Zwitsers echtpaar vijftig jaar op Texel 'Ze zeiden dat de Hoge Berg steil was 2 JfÉKI teso Aly Zegel wint publiekspri, Agenda .TEXELSE COURANT - Hoornders vieren alsnog Bossiesdag Radio Texel 106.1 Limiet aan kaarten voor 'Sea Street' Bram de Visser en band spelen in Worsteltent Mannenkwintet in Waalder kerk Expres Zo Weekenddienst Texelse artsen Wat ik zeggen wou. Taxicontroles Parkeerkaart gehandicapten veel duurder Oogstdag met oude machines VRIJDAG 17 AUGUSTUS 2001 de politie, maar op een gegeven moment begon het moeili|k te wor den.' In Zwitserland zelf wordt 1 au gustus overigens ook met meer met vuren gevierd, vertelt zij. 'Je ziet het alleen nog wel eens hoog in de ber gen.' De Slufter blijven ze een prachtige plek vinden om te bezoeken. 'Het is daar elk iaar anders.' Hii denkt met Een boek over de duinen. Toen ze het las als 10-jarig meisje, maakte het enorm veel indruk op Elisabeth Michoud. Zóveel indruk, dat de koffers gepakt werden, toen ze op latere leeftijd een brochure las over een Nederlands eiland met veel duinen en veel vogelkolonies. Gis teren kregen zij en haar man René Michoud, beiden tachtig jaar, bloe men van de VW omdat ze voor het vijftigste jaar Texel aandeden. Pas op, het is steil daar, kregen René en Elisabeth Michoud zo'n vijftig jaar geleden te horen bij de VW toen ze voor het eerst naar de Hoge Berg wilden fietsen. Het echtpaar uit het Alpenland was gewaarschuwd. 'Wij vroegen ons vervolgens af wanneer het dan steil zou worden en opeens ging de weg alweer naar beneden', vertellen ze nog lachend. Met uitzondering van twee jaren, zijn ze elk jaar trouw naar Texel gekomen. De twee overgeslagen jaren werden ingehaald met meerdere bezoeken per jaar. Dit jaar kwam de teller daar door op vijftig te staan. Jarenlang zaten ze in hotel Hollandia, een aan tal maal in hotel Juliana en De Strandplevier en sinds vier jaar is pension Erika hun vakantieadres. Kamperen hebben ze ook een keer gedaan. Rene Michoud: 'Toen stormde het de laatste nacht zo hard dat we de tent aan de auto moesten vastmaken. Maar hij stond de vol gende dag nog wel.' De Zwitsere tentstokken van staal bleken robuus ter dan de stokken van andere kam peerders, want alleen hun tent stond nog overeind. Toch was het de laat ste keer dat er gekampeerd werd. Al vanaf de eerste vakantie raakten ze bevnend met onder andere de Neder landse echtparen Van Doorn en Jon kers. 'We trokken elk jaar de agenda's om de volgende vakantie te reserve ren', vertelt René Michoud 'We had den kinderen en zij hadden kinderen die elkaar ook elk jaar zagen.' Con tacten zijn er nog steeds. Toen hun dochter trouwde, kwam de hele fami lie Van Doorn naar Zwitserland. Hollandia werd in die tijd gerund door mevrouw Wuillink met wie het echt paar ook een goede band op bouwde. 'De kinderen noemden haar altijd oma.' Taal Toen ze voor het eerst kwamen, wa ren er niet zoveel Duits sprekende Een oorkonde en bloemen voor René en Elisabeth Michoud uit Zwitserland die voor het mensen. Het werkte bij het echtpaar in die tijd in het voordeel dat ze uit Zwitserland kwamen, de oorlog was nog niet zo lang geleden. Taal problemen zeggen ze met ondervon den te hebben. Elisabeth Michoud: 'Onze dochter sprak al de tweede dag met Nederlandse kinderen. Dat ging zo vlug.' Andersom waren er ook mensen die hun Duits wel even wil den oefenen. Zelf kunnen ze wat zin netjes in het Nederlands spreken. Verstaan levert weinig problemen meer op. Grote liefhebberij van het echtpaar was fietsen Zo'n beetje elke dag, vertellen ze, of het regende of niet. Op doktersadvies laten ze dit jaar voor het eerst de tweewieler staan. Ten koste van de mobiliteit is het met gegaan. 