Texel vormt decor voor Duits-Nederlandse speelfilm 'De Rog moet gewoon een kroeg blijven Licht betuigd Filmploeg gaat drie weken filmen op Texel Nieuwe eigenaren Celine de Graaf en Piet Zijm: 'Herplaatste schapenboet mag geen bijgebouw zijn' De beste hulp bij het starten van een onderneming Opleidingen STCW .TEXELSE COURANT Huisbezoek 75-plussers Landmacht houdt schietoefeningen op De Vliehors J^edrijvighe id Cabaret-café Icoonschilderen Waar gebeurd De ansichtkaart Keeperstraining Reddingboot Rabobank Blikvanger Een filmploeg van zo'n veertig mensen komt volgende maand „aar Texel om een deel van een Ouils-Nederlandse speelfilm op te nemen. Vijftien tot zestien draai dagen zijn er gepland. De opnames «orden op diverse delen van het eiland gemaakt. Daarvoor wordt een beroep gedaan op Texelaars enuich aan te melden als figurant. jet verhaal gaat over een meisie dat opgroeit in de onderwereld van Ber- ijn Haar moeder is overleden. Als een vriend van haar vader in de pro- jlemen raakt, besluit het meisie te duchten naar een plaats waar ze jelukkig was. Die plaats is een va- antie-eiland. Het oog van filmbedrijf 0 Film, een van de producenten, viel jaarvoor op Texel. jjlgens Marc Boumeester van ID ilm komt het meisje, Lillie genaamd, jpTexel op een camping terecht Ze ■ert een longen kennen, met wie ze jaat stappen. Boumeester: 'Dan leert e bijvoorbeeld dat mensen ook nor- naai met elkaar kunnen omgaan De ust wordt verstoord als haar vader aar opzoekt op het eiland. loor het stappen wordt buiten bij dis- stheek De Metro in De Koog ge- iimd. Camping De Robbenjager na- ij de vuurtoren is het decor van de amping waar het meisje verblijft. ID ilm bouwt daarvoor met een aantal aravans van Jan Keijser op de cam- Ijle meer dan 900 nog zelfstandig «onende Texelaars van 75 jaar en auder hebben een brief in de bus gekregen waarin hen wordt ge raagd of ze prijsstellen op een :ogenoemd 'preventief huisbezoek' ai een medewerkster van de Stich- kig Welzijn Ouderen Texel (SWOT). Tijdens dat bezoek krijgt de bewoner as tasje met informatiemateriaal tan diverse instellingen, waaronder te apotheek. Ook kan hij of zij met lagen terecht bij degene die het «zoek aflegt. De medewerksters 01 de SWOT, zestien dames, zijn jeciaal opgeleid door het instituut jtoon uit Zaandam om dit soort «bezoeken goed te laten verlo- n. Het initiatief van de SWOT heeft it alleen het doel om informatie te sstrekken, maar ook een 'signale de functie', om na te gaan of de izochte oudere wellicht hulp nodig '£Sft. li Landmacht begint vanaf 1 sep tember weer met schietoefeningen De Vliehors. De oefenperiode topt tot en met 22 december. rwordt geschoten met tanks en met OW-raketten. Dat zijn volgens W. loelma, commandant van het lavalerieschietkamp op de Vliehors, ipens waarmee pantsers bestra ten kunnen worden. Er wordt zowel irdag als 's avonds geschoten, terdag is dat van maandag tot en kinderdag. Vrijdag wordt achter de and gehouden als reservedag. De naandagavond is ingeruimd voor IOW-oefeningen, de dinsdagavond ibestemd voor schieten met tanks, toensdaqavond is een reserve- rond. folgens Koelma wordt 'in wezen' met nel scherp geschoten. 'We oefenen «et korte baanmunitie. Dat is geen Xntogsmunitie. Het komt minder ver er zit geen explosieve kop op de munitie.' Over eventuele overlast oor Texel kan hij weinig zeggen. 'Dat 5 afhankelijk van de wind en lucht ten.' Mensen die last hebben van «*aai, kunnen bellen naar het lande- klachtennummer, tel. 0800- 5226033. ping een eigen camping na. 'Dan hebben we voor de opnames alles in eigen hand', vertelt Boumeester. 'Dan hebben we bijvoorbeeld geen last van een buurman die wil gaan barbecuen. Andersom hebben men sen dan ook geen last van ons.' Jaap Groen, eigenaar van De Robbenjager, zegt het wel leuk te vinden dat zijn camping uitgekozen is. Wederzijdse overlast verwacht hij met. 