mm ...is oud gedaan. Postkantoor Den Burg gaat volgend jaar dicht Cjrocn 2,'wartsjexeh 'in het harL, Nieuwe locatie voor agenopslag in beeld Wmm Geen sancties na sloop schapenboet MtëOCOOI A-blok komt zeker vijftig meter van nieuwe huizen ïtmm Geld berging VOC-schip uit cultuurpot Drankrijder Tusse de Banke Stoep Oudeschild hindernisbaan voor rolstoelers Boerderijenboek Taxibedrijven Nieuwbouw St. Jan Natuurwandeling Bouwvergunning voor mast Telfort TEXELS E^COU RANT SUPER DE BOER {RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11605 DINSDAG 21 AUGUSTUS 2001 „ertentles/abonnementen/bezorging: inbaan 6 }1 MC Den Burg ïfoon 0222 - 36 26 00 - telefax 0222 - 31 41 11 nail: mfo@lenr.nl rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Redactie: Warmoesstraat 45. Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20. fax 0222 - 32 30 00 e-mail: redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-22 14 02 75 Losse nummers 1.80 0,82, abonnementsprijs 63,- 28,59 per half jaar. landje naast de schuren van ger en De Ridder aan de Laag- Iderweg is in beeld gekomen mogelijke locatie voor de enopslag van het Agrarisch en enmuseum. Dat is het resul- van overleg dat de dorps- missie van De Waal, bestuur- van het wagenmuseum en louder Daan Schilling gisteren elkaar hadden. agenmuseum wil een nieuwe ig bouwen bij de bestaande igloods aan het Groene Wegge- )e dorpscommissie en omwo- len hebben daar grote moeite Zij vinden dat de loods niet in andschap past. Volgens secre- Tilly Leenders van de dorps- missie hebben de partijen met «afgesproken dat nieuwbouw et landje aan de Laagwaalder- als optie bekeken zal worden, «agenmuseum berekent het fi- lële plaatje van de nieuwbouw iethouder Daan Schilling be- ikt de optie in het college van pmeester en wethouders. Dat eerder ingestemd met de hui- plannen van het wagen etim. Voorzitter Klaas Eelman stigt dat opslag op de locatie de Laagwaalderweg financieel «zocht zal worden. Hij noemt de bespreekbaar. 'Als het linksom wil, dan moet het maar isom.' Hij vindt het wel jammer nu weer tijd moet worden be- f aan hernieuwe plannen- mj 'Het plan om uit te breiden et Groene Weggetje was er een jeleden al. Nu moeten we op- aan de slag.' Het wagen- urn zit zeer krap in haar opslag, zit mudvol. Het is al twee jaar Ipen.' Kikkert er nieuwbouw komt op de ie locatie, wordt het één totaal »e opslagruimte. De loods aan Groene Weggetje zal dan niet gebruikt worden. Volgens wet- ler Daan Schilling was dit het ealternatief. 'Het wagenmuseum sgeen verspreidde opslag en de or van Kikkert is alweer ver- Die schuur, ook aan de Laag- derweg, was eerder genoemd iptie. Het wagenmuseum had al sen aangegeven dat koop van die ,gr het budget te boven ging. De van een nieuwe loods was lerd op anderhalve ton en dat volgens Eelman nog wel te finan- bijna twee miljoen gulden die kabinet uittrekt voor berging een VOC-schip bij Sri Lanka tuit een potje voor internatio- cultuurobjecten. Dat meldt het bterie voor onderwijs, cultuur 'etenschappen. eren amateur-archeoloog Hans ;an maakte zich vorig week in krant boos over de beslissing, «nd het niet terecht dat er wel is voor een VOC-schip bij Sri !a, maar niet voor VOC-schepen voorde kust van Texel liggen. tos het ministerie komt het schip Lanka in aanmerking, omdat vast binnen de doelstellingen van togeheten HGIS-potje waaruit de a miljoen komt. HGIS staat voor 'bgene Groep Internationale Sa- «erking. Criterium om geld uit de 'Pot te krijgen is dat een project 5«uws toevoegt aan de interna- profilering van de Neder- be cultuur. De VOC-schepen bij hebben de pech dat ze in ba dwateren liggen. Surveillerende politie te paard de nacht van vrijdag op za- "5 om 4.00 uur een 20-jarige au- Jj'st uit Zaanstad staande ge- om een blaastest te '-'Saan. Deze wees uit dat hij 330 dohol in zijn bloed had, waar >Taal 220 is toegestaan. De man ten boete van 410,- en een nj- van twee uur. eieren. Volgens Schilling moet beke ken worden wat de gemeente zou kunnen bijdragen aan eventuele extra kosten. Leden van de raads commissie Ruimte, Wonen en Eco nomie gaven vorige maand aan dat zij wel geld over hadden voor het museum als zij elders de opslag zou bouwen. Schilling kan nog met zeg gen welke budgetten en potten daar voor aangewend kunnen worden. 