erleden herleeft n frisse kleuren f hf 3 i v MIJNS MANIER xpositie drie Texelsen in Tusse de Banke eknipgO 1-1-2 0 .TEXELSE COURANT' Vaatje aap Sfeer en weer bij jeu de boules 'typisch Frans' Programma zaalvoetbal 0 '#ZC^NÏ -affc Uts 'eel, -ijni m 3u* (0# lef? ;eti DINSDAG 28 AUGUSTUS 2001 lurg ennen elkaar van volleybal en creatieve bezigheden. Sinds dopen vrijdag exposeren ze i'n drieën voor het eerst in ge- !"p' nschappelijke expositieruimte ;ul( iedeBanke in Den Burg. Imkje Iries en Antje Boomstra tonen jramiek, Marja Dros exposeert Iderijen. Dros zijn schilderijen te zien rop het vroegere Texel is afge- j. Ze heeft ze bijvoorbeeld ge kt van de oude Kerkstraat in lerend net na de oorlog, de enburg in 1908 en van de witte I iaan de Postweg, vlakbij de ro- qj ie, waarvan inmiddels het dak is "tort. Aan de hand van zwartwit- s schilderde ze de afbeeldingen sse, heldere kleuren. Om goede keuzes te maken, baseerde Dros onder meer op nog bestaande «jwen. ander schilderij toont de Peper- it. Het is een schilderij met jeugd- ineringen, omdat ze zelf ge- nd heeft in de straat. Bijzonder is .„jJschilderij van het vliegveld. 'Hier Of, zien hoe het er voor de oorlog icht 9' p childerijen, die op de bovenste leping van de expositieruimte pn, worden afgewisseld met msch werk van De Vries en ec Boomstra. Van de Vries zijn onder meer een ei, een slak en een boot te zien. Althans, daar lijken de werken in eerste instantie op. Ze stellen wat anders voor. De afbeeldingen die op een slak lijkt, is een grote lijn die niet ophoudt. Inspiratiebron was volgens De Vries een grote tuin waarin het wieden ook nooit ophoudt. Het ei stelt een soort oorsprong voor. Vol gens De Vries zou er ook een embryo in waargenomen kunnen worden. De boot, die op een gondel lijkt, is het gevolg van een spelletje dat ze met haar kleinkind speelde. 'We waren een bal naar elkaar aan het rollen en daarbij zaten we met de benen naar elkaar. Daar is dit uit voortgekomen.' Ellen de Vries uit Oost noemt ze haar inspiratiebron. Het werk van Boomstra bestaat ondermeer uit objecten die op vazen lijken. Beiden maken werken met behulp van raku-stoken. Daarbij wordt een object na het bakken ver hit in het zaagsel gezet. 'Delen die niet geglazuurd zijn, worden dan zwart.' Huidig De schilderijen van Dros op de mid delste verdieping, tonen afbeeldin gen van het huidige Texel. Te zien is bos met sneeuw achter de Boodtlaan, het Hoornder Nieuwland i Vnes, Marja Dros en Antje Boomstra. Tot en met 4 september exposeren zij nlijk in expositieruimte Tusse de Banke. (Foto Jonen van Hattum) voorjaarsnummer van het blad tficombers alert!', een uitgave de 'Beachcombers' and Biographers' International nation' staat het verhaal van de se strandjutter Maarten Boon een vat met pure alcohol 1 Kleinzoon Maarten vertelt hoe rootvader met enige regelmaat alen introk om een flesje van zijn eindeloze voorraad af te tap- 31 vervolgens thuis grote drink en aanrichtte waarvoor de hele (werd uitgenodigd. Aan het eind liet verhaal hakt grootvader ten het vat open om te zien OT er niets meer uitkomt. Tot zijn verbijstering zit er een aap in het vat, die ter conservering in de alcohol was gezet. 'Maarten's laugh boomed like a Force 9 wind.' Schilder Henk Noorlander weet dat apen - en andere dieren - in de ne gentiende eeuw werden verscheept in vaten alcohol. Het leverde een mooi verhaal op, dat de aandacht trok van de 'Beachcombers' Alert!' en daarin werd gepubliceerd, voorzien van illustraties van Henk Noorlander. DAAR RED JE vers the barrel fall of pure alcohol in the surf (lllustralion by Henk °9ical specimens preserved in distilled alcohol. I encoun- 3'ed this form of biological storage in Washington D.C. at Smithsonian Museum when I asked to examine a shad aught on the Columbia River in the 1870s. From the vaults Merged the sought-after fish preserved a 10-gallon glass atof yellowed alcohol. Moonshine in the mountains, Monkeyshine on the beach. "One monkey arouses a great deal of amusement," SJys Charles Earle Funk in his delightfully informative 'ook "2107 Curious Word Origins, Sayings Expressions" Ifalahad Books, BBS Publishing, New York, New York). Continued on page 3 en een doorkijkje bij vogeluitkijkpost Alloo. Daarnaast hangen er ook schil derijen waarop