerende chauffeur als Haarlemmerolie E Agenda E teso .TEXELSE COURANT Uitvoering van kinderkoor en speelklassen Ringsteken in De Waal Concert met piano en viool Zout water in de regenbak Radio Texel 106. de Duinpan Weekenddienst Texelse artsen oud Papier Medische Poi Windsurflessen Parkeren aan Laagwaalderweg Jug Bros Texelronde 2001 Smartlappenkoor Bergen zingt zeemansliedjes Vakantiekaai voor jongerei VRIJDAG 29 JUNI 2001 Het kinderkoor en de speelklassen van de muziekschool verzorgen woensdag vanaf 14.30 uur in pavil joen Paal 9 nabij Den Hoorn een eind uitvoering. De ongeveer 35 kinderen zingen - ook Texelse liedjes - en be spelen hun instrumenten. De uitvoe ring duurt ongeveer drie kwartier en zit vol kleine verrassingen en solo's van kinderen. In De Waal gaat zondag om 15.00 uur het ringsteekselzoen van start. Zoals gebruikelijk wordt in deze eerste wedstrijd gestreden om de Jan Agter Bokaal, terwijl de uitslagen ook mee tellen voor de strijd om het Texels kampioenschap. In totaal worden er zeven wedstrijden gehouden. Als Haarlemmerolie binnen het aannemersbedrijf. Aldus een typering van chauffeur Harry Witte chauffeur op de zogeheten knijperauto van Tatenhove BV, een groot bednjf dat in dag uit op verschillende plekken op het eiland klussen heeft. Medewer kers zijn op de ene plek nog niet klaar of ergens anders wacht hen alweer een nieuw karwei. Werkzaamheden waarbij doorgaans materiaal nodig is, zoals hout, straatstenen, zand of an dere spullen. Om alle medewerkers aan het werk te houden, rijdt Witte zich een slag in het rond. 'Harry moet iedereen altijd een stap voor zijn', weet werkorganisator Klaas van der Duim, die diep ontzag heeft voor deze chauffeur, die gisteren precies 25 jaar bij Tatenhove in dienst was. Reden dus voor een feestje. Hiervoor werd de jubilaris, in gezelschap van vrouw en kind, in alle vroegte opge haald met een echte oldtimer. Onder begeleiding van een colonne vracht wagens. dumpers en ander rollend aannemersmaterieel werd hij afgezet bij Hotel Greenside, waar hem een feestelijk ontbijt was bereid. (Foto Gerard Timmerman) Violiste Iris van de Laar en pianist Arnaud Rosdorff verzorgen dins dag het tweede zomeravond concert in de serie van de Raad van het Zomerwerk van de Texelse kerken. Het concert vindt plaats in hervormde kerk van Oosterend en begint om 20.15 uur. Op het pro gramma staan werken van Brahms, Fauré, Elgar, Handel en Kreisler. Iris van de Laar leerde de beginselen van het vioolspel op haar negende jaar op de muziekschool in Hilversum. Vanaf haar dertiende jaar kreeg ze tweeëneenhalf jaar les van Jo Juda. Haar vakopleiding volgde ze aan het Sweelinck Conservatonum te Amsterdam, waar ze in 1991 cum laude afstudeerde als Docerend Mu sicus. Een vervolgstudie vond plaats bij docent Peter Brunt en in 1994 behaalde ze ook het diploma Uitvoe rend Musicus. Van de Laar is zeer actief in het spelen van kamermuziek, op freelancebasis speelt ze geregeld in uiteenlopende orkesten. Om zich meer te bekwamen in de kamermu ziek heeft ze cursussen gevolgd in binnen- en buitenland, waaronder bij het Kodaly Kwartet in Hongarije. Haar muzikale partner Arnaud Rosdorff kreeg pianoles van Daniel van Zweden en Gerard Hengeveld. Hij won diverse jeugdconcoursen en werd in 1987 op 19-jarige leeftijd toe gelaten tot het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam, waar hij bij Jan Wijn en Danielle Dechenne stu deerde. Aan het conservatorium te Tilburg, waar de Roemeense pianist annex componist Alexander Hrisanide zijn docent was, behaalde hij in 1995 het diploma Uitvoerend Musicus. Arnaud treedt op als solist en in gezelschappen die kamermu ziek ten gehore brengen. Daarnaast is hij