Gemeentelijk hovenier al 40 jaar buitenmens Uitvoering klassen muziekschool Agenda teso Vooral marktkramen in de weg Burgemeester controleert veiligheid centrum Den Burg Autocrosser .TEXELSE 9 Z COURANT tïf mii Ringsteken in Oudeschild oud Papier Wat ik zeggen wou... Gemeente koopt kunstwerken aan Radio Texel ion Kamermuziek in Strender kerk Vogelmient Lezing Leerhuis Franse chansons in Worsteltent Verkoopavond in Oosterend Lievelingen van kleinkunstfestival terug in Klif 12 Gedichtenbundel 'meester' Laan bijna uitverkocht Weekenddienst! Texelse artsen VRIJDAG 6 JULI 2001 'Vroeger zette ik de kettingzaag in een boom en hup daar ging ie. Te genwoordig moetje eerst vergun ningen aanvragen, verzekeringen afsluiten, diploma's halen en aan allerlei veiligheidsvoorschriften voldoen.' Het is alweer enige tijd geleden dat Willem Moor, vandaag precies 40 jaar in dienst bij de bui tendienst van de gemeente, zijn laatste boom velde. Hij kan er mee leven, zolang hij maar in de buiten lucht kan werken, liefst met zijn handen tussen de planten. Zóveel jaar in de buitendienst lijkt een wat saaie loopbaan, maar dat is bij Moor zeker niet het geval. Als vijftien jarig jochie begon hij zijn groene car rière in de tuinen die toen nog aan de Kogerstraat waren gevestigd, vlakbij waar nu het Scoutmgcomplex is. Het was in de tijd dat het eiland veel groe ner was dan nu, maar het aantal groenvoorzieningen ver achter bleef. De hoveniers verplaatsten zich per bakfiets over het eiland om de ge meentelijke plantsoenen te onder houden. Snoeien, planten, schoffe len, boomchirurgie en bestnjding van ongedierte zoals ratten en wespen behoorde tot zijn werkzaamheden. Zo ontwikkelde Moor zich tot een allround kracht, die voor geen klusje zijn hand omdraaide. Geen dag het zelfde, zelfs geen uur, want je kon zomaar weggeroepen worden voor een spoedklus. Nog steeds, want weliswaar verplaatst hij zich - samen met collega Kees Bakker - per luxe pick up truck langs de plantsoenen in de buitendorpen, het onverwachte kan nog elk moment om de hoek ko- Willem Moor ontfermt zich over perkplanten in een bak aan de Duykerdam. 'Zoals de bewoners hier de planten water geven, dat is dankbaar werk. men kijken. Zoals woensdag, toen het alarm van Moor tegen drie uur be gon te piepen, met de melding over een duinbrand op Loodsmansduin, In de hoedanigheid van vrijwillig brand weerman, ook al weer 35 jaar, spoedde hij zich naar de kazerne, om na een wilde rit naar de camping de vlammen te lijf te gaan. 'Het was maar goed dat we hulp van de over kant kregen, want er was niet tegen te vechten. Vroeger was het allemaal ieder voor zich, nu is het teamwork.' Hij begon als brandweerman tweede klas, en bekwaamde zich via cursus sen tot hoofd brandwacht en onder brandmeester. In zijn carrière zag hij het aantal branden per jaar afnemen en het aantal malen loos alarm door slecht werkende brandmelders groeien, evenals het aantal oproepen voor hulpverlening bij verkeersonge vallen. Niet altijd de leukste klusjes, maar wel een vorm van dankbare (Foto Gerard Timmerman) hulpverlening. In de nadagen als brandweerman traint hij met veel ple zier jonge brandweerlieden, een taak die de 55-jarige Texelaar ook na zijn pensionering zal blijven uitoefenen. Vrijdagmiddag hoefde Moor niet te werken, maar werd ter ere van de jubilaris op het erf van gemeente werken een receptie gehouden, met officiële toespraken, hapjes, drankjes en felicitaties van collega's. Onder leiding van Marieke Stövering hebben het kinderkoor en de speel- klassen van de muziekschool giste ren in Paal 9 nabij Den Hoorn hun ge zamenlijke einduitvoering gehouden. Dankzij de zomerse temperaturen was het erg warm in het paviljoen, maar de sfeer leed daar niet onder De in totaal ongeveer 35 kinderen zongen op het pianospel van Michiel Dnjver en bespeelden zelf hun instru menten. Leuk om te zien was de goede mimiek van de groep. Zeer duidelijk en losjes wisten de leerlin gen hun publiek drie kwartier te ver maken. (Foto March Heij/wn) Niet de haven maar de Loodssingel vormt het strijdperk van de ringsteek wedstrijd die zondag in