'Er is geen potje voor verplaatsing van musea, maar waar een wil is, is een weg.' Landje De dorpscommissie had het landje bij Kooger en De Ridder vorig jaar no vember al eens eerder aangedragen bij burgemeester en wethouders tij dens een dorpsgesprek. Leenders: 'Toen was het voor het college met bespreekbaar, omdat er dan uitbrei ding van industrieterrein zou plaats hebben.' Er is nu bedacht om de be stemming 'sociaal-maatschappelijk doeleind' aan het landje te geven. Wethouder Schilling bevestigt dat. Op die manier is er geen uitbreiding van industrieterrein, maar kan er wel een opslag komen. De loods aan het Groene Weggetje heeft ook al de bestemming sociaal-maatschappe lijk doeleind. Leenders zegt de hoop te hebben dat het overleg een ope ning heeft geboden voor beide par tijen uit de impasse te geraken. 'Nie mand heeft er belang bij als er een juridisch getouwtrek zou ontstaan.' Onder degenen die zaterdag een kijkje kwamen nemen op de Oogst dag van de Oude Trekker- en Motorenvereniging was oud-Texelaar André Hin uit Sao Paulo in Brazilië. De boerenzoon die in de vroege zestiger jaren naar het Zuid-Amerikaanse land (foto) zag hoe de tarwe met de zicht werd gemaaid, kon hij de verleiding niet weerstaan en ging ook zelf aan de slag. Het lukte alsof hij nooit an ders had gedaan Meer over de nos- emigreerde had het reisje naar zijn gen van zijn familie ter gelegenheid talgische oogstdemonstratie elders in geboorte-eiland aangeboden gekre- van zijn 70" verjaardag. Toen Hin deze krant. Het postkantoor aan de Parkstraat in Den Burg wordt in de loop van volgend jaar opgeheven. Het beherende bedrijf Postkantoren B.V. in Utrecht heeft dit besluit genomen omdat exploitatie te kostbaar is. De bedoeling is dat het verlenen van postale en aanverwante diensten wordt over gedragen aan een particulier, als toevoeging aan een be staand (winkel)bedrijf. Volgens een woordvoerder van Post kantoren B.V. zal daarbij geen enkele verandering mogen komen in het bestaande, nagenoeg volledige diensten pakket. Net als de eerder gemelde status- verandering van de post agentschappen in enkele buiten dorpen, maakt de opheffing van Texels enige 'echte' postkantoordeel uit van het onlangs door de regering geaccordeerde Postvestigingenplan, dat voorziet in de uitbreiding van de huidige 2200 postvestigingen in Ne derland naar meer dan 3000, echter in combinatie met meer 'differentia tie' wat het assortiment betreft. Dat laatste betekent dat men nog maar bij een relatief klein aantal van de vesti gingen terecht kan voor alle post- handelingen. In verhouding tot de omzet en de winstmarges die daarbij mogelijk zijn, zijn de huidige kosten van het post kantoor van Den Burg te hoog. Die kosten bestaan voornamelijk uit de exploitatie van het gebouw en de personeelskosten. In het verleden zijn pogingen gedaan om door het verkopen van kantoorartikelen en al lerlei andere zaken omzetvertioging te krijgen, maar dat bleek slechts be perkt mogelijk omdat de gemeente dat om planologische redenen af wees. Voor een particuliere winkelier die de postvestiging tot onderdeel van zijn bestaande bedrijf maakt, kan het echter lucratief zijn, mede omdat de extra 'loop' die de postactiviteit in zijn bedrijf veroorzaakt, gunstig is voor de bestaande nering. In het kantoor zijn Thijs Molenaar (57) en Koert Koster (45) als fulltimekrachten werkzaam. Zij wor den incidenteel bijgestaan door inval lers elders uit het land. Zij werden recentelijk van de opheffing op de hoogte gesteld, maar zagen de bui al een tijdje hangen en waren dus niet echt verrast. Wat er met hen gaat gebeuren staat nog niet vast. 