koordirigent en pianodocent te Uithoorn. Sinds 1991 vormen Van de Laar en Rosdorff onder de naam Duo Con Anima een duo. Ze spelen klas sieke kamermuziek en achtergrond muziek. Hun concert in de hervormde kerk van Oosterend is gratis toegankelijk. Aan het eind wordt gecollecteerd om de kosten te bestrijden. In het zomernummer van het blad van de Historische Vereniging wordt aan dacht besteed aan de haven van Oudeschild. Gaat het momenteel over het wild-parkeren. in 1907 pro beerde C. de Wijn door de aanleg van een tweede regenbak in de ver hoogde bijkeuken goed dnnkwater te houden. De eerste put was met een hoge vloed vol zeewater gelopen. Verder wordt als altijd veel ruimte vnj- gemaakt voor het Texels dialect. Er wordt gesproken over het Tesseldictee van de Hoornder feest commissie, Gré Dros verzorgt de ru briek 'Tessels prate' en Mathilde Jan sen heeft het over Franse leenwoorden. En aan de hand van een beschrijving van de dagelijkse gang van zaken op de schapen boerderij somt Piet Bakker van De Waddel een groot aantal termen op die met de schapenhouderij te maken hébben. Het blad van de Historische Vereni ging is te koop in de Texelse boek handels en kost 7,50. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit Gerefor meerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde kerk Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u- Radio Noordholland 'Salie is nuttig voor het hele lichaam. Bij verkoudheid, bijvoorbeeld, kun je dat kruid heel goed gebruiken. Het is een antibioticum, maar beter dan dat wat je haalt bij de dokter. Dat vernietigt alles, salie vernietigt alleen de slechte bacteriën. Er is een oud gezegde: Niemand weet hoe ie mand sterft bij wie salie in de tuin staat. Inderdaad, omdat zo iemand niet sterft. Je wordt er heel sterk van. En het is lekker ook. Een salie blaadje op een wienerschmtzel en daarop een plakje spek, heerlijk! Of salie in een mousserend champagnebeslag, dat je daarna frituurt. Werelds!' Paul Dekker (31), kok in hotel Opdiek, gelooft heilig in de medici nale werking van kruiden. Hij deed zijn kennis op door boeken te lezen, maar leerde vooral veel van zijn opa Dekker. 'Ik ging altijd met hem de natuur in. Hij wist alles van kruiden en vertelde er veel over. Ik vind het nu leuk om mijn kennis door te ge ven. Een meisje hier op het werk had veel last van hoofdpijn en migraine. Ik heb haar geadviseerd om pepermuntthee, lievevrouwebedstro of ereprijs te gebruiken. En het werkte. Net heb ik nog een lavasplantje gekocht, in Nederland ook wel bekend als maggiplant. Dat is een afrodisiacum, een liefdes- kruid, net als selderie. De bestand delen hebben invloed op je lichaam. En het is lekker ook, door de salade of door de soep. Kruiden zorgen voor de geur en de smaak, déér gaat het om in de keuken. Een goede kok is iemand die meer doet dan alleen eten koken, vindt Dekker. 'Een kok maakt van allerlei bestanddelen iets nieuws en is ei genlijk een soort alchemist. Ik houd ervan om uit te proberen, te onder zoeken, net zolang tot je iets lekkers hebt gevonden.' Hij is in dat opzicht goed op zijn plek in Opdiek, waar hij sinds een paar maanden werkzaam is en waar eigenaar Sidney van Zon hem assisteert in de keuken. Samen hebben ze de afgelopen winter be nut om nieuwe gerechten te ontwik kelen. 