(immer Officiële I berichten 10 Waardevolle momenten... x< De Wit Sfeervol Oriëntaals lopend buffet TE HUUR OP TEXEL .TEXELSE COURANT" verkopers/verkoopsters Ook hebben wij iemand nodig die ons op zaterdagen wil helpen. Chinees - Cantonees RESTAURANT PEKING oltSfêiig. Zaterdag 8 en zondag 9 september N.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT teSO ONDERNEMING Algemene vergadering van Aandeelhouders Starkenburgh 80 te Den Burg (benedenwoning) Roussillon 22,95 De slijter die verrast. BOTTELII aa Ruimtelijke ordening Inwerkingtreding nieuwe koopprijsgrens Verkeersbesluit Kapvergunningen Programmaraad j£pï Milieubeheer Expositie j&pl Monumentendag Collecte VRIJDAG 7 SEPTEMBER 2001 ECHTE ©iglrDfëiS fegMöüD0 Den Burg. Hogerstraat 4 Den Burg. Weverstraat 90 De Koog, Dorpsstraat 90 www.echtebakker.nl/tlmmer Voor onze winkel in de Weverstraat zoeken wi| nog enthousiaste voor jaarbetrekking, 38 uur per week voor 20 uur per week Interesse? Neem even contact op met Ria Timmer, tel. 312032. NIKADEL 1 - DE KOOG - TEXEL - TEL 0222 - 317587 presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten. 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan, e.a. vruchten, etc. Reserveer tijdig uw couvertstel 317587 Nu speciale prijs: van f 27,50 voor f 25,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar voor f 16,50. gevestigd te Texel Aandeelhouders en andere vergadergerechtigden worden uitgenodigd voor de algemene vergade ring van aandeelhouders te houden op vrijdag 28 september 2001 om 20.00 uur in sporthal "Bur gemeester De Koninghal", Emmalaan 59, Den Burg. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen algemene vergadering van aandeel houders vrijdag 29 september 2000. 3. Verslag van de directie over het boekjaar 2000/'01 4. Aanbieding balans en winst- en verliesrekening met toelichting over het boekjaar 2000/'01 5. Vaststelling jaarrekening 2000/'01 6. Verkiezing commissaris. Aftredend volgens rooster: mevr. C M. Vonk-Koorn. De raad van commissarissen draagt voor (in alfabetische volgorde:) mevrouw drs. M.J. Kuip; de heer prof.dr. J.W. de Leeuw. 7. Bedrijfsontwikkeling. 8. Mededelingen. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. De te behandelen stukken met toelichting alsmede de notulen van 29 september 2000 liggen tot en met de dag van de vergadering ter inzage op het kantoor van de onderneming, Pontweg 1't Horntje, Texel van maandag t/m donderdag van 08.00-12.30 uur en van 13.00-16.30 uur. Vrijdag van 08.00-12.00 uur Toegang tot de vergadering hebben: 1Aandeelhouders bij Overlegging van hun door Teso-bootdienst afgegeven geldige aandeel houderspas. 2. Aandeelhouders bij overlegging van een op hun naam gesteld aandeel, alsmede een geldig legitimatiebewijs. 3. Aandeelhouders bij overlegging van een door een bankinstelling uitgereikt bewijs van depo nering, alsmede een geldig legitimatiebewijs. 4. Vertegenwoordiging van een andere aandeel houder is krachtens artikel 24 van de statuten toegestaan, indien een schriftelijke volmacht en het hierop betrekking hebbende aandeel overgelegd kunnen worden. Uit het bewijs van deponering, afgegeven door een bankinstelling die is ingeschreven in het register van kredietinstellingen van De Nederlandsche Bank N.V. moet blijken welke aandelen en aandeelnummers zij in bewaring heeft en zal houden tot na afloop van de vergadering. Het bewijs van deponering moet uiterlijk op 24 september 2001 op het hoofdkantoor van de vennootschap, Pontweg 1, 1797 SN te Den Hoorn ontvangen zijn. Texel, 29 juni 2001 raad van commissarissen en directie Inschrijfformulieren met inschrijfvoorwaarden zijn verkrijgbaar bij de gemeente en de Stichting Wonen Texel Dit formulier moet op de uiterste inleverdatum binnen zijn De woningzoekende moet voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning. STICHTI WONEN TEXEL Woningtype semorenwoning (vanaf 55 jaar) 8eschikbaar per 01-10-2001 Uiterste inleverdatum 12-09-2001 Kenmerken: Aantal kamers woonkamer, 1 slaapkamer Kale huurprijs 707,35 €320,98 Totale huurprijs 777,35 €352,75 Basiscriteria. 