Texelse eerste voetbalelftallen vernieuwd en vol ambities Verwarming ontbreekt nog maar jeugd is al aanwezig Nieuw jeugdhonk bij Eierlandse Huis bAcLbb y courant 'Hopen op handhaving' 'Spelen op zijn Oosterends' 'Compliment voor bestuur' 'Dit jaar in linkerrijtje' Wedstrijdschema Openingstijden Ploegelanderweg deels afgesloten TPYPI CC T VRIJDAG 10 AUGUSTUS 2001 Het amateurvoetbalseizoen 2001/2002 gaat op 2 september Lfj start. De vier eerste elftallen op Texel maken zich klaar voor de start, allemaal met hun eigen verwachtingen. Texel '94 speelt iade promotie van twee seizoenen geleden nog steeds in de jerde klasse KNVB. Na een felle strijd in de onderste regionen mist de ploeg zij zich op het nippertje te behoeden voor degra- jatie. Oosterend, De Koog en ZDH proberen het te bolwerken de zevende klasse, de laagste afdeling in de provincie. Even als vorig seizoen staan zes eilandderby's op het programma Mie vier de clubs gebruikten het zomerreces nuttig en versterk en in meer of mindere mate hun teams. Ook tussen de Texelse jubs wisselden enkele spelers van vereniging. Hoog tijd dus om de balans op te maken. •nkele wedstrijden voor het eind van iet seizoen werd Gerrie Plaatsman jsopvolger van de vertrekkende Luc >ost benoemd. Hem wacht nu de aak om Texel '94 voor de derde jassete behouden. Plaatsman ver tuit de functie van trainer van het eersteen tweede elftal en coach van lehoofdmacht in samenwerking met ■lltalbegeleider Rob van der Stap. joach van het tweede elftal wordt Arjen van der Knaap, foornaamste vraag is of het vertrek ran enkele routiniers kan worden (igevangen 'Het wordt weer een norm zwaar seizoen. Simon Brand Maarten Koorn zijn gestopt. Het is n boel kwaliteit die we hebben roeten inleveren. Een laatste man en spits van dat niveau heb je niet lomaar.' |i| zijn aanstelling ais coach zei Haatsman de jeugd meer bij het vogste team te willen betrekken. Hij heeft woord gehouden en enkele ju- poren toegevoegd aan de selectie ran 34 voetballers die het eerste en toeede team vormen. 'Als een jeugd ver goed genoeg is komt hij zeker aanmerking voor het eerste. Maar moet ook realistisch zijn. Als je er op dit niveau eén of twee kan invul- tamag ie blij zijn. De ouderen moe- knhet oppakken. Jongens als Martin toom en Marcel Ris zullen de kar weten trekken.' igrote lijnen weet Plaatsman welk itbalsysteem hij zal hanteren. 'Ik waarschijnlijk 4-4-2 spelen. De IcMe spitsen liggen helaas niet voor eioprapen, dus zet ik niemand puur mtraal. Vorig seizoen vond ik dat de orhoede wel eens te weinig steun seg. Ik wil daar meer druk. Met die vleugelspitsen moet dat luk- r.' ïatsman denkt dat de teams in de ede klasse aan elkaar gewaagd iji.'Zes ploegen die vorig seizoen bij tarwaren ingedeeld treffen elkaar f seizoen weer. Texel, Limmen. 'OS, MFC, Purmersteijn en Helder.' tag seizoen resulteerde dat regel- rslig in rare uitslagen. 