'De cam ping is dan niet vol. Alleen mijn vaste gasten zijn er in die periode.' Stunts Op het Hoornderslag en het Jan Ayeslag nabij Den Hoorn neemt de filmploeg twee stunts op. Op het Hoornderslag wordt een agent op een motor ondersteboven gereden. Op het Jan Ayeslag heeft een onge luk plaats waarbij een auto in brand vliegt. 'Dat wordt in de film een flash back waarin te zien is hoe de moe der van Lillie om het leven is geko men.' Brandweer en politie zijn aan wezig bij de stunts. Die worden opgezet en uitgevoerd door profes sionals in de stuntwereld. Boumeester: 'Dat zijn mensen met wie ik gewerkt heb aan het televisie programma Twaalf steden, dertien ongelukken. Daarbii werd ook elke aflevering een ongeluk nagebootst. Het zijn specialisten, het is bij hun veiliger dan bij barbecuen.' Voor de laatste stunt moet de weg afgezet worden, waardoor strandpaviljoen Paal 12 een tijdje onbereikbaar wordt. Eigenaar Jan-Siem Dros en ID-film zijn nog in onderhandeling met elkaar over kostenderving en tijdschema's. Dros: 'Ik ben er niet zo blij mee, om dat we normaal nooit dichtgaan.' Hij hoopt dat hij 's avonds nog wel open kan zijn. Het Torenrestaurant gaat ook een dagje dicht voor de opnamen. Eige naar Frans Hopman sr. en het film bedrijf zijn in de laatste fase van on derhandelingen. Ook Hopman zegt er moeite mee te hebben dat klanten voor een gesloten deur komen te staan. 'We verhuren de zaak voor één dag, dus het zal een lange werkdag voor ze worden.' Texel Volgens Boumeester viel de keuze op Texel omdat het eiland veel mooie plekken en de uitstraling van een fa- milie-eiland heeft. 'In de film zie je straks het ruige, rauwe Berlijn tegen over het lieve Texel.' Bijkomend voor deel voor ID Film was de korte vaar- afstand en de economie op Texel. 'Je hebt hier een grotere economie dan op andere eilanden. Er zijn veel meer producten op het eiland zelf te vin den. En we halen het liever hiervan daan dan dat we het moeten overva ren.' Volgens hem is het in de film straks te zien dat er op Texel gefilmd is, zeker in de gedeelten die in de buurt van de vuurtoren worden opge nomen. Het filmbedrijf is al enkele maanden bezig met de voorbereidingen. 'In mei is Jan Schillen, onze locatie- scoutmanager hier geweest om fo to's te maken. Die hebben we vervol gens weer naar Berlijn gemaild. Regiseur Philippe Stölz is ook al ge weest.' Het filmbedrijf heeft inmiddels gesprekken gehad met gemeente, VW, Rijkswaterstaat en Staatsbos beheer. 'We vragen formeel toestem ming om te filmen. We willen hier prettig werken en goed weggaan.' Tijdens de gesprekken wees Boumeester er onder meer op dat de speelfilm geen 'tweede Costa' wordt. Die film, met onder andere Georgina Verbaan en Katja Schuurman toont allerlei perikelen in het uitgaansleven van een Spaanse badplaats. De hoofdrollen in Lillie, behalve de naam van het meisje ook de werktitel van speelfilm, worden voornamelijk vertolkt door Duitse acteurs. Boumeester: 'Het vriendje dat Lillie op Texel krijgt, wordt gespeeld door Michel Hulshof, de motoragent wordt gespeeld door Fedja van Huet.' De voertaal in de film wordt Duits. Het is nog niet duidelijk of de film in Neder land in de bioscoop komt. 'Dat hangt onder meer af van het Stimulerings fonds voor de Film. Maar het zou mooi zijn als hij ook in Nederland ver toond wordt.' Figuranten Voor de scènes in het Torenrestaurant en buiten bij De Metro is ID Film nog op zoek naar figuranten. Bij de disco moeten mensen in de rij staan, in het restaurant moeten mensen voor gast spelen. Volgens Boumeester wordt voor figuranten gekozen, omdat scè nes met tussenpozen worden opge nomen. 