i Koffieconcerten in De Wa - Werkgevers redders mee met Beursple Reünie na vijftig jaar op Thijsseschool if1 Kerkdiensten oud Papier Jeroengroep opent seizoen Med'sche zorë Woningen op de kabel Gespreksgroep voor slachtoffers misbruik Radio Texel lOó.l Nazomer in Question Presentatiebeurs Strender senioren maken reisje Eigen website Texels Belang Pop in Worsteltent Scouting zamelt ook oud papier in op donderdag Bluesfestival Lichte stijging vervoer Teso .TEXELSE 2 COURANT' Laatste concert in zomerse reeks Zondag 9 september 2001 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: dienst in De Waal. De Waal: 9.30 u ds. J. Vlasblom. De Koog: 11.00 u ds. G. van Reeuwijk uit Alkmaar. Den Hoorn: 9.30 u. ds. G. van Reewijk uit Alkmaar. Oosterend: zie Gereformeerde kerken. Oudeschild: geen dienst. De Cocksdorp: 11.00 u ds. E.J Vledder. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 ds M.G.J. Roe pers; 19.00 u geen dienst Oosterend: 9 30 u ds. E.J. Vledder, 19 00 u. ds. J. Vlasblom. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. JA Thimm-Richardson, mmv. Mennokoor Nederland. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Ketelaar uit IJmuiden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19 30 u. herenkoor, uitz via De Lichtboei; zon. 10.45 u. dameskoor. Oudeschild: zon. 9 30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16 00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 1030 u., Wachttorenstudie, 11.20 u. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Bernhard- laan, Beatrixlaan. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noord wester, Duinreep, Zeebries, Vloed lijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aanleunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Stnjbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. De Jeroengroep van Scouting Texel start het seizoen zaterdag volgens traditie met een openingsdag in de Dennen. Om 16.30 uur komen de scouts bijeen op het speelveld aan de Rozendijk, nabij het huis van Jan Wolkers. Er worden spelletjes gedaan en na afloop wordt een maaltijd ge reserveerd. De openingsdag duurt tot 19.30 uur. De dag is bedoeld van voor jong (vanaf 7 jaar) en oud. Scouting Texel nodigt met name meisjes en jongens van 11 tot 14 jaar de dag te bezoeken. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8 00 u.: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 318234. Consult uitsluitend na tele fonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669, 312270of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg. tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen HIV of AIDS, Voor aanmelding, irj matie of voorlichting: Humanitasl Helder; Binnenhaven 76-77; 0223-617422. ter OVERIGE HULPVERLENING: 4 Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulance voer bellen: 1-1-2 Of bel de M kamer Noordholland-noord 5644444. 4 Politie: Keesomlaan 4a. DenB. jgf Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: OS 8844 In spoedeisende gevallen 1-2. 4 Gevonden munitie: Bel de poif tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keeso laan 11, Den Burg, tel. 312527. 4 Verslavingsproblemen: Voorh bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdenslAo; tooruren 319413 (De Nieuwe Sku na Toeristenpastoraat: Bram 6 jam, tel 318581, 327970. 4 Stichting Welzijn Ouderen Te Warme maaltijdvoorziem alarmering, klusjesdienst, huisto delijke dienst, versteldienst Spre uur van 9 00 tot 10.00 u. en 14.00 tot 16.00 u., De Buuret Molenstraat 2, Den Burg. l 312696. 4 Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood: 316270. 4 Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444 4 Kunstgebitreparatie: Tandprtó tische praktijk Van Kralingen (s menwerkend met het tand! kundig centrum, voor ziekenfs en particulier-verzekerden), 312069. 