1. inschrijvers van 55 jaar en ouder met een maximaal belastbaar inkomen tot: ƒ43.740,00,- 19.848,60 2 inschrijvers van 55 jaar en ouder met een hoger inkomen 3. maximaal 2 personen Specifieke criteria: 1 verhuizingen binnen het complex krijgen voorrang 2. registratiedatum Stichting Wonen Texel Wilhelminalaan 74, Telefoon 314193 Postbus 100, 1790 AC Den Burg Kijkt u ook op onze internetsite www.wonentexel.nl voor informatie èn on line schrijven. Parade Hoog)! Puschkin Bal antine s Time Worp Red 70 cl 10 95 BlM V' du Cotes de UaMU Bols Blue Sonnema Curasao Berenburg 100 cl €10,41 Isd nste |ng< ■het Tjke Ie f' jnaa lOi lot lot Slijterij-Wijnhandel Weverstraat 18, Den Burg.T (0222) 31 21 34 V www.bottelier, ml Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen dit besluit bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten, de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is inge diend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Aangevraagde bouwvergunningen H Boom voor het plaatsen v.e woning met garage a/h Meyertebos 15 te Den Burg (ontvangen 30 augustus 2001), M. Schuijl voor het plaatsen van twee zomerhuizen a/d Bosrandweg 519 te De Koog (ontvangen 30 augustus 2001). M Schuijl voor het plaatsen van één zomerhuis a/d Bosrandweg 519 te De Koog (ontvangen 30 augus tus 2001). Familie Eelman voor het plaatsen v.e berging a/d Bos randweg 197 te De Koog (ontvangen 29 augustus 2001); P. van Gro ningen voor de bouw v.e landbouwschuur a/d Amaliaweg 11 te Den Hoorn (ontvangen 31 augustus 2001); J.G de Winter voor het wijzi gen v.e praktijkruimte in woonruimte a/h Hogereind 10a te De Waal (ontvangen 31 augustus 2001); GAK Nederland bv voor het vergro ten v.e. beheerdersruimte a/d Pelikaanweg 2-16 te 1796 HR De Koog (ontvangen 4 september 2001W Heiligers voor het gedeeltelik ver anderen/vergroten v.e. horecapand met dienstwoning tot horecapand met 6 appartementen a/d Haven 2 te Oudeschild (ont vangen 5 september 2001); W. Heiligers voor het vergroten v e ter ras a/d Haven 2 te Oudeschild (ontvangen 5 september 2001). Aangevraagde melding bouwvoornemen E.C. Zijerveld-Boekel voor het geheel vernieuwen v e. schuur tot schuur/garage a/d Heemskerckstraat 47 te Oudeschild (ontvangen 29 augustus 2001); J. Smit voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Haffelderweg 1b te Den Burg (ontvangen 3 september 2001); J. List voor het plaatsen v.e tuinhuisje a/d Molenstraat 81 te Den Burg (ontvangen 5 september 2001). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend ent of de melding positief is terug gemeld Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen A J. van Vilsteren voor het plaatsen v.e serre a/d Postweg 176 te De Cocksdorp (verzonden 5 september 2001); G. en H v d. Star voor het plaatsen v.e serre a/d Slufterweg 1 te De Cocksdorp (verzon den 5 september 2001) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondis sementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Vrijstellingsbesluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten om met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" ten behoeve van: het verplaatsen van een gedeelte van het toegangspad, het verwij deren van een deel van het bestaande toegangspad en het inplanten van dit gedeelte met bomen aan de Middellandseweg 5 te Oude schild. Burgemeester en Wethouders hebben ook beslo ten vrijstelling te verlenen aan: de heer N J Ruis om inde periode van 15 maart tot en met 31 ok tober een kampeermiddel, zijnde éen toercaravan, te plaatsen op het perceel Mienterglop 29 te De Koog. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondis sementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bovenstaande besluiten liggen ter inzage bij de sector Ruimte Wonen, kamer 0.12 van het ge meentehuis. Voornemen tot vrijstelling Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" ten behoeve van: het gebruik van de agrarische bestemming als woonbestemming van het perceel Mieland 4 te Oudeschild. Ons voornemen om medewerking te verlenen ligt vanaf maandag 10 september 2001, in het kader van de procedure ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, gedurende vier weken ter in zage bij de sector Ruimte en Wonen (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Bij besluit van 28 augustus 2001 hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Holland het gemeentebe stuur van Texel toestemming gegeven de in de Huisbvestingsverordening Texel 1994 opgenomen "koopprijsgrens" te verhogen van ƒ450.000,— 204.201,10) naar 600.000,— 272.268,13). Met de koopprijsgrens wordt bedoeld de grens die is getrokken in de Huisvestingsverordening Texel 1994 ten aanzien van het ir. gebruik nemen van een koop woning; voor woningen waarvan de koopprijs minder is als 600.000,— 272.268,13) is voor het in ge bruik nemen daarvan een huisvestingsvergunning van Burgemeester en Wethouders noodzakelijk. Deze