Oudeschild plaatsvindt. De deelnemers rijden via de Heemskerckstraat, de Barendsz- straat en de Houtmanstraat terug naar de Loodssingel. Zij verzamelen zich voor aanvang op het Bolwerk en gaan om 19.30 uur van start. Ring steekwedstrijden in Oudeschild wer den altijd op de haven gehouden, maar nadat vorig jaar bij het Neder lands kampioenschap een combina tie uit Klarenbeek te water reed en een pony verdronk, is besloten een andere locatie te zoeken. BrKvtn vio leien Het college stelt voor zes kunst werken aan te kopen voor de totale kosten van 6.705,- (3.042,60 Euro). Daarnaast willen b en w één kunst werk weigeren en een bijdrage van ƒ5.000,- (2.268,90 Euro) beschik baar stellen voor de uitgave van 'Texel, ontroerend goed'. De werken waar het college zijn oog op heeft laten vallen zijn 'Tuinpad' van I. Kuiper dat te zien was tijdens de Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12 00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit Doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u Frans gaat het doen met toppers van toen 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u Proefproject (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg 19 00 u Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadenng (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's Vandaag: Muziek Complet Met opnames uit de gelijknamige concertserie die deze winter op de Krim werd gehou den. 20 00 u. Radio Noordholland expositie van Waantij in Tusse de Banke, een sculptuur van Peter Riteco en vier foto's van Pieter de Vries, die allen te zien waren tijdens hun gezamenlijke expositie in Tusse de Banke. Over alle werken oordeelt de gemeentelijke adviescommissie zeer positief. Het werk van Kuiper wordt een plekje toebedacht in de nieuwe tijdelijke aanbouw van het gemeentehuis. Een kunstwerk van P. Vos wordt door b en w geweigerd. Het zou niet er gens anders passen dan in de omge ving waarin het zich nu bevindt. Het boek 'Texel, ontroerend goed', over het leven en werk van Harry Tielemans, wordt door het college gesteund mits de gemeente als sponsor in de uitgave wordt vermeld. De hervormde kerk van Oosterend biedt dinsdag plaats aan het derde zomeravondconcert in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het zomerwerk van de Texelse kerken. De uitvoerende musici zijn fluitiste Else Schaaij en pianist Wim Leising, die werken van onder an deren Roussel, Debussy en Chopin ten gehore brengen. Schaaij (1961begon haar studie aan het conservatorium van Alkmaar, waar Eugenie van der Grinten haar docent was. Ze voltooide haar oplei ding bij Abbie de Quant aan het con servatorium te Utrecht. Schaaij geeft les aan het Koorenhuis in Den Haag en speelt veel kamermuziek, onder meer als duo met haar echtgenoot, Wim Leising. Leising (1955) volgde zijn opleiding bij Danièle Dechenne aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Daarna volgde hij lessen bij Willem Brons. Ook studeerde hij Muziekwetenschappen aan de Uni versiteit van Amsterdam. Leising di rigeert diverse koren in Haarlem en Alkmaar en geeft les aan het hoofd stedelijke conservatorium aan stu denten die als bijvak piano hebben gekozen. Als uitvoerend musicus legt hij zich vooral toe op kamermuziek. Het concert in de Oosterender kerk begint om 20.15 uur en is gratis toe gankelijk. Aan het einde wordt gecollecteerd om de kosten te be strijden. De Vogelmient in De Koog. twee voetbalvelden groot, is opgekocht door mensen met veel geld. Project ontwikkelaars. Dit mooie stukje groen wordt volgebouwd met huizen. Ze ventig stuks welteverstaan, dus als de één naar buiten wil, moet de an der de deur dicht doen. En waar schijnlijk allemaal in de frisse Texelse kleur grijs geschilderd, allemaal keu rig in het gelid, kosten ƒ650.000,-. Dat zullen dus wel weer vijfsterren- huisjes worden. Waar is de gemeente Texel mee be zig? Staan er nog geen huisjes ge noeg? Om maar te zwijgen over die zeventig extra auto's. Ik denk dat de hebzucht de ondergang van Texel gaat worden, er wordt alleen nog maar gesproken over megaprojecten en uitbreiding van bedrijfslokaties en over