'We moeten dus wel telkens dezelfde mensen hebben die in de rij staan.' Mensen die figurant willen zijn, kunnen een brief met pasfoto opsturen naar ID Film, t.a.v. M. Boumeester, postbus 12010,1100AA Amsterdam. Ze kunnen ook mailen naar marc.boumeester@iddtv.nl. De filmopnamen zijn gepland van 18 september tot en met 4 oktober. DINSDAG 28 AUGUSTUS 2001 Wisseling van de wacht In Bar De Rog. Op de voorgrond de vertrekkende Kees Swarthofl, daarachter de 'nieuwe' gezichten: Celine de Graaf en Piet Zijm. (Foio Gerard Timmerman) 'Ik heb altijd gezegd: als die dorps kroeg te koop komt, dan ga ik - nu zeg ik we - ervoor. Mijn hart ligt nu eenmaal achter die tapkast.' Piet Zijm, die er al dertig jaar over de vloer komt, en partner Celine de Graaf brengen zo min mogelijk ver anderingen aan in Bar De Rog, de zaak die ze zaterdag overnemen van Kees Swarthoff. 'Het moet ge woon een kroeg blijven, want dat is belangrijk voor het dorp. Maar voortaan kan men er ook terecht voor een lekker hapje.' Zaterdag avond, vanaf 21.00 uur, wordt de overdracht feestelijk beklonken. Mensen uit De Cocksdorp en omstre ken weten wat ze aan het tweetal hebben. Celine de Graaf is geboren en getogen in het dorp en ook Piet Zijm woont er al geruime tijd in het dorp. Zijm: 'Toen ik in 1969 als huis- tum-en-keukenschilder aan het werk ging bij Graaf, kwam ik bij velen over de vloer en werd ingewijd in de ge heimen van het dorp.' In de jaren ze ventig, toen het (toen nog grote) café De Rog ook een discotheek had, werkte Zijm er als dj. Tot 1982 tapte hij er pilsjes. 'Door dat werk kende ik Een schapenboet die herplaatst wordt in het landschap, mag niet zo worden neergezet dat hij als bij gebouw kan gaan dienen. Hij moet op voldoende afstand van be staande bebouwing blijven. Die waarschuwing gaven de politieke partijen aan wethouder Daan Schilling tijdens de commissie vergadering Ruimte, Wonen en Economie. Het college bekijkt hoe schapen boeten het best behouden kunnen worden. Texel kent nog zo'n honderd schapenboeten, waarvan er volgens Jan Commijs van de afdeling ruimte en wonen van de gemeente zo'n tien tot twintig noch Rijksmonumenten noch gemeentelijk monument zijn. Voor deze boeten kunnen mensen eenvoudig een sloopvergunning krij gen. Om de honderd te handhaven, wil het college de schapenboeten nu betrekken bij het landschaps beleidsplan dat opgesteld wordt. Het is de bedoeling dat een eerder opge stelde schapenboetnotitie daarvoor als paragraaf wordt opgenomen in het landschapsbeleidsplan. Commijs: 'Dan kan bekeken worden of ze nog passen in het landschap en of ze verplaatst kunnen worden als ze in slechte staat verkeren.' Volgens de schapenboetnotitie kan de gemeente nu maximaal 45.000 gulden subsidie verstrekken bij restauratie van een boet. De rest moet een eigenaar zelf betalen. Bij de discussie over het landschapsbeleidsplan kan volgens Commijs die 45.000 gulden nog eens nader bekeken worden. Tijdens de commissievergadering liet Dick Drijver (Texels Belang) weten dat gedwongen plaatsing van de onbe schermde boeten op de gemeente lijke monumentenlijst een punt ter overweging is. Hij zei dat naar aan leiding van het verstrekken van sloopvergunningen. Hij vond ook dat de subsidie voor verplaatsing om hoog mag. 'Er hangt een prijskaartje aan behoud van het cultuurhistorisch erfgoed. En de economische waarde van een boet is nul.' Jan Koolhof (CDA) zei dat boeren met een boet op het erf moeten kunnen concureren met boeren die geen boet hebben. Frans Visman (D66) vond dat geen situaties mogen ontstaan, waarbij een boet als bijgebouw gaat dienen. 