1 13 f: Uit de brand, in de brand t>Ji) w/y .Jtf Gelaagd Duurzaam beleid beloond met half miljoen subsidie Schutters uit Stedebroec domineren Texelronde 1-1-2 .TEXELSE J COURANT' DIT 15 EEN OEFEHING NET DE NIEOWE BRANDWEERRUTO DUS VÜOR-UIT-MENSEN, ACW-TER-UIT- MEN-SEN i! EH Dï) OPZOUTEN METT3E KLEDINGREKKEN IN DE WEVERSTRBflT." BRRND BDRRY Btei 15 20 GEBEURD; c Succes tennisser Van Hattem in Julianadorp Verkzaamheden aan Westerweg Qjeslaagd Pi IK Strandvonderij doneert hout aan Bouwdorp Opbrengst collecte Valpartijen op warm en stoffig crossparcours l^at ik zeggen wou Autocrossers opgelet Professor of predikant? VRIJDAG 6 JULI 2001 MRRR gwerkers zijn bezig met het jpen en opruimen van bomen bij hoeve De Boegert aan de sterweg. Daar moet plaats wor- gemaakt voor het nieuwe tspad. Het stuk met bomen voor hoeve heeft de gemeente ge- icht, terwijl op andere plekken de g wordt verlegd. 'Grond kopen geschikt maken is nog altijd ledkoper dan de weg omleggen, ent als je dat doet, moet je gelijk ill n groot deel omleggen', vertelt richter Daan van Sijp. drie plekken wordt de straat wél nieuw geasfalteerd. Dit gaat vol- iséén van de wegwerkers om het k tussen de Elisabeth Hoeve en eve De Boegert, van ongeveer de itsweg tot Driehuizen en van twee- nderd meter vóór de Fontelnsweg tot tweehonderd meter daarna. Van Sijp: 'Bi] deze stukken is de boven laag van de weg geschraapt om nog voor de bouwvak een nieuwe asfalt- laag te krijgen. Het is de bedoeling dat in de bouwvak grasbetonkeien langs de weg komen. Het fietspad, dat van beton wordt gemaakt, volgt erna. Op dit gedeelte is de bovenste grondlaag al weggehaald Momenteel werken meerdere bedrij ven aan de aanleg van het geheel KWS uit Heerhugowaard is hoofd aannemer. Daarnaast zijn ook Tatenhove en Cobeton uit Schiphol- oost belast met de werkzaamheden. Volgens Van Sijp is de bedoeling dat het fietspad in de eerste week van september wordt opgeleverd. (Foto Michiel Dekker) Twee tennistoernooien in de Kop van Noord-Holland zijn voor Bernard van Hattem succesvol verlopen. In het open toernooi 't Zandlopertje in Julianadorp versloeg de 11-jarige Texelaar in de finale van de catego rie jongens tot en met 12 jaar zijn leef tijdgenoot Ralph Dienaar in twee sets: 7-6 en 6-3. In het ópen jeugd- toernooi van Animo te Den Helder veroverde Van Hattem samen met de 12-jarige Stephan Nienkemper de ti tel in de categorie jongens-dubbel tot en met 14 jaar. In de eindstrijd ver sloegen zij de broers Joost en Bart Osinga in drie spannende sets: 6-1 5-7 en 7-5. In hetzelfde toernooi reikte de jonge Texelaar in het enkels pel tot en met 14 jaar tot de halve fi nale. WWW.TtXELCRRTOON.MyweB.NL !l< rok uwf irtin Daalder (19) uit Oosterend aan het ROC in Den Helder ir de MBO-opleiding Werktuig- rokunde. Met ingang van het «schooljaar volgt hij een HBO- iiding Vliegtuigtechnologie aan de «school Haarlem. s Gedeputeerde Ada Wildekamp overhandigt wethouder Peter Bakker de bijbehorende certificaten. iFotc Gemeente Texel) Gemeente en provincie sluiten C02-overeenkomst houd van Schaik (20) uit Den Burg iftna het volgen van een vierjarige leiding aan het Horizon College te erhugowaard het diploma allround lubelmaker behaald. Hij is werk- im bij meubelmaker Johan Tromp. Schaik is deze week tevens ge- agdvoor het E-rijbewijs, zodat hij meteen aanhanger mag rijden. Als één van de eerste gemeenten in Noord-Holland heeft Texel met de provincie een C02-overeen- komst ondertekend, die ten doel heeft het gebruik van fossiele ener gie te beperken. Wethouder Peter Bakker (Milieu) mocht zijn handte kening zetten omdat het eiland een vooruitstrevende rol speelt in het gebruik en opwekken van duur zame energie. Dankzij de onderte kening komen Texelse energie projecten in aanmerking voor in totaal een half miljoen gulden sub sidie van de provincie. De ondertekening vond maandag plaats tijdens een bijeenkomst andvonder Maarten-Jan Boon borgde directeur van de Welzijns- ptlng Bart Heijnen gisteren na- de strandvonderij een lading voor Bouwdorp. Boon jutte het M deze winter eigenhandig tussen B114 en 20. 