'We wandelen nu heel veel. Kopen we een dagkaart met de bus. Daarmee kunnen we op heel veel plekken komen.' Oosterend, De Waal en De Cocksdorp. Dat zijn de plaatsen waar volgens het echtpaar de afgelopen vijftig jaar niet veel veranderd is. De Koog valt buiten dat rijtje. 'We heb ben nog meegemaakt dat EcoMare een houten barak in het bos was. Als je nu in het zeehondencentrum komt, zie je een afbeelding van hoe het toen was.' De lammerenmarkten op de Groeneplaats, hebben ze ook mee gemaakt. Plekken op Texel waar ze nog nooit zijn geweest, kunnen ze niet meteen voor de geest halen. Al hoewel, de Geul, dat is een plekje waar ze na vijftig jaar nog altijd eens heen moeten. Enthousiasme Het enthousiasme over Texel bleef niet beperkt tot huize Michoud. Zij, lerares van beroep, zorgde in de ja ren zestig een keer voor een school reis naar Texel. Met de trein van Zwisterland naar Nederland. Ook vrienden en familieleden werden warm gemaakt voor dat prachtige eiland Op Texel zelf werden vlak voor 1 augustus altijd andere mensen uit Zwitserland opgezocht. 'Op 1 augus tus vieren wij dat Zwitserland werd gesticht. Dat deden we hier met een kampvuur op het strand en dan wer den er liederen gezongen. Daar kwa men ook altijd Nederlanders naar toe.' Die feesten werden van 1954 tot 1964 gehouden. Daarna mochten geen kampvuren meer gemaakt wor den. Hij: 'We vroegen het elk jaar aan vijftigste jaar op Texel zijn. (Foto Jeroen van Hattum) plezier terug aan een ochtend dat ze met alle mannen uit het hotel 's mor gens om vier uur op de fiets naar het natuurgebied gingen. Alleen op de wereldslechts omringd door vogels, zagen ze daar de zon opkomen. Ooit hebben ze nog overwogen een huis te kopen op De Krim, maar dat plan hebben ze afgeblazen. Een hotel of pension was prima. Landen Het was niet alleen Texel waar de fa milie heen ging. Ze bezochten ook andere delen van Nederland en an dere landen. 'We hadden vrienden in Hilversum, waar we een weekje lo geerden, maar we waren wel altijd op doorreis naar Texel. Daar bleven we dan twee of drie weken.' Van een bezoekje aan andere wadden eilanden is het nooit gekomen. Gisteren kreeg het echtpaar bloemen en een oorkonde van medewerkster Alette Vink van de VW. Trots en ver rast namen ondergingen ze de hulde. Als het aan de Michouds ligt, zijn ze volgend jaar weer van de partij op Texel. Dan met de hele familie. Vrijdag 17 augustus: De deels Texelse band Expres Zo laat tussen 16.00 en 20.00 uur op het strand bij paal 12 try-outs van het nieuwe repertoire horen. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Shrek (aanvang 14.00 uur), Keizer Kuzco (14.15 uur), Jurassic Park 3 (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Dr Dolittle 2 (16.15 uur). Tomb raider (18.45 uur) en Pearl Harbor (21.15 uur). Zaterdag 18 augustus: In de straten rond de grote kerk van Oosterend wordt van 10.00 tot 14.00 uur rommeltjesmarkt gehou den. De Oude Trekker en Motoren Ver eniging houdt een oogstdag, waarbij diverse oude en nieuwere machines worden gedemon streerd. Locatie is een stuk land van Dirk Roeper aan de Aken- buurt, ingang Laanweg. Aanvang 13.00 uur Op het terrein bij de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend wordt van 14.30 tot 21.00 uur het tiende Strenderpop gehouden. De toegang is gratis. De deels Texelse band Expres Zo laat vanaf 16.00 uur in theater Klif 12 in Den Hoorn try-outs van het nieuwe repertoire horen. De toe gang is gratis. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Op het wad bij Oudeschild wordt de derde bootviswedstrijd van het seizoen gehouden. Deze duurt van 17.00 tot 20.00 uur. De deelne mers vertrekken per boot vanuit de haven. In Cinema Texel draaien Shrek (aanvang 14.00 uur), Keizer Kuzco (14.15 uur), Jurassic Park 3 (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Dr. Dolittle 2 (16.15 uur), Tomb raider (18.45 uur) en Pearl Harbor (21.15 uur). Zondag 19 augustus: Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna wordt van 9 .00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt ge houden, georganiseerd door IJs club De Koog. De inwoners van Den Hoorn en omgeving vieren hun eigen variant van Bossiesdag. Ze vertrekken om 12.00 uur met trekkers van de Jan Drijverschool voor een picknick en spelletjes in de Dennen. Terug in eigen dorp begint om 17.00 uur een barbecue. Deelname kost ƒ12,50 voor volwassenen en 7,50 voor kinderen tot en met 10 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar in de sla gerij van Goënga. Op de tennisbanen aan de Emmalaan in Den Burg begint om 13.00 uur een dubbeltoernooi voor vijftigplussers. Opgave tot zater dag 12.00 uur via tel. 314657. De band Elwood, met oud- Texelaar Bram de Visser in de ge lederen, verzorgt tussen 14.00 en 17.00 uur een optreden in restau rant De Worsteltent, nabij de Den nen. De eerste elftallen van SVO en ZDH spelen een oefenwedstrijd op het voetbalveld van Oosterend. Aanvang 19.00 uur. In Cinema Texel draaien Shrek (aanvang 14.00 uur), Keizer Kuzco (14.15 uur), Jurassic Park 3 (16,00, 19.00 en 21.30 uur), Dr. Dolittle 2 (16.15 uur), Tomb raider (18.45 uur) en Pearl Harbor (21.15 uur). Maandag 20 augustus: In de NH kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang 2,50. In het gemeentehuis vergadert de raadscommissie voor Bestuur en Organisatie. Aanvang 19.30 uur. De vereniging Groot-Slem houdt een bridgeavond in manege Aken- burg, nabij Den Burg. Aanvang 19.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw Brans, tel. 312 252. De vereniging En Passant houdt in café De Twaalf Balcken vanaf 20.00 uur een schaakavond. Er worden korte partijtjes (vlugger tjes) gespeeld, waarbij iedereen kan aanschuiven. Deelname is kosteloos. In dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost 7,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Sh (aanvang 14.00 uur), KeizerKu (14 15 uur), Jurassic Park3(16] jB 19.00 en 21,30 uur), Dr. Dolitt, (16.15 uur), Tomb raider (18.45a en Pearl Harbor (21.15 uur) Dinsdag 21 augustus: In EcoMare begint om 12.00 om 14.00 uur een poppenkj voorstelling voor kinderen van tot en met 8 jaar. Big Band Texel verzorgt va 17.30 uur een optreden op hei ras van restaurant Zand loper iu| Koog. Toegang gratis. In het gemeentehuis vergadert raadscommissie voor Ruimte,# nen en Economie. Aanvang 1«. uur. Om 20.15 uur begint in de NHl< van De Waal een concert vant mannenkwartet La Notte. gratis, inzameling na afloop. In Cinema Texel draaien Sir (aanvang 14.00 uur), Keizer Kic (14.15uur), Jurassic Park3(16J 19.00 en 21.30 uur), Dr. Doliltfe (16.15 uur). Tomb raider (18.45ij lju en Pearl Harbor (21.15 uur), lijn Veerdienst TESO zet geregeld extra boot in en verzorgt dan is half uur een afvaart, zowel van Den Helder als vanaf Texel gebeurt vrijdag (vandaag) maandag van 9.35 tot 16.05 zaterdag van 8.35 tot 15.05 urn zondag van 16.35 tot 20.05» Automobilisten moeten d danks rekening houden wachttijden. Die beloopt zaterci op Texel tussen 9.00 en 12.00 mogelijk een half uur. Hoogwater te Oudesclt Vr. 17 Za. 18 Zo. 19 Ma. 20 Dl. 21 7.15 en 20.06 ore 8.36 en 21.10 9.25 en 22.15 10,25 en 23.15 11.15 en Wo. 22 0.06 en 12.05 Do. 23 0.45 en 12.35 Vr 24 1.15 en 13.11 Aan het strand is het ongeveer