4 Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m dag 8.00-18 30 u.; zaterdag 10j 13 00 en 15.00-17.00 u.; zoi 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. ten die tijden alleen voor sp< sende gevallen. Gezien het succes in het afgelopen seizoen hebben de organisatoren van de Waalder Koffieconcerten besloten het initiatief een vervolg te geven met een nieuwe serie van vier. Het eerste vindt zondag 16 september plaats, wanneer het vocaal herenkwartet Sequens op treedt. Alle concerten worden in de NH kerk van het dorp gehouden, beginnen om 12.00 uur en duren ongeveer vijf kwartier. Sequens brengt het programma 'Mu ziek door de eeuwen heen', met een grote variatie aan stijlen. Het bestaat uit vier thema's: 'Natuur' (met muziek van onder anderen Diepenbrock en Andriessen), 'Hollandse meesters' (Sweelinck), 'Vrijheid' (Joodse liedjes uit de Tweede Wereldoorlog), en 'Trouw' (Camstra, Maessen en ande ren). Ivo de Wijs, Johan Verminnen en Rutger Kopland schreven de teksten van enkele liederen. Serieus musice ren staat voorop, maar ook de vrolijke noot ontbreekt niet. Het gezelschap trad in de afgelopen jaren op in tal van kerken en concertzalen en tijdens diverse culturele manifestaties en werd in 1998 winnaar van het Noor delijk A Capella Close Harmony Fes tival. Bij het landelijke Vocal Group Festival verwierf de groep een nomi natie voor de juryprijs en een eervolle vermelding van de internationale jury. Het kwartet Via Cordis verzorgt op zondag 25 november het tweede concert in de serie. Dit professionele ensemble is gespecialiseerd in vo cale en instrumentale muziek uit de dertiende tot de zeventiende eeuw en brengt een programma rond het thema 'De roos'. Trio Vilde Ka: (Jiddisch voor wilde eend) tree 24 februari op met klezmermuzi verhalen vol wijsheid en huma richter en klarinettist Gottfridvs is medeoprichter van de bete klezmerband Mazzeltov, met» twee CD's maakte. De serie wc 2 juni besloten met een concai de zangeres Annette Saatrueti wordt begeleid door de Chüe gitarist Jaime Alarcon. Zij bra een Latijns-Amerikaans progra ten gehore, met volksmuzii Spaanse poëzie. De toegang tot een concert I ƒ10,-. Het is ook mogelijk voor) een passe-partout aan te scha Deze bedragen zijn inclusief de fie en thee die na afloop van elfc eert wordt geschonken in het do huis, waar kan worden nagep Kaarten zijn verkrijgbaar bij Gs Langwaal in De Waal, de VW in Burg en voor aanvang van decai ten in de kerk. Potentiële verkopers of verhuurt van woningen of bedrijven kun een telefoontje verwachten Kabelkrant Texel, met de vraagt hun bezit hierop willen aanprijzen kabel wordt vanaf 3 oktober aar vuld met WoonTV Texel. Exploi Peter Dral hoopt er kijkers ma trekken die zijn geïnteresseerd in woning of bedrijf. WoonTV is stand gekomen zonder de medei king van de Texelse makelaars. Geen drenkelingen of schipbreukelin gen aan boord van De Beursplein 5 afgelopen zaterdag, maar een stel werkgevers. De KNRM had werkge vers van de vrijwilligers van de Cocksdorper reddingboot uitgeno digd om een keer mee te varen. 'We hebben ze eens kennis laten maken met het materiaal', vertelt woordvoer der Jaap Groen. 'Zij laten toch hun werknemers gaan als de pieper gaat. We willen zo dus wat goodwill kwe ken.' Het was de eerste keer dat dit op deze manier gebeurde. Behalve werkgevers ging ook een aantal eige naren van kotters mee. 'Zij zorgs weer voor dat er gratis vis is een open dag hebben.' De Bt, plein maakte een tochtje dooi Eierlandsche Gat. Groen kan nog: zeggen of het initiatief in de toeko' herhaald wordt. (Foto Jeroen vV* Boven vlnrHenk Martens (met witte haardos en witte blouse). Jan Kiljan, Siem van Dooren, Rei je r Keijser, Bate Kuiper, Frans Pieterse, Jan Aris van der Slikke, Anton Laan, Jan Visser, Age Kramer, Kees Kuljper, Adri Keijser, Bea de Ridder, Margot de Waal en meester Hopman. Midden (vlnr): meester Pelgrim, Adri Plaatsman, Edo Kleinhuis, Hans de Vries, Herman Beuving, Tineke Koom, Marja Kleinhuis, Roel Berkenbosch, Gerda Kooijman, Elly Verberg, Wim Koom, Ab Visser, Nellie de Gorter, Lenie van Heerwaarden en Henny Hoogesteger. Onder (vlnr): Gerben Bokma, Simon Visser, juffrouw Hazewinkel, Simon Koegelberg, Fred Gude, Imme Keijser, Corry Verseput, Martha van Dijk, Rein Steenhulzen, Betty Bakker, Manjke Versteeg, Jan van den Bout, Rob Beumkes, Bas Mosk. Meester Broere ont breekt op de foto. (Foto Jeroon van Hattum) Vijftig jaar geleden waren ze de eerste leerlingen op de nieuwe Thijsseschool in Den Burg die naar de eerste klas gingen. Afgelopen zaterdag keerden de eersteklasser uit 1951 terug naar hun oude school om elkaar weer eens te zien. Er kwamen 41 oud-leerlingen naar de reünie. Niet alleen de mensen die vanaf 1951 in de klas zaten, maar ook degenen die er later bij kwamen of er eerder uit gingen. 