'Normaal gaat dit hout [te openbare verkoop, dan levert '9eld op. Ik wilde het namens de ndvonderij aan Bouwdorp geven. ls to doorgespeeld naar secre- iRom van Schaik en die heeft met burgemeester overlegd dat het 'was.' En dus stonden Boon en Heijnen gisteren op het terrein ach ter zwembad Molenkoog hout uit te laden. 'Het hout wordt allemaal ge bruikt, beide weken hebben we het maximale aantal van 140 kinderen.' Bouwdorp begint maandag en is vol gens Heijnen nog steeds een succes. 'Sinds ongeveer vier jaar is de be langstelling groter dan ooit We heb ben een volle wachtlijst. Het is weer eens iets anders voor de kinderen in het computertijdperk. We krijgen juist nu veel dingen, zoals kleden en gor dijnen, van ouders die zelf ook nog hebben meegedaan. Verder hebben we visnetten van het CIV gekregen en komen een aantal aannemers met hout langs.' (Foto Mlchiol Dekker) t i - V <»V jiT* v tV.-V waarop gedeputeerde Ada Wilde kamp het startschot gaf voor het C02-servicepunt van de provincie, dat gemeenten in Noord-Holland zal helpen bij het realiseren van hun klimaatsbeleid. GS willen de uitstoot van C02, naar algemeen wordt aan genomen de belangrijkste oorzaak van het broeikaseffect, in de provin cie met twee tot vier megaton per jaar terugdringen. De provincie trekt hier voor 30 miljoen uit, waarvan twee derde is bestemd voor het mee- financieren van kansrijke, grootschalige duurzame energie projecten. energiebesparing, ontwik keling van technologie en innovatie. Het overige geld komt ten goede aan gemeenten die méér aan energiebe sparing willen doen dan ze wettelijk verplicht zijn. Texel, dat in 2030 in de eigen energiebehoefte wil voorzien, heeft hoge ambities. Doordat de ge meente al aan meer dan 90 procent van de door de provincie gestelde voorwaarden voldoet, krijgt het eiland minimaal een half miljoen gulden gul den ter beschikking, dat aan klein schalige projecten kan worden be steed. Bijvoorbeeld het bouwen van C02-arme huizen, zonnecellen en biovergistinginstallaties bij agrarische bedrijven. Gedacht wordt aan vier veehouderijen met een gezamenlijke installatie voor het vergassen van rundermest. Het biogas kan aan het aardgasnet worden toegevoegd of worden gebruikt voor het opwekken van elektriciteit. De collecte van de Maag Lever Darm Stichting die onlangs werd gehou den. heeft op Texel ƒ6249,60 opge bracht. De collecte stond in het teken van de lever, een uiterst complex or gaan dat honderden processen voor de spijsvertering bewaakt. De stich ting zoekt naar nieuwe behandelin gen en medicijnen om patiënten met een leverkwaal, voor wie transplan tatie soms de enige oplossing is, te helpen De opbrengst was als volgt over de dorpen verdeeld: De Koog ƒ554,20: Eierland 385,30; Ooster end ƒ946,90; De Cocksdorp ƒ514,25: Den Hoorn ƒ420,80; Den Burg ƒ3428,15. Onder veel belangstelling is zon dag in Eierland de vijfde motor cross voor het club kampioenschap van de MAB verreden. Ondanks de warmte le verden de deelnemers verwoed strijd. Ze waren soms zelfs zó aan elkaar gewaagd, dat valpartijen - die op het gortdroge en dus zeer 'gladde' parcours aan de orde van de dag waren - de beslissing moesten brengen. Dat was met name in het geval in de categorie 60cc en 80cc lage wielen, waarin Charlie van Beurden in de eerste manche onderuit ging en de op hem jagende Mathijs de Lugt hem niet meer kon ontwijken. Gevolg was een pittige valpartij, waarin De Lugt zich blesseerde aan een hand, waar door hij niet meer kon starten in de tweede manche. Van Beurden was flink geschrokkeri.'maar toonde zijn doorzettingsvermogen door de tweede manche te winnen Hoewel enkele jeugdige leden ver stek lieten gaan, was de cross met negen junioren en (opnieuw) enkele nieuwe leden redelijk bezet. Ze wer den aangemoedigd door vele fana tieke ouders, die hen vanaf de kant allerlei (wijze) raadgevingen toe schreeuwden. De jeugd (tot circa tien jaar) reed twee manches van tien minuten plus één ronde en deed dat met snelheden die sinds het