'De mensen komen naar een dorp, kopen een boet voor een stukje ter rein dat ze over hebben en met sub sidie van de gemeente kunnen ze hem dan neerzetten.' Martin Trap (WD) zei wel wat te voelen voor her bouw. Arthur Oosterbaan (GroenLinks) zei tijdens de discussie over het landschapsbeleidsplan ver der te willen discussiëren over de schapenboeten. Commijs liet weten dat een boet bij herplaatsing altijd minimaal honderd meter van een A-blok verwijderd moeten zijn. Ook wordt in overleg met de Historische Vereniging een nieuwe plaats bepaald Visman pleitte er nog voor om boeten even tueel naar Oosterend te verhuizen, omdat er vooral daar veel verdwenen zijn. Deze maand wordt in het Cabaret café aandacht besteed aan het om gaan met kinderen, het aflopende seizoen, de welstandscommissie, de verkeersveiligheid en zendmasten in het algemeen. Dwaalgast is Martin Warnaar, directeur van De Krim, die een aflevering van het feuilleton Mosselweg 14 leest, en er wordt aan schouwelijk gemaakt hoe ver vijftig meter eigenlijk is. Verder wordt de actualiteit van de afgelopen weken gelardeerd met veel muziek, op eigen teksten en op teksten van Huib 'de Rijmelaar' Femjn. Cabaret-café wordt verzorgd door Pip Barnard en Janien de Bruijn en vindt zondag vanaf 11.00 uur plaats in de serre van De Linde boom. (IM ADVERTENTIE) Romania Langelaan-Houdijk. bedrijvenadviseur Rabobank Texel 'Bij het starten van een eigen bedrijf komt heel wat'kijken. Prettig om te weten dat de Rabobank u in dat geval een com pleet pakket producten en diensten kan aanbieden Om effi ciënt te betalen en te incasseren bijvoorbeeld. Maar ook om te reserveren, plannen te financieren en risico's af te dekken Bovendien kennen we de lokale markt als geen ander. Belt u gerust! Ik help u graag verder iedereen van haver tot gort.' Na De Rog exploiteerde Zijm strand paviljoen Paal 28, het bedrijf dat hij in 1996 over deed aan Yvonne Boom, waarna hij als verkoper bij de VEM aan de slag ging. Maar na een uit stapje van vier Jaar tussen het wit goed, kreeg het verlangen naar de horeca weer de overhand. Toen zich de gelegenheid voor deed om die lang begeerde zaak in De Cocksdorp te kopen hoefde Zijm en zijn partner niet lang na te denken. Hoewel het een dorpscafé blijft, gaan ze met helemaal op de oude voet ver der. 'Kees moest het in z'n eentje run nen en had geen tijd om iets met eten te doen, iets wat wij wel zullen oppak ken Voor zo'n café als De Rog moet je gewoon met z'n tweeén zijn. Daar voor wordt de keuken aangepast. Niet dat we een uitgebreide eetzaak worden, je moet denken aan hapjes die passen in een café.' Gebrek aan ervaring in de horeca kan ook De Graaf niet worden verweten. Ze werkte jarenlang in het strand paviljoen, ook nog een paar jaar na dat haar partner de zaak al had over gedaan. 'Totdat Landall Greenparcs voor het restaurant op Sluftervallei een eerste medewerker zocht voor in de bediening, werk waar ik nu een punt achter heb gezet. In zo'n park komen eigenlijk alleen maar toeristen, maar Cocksdorpers zie je er niet. Die herkenningspunten mis ik daar en hoop ik terug te vinden in De Rog.' De horeca is wel wat anders dan de stu die sociaal jeugdwerk die ze heeft gedaan. 'Misschien komt het nog eens van pas. In de horeca ga je toch met mensen om en dat pakt je of het pakt je niet. Bovendien trekt het ondernemersschap.' Terug in de horeca, maar op een heel andere manier dan in het strand paviljoen. Zijm: 'Dat groeide uit tot een zaak waarin we in feite manager waren van een bedrijf met tientallen medewerkers. Er bleef geen tijd meer over om een praatje te maken met de klanten, om gezellige dingen te doen. En dat is nou net wat we zo graag willen. Zo'n café vervult een sociale functie in het dorp.' De feestelijke overdracht op zater dagavond wordt luister bij gezet door de Texelse dixielandband Grand Abroad. Om de zaak goed door te werken en enige