'Als wij vorig azoen in de eindstand vier punten eerhadden gehad, waren we derde «den. Het streven is om in ieder «val met te degraderen. Natuurlijk cop |e altijd op een goede reeks, aardoor ie een periodetitel kan pak- a Het is een uitdaging, maar je met wel uit de hoek zien te blijven ear de klappen vallen. Daarvoor eb je ook een beetje geluk nodig.' Sectie: Bart Heerschap, Edgar Klip- ei, John List, Barry de Vries, Marcel is, Ralph Koning, Martin Koorn, ücoSchot, Emiel Keyser, Niels Dub- l, Bart Oosterhof, Pieter Daalder, Ruben Boogaard, Leenderd Eelman, Paul van Exel, Robert Jalvmg, Arnold Kaercher, Mark Keijser, Jelte van der Kooi, Rick Ransdorp, Pieter de Rid der, Coen Timmer, Arie van der Vis, Jeroen Voogs, Ivo Witte, Erik Wuis Nieuw: Ton Dubbelt (afkomstig van ZDH), Ingmar Moerbeek, Dave Dijks tra, Martijn de Vey (allen De Koog), Jaap Duin, Mihai Poleacov, Bart Tuit- man, Wouter Zijm (allen eigen jeugd) Vertrokken. Simon Brand, Maarten Koorn, Erwin Koning (allen gestopt) Sil van Dijk (trainer/speler) en Richard Daalder (coach) vormen samen de technische staf van Oosterend. Hun team start het laatste met de trainin gen. 'We hebben een jonge ploeg. Veel vakantiewerkers in de horeca dus', verklaren ze. De twee zijn opti mistisch gestemd over het komende seizoen. 'Vorig jaar konden we goed mee doen. Onze selectie is compleet ge bleven, we hebben een leuke enthou siaste ploeg. De twee nieuwe jongens, Cor Vlaming en Alexander Witte, zie ik ook als serieuze verster kingen. Dit seizoen hopen we bij de bovenste mee te draaien. Als je de indeling bekijkt hebben wij alle elf clubs vorig seizoen het meeste pun ten gehaald. Dat is toch een leuke wetenschap', vindt Van Dijk. 'Ik denk dat we nu goed zijn ingedeeld. Vorig jaar staken er toch een aantal clubs té ver boven de rest uit. Nu is alles gelijkwaardig aan elkaar. Waar je uit van verliest kun je thuis van winnen.' Daalder heeft al een speltype in zijn gedachten. 'Opzijn Oosterends. Lek ker de kat uit de boom kijken. Vooral de achterhoede en het middenveld goed bezet houden en wat snelle jon gens voorin. We hebben trouwens een heel goed middenveld, dat staat als een huis. Volgens mij kunnen we als team best ver komen.' Naast de prestatie speelt ook het ple zier een grote rol bij de Oosterenders. 'Het moet voor iedereen leuk blijven. Voordeel voor ons is dat iedereen uit het dorp of de omgeving komt. Je weet wat je aan elkaar hebt, kent el kaar. Opvallend bij Oosterend is dat de club met drie elftallen start 'Een heel zaalvoetbalteam besloot, onder lei ding van Michel Heibuurt, samen met enkele anderen om weer te gaan veldvoetballen. In totaal een manne tje of vijftien. Hartstikke leuk natuur lijk.' Ook het tweede elftal, dat onder leiding van Pieter-Jan Kampstra en Richard Brouwer staat, is goed bezet. 'Daar spelen ook jongens die niet aan spelen toekomen in het eerste. Dat is handig, zo kunnen ze toch voetbal- Texel '94-spelers Nico Schot en Erik Wuis in duel op de training. Gerrie Plaatsman kijkt toe. len.' Saillant detail is dat het B-veld, dat de club door een terugname in leden had afgestoten, nu weer voor de jeugd in gebruik heeft genomen. Selectie: Diederik Kruithof, Jan Bloem, Ger Vlaming, Frank Versluis, Cees Mets, Rob de Vries. Eddie de Vries, Christiaan de Vries, Arne-Jan Kruithof, Sil van Dijk, Rutger Zoete lief, Bob Witte, Simon Bremer. Nieuw: Cor Vlaming, Alexander Witte (beiden Texel '94) Vertrokken: Alex Duinker (gestopt) Cor Schattevoet zag aan het eind van vorig seizoen zijn selectie danig slin ken doordat enkele routiniers vertrok ken. Slechts zeven spelers van de oude garde zijn nog over. Toch gaat De Koog het dit jaar weer proberen. Schattevoet heeft hierbij hulp van elftalbegeleider Jan List. Afgelopen dinsdag kwam een deel van de spelers van de in Den Helder woonachtige Schattevoet voor het eerst bij elkaar. 