begin van het seizoen flink zijn toegeno men. Virginia Witte toonde wederom haar klasse door beide manches te winnen. Het startveld in categorie van de 80cc hoge wielen en de 125cc junioren was zó groot dat er in twee rijen moest worden gestart. De jonge en talentvolle Pascal Veenstra nam in beide manches brutaal de leiding, maar moest naarmate de wedstrijd vorderde toch enkele rijders voor la ten gaan. Onder hen Dees de Smet, -SN José Duin (met nummer 61) en Maxime Bakker (11) profiteerden in de klèsse OOcc en' 80cc lage wielen van de valpartij van Charlie van Beurden en Mathijs de Lugt en deden een geslaagde gooi naar respectievelijk de tweede en eerste pnjs. die twee keer won. Het beste Texelse MAB-lid was Maarten Broekman, die dankzij een sterke tweede manche de derde plaats in de rangschikking wist te behalen. Bij de Super A's - de snelste 125cc's, 250cc's, 500cc's en viertakten - liet Simon Hoenson op zijn lichte 125cc wederom alle zware motoren achter zich. De strijd om de tweede plaats ging tussen crack Mart Hink en de Texelse topper Bonne Klein Woolthuis. Belden finishten één keer als tweede en derde en behaalden dus evenveel punten. In de eind klassering kreeg Hink de tweede plaats toegewezen, op grond van zijn prestatie in de laatste manche. Ook de 'liefhebbersklasse' werd door één persoon gedomineerd Dirk Akkermans won beide manches met een flinke voorsprong. Henri van Maldegem werd twee keer tweede, Dick Pool greep tweemaal de derde plaats. Deze cross was voorlopig de laatste, want de rijders mogen nu genieten van een zomerstop, die duurt tot 2 september De agenda, wedstrijd- informatie. foto's, complete uitslagen en andere wetenswaardigheden zijn te vinden op de website van de MAB: www.mabclub-texel.nl. Uitslagen Junioren: 1.Virginia Witte 2.Rick Westerlaken; 3.Giel Otten. 60cc 80cc lage wielen: 1 Maxime Bakker: 2.José Duin, 3.Charlie van Beurden. 80cc hoge wielen 125cc junioren: 1 .Dees de Smet; 2.George Jimmink; 3.Maarten Broekman. Super A: 1.Simon Hoenson; 2.Mart Hink; 3.Bonne Klein Woolthuis. Liefheb bers: 1 .Dirk Akkermans; 2,Henri van Maldegem; 3.Dick Pool. De Texelronde, het jaarlijkse toer nooi van de Eilandschutters dat af gelopen zondag aan de Ploeg- elanderweg voor de 24" keer werd gehouden, werd evenals de twee voorgaande jaren gedomineerd door de Streekschutters uit Stedebroec. Na voor de derde keer de keer de wisselbeker bij het recurve te hebben gewonnen mo gen zij deze houden. De Streekschutters waren er erg op gebrand om de trofee definitief mee te nemen. Zij hadden een zware de legatie naar Texel gestuurd. In de eerste klasse recurve (heren) wist Henk Witte van de Eilandschutters zich op een vijfde plaats te scharen tussen verder alleen Stedebroecers. In de tweede klasse recurve lagen de kaarten anders. Drie Texelse schut ters wisten zich te plaatsen tussen verder alleen overkantse deelnemers. Willem Vlas behaalde de vierde plaats, Johan Tromp de vijfde en Jaap Jager werd zevende. De pres tatie van Tromp mag opvallend wor den genoemd, aangezien hij pas en kele maanden de handboogsport beoefend. De overige Texelse heren kwamen uit in de derde klasse recurve. Arno Bak ker legde beslag op de vierde plaats, terwijl Gert Jan Schoorl de vijfde plaats voor zich opeiste Door deze prestaties werden De Eiland schutters. tegen de verwachting in, derde in het overallklassement. Bij de dames was hetzelfde beeld als bij de eerste klasse heren te zien. De schutters uit Stedebroec eindigen in de top van het klassement. De Texelse dames Hanneke van Laar en Evaline van Weerlee werden respec tievelijk achtste en negende. Het veteranengedeelte werd gewon nen door Theo Schouten uit Schagen. Evert van Bockom Maas plaatste zich als beste Texelaar, hij werd vijfde. Bij de junioren verscheen alleen Cynou Hoogestijn van de Streekschutters aan de streep, zodat de uitslag al vaststond. Twee Texelaars deden mee bij de aspiran ten. Roy Hin en Ivo Jager werden tweede en derde, ver achter Leroy Bolkestijn uit Den Helder. Geen van de Eilandschutters hanteert