nog meer geld. Maar er zijn toch nog wel andere dingen? De schoon heid van de natuur bijvoorbeeld en de frisse lucht. Daarvoor kom ik al zo'n veertig jaar naar Texel. En met om in een groot pretpark rond te lopen. Ga lekker zo door, en het eiland ziet er over een aantal jaren net zo uit als heel Nederland: verpest in alles. T. Hemker, Amsterdam. Drs. Ch. Rodrigues Pereira houdt maandag een lezing voor het Leer huis met de titel 'De vijgenboom van Marcus 11 in het licht van Genesis 3'. Zij is deskundig op het gebied van het Hebreeuws, de taal waarin de Tenach (het Oude Testament) oorspronkelijk is geschreven en met name gespe cialiseerd in de midrash, de verha lende uitleg. Een voorbeeld van zo'n midrash betreft een rabbi die werd gevraagd een verhaal te vertellen en begon met de vaststelling dat je een verhaal zo moet vertellen dat het zelf de 'redding' bewerkt, waarna hij ver volgde met: 'Mijn grootvader, één van de leerlingen van de Ba'al Sjem Tov, was lam aan één been. Eens vertelde hij vol lof wat een schitterende dan sen deze kon dansen. Om zijn toe hoorders werkelijk te laten zien hoe hij tijdens het bidden danste en sprong, sprong mijn grootvader op uit zijn stoel. Zijn been bleek genezen.' En de rabbi besloot met: 'Zo moet een verhaal worden verteld.' De lezing van mevrouw Rodrigues Pereira vindt plaats in de Vermaning in de Kogerstraat in Den Burg en be gint om 20.00 uur. In verband met de vakantie komt de wekelijkse papierroute van de Scouting tot september te vervallen. Oud papier kan wel worden ingele verd in de containers naast het club gebouw aan de Bernhardlaan. Het terras van de Worsteltent staat zondag in het teken van het Franse chanson. Vanaf 14.00 uur worden er chansons ten gehore gebracht door Christoph chaplet et ses amis. De Vrouwenvereniging der Gerefor meerde Gemeente van Oosterend houdt. Deo volente, dinsdag een verkoopavond in het Jeugdgebouw aan de Oranjestraat. Vanaf 19.30 uur worden diverse artikelen te koop aan geboden, alsmede koffie, cake en oliebollen. De opbrengst is onder meer bestemd voor de zending en de zorg van gehandicapten. Luider en Van Donselaar, het cabaretduo dat eerder dit jaar de show stal tijdens de voorronden van het Amsterdams Kleinkunst Festival (AKF), komt terug naar Klif 12. Zondag treden de niet meer zo piepjonge dames in het Hoornder theater op met hun programma 'Soms uitverkocht'. Hun motto: 'Doorbreken voor de opvliegers komen'. Het programma is het eerste van Elianne van Donselaar (1962) en Elly Luider (1959), die beiden veel erva ring opdeden in toneel, dans, caba ret eri de muziek voor ze nog niet zo lang geleden besloten samen aan een eigen productie te werken. Het succes kwam snel. want voor het opvoeren van een gedeelte van hun show kreeg het duo op één van de avonden van het AKF de publieks prijs van de kritische bezoekers van Klif 12, terwijl ook de uit professionele deskundigen bestaande jury zich enthousiast toonde. 'Twee vrouwen die zonder gêne op het toneel staan. Door het fysieke verschil tussen de twee wordt het bijna een klassiek duo', luidde één van de zinnen uit het juryrapport. 'Hoeveel liefde kan een pleegkind ontvangen?' 'Heeft een pistoletje gezond altijd een korst?' En: 'Waarom liggen er spekkies op de nachtkastjes?' In 'Soms uitverkocht' stellen Luider en Donselaar zichzelf allerlei vragen, die zowel ernstig als volstrekt kolderiek zijn. Andere klap pers uit de show waarmee in Klif 12 al eerder succes werd geoogst, zijn een spetterende rap in de stijl van muziekzender TMF en een sketch van twee dames in badjas die net onder de douche vandaan komen en waarbij het dikke, wat sullige type vrijwel alles doet wat haar slankere en bazige vriendin wil. Het optreden begint zondag om 20.30 uur. De entree bedraagt 22,50 ('Vrienden van Klif 12' betalen 17,50). Vooraf dineren is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren via tel. 319 633. Vrijdag 6 juli: Op het voetbalveld van ZDH aan de Witteweg in Den Hoorn gaat om 19.30 uur de eerste van een serie van zes crosslopen van start. Er wordt gelopen in diverse cate gorieën. Inschrijven vanaf 19.00 uur in de kantine. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur). Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uur) en Dude, where's my car (19.00 en 21.30 uur). Zaterdag 7 juli: In de straten rond de grote kerk van Oosterend wordt van 10.00 tot 14.00 uur een rommeltjesmarkt gehouden Gedeputeerde Verburg en burge meester Geldorp heropenen de verbouwde en uitgebreide haven van Oudeschild, in een officieel programma dat om 13.00 uur be gint op de nieuwe visserijkade nabij het dok. Behalve voor geno digden is er van 13.00 tot 17.00 uur ook een uitgebreid en feeste lijk programma voor 'gewone' be zoekers. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur). Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uur) en Dude, where's my car (19.00 en 21.30 uur). Zondag 8 juli: Budovereniging Shima ontvangt een delegatie van een zuster vereniging uit Alkmaar voor een training op het strand bij paal 9. Het terras van de Worsteltent staat zondag in het teken van het Franse chanson. Vanaf 14.00 uur worden er chansons ten gehore gebracht door Christoph Chaplet et ses amis. Om 19 30 uur begint in Oudeschild de tweede wedstrijd om het Texels kampioenschap ringsteken.' Om 20.30 uur begint in Klif 12 in Den Hoorn de voorstelling 'Soms uitverkocht' van het theaterduo 'Luider en Van Donselaar'. Toe gang 22,50, vriendenprijs 17,50. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur), Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uur) en Dude, where's my car (19 00 en 21.30 uur). Maandag 9 juli: Het Koninklijk Texels Fanfarecorps verzorgt een optreden in of nabij theater De Kiekendief op vakantie centrum De Krim. Aanvang 19.30 uur. Het (gratis) concert wordt vanaf 19.00 uur voorafgegaan door een rondgang van majorettes en drumband. Bridgeclub Groot-Slem houdt om 19.30 uur een bridgeavond in ma nege Akenburg. Inlichtingen bij mevrouw Brans, tel. 312 252. Schaakclub En Passant houdt in café De Twaalf Balcken vanaf 20.00 uur een schaakavond. Er worden korte partijtjes (vlugger tjes) gespeeld, waarbij iedereen kan aanschuiven. Deelname is kosteloos. Drs. Ch. Rodrigues Pereira houdt een lezing voor het Leerhuis met de titel 'De vijgenboom van Marcus 11 in het licht van Gene sis 3'. Zij is deskundig op het ge bied van het Hebreeuws, de taal waarin de Tenach (het Oude Tes tament) oorspronkelijk is geschre ven en met name gespecialiseerd in de midrash. de verhalende uit leg De lezing vindt plaats in de Vermaning in de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. In de NH kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang 2,50. In dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost ƒ7,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur), Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uurj Dude, where's my car (19 ojj 21 30 uur). Dinsdag 10 juli: In EcoMare begint om 12.00 om 14.00 uur een poppen^ voorstelling voor kinderen vani m 8 jaar. De gemeenteraad komt om it uur in het gemeentehuis bij voor de maandelijkse vergader De Vrouwenvereniging der Ga formeerde Gemeente van Oost end verkoopt vanaf 19.30 uur verse artikelen, koffie, cake oliebollen in het Jeugdgebouw de Oranjestraat. De opbrengs onder meer bestemd voor de:: ding en de zorg van gehandic ten. Om 20.15 uur begint in de NH-i van Oosterend een concert; Wim Leising (piano) en Schaaij (fluit). Toegang gratis,n meling na afloop. In Cinema Texel draaien Poker 3 (aanvang 13.30 uur), Spy k (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pj Harbor (15.30 en 21.00 uur) Dude, where's my car (19.01 21.30 uur). TESO zet geregeld twee bol» en verzorgt dan ieder half uun afvaart, zowel vanuit Den He; als vanaf Texel Dat gebeurt v daag (vrijdag) en maandag vani tot 16.05 uur, zaterdag van 8.3i 15.05 uur en zondag van 16.3S 20.05 uur. Automobilisten mod zaterdag in Den Helder tua 10.00 en 14.00 rekening houd met wachttijden van een uur. Hoogwater te Oudeschi Vr. 6 9.54 en 22.00 Za. 7 10.40 en 22.20 Zo, 8 11.04 en 22.50 Ma. 9 11.40 en 23.20 Di. 10 12.15 en Wo. 11 0.00 en 12.45 Do. 12 0.30 en 13.20s Vr. 13 0.50 en 13.50: Aan het