'De horeca en mid denstand vieren hoogtij in De Koog. Ik hoop op zoveel mogelijk mensen op de training, maar het kost moeite om ze allemaal op het veld te krijgen. Vanaf september kan ik met de hele groep de puntjes op de i gaan zetten.' 'Ik wil het bestuur een groot compli ment maken. Op het moment dat het écht nodig was, hebben zij de schou ders eronder gezet en zijn ze met man en macht gaan bellen en zoeken naar spelers. Dat het is gelukt is prachtig voor de club. Het is even heel spannend geweest, maar nu kunnen we lekker gaan voetballen.' Schattevoet beseft dat de vertrokken routiniers moeilijk te vervangen zijn. 'De posities van de spelbepalende zijn altijd moeilijk op te vangen. De Koog heeft gelukkig een B-jumoren- team. Daarvan trainen een paar spe lers mee met het eerste team. Hoe ik ga spelen zal uit de training blijken, dan wordt duidelijk wat voor vlees ik in de kuip heb, In ieder geval enigs zins behoudend. Een 4-4-2-systeem, denk ik. Mocht het ontzettend goed gaan, dan kan ik altijd nog overstap pen op een aanvallender spel. Voor lopig blijft het koffiedik kijken.' Het Koger bestuur praat inmiddels met Jan van de Akker, een oud-prof- voetballer van onder meer FC Utrecht die op Texel komt wonen, over een overgang naar de vereniging. Met Jan Wouters, Gert Kruys en Frans Adelaar (allen trainer in het betaald voetbal) vormde hij een middenveld dat velen zich zullen herinneren. Doorzijn werk bij de NOS zal hij echter wel eens op zondagmiddag moeten werken, dus niets is nog zeker. Schattevoet: 'Het team zal ik toch rond zo iemand moe ten opbouwen om zo te profiteren (Foto Mtctvet OeJtkerj van zijn ervaring. Ook Dennis Vonk, die bij Oosterend heeft gespeeld, komt goed van pas.' 'Vorig jaar kwam een deel van de selectie uit Den Helder Dat hebben we nu met meer en dat is een voor deel. Het gaat namelijk met ten koste van de traimngsarbeid. Het werkt makkelijker. Hopelijk kunnen we ons staande houden in de zevende klasse. Het wordt gewoon zwaar, la ten we reëel zijn. We moeten gaan bouwen en over een jaar staat er mis schien iets moois. Selectie: Gerrit Booy, Maurice de Groot, Vincent Kaspers, Maurice Kasper, Pieter List, Dennis Schouws- tra, Paul Witte Nieuw: Jan van de Akker, Dirk Barends, Dennis Vonk (allen gestopt, nu weer begonnen), Gor Khatchikyan, Samar Al Tawil, Sher Atroshy, Arjan van Benthum, Jip Frank (allen eigen jeugd) Vertrokken: Ingmar Moerbeek, Dave Dijkstra, Martijn de Vey (allen Texel '94), Jason Martens (WGW). ZDH start het nieuwe voetbalseizoen met een nieuwe trainer en coach. Aangezien oefenmeester Ronald Biesboer zelf ook wil blijven voetbal len zal Henk de Ruyter, die terugkeert op het oude nest, op zondag langs de lijn staan. Ton Arnout blijft als elftal- begeleider functioneren. De Hoornders beten het spits af met de trainingen: op 15 juli liepen zij hun eerste rondjes, onder leiding van oud-trainer Leen van Elk, die loop trainer is gebleven. Biesboer: 'Dat is inderdaad vrij vroeg. Maar vooral omdat we nogal wat nieuwe mensen erbij hebben is het nuttig. Die kunnen ritme en conditie goed gebruiken.' De nieuwe coach houdt ook rekening met de stijgende ambities. 