'Wij zullen in goed overleg voor hen een passende oplossing zoeken', aldus de woordvoerder van Postkantoren B.V, die verwacht dat de opheffing na de zomer van volgend jaar zijn beslag zal krijgen. Wat er met het vrijko mende gedeelte van het postkantoor gaat gebeuren is nog niet bekend. De postbesteldienst die zakelijk en orga nisatorisch los staat van het postkan toor blijft voorlopig in het achterste deel van het gebouw zitten. Ook is nog niet te zeggen wie straks de postale diensten in Den Burg gaat behartigen. Het zoeken van een geïn teresseerde ondernemer moet nog beginnen. Het is niet uitgesloten dat in eerste instantie contact zal worden gezocht met Bruna. Bruna is een dochter van Postkantoren B.V. Van de 500 Bruna-vestigingen in Neder land fungeren er 250 tevens als post vestiging. Ingrid de Vries, Antje Boomstra en Marja Dros exposeren van 24 augus tus tot 4 september in expositie ruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. De Vries en Boomstra laten keramisch werk zien, Dros toont schilderijen. De wer ken zijn elke dag tussen 10.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Er moet hoognodig wat aan het trot toir langs de Heemskerckstraat in Oudeschild gebeuren, want rol stoelers kunnen met geen mogelijk heid de haven bereiken. Dat consta teert Jan Hennink, die onlangs met een invalide vriend een rondje door de havenplaats maakte. Hij uitte zi|n kritiek tijdens de publieke rondvraag van de raadscommissie Bestuur en Organisatie. Volgens Hennink gebrui ken middenstanders het trottoir deels om hun spullen te stallen, zodat rolstoelers niet kunnen passeren. Degenen die toch de hoek met de Laagwaalderweg bereiken moeten zich alsnog op de rijweg begeven, omdat het voetpad daar ophoudt. 'Een absoluut onveilige situatie.' De commissieleden toonden begrip, maar merkten ook op dat het hier een vraag over de verkeersveiligheid be trof, die eigenlijk niet in de betref fende commissie thuishoorde. Toch voelde burgemeester Geldorp zich aangesproken. 'Want per slot van rekening praten we hier over uitstal lingen van ondernemers en veiligheidsaspecten. Dat valt wél bin nen mijn portefeuille.' Ze beloofde een praatje te gaan maken met de betrokken ondernemers. Commissie voorzitter Dick Drijver (Texels Belang) zegde toe de kwestie door te spelen aan de wethouder van Verkeer. Minimaal vijftig meter afstand komt er tussen het toekomstige A- blok aan de Marsweg en de nieuw te bouwen huizen bij Den Burg. Dat schrijven burgemeester en wet houders aan GroenLinks. De partij had tijdens de laatste commissievergadering Ruimte, Wo nen en Economie vragen gesteld over het nieuwe A-blok dat het agrarisch en loonwerkbedrijf van de familie Witte uit Den Burg in gebruik mag nemen. De afstand tussen het blok en de huizen wordt volgens het college in werkelijkheid nog groter. De vijftig meter is gemeten tussen woon- bestemmingsgrens en de grens van het A-blok. De nieuwe huizen worden niet helemaal op de rand van de woonbestemmingsgrens gebouwd. Witte kan volgens het college nog gestimuleerd worden de bedrijfs ruimte achterin het A-blok te bouwen. Het bedrijf wil weg van de locatie aan de Maricoweg vanwege auto's die daar geparkeerd worden en omdat het ruimte tekort komt. Het college werkt mee aan het nieuwe A-blok, omdat Witte grond aan de Marsweg heeft verkocht aan de gemeente. Die grond is nodig voor de woningbouw in de vierde fase van de Mars. Bij de gemeente zijn geen zienswijzen ingediend tegen de plannen. Als de provincie medewerking verleent, lig gen de plannen nog zes weken ter inzage bij de provincie. Levert dat geen bezwaren op, dan kan Witte een bouwvraag indienen, aldus het col