'In totaal hebben 67 leerlingen in deze klas gezeten, de zevende klas meegerekend', vertelt Jan Aris van der Slikke, een van de organisatoren. 'Van hen zijn er zes overleden en twintig konden met ko men.' Juffrouw Hazewinkel, meester Hopman, meester Broere, meester Hopman, gymleraar Pelgrim en de vrouw van wijlen meester Bakker van wia de jongens en de meisjes in de jaren vijftig les kregen waren even eens van de partij. Simon Koegelberg, wonend in Breezand, zegt het spannend en leuk te vinden om oude klasgenoten te ontmoeten. 'Er zijn er bij die ik niet meer gezien heb sinds ik van school ben.' Hij is een van de mensen die er vanaf de eerste klas bij was. 'Toen we hier kwamen was het gebouw net nieuw. Daarvoor zat een deel van de school nog in de Nieuwstraat, wat nu Burgwal is. De kleuterschool zat in de Waalderstraat. We hadden hier toen ook nog geen waterleiding, die is la ter aangelegd door Friezen. Er heeft nog een jongetje bij ons in de klas gezeten, wiens vader betrokken was bij de waterleiding.' Martha van Dijk uit Oudeschild, even eens van het eerste uur, zegt het heel leuk te vinden dat de reünie gehou den wordt. Hoe haar eerste school dag destijds was, kan ze zich niet zo snel meer voor de geest halen. Van der Slikke weet het nog wel. 'Die dag bloeide mijn snoepboompje. Dat was een typisch Oosterender gebruik. Een keer in je leven bloeide je snoep boompje en dat was als je naar de lagere school ging. Dan hing er drop en kauwgum in. Dat was om de pijn een beetje te verzachten.' Hazewinkel Juffrouw Hazewinkel (83) zit rustig aan een tafel tussen haar druk pra tende oud-leerlingen. Vragen of ze stil willen zijn, hoeft ze niet meer te doen. 'Ik kwam uit een onderwijsfamilie', vertelt ze. 'Ik wilde ook het onderwijs in en dat is gelukt. En ik ben altijd met plezier naar mijn werk gegaan.' Op gezicht kan ze niet iedereen meer herkennen. 'Maar dat kan toch ook niet meer', zegt ze ferm. 'Ik weet wel dat ik vroeger hele stapels schriften van ze had.' Gymleraar Kees Pelgrim had reünisten destijds als 10-jarigen in de net nieuwe gymzaal. 'Ik was toen de enige gymleraar. Ik gaf ook les aan de roomse school, de ULO. de landbouwschool en de christelijke school. Ik had per week wel zo'n dui zend leerlingen.' Henny Hoogesteger is vanuit het Canadese Calgary naar de reünie gekomen 'Vlak nadat ik van school was gegaan, emigreerden we. Dit is de negende keer dat ik terug ben.' De school is volgens haar wel veranderd. 'De bomen rondom zijn groter gewor den. Vroeger keken we vanuit ons huis rechtstreeks op de school. Maar er is wel meer veranderd in Den Burg...' Na het maken van een klassefoto ging de groep varen op de Wadden zee. In de Karseboom van Frans Pieterse was een afsluitend buffet dat Reijer Keijser had verzorgd. Beide heren waren niet toevallig daarvoor aangezocht, ze zaten vroeger ook allebei in de betreffende klas. Binnenkort gaat de gespreksgroep voor vrouwelijke incestslachtoffers weer van start. Onder leiding van deskundigen worden in besloten kring ervaringen uitgewisseld. De vrouwen kunnen elkaar tot steun zijn en door het vertellen van hun verhaal hun herinneringen beter verwerken. Hoewel er de laatste jaren meer openheid is gekomen, blijft het voor slachtoffers moeilijk erover te praten. Het kan bevrijdend werken met lot genoten te praten die emoties en reacties herkennen. De groep wordt geleid door een ervaringsdeskundige en een groepsleidster en komt twee keer per maand bijeen. De data wor den in overleg met de deelnemers vastgesteld. Dankzij een gemeente- Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit Gerefor meerde kerk Oosterend (SOW-dienst) 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20 00 u Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u Doopgezinde kerk Den Burg, mmv Mennokoor. 