Dros speelt met kleu ren door bijvoorbeeld een sinaasap pel op een blauw vlak te schilderen. Ook hier de afwisseling met keramiek. Van De Vries zijn een vraagteken, uitroepenteken en een komma te zien, die elk een gezicht hebben gekregen. Bij de trap naar boven staat een schaal van haar, net als de andere keramische werken met de hand gevormd 'Dat is ge voelsmatiger' Zelf noemt ze de schaal 'haar eerste kleinkind'. De ten toonstelling van de drie dames loopt tot en met 4 september. Tusse de Banke is alle dagen geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Ondanks de tropische warmte kwa men zaterdag maar liefst achten twintig jeu-de-boulespelers af op de uitwisseling tussen de clubs uit Oosterend en Den Burg. Ze speelden het spel in een gemoedelijke sfeer op zeven banen onder de twee oude perenbomen in het pittoreske hofje aan het Robbepad, omstandigheden die iemand deden opmerken dat het er 'typisch Frans' aan toe ging. Kees de Weerd en Aaf Brans bleken aan het eind van de dag 77 punten te hebben verzameld en dat was goed genoeg voor de eerste prijs. Achter dit succesvolle koppel waren de ver schillen uiterst klein. Ate Sijtsma en Aly Schouten behaalden 67 punten en legden beslag op de tweede prijs Dirk Roeper en Fer Gieles vergaarden eveneens 67 punten en kregen de derde prijs uitgereikt, terwijl Wim Trap en Thea Haak met 65 punten vierde werden. Woensdag 29 augustus Texel'94 C1-De Krim C2 Rab 1 -Oosterend 3 Jelleboog 3-Oosterend 4 De Koog 3-ZDH 2 Texel'94 heeft zaaldienst. Donderdag 30 augustus Klif C1-Texel'94 C2 Mantje 2-NIOZ Texel'94 3-Klif 2 Klif 4-De Koog 4 Klif heeft zaaldienst. 18.30 19.20 20.10 21.00 18.30 19.20 20.10 21.00 Vrijdag 31 augustus Klif D1 -De Koog D1 16.45 Oosterend D1 -Texel'94 D2 17.30 De Krim C1 -De Koog C1 18.15 De Koog 2-Mantje 1 19.05 De Krim 2-Jelleboog 1 19.55 Texel'94 2-Casino 1 20.45 Oosterend 2-De Koog 1 21.35 Klif 1-Texel'94 1 22.25 Oosterend heeft zaaldienst. Reumjpatiénten kunnen veel dingen niet mee' Omdat hun gewrichten niet meet willen. Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd. GEEF TEGEN REUMA. GIRO 324 Nationaal Reumafonds w maar V maar C, J maakt rtfette^ek. VAN KANKERBESTRIJDING Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam Tel 020 S 700 500 www.kankeftoestrljding.nl je moeder blijft je moeder, je oma blijft je oma zo eigen en zo vertrouwd je wilt haar met graag missen, omdat je van haar houdt maar eens komt de dag dat je haar moet laten gaan je verstand begrijpt het niet en in je ogen blinkt een traan... Annie Nooij weduwe van Piet Zijm t 1992 en van Cor van Heerwaarden t 1952 op de leeftijd van 77 jaar. Arno en Ria Jerry en Sandra, Bart Vvo en Nancy Sabina en Eelco Henme en Magreet Herko t lemelda en Ronald Marga en Dirk Richard Miranda en Ralph, Reris Cor en Bas Peter en Netteke Chiel Henk en Carolina Ka-yim en Tim Omar Aisja Joyce Lida en Theo Joeri en Caroline Maida en Rick Sieme-Jan en Annemiek Wouter Judith Adrie en Nelie Jordie Marlon Texel, 26 augustus 2001 Pater Witteplein 12, 1791 DR Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 29 augus tus van 17.00 - 18.00 uur in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 30 augustus om 10.15 uur in de parochie kerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Voor de uitvaartdienst is er vanaf 09.00 uur in de kerk gelegenheid om afscheid te nemen. Lieve Oma Zijm De creaties in uw leven die u ons heeft gege ven daar zullen we u altijd dankbaar voor zijn. We zullen u missen. Dag Oma. xxx-jes uw kleinkinderen Lieve Oma Wat is het moeilijk om u te moeten missen, iets wat voor ons niet te bevatten of te beschrijven is. U was er voor ons altijd, u maakte nooit geen on derscheid of verschil. We wilden zo graag nog zoveel dingen met u doen. In onze harten zult u altijd bij ons zijn, oma we houden heel veel van u. Ka-yim. Omar, Aisja en Joyce Rens: Lieve Oma Sijm Bart: Lieve Oma Tijm Nooit meer dansen. Nooit meer zingen. We zullen u missen. Uw achterkleinkinderen Het bestuur van de A.N.B.O., afdeling Den Burg heeft geschokt kennis genomen van het over lijden van haar bestuurslid Annie Zijm-Nooij Gedurende vele jaren heeft zij zich op haar eigen wijze ingezet voor de belangen van de A.N.B.O., afdeling Den Burg. Wij wensen haar kinderen, klein- en