vergunning kan worden verleend indien men voldoet aan de eisen van economische en/of maatschappe lijke binding. Burgemeester en Wethouders hebben besloten de gemeenteraad in zijn vergadering van 11 september 2001 voor te stellen om de Huisvestingsverordening Texel 1994 dienovereenkomstig te wijzigen. Na besluitvorming door de gemeenteraad zal de ver ordening op grond van het bepaalde in artikel 142 Gemeentewet in werking treden met ingang van de achtste dag na die van de bekendmaking. De bekendmaking zal geschieden door middel van publicatie in de Texelse Courant in de editie van 14 september 2001 Het zal duidelijk zijn dat toekomstige aanvragen voor een huisvestingsvergunning getoetst zullen moeten worden aan de nieuwe koopprijsgrens. Formeel heeft dit ook consequenties voor personen die de woning 'onder het regime van de oude koopprijsgrens 450.000,—204.201,10) hebben gekocht en na de inwerkingtreding van de verordening de aanvraag om huisvestingsvergunning indienen. Met name voor personen die niet aan de bindingseisen voldoen kan dit vergaande consequenties hebben. Net zoals bij de vorige aanpassing van de koopprijs grens hebben wij dan ook besloten om aanvragen om huisvestingsvergunning, die zijn gebaseerd op een koopovereenkomst die gesloten is voor de inwerking treding van de verordening, af te handelen op basis van de "oude" koopprijsgrens (ƒ450.000,— 204.201,10). Dit onder de voorwaarde dat ons col lege uiterlnk 24 september 2001 een integraal afschrift van de betreffende overeenkomst heeft ontvangen. Aanvragen om huisvestingsvergunning die worden ingediend na de inwerkingtreding van de verordening en waarvan niet tijdig (voor 24 september 2001) een afschrift van de koopovereenkomst is overgelegd zullen worden afgehandeld op basis van de dan vi gerende koopprijsgrens. Voor vragen of nadere informatie: bureau Wonen, kamer 0.12De medewerkers van bureau zijn tele fonisch bereikbaar onder nummer (0222) 36 21 22. Burgemeester en Wethouders hebben het volgende verkeersbesluit genomen: het instellen van een 60 km-maatregel op de Post weg, vanaf de bebouwde komgrens Zuid-Eierland tot voorbij de inrit van hotel Nieuw Breda. king hebben van een schakel-/transformatorsta-tlo aan de Reijer Keijserstraat te Den Burg. De toevoeging heeft betrekking op voorschriften meiein betrekking tot het afvalwater dat via een olieafscheida idle wordt geleid, teil loc Tijdens de inzagetermijn van 10 september tot en me|Lal 8 oktober 2001 liggen gedurende de werkuren in ha. gemeentehuis op de afdeling milieubeheer ter inzag-: de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit e- alle verder op de zaak betrekking hebbende openbar; stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toege licht. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordenmg Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: het college van burgemeester en wethouders van Texel, voor het kappen van gedeelte van een boomsingel van 10 meter op het per ceel Slingerweg 36 te Den Burg wegens het realiseren van een toe gang voor de nieuwe kinderopvang; de heer C de Wit. Bernhard- laan 98 te Den Burg, voor een eik in de achtertuin van voornoemd perceel wegens overlast, GAK Nederland b v., Bos en Lommer plantsoen 1 te Amsterdam, voor het kappen van een gedeelte van een boomsingel waarbij een breedte van 10 meter gehandhaafd wordt, op het GAK-terrein, Pelikaanweg 2 tot 16 te De Koog we gens nieuwbouw bungalows, de heer G.J Schoorl, Burgerdijk 10 te Den Burg, voor het kappen van een gedeelte van een boomsingel aan de voorzijde van voornoemd perceel, wegens nieuwe toegang nieuw te bouwen woning, met de verplichting de huidige toegang te beplanten; en tevens het kappen van enkele struiken naast de nieuw te bouwen woning; de Stichting Tesselhuus, Ruyslaan 65 te De Koog, voor het kappen van 12 coniferen in de achtertuin van voornoemd perceel wegens vervanging/nieuwbouw berging De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belang hebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdie- ping).. Nadere informatie: telefoonnummer (0222) 3622 76. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagi vooreen ieder gelegenheid tot een gedachtewissehv, over het ontwerp van het besluit en tot het monde ling inbrengen van bedenkingen daartegen. De vrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachte wisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-beslut kan een ieder binnen de inzagetermijn bij Burgemees ter en Wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengt De schriftelijke bedenkingen dienen geadresseerde worden aan het college van Burgemeester en Wethov ders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. ft persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk te- denkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarv, verzoekt, niet bekendgemaakt. Op grond van artiti 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie l\- dig bedenkingen hebben ingebracht en belanghte benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verwe ten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluitï hebben ingebracht, tegen het definitieve besluite beroep gaan. Nadere informatie: H. Kuiper, bureau Milieu, tte foon (0222) 36 21 88. 0' Intrekken vergunning Burgemeester en Wethouders hebben besloten om - op grond van artikel 8.25 van de Wet milieubeheer en artikel 3.30 van de Algemene wet bestuursrecht- de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer zoals op verleend op 20 januari 1998 aan de heer M.M. van Dorssen in te trekken. Destijds is vergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een scheepsreparatie- en metaalbewerkingsbedrijf op een binnenvaartschip welke is gelegen in de werkhaven van Rijkswaterstaat te Oudeschild. De vergunning en alle daaraan voorafgegane open bare stukken liggen vanaf 10 september 2001 tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05). Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. De vergunning is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. Uitsluitend, wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp besluit; wié bedenkingen hebben tegen eventuele af wijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit; of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen tegen het ontwerp-besluit te hebben inge bracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen zes weken admini stratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afde ling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie: H. Kuiper, bureau Milieu, tele foon (0222) 36 21 88. Toevoeging voorschriften Burgemeester en Wethouders hebben besloten om op grond van artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambts halve voorschriften toe te voegen aan de vergunning zoals verleend aan de n.v. PEN energiebedrijf te Noord-Holland. De vergunning was reeds afgegeven op 10 mei 1994 en omvatte het oprichten en in wer- De gemeente is in het kader van de mediawet ver plicht een programmaraad in te stellen. Deze raad gaat de exploitant van het kabelnet op Texel (Kabeltex) adviseren over de zenders, waarvan de programma's via het kabelnet aan elke aangeslotene aangeboden worden. Volgens artikel 82k van de Mediawet dient dit een onafhankelijk orgaan te zijn, met leden die deskundig zijn op het gebied van radio en tv programma's. C naast moet de programmaraad representatief zijn voor de belangrijkste in de gemeente voorkomende maat schappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke stromingen. De gemeente Texel is daarom naarstig op zoek naa' vrijwilligers, die in de programmaraad zitting zouden willen nemen. U kunt zich melden bij de sector V zijn, de heer J.W. van Zeijlen, telefoonnummer (0222) 36 22 60 Schrijven, faxen of e-mailen (email@texei) mag natuurlijk ook. Gaarne onder vermelding van naam, adres, woonplaats en welke groepering u zou kunnen/willen vertegenwoordigen. In de gemeentelijke expositieruimte "Tusse de banke" aan de Groeneplaats is vanaf heden een groepsten toonstelling van 23 professionele Texelse kunstenaars te zien. De expositie heeft als thema "Verwondering' en is voor publiek dagelijks open van 13.30 tot 1630 uur ('s maandags 10.00-16.30 uur). Texel doet weer mee aan de landelijke Open Monumentendag. Zaterdag 8 september zijn vanaf 10.00 uur diverse gebouwen te bezichtigen. Den Hoorn: NH kerk 10.00-12.00 en 14.00-16.30 uur); De Koog: NH kerk (tot 16.30 uur); Oudeschild: NH kerk (tot 16.30 uur): De Cocksdorp NH kerk (tot 16.30 uur), de vuurtoren (tot 14 00 uur) en voormalige school Zuid-Eierland (tot 16.30 uur); Den Burg: Doopsgezinde kerk (tot 16.30 uur), Oudheidkamer (tot 17.00 uur) en schapenboerderij De Waddel (tot 13 00 uur): Ooster end: NH kerk, Doopsgezinde kerk, slijterij Hurkmans (allen tot 16.30 uur). In de week van 9 tot en met 15 september aanstaande wordt op Texel gecollecteerd namens het Prinses Beatrix Fonds.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 10