een der hoogwater De zon komt 19 au; - om 6,29 uur en gaat onder qm 20 augustus nieuwe maanr^2l aw springtij. De mkz-crisis gooide eerder dit jaar roet in het eten, maar om de vakan ties af te sluiten vieren de inwoners van Den Hoorn en omgeving zondag alsnog hun eigen variant van Bossiesdag. Ze vertrekken om 12.00 uur met trekkers van de Jan Drijverschool naar de Dennen. On derweg wordt gestopt voor een pick nick, waarvoor de feestgangers zelf allerlei lekkers meenemen. Na aan komst in de Dennen begint om 14.00 uur een programma waaraan ieder een kan meedoen, ook de aller kleinste. Er is een speurtocht, voet bal en slagbal, maar de Hoornders kunnen er ook voor kiezen om lig gend in het gras toe te zien hoe an deren zich in het zweet werken Het gezelschap wordt rond 17.00 uur te rug verwacht in eigen dorp voor een barbecue op de speelweide achter de Jan Drijverschool. Drinken, drank, bestek en een bord dienen zelf mee genomen worden. De organiserende feestcommissie verstrekt vier soorten vlees, stokbrood, salade en saus aan iedereen die van te voren een deelnemerskaart heeft gekocht bij de slagerijafdeling van de supermarkt van Goënga. Deze kost ƒ12,50 voor volwassenen en 7,50 voor kinderen tot en met 10 jaar. Desgewenst kun nen de deelnemers ook alleen aan een deel van de Bossiesdag mee doen. Bij slecht weer gaat alleen de barbecue door, maar om beschut te kunnen zitten vindt deze dan plaats achter het dorpshuis. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u. Ministry of sound (dance trends) 18.00 u Muziek met Marco 19 00u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst baptisten 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16 00u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 20 00 u Proefproject (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei. 10.00 u. gereformeerde kerk Den Burg 19.00 u. gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Leitmotiv, een programma over thema's met Pip Barnard Aansluitend Radio Noordholland De organisatie van het Texel Sea Street Festival, dat van vrijdag 31 augustus tot en met zondag 2 sep tember in De Koog wordt gehouden, heeft besloten een limiet te stellen aan het aantal te verkopen toegangs bewijzen. Reden is het gebrek aan capaciteit dat bestaat sinds disco theek De Toekomst werd afgebroken. De organisatie wil zo voorkomen dat er onveilige situaties ontstaan en vindt bovendien dat iedereen die een passe-partout koopt ook daadwerke lijk de kans moet krijgen om alle bands te beluisteren. Het festival begint op vrijdagavond met vuurwerk. Dat is gratis te bezoe ken, evenals het straatfestival op zaterdagmiddag. Voor de optredens in de cafés en discotheken moet een passe-partout worden gekocht. Dit kost 35,- voor het hele weekend en 20,- voor één avond. De voor verkoop gaat maandag 20 augustus van start. Kaarten zijn vanaf die da tum op werkdagen verkrijgbaar bij DBB, Dorpsstraat 179 in De Koog en op maandag tot en met zaterdag bij de VW in Den Burg. Tijdens het fes tival wordt een verkooppunt in de Koger Dorpsstraat ingesteld. Dat is - zolang de voorraad strekt - op vrijdag open van 14.00 tot 02.00 uur en za terdag vanaf 14.00 uur. Oud-Texelaar Bram de Visser en 'zijn' band Elwood geven zondag een con cert in restaurant De Worsteltent. Elwood, dat naast drummer De Vis ser bestaat uit pianist en zanger Steffan Smit en bassist Joost Bonen kamp. speelt een mengeling van jazz, blues en rock 'n' roll Het gaat voor namelijk om eigen nummers, in de stijl van A.J. Croce en Dr, John. De groep maakte twee CD's, die beide in één dag werden opgenomen en in eigen beheer werden uitgebracht. Het