aanpassingen uit te voeren, gaat het café vanaf zondag enkele dagen dicht, om tegen het eind van de week voor publiek te open te gaan. Texelaars die willen leren hoe je een icoon schildert, hoeven daarvoor met langer naar de overkant. Een expo sitie in ontmoetingscentrum Burgwal 37 leidde tot zo veel vraag naar de mogelijkheid om een cursus te vol gen. dat de ervaren Simon Koopman uit Venhuizen is gevraagd er één op Texel te geven. In de cursus 'kennis maken met iconen' belicht Koopman de oorsprong en de ontwikkeling van iconen en de technieken van het schilderen. Iedere deelnemer schil dert een eigen icoon. Teken- of schilderervaring is met vereist. De cursus vindt plaats in herberg Pa norama. Het eerste deel start vrijdag 26 oktober om 19.30 uur en eindigt de zondag erop om 16.00 uur. Het tweede deel vindt plaats van 9 tot en met 11 november. Deelname kost 300,-. Dit is inclusief alle materialen, koffie en thee en een diner op beide zaterdagen. Deelnemers wordt ver zocht zelf voor een lunchpakket te zorgen. Opgave is tot 15 september mogelijk bij Joke Moonen (tel. 314633) en Maria van Well (tel. 313131), bij wie geïntesseerden ook terecht kunnen voor meer informatie. Het bedrag dient voor 30 september te worden overgemaakt op bankreke ning 32.70.53.917, ten name van Maria van Well, onder vermelding van 'iconen'. De cursus gaat alleen door bij voldoende aanmeldingen. Vijf gebroeders Witte van 'Bloemwijk' bleven op Texel wo nen en werken maar de zesde. Cor, had het eiland verlaten en was helemaal naar Limburg ver trokken. De familiebanden wer den gedeeltelijk in stand gehou den door het sturen van een speciaal voor de gebroeders in stand gehouden ansichtkaart. Over deze kaart was met een stukje plakband een halve kaart bevestigd, met links en rechts op de rand een klem drukknoopje. Deze halve kaart kon naar belie ven naar links of rechts worden omgeslagen. Op de rechterhelft stond het adres van Cor in Lim burg en op de linkerkant 'Groe ten, Bloemwijk'. Werd de flap omgedraaid en met het druk knoopje vastgezet, las men: 'Aan de familie Witte, Bloemwijk' en 'Groeten. Cor'. Zo werd dezelfde kaart jarenlang heen en weer gestuurd en telkens werd een nieuwe postzegel over de oude geplakt Alleen als de bult zegels wat te dik was geworden, werd hij verwijderd. Eens per jaar gin gen de gebroeders Sieme, Nico, Thijs en Han gezamenlijk met vakantie naar Limburg. Ze gingen dan op de bonnefooi en als het avond werd, stopten ze bij een hotelletje en vroegen: 'Zeg baas, hejje nag een plekkie waar vier broertjes knap legge kenne?' Johanna, die thuis de wacht hield, wist dan niet waar ze uit hingen of hoe lang ze wegbleven. Toen ze weer eens voor de reis klaar stonden, vroeg Johanna een kaart te sturen en onderweg eens te bellen Nou, dat werd goed begrepen, want op weg naar de boot gingen ze eerst langs het postkantoor in Den Burg om een kaart te posten en bij de boot zei Han: 'Ik ga eerst even in die cel daar naar Johanna bellen. Dan heb ik mijn plicht gedaan en heb ik me daar tijdens de vakantie geen zorgen meer over te maken.' Jan van Tunen Bij Texel'94 gaan donderdag de keeperstrainingen van start. De doel mannen van de E- en D-pupillen wor den van 18.30 tot 19.30 uur onder handen genomen, van 19.30 tot 20.30 uur is de beurt aan de C-, B- en A-junioren. VERVOLG VAN PAGINA 1 twee personen liep zondagmorgen, onderweg van Oudeschild naar Ter schelling, vast op de Vlakte van Ker ken. Nadat om 11.30 uur alarm was geslagen, verleenden de Beursplein 5 en de Zalm assistentie en sleepten het jacht naar dieper water. Ter hoogte van De Cocksdorp onder wierpen redders de motor van de Skylge aan een inspectie, omdat die tijdens het vastlopen had gehaperd Na het onderhoud kon het jacht de reis naar Terschelling op eigen kracht vervolgen. (Advertentie) Bel: 0223 - 62 50 70 Texel Telefoon 0222 36 99 14 'Vat nou eens samen, dat Texelgevoel', zei éen van mijn logees, die wat verwaten in mi|n ta melijk verwilderde tuin rondkeek.'Oh nee, niet weer', zei ik. 