'Je komt iets tegen bij een ander, of je ziet iets in een blaadie staan. En daarmee ga je experimen teren, je eigen smaak er aan toevoe gen, net zolang totdat je er tevreden over bent. We proberen te verras sen. Heb jij wel eens gehoord van Romeinse gnochil Dat is een ge- recht met griesmeel. De gasten vin den het ook erg leuk, om eens iets te krijgen dat ze niet kennen. We hebben nu achtentwintig menu's, de mensen kunnen er iedere dag uit twee kiezen, zodat ze pas na veer tien dagen terugkomen. Verder hou den we natuurlijk rekening met dië ten. Zoutloos, vegetarisch, dat is allemaal geen probleem, als ze het maar van te voren doorgeven.' De meeluisterende Van Zon lacht: 'Het kan wel eens moeilijk zijn. Je hebt bij voorbeeld lactovegetariërs, die mo gen bijna niks. Ook dan doe je je best om iedere dag wat anders op tafel te zetten. Maar dat wordt steeds moei lijker en na twee weken ben ie echt blij dat ze weer weg gaan.' Dekker, die opgroeide in Den Hoorn, begon zijn carrière ook in hotel Opdiek, waar hij als leerling van de consumptieve afdeling van de LTS de toenmalige eigenaar Willem Wiertz in de weekends en in vakan ties bijstond in de keuken. Al 'kokkerellend' kon Dekker zich lek ker uitleven, maar kok worden was met zijn grote droom. 'Ik wilde eigen lijk piloot worden. Nog steeds, maar helaas is het niveau te hoog gegre pen voor me. Als ik een vliegtuig hoor overkomen, heb ik de kippen vel op mijn kont. Hoe ouder het vliegtuig, hoe beter. Ik kan aan het geluid horen wat voor vliegtuig het is.' Lachend: 'Ze klagen in Den Hoorn wel eens over laagvliegende helikopters. Nou, ze kunnen mij niet laag genoeg vliegen.' Als jonge kok was Dekker werkzaam voor een groot aantal bedrijven: Loodsmansduin, Loodsmans welvaren, De Pelikaan, Paal 9, 'een blauwe maandag' De Krim en vier of vijfjaar- 'dat weet ik niet zo precies' - het Pruttelhuus. 'Bij elk bedrijf leer je wel wat anders. Een nieuwe baan brengt nieuwe dingen met zich mee. Of oude dingen, waarvan jij de ver nieuwingen al weet. Maar het is al tijd goed voor je ontwikkeling om rond te kijken.' Een heel spannende ervaring vormde zijn uitstapje naar Zwitser land, waar hij een opleiding volgde tot entremétier, de man in de keuken die zich onder meer met de groen tes, de rijstproducten, de sauzen, de warme voorgerechten en de pasta's bezig houdt. 'Dat was bij Móvenpick, een heel groot bedrijf, dat erom bekend staat dat ze alles zelf maken: van wijn tot koffie. In Nederland kent iedereen ze wel van het ijs. Ik wilde graag naar Zwitser land vanwege de kennis van het ko ken. De Franse, de Italiaanse en de Duitse keuken komen er samen. In een boekje las ik over Móvenpick en toen heb ik een brief gestuurd. Ik kreeg een brief terug met het bericht dat ik in een vestiging in Luzern aan de slag kon. Het contract zat er al bij.' De jonge Hoornder had het in het begin moeilijk in Zwitserland, te meer daar hij geen woord Duits sprak. Maar hij leerde er erg veel, een goede reden om nog eens terug te keren. Zijn tweede verblijf duurde echter veel korter. 'Het was een prachtig gebied, in Wengen, midden in de bergen. Maar het lag erg geï soleerd. Na twee maanden was ik weer terug.' Vlak nadat Dekker op 21 -jarige leef tijd werk had gevonden bij Het Pruttelhuus, kreeg hij een zwaar on geluk tijdens een rondje op de kartingbaan. 'Mijn sjaal raakte tus sen de motor en ik werd eraan op gehangen. Gelukkig gebeurde dat vlak voor een bocht. Op het rechte eind was mijn hoofd van mijn romp getrokken.' Na een langdurige herstelperiode, bleek de terugkeer in zijn oude vak erg zwaar. 'Ik had moeite me te concentreren en ver gat allerlei dingen. Ik ben toen mis- en-place kok geworden, iemand die de voorbereidende werkzaamheden verricht: groente snijden, soepen en sauzen maken, dat soort dingen. Leuk en afwisselend werk en als er 's avonds driehonderd man werden verwacht, moest je er echt wel aan. Maar het was wat minder hectisch dan 's avonds in de keuken werken, wanneer de bestellingen binnen ko men en alles zo snel mogelijk op ta fel moet staan.' Dekker diende vele bazen in die functie. De laatste was strand paviljoen Paal 9, waar hij geruime tijd werkte. Toen dorpsgenote Jeannette Zijm - samen met partner Sidney van Zon eigenaar van het 37 bedden tellende Opdiek - vertelde dat hun kok wegging en hem vroeg of hij geen zin had hem op te volgen, kwam daar verandering in en ging hij ook echt weer koken. 