19.00 u. geen uitzending Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19 30 u Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend. Radio Noordholland Woensdag: 18 00u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u. Radio Noordholland lijke subsidie zijn voor de deelnemers geen kosten aan de bijeenkomsten verbonden. Belangstellenden kunnen vrijblijvend informatie opvragen bij Marijo Bakker, tel. 314174, of Marijke Bakker, tel. 310114. Mede omdat de avonden het afgelo pen seizoen een succes bleken, wor den ook in september de zaterdaga vonden in Question Plaza verzorgd door Radio 538. Dit station is een van de populairste van Nederland en de drive-inshows worden altijd goed bezocht. Omdat de DJ's graag naar het eiland komen, kostte het de orga nisatie geen enkele moeite de show ook in de nazomer te boeken. De reeks begint op zaterdag 8 sep tember met DJ Arlo van Sluis. Een week later, 15 september, draait Cor van het Cooldown-cafe. De laatste twee weken van de maand worden achtereenvolgens verzorgd door Arlo van Sluis en Martijn Kolkman. Als de buitentemperatuur het toelaat, zal een van deze laatste twee avonden een schuimparty worden gehouden De avonden beginnen om 22.45 uur, de toegang bedraagt 7,50, Een kaart voor alle vier de avonden kost 20,-. 26 bedrijven uit Oudeschild presen teren zich zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur tijdens de Presentatiebeurs in de 'botenloods' op het terrein van Rab. De senioren in Oosterend gaan zater dag 22 september op reis. Deze keer houdt men het dicht bij huis en heeft de organiserende dorpscommissie gekozen voor een tochtje op zee met De Witte Zeehond. Aan boord vinden enkele activiteiten plaats. Welke dat zijn, blijft een verrassing. Zoals ge woonlijk wanneer het een 'Texels' uitje is, wordt er afgesloten met een broodmaaltijd in dorpshuis De Bijen korf. Deelname kost ƒ15,-. Het uitje begint om 13.00 uur bij het dorpshuis. De dorpscommissie wil graag weten wie er mee gaat en wie eventueel wil rijden. Aanmelden kan bij Esther Hin, tel. 318 783 (liefst 's avonds), en Tiny Betsema, tel. 318 812. Texels Belang snoert sceptici die veronderstellen dat de enquête van de gemeente over de lokale politiek niets heeft opgeleverd de mond. Uit de reacties bleek dat er behoeft is aan een en beter contact tussen en burger en politiek. Re den voor de kiesvereniging een ei gen website te starten, die is te vin den op het adres www.texels belang.nl. Er gaat niets boven persoonlijk con tact tussen politicus en kiezer, maar gezien de onhaalbaarheid hiervan is een website een goed alternatief. 'We waren het al een tijdje langer van plan, maar het opzetten van een de gelijke website is niet iets dat je op een achternamiddag doet', aldus Texels Belang-voorzitter Jos Timmer, die schat dat er een half jaar aan de website is gewerkt. Hij kreeg daarbij de technisch hulp van Ron Grisnich en werd bijgestaan door Arco de Graaf en Kees Goedegebure. De groengekleurde website opent met herkenbare foto's van het eiland. 'Want ook als je de naam Texels Be lang zou wegdenken, dan moet je di rect kunnen zien dat het over Texel gaat.' De foto's werden gemaakt door leden van de partij. Aardig is ook dat als de muis wijst op bepaalde, anders gekleurde woorden, er een toelich ting verschijnt. Zo wordt kies vereniging omschreven als een poli tiek onafhankelijk organisatie die haar invloed uitoefent in het gemeentebe stuur. Op de website prijken actualiteiten, de gegevens van de raadsleden, het bestuur en de standpunten van TB. Daarbij wordt het gerealiseerde be leid vermeld, zaken die nog in behan deling zijn en standpunten die het niet hebben gehaald. Ook het partij programma, waaraan nog wordt ge werkt, komt op de website. Verder gegevens over de