tweede schijfje, 'All night barbe cue' getiteld, maakte duidelijk dat Elwood in vele opzichten een flink stuk 'gegroeid' was. Het kreeg dan ook een goede recensie in het tijd schrift Music Maker. Het concert in De Worsteltent, dat is gelegen aan de Smitsweg aan de rand van de Dennen, duurt van 14.00 tot 17.00 uur en is gratis toeganke lijk. Bij mooi weer wordt buiten gemu siceerd. Vocaal mannenkwintet La Notte verzorgt dinsdag in de hervormde kerk in De Waal onder begeleiding van luitspeler Frits Sandkuyl het negende zomeravondconcert in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Het programma bestaat uit 'muzikale miniaturen' van onder anderen Dowland, Sweelinck, Frescobaldi, Schubert en de Comedian Harmonists. La Notte, dat al vaker optrad op Texel, werd in 1989 opgericht als kwartet. In het begin putte het en semble uit het vroeg-romantisch re pertoire, waarin de maan en de nacht frequent figureren en waaraan de heren ook hun naam ontleenden. Gaandeweg ging La Notte zich steeds meer richten op muziek uit de Renaissance. Zo werd in 1993 tijdens het Festival voor Oude Muziek in Utrecht een Fringe-concert verzorgd met werken van Lassus. Het concert in de Waalder kerk be gint om 20.15 uur. De toegang is gra tis. Na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. In tegenstelling tot wat in de Vakantiekrant van deze week wordt vermeld beginnen de try-outs van het nieuwe repertoire van de deels Texelse band Expres Zo, zondag in Klif 12 te Den Hoorn, niet om 14.00 uur maar om 16.00 uur. De toegang is gratis. Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023, Medische Post: Nikadel 17, De Koog, tel. 327270. Speciaal voor toeristen; consult na telefonische afspraak. Toeristen op het noor delijk deel van Texel kunnen zich op afspraak melden bij de prak tijk van R. van den Bent en F. Haasdijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, tel. 316234. Boeven v«n leun Buten veranlwooedelijUKid van de rcdacoe Bescheidenheid siert de mens. Wij staan daarom ook nooit vooraan om onze mening te verkondigen in de lo kale media. Maar soms is het gewoon noodzakelijk. Wanneer er allerlei on waarheden over je de ronde doen, bijvoorbeeld. Naar aanleiding van de controles door de Inspectie Verkeer en Vervoer en de politie van afgelopen vrijdag, is er in de lokale en regionale media verslag gedaan van boeteregens en verontwaardigde taxichauffeurs/on dernemers, Ook ik ben gebeld door verslaggevers van de Helderse Cou rant en de Kabelkrant. Helaas kon ik ze geen spectaculaire verhalen ver tellen over razzia's, bedreigingen etc. In ons geval was er slechts sprake van een aantal controles door boven genoemde instanties, die binnen twee minuten achter de rug waren omdat onze chauffeurs hun spullen conform de Wet Personenvervoer op elk gebied in orde hadden. Verder zijn onze taxi's in totaal driemaal geflitst, omdat ze met een snelheid tussen de 80 en 100 km/uur reden waar 80 km/ uur is toegestaan. Inderdaad te hard, met een boete als terecht gevolg. Maar niet spraakmakend, laat staan extreem. Na afloop van de bewuste vrijdagavond heb ik onze chauffeurs zelfs nog gecomplimenteerd en be dankt voor de manier waarop ze er voor hebben gezorgd dat we zonder problemen alle controles met een gerust hart konden ondergaan. Maar dan volgt de berichtgeving. Taxichauffeurs gaan op de bon. Taxi chauffeurs scheuren maar raak. Taxi chauffeurs staken. Zonder aanzien des persoons wordt de hele beroeps groep (gemakshalve?) maar weer op één hoop gegooid. Terwijl onze chauffeurs gewoon hun werk goed doen, hun spullen in orde hebben en een normale rijsnelheid