'Zeker bij de jongens die er al waren leeft het. ledereen spant zich momenteel hard in, iedereen knokt ervoor. Ze willen allemaal spelen. Als ik naar hun in stelling kijk, denk ik dat we er dit sei zoen maar eens voor moeten gaan en proberen in het linkerrijtje terecht te komen. Na een paar goede wedstrij den zit er misschien wel een periode- titel in.' Aan het spel zal volgens Biesboer weinig veranderen. 'Misschien moe ten we iets meer met de spitsen gaan voetballen, maar dat is natuurlijk ook afhankelijk van de tegenstander. Wat aanvallender zou niet verkeerd zijn. Maar dat begint natuurlijk bij de ver dediging.' Het probleem van ZDH ligt bij het gebrek aan een tweede team, waar door wisselspelers niet met een an der team kunnen meedoen, 'Het ligt aan de jongens hoe zij het oppakken. Ik verwacht in ieder geval een profes sionele instelling, als je dat zo kan zeggen. Als iemand er een keer naaststaat hoop ik op een beetje begrip. En natuurlijk inzet om die basisplaats toch waar te maken.' Selectie: Christiaan Stolk, Jan-Willem Bakker, Fedor van Elk, Bernard Ipenburg. Joop Rommets, Michiel Dekker, Niels Dekker, Mike de Bruijn, Jacco Kager, Erik Zijm, Ronald Bies boer, Kobus Kranenburg. Nieuw: Erwin Klemveld, Sjoerd Oosterhof, Melle Oosterhof, Daan van der Slikke, Bert van der Wal (allen gestopt en nu weer begonnen). Bij nood heeft ZDH de beschikking over oudgedienden Kees Kikkert, Denhard van der Slikke. Michael Novak, Cees van Heerwaarde. Vertrokken: Etienne van Bennekom (gestopt). Ton Dubbelt (Texel '94). Texel '94 speelt voor de competities tart twee oefenwedstrijden. Morgen treedt het elftal aan tegen De Valken uit Venhuizen. Een week later komt Voorland uit Amsterdam op bezoek. Beide wedstrijden beginnen om 18.45 uur. In een gezamenlijk overleg van de drie trainers hebben Oosterend. De Koog en ZDH besloten met elkaar een oefenprogramma samen te stel len. De eerste van de drie wedstnjden vindt woensdag plaats. Op het veld aan de Witteweg speelt ZDH tegen De Koog. De daaropvolgende zon dag ontvangt Oosterend de Hoornders. De Koog - Oosterend wordt op woensdag 22 augustus af gewerkt. Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Op 2 september volgt de aftrap voor het seizoen Texel '94 mag op bezoek bij Purmersteijn, Oosterend krijgt Vesdo op bezoek, De Koog ontvangt Oudesluis en ZDH gaat naar GSV. Een week later is Texel '94 gastheer van VIOS, reist Oosterend naar Oudesluis, gaat De Koog naar Petten en speelt ZDH thuis tegen Knollen dam. In de derde competitieronde moet Texel '94 naar Zouaven, speelt Oosterend uit bij GSV, mag De Koog op eigen veld ALC zien te bedwingen en gaat ZDH naar Strandvogels. De eerste derby wordt gespeeld op 30 september: De Koog - ZDH. Tekst Michiel Dekker Beeld uit de derby Oosterend - ZDH van vorig seizoen. fer banken, een zelfgetimmerde te', barkrukken, een televisie, een en een paar planten in de foek. Het is de inventaris van het •ugdhonk dat jongeren uit De Cocksdorp hebben ingericht in het wrlandse Huis. De officiële ope- [®3moet nog plaatshebben, maar Ageren hebben inmiddels hun "trek genomen. ^televisie staat aan bij het betreden 131 de ruimte. Sabrina Veldman, -tanne Hooyschuur, Dennis Koster Michael de Jong liggen op hun tatak onderuitgezakt op de banken tyken, Michiel Stark voegt zich la- 'ook bij het gezelschap. De ruimte ®9tals een honk in wording. Verwar ds ontbreekt en ook het water 1!