verkiezingen van volgend jaar en de reden waarom TB de alfabetische kieslijst verruilt voor een voorkeurslijst. Verder kan de be zoeker van de website via e-mail rea geren. Wie automatisch op de hoogte wil worden gehouden van nieuws en aanpassingen op de website, kan via de website een (gratis) abonnement afsluiten. In De Worsteltent aan de rand van de Dennen begint zondag om 14.00 uur een optreden van de band Brotherflower, met country, folk en pop. Bij mooi wordt buiten gespeeld. Endel studeerde zang en koordirectie aan het conservatorium in Alkmaar. Ze geeft soloconcerten en verleent als solist haar medewerking aan op tredens van onder meer koren en en sembles. Daarnaast is ze werkzaam als zangpedagoge en verzorgt ze stemvormingscursussen. Gerard Leegwater, die haar begeleidt op or gel. studeerde eveneens aan het con servatorium in Alkmaar en daarna muziekwetenschap aan de Rijksuni versiteit te Utrecht Sinds 1988 is hij als cantor-organist verbonden aan de Witte Kerk te Heiloo. Tevens heeft hij een concertpraktijk als solist en be geleider. Als dirigent geeft hij leiding aan diverse koren. Trompettist Gertjan Loot is hoofdzakelijk actief als uitvoerend musicus. Hij speelt in verschillende orkesten, waaronder het Radio Philharmonisch Orkest en De Volharding, een gezelschap'dat onder leiding staat van Louis Andriessen. Cellospelers Mariëtte Laport en Frank Rutgers completeren het kwintet. Laport heeft lange tijd in diverse orkest in Frankrijk gespeeld, haar partner Rutgers speelt als beroepsmusicus in het Begeleidings Orkest bij Joop van der Ende Produk- ties en heeft zelf een uitgebreide les praktijk. Het concert in Den Burg begint dins dag om 20.15 uur. Op het programma staan werken van onder anderen Handel, Purcell, Antoniotti en Bach. De toegang is gratis, maar aan het eind wordt gecollecteerd ter bestrij ding van de kosten. Om de kas van hun club te spekken starten welpen, kabouters, verken ners en gidsen van Scouting Texel vanaf volgende week met het opha len van oud papier. Net als andere jaren gaan ze met de groene bus elke zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur de deur langs. Nieuw is dat vanaf volgende week ook op donderdag bij de mensen thuis papier wordt opge haald, door RSA en Stamleden. Het ophalen bij bedrijven komt hiermee te vervallen. Voordeel van de verande ring is dat de wijken in Den Burg wat kleiner worden en er met een grotere frequentie kan worden opgehaald. De route die Scouting rijdt op zaterdag en donderdag wordt elke vrijdag in de Texelse Courant gepubliceerd, onder het kopje 'Oud Papier'. Aimon (voorheen Samuel Eddy), Magic Frankie en Montana Red Dog zijn enkele van de vijftien groepen die op 12, 13 en 14 oktober acte de présence geven als in de verschil lende cafés van Den Burg weer het Bluesfestival wordt gehouden. In tien zalen staat het vrijdag en zaterdag bol van de bluesmuziek, zondag wordt het festival afgesloten met een optre den van de Roscoe Chenier Blues band in De Twaalf Balcken. De vervoerscijfers bij Teso over de maanden april, mei, juni, juli en au gustus zijn licht gestegen ten op zichte van dezelfde periode vorig jaar. Zo zette de veerdienst in vijf maan den 895.952 personen over, tegen 888.008 in 2000, een toename van 0,89 procent. Het aantal personen auto's steeg iets sterker (1,86%), ter wijl het aantal vrachtauto's en auto's met caravan of aanhanger juist 3,02% afnam. Opvallend was de da ling in het aantal vervoerde meters: van' 296.259 naar 278.664 (-5.94%). Het aantal tweewielers dat Teso van Den Helder naar Texel vervoerde, bleef vrijwel hetzelfde (52.531 in 2001 tegen 52.493 vorig jaar). VRIJDAG 7 SEPTEMBER 2001 De reeks zomeravondconcerten van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken wordt dins dag afgesloten in de doopsgezinde kerk van Den Burg en niet - zoals eerder aangekondigd - in de her vormde kerk in hetzelfde dorp, die momenteel wordt gerestaureerd. Uitvoerenden zijn sopraan Margot Endel en vier instrumentalisten.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2