achterklein kinderen veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. Namens het bestuur van de A.N.B.O., afdeling Den Burg, W. de Vries-Pantus, voorzitter Bedroefd geven wij u kennis dat na een lang en veel bewogen leven is overleden mijn lieve man, onze vader, schoonvader, grootvader en over grootvader Pieter Jacobus van Boxel Piet kunstschilder echtgenoot van Guurtje Zuidewmd Rotterdam, 23-3-1912 Den Hoorn, 23-8-2001 Den Haag: Piet van Boxel Yvonne en Chris Letty en Jim Anja en Hans Texel: Koos en Els Jongebreur-van Boxel Maurits en Ilse Marianne Caroline en Robert Jan Mireille en Frangois Koos Haren: Marijke van Boxel Judith en Peter Mirjam en Henk Willem Inge en Joost Amsterdam: Marianne van Boxel Ruben en achterkleinkinderen De begrafenis heeft plaatsgevonden in aan wezigheid van de naaste familie. Correspondentie-adres: familie van Boxel, p/a Bomendiek 11793 AA De Waal. Vader, bedankt voor alles wat u in eenvoud ons leerde met zoveel diepe menselijkheid. Wat u met moeder ons meegaf blijft bestaan en zal in alles, wat we voelen in liefde en warmte, naast ons gaan. Bedroefd om zijn heengaan, maar dankbaar dat hij zolang in ons midden mocht zijn, geven wij kennis dat is overleden onze lieve vader en opa Jan Witte weduwnaar van Johanna Cristina Reij op de leeftijd van 91 jaar. Wognum: Jan en Bep Marcel Peter Caroline en Dirk-Jan Den Burg: Martin en Renny Miriam Zetten: Co t Betty Ronald en Astrid, Veerle Klazien en Ad, Nick, Amne Jolanda en Erik, Jula Esther en Wilco Wognum: Joke en Piet Niels en Linda, Mant Lars en Mariëlle Birgit Hoorn: Agnes Sten Bobby Den Burg: Cor en Tine Mark-Jan Sandra Texel, 23 augustus 2001 De Gollards, De Zes 12, Den Burg. De begrafenis heeft heden op het R.K. kerkhof plaatsgevonden. Correspondentie-adres: C. Witte, Nieuwlanderweg 4, 1791 ML Den Burg. „Voor altijd in ons hart" In dankbare herinnering delen wij u mede dat zondag jl op 88-jarige leeftijd is overleden onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder F. Agter-Zondervan Charles en Elly Ipenburg Bernard en Irma Ipenburg Lucas, Hannah Carina en Bernd Ooijevaar Thymen, Immie Peter Ipenburg Martine Ipenburg Peter Ipenburg t Oebele Jan Agter Alie en Joop Veltkamp Jitty en Guus Hillen Nel en Dick Drijver Hans Agter Frits en Gerda Agter Marga van Langelaan Anneke van Langelaan-Leicht klein- en achterkleinkinderen Er is gelegenheid tot condoleren in uitvaart centrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg op woensdag 29 augustus van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis. De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 30 augustus om 14.00 uur in de Doops gezinde kerk, Kogerstraat 17a, Den Burg, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene be graafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: C. Ipenburg, Boodtlaan 88, 1796 BG De Koog Vaarwel Tine Je was een fijne vriendin gedurende meer dan 40 jaar. Ans en Piet In vrede van ons heengegaan onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Pietje Donker-Tuinder op de leeftijd van 88 jaar Gerrit Tuinder Nan Tuinder-Trap Mame Matson-Tuinder Kees Tuinder Alie Mishefski-Tuinder Pieter Jan Tuinder en families Whangarei, Nw. Zeeland, 26 augustus 2001 In plaats van kaarten Toch nog plotseling is overleden op woensdag 22 augustus 2001 in het „Medisch Centrum Alkmaar" Cornells Jan Visman Onze vader, opa, stiefbroer en stiefoom is 72 jaar geworden. De crematie heeft op zijn verzoek in stilte plaats gevonden. Namens allen, Anneke van Mil-Visman De Ruyterstraat 61 1792 AK Oudeschild Liever geen bezoek aan huis. Wij zijn verdrietig. Jij was onze laatste opa. Tessel en David van Mil Waar woorden openbloeien tot bloemen, waar voeten dansen op de rug van een berg, raakt de hemel de aarde, viert de liefde hoogtij, is alles en alles man en vrouw. Nicholas Oman van der Heide Iris Elisa Bakker gaan trouwen op vrijdag 7 september 2001 om 15.00 uur in het gemeentehuis van Edam. U bent van harte welkom op onze receptie van 17.00 tot 19.00 uur in restaurant „De Oude Prins" te Oudekerk a/d Amstel, Amstelzijde 37. Ons adres is en blijft: Kapelaan Ruiterstraat 4 1131 BA Volendam Tel.: 0299 - 350974 E-mail: mekvdheide@zonnet.nl Kadotip: E3

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3