*t nog aangesloten worden. Tot 'Nd wordt gewerkt met een |erry- '4 vol water die op de bar staat. Een is er evenmin. Na de bouwvak "dl het op orde gemaakt, zegt wne. 'Ze hebben voor de vakan- eerst het licht gedaan.' ®lionk zit op de plaats waar eerst ^Peuterspeelzaal was. Nadat deze '•fleatst was naar elders in het jMpshuis, kon de jongerenplek wor- 4 ingericht. Er werd een muur ge steld om de ruimte wat kleiner te ^en, de ramen werden dichtgetim- N Nen bij de ingang werd een klein 4«t|e gemaakt. De voordeur zit aan •t'lkant, binnendoor is geen toe- £"9 Aanvankelijk hadden de jonge- 5-1 er vorig jaar al in zullen trekken, maar door vertraging bij de renova tie van het dorpshuis liet ook het honk op zich wachten. Zelf Hoewel het nog niet klaar is, is in de ruimte al wel sfeer ontstaan. De jon geren hebben zelf geschilderd, zelf de bar gemaakt en alles zelf ingericht. De meubels en de televisie hebben ze allemaal links en rechts van thuis meegenomen. Diverse vlaggen han gen aan de muur. Sabrina, voorzitter van het jeugd honk, vertelt dat het veel moeite kostte om een eigen plek te krijgen. 'Soms waren we drie keer in de week aan het vergaderen.' De hoogte van de huur was een van de problemen waar ze tegenaan liepen. 'Dan was er een bedrag en even later werd weer een ander bedrag genoemd. Dat was dan niet duidelijk De jongeren beta len duizend gulden per jaar voor de ruimte. Van de gemeente krijgen ze jaarlijks 250 gulden subsidie. De rest van het geld moeten ze zelf verdie nen. Dat gebeurt voor een deel met de opbrengsten van drinken dat ge schonken wordt. Doordeweeks mag alleen fris verkocht worden, oo zater- Het nieuwe jeugdhonk in De Cocksdorp. Achter de bar staan Dennis Koster en Sabrina Veldman. Aan de andere kant (vlnr) Michael de Jong, Lyanne Hooyschuur en Michiel Stark. (Foto Jeroen van Hattum) dagavond ook bier. Sabrina, Lyanne en Dennis, alledrie bestuurslid, zor gen daarvoor. Het is de bedoeling dat het honk van aan het eind van de middag en 's avonds geopend is. Op vrijdag is het gesloten. Over de sluitingstijd van zaterdagavond bestaat nog onenig heid. Van het Eierlandse Huis moet het honk in de zomermaanden op zaterdagavond om half tien dicht gaan. De jongeren willen tot twaalf uur open blijven. Volgens beheerder Nico Ooyevaar van het Eierlandse Huis gebeurt dat niet vanwege de disco die op zaterdagavond wordt gehouden in het dorpshuis. 'We wil len met dat er een loop ontstaat tus sen de disco en het honk.' Volgens hem is er dit seizoen nog twee keer disco op zaterdagavond. 'Daarna mogen ze weer tot twaalf uur open blijven Leeftijd Over de leeftijdsgrens zijn eveneens meningsverschillen. De grens ligt op achttien jaar. Te laag volgens de jon geren. De nog net 17-jarige Sabrina: 'Ik mag dan straks nog wel komen, omdat ik bestuurslid ben, maar mijn leeftijdgenoten mogen er niet meer in. Dat is niet eerlijk.' Volgens Ooyevaar is achttien echter al meer dan aan vankelijk gepland. 'Eerst zou het een honk worden voor kinderen van twaalf tot zestien jaar Later is dat verruimd tot achttien.' Volgens zowel Ooyevaar als Sikke ten Brug, tijdelijk waarnemend voorzitter van de Vere niging Gemeenschap Eierland, heeft een groep ouders bezwaar gemaakt tegen verdere verhoging van de leef tijdsgrens. Ten Brug: 'Die hebben gezegd dat hun kinderen met naar het jeugdhonk mogen gaan als daar oudere jeugd komt.' Volgens Ooyevaar is niet verstandig om de grens dan toch hoger te leggen. 