'Ik was wel toe aan iets nieuws. Maar in het begin was het heel spannend. De vraag was of ik het nog zou kunnen. Nu begin ik het weer in de vingers te krijgen. De gasten zijn tenminste zeer tevreden. Daar doe het je het toch voor. Soms krijg ik zulke mooie complimenten, dat ik er een rood hoofd van krijg.' Mexicaanse kippensoep met rode bonen (voorgerecht voor 6 a 7 personen) 2 eetlepels olie 1 grote gesneden ui 2 gesnipperde teentjes knoflook I a 2 fijngesneden rode chilipepers ('niet in de ogen wrijven 1 theelepel tijm 1 theelepel gemalen piment (Ja- maicapeper) 1,5 liter kippenbouillon blik uitgelekte kidneybonen 250 gram in dunne plakjes gesneden gerookte kip zout en peper 1 bakje waterkers Verhit de olie en bak de ui, de knof look en de pepers. Voeg de tijm, het piment en de bouillon toe en breng het mengsel aan de kook. Laat het vijftien minuten zachtjes doorkoken en roer de bonen en de kip erdoor. Even later doorpmttelen om de rook- smaak van de kip te laten intrekken. Op smaak brengen met zout en pe per en voor het serveren de water kers toevoegen. Vrijdag 29 juni: In de aula van de OSG worden van 10.00 tot 11.00 uur de plannen ge presenteerd die leerlingen ontwik kelden in het kader van het project 'Leefbaar Texel'. Tijdens de pre sentatie wordt het publiek in de gelegenheid gesteld een publieks prijs toe te kennen. In de Burgemeester de Koninghal begint om 20.00 uur de diploma uitreiking van OSG de Hogeberg. In Cinema Texel draaien Spy kids (aanvang 18.45 uur), The mummy returns (18.45 en 21.45 uur) en Pearl Harbor (21.00 uur). Zaterdag 30 juni: In en rond de schuur van Axel Lap aan de Witteweg te Den Hoorn wordt een grote rommelmarkt ge houden. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de hervormde kerk van het dorp. De Stichting Texel Helpt houdt in een schuur aan de Slotskolk 22 in Oosterend van 10.00 tot 16.00 uur een verkoop van diverse huishou delijke artikelen. De opbrengst is bestemd voor hulp aan Roemenië. Tuindersvereniging Den Burg houdt van 11 00 tot 15.00 uur open dag. Bezoekers zijn welkom op de lokaties in de Mars (bruggetje Buytengors), Over de Pontweg (hoek Pontweg/ Wester- weg). en achter de AOT-garage en achter het zwembad aan de Slingerweg. Toegang gratis. In Oost begint om 14.00 uur de Ronde om Oost, een race voor solexrijders Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Op de Vismarkt begint om 21.30 een optreden van het smart lappenkoor Berger Veerhuis. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur). Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur). Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uur) en The mummy returns (18.45 en 21.45 uur). Zondag 1 juli: Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt ge houden, georganiseerd door IJs club De Koog. Om 11.00 begint op De Krim de Terry Fox Loop ten bate van het Koningin Wilhelmmafonds. Deel name kost ƒ10,-. De Texelse band Jug Bros verzorgt vanaf 14.00 uur een 'bluesy' optre den in restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg bij de Dennen. Bij mooi weer wordt buiten gemu siceerd. Op het crossterrein van de MAB aan de Slufterweg begint om 14.00 uur de vijfde clubcross. De inschrijving is open vanaf 12.00 uur, om 13,00 uur beginnen de trainingsritten. Rond 14.00 beginnen de finales van de clubkampioenschappen gemengd dubbel van tennis vereniging Deuce. In de hervormde kerk van De Waal begint om 14.30 uur de bevestigingsdienst van ds. P.A. den Braanker, de nieuwe predikant van Den Burg. Wethouder Nel Eelman opent om 15.00 uur in Art Gallery Posthuys Texel de tentoonstelling 'Fruits de mer', met onder meer bijdragen van schilder Herman Smith. Accordeonist Jan Bakker speelt zeemansliederen. In Midden-Eiland wordt om 15.00 uur de naam van het nieuwe plein bij de Bethel kapel onthuld, In De Waal begint om 15.00 uur de ringsteekcompetitie met de eerste wedstrijd van het seizoen. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur), Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uur) en The mummy returns (18.45 en 21.45 uur). Maandag 2 juli: Bij hotel De Lindeboom gaat de fietsdriedaagse van start. Deelne mers kunnen dagelijks kiezen uit afstanden van 10,25 en 35 kilome ter. Er wordt steeds gestart tussen 18.00 en 19.00 uur. Inschrijven kan (vandaag) tussen 10.00 en 12.00 uur op het terras van De Linde boom én bij de start. Deelname kost ƒ7,-; kinderen betalen ƒ4,-; bij voorinschrijving ƒ0,50 korting.' Het Koninklijk Texels Fanfarecorps verzorgt een optreden in de katho lieke kerk van De Koog. Aanvang 19.30 uur. Het (gratis) concert wordt vanaf 19.00 uur voorafge gaan door een rondgan» majorettes en drumband. Schaakclub En Passent t café De Twaalf Balcken 20.00 uur een schaakavty worden korte partijtjes (vj tjes) gespeeld, waarbij ie< kan aanschuiven. Deelna-J kosteloos. In de NH kerk van De Koogl om 20.00 uur een dia-avonj Texel. Toegang 2,50. Bridgeclub Groot-Slem hou: bridgeavond in manege Akei nabij Den Burg. Aanvang uur. Inlichtingen bij me, Brans, tel. 312 252. In dorpshuis d'Ouwe Ulo ir Burg begint om 20.00 ui» open klaverjasdrive. Deet kost 7,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Harbor (aanvang 15.30 en uur), Spy kids (18.45 uur)* mummy returns (18.45 en uur). Dinsdag 3 juli: Om 20.15 uur begint in de Nü van Oosterend een concer Arnaud Rosdorff (piano) en In de Laat (viool). Toegang gr: zameling na afloop. In Cinema Texel draaien Harbor (aanvang 15.30 en uur). Spy kids (18.45 uur) mummy returns (18.45 en uur). in m Veerdienst Teso onderhoudt dag en maandag van 9.3! 16.05 uur halfuurdiensten. 2» wordt tussen 16.35 en 20.9: met twee boten gevaren. Aut: bilisten moeten Den Helder» tussen 13.00 en 16.00 uurrel op een half uur wachttijd. Op' is dattussen9.30 en 12.30 m geval. Voor meer informaté 0222-369600, info@teso.rt http://www.teso.nl. Hoogwater te Oudes Vr. Za. Zo. Ma. öi: Wo. Do. Vr. 21 22 23 24 '25 26 27 28 9.14 10.04 10.55 11.35 0.00 0.25 1.10 2.04 Si Fi Aan het strand is het ongeveer der hoogwater. De zon komt 30 jus 5.21 uur en gaat onder om 22.031 eerste kwartier; 23 juni springtij. Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 312039. Aanvra gen visites s.v.p. vóór 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zon dag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. zonder afspraak. Medische Post: Nikadel 17, De Koog, tel. 327270. Uitsluitend voor niet-mgezetenen van het eiland; consult na telefonische afspraak. Toeristen op het noor delijk deel van Texel kunnen zich op afspraak melden bij de prak tijk van R. van den Bent en F. Haasdijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, tel. 316234, Adriaan van Rijsselberghe en Evert Monsma, zelf kampioenen in spe, geven met ingang van maandag windsurflessen voor iedereen die daarin geïnteresseerd is. Deze vinden van maandag tot en met vrijdag plaats bij Dijkmanshuizen. De kosten bedragen 25,- per les, die één uur duurt, ledereen die een beetje spor tief is aangelegd, kan binnen een uur een aardig stukje surfen. Bij meerdere lessen wordt