'Je voelt zo iets of je voelt het niet. Een goed verstaander heeft niets nodig en échte getuigen getuigen niet'Flau wekul'. zei ze en wiebelde achteloos met haar been, terwijl ze wat onkruid uit het terras trok. 'Moet je ook iets aan doen, aan die tuin. Een tuin is onderhoud en onderhoud is gewoon werk. Eigenlijk heb je werk gekocht met zo'n plek. Ja, dat is het, wérk. En je stikt al in het werk.' 'Mijn tuin is gelijk een berm', zei ik, 'en de bermen zijn schitterend op Texel.' 'De bermen', zuchtte zij bijna pathe tisch, 'is dat het Texelgevoel?' Ik wist dat ze niet van Texel hield. Van de wind met, de kale luchten niet, de strandpaviljoens niet. Hoog uit van hotel Opduin, achter glas ge zeten en goed verzorgd. Met gelakte nagels en modieuze, sportieve kle ren. Ze hoorde hier niet en ze moest zo snel mogelijk weer vertrekken. Soms blijven logees niet eens drie dagen fris, zoals mijn moeder placht te zeggen. Soms is na één dag alles al helemaal duidelijk. Maar ze zette door. 'Je weet, ik geef om je', zei ze tergend langzaam 'Ik ken Je het langst van iedereen, ik weet dat je een halve zigeuner bent en toch ik begrijp het met. Wat drijft je in vredesnaam naar zo'n vrese lijke, kale windhoek, waar je alleen maar zand eet? Vertel me.' Er werd weer demonstratief een bos onkruid van het terras verwijderd 'Zonde van je handen, al dat ruwe werk wat je doet', peinsde ze hardop. 'Je hebt mooie handen, handen voor andere dingen.' 'Blijf van mijn onkruid af', zei ik geïrri teerd. 'Mijn terras is een heemtuin aan het worden, begriip je.' 'Niet echt, wat is in godsnaam een heemtuin' Trouwens, denk jij dat die wind ooit afneemt?' 'Nooit, wind neemt hier nooit af. Maar luister. Op Texel heb je rode zonnebloemen, er i_s een vis die knorhaan heet, er zijn matrasspringers, ze maken hier een muzikale reis door de tijd en dat doen ze op een schalmei, een draai lier, een hommel, een doelzak, een klepperklomp of een rommelpot. Je kan hier met een kapvergunning en een waddensnip reizend in de borrelbus een eind komen. Alles is hier Puro Naturo! En als je iets wilt aanschaffen, is er een licht betuigd hengst|e te koop.' 'Wat zeg je?', nep mijn vriendin uit. 'Een licht bereid hengstje?' 'Een licht betuigd hengstje', schreeuwde ik door het dolle heen. 'Wedden dat jij dat niet eens aankan, zo'n licht betuigd hengstje.' Mi|n vnendin verviel in de middel- bare-school-slappe-lach en onwil lekeurig nam zij mij mee in deze on tembare vloedgolf die alle spieren machteloos maakt en de herinne ring aan vele radeloze leraren ver scheen als in een levend schilderij 'Een licht betuigd hengstje', riep ze uit. 'Ik denk aan Kees en aan Be rend, zeg maar rustig zwaar be tuigde hengsten, maar ooit zijn die ook licht betuigd geweest 'De tra nen rolden over de taart, één schoen ging door de lucht, het on kruid was vergeten en de waarom vraag over Texel leek opgelost. 'En licht bereid', knikte ik opgewekt, 'arme kerels'. Het gieren was niet van de lucht zodat mijn geliefde die even bijschoof voor een kop koffie enigszins verstoord naar de werkka mer verdween en mij later toef luisterde: 'Je vond haar toch zo ver velend.' 'Puro Naturo, rode zonnebloemen en knorhaan etende hengsten', hikte mijn vriendin. Ik ging opeens weer van haar houden. Oude liefde roest met, ook al spreek je soms een andere taal 'Wat een enig eiland', zei onze logee enige uren later. 'En die wind neemt ook af.' Dana Rover

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5