'De oudere jeugd kan ook makkelijk naar het café.' Het is niet bekend hoeveel ouders tegen verhoging van de leef tijdsgrens zijn. Volgens Ten Brug en Ooyevaar zijn de jongeren begin deze week met een brief op de hoogte gesteld. Volgens Sabrina Veldman hoeft een hogere leeftijdsgrens geen problemen op te leveren. 'We hoeven geen last van elkaar te hebben. De ouderen gaan wel bij elkaar zitten en bemoeien zich niet met de jongere kinderen. Bovendien komen mensen die zichzelf te oud gaan vinden, op den duur toch niet meerTen Brug en Ooyevaar houden vast aan de acht tien jaar. Ten Brug: 'We zijn ook ge adviseerd door het jongerencentrum in Oosterend om de leeftijdsgrenzen niet los te laten.' Bestuur Het bestuur van het jeugdhonk be staat ook uit drie volwassenen. Dat zijn To Koster. Corien Hooyschuur en Cindey de Jong. Als er wat aan de hand is, kunnen de jongeren hen bel len, vertelt Sabrina. Als het honk ge opend is, is ook altijd een van de jon gere bestuursleden aanwezig. Drugsgebruik is uit den boze, het veroorzaken van overlast wordt even min op prijs gesteld. Ooyevaar: 'We hebben afgesproken dat ze niet op de tennisbaan komen.' De nooduit gang daarvan ligt bij de toegang van het jeugdhonk. Om de kas een beetje te spekken, hebben de jongeren de afgelopen weken lootjes verkocht. Vanavond (vrijdag) om half acht trekt een nota ris in het jeugdhonk de winnende nummers. Volgens Sabrina is zo'n drieduizend gulden opgehaald met de verkoop. Er waren 3400 looties die verkocht werden per vijf stuks voor een tientje. De resterende lootjes hebben de jongeren vandaag nog proberen te verkopen. De officiële opening is zaterdag 15 september om 16.00 uur. De hande ling wordt verricht door wethouder Nel Eelman. Een naam voor het jeugdhonk hebben de jongeren nog met bedacht. Sabrina: 'We wilden het eerst het Eitje noemen, maar die naam wordt ook al gebruikt voor het Eierlandse Huis.' Het jeugdhonk van de Cocksdorper jeugd is van maandag tot en met donderdag geopend van 15.30 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 21.30 uur. Op zaterdag is het geopend van 13.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 24.00 uur. Als er disco is in het dorps huis, is het jeugdhonk op zaterdag geopend tot 21.30 uur. Op zondag is het open van 13.00 tot 17.30 en van 18.30 tot 21.30 uur. In verband met de werkzaamheden voor het natuurontwikkelingsproject de Ploegelanden en de Bleekerij sluit Staatsbosbeheer een deel van de Ploegelanderweg vanaf 9 augustus voor ongeveer twee weken af. Het gaat om het traject tussen de Monnikenweg en de Randweg. De afsluiting van de Randweg wordt te gelijkertijd opgeheven. De maatregel is noodzakelijk omdat er een duiker wordt aangelegd voor de duinbeek die er wordt gegraven en veeroosters worden geplaatst. Bo vendien zal de weg iets hoger worden gelegd, omdat er in het verleden bij overvloedige regenval nogal eens water op stond. Het werk moet vol gens Staatsbosbeheer juist in deze tijd van het jaar worden uitgevoerd vanwege de stand van het grondwa ter, die nu gunstig is.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7