de compoundboog, zodat dit een volledig overkantse aangelegenheid werd. Het overallklassement kwam hier op naam van Target uit Aalsmeer. (Advertentie) Zaterdag a.s. van 15.30- 17.00 uur inschrijving Lelystad in het clubgebouw aan de Hoofdweg. In totaal deden 58 schutters van acht verschillende clubs uit Nederland mee. Het gehele toernooi werd onder zonnige weersomstandigheden afge werkt. Volgend jaar wordt de Texelronde voor de 25® keer georga niseerd. Het bestuur van de Eiland schutters wil dit met ongemerkt voor bij laten gaan en zegt er een waar 'schuttersfeest' van te willen maken. Uitslagen (Vet de Texelaars). 1* Klasse recurve 1 Peter Bakker 2: Arnold Verheyen, 3 Dirk Hakvoort; 2° Klasse recurve. 1 M. Jongkind 2. Hans Zwart, 3. Klaas Hoogesteijn, 3* Klasse recurve. 1; Ernst Mol, 2. J. De Vries, 3; Brord van de Maat; Dames 1 Dimmie Vervorst. 2 Gon Hartsuiker, 3 Nicole Verheijen; Veteranen. 1 Theo Schouten. 2 Martien Bruin, 3: G. Zwart; Junioren. 1. Cynou Hoogesteijn, Aspirant. 1 Leroy Bolkenstijn. 2. Roy Hin, 3. Ivo Jager Compound. 1 Simon Verhoef. 2: René Schrauwers. 3 J. Heykoop, Verenigingsscore recurve. 1. Streekschutters, 2: Eilandschutters, 3; Saense Handboogschutters; Verenigings score combound 1 Target Aalsmeer, 2: Saense Handboogschutters. 3: Frederik Hendrik Lectori Salutem! Bij terugkomst van een werkbezoek aan Israel had ik het gebruikelijke genoegen om de inmiddels versche nen Texelse Couranten te lezen. (Ten slotte, landelijke dagbladen kan men in den vreemde nog wel vinden, eventueel zelfs via internet lezen, maar de Texelse Courant kent helaas nog geen wereldwijde verspreiding.) Door vrienden en familie reeds op de hoogte gebracht van mijn gerezen status in de Texelse gemeenschap, was ik natuurlijk zeer geïnteresseerd in de stukjes die er over mij zijn ver schenen. Ik moet zeggen dat ik beide met veel plezier heb gelezen. Maar de redactie heeft toch wel een steekje 'taten vallen. Niet alleen zou ik voor het ambt van dominee moeten veran deren van professie, maar ook van confessie. En dat gaat me toch wat ver. Ik moet er bij zeggen dat het wel een promotie naar een hoger ambt zou zijn, maar toch niet naar een ambt dat ik ambieer. Mijn roeping tot het ambt van domi nee viel hier aan de VU wel goed na tuurlijk, al was men toch wat ver baasd Gelukkig bleek het slechts op een vergissing te berusten. Het kerk volk zou weieens massaal kunnen weglopen als ze elke zondag weer geconfronteerd worden met polaire decomposities van operatoren in indefimete inproductruimten, zelfgeadjungeerde rationale matrix- functies en hun symmetrische ont bindingen. met-lineaire matrix- vergelijkingen, orthogonale matrixpolynomen, Riccatl- en Steinvergelijkingen, en oneindig- dimensionale systeem- en regel theorie. Ik denk dat zulks de Godsvruchtigheid van de Texelse bevolking nadelig zou beïnvloeden, en het wiskundig niveau niet echt veel zou verhogen. Hoewel, de heilzame werking die ervan uitgaat als men elke zondag een uurtje of wat aan de wiskunde besteedt, dient ook niet te worden uitgevlakt. Laat me besluiten met nogmaals mijn waardering uit te spreken voor de spoedige en met humor geschreven rectificatie Hoogachtend, Prof. dr. A.C.M. Ran (maar op Texel natuurlijk nog gewoon Dré van Vroon Hoekie en Cor Ran). DAAR RED JE LEVENS MEE Middenweg 109-11 3A, 1098 AH Amsterdam Tel (020)6031161 ^«(020)6631189 De grootste speciaatxoak von Nederland in SLAAPBANKEN EN BEDKASTEN Pemwnente tspostie von meet don 80 sloopbonlten en 8 bedkostenprogrammo's in bet betete genre SbopbonJcen en bedkosten m olte gangbare moten 0- en 2-percoons, twtjfeloorc en litvjumeow) ADe bedsystemen Modern en klassel Protectof deling Deo'-er von oOe Europese topmerken Grots bezorging door het hele lond, induwf campings en tuincomplexen. internet: http://www.sloapbanken.nl e-mail: easysopen.net Model Marco Bed systeem Moonlight Bedbreedfes 140 en 160 cm Matros PockeVeren 14 cm dik Bekleding Onbeperkte stofkeuze Pnjv vanaf 3 725 -

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5