strand is het ongeveer een uji der hoogwater. De zon komt 10 juSoci 5.30 uur en gaat onder om 21.57 uutlj laatste kwartier; 7 juli springtij. De uitgave van de gedichtenbundel van 'meester' Laan, verzorgd door de afdeling Den Burg van de Algemene Nederlandse Ouderen Bond, is een groot succes geworden. De eerste honderd exemplaren werden vlot ver kocht en inmiddels is er ingetekend voor nog eens 60 exemplaren. De uitgever heeft daarom besloten in totaal 80 exemplaren bij te maken en dan te stoppen. De gereserveerde en de resterende bundels kunnen vanaf dinsdag 10 juli worden afgehaald bij secretaris Tine Vlas. De Zes 3, Den Burg. Tel. 31 22 55. Uitsluitend in spoedgeval van zaterdag 8.00 tot maaruj 8.00 uur: Dokter H. van Dijk en N. dj Grave, Robbepad 2, Oost» telefoon 318234. Consult uitsll tend na telefonische afspraak! Burgemeester Joke Geldorp heeft woensdag persoonlijk het centrum van Den Burg op veiligheid gecon troleerd. Samen met brandweer commandant Dick Jongeneel en ambtenaar Mark Oosterdijk van de gemeentelijke afdeling Bestuurs- ondersteuning reed zij per brandweerwagen door het winkel centrum om te kijken of uitstallin gen en uithangborden niet te dicht op de weg stonden. Het bleek dat er nogal wat ondernemers fout zaten. 'Als iemand zijn terrasje verder uit breidt dan mogelijk is kan het al mis gaan. Het moet duidelijk worden dat zoiets niet kan. Als het gezellig is en er wordt iemand onwel, dan moet de ambulance er snel bij kunnen komen. We willen ons als het om veiligheid gaat met alleen bezig houden met uitgaansgelegenheden in het hoog seizoen. Dat zou wat al te beperkt zijn', vindt Geldorp. Enkele passanten in de Weverstraat kijken wat vreemd op als de brandweerwagen door Den Burg rijdt. Als hen duidelijk wordt dat de burgemeester persoonlijk komt con troleren fronst menigeen de wenk brauwen. Nadat een auto verplaatst moet worden en wat uitklapborden dienen te worden verplaatst is het eerste echt grote opstakel de markt kraam voor kledingzaak Marten Classics. Geldorp stapt uit de auto en maakt de eigenaar, die zich hardop afvraagt of ze geen kleinere wagen hadden kunnen nemen, duidelijk waar de grens ligt voor een uitstalling. 'Breekt u de boel maar snel af, anders staan we hier de hele dag.' Met be hulp van het personeel is de klus snel geklaard Het blijkt echter dat De Bolder de marktkraam heeft neerge zet omdat de Folkorevereniging de boel wat opgevrolijkt wilde hebben. Geldorp zegt ook de sociale werk plaats in te lichten. Inmiddels is in de rest van de Wever- iAixifü straat doorgedrongen wat erlsJ zodat de grote bussen bij deSt? plaats snel weg zijn. Verkc zetten nog snel even de laatslil ken dichter tegen de gevel aarI dat het laatste stuk van de straal afgelegd kan worden. Voorde) standers wordt het pas weer Ie een aantal kledingrekken moet) den weggehaald en als er opn' een marktkraam in de weg b| staan. Dit keer bij verfspecialistfi Dat er zoveel kramen staan is.* te wijten aan de Folkloremaitt| brandweerwagen rijdt niet ovs Groeneplaats. De controleursl nog in overleg met marktmeesW! Verschoor. Later op de dag hebben Ga Jongeneel en Oosterdijk eenw met Albert van Meulen en Jan* van de ondernemersvereflj Laatstgenoemden onderschrijf belang van de veiligheid envii dat er doorgang moest zijn vod brandweer en ambulance. Oita zij ook stimuleren naar hun coW Niet alleen óp de straat maan daarboven moet genoeg ruin® Eenmaal dient bijvoorbeeld eer| rasol te worden ingetrokken. IJl controle blijkt dat er veel beleffl ring is, iets waar zo snel mog# gels over gemaakt moeten woj Als voorbeeld wordt de DorH in De Koog genoemd, waar mM een verordening voor is opgg Het college wil proberen omdffl al een stuk in de gemeenteraïj hebben, waarin het veiligheid voor het centrum van Den weergegeven. (Advertentie) Burgemeester Geldorp, brandweercommandant en ambtenaar Mark Oosterdijk m af wachting van de benodigde ruimte voor de brandweerwagen. (Foto Mtchtat Ookker) Zaterdag a.s. van 15.30 - 17.00 uur inschrijving Lelys'3' in het clubgebouw aa» de Hoofdweg

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2