korting gegeven en wie er vier volgt, wordt automatisch (gra tis) lid van de windsurfvereniging. Planken, zeilen, pakken en schoenen kunnen worden geleend. Een les moet gereserveerd worden, via tel. 318 167 of 06-12725602. Tijdens de beëdiging van de nieuwe dominee en het ringsteken, zondag in De Waal, bestaat de mogelijkheid om op een stuk land aan de Laagwaal derweg te parkeren. Dit is bedoeld om de Bomendiek te ontlasten. Jug Bros, een Texelse band met voor namelijk (zelfgeschreven) blues muziek op het repertoire, verzorgt zondag vanaf 14.00 uur een optreden in restaurant De Worsteltent nabij de Dennen. Bij mooi weer vindt het con cert buiten plaats. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Julia- nastraat, Drijverstraat, Mr. Kraai- straat, Burdetstraat, Tjakkerstraat, Lieuwstraat, Hallerweg, Korf- baeck, Duykerdam, Sluyscoog, Verlaet, Vuurbaeck en Middelton. In Oudeschild wordt dinsdag 3 juli vanaf 15.00 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Op speelweide Het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg wordt zon dag voor de 24ste maal de Texelronde van handboogvereniging De Eilandschutters gespeeld. In to taal nemen ruim zestig schutters van acht verenigingen aan de wedstrijd deel, die in acht categorieën schieten op schijven op 35 en 25 meter af stand. De totaalscore is bepalend voor het eindresultaat. De wedstrij den beginnen om 10.30 uur en zijn gratis voor publiek toegankelijk. Het belooft zaterdag op de Vismarkt een sfeervolle avond te worden. Het smartlappenkoor Berger Veerhuis zingt er vanaf 21.30 uur uit volle borst zeemansliedjes. Het Noordhollandse koor combineert het concert met een uitje op Texel. De vocalisten worden op accordeon bijgestaan door Frans Pieterse. Via hem nodigt het koor lief hebbers van het genre uit om mee te zingen of een instrument mee te ne men en mee te spelen, zodat het een gezellige avond wordt. Mocht dat het geval zijn, dan is de kans groot dat de zangers en zangeressen uit Bergen jaarlijks naar Texel komen, wellicht in gezelschap van smartlappenkoren uit de directe omgeving. De Medische Post in De Koogr week aan het negende seiza gonnen. Tot en met 31 august de plaats waar niet-ingezeten het eiland met hun medischej men terecht kunnen. Het is n kelijk niet de bedoeling dal in» van Texel een beroep op de van de Medische Post doen.I nen zich bij hun eigen huisari het weekend bij de dienstdoe* melden. De Medische Post is gevest) de Nikadel, bij dorpshuis Del is dagelijks (ook in de wed geopend van 8.00 tot 20.00 Nachts is alleen na voorafgas lefonisch overleg een arts be baar. Om wachttijden te voort wordt geadviseerd voor een 6 eerst een afspraak te maken.B via telefoonnummer 32727 spoedeisende gevallen is ds aard niet nodig. De Medische Post wordt deze: bemand door de artsen Huissoon, Laura de Koning» Laven. Zij worden geassisteec Jantien Berbée, Janneke Bui» Cordula van Vijfeijken en Jan'1 Volgende week gaat de verks de Jongeren Vakantiekaartra' Net als voorgaande jaren te kaart ƒ35,- en biedt hij jongen sen de 11 en de 14 jaar de F vijftien avontuurlijke spoils surfen, brandingkanoèn, pa»1 en sportvissen. Bij de kaart' vier bonnen geleverd die elkts geven tot een activiteit, waartü worden opgemerkt dat some tiviteiten twee (of meer) bonrs ten. De Vakantiekaart wordt uitg» door het jongerenwerk 4 Welzijnsstichting en kan sponsoring van de deelnem»' drijven en door een bijdrage® Juliana Welzijn Fonds voor' tarief worden aangeboden. W waren de kaarten binnen een» verkocht. Dankzij een toezeg? een sponsor kan iedereen die' 6 juli om 17.00 uur in d'Ov1 aanwezig is met een kaart ns3 gaan.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2