hanteren. Dat de toch al mindere reputatie van taxi chauffeurs door extreem wangedrag van een enkeling nog verder naar beneden wordt gehaald is al erg ge noeg. Maar dat de media slechts geïnteresseerd zijn in dit soort wan toestanden, zonder melding te ma ken van de chauffeurs die gewoon op een uitstekende manier zorgen voor veilig personenvervoer, geeft bij deze laatste groep een heel vervelende nasmaak. En dan nog even -in alle bescheiden heid- een paar feiten: 1) Ja, onze administratieve beschei den zijn onderweg ook gecontro leerd, en geen van onze chauffeurs was in overtreding, alles was prima in orde. 2) Nee, er is geen sprake van dat wij boetes van honderden guldens con tant hebben betaald om verder te mogen rijden. 3) Ja, wij zijn ook geflitst omdat we te hard reden. Maar slechts driemaal, en alle drie de keren onder de 100 km/uur, 4) Nee, ik ben vrijdagavond niet zelf gaan rijden omdat mijn chauffeurs dan niet gecontroleerd zouden wor den, maar omdat het door het ontbre ken van andere taxi's(l) enorm druk werd bij ons. Nogmaals, normaal gesproken ver trouwen wij op het inschattings vermogen van onze klanten om rod del en achterklap van de feiten te kunnen onderscheiden. Maar leu gens over ons bedrijf, daar kunnen en willen wij ons niet bij neerleggen. Bij deze. Bart de Vries, Taxi 312000. De Europese Gehandicapten Par keerkaart die per 1 oktober wordt ingevoerd, wordt aanzienlijk duur der dan de tot dusver gebruikelijke nationale invalidenparkeerkaart. Dat komt omdat de nieuwe kaart, die in alle landen van de EU kan worden gebruikt, wordt be schouwd als een waardepapier en daarom is beschermd tegen ver valsing. Qua beveiliging en aanmaak gelden dezelfde voorschriften als bij rijbewij zen en paspoorten. De gemeente moet daarom veel meer betalen bij inkoop (ƒ23.-) waar de gemeentelijke leges nog bijkomen zodat de gehan dicapte er totaal ƒ72,15 voor moet neertellen. De huidige kaart kost slechts ƒ1,- en wordt bij verlenging, diefstal of vervanging om andere re den gratis verstrekt. Dat laatste is bij de nieuwe kaart met meer mogelijk. Het volle bedrag aan leges, eventueel vermeerderd met adminiss kosten, wordt in rekening gebn net als bij paspoorten en rijbewi De Oude Trekker en Motorente ging houdt zaterdag een waarbij zowel oude als nieuwere chines worden ingezet. Op hei van Dirk Roeper aan de Aken! (ingang Laanweg) wordt gedorst geperst en met een zelfbind» werkt. De vereniging is nog op zoek naar iemand die zou willen ten. Geïnteresseerden kunnen tact opnemen met A. Koopman 314 139. De demonstratie begin1. 13.00 uur. Overigens lijkt de oogstdag een! voorproefje te worden van een gend jaar te houden Pinkaftosj evenement. Dat festijn vindt ee de twee jaar plaats, maar omdi mkz-crisis dit jaar roet in het gooide, is de Oude Trekker en I/ !n ren Vereniging van plan het alwe 2002 te houden. er et eR Aly Zegel heeft de publieksprijs van de expositie 'De Vrijwilliger' in Tusse de Banke gewonnen. Afgelopen maand konden bezoekers van de thema-expositie stemmen op het vol gens hen mooiste kunstwerk. Zegel exposeerde met twee keramische werken Vrijwilligers: altijd een luiste rend oor (een schaal met oren) en Vrijwilligers moeten duizendpoten zijn (drie duizendpoten). Met 27 stemmen eindigde ze op de eerste plek, nipt voor de nummer twee, die 24P»1 kreeg. Uit handen van vooralle Trigt van de adviescommissie en Cultuurbeleid ontving woensdag een boek en een bost men. Ook volgend jaar volgt een li* tentoonstelling in Tusse de BJ het onderwerp van deze exposé in januari 2002 bekend wordf- maakt. (Foto

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2