lege. Als er genoeg belangstelling voor is verschijnt half november een bijlage van het drie jaar geleden uitgekomen Boerderijenboek. De als 'derde deel' aangeduide uitgave bestaat uit een lijst met correcties en aanvullingen van de gegevens alsmede een volle dig register van personen, organisa ties en bedrijven. Pagina 2 Mensen die na het stappen naar huis willen, mensen die per vliegtuig of boot Texel even aandoen of jongeren die te lui zijn om te fietsen. Het is een greep uit de honderden toeristen la ten zich tijdens het seizoen dagelijks per taxi over het eiland vervoeren. Pagina 4 De nieuwe seniorenwoningen die op de plek van het voormalige Sint Jan worden gebouwd mogen zich in een grote belangstelling verheugen. Bij Stichting Wonen Texel kwamen hon derd aanmeldingen binnen. Pagina 5 Het IVN afdeling Texel maakt donder dag een natuurwandeling door de Slufter. Deze gaat om 19.30 uur van start bij de zuidelijke ingang, onder aan de trap. Laarzen worden aanbe volen. Deelname is vrij voor iedereen. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 314 259. Telecommunicatiebedrijf Telfort krijgt alsnog een bouwvergunning voor de antennemast die vorige week geplaatst werd bij de Lange- veldstraat bij De Cocksdorp. Dat laat een woordvoerder van de ge meente weten. De welstands commissie, die zich vorige week nog moest uitlaten over de mast, heeft een positief advies gegeven. De gemeente legde de bouw vonge week zondag stil, omdat de bouw vergunning nog niet afgegeven was. Een paar weken daarvoor werd de bouw ook al stilgelegd, omdat be zwaren van omwonenden nog niet afgehandeld waren. De afgifte van de bouwvergunning betekent niet automatisch dat Telfort direct verder kan, want er komt nog een periode van zes weken waarin mensen be zwaar kunnen aantekenen. Arie Daalder uit De Cocksdorp, die eer der bezwaar maakte tegen de mast, zegt dat niet meer te overwegen. De veertig meter hoge mast mag maxi maal vijfjaar blijven staan. In de tus sentijd moeten drie zogeheten C- 2000 masten op het eiland zijn geplaatst waarin alle antennes van telecommunicatiebedrijven moeten hangen. Daalder zegt er wel voor te blijven waken dat de tijdelijke mast niet alsnog definitief wordt. (Advertentie) (jtkm ^marL-Jirnh m kë hart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Hel postkantoor van Den Borg gisterochtend. Volgend aar zullen de klanten ergens anders heen moeten voor postzegels, Postbank- handelingen, het aanbieden van pakketpost, het lichten van hun postbus en de andere onderdelen van het huidige dienstenpakket. (Foto Harry da Graal) De sloop van een schapenboet aan de Laagwaalderweg, ruim een jaar geleden, blijft zonder gevolgen. Dat valt op te maken uit antwoor den van burgemeester en wethou ders op vragen van GroenLinks. De partij wilde weten hoe de stand van zaken was. Eigenaar De Wit sloopte de schapenboet vorig jaar zonder sloopvergunning Volgens het college waren de mogelijkheden om via het bestuursrecht straffen op te leggen zeer beperkt. De gemeente kan herbouw niet afdwingen met bestuursdwang of met dreiging van een dwangsom. Alsnog een sloop vergunning verlenen om de sloop achteraf legaal te maken, heeft ook weinig zin. De gemeente deed aangifte bij de politie omdat er sprake was van een strafbaar feit. Voor zo ver bekend bij de gemeente is echter geen proces verbaal opgemaakt. Een woordvoer der van de gemeente erkent dat schapenboeten geen beschermde positie hebban. 'We kunnen moeilijk op elke hoek iemand neerzetten om ze in de gaten te houden.' Alleen als ze een monument zijn, valt er beter tegen sloop op te treden. Naast de schapenboet van De Wit werd in 1999 een grote nieuwe schuur ge bouwd. DE GROEN EN DOEN Wlf VRIJWILLIGE BRANDWEER TEXEL ALTIJD OP ZOEK NAAK HET BESTE NEE- sticker maar wel geïnteresseerd'? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 1